Rozmowa/test o pracę w państwówce (Urząd Skarbowy, ZUS, NFZ, PIP itp.) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-29, 14:46   #31
Flofferek
Zakorzenienie
 
Avatar Flofferek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: kosmos
Wiadomości: 13 670
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

Ja ostatnio bylam na tescie w UM i tragedia. test trwal godzine i skladal sie z 4 czesci: z kpa, instrukcji kancelaryjnej, jakiejs ustawy (nie pamietam ktorej) i sprawdzenia obslugi komputera "na sucho". Trudny jak cholera. Ja po skonczonej informatyce mialam problem z czescia informatyczna. No coz. Do tego od groma ludzi, chyba z 70 osob pisalo.
Flofferek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-29, 14:58   #32
olina_
Raczkowanie
 
Avatar olina_
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 348
Dot.: Test kwalifikacyjny w Urzędzie Miasta

też byłam niedawno na teście w UM, z tym że do Straży Miejskiej, która jest częścią UM. Na teście było 55 osób, pytania z ustawy o strazy, z kodeksu post. administracyjnego i zadania opisowe dot. pracy straży np. notatka służbowa, co zrobisz gdy dostaniesz zgłoszenie takie czy siakie. Test przeszłam i poszłam na rozmowę, w sumie było na nią zaproszone 10 osób. Niektórych przepytali z kodeksu post. admin, innych z ustaw samorządowych, a mnie właściwie z niczego - pytali tylko o kierunek studiów i moją poprzendnią prace (bo obydwie te rzeczy są jako tako związane z pracą w sm), mieliśmy dostać odp. w tamtym tyg a tu już minęły dwa.. na Bipie póki co nie ma informacji kto został wybrany, ale ja i ta juz postawiłam krzyżyk na tym
olina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 15:58   #33
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Witam,
za kilka dni mam pisemny test rekrutacyjny na stanowisko podinspektora w śląskim urzędzie stanu cywilnego. Z racji, że po raz pierwszy będę uczestniczyć w "takiej" rekrutacji proszę o informację, jak taka rekrutacja przebiega.Poinformowano mnie, że mam test pisemny,jesli zdobęde wymagane minimu punktów przechodze do II etapu (rozmowa z komisją).

Czego, jakich pytań, zadań etc.. mam spodziewać się podczas rozmowy z komisją???czy taka rozmowa z KOMISJĄ jest "bardziej sztywna" aniżeli rozmowa rekrutacyjna np w prywatnej firmie? jakoś widzę to w kolorach i atmosferze filmów z czasów PRLu.
Dzisiaj koleżanka powiedział mi, ze nie potzrebnie zajmuję sobie tym głowę bo w tym UM i tak wszystko jest ustawione i mam zerowe szanse, hmm..?co o tym sądzić

liczę na Wasze spostrzeżenia
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 11:09   #34
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość
Witam,
za kilka dni mam pisemny test rekrutacyjny na stanowisko podinspektora w śląskim urzędzie stanu cywilnego. Z racji, że po raz pierwszy będę uczestniczyć w "takiej" rekrutacji proszę o informację, jak taka rekrutacja przebiega.Poinformowano mnie, że mam test pisemny,jesli zdobęde wymagane minimu punktów przechodze do II etapu (rozmowa z komisją).

Czego, jakich pytań, zadań etc.. mam spodziewać się podczas rozmowy z komisją???czy taka rozmowa z KOMISJĄ jest "bardziej sztywna" aniżeli rozmowa rekrutacyjna np w prywatnej firmie? jakoś widzę to w kolorach i atmosferze filmów z czasów PRLu.
Dzisiaj koleżanka powiedział mi, ze nie potzrebnie zajmuję sobie tym głowę bo w tym UM i tak wszystko jest ustawione i mam zerowe szanse, hmm..?co o tym sądzić

liczę na Wasze spostrzeżenia
wszystko zalezy od zasad rekrutacji danego urzędu.

a szanse, poki sie nie przekonasz to sie nie dowiesz.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 13:59   #35
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Pytania na teście najczęściej są z ustaw jakie są podane w ogłoszeniu o naborze. Także wróc do ogłoszenia i poczytaj ustawy, zwracając uwagę na te paragrafy, które odnoszą się do danego stanowiska.
Rozmowa przed komisją wg mnie jest to normalna rozmowa o pracę.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 17:05   #36
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

dziewczyny juz sama nie wiem co myślec o konkursach na stanowiska urzędnicze.Dzisiaj kumpela (która miesiacami starała sie o posadę urzędnika) powiedział mi, że akurat w tym UM nie ma szans na pracę bez znajomości.

Nie wiem czy w takim wypadku jest sens bym poświęcała swój czas na czytanie ustaw i robiła sobie nadzieję, czy szukać pracodawcy w sektorze prywatnym...
A wypowiedzi na forum, którego link ponizej dobiły mnie totalnie:
http://www.naszraciborz.pl/aktualnos...y/2/13552.html

Istnieje szansa, aby dostac pracę w adm.publicznej bez znajomości?

---------- Dopisano o 18:05 ---------- Poprzedni post napisano o 18:02 ----------

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;31308071]

a szanse, poki sie nie przekonasz to sie nie dowiesz.[/QUOTE]
no własnie, z natury jestem uparciuchem i rzadko kiedy rezygnuję na starcie, ale z drugiej strony jeśli to
"ustawka" i lipa to szkoda mi ogromnie czasu poświęconego na naukę i przygotowanie do rekrutacji...
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 17:42   #37
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość

Istnieje szansa, aby dostac pracę w adm.publicznej bez znajomości?

Raczej nie

Ale są szczęśliwe przypadki, którym się udaje Powiedziałabym, że 95 % pracowników pracuje po znajomości, a pozostali mieli szczęście

Nie będę się zagłębiać w to, skąd moja opinia i taki osąd... W każdym razie - próbuj, bo zawsze to dodatkowe doświadczenia, a może kiedyś trafisz na moment, że stanowisko nie będzie wcześniej obsadzone...

Przygotuj się przede wszystkim z ustaw dotyczących danego stanowiska oraz Kodeks Postępowania Administracyjnego. No i zazwyczaj trzeba znać podstawy dotyczące danego miasta, władz - generalnie wiedza dotycząca samorządu terytorialnego.
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-30, 19:34   #38
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Niestety nie wypowiem się na temat testu pisemnego, bo nigdy się z takim nie spotkałam na rozmowie.
Rozmowa z komisją jest wg mnie bardziej formalna niż w prywatnej firmie.
Akurat miałam okazję być na rozmowie w śląskim urzędzie wojewódzkim, więc mogę się wypowiedzieć
Pytali mnie o konkretne stanowisko - czy wiem, jakie są obowiązki, co będę dokładnie robić. Było pytanie o to, czemu nie pracuję u poprzedniego pracodawcy, czemu chcę pracować akurat w UW. Nie jestem pewna czy to w UW czy w UM mnie pytali o to, jak wyobrażam sobie siebie za 5 czy 10 lat. I zapytali mnie, czy jestem w ciąży (miałam już duży brzuch) i kiedy poród.To tyle co pamiętam.
Pracy nie dostałam.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 11:03   #39
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez Annaluka Pokaż wiadomość
Raczej nie

Ale są szczęśliwe przypadki, którym się udaje Powiedziałabym, że 95 % pracowników pracuje po znajomości, a pozostali mieli szczęście

Nie będę się zagłębiać w to, skąd moja opinia i taki osąd... W każdym razie - próbuj, bo zawsze to dodatkowe doświadczenia, a może kiedyś trafisz na moment, że stanowisko nie będzie wcześniej obsadzone...

Przygotuj się przede wszystkim z ustaw dotyczących danego stanowiska oraz Kodeks Postępowania Administracyjnego. No i zazwyczaj trzeba znać podstawy dotyczące danego miasta, władz - generalnie wiedza dotycząca samorządu terytorialnego.
no własnie, w pamięci przeleciałam po wszystkich znajomych jakich znam i którzy pracuja w adm.publ-NIKT nie znalazł się tam przypadkiem.Co tu duzo gadać sama kiedyś byłam na stażu, ile musiałam sie nachodzić i naprosić i w PUPie i urzędzie do którego trafiłam na staż o mój boże!!! prosby, pisemka, rozmów niezliczona ilość-by dostać staż na 6mscy.W tym czasie obserwowałam kilka rekrutacji-wszystkie ustawione i nikt tego nie krył.Ale od tego czasu minęło kilka lat (wtedy byłam tuz po szkole średniej).Liczyłam że co nieco się zmieniło, a dwa o rany przecież w adm.publ takie beznadziejne zarobki?!Pomyślałam, kto tam chce pracować?kto da radę utrzymać się przy życiu za 1200 zł?!ale z racji, że już od kilku miesiecy nie mam pracy postanowiłam, że pójde w tym kierunku.Niestety glosy, jakie do mnie dobiegaja smucą okropnie.

---------- Dopisano o 12:03 ---------- Poprzedni post napisano o 11:56 ----------

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Niestety nie wypowiem się na temat testu pisemnego, bo nigdy się z takim nie spotkałam na rozmowie.
Rozmowa z komisją jest wg mnie bardziej formalna niż w prywatnej firmie.
Akurat miałam okazję być na rozmowie w śląskim urzędzie wojewódzkim, więc mogę się wypowiedzieć
Pytali mnie o konkretne stanowisko - czy wiem, jakie są obowiązki, co będę dokładnie robić. Było pytanie o to, czemu nie pracuję u poprzedniego pracodawcy, czemu chcę pracować akurat w UW. Nie jestem pewna czy to w UW czy w UM mnie pytali o to, jak wyobrażam sobie siebie za 5 czy 10 lat. I zapytali mnie, czy jestem w ciąży (miałam już duży brzuch) i kiedy poród.To tyle co pamiętam.
Pracy nie dostałam.
ooo, to nie spotkalam sie z tym, że jest tylko rozmowa rekrutacyjna z komisją bez wstepnego egzaminu testowego.Zawsze słyszy się o teście, który ma za zadanie wyeliminować słabszych, a potem dopiero wąskie grono ma zaszczyt na rozmowę.Ale być może jest tak (z przyczyn oczywistych), gdy na stanowisko zgłosi się cała masa ludzi.Dzięki, nieco przyblizyłaś mi jak wygląda taka rozmowa.
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 11:58   #40
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość
ooo, to nie spotkalam sie z tym, że jest tylko rozmowa rekrutacyjna z komisją bez wstepnego egzaminu testowego.Zawsze słyszy się o teście, który ma za zadanie wyeliminować słabszych, a potem dopiero wąskie grono ma zaszczyt na rozmowę.Ale być może jest tak (z przyczyn oczywistych), gdy na stanowisko zgłosi się cała masa ludzi.Dzięki, nieco przyblizyłaś mi jak wygląda taka rozmowa.
Po pierwsze. Pracę bez znajomości MOŻNA dostać. Łatwo nie jest, ale nie jest to niemożliwe. Wypowiadam się jako osoba, która dostała pracę w kilku instytucjach. Wprawdzie zawsze zaczynałam od pracy na zastępstwo, ale z czasem udawało się dostać normalną umowę.

Po drugie. Też nie raz miałam rozmowy bez testu. Zależy po prostu ile osób się zgłosiło i spełniało wymagania. Testy miałam z wymaganych ustaw i z obrębu danego urzędu (na przykład kto kieruje daną instytucją). Co do rozmów to zależy. Niektóre miałam na zasadzie proszę powiedzieć coś o sobie, dlaczego chce pani tu pracować itp. A niektóre to wypytywali dokładnie z ustaw i każdą pierdołę trzeba było znać. Nie ma tutaj reguły.

Życzę powodzenia
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 12:12   #41
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Po pierwsze. Pracę bez znajomości MOŻNA dostać. Łatwo nie jest, ale nie jest to niemożliwe. Wypowiadam się jako osoba, która dostała pracę w kilku instytucjach.
no proszę,to bardzo budujące
fajnie, że Ci się udało!
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-31, 14:48   #42
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Mi się udało dostać pracę w UM bez znajomości.
Testu nie miałam nigdy, ale zawsze było mało osób zakwalifikowanych. Minimalnie 2 (w UW i raz w UM) a maksymalnie jakieś 15 (w UM wtedy, co dostałam pracę).
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-03, 15:13   #43
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Większość osób jakie znam, dostała pracę w urzędzie po znajomości, ewentualnie po stażu (mało takich).
Znajomości to przeważnie "dzieci" radnych, "dzieci" byłych pracowników, itp. itd.

Najbardziej żenujący był konkurs, na który musiałam przejechać pół kraju (nie wiem czemu nie zrobili go na miejscu w placówce). Rozmowa trwała 3 minuty, w tym miałam odpowiedzieć na jedno pytanie z wymaganej ustawy.

Podobno miejsce było zaklepane, dla żony pracownika delegowanego z innego miasta.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:29   #44
stokrotka1404
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 1 140
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Większość osób jakie znam, dostała pracę w urzędzie po znajomości, ewentualnie po stażu (mało takich).
Znajomości to przeważnie "dzieci" radnych, "dzieci" byłych pracowników, itp. itd.

Najbardziej żenujący był konkurs, na który musiałam przejechać pół kraju (nie wiem czemu nie zrobili go na miejscu w placówce). Rozmowa trwała 3 minuty, w tym miałam odpowiedzieć na jedno pytanie z wymaganej ustawy.

Podobno miejsce było zaklepane, dla żony pracownika delegowanego z innego miasta.
eh jakie to przykre
stokrotka1404 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 10:03   #45
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Jako, że właśnie wczoraj miałam test w UM na śląsku. To napiszę, jak było:
Pytania bardzo trudne. Test z ustaw, klawiatury, obsługi programów komputerowych, logicznego myślenia i wypracowanie na 6 zdań. Pytania ujemne za błędną odpowiedź. Na zaliczenie trzeba było mieć 73% punktów. Tylko jedna osoba przeszła do następnego etapu (rozmowy). O dziwo była to osoba, którą znali wszyscy pracownicy urzędu...
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:00   #46
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Myślę, że celowo tak trudny był test, aby nikt nie przeszedł po za osobą po znajomości , która zapewne wcześniej znała ten test, zadania i dlatego tak jej poszło dobrze. A o czym wam kazali wypracowanie pisać ? Test z klawiatury to chodzi o szybkość pisania na klawiaturze ?
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:05   #47
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Może ta osoba przeszła ten test dlatego, że tam wcześniej była na stażu albo pracowała. To nic dziwnego, że chcą przyjąć sprawdzonego pracownika, który siądzie i od razu zacznie pracę. Ta osoba wcale nie musiała znać wcześniej tego testu, może po prostu wcześniej się tym zajmowała.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:24   #48
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez tajkuna Pokaż wiadomość
Myślę, że celowo tak trudny był test, aby nikt nie przeszedł po za osobą po znajomości , która zapewne wcześniej znała ten test, zadania i dlatego tak jej poszło dobrze. A o czym wam kazali wypracowanie pisać ? Test z klawiatury to chodzi o szybkość pisania na klawiaturze ?
Wypracowanie "Jak spędzasz czas wolny". Klawiatura - uzupełnij brakujące klawisze (na kartce). Zresztą o obsłudze programów też były pytania na kartce (np. jaki klawisz robi to i to).

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Może ta osoba przeszła ten test dlatego, że tam wcześniej była na stażu albo pracowała. To nic dziwnego, że chcą przyjąć sprawdzonego pracownika, który siądzie i od razu zacznie pracę. Ta osoba wcale nie musiała znać wcześniej tego testu, może po prostu wcześniej się tym zajmowała.
Szczerze? Pytania miały się nijak do zakresu obowiązków ujętych w ogłoszeniu. Były z zupełnie innych działów ustaw niż obejmuje stanowisko. Niestety nie dało się tego wszystkiego wyuczyć, bo w sumie było 12 ustaw, np. prawo budowlane, o gospodarce nieruchomościami i o ochronie środowiska (cegły). I pytanie "Minister właściwy ds XXX w ustawie prawo budowlane jest zobligowany do wydania rozporządzenia o...". Co to ma wspólnego ze stanowiskiem to ja nie wiem
Ja też się tym wcześniej zajmowałam (ba, nawet ukończyłam studia dokładnie w tym zakresie) Miałam 38 pkt na min 48.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-26, 11:28   #49
Dink
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 874
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Jeżeli faktycznie tak było to w sumie przykre, ale nie zawsze tak jest. Mam znajomych, które dostały się tak do pracy po stażu i to dlatego, że po prostu miały już pojęcie o takiej pracy i były najlepsze na naborach z tego właśnie powodu. W twoim przypadku może faktycznie było inaczej.
Dink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-26, 17:48   #50
dotaa
Rozeznanie
 
Avatar dotaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 751
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Jako, że właśnie wczoraj miałam test w UM na śląsku. To napiszę, jak było:
Pytania bardzo trudne. Test z ustaw, klawiatury, obsługi programów komputerowych, logicznego myślenia i wypracowanie na 6 zdań. Pytania ujemne za błędną odpowiedź. Na zaliczenie trzeba było mieć 73% punktów. Tylko jedna osoba przeszła do następnego etapu (rozmowy). O dziwo była to osoba, którą znali wszyscy pracownicy urzędu...
Nieźle, postarali się w urzędzie. Byłam kiedyś na podobnej rekrutacji tez w UM i skończyła się podobnie jak u Ciebie.
__________________
"Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie, że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym"
Jan Paweł II

"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości"




dotaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 17:00   #51
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Jeśli przejdzie się pomyślnie test z ustaw, to rozmowa jest od razu tego samego dnia?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 18:03   #52
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Jeśli przejdzie się pomyślnie test z ustaw, to rozmowa jest od razu tego samego dnia?
ja miałam tego samego dnia
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-16, 18:23   #53
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
ja miałam tego samego dnia
Czyli od razu przy nas będą podliczać punkty za ten test i od razu podadzą wyniki?
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 10:34   #54
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez Dink Pokaż wiadomość
Jeżeli faktycznie tak było to w sumie przykre, ale nie zawsze tak jest. Mam znajomych, które dostały się tak do pracy po stażu i to dlatego, że po prostu miały już pojęcie o takiej pracy i były najlepsze na naborach z tego właśnie powodu. W twoim przypadku może faktycznie było inaczej.
A ja jestem przykładem osoby, która miała w danym urzędzie staż, potem umowy zlecenia i zastępstwa. Znałam dobrze obowiązki na danym stanowisku, robiłam to wcześniej, a mimo to przyszła osoba z zewnątrz, która nigdy w żadnym urzędzie nie pracowała i ona wygrała konkurs dlatego, że była ustawiona z góry i miała znajomości. Z nieoficjalnych źródeł wiem nawet, że wcale najlepiej nie odpowiedziała, tylko po prostu i tak miała wygrać i tak. Nie było testu przy naborze, tylko sama rozmowa z komisją...
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 11:58   #55
lutien
Wtajemniczenie
 
Avatar lutien
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 319
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez Melissa86 Pokaż wiadomość
Czyli od razu przy nas będą podliczać punkty za ten test i od razu podadzą wyniki?
Miedzy testem na wynikami bylo ok 2godz.
__________________
"Kiedy decydujesz się na dziecko,
zgadzasz się, że od tej chwili
twoje serce będzie przebywało poza twoim ciałem."
(Katharine Hadley )




lutien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 12:30   #56
Melissa86
Zakorzenienie
 
Avatar Melissa86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 899
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Miedzy testem na wynikami bylo ok 2godz.
Ja nawet nie wiem jak u mnie będzie. Przez telefon powiedzieli tylko o teście, nic nie mówili, że po nim jak coś będzie od razu rozmowa.
Melissa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-21, 16:22   #57
doro76
Rozeznanie
 
Avatar doro76
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 539
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Witajcie, ja równiez zostałam zaproszona do testu w przyszłym tygodniu..stanowisko ds. gospodarki odpadami, jest 21 osób na 2 etaty. Pójde oczywiście z ciekawości ,ale w naszym miasteczku też przyjmowane są tylko osoby , które mają znajomości. Kryteria oferty zaniżone, bez wykształcenia kierunkowego, bez doświadczenia...Jeśli chodzi o zatrudnianie osób, które odbywały staż w danej placówce jest to niezgodne z obowiązującym prawem, ustawa wyraźnie mówi, iż na stanowisko urzędnicze mogą zatrudnione osoby z mnim. 2letnim doświadczeniem w administracji państwowej, jawne itd. Przed rokiem starałam się o staż na stanowisku księgowej w MGOPS , oczywiście przyjęta została osoba , która jest spokrewniona z obecnym pracownikiem tej jednostki, która od początku fizycznie nie odbywała tego stażu, tylko w zakładzie komunalnym, który przygotowywał ustawę śmieciową do wdrożenia w życie...oczywiście ta osoba będzie również a teście...przekręt za przekrętem i niczego nie idzie udowodnić, bo jak udowodnisz,że był na stażu, gdzie go nie było?Jestem na 100% pewna,że ta osoba dostanie prace, a druga to pewnie syn pracownika...brrr...
doro76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 12:50   #58
andziarg11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

Daj znać jak Ci poszło i jakie były pytania. Ja też mam zaproszenie na test do Urzędu Miasta .Też napiszę jak było
andziarg11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-01, 17:10   #59
aferka
Wtajemniczenie
 
Avatar aferka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 207
Dot.: test rekrutacyjny do Urzędu Miasta

dziewczyny - i jak wam poszło na teście? Były trudne pytania?
Też dostałam zaproszenie i prawdę mówiąc zastanawiam się czy w ogóle tam iść. Do testu zakwalifikowali aż 27 osób, więc szanse raczej marne, a tyle ustaw do obkucia - nie wiem czy dam radę.
aferka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-25, 10:14   #60
jermag
Raczkowanie
 
Avatar jermag
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 39
Rozmowa o pracę w państwówce

Witajcie
Tak się składa że akurat dzisiaj wybieram się na rozmowę o pracę w ogólnie mówiąc państwówce, mam masę pytań i wątpliwośći, może komuś uda mi się jeszcze teraz na nie odpoiwiedzieć:

- pytanie o zarobki - nie cierpię tego pytania, czy w ogóle w państwówce będą je zadawać?

- znajomość ustaw - no właśnie, w ogłoszeniu o naborze nie było ani słowa o takim wymogu, czy moga jednak o to spytać? Jakiś test?
jermag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-24 19:18:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.