Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54 - Strona 105 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-11-12, 14:24   #3121
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przeglądam sobie różne vintedy, olxy i allegro i dziwi mnie ile ludzie chcą za używane ciuchy, często noszone kilka sezonów, zmechacone albo z jakimiś wadami.
Pewnie zaraz ktoś powie, że rzecz jest tyle warta ile ktoś chce za nią zapłacić, ale i tak mnie to dziwi.
I jeszcze to, że ktoś opisuje daną rzecz jako sta bardzo dobry a okazuje się, że jest np zmechacona, sprana itd.
Też mnie to dziwi
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 14:25   #3122
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no raczej od tego powinno się zacząć szukając noclegu na ostatnią chwilę. od tego właśnie są hotele, hostele i wszelkie miejsca wynajmujące pokoje na pojedyncze noce
Mnie w ogóle zawsze fascynuje, że jak ktoś nagle szuka noclegu, to jako pierwsi na myśl przychodzą mu jacyś znajomi. W życiu nie zwaliłabym się nagle do kogoś na nocleg (chyba że naprawdę do bliskiej przyjaciółki, która wiedziałabym, że ma ku temu warunki i nie będzie miała nic przeciwko, ale też raczej nie bralabym tego pod uwagę) tylko szukałabym hotelu czy hostelu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2018-11-12 o 14:26
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 14:38   #3123
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 299
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle zawsze fascynuje, że jak ktoś nagle szuka noclegu, to jako pierwsi na myśl przychodzą mu jacyś znajomi. W życiu nie zwaliłabym się nagle do kogoś na nocleg (chyba że naprawdę do bliskiej przyjaciółki, która wiedziałabym, że ma ku temu warunki i nie będzie miała nic przeciwko, ale też raczej nie bralabym tego pod uwagę) tylko szukałabym hotelu czy hostelu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mnie też to dziwi. Zwlaszcza wsrod rodziny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 14:39   #3124
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 730
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No ja właśnie nie rozumiem, po co są te wątki. Gdyby jeszcze było pytanie: "jakiego koloru masz dzisiaj na sobie majty?" i ktoś by odpowiedział: "czerwone" i kolejna użytkowniczka by napisała: "o fajnie, a nie farbują?" to może bym widziała jakiś minimalny sens tych wyliczanek, ale to jest po prostu wątek-kupa, gdzie ludzie piszą bzdurne informacje o sobie, których nikt nawet nie komentuje. Mnie to dziwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Żeby spamerzy mieli gdzie nabijać sobie posty
61a08125505a341f1365cc627294330b05bf0ff7_5eb5e47234ae2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 14:42   #3125
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a to było ustalone odpowiednio wcześniej czy po prostu dziewczyna zwaliła się koleżance na głowę?
Zapytała z rana tego samego dnia.
Nie było współlokatorów, bo mieszka sama.
Gdyby mi tak koleżanka zaśpiewała 50 zł to poszłabym do hostelu.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 14:45   #3126
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no raczej od tego powinno się zacząć szukając noclegu na ostatnią chwilę. od tego właśnie są hotele, hostele i wszelkie miejsca wynajmujące pokoje na pojedyncze noce
Ok, tu masz rację, co nie zmienia faktu, że w życiu nie zażądałabym od koleżanki kasy za pojedynczy nocleg.
Chyba, że szukała i nie znalazła i ta koleżanka to była opcja ratunkowa.

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2018-11-12 o 14:55
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 14:46   #3127
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-11-12 o 14:59
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-11-12, 14:52   #3128
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 299
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

[1=61a08125505a341f1365cc6 27294330b05bf0ff7_5eb5e47 234ae2;86110178]Żeby spamerzy mieli gdzie nabijać sobie posty [/QUOTE]wyliczanki nie nabijaja postow

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
3bd0b7dc44484b2289b23277ed0b1e72d33d74ce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 14:54   #3129
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Zapytała z rana tego samego dnia.
Nie było współlokatorów, bo mieszka sama.
Gdyby mi tak koleżanka zaśpiewała 50 zł to poszłabym do hostelu.
Dla mnie w ogóle nocowanie u kogoś zupełnie nie jest tańsze niż hotel, a co dopiero hostel, więc nie rozumiem, czemu ludzie z upodobaniem wybierają tę formę. Jeśli bym u kogoś nocowała, to zaprosiłabym tę osobę w ramach podziękowania na obiad czy kolację (partnera także, jeśli nie mieszka sama) i dodatkowo przywiozła jakieś wino czy coś innego. Chyba że ludzie dochodzą do wniosku, że za nocleg nie należy się podziękowanie i traktują to jako spanie za darmo, no ale to inna sprawa.

Żeby nie było - czym innym jest, kiedy odwiedzamy się z przyjaciółkami, wizyty są zapowiedziane i umówione i nocujemy u siebie nawzajem, a czym innym nagle pytanie się z rana, czy tego samego dnia ktoś mnie przenocuje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:04   #3130
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Zapytała z rana tego samego dnia.
Nie było współlokatorów, bo mieszka sama.
Gdyby mi tak koleżanka zaśpiewała 50 zł to poszłabym do hostelu.
ja nie zawołałabym 50 zł za nocleg chociaż nienawidzę jak ktoś mnie stawia pod ścianą z tak małym wyprzedzeniem - nie jestem potworem i nie powiem nikomu idź spij pod mostem jak nie masz gdzie.
ale koleżanka, która noclegu szukała też powinna o to zapytać na wstępie... np ile zwrócić za zużyte rachunki - od razu wiedziałaby. a zakładanie z góry, że sobie będzie można przyoszczędzić, jest wg mnie bardzo słabe.
i wg mnie 'winę' tutaj jedynie nocująca koleżanka - to w jej interesie było się upewnić na jakich warunkach może nocować.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:04   #3131
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2018-11-12 o 15:09
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-12, 15:07   #3132
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

w ogóle to jest jedna z tych sytuacji, gdzie oczekuje się od znajomych czy rodziny spełniania pewnych usług za darmo. i potem mamy 'koleżanka kosmetyczna kazała sobie zapłacić za zrobienie paznokci', 'kolega architekt nie chciał zrobić poprawek w planie domu za darmo', 'kuzynka, która świetnie zna język obcy nie chce mi za darmo przetłumaczyć 10 stron tekstu'. to dokładnie ten sam kaliber
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:34   #3133
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 10 936
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
w ogóle to jest jedna z tych sytuacji, gdzie oczekuje się od znajomych czy rodziny spełniania pewnych usług za darmo. i potem mamy 'koleżanka kosmetyczna kazała sobie zapłacić za zrobienie paznokci', 'kolega architekt nie chciał zrobić poprawek w planie domu za darmo', 'kuzynka, która świetnie zna język obcy nie chce mi za darmo przetłumaczyć 10 stron tekstu'. to dokładnie ten sam kaliber
Albo oczernianie w rodzinie (nawet przedstawianie zupełnie zmyślonych rzeczy), bo ktoś nie chciał za darmo odwalić strony internetowej, kampani reklamowej, nie chce być za darmo księgową, etc.
788bb1639a979260fb005346e9120b060466cef5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:37   #3134
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ja nie zawołałabym 50 zł za nocleg chociaż nienawidzę jak ktoś mnie stawia pod ścianą z tak małym wyprzedzeniem - nie jestem potworem i nie powiem nikomu idź spij pod mostem jak nie masz gdzie.
ale koleżanka, która noclegu szukała też powinna o to zapytać na wstępie... np ile zwrócić za zużyte rachunki - od razu wiedziałaby. a zakładanie z góry, że sobie będzie można przyoszczędzić, jest wg mnie bardzo słabe.
i wg mnie 'winę' tutaj jedynie nocująca koleżanka - to w jej interesie było się upewnić na jakich warunkach może nocować.
Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
w ogóle to jest jedna z tych sytuacji, gdzie oczekuje się od znajomych czy rodziny spełniania pewnych usług za darmo. i potem mamy 'koleżanka kosmetyczna kazała sobie zapłacić za zrobienie paznokci', 'kolega architekt nie chciał zrobić poprawek w planie domu za darmo', 'kuzynka, która świetnie zna język obcy nie chce mi za darmo przetłumaczyć 10 stron tekstu'. to dokładnie ten sam kaliber
To też racja. Bardziej patrzyłam na samo zawołanie kasy. Gdybym była na miejscu osoby śpiącej u niej kupiłabym jej coś w podziękowaniu za nocleg lub składniki na kolację. Jednak głupio poczułabym się gdyby koleżanka wyskoczyła mi z cennikiem, mimo, że np. za podwózkę zawsze pierwsza wyciągam gotówkę wbrew sprzeciwom kierującego.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:38   #3135
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
To też racja. Bardziej patrzyłam na samo zawołanie kasy. Gdybym była na miejscu osoby śpiącej u niej kupiłabym jej coś w podziękowaniu za nocleg lub składniki na kolację. Jednak głupio poczułabym się gdyby koleżanka wyskoczyła mi z cennikiem, mimo, że np. za podwózkę zawsze pierwsza wyciągam gotówkę wbrew sprzeciwom kierującego.
Też o coś takiego mi chodziło.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:45   #3136
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Zdziwiło mnie kiedyś, teraz sobie przypomniałam, że koleżanka za przenocowanie innej koleżanki u siebie w mieście zażądała 50 zł Dziewczyna przyjechała na studium zaoczne z dosyć daleka i potrzebowała jednorazowo przespać się w tym mieście, udała się więc do koleżanki. Dla mnie dziwne jest to, że zażądała 50 zł, a nawet to, że w ogóle zawołała kasę. Ja nie wołałabym za jednorazową noc, wstydziłabym się.
Mnie też to bardzo dziwi, trochę... nieelegancko. Umarłabym ze wstydu prosząc o pieniądze, nie jest u mnie tak cienko, że muszę wyliczać każdy prysznic i kawę Ile zużyje jedna osoba w ciągu jednej nocy? 10zł? Buractwo.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle zawsze fascynuje, że jak ktoś nagle szuka noclegu, to jako pierwsi na myśl przychodzą mu jacyś znajomi. W życiu nie zwaliłabym się nagle do kogoś na nocleg (chyba że naprawdę do bliskiej przyjaciółki, która wiedziałabym, że ma ku temu warunki i nie będzie miała nic przeciwko, ale też raczej nie bralabym tego pod uwagę) tylko szukałabym hotelu czy hostelu.
Nie wiem, może to dlatego że mieszkam w mieście gdzie noclegi w przyzwoitych dzielnicach są bardzo drogie, ale dla mnie naturalnym jest, że gdy przyjeżdża rodzina czy przyjaciele to oferuję im nocleg. Za darmo, rzecz jasna. Zwykle przywożą prezenty, zabierają na kolację, ale i tak to wychodzi taniej niż ~$100 za noc. Dlaczego ktoś kogo lubię miałby wydawać kasę podczas gdy ja mam wolną sypialnię?
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:54   #3137
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
To też racja. Bardziej patrzyłam na samo zawołanie kasy. Gdybym była na miejscu osoby śpiącej u niej kupiłabym jej coś w podziękowaniu za nocleg lub składniki na kolację. Jednak głupio poczułabym się gdyby koleżanka wyskoczyła mi z cennikiem, mimo, że np. za podwózkę zawsze pierwsza wyciągam gotówkę wbrew sprzeciwom kierującego.
a koleżanka powiedziała, że chce pieniądze przed nocowaniem czy po? bo zrozumiałam, że po, a więc najwidoczniej nocująca nie poczuła się do kupienia składników na kolację czy czegoś innego w podzięce.

---------- Dopisano o 16:54 ---------- Poprzedni post napisano o 16:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
(...)
Nie wiem, może to dlatego że mieszkam w mieście gdzie noclegi w przyzwoitych dzielnicach są bardzo drogie, ale dla mnie naturalnym jest, że gdy przyjeżdża rodzina czy przyjaciele to oferuję im nocleg. Za darmo, rzecz jasna. Zwykle przywożą prezenty, zabierają na kolację, ale i tak to wychodzi taniej niż ~$100 za noc. Dlaczego ktoś kogo lubię miałby wydawać kasę podczas gdy ja mam wolną sypialnię?
tylko, że nie wiadomo czy koleżanka, która noclegu miała udzielić ma wolną sypialnię, jaka jest w ogóle stopa znajomości między nimi (napisane było koleżanka, nie przyjaciółka) ani z postu nie wynikało, że nocująca w jakikolwiek sposób wyraziła swoją wdzięczność. dodatkowo dziewczyna nie była zaproszona - wprosiła się.
co innego zaprosić kogoś, a co innego wprosić się.
jak dla mnie dziewczyna chciała zaoszczędzić i przekimać się za darmo
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:54   #3138
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Ja w ogóle nie bardzo ogarniam jak to mocowanie kątem u kogoś ma działać. Była mowa o zjazdach na studia, więc odnoszę się do tej grupy. Zwykle studenci wynajmują małe mieszkanka albo w ogóle tylko miejsca w mieszkaniu. Jakim cudem, ktoś kto ma do swojej dyspozycji pokój, zapewne z jednym łóżkiem, ma warunki do zapewnienia komuś noclegu? Co na to współlokatorzy? Już któryś raz spotykam się z czymś takim i któryś raz się dziwię. No chyba że mówimy o osobach, które mają trochę więcej niż kilka metrów kwadratowych własnej powierzchni.

Jeśli miałabym możliwość, to oczywiście przenocowałabym kogoś za darmo. Jeśli nie, zwyczajnie odmówiłabym. Sama w takiej sytuacji najpierw szukam jakiś hoteli, hosteli, przecież tego jest teraz masa. Jak już ktoś robi mi przysługę to zawsze kupuję jakiś alkohol, coś w tym stylu.

Dziwi mnie zarówno wpraszanie się komuś na noc jak i branie za to pieniędzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 15:57   #3139
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie bardzo ogarniam jak to mocowanie kątem u kogoś ma działać. Była mowa o zjazdach na studia, więc odnoszę się do tej grupy. (...)
ja bym jeszcze dodała, ze terminy zjazdów to są raczej ogłaszane z wyprzedzeniem. to nie jest tak, że z dnia na dzień się człowiek dowiaduje, że ma zjazd... a więc ma się raczej czas aby przemyśleć gdzie się będzie spało.

z resztą przeżyłam to w czasie studiów. mnóstwo 'znajomych' nagle chciało odnawiać kontakty, jak się dowiedziało, że mieszkam blisko uczelni. a współlokator utknął w takim 'awaryjnym' nocowaniu kolegi na pół roku, zanim moja współlokatorka tego nie ukróciła.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2018-11-12 o 15:58
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-11-12, 15:59   #3140
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość

tylko, że nie wiadomo czy koleżanka, która noclegu miała udzielić ma wolną sypialnię, jaka jest w ogóle stopa znajomości między nimi (napisane było koleżanka, nie przyjaciółka) ani z postu nie wynikało, że nocująca w jakikolwiek sposób wyraziła swoją wdzięczność. dodatkowo dziewczyna nie była zaproszona - wprosiła się.
co innego zaprosić kogoś, a co innego wprosić się.
jak dla mnie dziewczyna chciała zaoszczędzić i przekimać się za darmo
Moim zdaniem buractwo jednej osoby (brak wdzięczności) nie usprawiedliwia buractwa drugiej (wyciąganie ręki po kasę).
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:03   #3141
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem buractwo jednej osoby (brak wdzięczności) nie usprawiedliwia buractwa drugiej (wyciąganie ręki po kasę).
nie uważam aby to drugie było buractwem. niegodzenie się na bycie darmowym hotelem (i to po poinformowaniu kilka-kilkanaście godzin wcześniej) nie jest moim zdaniem niczym dziwnym.
gdyby tak co tydzień, jakiś znajomy chciał się u dziewczyny przekimać, 'bo zjazd' też powinna przyjmować wszystkich?
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:12   #3142
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem buractwo jednej osoby (brak wdzięczności) nie usprawiedliwia buractwa drugiej (wyciąganie ręki po kasę).
buractwo buractwem ale może chodziło o skuteczne zniechęcenie do wymuszania gościnności?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:15   #3143
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie wiem, może to dlatego że mieszkam w mieście gdzie noclegi w przyzwoitych dzielnicach są bardzo drogie, ale dla mnie naturalnym jest, że gdy przyjeżdża rodzina czy przyjaciele to oferuję im nocleg. Za darmo, rzecz jasna. Zwykle przywożą prezenty, zabierają na kolację, ale i tak to wychodzi taniej niż ~$100 za noc. Dlaczego ktoś kogo lubię miałby wydawać kasę podczas gdy ja mam wolną sypialnię?
Mój późniejszy post:
Cytat:
Żeby nie było - czym innym jest, kiedy odwiedzamy się z przyjaciółkami, wizyty są zapowiedziane i umówione i nocujemy u siebie nawzajem, a czym innym nagle pytanie się z rana, czy tego samego dnia ktoś mnie przenocuje.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:17   #3144
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie uważam aby to drugie było buractwem. niegodzenie się na bycie darmowym hotelem (i to po poinformowaniu kilka-kilkanaście godzin wcześniej) nie jest moim zdaniem niczym dziwnym.
gdyby tak co tydzień, jakiś znajomy chciał się u dziewczyny przekimać, 'bo zjazd' też powinna przyjmować wszystkich?
Ale nikt jej nie każe przyjmować wszystkich, ani nawet jednej osoby. Może przecież odmówić.

Jeśli znajoma prosi mnie o przysługę, a ja nie chcę jej tej przysługi zrobić, to odmawiam, a nie robię i wyciągam łapę po kasę.

I kanapa u koleżanki to nie "darmowy hotel". Ciekawe czy ta "hotelarka" odprowadziłaby podatki od tego przychodu ze swojej "działalności"

---------- Dopisano o 17:17 ---------- Poprzedni post napisano o 17:17 ----------

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;86110534]buractwo buractwem ale może chodziło o skuteczne zniechęcenie do wymuszania gościnności?[/QUOTE]

A, to co innego
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:20   #3145
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Ja nie wzięłabym nigdy pieniędzy za nocleg, ale też potrafiłabym odmówić, gdybym nie miała warunków czy możliwości, żeby kogoś przenocować.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:26   #3146
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Ale nikt jej nie każe przyjmować wszystkich, ani nawet jednej osoby. Może przecież odmówić.

Jeśli znajoma prosi mnie o przysługę, a ja nie chcę jej tej przysługi zrobić, to odmawiam, a nie robię i wyciągam łapę po kasę.

I kanapa u koleżanki to nie "darmowy hotel". Ciekawe czy ta "hotelarka" odprowadziłaby podatki od tego przychodu ze swojej "działalności" (...)
nie każdy jest na tyle asertwyny, aby powiedzieć znajomemu "nie obchodzi mnie gdzie będziesz spać - idź spać pod mostem".

rozpatrywanie tego w kategoriach podatkowych jest dla mnie tak absurdalne, że nawet nie wiem co odpisać...

jeśli nie chodzi o darmowy nocleg, to czemu dziewczyna nie poszła do hotelu, gdzie trzeba zapłacić, tylko zwalała się komuś na głowę? oczywiście, że chodziło o zaoszczędzenie.

moim zdaniem to dość jasne i oczywiste, że pobranie opłaty miało na celu upewnienie się, że dziewczyna drugi raz się nie wprosi na kilka godzin przed kolejnym zjazdem, bo nagle nie ma gdzie nocować.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:33   #3147
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
nie każdy jest na tyle asertwyny, aby powiedzieć znajomemu "nie obchodzi mnie gdzie będziesz spać - idź spać pod mostem".
Moim zdaniem przesadzasz. Po co od razu dramatyzować o spaniu pod mostem czy jechać agresywnym "nie obchodzi mnie gdzie będziesz spać"? Wystarczy powiedzieć "Niestety dzisiaj nie mogę zaoferować ci noclegu, ale w mieście jest dużo hosteli".

Cytat:
rozpatrywanie tego w kategoriach podatkowych jest dla mnie tak absurdalne, że nawet nie wiem co odpisać...
Dla mnie równie absurdalne jest zaśpiewanie komuś 50zł za nockę, lub nazywanie czyjejś kanapy "darmowym hotelem". A przychód to przychód. Nikt mi nie wmówi, że gość zużyje 50zł w mediach w ciągu jednej nocy.

Cytat:
jeśli nie chodzi o darmowy nocleg, to czemu dziewczyna nie poszła do hotelu, gdzie trzeba zapłacić, tylko zwalała się komuś na głowę? oczywiście, że chodziło o zaoszczędzenie.
No ale co w tym złego? Obiektywnie. Przeważnie ludzie nocują u znajomych dlatego, że hotele są droższe.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja nie wzięłabym nigdy pieniędzy za nocleg, ale też potrafiłabym odmówić, gdybym nie miała warunków czy możliwości, żeby kogoś przenocować.
No dokładnie. Parę tygodni temu kolega pytał czy może przenocować (w tym samym dniu), ja byłam zmęczona, powiedziałam że dzisiaj nie. I nie spał pod mostem
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0

Edytowane przez ruda_beksa
Czas edycji: 2018-11-12 o 16:34
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:43   #3148
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Moim zdaniem przesadzasz. Po co od razu dramatyzować o spaniu pod mostem czy jechać agresywnym "nie obchodzi mnie gdzie będziesz spać"? Wystarczy powiedzieć "Niestety dzisiaj nie mogę zaoferować ci noclegu, ale w mieście jest dużo hosteli".



Dla mnie równie absurdalne jest zaśpiewanie komuś 50zł za nockę, lub nazywanie czyjejś kanapy "darmowym hotelem". A przychód to przychód. Nikt mi nie wmówi, że gość zużyje 50zł w mediach w ciągu jednej nocy.



No ale co w tym złego? Obiektywnie. Przeważnie ludzie nocują u znajomych dlatego, że hotele są droższe.



No dokładnie. Parę tygodni temu kolega pytał czy może przenocować (w tym samym dniu), ja byłam zmęczona, powiedziałam że dzisiaj nie. I nie spał pod mostem
to bylo oczywiście wyolbrzymienie. niemniej jednak jak ktoś dzwoni na kilka godzin przed przyjazdem i mówi, że to awaryjna sytuacja, to ja to rozumiem tak, że wszystkie opcje zawiodły i hostele już zostały obdzwonione (i np akurat nigdzie nie ma wolnych pokoi). a więc odmówienie jest praktycznie równoznacznie z 'nie obchodzi mnie gdzie będziesz spał'.

jak już tak stawiamy sprawę, to postawienie komuś kolacji czy kupienie prezentu to też wzbogacenie się.

co obiektywnie złego w tym, że ktoś oczekuje udzielenia mu noclegu za darmo? dla mnie wiele - bo nie oczekuję, że moi przyjaciele czy znajomi mają obowiązek wyświadczać tego typu przysługi za darmo.
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:45   #3149
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a koleżanka powiedziała, że chce pieniądze przed nocowaniem czy po? bo zrozumiałam, że po, a więc najwidoczniej nocująca nie poczuła się do kupienia składników na kolację czy czegoś innego w podzięce.
Przed.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-11-12, 16:48   #3150
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot, część 54

Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Przed.
to źle zrozumiałam Twoją pierwszą wypowiedź. z kontekstu mi to wyglądało, jakby chciała te pieniądzie po noclegu - ale widocznie sobie dopowiedziałam.
w takim wypadku to zapewne nie skorzystałabym jednak z noclegu i tyle chociaż nadal mi się wydaje, że to miało na celu wystraszenie koleżanki, która chciała noclegu

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2018-11-12 o 16:50
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-12 19:56:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.