Hennowanie blond włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-04-26, 10:18   #1
Tropiccana
Przyczajenie
 
Avatar Tropiccana
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 17

Hennowanie blond włosów


Hej,
Jakoś rok temu rozpoczęłam hennowanie swoich blond włosów, mój naturalny kolor to ciemny blond, ale od lat farbowałam włosy na ton jaśniejsze, tak żeby uzyskać beżowy blond. Kiedy zaczęłam hennować włosy cassią, włosy były w świetnej kondycji, bardzo szybko rosły, super się układały, lśniące i odżywione, czego chcieć więcej Niestety cassia powoduje, że blond staje się złoty, wręcz żółty. Bardzo mi się to nie podobało, mimo tonowania włosów płukankami i tonerami (srebrną i różową), ten żółty blond od cassi wracał i kolor beżu powrócił jedynie po ponownej koloryzacji farbą, a kondycja włosów znowu zrobiła się gorsza. Ponownie więc zaczęłam hennować włosy i znowu - ich kondycja zaczyna wracać, są dużo zdrowsze, ale kolor jest masakryczny! Włosy są żółte. Nie mam pojęcia czy jest jakiś sposób, jak wyjść z tego błędnego koła. Nie chcę ponownie farbować włosów farbami chemicznymi (mimo użycia 6% oxydantu), włosy po farbie fryzjerskiej, są w beznadziejnej kondycji, wypadają, nie chcą się układać Kupiłam również hennę popielaty blond, mieszałam ją z amlą, żeby uzyskać neutralny odcień - bez skutku
Słyszałam jednak, że niektórzy fryzjerzy wykonują farbowanie henną i mieszają ją z czymś tak, że włosy mają neutralny odcień i są jednocześnie odżywione dzięki hennie. Jedna dziewczyna na yt również wspominała, że jej fryzjerka (dziewczyna mieszka we Włoszech) zawsze farbuje jej włosy na blond henną i jeszcze coś dodaje, pokazała filmik z tego farbowania, ale dziewczyna nie wie, co dokładnie jej fryzjerka dodaje, aby kolor był chłodny.

Zastanawiam się czy można dodać trochę zwykłej farby do takiej henny? Czy macie jakiś pomysł jak to rozwiązać? Jedyna deska ratunku to chyba koncentrat pomidorowy, ale to daje krótkotrwały efekt.
Tropiccana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-04-26, 22:28   #2
hanecznikova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-04
Wiadomości: 135
Dot.: Hennowanie blond włosów

A szampon fenola próbowałaś??
hanecznikova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:10   #3
Tropiccana
Przyczajenie
 
Avatar Tropiccana
 
Zarejestrowany: 2024-03
Wiadomości: 17
Dot.: Hennowanie blond włosów

Fenola nie używałam, ale może by się sprawdził. Używałam innego fioletowego i różowego szamponu, z Joanny, bez szału. Słyszałam też, że można zrobić szamponetkę koloryzującą, dodając trochę wody utlenionej, szamponu i farby, ale zastanawiam się czy woda utleniona 3% dałaby radę
Tropiccana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-27 11:10:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.