Invisalign - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-05-14, 23:29   #631
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Invisalign

Widze, ze nazwa Dentalcare czesto pada na forum. Tez tam bylem zanim poszedlem do Dentimu. Na 1 konsultacji zapytalem sie czy moja wada nadaje sie do invisalign - pani ortodontka powiedziala, ze nie wie Tym samym stracili klienta.
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 09:51   #632
Coffeeina
Przyczajenie
 
Avatar Coffeeina
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Invisalign

Cześć wszystkim!
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad nakładkami. Czy słyszeliście coś może na temat metod alternatywnych do Invisalign? Nie ukrywam, że cena mnie odstrasza
Coffeeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-15, 09:57   #633
wiolcia9393
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 22
Dot.: Invisalign

Coffeeina - clear aligner podobno wychodzi taniej niż invisalign
wiolcia9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 09:44   #634
milek_smile
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 3
Dot.: Invisalign

Czy gumki wymienia sie codziennie na nowe czy raz w tygodniu przy zmianie nakładek?
milek_smile jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-22, 19:12   #635
Sony85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 18
Dot.: Invisalign

No to mam i ja. 25 góra 37 dół. Ale juź wiem że będzie więcej. Na razie trzeba sie przyzwyczaić, zobaczymy jak to u mnie będzie.
Sony85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-23, 11:32   #636
Daria_the_2nD
Raczkowanie
 
Avatar Daria_the_2nD
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 30
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez milek_smile Pokaż wiadomość
Czy gumki wymienia sie codziennie na nowe czy raz w tygodniu przy zmianie nakładek?
Gumki zmieniam przy każDym myciu aparatu po posiłku czyli 3-4 razy Dziennie. Tak zalecił mi ortoDonta ze wzglęDów higienicznych. Poza tym Dostałam tych gumek tyle, że wystarczyłoby na Dwóch pacjentów! A jakby miało komukolwiek zabraknąć to na allegro można je kupić za kilka zł
Daria_the_2nD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-24, 10:31   #637
Coffeeina
Przyczajenie
 
Avatar Coffeeina
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 13
Dot.: Invisalign

Właśnie z tym to różnie jest jak tak się przyglądałam... Najpierw wydaje się taniej, ale jak już zliczy się wszystkie koszty to wychodzi mniej więcej na to samo. A słyszałyście może o prostowaniu zębów nakładkami zdalnie? W sensie bez ortodonty. To wygląda z tego co zrozumiałam tak, że wszystko robisz w domu, a oni Ci przesyłają nakładki i w ogóle. Czy ktoś tutaj próbował takich metod? Albo może znacie kogoś? Chyba w Stanach to jest bardzo popularne, u nas nowość. Nie ukrywam, że cena kusi, bo są dużo tansi niż Invisalign...
Coffeeina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-05-25, 13:14   #638
kochamblyszczec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 29
Dot.: Invisalign

Hej kochane ❤️. Jestem już po 14 nakladkach. Obecnie znowu na 1 - zmiana planu leczenia . Mam tez od teraz gumeczki. Leczę się w Katowicach w dentim.
kochamblyszczec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-25, 17:04   #639
Fiooolka34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 6
Dot.: Invisalign

Ja jestem na 11 nakładce z 50. Początek 🙈

Wyciągi zmienia się przynajmniej 3 razy na dobę, bo się naciągają.

Podpisywałam umowę, która jest umową Invisalign. Jest mowa o 5 latach, ale nie można w tego typu usługach mówić o gwarancji, bo dużo zależy od pacjenta- czy będzie je regularnie nosił.

Koszt 13000 zł. Retencje po zakończeniu leczenia 250 zl za łuk.
Fiooolka34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-13, 00:35   #640
lasmus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: Invisalign

Hej, mozesz polecic ta higienistke z Krakowa?
lasmus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-22, 12:20   #641
kasik16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 107
Dot.: Invisalign

Hej. Jestem na pierwszej nakładce (góra, dół). Nasuwają mi się pytania:

1.czy ktoś z was miał po kilku dniach problem z odstawaniem nakładki na jednym łuku (w moim przypadku odstaje od siódemki i szóstki). Mam przeczekać do kolejnej nakładki. Problem pojawił się po około 3 dniach.

2.Czy ktoś z Was zaciska zęby i po nocy czuje ból tylko na tylnich zębach?

3.jakich środków używacie do czyszczenia nakładek (alternatywa do bardzo drogich preparatów od invisalign)

Będę bardzo wdzięczna za odp. Pozdrawiam ciepło 😊
kasik16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-23, 06:02   #642
kochamblyszczec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 29
Dot.: Invisalign

Hej. Do czyszczenia używam normalnie szczoteczki soniczej i pasty do zębów chyba ze są mega usyfione czy już brzydko pachnąć to używam tabletek do sztucznych zębów i trzymam je w szkolnce tak z 10 min i myje pasta. Zeby w nocy zaciskam chociaż wcześniej tego nie robiłam. Ból jest w zależności od tego która mam nakładkę. Czasami boli mnie tył a jak mam nakładkę która przesuwa przód to boli przód. Mi akurat nakładki odstają często od jedynek przez pierwsze dwa lub 3 dni a później już są idealne wiec w sumie nie wiem dlaczego masz na odwrót. Poczekaj moim zdaniem albo zadzwoń do kliniki i zapytaj czy to normalne. Może nakładki felerne, podobno czasami się zdarza i wtedy zalecają przejść na następna ale najlepiej zadzwoń i zapytaj
kochamblyszczec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 08:29   #643
yeti4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Invisalign

Mnie ortodontka poradziła czyścić rozcieńczoną wodą utlenioną. W kryształkach do czyszczenia, reklamowanych przez Invisalign znajduje sie ta sama substancja czynna . Ale zapytałam na oficjalnym fan page Invisalign o koszt tychże kryształków - powiedzieli, że są darmowe.
yeti4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 11:53   #644
Daria_the_2nD
Raczkowanie
 
Avatar Daria_the_2nD
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 30
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez kasik16 Pokaż wiadomość
Hej. Jestem na pierwszej nakładce (góra, dół). Nasuwają mi się pytania:

1.czy ktoś z was miał po kilku dniach problem z odstawaniem nakładki na jednym łuku (w moim przypadku odstaje od siódemki i szóstki). Mam przeczekać do kolejnej nakładki. Problem pojawił się po około 3 dniach.

2.Czy ktoś z Was zaciska zęby i po nocy czuje ból tylko na tylnich zębach?

3.jakich środków używacie do czyszczenia nakładek (alternatywa do bardzo drogich preparatów od invisalign)

Będę bardzo wdzięczna za odp. Pozdrawiam ciepło 😊
AD 1. Zazwyczaj nakłaDki odstają mi około 3 Dni po założeniu, a później stają się iDealnie Dopasowane.

AD 2. oDkąD noszę aparat wyDaje mi się, że wręcz zaciskanie zębów u mnie zniknęło!

AD 3. W zależności oD poziomu zabruDzenia i czasu jakim Dysponuję:
- "na szybko" używam miękkiej szczoteczki Do zębów i zwykłej taniej pasty Do zębów;
- "na większe zabruDzenia i mając więcej czasu" DoDatkowo używam roztworu woDy utlenionej z koncentratem pasty Ajona i moczę nakłaDki kilkanaście minut np., biorąc w tym czasie prysznic, a później Doczyszczam ewentualny pozostały osaD za pomocą patyczków higienicznych.

Próbowałam też myć nakłaDki za pomocą szczoteczki elektrycznej, ale cała łazienka była w paście, a nakłaDki i tak nieDomyte, bo okrągła główka z krótkimi włoskami nie Dociera we wszystkie zakamarki.


yeti4321
A czy wiesz może w jaki sposób można Dostać te DARMOWE kryształki Do czyszczenia? Chyba, że mieli na myśli to że wraz z puDełkiem na aparat otrzymuje się 3 saszetki tychże kryształków i to tyle, a poza tym nie są Do kupienia (?)
Daria_the_2nD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 20:01   #645
kasik16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 107
Dot.: Invisalign

Hej😊 dziękuję za odpowiedź 😊 jedna rzecz zaczęła mnie martwić... Dziś mam 9-ty dzień na pierwszym komplecie nakładek. Dopiero dziś zaczęłam czuć ucisk na dwóch dolnych trójkach. Dopiero dziś, a jutro zmiana nakładek. Może któreś zęby się przesunęły i te są kolejne do przesuwania? Miał tak ktoś?

Czyszczenie w corega lub tych tabletkach prokudent - ok. 😊

---------- Dopisano o 20:53 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Hej😊 dziękuję za odpowiedź 😊 jedna rzecz zaczęła mnie martwić... Dziś mam 9-ty dzień na pierwszym komplecie nakładek. Dopiero dziś zaczęłam czuć ucisk na dwóch dolnych trójkach. Dopiero dziś, a jutro zmiana nakładek. Może któreś zęby się przesunęły i te są kolejne do przesuwania? Miał tak ktoś?

Czyszczenie w corega lub tych tabletkach prokudent - ok. 😊

---------- Dopisano o 21:01 ---------- Poprzedni post napisano o 20:53 ----------

Dziękuję 😊
kasik16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 20:19   #646
kochamblyszczec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 29
Dot.: Invisalign

To dopiero pierwsza nakładka wiec wiele myśli się nasuwa. Poczekaj do końca, zmień na druga i zobaczysz. Przy 4 już człowiek wie co i jak, już się czuje jak to powinno być na spokojnie

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:16 ----------

A jeszcze Ci powiem ze teraz ból zębów czuje mega sporadycznie ( nakładka jakoś może 20). Prawidłowo mam 5 ale miałam zmieniany plan leczenia wiec trochę jest już za mną . Teraz przeważnie czuje taki jakby ucisk albo może poluzowanie. Nie wiem jak to nazwac ale czuje przeważnie jak ściągnę nakładkę takie jakieś rozjechanie i luz hehe. Jak mam nakładkę to jest wszystko elegancko jedynie po 1 nocy mam takie dziwne uczucie ale później już spokojnie
kochamblyszczec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-23, 20:31   #647
kasik16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 107
Dot.: Invisalign

Ok, dziękuję 😊 czytałam, że większość pod koniec nakładki ma luz już, a ja ku zdziwieniu na ostatnim dniu ucisk symetryczny na dolnym łuku na trójkach 😱 widzę, że szczęka inaczej sie układa i dolny łuk układa się na "wypustkach" które są od wewnątrz na górnej nakładce 😊pozdrawiam 😊
kasik16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 15:23   #648
yeti4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez Daria_the_2nD Pokaż wiadomość



yeti4321
A czy wiesz może w jaki sposób można Dostać te DARMOWE kryształki Do czyszczenia? Chyba, że mieli na myśli to że wraz z puDełkiem na aparat otrzymuje się 3 saszetki tychże kryształków i to tyle, a poza tym nie są Do kupienia (?)

Niestety nie wiem - zapytałabym ortodonty, powołując się na informację z fan page Invisalign

Edytowane przez yeti4321
Czas edycji: 2019-06-24 o 15:24
yeti4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-24, 16:03   #649
Kasia08204
Raczkowanie
 
Avatar Kasia08204
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 135
Dot.: Invisalign

O ile mi wiadomo to Invisalign daje początkowo jedynie kilka sztuk, a potem trzeba sobie kupić samemu, z tym że one są dość drogie. Najpopularniejszym środkiem do czyszczenia są tabletki retainer brite, ale równie skuteczne będą te przeznaczone do czyszczenia protez ortodontycznych- są niedrogie A robią robotę Alternatywnie można moczyć w wodzie utlenionej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kasia08204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-25, 08:23   #650
kochamblyszczec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 29
Dot.: Invisalign

Zależy tez w sumie co ile zmieniacie nakładki. Ja początkowo zmieniałam co 14 dni i wtedy już pod koniec 1 tygodnia nakładki wymagały głębszego czyszczenia wiec zaczęłam używać tabletek do protez. Na co dzień czyszczę je szczoteczka soniczna ale nie okrągła, ja mam podłużna główkę szczoteczki i daje radę bez problemu. Teraz zmieniam nakładki co tydzień wiec już tego 5 dnia robię czyszczenie tabletkami a do 7 już lecę na szczoteczce.
kochamblyszczec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 00:51   #651
moniur
Przyczajenie
 
Avatar moniur
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11
Dot.: Invisalign

Hej! Będzie trochę długaśnie....
a) Czy ktoś z noszących nakładki ma na zębie koronę? Spotkałam się z postem, że po którymś razie zdejmowana nakładka komuś ją poluzowała i spadła. Trzeba było robić nową. Moja orto, nie przeżywa tego tak mocno.
b) Na forum anglojęzycznym Invisalign, ludzie dość często opisywali że w trakcie noszenia nakładek lub krótko po, pojawiały się mikro pęknięcia na zębach. Trzeba było ratować zęby. To mnie przeraziło!!! Poza tym, to nieprawda, że można jeść normalnie. Attachmenty mogą się przebarwić (trzeba uważać z farbującym żarełkiem), a zęby pobolewają, wiec twarde rzeczy też nie wchodzą w grę. Nakładki wysuszają usta, i wielu osobom przeszkadzają w mówieniu. Zęby mogą szybciej wrócić do pierwotnego stanu, bo są krócej utrwalane niż w tradycyjnym aparacie i nie działają takie siły jak przy drutach. Rok noszenia (lub krócej) to często tylko reklama. Olbrzymia część ludzi dostaje nakładki na dodatkowe 6 mies.
c) Polscy dentyści nie zwracają uwagi pacjentów na minusy nakładek. (przynajmniej u tych co byłam). To trochę niepokojące. Lekarze powinni stać po stronie pacjenta, a czasem mam wrażenie, że działają w interesie producentów. Czy wasi ortodonci mieli jakieś zastrzeżenia do tej metody prostowania zębów? Nie ukrywali przed Wami ewentualnych komplikacji przy leczeniu?
moniur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-03, 11:07   #652
Kasia08204
Raczkowanie
 
Avatar Kasia08204
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 135
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez moniur Pokaż wiadomość
Hej! Będzie trochę długaśnie....
a) Czy ktoś z noszących nakładki ma na zębie koronę? Spotkałam się z postem, że po którymś razie zdejmowana nakładka komuś ją poluzowała i spadła. Trzeba było robić nową. Moja orto, nie przeżywa tego tak mocno.
b) Na forum anglojęzycznym Invisalign, ludzie dość często opisywali że w trakcie noszenia nakładek lub krótko po, pojawiały się mikro pęknięcia na zębach. Trzeba było ratować zęby. To mnie przeraziło!!! Poza tym, to nieprawda, że można jeść normalnie. Attachmenty mogą się przebarwić (trzeba uważać z farbującym żarełkiem), a zęby pobolewają, wiec twarde rzeczy też nie wchodzą w grę. Nakładki wysuszają usta, i wielu osobom przeszkadzają w mówieniu. Zęby mogą szybciej wrócić do pierwotnego stanu, bo są krócej utrwalane niż w tradycyjnym aparacie i nie działają takie siły jak przy drutach. Rok noszenia (lub krócej) to często tylko reklama. Olbrzymia część ludzi dostaje nakładki na dodatkowe 6 mies.
c) Polscy dentyści nie zwracają uwagi pacjentów na minusy nakładek. (przynajmniej u tych co byłam). To trochę niepokojące. Lekarze powinni stać po stronie pacjenta, a czasem mam wrażenie, że działają w interesie producentów. Czy wasi ortodonci mieli jakieś zastrzeżenia do tej metody prostowania zębów? Nie ukrywali przed Wami ewentualnych komplikacji przy leczeniu?
Hej! Długie pytanie- długa odpowiedź 😉

a) Ja osobiście koron nie mam ale z tego co czytałam na redditowej grupie Invisalign to raczej nie ma z tym większego problemu. Najważniejsze żeby znaleźć dobrego orto/dentyste który już troche tych nakładek przerobił i zaufać że wie co robi

b) Co do mikropęknieć to jest dobry temat O ile oczywiście mówimy o mikropęknięciach szkliwa- bo to zapewne masz na myśli. Sprawa jest taka że tak naprawdę zdecydowana większość ludzi ma je już przed rozpoczęciem leczenia- występują powszechnie zwłaszcza tam gdzie są stłoczenia zębów, po wyrastaniu zębów mądrości, po urazach, przy notorycznym gryzieniu twardych przedmiotów (długopisu) albo przy bruksizmie (zaciskaniu, zgrzytaniu zębów nocą) , tyle że nikt normalnie się nie przygląda swoim zębom z bliska na tyle żeby je dostrzec. Żeby sprawdzić czy są najłatwiej jest wziąć jakieś źródło światła- np. małą latarkę led i przyłożyć do zębów od środka- wtedy dość łatwo jest zauważyć drobne cieniutkie linie- ot, popękane szliwo. Invisalign sam w sobie nie powoduje większego pękania, chociaż jeśli wystąpi nie ma powodów do paniki, tradycyjne aparaty w tym temacie się w ogóle nie różnią od nakładek. Mało tego, w przypadku zapobiegania efektów bruksizmu stosuje się na noc takie same nakładki jak invisalign żeby zapobiec dodatkowym naciskom na zęby, więc byłabym spokojna. Akurat w temacie pęknięć sama spanikowałam że ząb mi się rozpada na pół po założeniu nakładek , a to tylko pęknięte (pewnie już od dawna) szkliwo. Jak komuś bardzo bardzo takie pęknięcia przeszkadzają to jedynym rozwiązaniem są licówki.

Co do jedzenia. Tak, attachments mogą się przebarwić , ale tutaj dużo zależy od materiału i fachu Twojego dentysty/orto. Niektóre kleje są słabsze i podobno puszczają barwnik łatwiej. Ja osobiście mam 18 attachmentów , w tym na przednich zębach, od lutego- jem normalnie, włączając buraczki, barszczyki i wszelakie curry (także silnie barwiąca kurkuma też) i nic kompletnie mi się nie przebarwiło. Z tym że zawsze po takim bardziej ryzykownym jedzeniu bardzo dokładnie szczotkuje, płukam i nitkuję zęby oraz myję język (jeśli jestem w domu to także irygatorem), więc nie daję zbyt dużo czasu tym barwnikom żeby cokolwiek złego zrobiły😊 W kwestii unikania barwiących produktów to także chodzi o to że mogą po prostu barwić same nakładki, potem dość cieżko jest usunąć taki tint z plastiku i trzeba z tym chodzić aż do zmiany nakładki :/

Twarde jedzenie owszem odpada ale tylko przez około 2 pierwsze dni po zmianie nakładki- wtedy zęby są bardziej wrażliwe i ja osobiście mam problem wgryźć się np w bagietkę na lunchu. Po kilku dniach to przechodzi i jem jak leci 😊

„Nakładki wysuszają usta, i wielu osobom przeszkadzają w mówieniu.” Tak wysuszają usta, trzeba je bardziej nawilżać. Przeszkadzają w mówieniu na początku, poźniej się przywyczajasz na tyle że nie ma różnicy, jak w normalnym aparacie z resztą.

„Zęby mogą szybciej wrócić do pierwotnego stanu” to akurat imho ściema. Po każdym leczeniu ortodontycznym trzeba nosić retainer (taki aparat utrwalacjący) żeby zachować jego efekty, i tutaj nie ma znaczenia jak prostowało się zęby i ile to trwało. Najpopularniejsze po Invisalign są retainery Vivera, wyglądające jak kolejne nakładki, tyle że z grubszego plastiku i je trzeba nosić dość długo- początkowo tak jak Invisalign cały czas, z biegiem czasu tylko na noc. I te cofające się efekty to jest efekt braku dyscypliny w noszeniu retainera i chęć natychmiastowych wyników. Dlatego też żeby już uniknąć ciągłego ściągania i zakładania nakładki, wiele osób decyduje się na bondowane retainery- takie druciki przyklejane do zębów od środka, na stałe, które z resztą są standardowo stosowane po tradycyjnych aparatach.

„Rok noszenia (lub krócej) to często tylko reklama. Olbrzymia część ludzi dostaje nakładki na dodatkowe 6 mies.” Ja już po 4 miesiącach widzę zasadnicze różnice, ale będę robić i prostować tak długo aż będę zadowolona, choćby to miało trwać 2 lata. Ponadto w przyapdku pełnego pakietu Invisalign (comprehensive) można robić niezliczoną ilość poprawek przez 5 lat po rozpoczęciu leczenia, bez dodatkowych kosztów, co wg mnie jest świetne bo np. w przypadku jakiś upartych na przesuwanie zębów można to dodatkowymi nakładkami niwelować. Efekty się widzi już bardzo szybko, po kilku miesiącach bo zębów nic nie zasłania i ma się ten komfort że w przypadku dużej imprezy lub wydarzenia (ślubu np.) nakładki można zdjąć, czego nie daje nam standardowy aparat, gdzie metal jest z nami bez przerwy. Ponadto nie zapominajmy o konieczności noszenia wcześniej wspomnianych retainerów. Reklamowanie czasem leczenia jest chybione, chyba lepiej by było skupiać się na wygodzie rozwiązania.

3) Tutaj niestety nie mogę się wypowiedzieć bo leczę się w UK, ale zostałam poinformowana o wszystkich plusach i minusach, także wiedziałam na co się piszę. Wydaje mi się że głównym minusem jest cena, poza tym przy invisalign dla lekarzy jest mniej roboty 😉 Ja drugi raz na pewno zdecydowałabym się ponownie.
Kasia08204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-04, 22:05   #653
moniur
Przyczajenie
 
Avatar moniur
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11
Dot.: Invisalign

Dziękuję za mega odpowiedź - to chyba rekord na tym forum
Uspokoiłam się nieco. Mam nadzieję, że rola mojej orto nie ograniczy się tylko do zainkasowania 14 tysięcy. Chciałabym, żeby krytycznie podeszła do wizualizacji Invisalign i zgłosiła ewentualne uwagi.
moniur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-05, 19:09   #654
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Invisalign

Hej. jak wygladaja wasze retainery? Ja dostalem w Dentimie cos z czego jestem niezadowolony. W ogole nie przypominaja szyny invisalign. Jak je zakladam to mam wrazenie trzymania 2 plastikowych plytek w buzi. Ktos to tak bez sensu odlal, ze ma sie wrazenie plastiku pod jezykiem i na podniebieniu, a nie na zebach. I defacto na zebach jest raptem kilka mm, a kupa plastiku z tylu zebow.
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 08:42   #655
kochamblyszczec
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 29
Dot.: Invisalign

Nie mam pojęcia. Ja jestem na etapie nakładek a do końcowej szyny mam jeszcze kupę czasu. Zgłoś swoje zastrzeżenia . Ja za to zauważyłam jedna rzecz. Moje pierwsze nakładki były jakby nie wyszlifowane przez co wiecznie drażniły mi język i wszystko inne również. Zmieniłam plan leczenia i dostałam nowe nakładki które są już idealnie wykończone. Zero ostrych krawędzi. Kiedyś oglądałam dziewczynę na YouTube, które mowila, ze nakładki nie wyszlifowane to błąd ze strony produkcji i można to zgłosić, odesłać je i dostać już wyszlifowane jednak to jest znowu starata czasu w efekcie czego sama wszystko wyszlifowana pilnikiem. Może Twoja nakładka to tez błąd ?
kochamblyszczec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-06, 14:21   #656
Nyave
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 38
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez moniur Pokaż wiadomość
Hej! Będzie trochę długaśnie....
Rok noszenia (lub krócej) to często tylko reklama. Olbrzymia część ludzi dostaje nakładki na dodatkowe 6 mies.
W ubiegłym roku w kwietniu zaczęła się moja przygoda z Invi.
Początkowo plan był na 20 nakładek.
Zęby nie zostały wyprostowane więc otrzymałam kolejny pakiet 57 nakładek. Nieźle mnie to podłamało. Po 14 coś zaczęło się nie układać. 14 nakładkę nosiłam miesiąc po czym dostałam kolejny 3 pakiet i tu znów 52 nakładki. Tak, że na moim przypadku widać, że to ściema.
Nyave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-07, 10:47   #657
Kalixt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 21
Dot.: Invisalign

Ja mialem ze 3 czy 4 dodatkowe zestawy nakladek niz pierwotnie planowane. W sumie to na pewno ponad 70 bylo. Jak ortodonta jest kumaty to robi korekty w trakcie leczenia i tak to potem wyglada. Rok i 9 miesiecy jakos mi zeszlo.


Co do retainerow to uwagi zgloszone i zobaczymy. W koncu to 700zl a nie za darmo.
Kalixt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 07:35   #658
nilaya32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 24
Dot.: Invisalign

Noszę invisa już jakieś hmmm dwa lata właśnie minęło w marcu. Zestawów miałam w sumie 4 do tej pory, a obecnie noszę 5. Niby do września, ale szczerze wątpię. Jestem załamana myślałam że będzie szybciej niż drutem, no i tak też mówiono.

Na ostatniej wizycie się popłakałam, normalnie nie mogłam zatrzymać łez jak orto przypilowywal mi zęby tzn. powierzchnię między zębami. Mam mocne zęby ale każda taka ingerencja je osłabia.

Mieliście podobne zabiegi robione na zębach?

Aha. Tak na marginesie każdy nowy zestaw który miał przyjść musiałam na niego czekać min. 4 tyg. raz czekałam 7 bo nie mieli miejsca dla mnie. Nakładka zdążyła się połamać i zrobić się brązowo-pomarańczowa.

Zazdroszczę wszystkim którym idzie to dużo sprawniej. Trzymajcie za mnie kciuki do września 😉🤞
nilaya32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 08:44   #659
soffienkaa
Raczkowanie
 
Avatar soffienkaa
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 61
Dot.: Invisalign

dziewczyny, bardzo mnie ciekawi - wiecie z jakiego materiału są wykonane te nakładki?
soffienkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-17, 10:17   #660
Kasia08204
Raczkowanie
 
Avatar Kasia08204
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 135
Dot.: Invisalign

Cytat:
Napisane przez nilaya32 Pokaż wiadomość
Noszę invisa już jakieś hmmm dwa lata właśnie minęło w marcu. Zestawów miałam w sumie 4 do tej pory, a obecnie noszę 5. Niby do września, ale szczerze wątpię. Jestem załamana myślałam że będzie szybciej niż drutem, no i tak też mówiono.

Na ostatniej wizycie się popłakałam, normalnie nie mogłam zatrzymać łez jak orto przypilowywal mi zęby tzn. powierzchnię między zębami. Mam mocne zęby ale każda taka ingerencja je osłabia.

Mieliście podobne zabiegi robione na zębach?

Aha. Tak na marginesie każdy nowy zestaw który miał przyjść musiałam na niego czekać min. 4 tyg. raz czekałam 7 bo nie mieli miejsca dla mnie. Nakładka zdążyła się połamać i zrobić się brązowo-pomarańczowa.

Zazdroszczę wszystkim którym idzie to dużo sprawniej. Trzymajcie za mnie kciuki do września 😉🤞
Ojej to faktycznie długo, ale głowa do góry! Już na pewno bliżej niż dalej, a i też nie masz pewności czy tradycyjny aparat zadziałałby szybciej. Na pewno już zmiany masz spore, skup się na pozytywach, na pewno efekt będzie tego wart A co do IPR (piłowania między zębami) miałam robione przed trzecią nakładką w sześciu miejscach, fakt nieprzyjemne ze względu na dźwięk tarcia papieru ściernego między zębami ale boleć nie bolało mnie wcale, tyle że potem nitkowanie tych przerw zajmuje dłużej.

Cytat:
Napisane przez soffienkaa Pokaż wiadomość
dziewczyny, bardzo mnie ciekawi - wiecie z jakiego materiału są wykonane te nakładki?
Nakładki są zrobione z opantentowanego przez Invisalign termoplastiku Smart Track, z tego co wyczytałam to jest to : multlilayer aromatic thermoplastic polyurethane / copolyester (polyurethane from methylene diphenyl diisocyanate and 1.6-hexanediol) , o ile coś Ci to mówi, mnie niewiele
Kasia08204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-24 08:00:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:10.