Co zrobić z takimi włosami? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-15, 14:39   #1
okruszek18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 143

Co zrobić z takimi włosami?


Hej. Piszę bo już nie wiem co robić. Moje naturalne włosy są lekko kręcone,średniej długości. Moim problemem jest to,że są poprostu do niczego,nie wiem już co z nimi robić. Może opiszę wszystko po kolei. Włosy są kręcone ale nie jest to ładny skręt ,w miare ładnie wyglądają tylko po myciu,następnego dnia jest tragedia. Jest trochę lepiej jeśli na noc zrobie dwa dobierane warkocze , ale tylko wtedy jak przed zrobieniem tych warkoczy wyprostuje troche włosy. Inaczej rano na głowie mam jeden puch, loki są powyginane,brzydkie. Nie chce prostować włosów bo i tak są juz zniszczone. Mam dosyć chodzenia w związanych włosach,zwłaszcza że przy moich naturalnych włosach trudno o zrobienie ładnej fryzury. Juz nie wiem co mam z tymi włosami kompletnie robić. Już męczy mnie to kombinowanie każdego dnia co zrobić,żeby następnego dnia jakoś te włosy wyglądały. Macie jakieś pomysły? Co robić?:-(
okruszek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 15:44   #2
yashi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 6
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

Ja następnego dnia spryskuję włosy wodą i ugniatam, później pozwalam im samym wyschnąć, trwa to jakieś 5 minut
yashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-15, 17:45   #3
okruszek18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 143
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

Cytat:
Napisane przez yashi Pokaż wiadomość
Ja następnego dnia spryskuję włosy wodą i ugniatam, później pozwalam im samym wyschnąć, trwa to jakieś 5 minut
Już to przerabiałam,nic z tego:-( już nie mam pojęcia co robić
okruszek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 16:37   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

Cytat:
Napisane przez okruszek18 Pokaż wiadomość
Hej. Piszę bo już nie wiem co robić. Moje naturalne włosy są lekko kręcone,średniej długości. Moim problemem jest to,że są poprostu do niczego,nie wiem już co z nimi robić. Może opiszę wszystko po kolei. Włosy są kręcone ale nie jest to ładny skręt ,w miare ładnie wyglądają tylko po myciu,następnego dnia jest tragedia. Jest trochę lepiej jeśli na noc zrobie dwa dobierane warkocze , ale tylko wtedy jak przed zrobieniem tych warkoczy wyprostuje troche włosy. Inaczej rano na głowie mam jeden puch, loki są powyginane,brzydkie. Nie chce prostować włosów bo i tak są juz zniszczone. Mam dosyć chodzenia w związanych włosach,zwłaszcza że przy moich naturalnych włosach trudno o zrobienie ładnej fryzury. Juz nie wiem co mam z tymi włosami kompletnie robić. Już męczy mnie to kombinowanie każdego dnia co zrobić,żeby następnego dnia jakoś te włosy wyglądały. Macie jakieś pomysły? Co robić?:-(
moim zdaniem po prostu nie umiesz wydobywac skretu ze swoich wlosow(co zreszta czasami wcale nie jest latwe), opcje ktore Ci pozostaja to:
-probowac wydobyc skret (tu trzeba po prostu wypracowac sobie metode i dobry zestaw kosmetykow),
-skusic sie na keratynowe prostowanie,
-wiazac wlosy,
-modelowac/suszyc wlosy

ja np ( a tez jestem falowana) mam taka metode nastepnego dnia ze suche wlosy w domu skrecam w koczek i tak sobie chodze a nastepnego dnia mam z tego ladne fale
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-16, 21:06   #5
100procentbawelna
Raczkowanie
 
Avatar 100procentbawelna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 289
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

Heh, jakbym czytała sama siebie Mam to samo - po umyciu jak wysychają same są piękne! Ale następny dzień - tragedia, taka szopa i z jednych się robią loczki, drugie się prostują. A w spiętych mi brzydko. Ostatnio próbuję różnych metod typu warkoczyki, koczki na wieczór, ale jest z tym trochę roboty i efekt nie jest rewelacyjny. W sumie nic nie doradziłam, ale powodzenia!
__________________
100procentbawelna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 08:57   #6
iwonaw90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 16
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
moim zdaniem po prostu nie umiesz wydobywac skretu ze swoich wlosow(co zreszta czasami wcale nie jest latwe), opcje ktore Ci pozostaja to:
-probowac wydobyc skret (tu trzeba po prostu wypracowac sobie metode i dobry zestaw kosmetykow),
-skusic sie na keratynowe prostowanie,
-wiazac wlosy,
-modelowac/suszyc wlosy

ja np ( a tez jestem falowana) mam taka metode nastepnego dnia ze suche wlosy w domu skrecam w koczek i tak sobie chodze a nastepnego dnia mam z tego ladne fale
ja mam podobny typ włosów, jak pozostawie do wyschniecia, to sa loki, ale takie puchate loki, ktore szybko traca kształt. Mam kilka patentów. Jak juz chce zachowac skret, to po myciu uzywam kosmetykow do kreconych włosów i susze je dyfuzorem. Naszczescie włosy sa podotne na ukladanie, wiec czesto traktuje je gruba okragla szczotka. Ostatnio odkryłam hit...termoloki: myjesz włso, suszysz je i nawijasz na termologi....20 min i masz fale, loki. Plus taki ze termoloki maja jakas taka funkcje dzieki ktorym włosy sie nie pusza. Naprawde polecam
__________________
http://neoglandyna.pl
iwonaw90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-21, 09:59   #7
PatrycjaA25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 17
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

masakra ja mam to samo! przez to musze codziennie myc wlosy bo tylko po myciu wygladają znośnie do tego moje sa krótke, do linii ramion więc nie mam zbyt wiele opcji na fryzury... myslalam o prostowaniu keratynowym ale mam cienkie włosy i obawiam sie że bedą wyglądały jeszcze cieniej.. co o tym sądzicie? czy rzadkie i cienkie włosy nie będa wyglądały jeszcze gorzej po keratynowym prostowaniu ?
PatrycjaA25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 08:02   #8
100procentbawelna
Raczkowanie
 
Avatar 100procentbawelna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 289
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

Cytat:
Napisane przez PatrycjaA25 Pokaż wiadomość
masakra ja mam to samo! przez to musze codziennie myc wlosy bo tylko po myciu wygladają znośnie do tego moje sa krótke, do linii ramion więc nie mam zbyt wiele opcji na fryzury... myslalam o prostowaniu keratynowym ale mam cienkie włosy i obawiam sie że bedą wyglądały jeszcze cieniej.. co o tym sądzicie? czy rzadkie i cienkie włosy nie będa wyglądały jeszcze gorzej po keratynowym prostowaniu ?
Ja ostatnio już byłam zdecydowana na prostowanie keratynowe, ale po wczytaniu się w temat okazało się, że w Ameryce mnóstwo dziewczyn i fryzjerów dostało raka i okazało się, że powodem była keratyna. Tylko właśnie zastanawia mnie czy to był jakiś konkretny rodzaj keratyny czy każda keratyna może powodować raka. A podobno ryzyko przy tamtej było bardzo duże. I zastanawiam się bardzo nad tym teraz, bo wolę mieć kręcone i nie mieć raka, niż wyprostować sobie, a potem mocno żałować.
__________________
100procentbawelna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 13:38   #9
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

A odżywka dwufazowa z zawartością jakiegoś olejku, zapsikać włosy rano, ułożyć fryzurę, próbowałaś?
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 13:55   #10
okruszek18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 143
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
A odżywka dwufazowa z zawartością jakiegoś olejku, zapsikać włosy rano, ułożyć fryzurę, próbowałaś?
Nie, już tracę cierpliwiść. Unikam wychodzenia z domu w moich naturalnych włosach,zle się w nich czuje. Nie prostuje ze względu na stan włosów,zwłaszcza że średnio mi pasują proste,nawet jak wyprostuje to i tak zaraz wszystko się wygina. Jedyne wyjście to chyba robić te warkocze.Ale tak jak pisałam z tym wiąże się, też przynajmniej minimalne wcześniejsze wyprostowanie włosów.
okruszek18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 22:01   #11
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Co zrobić z takimi włosami?

Ja swoje układam "na wodzie" tz. po myciu nakładam na włosy żel ziołowy (kiedyś używałam lnianego DIY). Rano lekko spryskuje głowę wodą i definiuje skręt (a mam sprężynki) lekko ugniatając palcami, tam gdzie są jakieś niesforne kosmyki skręcam je z w większe loki. pierwsze trzy poranki po myciu tak robię, na czwarty już zazwyczaj spinam bo włosy nie są już tak miękkie i puchate.

Ja też mam swoją metodę spania, tz. śpię na jaśku, zwiniętym tak żeby moje głowa opierała się na kawałku zaraz za uchem albo na tyle głowy, a włosy zawsze wykładam na poduszkę tak by sobie luźno leżały i nie były przyciśnięte niczym. To daje dużo bo się nie mną i szopią w nocy. Obecnie mogę się położyć nawet z całkowicie mokrymi włosami. Często też zwilżam je na noc, dzięki temu grawitacja ich nie naciąga i mają rano lekkość, są bardziej uniesione u nasady, a loki mają lepszy skręt.

Spinanie u mnie powoduje szopę, oklap i ulizańca na drugi dzień, dlatego jak już zepnę rano to muszę umyć wieczorem. Włosy zawsze schną mi naturalnie.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-30 23:01:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:46.