Propozycja dla KWC - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne dla katalogu kosmetyków

Notka

Techniczne dla katalogu kosmetyków Forum techniczne - obszar katalog kosmetyków. Tutaj zajmujemy się obsługą techniczną katalogu kosmetyków: "Kosmetyk Wszech Czasów".

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-07, 11:58   #1
anetka_m
Zadomowienie
 
Avatar anetka_m
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 378
Lightbulb

Propozycja dla KWC


Przeglądając KWC nasunęła mi się pewna myśl. Moim skromnym zdaniem umieszczenie małych ikonek ze zdjęciem produktów, w listach poszczególnych kategorii na KWC, znacznie ułatwiłoby odszukanie, znalezienie czy też rozpoznanie poszukiwanego lub ulubionego np. kremu. Wiele kosmetyków ma załączone obcojęzyczne nazwy, co wcale nie ułatwia szukania konkretnego kosmetyku. Sama często łapię się na tym, że robiąc zakupy np. na allegro czy ogólnie w sklepach internetowych sprawdzam opinię poszczególnych , dajmy na to, kremów. I wtedy zaczyna się wielkie klikanie i otwieranie każdego linku z kosmetykiem danej firmy, aby zobaczyć czy zdjęcie i zarazem kosmetyk jest ten sam, nad którym się zastanawiam. Na szczęście nie zdarzyło mi się trafić na kosmetyk w KWC bez zdjęcia Oczywiście jest wyszukiwarka, ale nie zawsze odpowiada na konkretne nazwy kosmetyków. Z resztą takie ikonki ze zdjęciem byłby pewnym udogodnieniem, bo przeglądając listy konkretnych produktów, można by odnaleźć ten, nad którym ostatnio zastanawiałyśmy się np. w drogerii. A chyba większość z nas łatwiej zapamiętuje wygląd zewnętrzny kosmetyku, niż jego, nierzadko, zawiłą nazwę
Mam nadzieję, że w miarę jasno wyraziłam swoją sugestię, którą może w przyszłości ktoś , gdzieś wykorzysta
__________________
Tam, gdzie wszyscy myślą podobnie, nikt nie myśli zbyt wiele...
anetka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 21:53   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Dot.: Propozycja dla KWC

Sprawdzę, czy to technicznie możliwe
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 22:10   #3
truskaffka
Zakorzenienie
 
Avatar truskaffka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: abc
Wiadomości: 4 294
Dot.: Propozycja dla KWC

zgadzam sie z tym w 100%
__________________
(..) did you ever know
there's a light inside your bones
the hope that you can't hide
and it teases you every night (..)
truskaffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-09, 10:54   #4
pakosta
Wtajemniczenie
 
Avatar pakosta
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 910
Dot.: Propozycja dla KWC

Nie wiem czy nie było o tym mowy, ale nie można by to kolorówki dodać do uzupełnienia pozycji odcień/numer/kolor? "Doswiadczone" wizazanki to wpisują, ale nie wszyscy a przydałoby się Kiedyś meczyam 15 osób zeby mi napisały jakiego dcienia jednego z zrecenzowanych pudrów uzywały, troche to kłopotliwe
__________________
Mam na imię Marta i jestem nałogową kosmetykoholiczką.




Wymiana
pakosta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 12:55   #5
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Propozycja dla KWC

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Nie wiem czy nie było o tym mowy, ale nie można by to kolorówki dodać do uzupełnienia pozycji odcień/numer/kolor? "Doswiadczone" wizazanki to wpisują, ale nie wszyscy a przydałoby się Kiedyś meczyam 15 osób zeby mi napisały jakiego dcienia jednego z zrecenzowanych pudrów uzywały, troche to kłopotliwe


Sprawdzałam kiedyś recenzje kilku szminek Avonu - interesowały mnie konkretne kolory. W niektórych recenzjach dziewczyny pisały jakiego koloru używają, ale w więszości nie było takiej informacji. Podobnie do pakosty wysyłałam PW z pytaniem jaki kolor mają/miały.


Co do obrazków, to coś mi świta, że kilka lat temu były miniaturki
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-15, 16:06   #6
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Propozycja dla KWC

Cytat:
Napisane przez anetka_m Pokaż wiadomość
Przeglądając KWC nasunęła mi się pewna myśl. Moim skromnym zdaniem umieszczenie małych ikonek ze zdjęciem produktów, w listach poszczególnych kategorii na KWC, znacznie ułatwiłoby odszukanie, znalezienie czy też rozpoznanie poszukiwanego lub ulubionego np. kremu. Wiele kosmetyków ma załączone obcojęzyczne nazwy, co wcale nie ułatwia szukania konkretnego kosmetyku. Sama często łapię się na tym, że robiąc zakupy np. na allegro czy ogólnie w sklepach internetowych sprawdzam opinię poszczególnych , dajmy na to, kremów. I wtedy zaczyna się wielkie klikanie i otwieranie każdego linku z kosmetykiem danej firmy, aby zobaczyć czy zdjęcie i zarazem kosmetyk jest ten sam, nad którym się zastanawiam. Na szczęście nie zdarzyło mi się trafić na kosmetyk w KWC bez zdjęcia Oczywiście jest wyszukiwarka, ale nie zawsze odpowiada na konkretne nazwy kosmetyków. Z resztą takie ikonki ze zdjęciem byłby pewnym udogodnieniem, bo przeglądając listy konkretnych produktów, można by odnaleźć ten, nad którym ostatnio zastanawiałyśmy się np. w drogerii. A chyba większość z nas łatwiej zapamiętuje wygląd zewnętrzny kosmetyku, niż jego, nierzadko, zawiłą nazwę
Mam nadzieję, że w miarę jasno wyraziłam swoją sugestię, którą może w przyszłości ktoś , gdzieś wykorzysta
Tak, to jest technicznie wykonalne. Jednak nie wiem ile to może kosztować mojego czasu, więc nie jestem w stanie napisać kiedy taka opcja może się*pojawić w KWC.

Cytat:
Napisane przez pakosta Pokaż wiadomość
Nie wiem czy nie było o tym mowy, ale nie można by to kolorówki dodać do uzupełnienia pozycji odcień/numer/kolor? "Doswiadczone" wizazanki to wpisują, ale nie wszyscy a przydałoby się Kiedyś meczyam 15 osób zeby mi napisały jakiego dcienia jednego z zrecenzowanych pudrów uzywały, troche to kłopotliwe
Można dodać taką opcję do kategorii zawierających tylko kosmetyki kolorowe na zasadzie dowolności wypełnienia pola.
Jednak serwer nie czyta myśli użytkowników (jeszcze ) i w tych polach przy starych recenzjach będzie po prostu hulał*wiatr...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-29, 22:42   #7
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Propozycja dla KWC

W wątku recenzje do usunięcia wyszedł pomysł. Cytuję Hosenkę:
Cytat:
Może poprosić Złosia o "ulepszenie" systemu, aby automatycznie wysyłał komunikat recenzentowi o usunięciu recenzji - może udałoby sie coś takiego wykombinować?? To by było pomocne, bo wtedy by było wiadomo jaka recenzja została usunięta i można by napisac nową.
Chodzi o to, że ostatnio pojawiło się sporo recenzji, gdzie prócz opisywania wrażeń z kosmetyku pojawiały się oburzenia, że recenzje znikają.

Czy jest możliwe takie rozwiązanie jakie zaproponowała Hosenka?
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Techniczne dla katalogu kosmetyków


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:20.