Wolny 12 listopada. - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-11-09, 09:21   #451
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wolny 12 listopada.

Mój mąż jest nauczycielem i też się wkurza bo 2 listopada wolny, dzisiaj akademia (a wcześniej próby więc lekcje też wypadały), poniedziałek wolny, a materiał realizować trzeba. Kto potem oberwie, że materiał niezrealizowany albo że egzaminy kiepsko wyszły?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 09:25   #452
cojarobietu_uu
Zadomowienie
 
Avatar cojarobietu_uu
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 209
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
O to ciekawe. U mnie wszyscy poza dyzurantem szykują się na wolne...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W sumie jestem na urlopie i muszę zadzwonić do pracy, czy w poniedziałek mam przychodzić. Ale widzę, że każdy po swojemu będzie działał i jak zwykle dezinformacja. Nasz kraj taki piękny.
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Nie mam nic do tego, ze pracodawca zarabia nawet 4x więcej niż ja. Niech ma. Sam podjął ryzyko założenia działalności, musi użerać się z klientami. Nie zazdroszczę mu tego, ale mali pracodawcy to raczej "janusze biznesu", a nie uczciwi pracodawcy, na zasadzie "sory, nie mamy pracy dla ciebie, firma cienko przędzie, nie mamy zamówień, w zasadzie zysk zerowy, musimy cie zwolnić". Po czym następnego dnia kupuje auto za 100 kafli. No chyba ze sa jakieś dwie definicje bycia "biednym i braku kasy"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przedsiębiorcy to auta biorą w leasing a nie kupują... Poza tym nie rozumiem, co ma fakt, że nie ma pracy dla pracownika, do zakupu samochodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój wątek wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1247391
cojarobietu_uu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 09:27   #453
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość

Ja tam podziwiam, że ktoś w tym kraju, w tym chorym systemie, jeszcze chce mieć własną firmę i my tym osobom powinniśmy być szczerze wdzięczni. Ale chyba w ludziach dalej siedzi myślenie rodem z komuny, że każdemu się należy to samo i że te prywaciarze to taki piniondz zarabiajo za nic.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Ja to już chyba nawet nie chcę.
Serio bym sobie poszła odpocząć na etat.
I nie, wcale mi nie chodzi o to, ze na etacie to sie nie pracuje tylko bąki zbija. Ale chociaz urlop bym miała.

Mój urlop wygląda tak, ze mam wolne w weekend długi majowy jak sie fajnie ułozy, oraz między bożym narodzeniem a nowym rokiem.
+ jak jest mało pracy lub nie ma, to ja latam z wywalonym jęzorem za zleceniami ponizej kosztów byle były i kredytami, a moi pracownicy po prostu siedza w domu mają normalnie płacone i NIE odliczane z urlopu, bo po co maja przychodzić żeby tylko siedziec na hali?

Luksusy.
No ale tak, przeca gupia mogę zamknąć.



To jak ten rząd od samego początku finansuje swoje panowanie, wybory, i cały rozdmuchany przez siebie socjal brutalnie zwiększając obciążenia związane z kosztami pracy oraz prowadzeniem firm, mnie w tym roku dosłownie wykończyło psychicznie (i przy okazji mocno finansowo bo rok jest kiepski) .
Nigdy w zyciu, nie czułam sie tak zagubiona, zaszczuta i beznadziejnie.


I weź i zamknij sobie firmę. Niektórym się wydaje chyba, że to isc do urzędu i napisac pisemko i finito, zamyka sie firme z osobowością prawną, parcownikami, umowami, leasingami, ratami, maszynami itd.itp.


Tak se o, weź i zrób, jak ci się niepodobie.


Równie dobrze ja bym mogla poradzić, ze jak pracodawcy tacy be i fuj i nie dajo "wszytkiego", to łaski nikt nie robi, można sobie założyć własną firmę i... opływać.


Rada z doopy, ale ja to przynajmniej wiem.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 09:42   #454
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
O serio?


Dobrze wiedzieć jaki ze mnie Kulczyk.


Gadasz jak obecnie panujący rząd, wg. którego, każdy przedsiębiorca to bogacz i kasa mu się sypie sama pod nogi jak tylko zaczyna chodzić.
Co nie?

Szkoda że moja rodzinna firma nie przynosi obecnie dochodow i robimy wszyscy za frajer poza pracownikami na etacie w nadziei, że przyjdzie inny rząd i coś odkręci.

Firma, w której pracuję też nie przynosi już dochodów. Ale to jest bardziej skomplikowane niż tylko rząd i pewnie szybciej się naprawi.

Znajomy zamknął firmę, bo nie dał rady.

Takie z nas Roketfejlery normalnie.

W☠☠☠☠ia mnie w tym wątku, bo oczywiście wszystko ma wady i zalety, a nas 12 akurat w ogóle nie dotknie. Ale ileż można patrzeć, jak rząd nienawidzi przedsiębiorców i ma to kompletnie w dupie, co się dzieje.

I tak się, kutwa, skończy, że wszyscy pozamykają firmy i pójdą otrzymywać zasiłki, bo ileż można robić na darmozjadów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 10:01   #455
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez cojarobietu_uu Pokaż wiadomość
Przedsiębiorcy to auta biorą w leasing a nie kupują... Poza tym nie rozumiem, co ma fakt, że nie ma pracy dla pracownika, do zakupu samochodu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Ale w ogóle kuriozalne jest mniemanie, ze przedsiębiorcy w ten leasing biorą tylko nowe, luksusowe, mercedesy minimum.
Chyba kurde z reklamy się takie info bierze.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 10:09   #456
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale w ogóle kuriozalne jest mniemanie, ze przedsiębiorcy w ten leasing biorą tylko nowe, luksusowe, mercedesy minimum.
Chyba kurde z reklamy się takie info bierze.
U mnie akurat z życia , ale jak szef lubi tę markę to niech ma, na zdrówko



ja tam mam caly samochod w cenie jego koła i tez spoko, jestem szczesliwa z naszym kazikiem

---------- Dopisano o 11:09 ---------- Poprzedni post napisano o 11:05 ----------

a co do wolnego, to moje dziecko juz dzis zaczyna w szkole świetowanie, choc nie przepraszam juz na ślubowaniu na ucznia w październiku mieli połączone to ze świetem niepodległosci
a zaraz o 11.11 maja spiewac hymn
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 10:44   #457
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wolny 12 listopada.

Ale to, że kogoś stać na brykę a zwalnia ludzi z firmy, to nie jest tylko kwestia charakteru. Gościu sam prowadzi biznes, jest już duży, powinien umieć ocenić, czy rzeczywiście potrzebuje tylu a tylu pracowników. Jego decyzja, niezależnie od sumy zgromadzonej na koncie firmy.

Zresztą, ilu to już pozamykało biznesy tylko dlatego, że się przeliczyli z leasingiem na samochód. Nie przewidzieli gorszego okresu, czasami wręcz się zaczyna długotrwała tendencja spadkowa, bywa. I z boku to może tak wyglądać, że ma samochód za 100 czy tam nawet 200 tysi, bogacz jeden - a tak naprawdę samochód nie jest jego własnością, tylko banku, gościu może być na skraju bankructwa i za chwilę będzie musiał pozbyć się bryki.


Ja czuję, że jeszcze chwila, jeszcze trochę się dokopie przedsiębiorcom i ludzie masowo będą działalności rejestrować w Czechach czy w Wlk. Brytanii. Wtedy się okaże, czy rzeczywiście ich działalność nie była znowu tak ważna dla gospodarki

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Dobra, wracając do tematu.
Jak obstawiacie?
Będzie mega zadyma na marszu z okazji niepodległości w Wawie, czy nie?
A żeby to pierwszy raz... teraz pewnie będzie wyjątkowa, z przytupem
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-09, 10:55   #458
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wolny 12 listopada.

[1=788bb1639a979260fb00534 6e9120b060466cef5;8609800 9]

Ja czuję, że jeszcze chwila, jeszcze trochę się dokopie przedsiębiorcom i ludzie masowo będą działalności rejestrować w Czechach czy w Wlk. Brytanii. Wtedy się okaże, czy rzeczywiście ich działalność nie była znowu tak ważna dla gospodarki [/QUOTE]




przewidzieli to, trzeba udowodnić ze się mieszka odpowiednio "często" tam gdzie ma się zarejestrowną firmę.
Bo jak nie to co?
To kara.




Myślą przecież o jeszcze większej kontroli, dotyczącej osób prywatnych.

Przecież jest projekt, żeby osoba która planuje emigrację, miała obowiązek zostawić w Polsce taką mase swojego majątku jako zadośćuczynienie za opuszczenie ojczyzny, ze w ogóle nie opłacałoby się wyjeżdzać.
Było tez cos o projekcie zwracania kosztów wykształcenia dla "wykszatłciuchów" co to wyuczyli sie tu, a zarabiać chco"zagranico".


I powiedzenie: "puścić w skarpetach" nagle bardziej odnosiłoby sie do osób wybierajacych emigrację a nie biednych rozwodników.


Taką mamy wolność na 100 lecie.
Człowiek nie może swobodnie wybierać, a zaczyna być coraz bardziej niewolnikiem własnego kraju.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 11:20   #459
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4 778
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
przewidzieli to, trzeba udowodnić ze się mieszka odpowiednio "często" tam gdzie ma się zarejestrowną firmę.
Bo jak nie to co?
To kara.




Myślą przecież o jeszcze większej kontroli, dotyczącej osób prywatnych.

Przecież jest projekt, żeby osoba która planuje emigrację, miała obowiązek zostawić w Polsce taką mase swojego majątku jako zadośćuczynienie za opuszczenie ojczyzny, ze w ogóle nie opłacałoby się wyjeżdzać.
Było tez cos o projekcie zwracania kosztów wykształcenia dla "wykszatłciuchów" co to wyuczyli sie tu, a zarabiać chco"zagranico".


I powiedzenie: "puścić w skarpetach" nagle bardziej odnosiłoby sie do osób wybierajacych emigrację a nie biednych rozwodników.


Taką mamy wolność na 100 lecie.
Człowiek nie może swobodnie wybierać, a zaczyna być coraz bardziej niewolnikiem własnego kraju.
Oni przecież wszystkich przedsiębiorców by powiesili bo to złodzieje
Wyjechać nigdzie nie wyjedziemy, pracować po 48h w tygodniu będziemy, bo przecież trzeba będzie ratować kraj, no i będziemy produkować bejbiki. Minimum 3 na parę

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
871319bc27e9d09c3f0d50d55d02d0b6e86b5c84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 11:27   #460
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wolny 12 listopada.

To chyba muszę szybciej rozważać emigrację
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 14:25   #461
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
A ja popieram khloe.

Trochę zapędzili się Ci, którzy mówią, że etatowcy są nieważni a to osoby z DG ciągną kraj do przodu. Faktycznie Ci z DG mieliby co ciągnąć jakby w firmach nie mieli pracowników
Jedni są potrzebni drugim i nic bez siebie nie zdziałają i taka jest prawda.
Pracownik etatowy wyrabia zysk osobie która ma firmę i bagatelizowanie tego to głupota.

Z niektórych argumentów wynika jakby pracodawcy byli tak biedni, że ubrani chodzą w worek po ziemniakach, a żywią się w stołówkach dla bezdomnych.
Nie biorąc pod uwagę działalności jednoosobowych to wszyscy przedsiębiorcy u których pracowałam, albo których znam na faktyczny brak kasy nie narzekają. Mają na luksusowe samochody, mają na wielkie domy i co tylko zechcą. I to ich prawo, bo to oni prowadzą firmy, ale nie róbmy z nich cierpiących biedaków
Tyle, ze nie kazdy przedsiebiorca plawi sie w luksusie i kasie. Poza tym raz firma moze isc super, a pozniej pojawiaja sie problemy czy dlugi.
Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
No akurat przy obecnym rynku pracy to nie jest trudno znaleźć nową. Zajmuję się m.in. rekrutacją i znalezienie pracownika to prawie jak wygrana w totka.

A co do zamknij DG i idź na etat to jest równoważne z "jak Ci się nie podoba to otwórz DG:. I jeden i drugi argument z d...

Prawda jest taka że większość z osób które prowadzą DG (nie wliczam w to jednoosobowych) nie potrafiłaby jej zamknąć i iść pracować u kogoś i podporządkować się zasadom.

Niektórzy mają predyspozycje żeby prowadzić DG i dzięki temu mają znacznie więcej kasy, ale też i więcej zmartwień i obowiązków,
a niektórzy wolą zarabiać mniej, ale po 8 h powiedzieć nara i nie myśleć o sprawach firmowych aż do następnego poranka.
I jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy, ale przyjmując jedną z tych opcji zgadzamy się z jej konsekwencjami.

No i nie zmieni się to, że będą narzekać i jedni i drudzy jak to mają źle i że po drugiej stronie płotu trawa jest zieleńsza
Coz. Nie wszędzie tak latwo o prace. Szukam czegos z normalna umowa i stawki, jakie sa oferowane to 10-11 zl/h. Supcio.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 15:25 ---------- Poprzedni post napisano o 15:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
No ale to jest dokładnie to o czym napisałam. Wszystko ma swoje plusy i minusy.
Chcesz mieć kasę, być niezależny, wymyślać swoje zasady, ale przy okazji pracować 24h na dobę, mieć milion zmartwień i dużą odpowiedzialność to bądź pracodawcą.
Chcesz mieć wypłatę która na niewiele Ci wystarczy, musieć się podporządkować i wykonywać polecenia, ale za to pracować tylko 8h i mieć wolną głowę po pracy i mniej odpowiedzialności to bądź pracownikiem.

Koszt pracodawcy jest ogromny, ale w większości jego zyski też niemałe. Wiadomo każdy chciałby więcej, ja również uważam że mój koszt jest ogromny skoro muszę oddać 40% pensji w podatkach, a i tak nie mieć za to przyzwoitej opieki medycznej, ani żadnych innych przywilejów.

Naprawę jestem obiektywna i potrafię zauważyć odpały i szefów i pracowników i mówienie, że ktoś jest w tej sytuacji lepszy lub gorszy nie ma sensu

A przedsiębiorcy nie tylko mali są januszami biznesu. Nie znam dużej firmy, która by nie "optymalizowała" podatków na cyprze lub w innym podobnym kraju. Wtedy to oszustwo czy przedsiębiorczość że unikają płacenia? Biedni pracodawcy swoje za uszami też mają.
Chcialabym zobaczyc te gruba kase z mojej firmy, serio. Jakos moja ksiegowa nie zauwazyla, zebym miala kokosy z firmy. Prowadze ja id marca i ani razu nie placilam podatku dochodowego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-09, 14:44   #462
matcha
Zadomowienie
 
Avatar matcha
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 042
Dot.: Wolny 12 listopada.

Ktoś mógłby mnie oświecić z tymi nowymi pomysłami odnośnie emigracji? Chciałam emigrować za ok 3 lata, teraz nie wiem czy nie przyspieszać swoich planów
__________________
Nic tak nie rozpala człowieka, jak gorąca herbata.
matcha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-09, 14:46   #463
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Mój mąż jest nauczycielem i też się wkurza bo 2 listopada wolny, dzisiaj akademia (a wcześniej próby więc lekcje też wypadały), poniedziałek wolny, a materiał realizować trzeba. Kto potem oberwie, że materiał niezrealizowany albo że egzaminy kiepsko wyszły?
Co za problem? Zada się więcej zadań i nauki do domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 08:18   #464
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wolny 12 listopada.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 08:49   #465
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez kevschaa Pokaż wiadomość
No akurat przy obecnym rynku pracy to nie jest trudno znaleźć nową. Zajmuję się m.in. rekrutacją i znalezienie pracownika to prawie jak wygrana w totka.

A co do zamknij DG i idź na etat to jest równoważne z "jak Ci się nie podoba to otwórz DG:. I jeden i drugi argument z d...

Prawda jest taka że większość z osób które prowadzą DG (nie wliczam w to jednoosobowych) nie potrafiłaby jej zamknąć i iść pracować u kogoś i podporządkować się zasadom.

Niektórzy mają predyspozycje żeby prowadzić DG i dzięki temu mają znacznie więcej kasy, ale też i więcej zmartwień i obowiązków,
a niektórzy wolą zarabiać mniej, ale po 8 h powiedzieć nara i nie myśleć o sprawach firmowych aż do następnego poranka.
I jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy, ale przyjmując jedną z tych opcji zgadzamy się z jej konsekwencjami.

No i nie zmieni się to, że będą narzekać i jedni i drudzy jak to mają źle i że po drugiej stronie płotu trawa jest zieleńsza
Patrząc na stawki jakie w większości przeważają to nie ma co się dziwić, że pracownika trudno znaleźć.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 09:04   #466
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez matcha Pokaż wiadomość
Ktoś mógłby mnie oświecić z tymi nowymi pomysłami odnośnie emigracji? Chciałam emigrować za ok 3 lata, teraz nie wiem czy nie przyspieszać swoich planów
Spoko, na razie to są tylko(?!) pomysły.

Ale już sam fakt ze się takowe pojawiły, jest przerażajace.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 11:58   #467
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Co nie?

Szkoda że moja rodzinna firma nie przynosi obecnie dochodow i robimy wszyscy za frajer poza pracownikami na etacie w nadziei, że przyjdzie inny rząd i coś odkręci.

Firma, w której pracuję też nie przynosi już dochodów. Ale to jest bardziej skomplikowane niż tylko rząd i pewnie szybciej się naprawi.

Znajomy zamknął firmę, bo nie dał rady.

Takie z nas Roketfejlery normalnie.

W☠☠☠☠ia mnie w tym wątku, bo oczywiście wszystko ma wady i zalety, a nas 12 akurat w ogóle nie dotknie. Ale ileż można patrzeć, jak rząd nienawidzi przedsiębiorców i ma to kompletnie w dupie, co się dzieje.

I tak się, kutwa, skończy, że wszyscy pozamykają firmy i pójdą otrzymywać zasiłki, bo ileż można robić na darmozjadów.
+ właśnie takimi pomysłami jak wolne na 12 listopada rząd dzieli ludzi i ich wzajemnie na siebie napuszcza


Firma, w której pracuje mój tata, będzie pracować tego dnia. Coś tam wymyślili, by pracownicy przyszli na budowę. I teraz przedsiębiorcy są wkurzeni, bo muszą kombinować, bo nie wyrabiają z terminami. I pracownicy są wkurzeni, bo ktoś naobiecywał wolnego, a nic z tego nie będzie. I wzajemnie na siebie źle patrzą.
Nie ma to jak świętowanie 100-lecia niepodległości w miłej atmosferze. Teraz tylko czekać na race i bójki na marszu.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 12:19   #468
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
przewidzieli to, trzeba udowodnić ze się mieszka odpowiednio "często" tam gdzie ma się zarejestrowną firmę.
Bo jak nie to co?
To kara.




Myślą przecież o jeszcze większej kontroli, dotyczącej osób prywatnych.

Przecież jest projekt, żeby osoba która planuje emigrację, miała obowiązek zostawić w Polsce taką mase swojego majątku jako zadośćuczynienie za opuszczenie ojczyzny, ze w ogóle nie opłacałoby się wyjeżdzać.
Było tez cos o projekcie zwracania kosztów wykształcenia dla "wykszatłciuchów" co to wyuczyli sie tu, a zarabiać chco"zagranico".


I powiedzenie: "puścić w skarpetach" nagle bardziej odnosiłoby sie do osób wybierajacych emigrację a nie biednych rozwodników.


Taką mamy wolność na 100 lecie.
Człowiek nie może swobodnie wybierać, a zaczyna być coraz bardziej niewolnikiem własnego kraju.
To sa jakies zarty. Przeciez nikt nie moze mi zabronic wyjechac? Jak oni to chca zrobic?
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 12:26   #469
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wolny 12 listopada.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-10, 12:58   #470
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale to zazwyczaj dotyczy przeniesienia dzialalnosci do innego kraju, a nie prywatnych osob, ktore po prostu zmieniaja miejsce zamieszkania.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 13:34   #471
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wolny 12 listopada.

[1=7719e1289fd8f2cabe4d276 3ed6d1b81d4eb2186;8610233 7]Ale to zazwyczaj dotyczy przeniesienia dzialalnosci do innego kraju, a nie prywatnych osob, ktore po prostu zmieniaja miejsce zamieszkania.[/QUOTE]

Ale przecież pomysł nie polega na zabronieniu emigrowania, droga wolna, tylko na oddaniu cesarzowi co cesarskie.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 13:37   #472
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 410
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale przecież pomysł nie polega na zabronieniu emigrowania, droga wolna, tylko na oddaniu cesarzowi co cesarskie.
Ta, bardzo cesarskie. Co roku okreslany jest dzien w roku, w ktorym przestajemy pracowac na panstwo a zaczynamy pracowac na siebie. Nie jestem pewna, ale cos ostatnio czytalam, ze to 12 czerwca czy 12 lipca.
Takze no, cesarskie ze hoho.
7719e1289fd8f2cabe4d2763ed6d1b81d4eb2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 14:29   #473
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Spoko, na razie to są tylko(?!) pomysły.

Ale już sam fakt ze się takowe pojawiły, jest przerażajace.
Ale jak tak przepchną ustawę nocą czy tam nawet w ciągu paru tygodni, to zostawiają trochę mało czasu na zmiany. Na pozamykanie spraw tutaj, ogarnięcie się gdzieś za granicą. Masakra.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 16:27   #474
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Wolny 12 listopada.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 16:37   #475
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-10, 18:57   #476
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Wolny 12 listopada.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 08:20   #477
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wolny 12 listopada.

Co z tymi przychodniami w to durne wolne? Mam bardzo chore dziecko, jeśli dzisiaj nie wylądujemy w szpitalu, to jutro na pewno będę chciała pokazać pediatrze, a nie wiem, czy będzie w końcu czynne czy nie :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 08:31   #478
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Wolny 12 listopada.

Współczuję...No U nas są nieczynne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 08:39   #479
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Wolny 12 listopada.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
Współczuję...No U nas są nieczynne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szit :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-11, 08:42   #480
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Wolny 12 listopada.

Powinna dzialac przychodnia z opieka nocna i swiateczna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-15 11:54:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.