Kwietniówki 2018 - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-03-11, 13:24   #2071
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Myślę że rodzaj porodu nie ma znaczenia. Ja miałam 2 CC i myślę że spoko obecnie wyglądam. Został mi 1 kg do wagi sprzed dzieci, nic nie ćwiczę a brzucha nie mam. Tzn mam taki jak przed dziećmi czyli nie super płaski, ale do przeżycia ostatnio kupiłam jeansy w rozmiarze sprzed 4 lat może masz jakieś rozejście miesni po ciąży?

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Też o tym myślałam, ale nie wydaje mi się żeby to było to. To raczej jest taka luźna skóra z odrobinką tłuszczyku. Tylko mnie zaskoczyło to że pomimo że miałam dużo mniejszy brzuch w tej ciąży niż w pierwszej to wygląda dużo gorzej. Mam nadzieje że się coś jeszcze uda poprawić.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 14:02   #2072
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Może chodzi o to że to już Twoja druga ciąża była? I organizm nie dochodzi do siebie tak szybko jak po pierwszej?
Mi do wagi sprzed ciąży brakuje ok 2kg ale tłumacze sobie że karmię więc te dodatkowe kg kryją się w cyckach ;D ;P ogólnie po ubraniach wydaje mi się że wróciłam już do swojej normy Boje się za to jak to będzie wlasnie po drugiej ciąży, która mi się marzy w tym roku (jeszcze negocjuje to z TZem który nie jest przekonany, więc to nic pewnego )

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 14:06   #2073
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja mysle ze kwestia brzucha i wagi po ciazy to geny. Wiadomo, zawsze cos mozna wycwiczyc no ale na wiele rzeczy wplywu nie mamy. Ja miesiac po porodzie wchodzilam w dopasowana kiecke w rozmiarze 36, teraz mam pare kg mniej niz przed ciaza. Jedyna moja aktywnoscia sa spacery. Mam brzuch taki jak przed ciaza, plaski ale nie jest jakis super umiesniony teraz mam przynajmniej wymowke ze to po ciazy
Moze poszukaj na yt kanaly dla mam? Takie typowo po ciazy dla wzmocnienia miesni brzucha? Na flaczek to jedynie cwiczenia

U mnie tez tradycyjnie brak pomyslow na prezent. Na pewno czesc kasy przeznaczymy na fotelik. Macie juz jakies upatrzone albo kupione? Tak w ogole to kupujecie 1 czy 2 foteliki? Mala bedzie jezdzic czasem ze mna, czasem z mezem i zastanawiam sie jak to rozwiazac... Chyba przepinanie za kazdym razem jest kiepskim pomyslem. Myslimy o rwf a koszt dwoch jest juz spory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 14:29   #2074
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja czekam az przestaniemy kp bo może to jest powodem mojego nieprzybierania na wadze. Mam prawie 10kg mniej niz przed ciążą i wygląda to źle, czuje się jak kołek. Próbuje jeść ze sporą nadwyżką kaloryczna ale różnie to wychodzi.. jak patrzę na foty to stwierdzam, ze w ciazy miałam najlepszy tyłek w życiu teraz nie mam w ogóle.. wszystko na mnie wisi, a spodnie ostatnio kupiłam na 12-latkę...
Miesiączki dalej brak, kazdy test ciążowy negatywny, więc już nawet nie wnikam w ogóle.
Nie mam jeszcze planu co do fotelika, kupimy chyba w maju bo raczej jedziemy do polski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 14:29   #2075
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Grewana ja po drugiej ciąży szybciej do siebie doszłam niz po pierwszej tzn po pierwszej w ogóle nie mogłam zrzucić zbędnych kg, a teraz jakoś poszło. W ogóle mam wrażenie że lepiej się teraz odnajduje. Ale może to zasługa tego, że dziecko mam łatwiejsze

Czilala my mamy jedno auto więc problemu nie ma. Ale chyba jak się montuje na isofix to tak długo to nie trwa? My kupimy britaxa max way. Tylko jeszcze nie mamy potrzeby zmieniać, poza tym najpierw musimy auto nowe kupić.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 14:42   #2076
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja czekam az przestaniemy kp bo może to jest powodem mojego nieprzybierania na wadze. Mam prawie 10kg mniej niz przed ciążą i wygląda to źle, czuje się jak kołek. Próbuje jeść ze sporą nadwyżką kaloryczna ale różnie to wychodzi.. jak patrzę na foty to stwierdzam, ze w ciazy miałam najlepszy tyłek w życiu teraz nie mam w ogóle.. wszystko na mnie wisi, a spodnie ostatnio kupiłam na 12-latkę...
Miesiączki dalej brak, kazdy test ciążowy negatywny, więc już nawet nie wnikam w ogóle.
Nie mam jeszcze planu co do fotelika, kupimy chyba w maju bo raczej jedziemy do polski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 14:46   #2077
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Grewana ja po drugiej ciąży szybciej do siebie doszłam niz po pierwszej tzn po pierwszej w ogóle nie mogłam zrzucić zbędnych kg, a teraz jakoś poszło. W ogóle mam wrażenie że lepiej się teraz odnajduje. Ale może to zasługa tego, że dziecko mam łatwiejsze

Czilala my mamy jedno auto więc problemu nie ma. Ale chyba jak się montuje na isofix to tak długo to nie trwa? My kupimy britaxa max way. Tylko jeszcze nie mamy potrzeby zmieniać, poza tym najpierw musimy auto nowe kupić.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
No wlasnie a to nie jest tak ze na isofix mozna jezdzic tylem tylko do 18kg? Myslalam o axkidzie do 25kg, tylko ze on jest montowany na pasy i musielibysmy kupic 2. Z drugiej strony nastepny fotelik jest 15-36 wiec czy warto kupowac teraz do 25..?

Ja bym nastepne chciala za jakies 3 lata ale to glownie ze wzgledow zawodowych.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017

Edytowane przez czilala4
Czas edycji: 2019-03-11 o 14:47
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 16:21   #2078
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja jestem już po 30tce więc nie chce zwlekać za długo z drugim
Iclosemyeyes znajoma mi kiedyś powiedziała że przy drugim dziecku dopiero potrafiła się w pełni cieszyć macierzyństwem Mam nadzieję że i u mnie tak będzie! Pierwsze dziecko to nauka wszystkiego i wiele niewiadomych, więc teoretycznie z drugim powinno pójść łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Cytat:
Napisane przez malami1901 Pokaż wiadomość
Ja czekam az przestaniemy kp bo może to jest powodem mojego nieprzybierania na wadze. Mam prawie 10kg mniej niz przed ciążą i wygląda to źle, czuje się jak kołek. Próbuje jeść ze sporą nadwyżką kaloryczna ale różnie to wychodzi.. jak patrzę na foty to stwierdzam, ze w ciazy miałam najlepszy tyłek w życiu teraz nie mam w ogóle.. wszystko na mnie wisi, a spodnie ostatnio kupiłam na 12-latkę...
Miesiączki dalej brak, kazdy test ciążowy negatywny, więc już nawet nie wnikam w ogóle.
Nie mam jeszcze planu co do fotelika, kupimy chyba w maju bo raczej jedziemy do polski

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Malami a robiłaś badania krwi? Może masz jakieś niedobory? Mi okres wrócił miesiąc temu a też już zaczynałam się martwić czy wróci bez przerywania kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 16:44   #2079
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez grewana Pokaż wiadomość
Ja jestem już po 30tce więc nie chce zwlekać za długo z drugim
Iclosemyeyes znajoma mi kiedyś powiedziała że przy drugim dziecku dopiero potrafiła się w pełni cieszyć macierzyństwem Mam nadzieję że i u mnie tak będzie! Pierwsze dziecko to nauka wszystkiego i wiele niewiadomych, więc teoretycznie z drugim powinno pójść łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:21 ---------- Poprzedni post napisano o 18:18 ----------

Malami a robiłaś badania krwi? Może masz jakieś niedobory? Mi okres wrócił miesiąc temu a też już zaczynałam się martwić czy wróci bez przerywania kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, ale masz rację, może zrobię

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 17:34   #2080
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

Mi tez jeszcze okres nie wrocil. Badan nie robilam, ale u mnie tego mleka plynie ciagle jak dla noworodka wiec nie dziwota prawie rok po porodzie a mam wrazenie ze mi sie jeszcze laktacja nie ustabilizowala a co tu mowic o zakonczeniu kp.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 17:53   #2081
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

Mnie jeszcze przy nadziei trzyma to że to może przez brak aktywności. Po córce bardzo szybko wróciłam do ćwiczeń, a synek dopiero teraz zaczyna coś pozwalać.
Ja też nie mam jeszcze @, syn za często jeszcze ciągnie.
My mamy Cybex Juno 2-fix po starszej, właśnie dziś prałam tapicerkę, bo chcemy zobaczyć jak młody zaakceptuje. Niestety bardzo już nie chce jeździć w nosidle, denerwuje się i płacze, zobaczymy, może w foteliku będzie lepiej.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-11, 19:59   #2082
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja po drugiej ciąży doszłam w końcu do wagi którą miałam przed pierwszą ciąża, po pierwszej mi się to nigdy nie udało, trwało to jedynie 7 lat a dodam że nie ćwiczę i bliżej mi do 40 niż 30 no ale karmie piersią i myślę że to duża zasługa tego. Zastanawiam się jak szybko pójdę w górę jak przestane karmić.

Moja laktacja unormowała się dopiero teraz a tak przez ten prawie rok cały czas musiałam lecieć na wkladkach bo podczas karmienia leciało mi z obu piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-11, 20:24   #2083
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Czilala tak isofix tylko do 18 kg. Jeśli chcesz wozić tyłem jak najdłużej się da to lepszy jest fotel do 25, ale jeśli wystarczy do ok 4 lat to taki do 18 będzie ok

Grewana ja też tak czuję, przy drugim dziecku poczułam zupełnie inna jakość macierzyństwa fajnie że już myślisz o drugim potomku

No to Zosia z tą waga tak samo jak u mnie. Tylko u mnie trwało to 3 lata z hakiem

Ale wam fajnie z tym brakiem @

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 00:10   #2084
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Dziewczyny, ile u Was nocnych pobudek? Nela zasnęła o 22, jest 1, a ta obudziła się już 4 razy. Oczywiście tylko na szybki przytulas i cyc, ale weź lataj co chwile zamówiłam dziś wiszący fotel z myślą, że będę ją tam lulac i przeprowadze ja do jej pokoju..a to chyba nierealne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 07:04   #2085
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

U mnie obecnie noce wyglądają tak:
Kładzie się około 19.30 - 20.30 z karmieniem, ten sen ma zazwyczaj najgorszy, czasem nie budzi się wcale, czasem parę razy, czasem i co 30 min. Wtedy staram się go uśpić w łóżeczku jeśli pozwoli, lub lulam na rękach.
Następne karmienie wypada północ do pierwszej w nocy. Tą sesje zazwyczaj przesypia bez problemów, z maksymalnie jedną pobudka. Jak ma cięższą noc to bierzemy go do łóżka bo to go bardzo uspokaja.
Kolejne karmienie jest między 6 a 7 zazwyczaj. Po tym jeszcze czasem przysypia na godzinkę, ale rzadko.
Poza porami karmienia staram się go nie usypiać cycem bo karmienie nie jest od tego. Staram się też już go nie uspokajać na rękach (oczywiście jeśli pozwoli), czasem to działa. Największy problem jaki mam, to to że za cholerę nie mogę się przestawić na wcześniejsze spanie, kładę się po północy, a potem rano jestem zombi .
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 07:12   #2086
czilala4
Raczkowanie
 
Avatar czilala4
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 445
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas z tym spaniem ciagle sie zmienia. Juz ostatnio zalapala ze spi sie w nocy i zasypiala kolo 20 i spala do 7- w dzien tylko krotka drzemka, ale dla mnie to byla rewelacja bo mialam caly wieczor wolny teraz spi 23-7, za to odsypia w dzien, szkoda ze tylko lezac na mnie albo obok

Z pobudkami tez roznie- czasem budzi sie 2x a czasami 20 u nas mega ciezko idzie zachowanie jakiegos rytmu, pare dni to dziala a potem nagle cos sie rozregulowuje i wszystko od poczatku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jestem lekarzem


24.06.2017

Edytowane przez czilala4
Czas edycji: 2019-03-12 o 07:27
czilala4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 08:10   #2087
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas tez milion pobudek, zawsze planuje go usypiać w inny sposób niż cycek ale potem leń zwycięża. Ostatnio to budzi nam sie około 23 z płaczem i nie moze się uspokoic. Wczoraj przełożyłam go do nas i zasnal odrazu.

Ja mam problem że mały nie chce się bawić sam, najlepiej aby z nim siedzieć i mu zabawki pokazywać, albo klocki z nim układać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016

Edytowane przez wioleta20
Czas edycji: 2019-03-12 o 08:14
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 08:23   #2088
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas tych pobudek jest mnóstwo 5-7 wszystkie kończą się cycem niestety to nocki to dla mnie porażka, jak pomyślę że za dwa miesiące idę do pracy i te nocki się nie zmienią to nie wiem jak będę funkcjonowała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 08:34   #2089
Muminka2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 212
Dot.: Kwietniówki 2018

U nas bez zmian tylko godziny pobudek się zmieniają , ostatnio zasypią około 20 i wstaje około 6 ,śpi całą noc,ale tak ja Freya pisze nie mogę się przestawić i idę spać koło północy.
Wioletta moja się można sama zabawki ale musi ktoś przy niej siedzieć.
My mamy fotelik cybex Sirona, mieliśmy łupinę z cybex razem z bazą i chciałam ją jeszcze wykorzystać.
Ja go wagi nigdy nie przywiązywałam zbyt dużej wagi ,raczej byłam szczupła ale teraz został mi brzuszek i strasznie mnie to denerwuje,ale nie mam siły ćwiczyć.Ogólnie mam jakiś słaby czas Ostani ,ale to chyba dlatego że zaniedbałam tarczycę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muminka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-12, 13:28   #2090
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja wagę mam taką jak przed ciążą,ale ciało inaczej wygląda. Brzuch to wielki zwis :/ plus rozstępy,także nie za fajnie to wygląda.

U nas w nocy minimum 4 pobudki. A moje plany na odstawienie kp to na razie jakaś abstrakcja. Jedyny sukces to ograniczenie w dzień do 3 karmień,ale wieczorem nie mam pomysłu jak to dziecko położyć spać,bo on się po prostu drze wniebogłosy póki cyca nie dostanie. A @ też jeszcze nie mam
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 15:06   #2091
wioleta20
Zakorzenienie
 
Avatar wioleta20
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 5 509
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja raz próbowałam polozyc małego bez cycka, dałam mu butelke ładnie sobie pil do momentu aż ja się położyłam, odwrócił się jak do karmienia, butelke wyrzucił i zrobił taka awanturę, musiałam dać cycka bo nie mógł sie uspokoic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
30.08.2010
02.09.2014
20.08.2016
wioleta20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 15:38   #2092
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Ja nawet nie wiem ile razy moja się budzi na kp w nocy. Dobrze że tylko zje i idzie dalej spać. Kładę ją ok 19-20 i budzi się na dobre po 6 dla mnie trochę za wcześnie więc jeszcze rano z nią dosypiam jak ma pierwsza drzemkę koło 9

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 19:58   #2093
zosiaaa
Zadomowienie
 
Avatar zosiaaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 922
Dot.: Kwietniówki 2018

Anius to tak jak ja z tym odstawieniem... Brakło mi pomysłów i cierpliwości...
Tyle że w ciągu dnia karmię go już tylko dwa razy. No a w nocy milion czterysta

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


zosiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 19:59   #2094
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

A jeszcze propos sportu itp to myślę czy nie spróbować zacząć biegać z naszą przyczepka rowerowa Mamy to dodatkowe kolko, ktore można jej zamontować z przodu i traktowac jak wózek trzykolowy. Tylko oczywiście musimy się najpierw doleczyć o.O Może któraś z Was biegała z wózkiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 20:28   #2095
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

Grewana my już też mamy przyczepkę. Póki co tylko spacerowaliśmy kilka razy bo nie mamy rowerów. Bardzo wygodnie się prowadzi nawet z dwojka w środku ja niestety nie jestem sportowa i nawet się nie zabieram za bieganie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 21:08   #2096
Freya663
Zadomowienie
 
Avatar Freya663
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 058
GG do Freya663
Dot.: Kwietniówki 2018

No u nas było kilka cięższych nocy żeby go oduczyć cyca co 5 min... Dziecko zwyczajnie lubi tą czynność i dlatego się domaga. Jest kilka metod, ja osobiście wydłużałam mu przerwy. Zaczęłam od zasady że częściej niż co 3 h nie karmię, jak się budził wcześniej to nawet jak się wszystko paliło i waliło nie dałam cyca. W tej metodzie wskazane jest jakby tata usypiał pomiędzy karmieniami. Mieliśmy może z 2 - 3 gorsze noce, a potem się przestawił i w zasadzie sam wydłużył czas. Najczęściej teraz śpi po 5-6 h, ale i 7 mu się zdarzyło parę razy.

Co do częstych pobudek, to coś musi je powodować. U nas był to świąd skóry. Opanowaliśmy w końcu AZS (okazało się że trafiłam z tym mlekiem) dziecko od razu zaczęło spać lepiej. Owszem, ma gorsze noce, jak ząbki idą, czy też jak mu nosek przytyka, ale ogólnie jest znaczna poprawa. Maluszek nie budzi się sam z siebie bez powodu, coś musi go niepokoić. Może światło jest nieodpowiednie, może temperatura, albo wilgotność w pomieszczeniu nie ta.

Co do problemu "nie uśnie inaczej niż na cycu" to z starszą tak miałam i tu metodę miałam taką że pojedzone dziecko brałam na ręce, na pionowo i po ciemku jej śpiewałam kołysanki, chodziłam po pokoju itp. (tak wiem że waży, ale jakie się ma po tym piękne ramiona ), jak zaczynała odpływać, obrót na wznak i potem jeszcze kilka min kołysania i usypiała. Niestety zajmowało to sporo, bo nawet i godzinę, ale nauczyliśmy ją tak usypiać bez cycka. Potem usypialiśmy bez noszenia, po prostu siedząc obok łóżeczka i w zasadzie jak miała już nieco ponad roczek usypiała sama.

Syn jakoś dużo łatwiej się usypia bez. Obecnie staramy się nauczyć go że nie trzeba być branym na ręce żeby się uspokoić, czasem się już udaje, ale jeszcze przed nami długa droga.
Freya663 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-12, 21:25   #2097
grewana
Wtajemniczenie
 
Avatar grewana
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 2 400
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Grewana my już też mamy przyczepkę. Póki co tylko spacerowaliśmy kilka razy bo nie mamy rowerów. Bardzo wygodnie się prowadzi nawet z dwojka w środku ja niestety nie jestem sportowa i nawet się nie zabieram za bieganie.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
O i jaka w końcu kupiliście? Pierwszy raz jak się zbiore to też będzie bardziej spacer niż bieg, ale tęsknię bardzo za bieganiem więc mam nadzieję że się uda. Podobno ciężej się biega bo ręce nie mogą pracować swobodnie tylko muszą trzymać rączkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


grewana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 11:01   #2098
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Kwietniówki 2018

grewana kupiliśmy qeridoo sportrex 2 najnowsza wersję. Na pewno ciężej się biega, tak jak piszesz przez ograniczone ruchy rąk, ale i tak jestem pod wrażeniem, że tak lekko się pcha prawie 40 kg przed sobą

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 11:03   #2099
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Kwietniówki 2018

Znajoma ma wózek typowo biegowy ... ale ona czasami i 'bieg' po 10 km robi także widziałam, że też z młodym parę razy startowała i spał podczas całego biegu
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-13, 14:25   #2100
malami1901
Zadomowienie
 
Avatar malami1901
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 044
Dot.: Kwietniówki 2018

Cytat:
Napisane przez Freya663 Pokaż wiadomość
No u nas było kilka cięższych nocy żeby go oduczyć cyca co 5 min... Dziecko zwyczajnie lubi tą czynność i dlatego się domaga. Jest kilka metod, ja osobiście wydłużałam mu przerwy. Zaczęłam od zasady że częściej niż co 3 h nie karmię, jak się budził wcześniej to nawet jak się wszystko paliło i waliło nie dałam cyca. W tej metodzie wskazane jest jakby tata usypiał pomiędzy karmieniami. Mieliśmy może z 2 - 3 gorsze noce, a potem się przestawił i w zasadzie sam wydłużył czas. Najczęściej teraz śpi po 5-6 h, ale i 7 mu się zdarzyło parę razy.

Co do częstych pobudek, to coś musi je powodować. U nas był to świąd skóry. Opanowaliśmy w końcu AZS (okazało się że trafiłam z tym mlekiem) dziecko od razu zaczęło spać lepiej. Owszem, ma gorsze noce, jak ząbki idą, czy też jak mu nosek przytyka, ale ogólnie jest znaczna poprawa. Maluszek nie budzi się sam z siebie bez powodu, coś musi go niepokoić. Może światło jest nieodpowiednie, może temperatura, albo wilgotność w pomieszczeniu nie ta.

Co do problemu "nie uśnie inaczej niż na cycu" to z starszą tak miałam i tu metodę miałam taką że pojedzone dziecko brałam na ręce, na pionowo i po ciemku jej śpiewałam kołysanki, chodziłam po pokoju itp. (tak wiem że waży, ale jakie się ma po tym piękne ramiona ), jak zaczynała odpływać, obrót na wznak i potem jeszcze kilka min kołysania i usypiała. Niestety zajmowało to sporo, bo nawet i godzinę, ale nauczyliśmy ją tak usypiać bez cycka. Potem usypialiśmy bez noszenia, po prostu siedząc obok łóżeczka i w zasadzie jak miała już nieco ponad roczek usypiała sama.

Syn jakoś dużo łatwiej się usypia bez. Obecnie staramy się nauczyć go że nie trzeba być branym na ręce żeby się uspokoić, czasem się już udaje, ale jeszcze przed nami długa droga.
Tak samo małą usypiam jak mam wenę. Ale to działa tylko podczas pierwszego usypiania, po nocnych pobudkach nie potrafię jej inaczej uspokoić, niż cycem. W dzien do drzemek tez cyc, jakbym miala ją wyciszac za kazdym razem na rękach, to 50 procent doby to byloby noszenie a ręce serio mam wyrzeźbione od tego noszenia, tż nieprzyzwyczajony to jak ją chwile ponosi to narzeka tylko on bardziej na plecy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malami1901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 12:38:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:58.