Do Asieńki - przeczytaj i obejrzyj - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-07-16, 23:44   #31
201803120844
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 4 053
Re: Uroda: plagiat naszych publikacji

Oczywiście, że w papierowej,ale teraz możesz ten sam tekst znalezć na www.polki.pl w dziale uroda/pielęgnacja/filtr z filtrami. Napiszcie czy macie faktycznie zamiar coś z tym zrobić? Nie jestem prawnikiem ale jeśli macie zamiar to tak zostawić to popytam znajomych i się sama zainteresuję.Pozdrawiam
201803120844 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 00:01   #32
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: Uroda: plagiat naszych publikacji

Moim zdaniem nie mam na to wpływu jako autorka tekstów, chyba, że decydowałabym się na wynajęcie prawnika czy to "wizażowego" czy innego i walkę z firmą Edipress co raczej od początku byłoby skazane na porażkę i straty finansowe, na które nie mogę sobie pozwolić, na jakiekolwiek honoraria także nie ma co liczyć, nie dostałam ich wyrażając zgodę na cytat z tekstu a co dopiero w takim przypadku.
Póki co interweniowałam w dwóch przypadkach, jeden niedawno, tekst został zdjęty ze strony, w drugim pod tekstem dostępnym na internecie podano źródło czyli stronę Wizażu i moje nazwisko.
Decydując się publikować darmowo swoje teksty, trzeba się liczyć z takimi sytuacjami, swoją drogą wiem, że powstała już nie jedna praca licencjacka czy innego rodzaju na podstawie mojej serii słonecznej. Takie są niepisane prawa i tego się nie zmieni.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 00:15   #33
Mgiełka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 782
GG do Mgiełka
Re: Uroda: plagiat naszych publikacji

Basia ma rację. Jedyne, czego można oczekiwać (w najlepszym wypadku), to sprostowania w następnym numerze drobnym maczkiem. Ale i na to bym nie liczyła. Zajęcia z prawa autorskiego (z prawdziwym praktykiem) dały mi dużo do myślenia i, niestety, pozbawiły złudzeń. Decyzje sądów czasem wołają o pomstę do nieba, przewód sądowy trwa lata całe. Wiem, że dlatego tak mało spraw trafia do sądów - bo każdy tak myśli. I właściwie powinno się coś z tym zrobić. Dobrym wyjściem jest chociaż list do redaktora naczelnego, bo często taka osoba nie wie, kto u niej pracuje. Z drugiej strony - ten światek często jest dosyć cyniczny, zdarzają się przypadki "podkradania" pomysłów, czy ekspertów współpracujących. Być może wszystko dzieje się za aprobatą redaktor naczelnej.

Ale coralin - dowiedzieć się co i jak zawsze możesz
Mgiełka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 04:22   #34
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Re: Do Asieńki - przeczytaj i obejrzyj

Dorixx napisał(a):
> Pal, łapiesz od pewnego czasu sporo osób za słówka, nie znudziło Ci się to jeszcze?

Skoro tak uważasz... Jezeli chodzi uwagi pod moim adresem to chce je dostac na priva - po co wątek zasmiecac - i uzasadnienie tez na priva proszę Mam nadzieję że napisałaś to na poważnych podstawach

>Moze zacznij drążyć inny temat a nie interpretować na swój sposób każdy jeden post.

Pozwol ze sama będę decydowac w jakim temacie się bedę udzielać

>Tak jak Ty, ja również mogę wyrażać swoje opinie na każdy temat, choć ostatnio bardzo czepialska co do moich poglądów się zrobiłaś.

oczywiscie ze mozesz wyrazac opinie- nie rozumiem co ma do tego to ze sie z Toba nie zgadzam? Mozesz tez przeciez zawsze bronic swoich poglądow.
To ze jestem jak to ujelas "czepialska" ma sie nijak do tematu jakich kosmetykow powinno sie w danym wieku uzywać a jakich nie

>Proponuję więcej zrozumienia dla innych uczestników forum.

Rozumiam uczestnikow ale wcale sie nie musze z nimi zgadzać

Widze ze mimowonie zeszlam z kwestii merytorycznych - jesli chcesz cos jeszcze napisac w tej sprawie to pisz na priva, bo wyjezdzam chwilowo i wątek mi sie zagubi

pozdrawiam
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 06:15   #35
Dorixx
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2002-09
Wiadomości: 1 423
Re: Do Asieńki - przeczytaj i obejrzyj

W każdym razie dziś wyjeżdżam na wczasy przykro mi, że nie bedziesz miała komu dogryzać. Bo tak właśnie od pewnego czasu odbieram Twoje posty. Na priva pisac nie będę, skoro Ty również publicznie podważasz moje poglądy na forum.
__________________
Grzeczne dziewczynki idą do nieba, niegrzeczne tam gdzie chcą....
Dorixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 07:16   #36
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Uroda: plagiat naszych publikacji

Istnieją również inne formy nacisku na media, sami jesteśmy dość poczytnym medium i mamy w ręku narzędzia, których nie ma ani prawnik ani sama poszkodowana Basia.

Żeby przybliżyć Wam zakres - nie widzę żadnych przeciwskazań, żeby uruchomić u nas na stronach kampanię banerów pt. "Ukradli od nas..." z podawaniem tytułów pism, cytatami, nazwiskami autorek oraz redaktorek naczelnych pism

To tak na początek

Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-17, 19:55   #37
Asieńka
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Do Asieńki - przeczytaj i obejrzyj

Dziękuję Basiu za zabranie głosu
Ja ocenki popoprawiam, tylko jak wrócę z wyjazdu (przylaciałam do Cafe ), a co do moich zarzutów, to spodziewałam się tego, że krem przeznaczony do skóry dojrzałej spłyci bruzdki jakie mam ja- młoda dwudziestka , zresztą moja mama też nie była z niego zadowolona, ale pomijając mamę- liczyłam tylko na to- że wygładzi i spłyci, a tu buuuu. Czy może 2 miesiące to zbyt krótki okres?
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-13, 14:21   #38
Helena
Zadomowienie
 
Avatar Helena
 
Zarejestrowany: 2002-11
Lokalizacja: opiekuńcze skrzydła Aleksandra Łukaszenki
Wiadomości: 1 543
Dot.: Re: Do Asieńki - przeczytaj i obejrzyj

Odkopałam ten wątek po latach i teraz nie mam już żadnych wątpliwości - wszystkie powinniśmy się liftingować
Ale ten czas leci
__________________
Admin broni
Admin radzi
Admin nigdy cię nie zdradzi
Helena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:47.