Jakie zabiegi ? Wągry, kaszaki, cera łojotokowa naczynkowa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-13, 07:37   #1
marek_kwapis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5

Jakie zabiegi ? Wągry, kaszaki, cera łojotokowa naczynkowa


Witam, jak w temacie
Szukam zabiegów które na 100% wyeliminują moje problemy skórne.
Kosmetyczka określiła cerę jako łojotokową/trądzikową.
Trądziku jako takiego nie mam, raczej mam gładką skórę ale wokół nosa mam mnóstwo czarnych wągrów. Jak złapie nos w dwa palce i ścisnę to możecie się domyśleć co zostaje na palcach
W okolicach oczu kaszaki (białe twarde grudki nie dające się wycisnąć)
Do tego cera jest naczynkowa, ze skłonnościami do czerwienienia się (np po wejściu z zimnego do ciepłego albo po wypiciu alkoholu)

Każdy z problemów jest dla mnie uciążliwy i chciałbym się ich pozbyć w dość krótkim czasie więc interesują mnie tylko sprawdzone sposoby/zabiegi. Cena nie gra roli , najlepiej jakby jeden zabieg rozwiązał wszystkie problemy ale chyba mało prawdopodobne ?
Nie interesują mnie magiczne kremy i kosmetyki ani zabiegi w stylu 'może pomoże'

Kosmetyczka radziła terapie kwasami a na zaczerwienienie laserowe zamykanie naczynek . Może najpierw dermatolog ?

Co do kosmetyków używam do mycia szarego mydła z olejem laurowym, hydrolat oczarowy z niacynamidem do tonizowania , kwas laktobionowy, i krem DLA do cery naczynkowej
Ale raczej nie przynosi to efektów przy moich problemach skórnych
marek_kwapis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-13, 08:51   #2
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 503
Dot.: Jakie zabiegi ? Wągry, kaszaki, cera łojotokowa naczynkowa

Cytat:
Napisane przez marek_kwapis Pokaż wiadomość
Witam, jak w temacie
Szukam zabiegów które na 100% wyeliminują moje problemy skórne.
Ale że raz zrobić i wystarczy do końca życia? Nie ma takich.
Cytat:
Napisane przez marek_kwapis Pokaż wiadomość
W okolicach oczu kaszaki (białe twarde grudki nie dające się wycisnąć)
Tego się nie wyciska. Lepiej niczego nie wyciskać.
Cytat:
Napisane przez marek_kwapis Pokaż wiadomość
Do tego cera jest naczynkowa, ze skłonnościami do czerwienienia się (np po wejściu z zimnego do ciepłego albo po wypiciu alkoholu)
Żaden jednorazowy zabieg na to nie pomoże. Nawet seria zabiegów. To wymaga zmiany pielęgnacji na stałe, wykluczenie czynników drażniących (mydło, bardzo często zapachy w kosmetykach, szczególnie olejki eteryczne a więc lepiej i hydrolaty). Latami można docierać do tego, co się sprawdza u konkretnej osoby...
Plus wysokie wymagania czasami przeszkadzają zobaczyć czy coś w ogóle działa. Jak się patrzy zero-jedynkowo, coś działa od razu w 100% albo nie działa wcale, to żaden produkt nie wypali
Cytat:
Napisane przez marek_kwapis Pokaż wiadomość
najlepiej jakby jeden zabieg rozwiązał wszystkie problemy ale chyba mało prawdopodobne ?
Mało prawdopodobne, że pojedynczy zabieg rozwiąże na stałe którykolwiek z tych problemów
Cytat:
Napisane przez marek_kwapis Pokaż wiadomość
Kosmetyczka radziła terapie kwasami
Jakimi? Plus: to się wykonuje regularnie, nie tylko jednorazowo.

Na zaskórniki otwarte bardzo skuteczny jest kwas salicylowy. Ale to nie jest rzecz jednorazowa, salicylem czyści się regularnie. Bo problem będzie powracał. Przy większych problemach lepiej postawić na produkt, który można zostawić na dłuższą chwilę na skórze a nie na taki, który trzeba zaraz spłukać (np. żele do mycia twarzy z kwasem salicylowym, nie polecam trzymać tego przez pół godziny).
Cytat:
Napisane przez marek_kwapis Pokaż wiadomość
a na zaczerwienienie laserowe zamykanie naczynek . Może najpierw dermatolog ?
No raczej że dermatolog a nie kosmetyczka do lasera. To akurat może pomóc, ale to też nie jednorazowo - robi się x serii, odstępy nie mogą być zbyt długie, więc imho trochę szkoda zaczynać jak się ma zamiar za mocno rozbijać na raty, bo np. nie ma się odpowiednich zasobów.
Cytat:
Napisane przez marek_kwapis Pokaż wiadomość
Co do kosmetyków używam do mycia szarego mydła z olejem laurowym, hydrolat oczarowy z niacynamidem do tonizowania , kwas laktobionowy, i krem DLA do cery naczynkowej
Ale raczej nie przynosi to efektów przy moich problemach skórnych
Mydło i hydrolat przy cerze naczynkowej bym odpuściła. W szczególności mydło. Ciężko będzie uspokoić skórę jak codziennie będzie drażniona zbyt mocnym oczyszczaniem. Drastyczne oczyszczanie nie wyczyści tego, co się dzieje pod skórą, więc to wcale nie jest wskazanie przy zmianach trądzikowych.

Edytowane przez de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12
Czas edycji: 2019-12-13 o 08:53
de61b525ea9c27150559199fef5a08ffa7ef4799_5e45e32e63f12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-13 09:51:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:06.