poduszka na płaską głowę i plagiocefalie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-06, 16:18   #1
simona23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5

poduszka na płaską głowę i plagiocefalie


Tak jak w tytule. Co sądzicie o poduszce na płaską głowę i plagiocefalie? Chciała bym kupic synkowi ktory ma z jednej strony bardzo krzywa glowke ale nasza pani pediatra nam ją odradza. Chciala bym poznac wasze opinie. Czy ktos stosowal ? Czy pomoglo?
simona23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 18:31   #2
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez simona23 Pokaż wiadomość
Tak jak w tytule. Co sądzicie o poduszce na płaską głowę i plagiocefalie? Chciała bym kupic synkowi ktory ma z jednej strony bardzo krzywa glowke ale nasza pani pediatra nam ją odradza. Chciala bym poznac wasze opinie. Czy ktos stosowal ? Czy pomoglo?
My stosujemy, od ok. 4 miesiąca. Nie wiem czy nazwę firmy mogę podać, ale polska firma, teraz kupujemy drugą, firmą już nie polska, ale do spacerówki musi być dopasowana... Czy pomogło? Nie wiem, wg mnie nie zaszkodziło, a głowka wygląda coraz lepiej - braliśmy pod uwagę kask, operację.. na terapię kaskową się nie załapał.. powiem ci tylko, że w PL lekarze dziwnie podchodzą do krzywej drogi, polecam dr Eibla w Warszawie, on jest przeciwny kaskom i poduszkom, wyznaje tylko układanie i operacje, ale może problem nie jest tak duży jak Wam się wydaje... ile msc ma synek?
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 20:14   #3
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez simona23 Pokaż wiadomość
Co sądzicie o poduszce na płaską głowę i plagiocefalie?
w sumie późno kupiłam, intensywnie używaliśmy 1,5 miesiąca. główce to, odciążenie, pomogło bardzo. nie żałuję ani złotówki

dlaczego odradza? nam poleciła rehabilitantka

używalam: http://headcare.co/ (1,5 miesiąca, rozmiar M), używamy też (czasem): http://www.lamillou.com/shop/angels-wings - pokazywałam lekarzowi prowadzącemu i zatwierdził
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 21:22   #4
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Pani22ka - w jaki sposob angel wings uzywacie ze ma pomoc na krzywa glowke? My tez head care skoro juz wymienilas nazwe
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 21:31   #5
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość
Pani22ka - w jaki sposob angel wings uzywacie ze ma pomoc na krzywa glowke?
córka była bardzo lewoskrętna, to w jakiś sposób ją ograniczało. a i odciążało miejsce spłaszczone.

teraz używamy, bo lubimy

u nas zbiegła się wzmożona rehabilitacja z nabyciem headcare i z tym, że córka zaczęła być bardziej mobilna/lubić leżeć na brzuchu/móc obracać się. w sumie nie wiem co zadziałało.
ale było słabo a teraz nie jest źle.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015


Edytowane przez pani22ka
Czas edycji: 2015-10-06 o 21:34
pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 22:47   #6
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
córka była bardzo lewoskrętna, to w jakiś sposób ją ograniczało. a i odciążało miejsce spłaszczone.

teraz używamy, bo lubimy

u nas zbiegła się wzmożona rehabilitacja z nabyciem headcare i z tym, że córka zaczęła być bardziej mobilna/lubić leżeć na brzuchu/móc obracać się. w sumie nie wiem co zadziałało.
ale było słabo a teraz nie jest źle.

Moj tez lewoskretny, ale angelwings w zaden sposob go nie ograniczalo :p teraz mu szyjemy specjalna poduszke, z jednej strony wieksza, tak zeby nie mogl wlasnie glowki przekrecic, ale teraz i tak glownie spi na brzuchu lub boku glowka wg nas wyglada coraz lepiej.. Rehabilitowaliscie glowke czy ten lewoskret? Bo u nas jest zwykla preferencja lewej strony. Nawet jak go karmie tak ze musi lezec na prawym boku (na lezaco) to po najedzeniu odwraca sie tylkiem i idzie spac
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 23:01   #7
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość
.. Rehabilitowaliscie glowke czy ten lewoskret?
lewoskręt raczej. główka to konsekwencja

a ile ma Twoje dziecko?
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 02:29   #8
simona23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Moje maleństwo ma 4 miesiące. Za miesiąc tez rozpoczynamy rehabilitacje a pani pediatra twierdzi ze poduszka to naciaganie ludzi na kase i zeby klasc duzo na przeciwnym boczku.
simona23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 07:00   #9
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez simona23 Pokaż wiadomość
Moje maleństwo ma 4 miesiące. Za miesiąc tez rozpoczynamy rehabilitacje a pani pediatra twierdzi ze poduszka to naciaganie ludzi na kase i zeby klasc duzo na przeciwnym boczku.
tja.... królestwo temu, kto utrzyma 4 miesięczne dziecko na wybranym boku

u nas długo się czeka na poradnię rehabilitacyjną, więc wcześniej też słuchalismy złotych rad lekarzy (robić wszystkie czynności pielęgnacyjne przeciw rutynie dziecka, kłaść kilo soli pod główkę...). trafiliśmy do poradni jak miała 3,5 miesiąca i krzywą głowę mimo stosowania wałeczków z ręcznika

nie wiem jak zachowałaby się główka Twojego dziecka w tej paskudnie drogiej poduszce. bo czy lubi maluch brzuszkowanie? czy już się obraca?
w wieku 4 miesięcy mleko się już wylało, ale naturalny rozwój dziecka może już umożliwiać powolny proces "wypełniania" płaskiej powierzchni. ale to wszystko zależy od "sprawności" dziecka.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 07:43   #10
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
lewoskręt raczej. główka to konsekwencja

a ile ma Twoje dziecko?

Obecnie konczy 6 miesiecy

Cytat:
Napisane przez simona23 Pokaż wiadomość
Moje maleństwo ma 4 miesiące. Za miesiąc tez rozpoczynamy rehabilitacje a pani pediatra twierdzi ze poduszka to naciaganie ludzi na kase i zeby klasc duzo na przeciwnym boczku.

Zmus go ja mojego przekladalam a i tak po 5 minutach wracal.. Nie macie nic do stracenia oprocz pieniedzy, jezeli mozemy sobie pozwolic na wydatek to sie nie zastanawiaj.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
tja.... królestwo temu, kto utrzyma 4 miesięczne dziecko na wybranym boku

u nas długo się czeka na poradnię rehabilitacyjną, więc wcześniej też słuchalismy złotych rad lekarzy (robić wszystkie czynności pielęgnacyjne przeciw rutynie dziecka, kłaść kilo soli pod główkę...). trafiliśmy do poradni jak miała 3,5 miesiąca i krzywą głowę mimo stosowania wałeczków z ręcznika

nie wiem jak zachowałaby się główka Twojego dziecka w tej paskudnie drogiej poduszce. bo czy lubi maluch brzuszkowanie? czy już się obraca?
w wieku 4 miesięcy mleko się już wylało, ale naturalny rozwój dziecka może już umożliwiać powolny proces "wypełniania" płaskiej powierzchni. ale to wszystko zależy od "sprawności" dziecka.

U nas nie dzialalo nic. Mivhas sie tak wiercil ze pokonywal kilo soli, reczniki, pieluchy... Nawet jak byl wcisniety miedzy walki specjalne to jakims cudem ladowal na brzuchu teraz on glownie na brzuszku lezy i chyba to przede wszystkim daje efekty
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 07:57   #11
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość

U nas nie dzialalo nic. Mivhas sie tak wiercil ze pokonywal kilo soli, reczniki, pieluchy... Nawet jak byl wcisniety miedzy walki specjalne to jakims cudem ladowal na brzuchu

rehabilitantka nam pokazywała odcinek odpowiedzialny za unieruchomienie. żeby ta przysłowiowa sól działała, musiałaby być kładziona od pupy w górę. a i tak działałaby tylko w przypadku noworodka lub całkiem nie mobilnego dziecka...
dlatego polecała (nie: namawiała!) tą poduszkę. na zasadzie: ćwiczeniami będziemy pracować nad centralizacją, ale nie ma ćwiczeń na samą główkę. Trzeba odciążyć konkretny fragment głowy, by nie był nadmiernie obciążany (tak czy siak) przez dziecko.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-07, 07:59   #12
LindaC
Wtajemniczenie
 
Avatar LindaC
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2 443
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Kupiliśmy to i bardzo szybko ods przedaliśmy. Dziecko układało w tym główkę jak tylko chciało, niejednokrotnie bardzo krzywo. Rehabilitacja tez powiedziała ze nic ona nie da.
__________________
08.05.2014 II
Jaś, Nasz Bączek
LindaC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-07, 08:49   #13
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez LindaC Pokaż wiadomość
Kupiliśmy to i bardzo szybko ods przedaliśmy. Dziecko układało w tym główkę jak tylko chciało, niejednokrotnie bardzo krzywo. Rehabilitacja tez powiedziała ze nic ona nie da.

Tylko to nawet nie chodzi o to, by ukladalo prosto, a o to, by nie bylo nacisku glowy na podloze. Wiec nawet jak dziecko ma glowke na boczek zly, to nie uciska glowki.
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 05:42   #14
simona23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
tja.... królestwo temu, kto utrzyma 4 miesięczne dziecko na wybranym boku

u nas długo się czeka na poradnię rehabilitacyjną, więc wcześniej też słuchalismy złotych rad lekarzy (robić wszystkie czynności pielęgnacyjne przeciw rutynie dziecka, kłaść kilo soli pod główkę...). trafiliśmy do poradni jak miała 3,5 miesiąca i krzywą głowę mimo stosowania wałeczków z ręcznika

nie wiem jak zachowałaby się główka Twojego dziecka w tej paskudnie drogiej poduszce. bo czy lubi maluch brzuszkowanie? czy już się obraca?
w wieku 4 miesięcy mleko się już wylało, ale naturalny rozwój dziecka może już umożliwiać powolny proces "wypełniania" płaskiej powierzchni. ale to wszystko zależy od "sprawności" dziecka.

No niestety nie lubi leżeć na brzuszku ;( a na rehabilitacje bedziemy musieli czekac jednak 3 miesiace ;( Kupila bym tą poduszke ale gdybym tylko wiedziała, że to pomoże. Nie przelewa nam sie tak bardzo żeby wyrzucić kasę w błoto..
simona23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 07:09   #15
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Cytat:
Napisane przez Crumble Pokaż wiadomość
Tylko to nawet nie chodzi o to, by ukladalo prosto, a o to, by nie bylo nacisku glowy na podloze.


Cytat:
Napisane przez simona23 Pokaż wiadomość
No niestety nie lubi leżeć na brzuszku ;(
nie ma "nie lubi", zwłaszcza przy takich problemach.
Mój starszy syn też nie lubił i rehabilitantka kazała kłaść do skutku. Najpierw wytrzymywał po pół minuty. OK. dobre i pół minuty na przezwyciężenie nawyków. "nauka" brzuszkowania trwała kilka dni. zapisywałam czasówki, żeby widzieć jak to następuje. i po 6 dniach od pół minuty doszliśmy do 17 minut (i przestałam pisać ) kłaść, kłaść, kłaść. z przodu coś ciekawego do oglądania i nie ma litości


chyba dla każdego taki wydatek to dużo. niesamowita "nisza w rynku" bo czego się nie zrobi dla dziecka...
widzimy dużą poprawę, dlatego w sumie nie żałujemy zakupu. mimo, że córka używała stosunkowo krótko (zaczęła być zbyt mobilna do tej poduszki). nasza poszła w rodzinny obieg do dziecka, które ma ciut ponad 2 miesiące. ciekawa jestem jak u nich zadziała, bo jednak im młodsze dziecko tym pewnie lepiej.
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015


Edytowane przez pani22ka
Czas edycji: 2015-10-08 o 07:11
pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 10:00   #16
Crumble
Rozeznanie
 
Avatar Crumble
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 936
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Simona nawet jak nie pomoze, to wspomoze- glowka bedzie odciazona i noe bedzie sie dalej splaszczac.. Kask kosztuje ok 10 tys. Chyba lepiej wydac 200? Latwiej zapobiegac niz leczyc
__________________
Maleństwo
Crumble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 15:25   #17
simona23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 5
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

W takim razie chyba kupie tą poduszkę. Mam nadzieje, że coś ona pomoże.
simona23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 11:08   #18
marmolladka
Raczkowanie
 
Avatar marmolladka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze
Wiadomości: 146
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Ta poduszka to najlepiej zainwestowane pieniądze. Moja córka urodziła sie z spłaszczona nieznacznie główka z jednej strony. Niestety spłaszczenie pogłębiało sie bo wszędzie gdzie sie kładła, zawsze obracała glowe w tym samym kierunku. Byłam załamana. Szukałam na internecie pomocy i trafiłam na te poduszeczki grad care. Kupiłam w rozmiarze M bez zastanowienia. Niestety juz wadę było widać i nawet buzia była krzywa. Po trzech tygodniach spania na podusi wszystko powróciło do normalnego kształtu. Jest rewelacyjnie. Poprawa natychmiastowa. Buzia prosta, główka okrąglutka i mała śpi na obu boczkach. Sama zaczęła przewracać główkę raz w prawo raz w lewo. Wspaniały produkt. Juz kupiłam podusie w rozmiarze L tak na zapas. M jeszcze jest dobra bo Mia ma obwód główki 42 a do 44 jest M. Zamierzam podusi używać do 18 miesięcy, dopóki kości czaszki sie nie zrosną. Polecam wszystkim zatroskanym mamusia. Naprawdę warta swojej ceny.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg E18CC66C-F22A-4CBE-A2A0-E40632241781.jpg (110,3 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3CBDDCD7-76D0-4E04-9E61-F9D72154619E.jpg (122,0 KB, 58 załadowań)
marmolladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 11:15   #19
marmolladka
Raczkowanie
 
Avatar marmolladka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Zachodnie Pomorze
Wiadomości: 146
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Błąd sie wkradł w mojej opini. Poduszka ma nazwę Head Care 😊
marmolladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-13, 12:22   #20
krys_77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 11
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Witam
W naszym przypadku świetnym rozwiązaniem okazała się poduszka firmy qmed baby pillow ortopedyczna dla niemowlaka od 0 do 6 miesięcy, sprawdziła się świetnie, a przede wszystkim też przystępna cena i co było bardzo istotne nie jest to jakaś poduszka bez żadnych certyfikatów tylko posiada rejestrację jako wyrób medyczny.


Pozdrawiam
krys_77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-03, 12:06   #21
daga_8891
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4
Dot.: poduszka na płaską głowę i plagiocefalie

Witam,
może któraś z mam mi pomoże. Moja córcia ma 6 mc i spłaszczoną z tyłu główkę, przede wszystkim dlatego, że nie chciała leżeć na brzuszku. Teraz sama już się przekręca z pleców na brzuszek, więc już troszkę chętniej. Rehabilitantka poradziła kupić poduszkę ortopedyczną. Skłaniam się ku poduszkom head care, ale mam problem z wyborem rozmiaru. Zgodnie z informacją na stronie producenta:
"Obwód głowy 39-44 cm (waga od 5 do 8 kg) – rozmiar M
Obwód głowy powyżej 44 cm (pow. 8 kg) – rozmiar L "

córcia ma obwód główki 44 cm, natomiast waży nieco powyżej 7 kg, a ze względu na cenę, nie chciałabym za moment kupować kolejnej. Jak myślicie, czy rozmiar L byłby ok? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
daga_8891 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-03 13:06:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:17.