Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :) - Strona 114 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-18, 15:40   #3391
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
A gdzie maja takie sliczne body?

Ja mialam zaplanowane po 5-10 szt., ale odkad siostra dowiedziala sie, ze jest w ciazy to szaleje po ciuchlandach i juz przekroczylam limit. Oddaje mi, bo ma termin na koncowke stycznia, a pozniej ja jej oddam.
Kappahl. Są używane na OLXie. Ej zakochałam się w ich kolekcjach , chyba tylko tam będę kupować nówki + ew. H&M bo mają takie śmieszne rzeczy czasami a w Pepco takie do zajechania w domu

Już zakładam te osoby, co sprzedają hurtem ubranka od nich używane. Nawet jak Żaba nie zdąży w tych najmniejszych pochodzić, to jej strzelę w nich tylko zdjęcia i puszczę ubranka dalej w obieg. Używane nie są tragicznie drogie i z tych malutkich rozmiarówek niewiele mi już potrzeba, to mogę teraz przyszaleć delikatnie na spółkę z teściową

---

O różowy bożku próżności... -> http://www.laredoute.pl/pplp/100/368...tructureflyout
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.

Edytowane przez weselna01
Czas edycji: 2016-07-18 o 15:52
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:02   #3392
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Asiaczek trzymaj sie dzielnie

Forunka b ladnie wyszlo

Choucho brawo za gotowosc

Lea tez mam italian fashion teraz mysle czy je trzymac w torbie czy jeszcze wkladac

Weselna nawet nie wiedzialam ze kapa ma niemowlece a tu jeszcze takie piekne!!

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Shanti niech ich myszy zjedza za denerowanie ciezarnej!!!

Mnie jutro czeka znow glukoza pls o kciuki dzis juz zadnych salatek owocowych nie praktykuje slodyczy
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:04   #3393
ButterflyFlyAway
Zakorzenienie
 
Avatar ButterflyFlyAway
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Z zadupia ;)
Wiadomości: 6 179
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Może to tez zależy od tego na ile te wody będą lecieć? Bo w sumie to nie wiem kiedy można uznać, że już całkiem "odeszły" Położna mowila, że to rzadko wygląda tak jak na filmach, że nagle chlusta, tylko ze sobie po prostu zaczynają cieknac pomału...
powiem Ci za kilka tygodni bo nie mam pojęcia
większość koleżanek opisała to uczucie, jakby się posikały ale czy potem jeszcze coś im leciało to przyznam, że sie nie pytałam

teściowa wspominała, że przy jednym porodzie (a miała cztery) to też jakby się posikała, a że w nocy to zalała łózko więc ja sobie podkład dam pod prześcieradło.. może coś da

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

ooo syn mój w końcu po całym dniu powolutku zaczyna się ruszać.. w końcu.. ale mu się przysnęło
__________________

ButterflyFlyAway jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:05   #3394
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Mam jeszcze pytanko do naszych doświadczonych mam: na ile duży brzuch zostaje na początku po porodzie? Czy on będzie jeszcze długo trochę napompowany czy tylko skóra będzie bardziej obwisła? Bo zastanawiam się jaki rozmiar tej koszuli do karmienia wziąć?


Cytat:
Napisane przez ButterflyFlyAway Pokaż wiadomość
powiem Ci za kilka tygodni bo nie mam pojęcia
większość koleżanek opisała to uczucie, jakby się posikały ale czy potem jeszcze coś im leciało to przyznam, że sie nie pytałam

teściowa wspominała, że przy jednym porodzie (a miała cztery) to też jakby się posikała, a że w nocy to zalała łózko więc ja sobie podkład dam pod prześcieradło.. może coś da

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

ooo syn mój w końcu po całym dniu powolutku zaczyna się ruszać.. w końcu.. ale mu się przysnęło
Dzięki To koniecznie musisz urodzić pierwsza, żeby Twoja relacja mnie nie ominęła

Ja też tak za miesiąc planuję zacząć coś podkładać pod prześcieradło na wszelki wypadek

Dobrze, że dzidziol się rozruszał trochę
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2016-07-18 o 16:09
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:22   #3395
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość
U nas mówiła, że czop to może odejść dużo wcześniej niż poród ma się rozpocząć i żeby się nim nie przejmować. Skurcze to jak się pojawią to wziąć 2 nospy albo jedną fortę położyć się i jak przejdą to fałszywy alarm a jak się nasilają to się zaczęło. Natomiast co do wód płodowych to jak zaczną odchodzić bezbarwne to spokojnie można jeszcze wziąć prysznic, zrobić mężowi kanapki jak jest się w stanie, na spokojnie się naszykować i dopiero jechać, bo wtedy poród powinien się odbyć w ciągu 24 godzin. Natomiast jeżeli wody są zielone to należy już wtedy olać wszystko i jechać do szpitala, tak żeby w ciągu godziny już w nim być, ponieważ wtedy dzidzia musi być od razu podłączona pod ktg i obserwowana.

Właśnie odkryłam, że w iątek na allegro zamówiłam jedną parę półśpioszków zamiast dwóch tak jak miałam w planach. No i teraz znowu muszę domówić, no a wiadomo że jak domówię, to przecież bez sensu jedną parę półśpioszków tylko pewnie jeszcze coś kupię....
Dzięki za info w sprawie wód zapamiętam.

A co do zakupów - skąd ja to znam...))) miłego szperania!


Trzymam kciuki za Asiaczka!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:20 ---------- Poprzedni post napisano o 17:19 ----------

Cytat:
Napisane przez _chouchou Pokaż wiadomość
O kurcze! Mocne kciuki za Asiaczka
Dobrze, że wyłapała te sączenie wód, bo ja właśnie boję się, że jak przytrafi mi się coś takiego, to nie zauważę, bo od pewnego czasu mam dużo śluzu (pytałam gina, mówi, że to całkiem normalne i że będzie coraz więcej ). Ale może to sączy się dość obficie, że nie da się przeoczyć?



A mnie z kolei martwi to, że od 2 dni, a szczególnie dzisiaj, moja mała jest bardzo ruchliwa. A na SR mówili, że to też powód do niepokoju. Dobrze, że jutro z rana wizyta, bo chyba jechałabym na IP....



To ja mam tak samo, jakoś nie boję się porodu. Ba, nawet nastawiam się na poród bez znieczulenia - no ale wyjdzie w praniu, wtedy zobaczymy czy jestem taki kozak
Ja tez mam właśnie dużo śluzu, dzięki za uspokojenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:22 ---------- Poprzedni post napisano o 17:20 ----------

Cytat:
Napisane przez _chouchou Pokaż wiadomość
U nas z kolei położna mówiła, że jak mamy siłę tego uniknąć i dajemy radę, to żeby postarać się bez, bo często zatrzymuje akcję porodową, przez co poród przeciąga się o kilka godzin i później w wielu przypadkach kończy się na cesarce. Właśnie na ostatnich zajęciach opowiadała nam, że dziewczyna, która z nami chodziła już urodziła (w terminie), ale że niestety po przyjęciu znieczulenia akcja porodowa przystopowała, wszystko bardzo się przeciągało, w końcu tętno dziecka było nieregularne i zdecydowali się na szybką cesarkę.
Dlatego powinno się podawać też oxy aby jednak akcja nie zwalniala.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:38   #3396
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanko do naszych doświadczonych mam: na ile duży brzuch zostaje na początku po porodzie? Czy on będzie jeszcze długo trochę napompowany czy tylko skóra będzie bardziej obwisła? Bo zastanawiam się jaki rozmiar tej koszuli do karmienia wziąć?
Hmm pewnie zależy od organizmu, brzuch z każdym dniem robi się coraz mniejszy i na początku jest taki miękki, ja w pierwszej ciąży wyglądałam jak wieloryb i przytyłam chyba 26kg lub więcej, na końcu ważyłam ponad 80kg, a koszule miałam 2 z Italian Fashion rozm. M. Teraz zastanawiam się czy nie będą za duże, bo jak ostatnio patrzyłam na tą z otworami na biust to ogromna się wydaje, muszę przymierzyć, a i ja mam drobną górę. Także nie masz co brać jakieś ogromnej. Jak oglądam zdjęcia po porodzie to na pierwszy spacer wcisnęłam się już w kurtkę 36, z trudem, bo z trudem, ale dałam radę.
Ja jeszcze kupię z tej strony http://rafjolka.pl/pol_m_Ciaza-i-mac...ienia-274.html i zastanawiam się nad czy brać 36 czy 38.

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

Cytat:
Napisane przez weselna01 Pokaż wiadomość
Kappahl. Są używane na OLXie. Ej zakochałam się w ich kolekcjach , chyba tylko tam będę kupować nówki + ew. H&M bo mają takie śmieszne rzeczy czasami a w Pepco takie do zajechania w domu


O różowy bożku próżności... -> http://www.laredoute.pl/pplp/100/368...tructureflyout
Kappahl ma ładne ubranka i dobre jakościowo, u nas niestety zamknęli ponad rok temu, ale ceny też mają wysokie. Ale na promocji zawsze można coś upolować.
Weselna włączył Ci się instynkt wicia gniazda?
__________________
39/40

Edytowane przez Ana__86
Czas edycji: 2016-07-18 o 16:42
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:45   #3397
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
Nawiasem mówiąc te które zamówiłam są dobrej jakości italian fashion

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Koszul z Italian fashion nie znam, ale polecam ogólnie ta markę mają świetnej jakości ubrania, piżamy, dresy. Najtaniej nie jest, ale bardzo dobra jakość.

Dziewczyny, jestem załamana. Miałam mieć w środę wizytę u gina, ale zadzwoniła mi dziś, że musi mieć operacje na kolano i niestety nie może mnie dalej prowadzić... Poleciła mi dwóch znajomych lekarzy... Szkoda wielka, bo świetna babka, poza tym już 32 tydzień... Bardzo mi to nie po drodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
No jak dla mnie to faktycznie trochę za mało tego masz, ja polecam dokupić pajacyki, bo są najwygodniejsze i dla zakładających i dla dziecka. Sukienki są niepraktyczne dopóki dziecko nie siedzi. Ja mam chyba 4 do pół roku, ale tak naprawdę to zakładałam dziecku na święta, cyknęliśmy fotki i przebierałam w pajaca. Body na krótki rękaw przydaje się przez cały rok.
Ja polecam kupić paczkę ubrań 0-6 na olx. Cenowo wyjdzie lepiej, a dodatkowo sprane już ciuszki są lepsze niż nowe, gdyż zawierają mniej chemii, tkaniny są już z niej oczyszczone. Ja akurat nie miałam tego problemu, bo dostałam wszystko od siostry po synku, ale kupiłabym na olx, i będę kupować jak mała będzie mieć większy rozmiar i będzie potrzebować typowo dziewczęcych ubrań. A używane też są w większości marek typu ff, hm, etc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 16:48   #3398
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Koszul z Italian fashion nie znam, ale polecam ogólnie ta markę mają świetnej jakości ubrania, piżamy, dresy. Najtaniej nie jest, ale bardzo dobra jakość.

Dziewczyny, jestem załamana. Miałam mieć w środę wizytę u gina, ale zadzwoniła mi dziś, że musi mieć operacje na kolano i niestety nie może mnie dalej prowadzić... Poleciła mi dwóch znajomych lekarzy... Szkoda wielka, bo świetna babka, poza tym już 32 tydzień... Bardzo mi to nie po drodze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 2 koszule od nich, ale teraz już nie chce, materiał ok, ale kolory wyblakły i mocno się sprały. http://www.italianfashion.pl/produkt...otki-rekaw.php taką mam i mi się w niej niewygodnie karmiło, ciągle mi ten materiał zjeżdżał na piersi.

Szkoda zmieniać teraz lekarza, ale nie masz wyjścia. Dobrze, że kogoś poleciła, to też inaczej, jak lekarze będą wiedzieć z jakiej przyczyny zmieniasz prowadzącego.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:48   #3399
deraa
Raczkowanie
 
Avatar deraa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 190
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Fortuna Śliczny kącik!

Asiaczek87 Wytrwałości! Podobno takie miejsce wycieku wód potrafi zasklepić się samo, ilość wód się uzupełnia i sytuacja się zupełnie normuje. Kciuki za Was!

Co do znieczulenia to było jakiś czas temu w Pytaniu na śniadanie: http://pytanienasniadanie.tvp.pl/260...podczas-porodu
Dość obszernie i pewnie można uznać, że Pani się zna Ja jestem skłonna powiedzieć, że ból jest do zniesienia. Tylko kwestia tego ile go trzeba znosić. Gdybym miała mieć dłuższy poród pewnie chciałabym znieczulenie.

Przy pęknięciu pęcherza płodowego i odejsciu wód istnieje ryzyko wypadnięcia pępowiny, podobno jest to bardzo rzadkie, ale bywa. Przy porodzie z córką, położna przebiła mi pęcherz płodowy jak już leżałam z bólami partymi. Teraz jeśli popłynie wcześniej będę się raczej zbierać od razu do szpitala.
Skurczy właściwych nie się nie zauważyć. U nas na SR polecali wejść do wanny z ciepłą wodą, jeśli skurcze przejdą to nie to, jeśli nie i będą utrzymywały się w miarę regularne można przyjąć, że to już

Lea po porodzie u mnie był mniejszy od razu, myślę że maksymalnie 1/3 ciążowego została. Ale słyszałam o dziewczynach, które po porodze np. na zakupach w osiedlowym sklepiku (bez dziecka) były życzliwie wypytywane kiedy w końcu ten termin rozwiązania, więc nie wiem czy jest na to jedna reguła Z Twoja figurą, myślę że możesz zakładać spokojnie 1 opcję
deraa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:51   #3400
Ana__86
Zadomowienie
 
Avatar Ana__86
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 053
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
Ja polecam kupić paczkę ubrań 0-6 na olx. Cenowo wyjdzie lepiej, a dodatkowo sprane już ciuszki są lepsze niż nowe, gdyż zawierają mniej chemii, tkaniny są już z niej oczyszczone. Ja akurat nie miałam tego problemu, bo dostałam wszystko od siostry po synku, ale kupiłabym na olx, i będę kupować jak mała będzie mieć większy rozmiar i będzie potrzebować typowo dziewczęcych ubrań. A używane też są w większości marek typu ff, hm, etc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wyprawkę mam po córci, także mnie kupowanie nie dotyczy. Napewno taniej wychodzą te paki, ale ja to z tych co wolą nowe i lubię sama wszystko wybrać, żeby garderoba córci do siebie pasowała, była wygodna i praktyczna. Ja to się nawet wkurzam, jak teściowie coś kupują dla dziecka do ubrania, chociaż na robocze ubranka się przydają.
__________________
39/40
Ana__86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 16:52   #3401
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Miczka,super Sandomierz to piękne miasto i kciuki za badanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!

Edytowane przez awgusta
Czas edycji: 2016-07-18 o 17:03
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 17:20   #3402
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Lea mi dość szybko brzuch zszedł, tzn stricte po samym porodzie miałam tak jakby 4 miesiąc, wiadomo, nie płaski
ale moje koszule zamówiłam takie, że mieszcze się w nie spokojnie nawet teraz z dużym bębnem, ogólnie są nieco większe.
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 17:28   #3403
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Monti jaki materac kuplas?

Tz pomalowal lozeczko
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 17:38   #3404
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość
Monti jaki materac kuplas?

Tz pomalowal lozeczko
Pokaz!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 17:50   #3405
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez miczka84 Pokaż wiadomość
Monti jaki materac kuplas?

Tz pomalowal lozeczko
http://modnekrzesla.pl/materac-basia-optimum.html lateksową Basię

pokaż łóżeczko
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 17:51   #3406
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dzięki za odpowiedzi co do pociążowego brzuszka

Polta
, a te koszule z Dolce Sonno są z nieco rozciągliwego materiału czy raczej takie "sztywne"?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 17:51   #3407
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość
Ja wyprawkę mam po córci, także mnie kupowanie nie dotyczy. Napewno taniej wychodzą te paki, ale ja to z tych co wolą nowe i lubię sama wszystko wybrać, żeby garderoba córci do siebie pasowała, była wygodna i praktyczna. Ja to się nawet wkurzam, jak teściowie coś kupują dla dziecka do ubrania, chociaż na robocze ubranka się przydają.
też mam to zboczenie ,lubię jak wszystko do siebie pasuje, fakturą, odcieniami, wzorem
i nie przepadam za prezentami w postaci ciuchów, czasem jak siostra męża kupi coś dla starszaka to..woooo...
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 17:57   #3408
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedzi co do pociążowego brzuszka

Polta
, a te koszule z Dolce Sonno są z nieco rozciągliwego materiału czy raczej takie "sztywne"?
To jest dzianina, wiec sie naciaga. Sa dobre jakościowo, estetyka nie powala, ale do szpitala sie nadadza.
No i nie sa za krotkie, nie chcialam swiecic tylkiem na oddziale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 18:02   #3409
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
To jest dzianina, wiec sie naciaga. Sa dobre jakościowo, estetyka nie powala, ale do szpitala sie nadadza.
No i nie sa za krotkie, nie chcialam swiecic tylkiem na oddziale.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To super Mi jakoś bardzo na wyglądzie tych koszul nie zależy, bo kupuję je tylko do szpitala i na najgorszy okres połogu w domu. Potem tak jak mówiłam pewnie wrócę do spodenek i zwykłej koszulki na ramiączka (mam takie, gdzie pierś da się bez problemu odsłonić). Więc im tańsze będą te koszule, tym lepiej
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-18, 18:23   #3410
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Bry!

Wchodzę i co widzę? Asiaczek w szpitalu. Trzymaj się dzielnie, z takimi sączącymi się wodami można jeszcze trochę wytrzymać
Ja często mam tak, że zastanawiam się czy to mocz czy wody. Dzisiaj na wizycie gin sprawdzał mi takim paseczkiem czy to wody czy nie.

Maluch waży 1600g, stopa ma długość 6,5 cm Ogólnie bez zmian, szyjka dalej 3,5 cm, główka bardzo nisko. Dalej oszczędny tryb życia, ale dostałam pozwolenie na wyjazd do Karpacza, oczywiście bez szaleństw i polecenie żeby wziąć ze sobą torbę do szpitala

Fortuna fajny kącik dla maluszka

Lea ja wszystkie piżamy mam w rozmiarach S i M. Mój brzuch po porodzie był niemalże płaski, żadnego zwisu, nic. Był po prostu miękki. Mąż na wyjście przywiózł mi rzeczy sprzed ciąży (w sumie przez pomyłkę, ale całe szczęście w nie weszłam ).

Co do wód to mi odeszły podczas snu. Poczułam nagle takie ciepło i przez moment zastanawiałam się czy to wody czy się posikałam... Jak wstałam z łóżka to nie miałam już wątpliwości, bo znowu chlusnęło (dosłownie). Później już leciały powoli, w drodze do szpitala miałam włożony ręcznik w spodnie, a w szpitalu już tylko podkład z Bella. Brzuch po odejściu wód zrobił się taki dziwny, mniej napięty, słabo czułam ruchy, pamiętam że bardzo bałam się o synka. Na miejscu dostałam zastrzyk (brak skurczy) no i po ok 30 min się zaczęło Czop odszedł mi w trakcie skurczy. Do tego wymioty, biegunka... Ogólnie nieźle mnie sponiewierało

chouchou ja też mam coraz więcej śluzu i też dzisiaj pytałam gina czy wszystko ok

Miczka

Kappahl ma piękne ubranka
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 18:43   #3411
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość
Bry!

Wchodzę i co widzę? Asiaczek w szpitalu. Trzymaj się dzielnie, z takimi sączącymi się wodami można jeszcze trochę wytrzymać
Ja często mam tak, że zastanawiam się czy to mocz czy wody. Dzisiaj na wizycie gin sprawdzał mi takim paseczkiem czy to wody czy nie.

Maluch waży 1600g, stopa ma długość 6,5 cm Ogólnie bez zmian, szyjka dalej 3,5 cm, główka bardzo nisko. Dalej oszczędny tryb życia, ale dostałam pozwolenie na wyjazd do Karpacza, oczywiście bez szaleństw i polecenie żeby wziąć ze sobą torbę do szpitala

Fortuna fajny kącik dla maluszka

Lea ja wszystkie piżamy mam w rozmiarach S i M. Mój brzuch po porodzie był niemalże płaski, żadnego zwisu, nic. Był po prostu miękki. Mąż na wyjście przywiózł mi rzeczy sprzed ciąży (w sumie przez pomyłkę, ale całe szczęście w nie weszłam ).

Co do wód to mi odeszły podczas snu. Poczułam nagle takie ciepło i przez moment zastanawiałam się czy to wody czy się posikałam... Jak wstałam z łóżka to nie miałam już wątpliwości, bo znowu chlusnęło (dosłownie). Później już leciały powoli, w drodze do szpitala miałam włożony ręcznik w spodnie, a w szpitalu już tylko podkład z Bella. Brzuch po odejściu wód zrobił się taki dziwny, mniej napięty, słabo czułam ruchy, pamiętam że bardzo bałam się o synka. Na miejscu dostałam zastrzyk (brak skurczy) no i po ok 30 min się zaczęło Czop odszedł mi w trakcie skurczy. Do tego wymioty, biegunka... Ogólnie nieźle mnie sponiewierało

chouchou ja też mam coraz więcej śluzu i też dzisiaj pytałam gina czy wszystko ok

Miczka

Kappahl ma piękne ubranka
Super, że wszystko ok

Mi ostatnio też sprawdziła paseczkiem do ph czy to prawidłowy śluz (chociaż z tego co mówiła, to bardziej chodziło o ewentualne wykluczenie infekcji).


Dziewczyny, ile soli fizjologicznej trzeba kupić? Oczka przemywa się nią cały czas do jakiegoś określonego wieku czy jak to działa?
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 18:49   #3412
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dobry wieczór
Dziękujemy bardzo dziewczyny za wsparcie pękł mi pęcherz płodowy około 8. Leciało w drodze do łazienki. Telefon po męża. Szybkie ubranie się, zabranie torby i na Polna w Poznaniu położyli mnie najpierw na porodowy po założeniu welflonu i masie pytań. Koszula z trocxkami z izby podkład poporodowy absorgyn bo podpaski nie dała rady. Wody bezbarwne wiec się cieszą. Brak rozwarcia. Brak skurczy. Dziewczyna się rusza i wszystko u niej ok. Mam liczyć ruchy. Przewiezli na oddział obserwacyjne. mamy telewizor i mase gazet. sąsiadki tez na podtrzymaniu ale takie sowy
dostaje leki na podtrzymanie i sterydy. Słychać tu bobasy <3
__________________

1.08.2015




Edytowane przez asiaczek87
Czas edycji: 2016-07-18 o 18:58
asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 18:55   #3413
slowikowa25
Zadomowienie
 
Avatar slowikowa25
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 1 037
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór
Dziękujemy bardzo dziewczyny za wsparcie pękł mi pęcherz płodowy około 8. Leciało w drodze do łazienki. Telefon po męża. Szybkie ubranie się, zabranie torby i na Polna w Poznaniu położyli mnie najpierw na porodowy po założeniu welflonu i masie pytań. Koszula z trocxkami z izby podkład poporodowy absorgyn bo podpaski nie dała rady. Wody bezbarwne wiec się cieszą. Brak rozwarcia. Brak skurczy. Dziewczyna się rusza i wszystko u niej ok. Mam liczyć ruchy. Przewiezli na oddział obserwacyjne. mamy telewizor i mase gazet. sąsiadki tez na podtrzymaniu ale takie sowy
No Asiaczek to chociaż tyle! Kciuki!
__________________
18.09.2015


10.09.2016- Córka Lena
08.01.2019- Syna Janek
slowikowa25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 19:24   #3414
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Lea sol fizjologiczną mam zawsze w apteczce, ale nie robiłabym ekstremalnych zapasów, zawsze można podskoczyć do apteki. Nie przypominam sobie żebym często korzystała przy noworodku. Ewentualnie jak oczko zaropiało czy coś. prędzej później do katarku.


asiaczek trzymaj się dzielnie
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 19:31   #3415
chrupa
Zadomowienie
 
Avatar chrupa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: podwarszawie południowe ;)
Wiadomości: 1 269
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hejo!

Wróciłam z moich małych wakacji Zobaczyłam, że mam do nadrobienia 30 stron i stwierdziłam, że może innym razem
Było miło i przyjemnie, trochę spotkań ze znajomymi, tylko 2 upalne dni ciężkie do wytrzymania. Wyjazd udany

Przed wyjazdem miałam USG III trym i wszystko w nim wyszło dobrze, mała ważyła 1500g. W środę normalna wizyta, więc zobaczymy ile urosła.
Za to dzisiaj się najadłam strachu, bo wylądowałam na podłodze w autobusie - kierowca dał po hamulcach, bo mu pies wybiegł :/ A ja akurat wyjątkowo jechałam autobusem, bo mam rozbity reflektor w samochodzie (jakiś palant mi wjechał na parkingu dzień przed wyjazdem ). Na szczęście jak już się ogarnęłam to okazało się, że wszystko jest ok, młoda dalej aktywna jak wcześniej, mnie nic w brzuchu nie boli, nic nie skręciłam i w nic się nie walnęłam. Chyba tylko nadciągnęłam jakiś mięsień w plecach, bo teraz leżę i mnie ciągnie po prawej stronie. Ludzie w autobusie mnie próbowali łapać, myślę, że to mnie mocno zamortyzowało.

asiaczek trzymaj się!
__________________
chrupcia nareszcie na świecie! 41+5/40
chrupek 32/40
chrupa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 19:32   #3416
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

chrupa o matko, współczuję!!
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 19:36   #3417
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Montii Pokaż wiadomość
też mam to zboczenie ,lubię jak wszystko do siebie pasuje, fakturą, odcieniami, wzorem
i nie przepadam za prezentami w postaci ciuchów, czasem jak siostra męża kupi coś dla starszaka to..woooo...
tez tak mam i teraz się główkuję jakie wzorki i kolory dobrac do siebie w pościeli żeby pasowało naprawdę mam wielki problem
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 19:42   #3418
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
tez tak mam i teraz się główkuję jakie wzorki i kolory dobrac do siebie w pościeli żeby pasowało naprawdę mam wielki problem
hahhaa to ja się tak głowiłam nad prześcieradełkami
masakra, najmniej istotna rzecz, a chyba z miesiąc wybierałam ( a i tak nie do konca mi pasują ale stwierdzilam,ze juz odpuszczam ;-D )
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 19:51   #3419
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Ana__86 Pokaż wiadomość

Weselna włączył Ci się instynkt wicia gniazda?
Wiję go od II trymestru, tylko bardzo powoli i etapami Nie zabrałam się za ciuszki póki nie przepatrzyłam ile mam tego tutaj do dyspozycji. W sumie mogłabym mieć calutką wyprawkę kompletną do 2 r.ż, ale wiecie - fajnie jest mieć tak pół na pół. Trochę po innych, ale też trochę w swoim guście. Tutaj wiele rzeczy brałam takich jak najbardziej uniwersalnych albo do zajechania w domu. A teraz już tylko dla własnej przyjemności dobrałabym resztę pod nasz gust

--

Chrupa - dobrze, że miałaś amortyzację z ludzi i nic się nie stało. Dobre ludzie, dzielna Chrupa!

I fajnie że wypoczęłaś na urlopie

--

Asia - jak leżałam na ginekologii i przenieśli tam położniczy na czas remontu, to też przez pierwszy dzień się szczerzyłam, że słychać żaby
Po pierwszej i drugiej nieprzespanej z powodu popiskiwania nocy trochę mi entuzjazm siadł

A ktg słychać czy nie niesie?

Zdawaj relację co i jak.

--

Mamy stwierdzenie o sensowności dokupienia ubranek:

-Ale po co, jak dostaniesz w prezencie?
Ja: Od kogo niby???
-No od gości.
Ja:...jakich gości?
-No jak przychodzą odwiedzać.

Musiałam przemyśleć sprawę.

Ja: Czekaj...to będziesz Ty, teściowa i pradziadki oraz ojciec dziecka. Przy czym prababcia ma takie podejście, że kupi mi worek używek ze szmateksu najtańsze jakie będą ;P To o kim dokładnie mówisz?
Bo jak o naszych znajomych, to jeśli w ogóle pomyśla, żeby nas odwiedzić przy dziecku, to nie pomyślą:

-O, urodziło im się dziecko, kupię bodziaka na prezent

tylko

-O, urodziło im się dziecko, kupię mężowi Weselnej flaszkę i złożę gratulacje ^_^

Także nacieszę się mężem, zanim mi na tydzień w góry ucieknie jutro i wracam do szperania za co ciekawszymi ubrankami ^^

--

Poza tym pęknę. Tylko na dziś mama mi ugotowała:

-Kaszę gryczaną z gulaszem,
-Knedle śliwkowe ze śmietaną,
-Ciasto z jagodami,
-Sernik wiedeński,
-Zupę pomidorową,
-Rosół,
-Kilka kilo bobu.

Do tego jedna ciotka przyniosła pierogi, druga wiadro śliwek a trzecia pomidorów. Ojciec kilka bochenków chleba i siatkę bułek. W miskach leży kilka kilo cukierków i czekoladek ze Lwowa.

Idę szukać talerzyki dla lalek, będę jadła wszystko ale w tym formacie
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.

Edytowane przez weselna01
Czas edycji: 2016-07-18 o 19:55
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-18, 19:58   #3420
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Ja nie dostałam praktycznie żadnego ciuszka od ''znajomych''
( ewentualnie jakiś śpioch ale nic w moim guście znowu ) grzechotkę czy coś prędzej mój mąż trunek... ( a ja?! )
zresztą na początku wizyty były bardzo okrojone
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-09 15:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.