Edycje limitowane - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-02-16, 11:00   #61
siog
Przyczajenie
 
Avatar siog
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Edycje limitowane

Czytam ten wątek z zaintersowaniem.

I co sobie myślę? Dlaczgo mogłabym kupować tą samą "treść" w innym opakowaniu? Po prostu dlatego, że jest ładne, że lubię ładne rzeczy. Że jestem estetką. Z pewnością nie dlatego, żeby uważać się za kogoś wyjątkowego i budować swe poczucie wartości, zgadzam się z Your Angel.
Kupowałabym je dla siebie. Chociaż tego nie robię.

Może coś ze mną nie tak ale np kawa smakuje mi tylko z małej, jasnej filiżanki. W życiu nie wypiję kawy z kubka i już, bo mi nie smakuje

Co do "ludzkich " limitowanek zupełnie nie rozumiem czemu ładna i ładnie opakowana osoba z ładym wnętrzem miałaby być gorsza niż ta gorzej opakowana i z równie ładnym wnętrzem. Ludzie są ludźmi.
To, że ktoś lubi "ładne" opakowania nie znaczy, że jest "nieatrakcyjny" wewnętrznie, właściwie to nic nie znaczy (poza tym, że lubi ładne opakowania). Stereotypy...
siog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 11:10   #62
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez siog Pokaż wiadomość

Może coś ze mną nie tak ale np kawa smakuje mi tylko z małej, jasnej filiżanki. W życiu nie wypiję kawy z kubka i już, bo mi nie smakuje
Ja tam wypiję - i smakuje mi- i z jednorazowego, i z piankowego, i z dużego, i z obojętnie jakiego, który nawinie się w pracy, i ze swojej jednej ulubionej filiżanki- malutkiego cacka do espresso, i z drugiej ulubionej- Rosenthala, i z trzeciego ulubionego kubka.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 11:48   #63
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
To, o co pytałam (choć może mi nie wyszło) to powód kupowania standardowej "treści" w niestandardowym ubranku.
Tylko widzisz Sabbath, to co dla Ciebie jest treścią standardową, standardowym zapachem, dla kogoś może być zapachem przepięknym, jedynym i jego cieszy, że zapach ten może zakupić w pięknej butli.

Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
I znów masz rację.
Cóż jednak, jeśli w niezwykle drogim opakowaniu dostajemy wnętrze w wersji standard. Warto?
Szczerze? To nie spotkałam się z tym, żeby limitowane wersje flakoników były niezwykle drogie. Cena najczęściej jest niewiele wyższa.
No chyba, że mówimy o flakonach ze złota z dodatkiem diamentów, no ale to ekstremum
No i znowu powraca "wersja standard" - dla mnie wersja standard Innocenta jest zapachem niezwykłym, dla kogoś innego to tylko wersja standard nie zasługująca na uwagę.
Ile nosów tyle opinii.
Dlatego dla mnie Innocent zamknięty w przepięknej butli będzie niezwykłym zapachem w niezwykłej butelce
Dla Ciebie na przykład będzie to zwykły zapach ładnie "przebrany".


Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
Ja z rozmysłem trafiam na ludzi opakowanych tak samo jak ja. Brzydko.

I tak opakowane osobowości cenię tym bardziej.
Czyli z rozmysłem dzielisz ludzi na tych, z którymi warto zawrzeć znajomość, a z którymi nie?
Jeśli ubrany tak jak Ty - OK, a jeśli ubrany "ładnie" - to od razu go skreślasz? Bo ubrany ładnie nie może mieć pięknego, interesującego wnętrza? Nie czaję

I zgadzam się tutaj z siog

Cytat:
Napisane przez siog Pokaż wiadomość
Co do "ludzkich " limitowanek zupełnie nie rozumiem czemu ładna i ładnie opakowana osoba z ładym wnętrzem miałaby być gorsza niż ta gorzej opakowana i z równie ładnym wnętrzem. Ludzie są ludźmi.
To, że ktoś lubi "ładne" opakowania nie znaczy, że jest "nieatrakcyjny" wewnętrznie, właściwie to nic nie znaczy (poza tym, że lubi ładne opakowania). Stereotypy...



Cytat:
Napisane przez Sabbath Pokaż wiadomość
A jednak ludzie czasem pragną flaszki, która nie jest niezwykła jak każdy niezwykły człowiek, jak moje, najmojejsze mieszkanie w bloku, jak mój ulubiony kubek. Pragną mieć świadomość: "edycja limitowana" choćby była brzydsza niż normalna i do tego droższa.
Tego co wytłuściłam nie rozumiem.
Dlaczego sugerujesz co takiego? Czy któraś z dziewczyn tak napisała?
Czy napisała, że kupuje edycje limitowane tylko dla samej świadomości, że to edycja limitowana?
Czy sama tak sobie wydedukowałaś?


------------------------------------------------------------------------------
W kwestii ludzkich "limited editions" nie potrafię się jednoznacznie wypowiedzieć. Bo dla każdego będzie to znaczyło coś innego.
Po tym poście, w którym Anuschka wytłumaczyła, że chodzi jej o takich "zwyczajnych-niezwyczajnych" zaczęłam rozumieć o co jej chodzi
Wcześniej myślałam, że chodzi jej o coś zupełnie innego
Myślę, że wmieszanie "czynnika ludzkiego" do tego wątku trochę namieszało
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:00   #64
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez siog Pokaż wiadomość
Może coś ze mną nie tak ale np kawa smakuje mi tylko z małej, jasnej filiżanki. W życiu nie wypiję kawy z kubka i już, bo mi nie smakuje
Dokładnie
Oczywiście - można coś zjeść na eleganckiej porcelanowej zastawie, można też na gazecie

Ja też jestem estetką - i nie uważam, żeby to było coś, czego należy się wstydzić czy też wartościować, oceniać czy jest to dobre lub złe.

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość
Czyli z rozmysłem dzielisz ludzi na tych, z którymi warto zawrzeć znajomość, a z którymi nie?
Jeśli ubrany tak jak Ty - OK, a jeśli ubrany "ładnie" - to od razu go skreślasz? Bo ubrany ładnie nie może mieć pięknego, interesującego wnętrza? Nie czaję
Ja z kolei zrozumiałam, że chodzi o to, że Ci podobni do Sabbath są w jej oczach bardziej godni szacunku i docenienia

Dziwna ta sentencja:

Cytat:
Napisane przez Sabbath
Ja z rozmysłem trafiam na ludzi opakowanych tak samo jak ja. Brzydko.
Cytat:
Napisane przez Sabbath
I tak opakowane osobowości cenię tym bardziej.
Cytat:
Napisane przez irkax
Myślę, że wmieszanie "czynnika ludzkiego" do tego wątku trochę namieszało


____

Cytat mi się rozwarstwił i nie chce z powrotem zaskoczyć
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:02   #65
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość

W kwestii ludzkich "limited editions" nie potrafię się jednoznacznie wypowiedzieć. Bo dla każdego będzie to znaczyło coś innego.
Po tym poście, w którym Anuschka wytłumaczyła, że chodzi jej o takich "zwyczajnych-niezwyczajnych" zaczęłam rozumieć o co jej chodzi
Wcześniej myślałam, że chodzi jej o coś zupełnie innego
Myślę, że wmieszanie "czynnika ludzkiego" do tego wątku trochę namieszało
A, od razu namieszało. Dyskutujemy sobie, w różne strony rozmowa się rozchodzi, to ciekawe. Przy okazji trochę się określamy.

Też cieszę się, - co zresztą napisałam- że Anuschka dookreśliła. Pierwsze ujęcie sprawy odebrałam bowiem inaczej. I trochę mnie zastanowiło.

A Sabbath nie ubiera się brzydko, i owszem, stylowo.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:08   #66
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
A, od razu namieszało. Dyskutujemy sobie, w różne strony rozmowa się rozchodzi, to ciekawe. Przy okazji trochę się określamy.
To "namieszało" było z przymrużeniem oka
Wydaje mi się, że dyskutowałoby się lepiej w ludzkim temacie limited editions, gdyby to był oddzielny wątek.
Wydaje mi się, że byłoby wtedy mniej nieporozumień.
Bo dziewczyny pisałby obszerniej nie bojąc się, że robią offtopa
(Oczywiście taki temat - całkiem odzielny - nie miałby miejsca tutaj na perfumach )

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Też cieszę się, - co zresztą napisałam- że Anuschka dookreśliła. Pierwsze ujęcie sprawy odebrałam bowiem inaczej. I trochę mnie zastanowiło.
Tu się zgadzamy

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
A Sabbath nie ubiera się brzydko, i owszem, stylowo.
Sabbath sama napisała, że ubiera się brzydko.
Nie widziałam jej na żywo, więc nie mam prawa tego kwestionować
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:15   #67
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Edycje limitowane

Z kokieterią Sabbath walczyć nie będę, każdy wie swoje [1=2fc115705b804dd24ceafb6 c62ae2b078a3b7407_5febc32 a8749f;6605541]Przepraszam Panie Modki. Obiecuję, że już nie będę pisać OT.[/quote]Kijanko, no wiesz? Temat nie stoi w miejscu, rozwija się i wkracza w nowe problemy, więc i Wasza rozmowa przestała już być off-topem. Piszcie śmiało.
A ja będę miała wątek na oku, tradycyjnie.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2008-02-16 o 12:22 Powód: SKLEROZA! zdania nie dokończyłam...
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 12:20   #68
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Kijanko, no wiesz? Temat nie stoi w miejscu, rozwija się i wkracza w nowe problemy, więc i Wasza rozmowa przestała już być off-topem. Piszcie śmiało

Rachelo, czy na pewno wiesz, do czego mnie zachęcasz ???
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:31   #69
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez siog Pokaż wiadomość
Co do "ludzkich " limitowanek zupełnie nie rozumiem czemu ładna i ładnie opakowana osoba z ładym wnętrzem miałaby być gorsza niż ta gorzej opakowana i z równie ładnym wnętrzem. Ludzie są ludźmi.
To, że ktoś lubi "ładne" opakowania nie znaczy, że jest "nieatrakcyjny" wewnętrznie, właściwie to nic nie znaczy (poza tym, że lubi ładne opakowania). Stereotypy...
Oczywiście, że ładne opakowanie nie wyklucza ładnego wnętrza, tak samo jak brzydkie opakowanie nie jest gwarancją ładnej zawartości. Ładne opakowanie jest po prostu miłe dla oka Jakoś niespecjalnie wierzę panom, którzy deklarują, że dla nich najważniejsze jest wnętrze. Przecież nigdy nie zwróciliby uwagi na wnętrze, gdyby nie owo zewnętrze - coś co dało impuls do zainteresowania się wnętrzem. Nie musi to być od razu ponadprzeciętna uroda - czasem błysk oka albo uśmiech. Jednak coś, co trafia akurat w nas.

Co do przedmiotów - to sama lubię otaczać się ładnymi.
Razi mnie natomiast brzydota klatek schodowych i oplute chodniki. Między innymi oczywiście.

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość
Tylko widzisz Sabbath, to co dla Ciebie jest treścią standardową, standardowym zapachem, dla kogoś może być zapachem przepięknym, jedynym i jego cieszy, że zapach ten może zakupić w pięknej butli.
De gustibus. Chyba o to chodzi w gruncie rzeczy I to jest fajne - róznorodność gustów, upodobań...

Koto, Irkax - mam nadzieję, że przed doprecyzowaniem o co mi chodzi nie pomyślałyście, że kolekcjonuję ludzi jak np. motyle Żart

Edytowane przez Anuschka
Czas edycji: 2008-02-16 o 12:59
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:42   #70
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
De gustibus. Chyba o to chodzi w gruncie rzeczy I to jest fajne - róznorodność gustów, upodobań...



---------------------
Fajnie by jeszcze było szanować tą różnorodność gustów, nie dopisywać im na siłę ideologii.
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 12:45   #71
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Z aniołków, jak się poskrobie, też złazi pozłota- a wyłażą brzydkie cechy.
Bardzo mi się spodobało to zdanie
Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Nie przesadzałabym z taką niezdrową nadinterpretacją.
(...)
A to nieprawda I żaden kilometrowy wywód z odnośnikami na Wikipedię nie jest w stanie tego podważyć, bo jest to po prostu błąd logiczny.
Pomijając cały temat - nie wiem czy jest sens wmawiania komuś błędu logicznego. To tak, jakby komuś powiedzieć "źle uważasz, powinieneś myśleć tak jak ja". To zawsze będzie prowadzić do kłótni, bo nikt nie lubi wchodzenia sobie na głowę z poglądami.
I od razu dodam - nie, to nie jest żaden przytyk, tylko moja refleksja z tej dyskusji, i z ostatniej, w której brała udział Sabbath i Angel. Dajmy na to, coś do mnie dotarło; i spojrzałam na sprawę w innym świetle... Szkoda, że po fakcie.
Cytat:
Napisane przez siog Pokaż wiadomość
Co do "ludzkich " limitowanek zupełnie nie rozumiem czemu ładna i ładnie opakowana osoba z ładym wnętrzem miałaby być gorsza niż ta gorzej opakowana i z równie ładnym wnętrzem. Ludzie są ludźmi.
To, że ktoś lubi "ładne" opakowania nie znaczy, że jest "nieatrakcyjny" wewnętrznie, właściwie to nic nie znaczy (poza tym, że lubi ładne opakowania). Stereotypy...
Wiesz, to chyba nawet nie jest kwestia stereotypów. Sama podświadomie szukam w ludziach podobieństwa do siebie, jakiegoś "punktu zaczepienia", cechy wspólnej - wygląd jest rzeczą najprostszą.
Co oczywiście nie oznacza, że "niepasujących" ludzi skreślam. Po prostu z niektórymi łatwiej idzie mi się dogadać czy zwyczajnie zaznajomić.

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Ja też jestem estetką - i nie uważam, żeby to było coś, czego należy się wstydzić czy też wartościować, oceniać czy jest to dobre lub złe.
(...)
Cytat mi się rozwarstwił i nie chce z powrotem zaskoczyć
No właśnie, mam nadzieję, że nikt o tym nie zapomniał - rozmawiamy o flakonach, o limitowankach - nie bawmy się w analizy psychologiczne właścicieli i dorabainie teorii; bo to zajeża - jak nie innych, to modów, a chciałabym przypomnieć, że to ja i Tulip trzymamy tasak

Co do cytatu, chyba jakiś grubszy błąd, bo też nie mogę dziada skleić.
Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
De gustibus. Chyba o to chodzi w gruncie rzeczy I to jest fajne - róznorodność gustów, upodobań...
Amen.
Jedni limitowanki lubią, bo cieszą oczy, dla innych będą zbędnym gadżetem.
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde

Edytowane przez rachela
Czas edycji: 2008-02-16 o 14:04 Powód: treści nie zmieniam, ale w pewnym momencie tak się zapętliłam, że wyszedł maślany bełkot
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 13:17   #72
your Angel
czyli Endżi
 
Avatar your Angel
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Home is where the heart is
Wiadomości: 10 863
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Bardzo mi się spodobało to zdanie
O tak - bo jest o Aniołach

Cytat:
Pomijając cały temat - nie wiem czy jest sens wmawiania komuś błędu logicznego. To tak, jakby komuś powiedzieć "źle uważasz, powinieneś myśleć tak jak ja".
Nie. Błąd logiczny to błąd logiczny. Narzucanie komus swojego zdania to narzucanie komuś swojego zdania. To nie są pojęcia równoważne.

Cytat:
No właśnie, mam nadzieję, że nikt o tym nie zapomniał - rozmawiamy o flakonach, o limitowankach - nie bawmy się w analizy psychologiczne właścicieli i dorabainie teorii; bo to zajeża - jak nie innych, to modów, a chciałabym przypomnieć, że to ja i Tulip trzymamy tasak
Ja po przecztaniu pierwszego posta w tym wątku nie odniosłam wrażenia żeby chodziło tylko i wyłącznie o limitowane flakony perfum.

Cytat:
Co do cytatu, chyba jakiś grubszy błąd, bo też nie mogę dziada skleić.
Cytat:
Amen.
To chyba okresowy problem Wczoraj przez pewien czas były problemy nawet z załadowaniem awatarów. Złośliwiec pisał, że ma to związek z serwerami.

___

Chciałabym coś wyjaśnić. Ten wątek został załozony przez Sabbath połtorej godziny po napisaniu do mnie posta w wątku kolekcyjnym - o takiej treści .
Nie poczułam się najmilej i nie sądzę żeby był sens rozwijania tej myśli skoro natychmiast otrzymałam od dziewczyn kilka PW z prośbą żebym nie dała się sprowokować i żebym się nie denerwowała.

Jest tam wyraźnie napisane, że fakt, że lubię limitowanki powinien mieć jakieś drugie dno i zostałam poproszona o wyjaśnienie się. Przypomina mi to pewną sytuację sprzed kilku miesięcy.

Nie czuję się komfortowo i nie będę już zabierać głosu w tym wątku. Chyba że ktoś zamierza usilnie naciskać i zwróci się do mnie personalnie.
__________________
pachnę
your Angel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 13:21   #73
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość

Koto, Irkax - mam nadzieję, że przed doprecyzowaniem o co mi chodzi nie pomyślałyście, że kolekcjonuję ludzi jak np. motyle Żart
Nie nie, aż tak to nie
Ja zrozumiałam (po tym Twoim pierwszym poście), że chodzi Ci o osoby w jakiś sposób wybitne, wyróżniające się.
Ale nie bój się nie stało za tym doczepienie Ci żadnej łatki
Cieszę się z doprecyzowania, bo bardzo przybliżyło mi Twój pogląd i zrozumiałam o co Ci chodziło
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 13:22   #74
czarnazuzia1
rude jest piękne:)
 
Avatar czarnazuzia1
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nad jeziorem
Wiadomości: 12 607
Dot.: Edycje limitowane

Hm... jesli mam kupic zapach ,ktory lubie, uzywam i okaze sie ,ze jest w limitowanym flakonie ,to napewno kupie( chyba ,ze proza zycia mnie powstrzyma), czy jest to snobizm ? nie wiem.
Jesli mam do wyboru buteleczke z korkiem lub bez ,to wybiore z korkiem,snobizm? nie wiem, lubie te kropke nad i.
Jesli okazaloby sie ,ze moje ukochane perfumy moge miec tylko w butelce po mleku to bez zastanowienia wezme.
Ogladajac na kolekcyjnym watku kolekcje w limitowanych flakonikach wiem,ze sa duma ich wlascicieli i nie taka wredna duma pt, ja mam ,a ty nie.Ta duma jest inna ciepla ,radosna , nie snobistyczna .Wszystkie tutaj chetnie dzielimy sie radosciami ze zdobytego flakonu ,a jeszcze jak jest sliczny to kurcze radosc tym wieksza.
Nie zamierzam zabierac tej radosci wszystkim posiadajacym limitowanki ,wrecz przeciwnie moge tylko pogratulowac.
W codziennosci czasem szarej,smutnej ,czasem przygnebiajacej jest to taka mala radosc nie tylko zapachowa ,ale i estetyczna ( jest to jakas czastka nas ,malutka ,zmieniajaca sie tak jak my)



Co do ludzi ,to dla mnie nie wazne jest" opakowanie ",Dla mnie piekno czlowieka ,to zbior zupelnie innych cech , wartosci ,podkreslam dla mnie.
czarnazuzia1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 13:34   #75
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Koto, Irkax - mam nadzieję, że przed doprecyzowaniem o co mi chodzi nie pomyślałyście, że kolekcjonuję ludzi jak np. motyle Żart
No właśnie trochę tak to jakoś zrozumiałam.
Koneserskie, piękne przedmioty wybierane przez pół dnia na rynku, no i do tego dobieranie samych perełkowych osobowości, z eliminacją "miernoty".
Wiesz, Anuschko, moje skróty myślowe. Nie zawsze, jak się okazuje adekwatne... Dobrze, ze dopisałaś co nieco więcej, bo jak się znamy tylko z postów, to nietrudno o pomyłkę.
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 13:49   #76
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez irkax Pokaż wiadomość
Nie nie, aż tak to nie
Ja zrozumiałam (po tym Twoim pierwszym poście), że chodzi Ci o osoby w jakiś sposób wybitne, wyróżniające się.
Ale nie bój się nie stało za tym doczepienie Ci żadnej łatki
Cieszę się z doprecyzowania, bo bardzo przybliżyło mi Twój pogląd i zrozumiałam o co Ci chodziło
Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
No właśnie trochę tak to jakoś zrozumiałam.
Koneserskie, piękne przedmioty wybierane przez pół dnia na rynku, no i do tego dobieranie samych perełkowych osobowości, z eliminacją "miernoty".
Wiesz, Anuschko, moje skróty myślowe. Nie zawsze, jak się okazuje adekwatne... Dobrze, ze dopisałaś co nieco więcej, bo jak się znamy tylko z postów, to nietrudno o pomyłkę.
Jednak przedmiot a człowiek...
Jestem ostatnią osobą, która dzieliłaby ludzi na miernoty i nie-miernoty. W internecie tego nie widać, poza tym pisząc tu nie zawsze można w pełni zawrzeć to co by się chciało
Ja w ogóle lubię ludzi i jedyne kryterium jakie biorę pod uwagę to jasne spojrzenie i dobre intencje Przecież ludźmi jesteśmy przede wszystkim w odniesieniu do innych. Nie książki, nie filmy, opera, czy teatr, uczone dysputy, fakultety, wszelkie van czy von, oryginalne poglądy, etc ...
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 13:54   #77
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Edycje limitowane

Anuschko
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 13:57   #78
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Kota Pokaż wiadomość
Anuschko
To samo pisałam
Dobrze, że dałam na podgląd i zobaczyłam Koto Twojego posta
__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 14:00   #79
siog
Przyczajenie
 
Avatar siog
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Oczywiście, że ładne opakowanie nie wyklucza ładnego wnętrza, tak samo jak brzydkie opakowanie nie jest gwarancją ładnej zawartości.

Właśnie o to mi chodziło, Anuschko

Kota bardzo mąrze i dowcipnie napisała o tym "skrobaniu aniołka". Nie wiem czemu, ale jak słyszę kiedy ktoś (kogo nie zam) głośno i dobitnie mówi o sobie jakim to jest PORZĄDNYM, PRAWYM i UCZCIWYM człowikiem, to mam ochotę wiać a w głowie zapala mi się czerwona lampka.

Rachela też mądrze napisała o swoistym kodzie, którym kierujemy się w zawieraniu znajomości, o pewnych znakach, które wysyłamy (tu miałby coś do powiedzenia, czy ja wiem, może antropolog kulturowy)? Pewnie, każdy z znas wysyła różne "znaki", dzięki temu wiem z kim się dogadam lepiej lub gorzej. Jak każdy człowiek mam tendencje do upychania ludzi w szufladki, ale nie sądzę, że to jest specjalnie dobre, dlatego często walę się pałką mentalną w głowę, żeby otrzeźwieć.

W temacie: tylko chyba raz urzekła i skusiła mnie limitowanka ze względu na "ubranko"- chodziło o Tendre Poison w wersji trzech torebkowych pocisków. Ale w tym roku będę odporna na poksę(coż że tylko dla tego, że po prostu nie ma TP w walentynkowej wersji sukienkowej, zawsze to jakaś próba charakteru)
siog jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-16, 14:12   #80
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez Anuschka Pokaż wiadomość
Koto, Irkax - mam nadzieję, że przed doprecyzowaniem o co mi chodzi nie pomyślałyście, że kolekcjonuję ludzi jak np. motyle Żart

A ja od razu skumałam bazę, może dlatego, że jestem kijanką

Miłego weekendu życzę wszystkim
Idę zrobic sobie herbatę, którą wypiję w kostnej porcelanie Łomonosowa( tej z kobaltową siatką), a potem wybieram sie do teatru. Taka ze mnie snobka, a co
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 14:15   #81
irkax
Zakorzenienie
 
Avatar irkax
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 5 717
Dot.: Edycje limitowane

[1=2fc115705b804dd24ceafb6 c62ae2b078a3b7407_5febc32 a8749f;6607811]
Idę zrobic sobie herbatę, którą wypiję w kostnej porcelanie Łomonosowa( tej z kobaltową siatką), a potem wybieram sie do teatru. Taka ze mnie snobka, a co[/quote]

__________________

irkax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 14:17   #82
rachela
Zakorzenienie
 
Avatar rachela
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: sklepy cynamonowe
Wiadomości: 12 503
Dot.: Edycje limitowane

Z ciekawości obejrzałam kijankową filiżankę - piękna

Ja chyba też zrobię sobie herbatę. W nieco już wytartym kubku Nescafe - dostałam od tżta, jak zaczęliśmy się spotykać... Jest niezniszczalny. Kubek oczywiście, chociaż tż też ;D
__________________
Between men and women there is no friendship possible.
There is passion, enmity, worship, love, but no friendship.

Oscar Wilde
rachela jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 14:28   #83
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Edycje limitowane

[1=2fc115705b804dd24ceafb6 c62ae2b078a3b7407_5febc32 a8749f;6607811]A ja od razu skumałam bazę, może dlatego, że jestem kijanką

Miłego weekendu życzę wszystkim
Idę zrobic sobie herbatę, którą wypiję w kostnej porcelanie Łomonosowa( tej z kobaltową siatką), a potem wybieram sie do teatru. Taka ze mnie snobka, a co[/quote]
Lubię Twoje kumanie bazy, snobie Ty jeden
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 15:36   #84
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez siog Pokaż wiadomość
Tendre Poison w wersji trzech torebkowych pocisków.
Siog, co to za torebkowe pociski?
Kota jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 16:35   #85
siog
Przyczajenie
 
Avatar siog
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 27
Dot.: Edycje limitowane

Aaaaa, to takie moje radosne "słowotwórstwo skojarzeniowe"

Chodzi mi o limitowankę 3x15, nazywała się Amulette de Seductrice (dotyczyła prócz TP jeszcze Pure i chyba klasyka).

Jak mi się uda to wkleję zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1cb5_1.jpg (20,7 KB, 33 załadowań)
siog jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 16:45   #86
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Edycje limitowane

Tak sobie myślę czy chciałabym jakiś zapach w limitowanym flakoniku i stwierdzam, że w przypływie gotówki bardzo chętnie skusiłabym się na Perles ale tylko wtedy gdy nie miałabym żadnego flakonu w podstawowej wersji. Nie lubię chomikować.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg perles_lalique107.jpg (7,6 KB, 179 załadowań)
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 16:50   #87
agaa13
Zakorzenienie
 
Avatar agaa13
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 10 770
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę czy chciałabym jakiś zapach w limitowanym flakoniku i stwierdzam, że w przypływie gotówki bardzo chętnie skusiłabym się na Perles ale tylko wtedy gdy nie miałabym żadnego flakonu w podstawowej wersji. Nie lubię chomikować.
piekny flakon perel
a ja jeszcze dodalabym premier figuer
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 7b90778bb2.jpg (5,6 KB, 6 załadowań)
__________________
agaa13 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 17:00   #88
taka taka
Zakorzenienie
 
Avatar taka taka
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 085
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez MoniaK Pokaż wiadomość
Tak sobie myślę czy chciałabym jakiś zapach w limitowanym flakoniku i stwierdzam, że w przypływie gotówki bardzo chętnie skusiłabym się na Perles ale tylko wtedy gdy nie miałabym żadnego flakonu w podstawowej wersji. Nie lubię chomikować.
Moniak, nie żałuj, że nie masz, ja widziałam te flakoniki ze zdjęcia podczas promocji Pereł w Douglasie, miałam je w ręku, to nie są flakony perfum, to są puste porcelanowe buteleczki z korkiem, panie z Douglasa powiedziały mi, że są jedynie w celach promocyjnych
taka taka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 17:07   #89
MoniaK
Zakorzenienie
 
Avatar MoniaK
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 12 990
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez taka taka Pokaż wiadomość
Moniak, nie żałuj, że nie masz, ja widziałam te flakoniki ze zdjęcia podczas promocji Pereł w Douglasie, miałam je w ręku, to nie są flakony perfum, to są puste porcelanowe buteleczki z korkiem, panie z Douglasa powiedziały mi, że są jedynie w celach promocyjnych
łeeee, serio? Na zdjęciu tak pięknie wyglądają
Powiedz jeszcze że w rzeczywistości nie są tak ładne i już nie będę wzdychać do tego flakonka
MoniaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-16, 17:12   #90
Anuschka
Wtajemniczenie
 
Avatar Anuschka
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 904
Dot.: Edycje limitowane

Cytat:
Napisane przez agaa13 Pokaż wiadomość
piekny flakon perel
a ja jeszcze dodalabym premier figuer
Do figowca dorzucam limitowaną jeżynkę:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mure et musc.jpg (36,0 KB, 10 załadowań)
Anuschka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:49.