Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r. - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-22, 17:15   #151
majka2089
Przyczajenie
 
Avatar majka2089
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 24
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

A pytałaś w takim zwykłym sklepie dzidziusiowym? u nas mieli jedna sztukę ale Pan nie mógł jej znaleźć więc zamówił i za tydzień już była.
majka2089 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 18:03   #152
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
i jeszcze jedna sprawa- czy wasze dzieci mają/miały spłaszczone główki i czy może komuś udało się to wyrównać?moje młode od urodzenia (chyba źle był ułożony w brzuchu) ma spłaszczoną prawą tylna część głowy) pediatrzy mi mówią że to sie wyrówna, jeśli będzie siedział, chodził i spał na boku/brzuchu (nie na płasko)...no więc ja go cały czas kładę na boku, raz na jednym raz na drugim, siada już od 5 miesiąca...a główka jak była płaska tak dalej jest nie mam pomysłu co z tym zrobić, badania robiliśmy- w środku wszystko ok, rozwija się dobrze...ale wygląda to kiepsko, jakby ktoś mu potylicę ściął
moj synek ma troszke splaszczona glowke (ur 4 lutego 2011) i wlasnie jestesmy w trakcje zakladanaia mu kasku na wyrownanie. Cos takiego http://www.cranioform.de/pl/deformac...a-kaskowa.html
Z tego co mi mowila lekarze to juz sie nie wyrowna samobo nasze dzieci wlasnie duzo siedza. I tez jak chce sie cos z tym zrobic to teraz ostatni dzwonek.
jak bys miala jakies pytania to pisz na PW bo raczej tutaj nie zagladam
__________________

Haters Gonna Hate

Edytowane przez OYE
Czas edycji: 2011-09-22 o 18:11
OYE jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 18:45   #153
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

OYE rewelacyjnie to wygląda trzymam kciuki ! la'Mbria co TY na to?
Wykąpałam uśpiłam i jestem martwa
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 19:19   #154
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Ogłaszam wszem i wobec, że mamy pierwszy ząbek na horyzoncie je je je! Wreszcie!!!

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Aaaa i jeszcze jedno! Cieszę się, że cieszy Was ten wątek To był jednak strzał w dziesiątkę, żeby go założyć

Dobranoc!
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.



Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2011-09-22 o 19:20
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 19:50   #155
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Ogłaszam wszem i wobec, że mamy pierwszy ząbek na horyzoncie je je je! Wreszcie!!!
gratulacje! my też długo czekaliśmy pojawił się ze 2 dni temu, ale męczył młodego (i nas) już jakieś dwa miesiące
trzymam kciuki żeby już teraz szybko się wyrżnął i żeby nie było płaczu (u nas troche marudzenia i niestety katarek)

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Patrilla Pokaż wiadomość
OYE rewelacyjnie to wygląda trzymam kciuki ! la'Mbria co TY na to?
Wykąpałam uśpiłam i jestem martwa
extra, zaraz piszę do OYE w tej sprawie i cóż...najwyżej będziemy miec "kaskownika" w domu, w sumie biorąc pod uwagę jego zapędy do spadania na głowę z materaca to już dawno powinnam była pomysleć o kasku...

ja też wykąpałam, uśpiłam, nadrobiłam watek- idę ćwiczyć
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 20:55   #156
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Witam wieczornie
Cały dzień Was podczytuje, ale nie miałam dłuższej chwili żeby napisać. Teraz mam, ale padam na nosa. Więc tylko tak szybciutko

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Ogłaszam wszem i wobec, że mamy pierwszy ząbek na horyzoncie je je je! Wreszcie!!!
gratulujemy

u nas chyba drugi się pojawił. I górne w drodze. brrrr jeszcze tylko 18..

gosiaczek, stalowamagnolia ależ macie chłopów.. ale tak to z nimi jest.Jak dzieci. Ja całe szczęście nie mam problemów takich ze swoim.Jeżeli chodzi o A. jest chyba bardziej przewrażliwiony niż ja. Ale w innych kwestiach też jest jak dziecko :/
Znajomej mąż zwykł sadzać swojego 6 miesięcznego synka (zaczynającego siedzieć)w aucie na siedzeniu przed kierownicą i np.coś sobie robić z tyłu. No bo to przecież tak fajnie... nic tylko .

Patrilla dzięki za przepis. Ja jutro spróbuję kalafiorka. Chyba właśnie z żółtkiem, bo nie daję za często. A swoje kurki mamy

la-Mbria jeżeli chodzi o te ćwiczenia to malca na brzucho, żeby ustał na wyprostowanych rączkach i mu nóżki podkłada się pod brzuszek (tak żeby stał na czworaka). i wtedy delikatnie zacząć bujać w te i z powrotem. Później samo będzie bujać. Albo z siadu podłożyć nóżkę i rączki na boczek i pokazywać jak do raczkowania przejść. Nie wiem czy dobrze opisałam. Ciężko tak trochę wytłumaczyć.


Ja jutro mam w planie trip fotelikowy. Mam nadzieję że uda mi się coś wynaleźć.
Ide spać bo padam na cyce strasznie..
........ i też się cieszę że powstał ten wątek

Do jutra kobity
__________________
żeby być kimś, trzeba być sobą...

_________________________ _____________

moja wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=69797396



Edytowane przez maaadi
Czas edycji: 2011-09-22 o 20:56
maaadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-22, 22:05   #157
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

majka2089 Witam Cię !

stalowamagnolia Gratuluję ząbka doczekaliście się

Co do tż-ów też bardzo przepraszam ale mnie ich zachowanie również śmieszy a czasem wprawia w osłupienie,nie wiem skąd oni to biorą,mój tż znowu sądzi że ja jestem za bardzo przewrażliwiona,ale ja myślę ze nie bo ośmio m-czny niemowlak to jeszcze bardzo małe dziecko a szczególnie jak teraz zaczyna pełzać i zbierać wszystko co napotka-może i jestem przewrażliwiona ale na punkcie tego żeby I. nie spadł z łóżka,bo już 2x się zdarzyło
Ja bardzo się boję zostawić tż samego z bobasem

No cuż na dziś chyba tyle,bo cały dzień strasznie źle się czułam teraz mi lepiej,ale z kolei bardzo już chce mi się spać,dziś mały wcześniej usnął (ostatnio chodził spać koło 23 ) to skorzystam z tego

Dobranoc Wam wszystkim i Mamusiom i Dzieciaczkom Spokojnych Nocy
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 06:58   #158
kasiapop
Raczkowanie
 
Avatar kasiapop
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 251
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

[QUOTE=stalowamagnolia;295 69160]Ogłaszam wszem i wobec, że mamy pierwszy ząbek na horyzoncie je je je! Wreszcie!!!
Gratuluję u nas w dalszym ciągu bezzębnie

za to mały już łazi sam w łóżeczku

u nas czworakowanie zaczęło się właśnie od wsparcia na rączkach, potem doszły nóżki pod brzuszek i było właśnie takie bujanie w przód-tył, śmieliśmy się że pompuje, potem rączki stawiał do przodu i padał na brzuszek, bo nie potrafił podciągnąć pupy, a teraz śmiga, że ciężko go zlokalizować

z tymi tż to czasem można zawału dostać, mój np. wczoraj wziął Ala za rączki i chciał prowadzać, to że sobie sam już wstaje i "chodzi" to nie znaczy, że ma już być prowadzany:mdleje :. Mąż, niestety, bardzo mało czasu poświęca dzieciakom, nad czym strasznie ubolewam, prowadzi własnął firmę, a na dodatek teraz zaczął grać na giełdzie..........

u nas Alek dostał inhalacje z berodualu 4xdziennie, miał już szmery na oskrzelach, zaczęłam poważnie się zastanawiać nad wyjazdem nad morze........podobno ma być ładna pogoda
__________________
Moja Pszczółka ma już...

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/2...7ffdc8f277.png
kasiapop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 07:30   #159
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

la'Mbria, więc przy ząbkowaniu może wystąpić katarek, bo ja właśnie miałam Wam pisać, że dziś w nocy prawie nie spaliśmy?! Marcel gorączkował i dostał kataru tak nagle Podałam Mu Ibum i teraz odsypia moje biedactwo.
...obudził się

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Nie no, jak tak czytam to mi ręce opadają. Rzeczywiście z facetami jak z dziećmi (choć jak widać zdarzają się wyjątki)!
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.


stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 07:52   #160
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
la'Mbria, więc przy ząbkowaniu może wystąpić katarek, bo ja właśnie miałam Wam pisać, że dziś w nocy prawie nie spaliśmy?! Marcel gorączkował i dostał kataru tak nagle Podałam Mu Ibum i teraz odsypia moje biedactwo.
Stalowamagnolia, pewnie, że tak
taki katar, kichanie, lekka gorączka (znaczy nie 40 stopni, tylko o parę kresek podniesiona temp.), opuchlizna, ogólna drażliwość, biegunka- wszystko to może być spowodowane przez wychodzące zęby.
W sumie dziwne by było, gdyby ząbki wychodziły od tak sobie, bez bólu- przecież sie przebijają przez dziąsła- wydaje mi się, że to musi strasznie boleć
dla takiego małego organizmu ząbkowanie jest dość obciążające, więc mogą się pojawić jakieś tam infekcje, ale organizm powinien sobie sam z tym poradzić (mam na myśli ogólnie zdrowe dziecko)
u nas młody kicha, ma zaczerwienione oczka (jakby płakał pół dnia),ale daję mu tylko więcej jabłek i cebion (wit.c), smaruję bobodentem i czekam aż samo przejdzie
oczywiście podstawiam mu cycka częściej niż do tej pory i o dziwo ssie ładnie, choć raczej nie z głodu, a bardziej z potrzeby bliskości i takiego utulenia (wiadomo, ze jak boli to u mamy w ramionach będzie najlepiej) więc co by nie było (ząbki czy jednak jakaś infekcja) przytulanie dobrze nam zrobi
...tak sobie tłumaczę, a prawda jest taka, że po prostu lubię tulić młodego hehe

p.s. Stalowamagnolia, czy ja ci już mówiłam, że Marcel to piękne imię, bardzo mi się podoba
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 08:45   #161
monis 1
Raczkowanie
 
Avatar monis 1
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 121
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Hi dziewczyny ,
nie było mnie raptem 1 dzien a tu juz tyle postów, super że tak nam sie rozwija wątek .....!

stalowamagnolia gratuluję ząbka,

Kubuś od 3 dni jakiś marudny się zrobil, może też kolejne ząbki idą....

Zaczęłam się zastanawiać nad polecanym przez Was fotelikiem do samochodu Espiro Optima, poczytałam opinie w necie i są ok, wizualnie też nieźle więc się chyba skusimy.

Dzisiaj wybieramy się na zakupy bo mały już powyrastał z pajacy i trzeba mu uzupełnić troszkę ciuszki,poza tym w niedziele mamy chrzciny szwagra córeczki więc może coś kupimy też tej okazji Kubusiowi, będzie mały elegancik
monis 1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 10:03   #162
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Przez ostatnie parę dni Mały lepiej znosi ząbkowanie,ale widać ze Go boli,a najgorsze jest to że parę dni temu widziałam że pękły dziąsełka,ale bialutkich kreseczek nie widać czekamy już na te zębalki prawie 2 m-ce.Hmm...może w końcu się doczekamy

Czy Wasze dziaciaki też zaczynają układać się do snu w coraz to dziwniejszych pozycjach? Igor np. od wczoraj do snu układa się w pozycji do raczkowania i tak śpi, tak się kręci że zajmuje całe łóżko ...ale mama mi mówiła że mój brat też tak spał śmiesznie.

monis1 pewnie że kup małemu coś ładnego na taką okoliczność,niech czuje się jak prawdziwy gość

---------- Dopisano o 10:03 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Podałam Mu Ibum
Ibum ? Jest jakiś dla niemowląt? Ja to biorę np, na bolesne miesiączkowanie lub ból głowy,ale nie wiem czy mówimy o tym samym?
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 10:04   #163
stalowamagnolia
Wtajemniczenie
 
Avatar stalowamagnolia
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 2 152
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Dzięki la'Mbria Wybraliśmy to imię, bo zanim jeszcze zaszłam w ciążę zdarzało się mi się tak zwracać do TŻa (ma na imię Marcin), więc jak już byłam w ciąży i jeszcze okazało się, że to chłopak to ani chwili się nie zastanawialiśmy. Musiał być mały Marcel i koniec

p.s. Leon też piękne imię!

Tak sobie myślę...dobrze, że tego całego ząbkowania, bólu z nim związanego itp. się nie pamięta! Nie wyobrażam sobie co musi czuć taki mały człowieczek Bliskość mamy w takich chwilach faktycznie jest najważniejsza!

O La La, nie kochana, nie mówimy o tym samym Jest specjalny Ibum dla dzieci powyżej trzeciego miesiąca w syropie z wygodnym aplikatorem
__________________
Marcelek
ur. 31. 01. 2011r.



Edytowane przez stalowamagnolia
Czas edycji: 2011-09-23 o 10:08
stalowamagnolia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 10:36   #164
jaasia88
Raczkowanie
 
Avatar jaasia88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: O-ca Wrocław
Wiadomości: 228
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Ogłaszam wszem i wobec, że mamy pierwszy ząbek na horyzoncie je je je! Wreszcie!!!

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:17 ----------

Aaaa i jeszcze jedno! Cieszę się, że cieszy Was ten wątek To był jednak strzał w dziesiątkę, żeby go założyć

Dobranoc!
gratulacje dla Marcelka ja też bardzo się cieszę że wątek gna do przodu

Cytat:
Napisane przez monis 1 Pokaż wiadomość
Kubuś od 3 dni jakiś marudny się zrobil, może też kolejne ząbki idą....
biedne te nasze dziecieczkitak muszą cierpieć

Cytat:
Napisane przez O La La Pokaż wiadomość
Czy Wasze dziaciaki też zaczynają układać się do snu w coraz to dziwniejszych pozycjach? Igor np. od wczoraj do snu układa się w pozycji do raczkowania i tak śpi, tak się kręci że zajmuje całe łóżko ...ale mama mi mówiła że mój brat też tak spał śmiesznie.
O La La skąd ja to znam, spanie na "raczkującego dzieciaczka" Karolek uwielbia, to jego ulubiona pozycja do snu, też się przeokropnie kręci w sumie to nie wiem po kim to może mieć

moje dziecko cofą się w rozwoju już tak ładnie spał w nocy, a tu znów dwie pobudki na jedzenie w dodatku zaczyna płakać przez sen i przebudza się milion razy dzisiaj musiałam spać u niego w pokoju myślałam że wyjdą mu w końcu górne jedynki bo czuć pod palcami zgrubienia ale coś ich nie widać
__________________
KAROLU
jaasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 13:47   #165
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez jaasia88 Pokaż wiadomość
moje dziecko cofą się w rozwoju już tak ładnie spał w nocy, a tu znów dwie pobudki na jedzenie w dodatku zaczyna płakać przez sen i przebudza się milion razy dzisiaj musiałam spać u niego w pokoju myślałam że wyjdą mu w końcu górne jedynki bo czuć pod palcami zgrubienia ale coś ich nie widać
Mój też się bardzo kręci i z racji tego raczej nie odważyłabym się przenieść Go do drugiego pokoju,jak on zaczyna się kręcić to muszę Go poprawiać albo dać szybko pić czy smoczka żeby się nie wybudził
Jeszcze cały czas jestem taka zła na siebie za to czarne łóżeczko mam w planach nowe-drewniane jednak więc dopóki nie będę miała nowego muszę chyba kłaść Go w tym bo boję się Go zostawiać samego na łóżku jak śpi przez to wiercenie się (w czasie snu potrafi się przemieścić z jednego końca łóżka na drugi).

---------- Dopisano o 13:47 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Nie wiem może powieszę mu jakieś kolorowe ręczniki na łóżeczko żeby nie widział tylko czarnego może jestem zbyt przewrażliwiona,no ale czarne ?

Pewnie się zastanawiacie dlaczego je kupiłam skoro jest czarne i teraz tak tego żałuję,ale kupując je nie widziałam jaki ma kolor bo było zapakowane i dopiero po rozpakowaniu w domu zobaczyłam kolor-szczerze mówiąc nie spodziewałam się ze łóżeczko dla dziecka może być czarne a zwłaszcza takie...

Jak się nie ma weny na zakupy to nie powinno się na nie chodzić!
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 14:18   #166
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Talking Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

ja mam łóżeczko ciemno brązowe, ale wewnątrz ochraniacz więc maluch wgapia się w niego
Ja jestem z matek ekstremalnych Bruno śpi z nami tak mi najwygodniej karmić go w nocy Pola też tak miała z przeprowadzką potem nie było problemu
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 14:58   #167
magda-lenka*
Raczkowanie
 
Avatar magda-lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 455
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez stalowamagnolia Pokaż wiadomość
Ogłaszam wszem i wobec, że mamy pierwszy ząbek na horyzoncie je je je! Wreszcie!!!


O La La, a możesz zrobić zdjęcie tego łóżeczka? Może jak zobaczymy, to coś nam wpadnie do głowy?

Moja mała przespała całą noc Zasnęła o 19.30 i obudziła się na jedzonko dopiero o 5.00 Może to zasługa mleka bo kupiłam jakieś nowe (stare) Bebiko Smaczny Sen. Jest z kleikiem ryżowym i kukurydzianym, tylko,że ja wcześniej też dawałam do mleka kleik No cóż, zobaczymy dziś, bo może to jednorazowy wybryk...Oby nie...
__________________
CÓRUNIA http://suwaczki.maluchy.pl/li-53002.png
magda-lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 15:16   #168
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

to mój młody chyba jest jakimś wybrykiem natury...on przesypia całe noce tj.kładziemy go ok.20:30-21, budzi się o 7-7:30, potem jak mówi mój TŻ "mędzi"(czyli czasem zasypia z nudów przy cycku, a czasem bawi się u nas na łóżku, a my jeszcze śpimy w tym czasie do jakiejś 8-8:30), potem bawi się do jakiejś 11:30-12 i znów spanko, wstaje ok.13:30-14 i znów kładzie się spać ok. 17 na godzinkę
wychodzi na to że śpi w ciągu dnia od 2,5 do 4 godzin ale w nocy śpi aż 10 godzin...jejku ale suseł z niego
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 17:18   #169
O La La
Rozeznanie
 
Avatar O La La
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: mój dom tam gdzie moje serce
Wiadomości: 507
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez magda-lenka* Pokaż wiadomość

O La La, a możesz zrobić zdjęcie tego łóżeczka? Może jak zobaczymy, to coś nam wpadnie do głowy?
Dobry pomysł z tym zdjęciem postaram się jak się uda to jeszcze dziś a jak nie to jutro
__________________
"Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego sie pragnie."-Paulo Coelho






"Mam serce dla zwierząt"
O La La jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 17:47   #170
magda-lenka*
Raczkowanie
 
Avatar magda-lenka*
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: okolice Bydgoszczy
Wiadomości: 455
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

la'Mbria ty szczęściaro..., ale chyba sporo dzieciaczków tutaj przesypia całe noce.
__________________
CÓRUNIA http://suwaczki.maluchy.pl/li-53002.png

Edytowane przez magda-lenka*
Czas edycji: 2011-09-23 o 17:49
magda-lenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 19:58   #171
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Ja mam podobnie ze spaniem. Mała za dnia śpi 3-4 godziny, a w nocy 9-10 godzin Ostatniej nocy spała od 20 do 5 (obudziła się na mleko). po czym dalej spała, od 5:30 do 7:30
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 20:14   #172
jaasia88
Raczkowanie
 
Avatar jaasia88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: O-ca Wrocław
Wiadomości: 228
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Ja mam podobnie ze spaniem. Mała za dnia śpi 3-4 godziny, a w nocy 9-10 godzin Ostatniej nocy spała od 20 do 5 (obudziła się na mleko). po czym dalej spała, od 5:30 do 7:30
Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
to mój młody chyba jest jakimś wybrykiem natury...on przesypia całe noce tj.kładziemy go ok.20:30-21, budzi się o 7-7:30, potem jak mówi mój TŻ "mędzi"(czyli czasem zasypia z nudów przy cycku, a czasem bawi się u nas na łóżku, a my jeszcze śpimy w tym czasie do jakiejś 8-8:30), potem bawi się do jakiejś 11:30-12 i znów spanko, wstaje ok.13:30-14 i znów kładzie się spać ok. 17 na godzinkę
wychodzi na to że śpi w ciągu dnia od 2,5 do 4 godzin ale w nocy śpi aż 10 godzin...jejku ale suseł z niego
oj dziewczyny ale Wam zazdroszczę
__________________
KAROLU
jaasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 20:20   #173
Alishia19
Raczkowanie
 
Avatar Alishia19
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 167
GG do Alishia19
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
moj synek ma troszke splaszczona glowke (ur 4 lutego 2011) i wlasnie jestesmy w trakcje zakladanaia mu kasku na wyrownanie. Cos takiego http://www.cranioform.de/pl/deformac...a-kaskowa.html
Z tego co mi mowila lekarze to juz sie nie wyrowna samobo nasze dzieci wlasnie duzo siedza. I tez jak chce sie cos z tym zrobic to teraz ostatni dzwonek.
jak bys miala jakies pytania to pisz na PW bo raczej tutaj nie zagladam
hej też mam syncia z 4.02 jak tam z raczkowaniem??u mnie każda noc to niespodzianka chodź dostaje już z 3 msc mm na noc z kaszką to różnie raz przesypia noc raz nie nie wiem czym to spowodowane;/a najgorsze że ostatnio nudził się co 2 h a ja na rano do pracy;/
__________________
***Filipuś***

Edytowane przez Alishia19
Czas edycji: 2011-09-23 o 20:32
Alishia19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 20:47   #174
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

ojjj ja tez zazdroszcze tym co mogą spać całą noc..
mi się zdarzyło może ze 2 razy. a tak to wstaje co najmniej 3 razy, a bo to albo mleko, albo smoczek, albo sie odkryje... od paru dni zaczęłam dodawać kaszki ryżowej do wieczornego mleka, ale coś mi się cholera grudy robią, tak że wczoraj musiałam blenderować bo nie chciało przez dziure w smoczku przelecieć macie jakieś sposoby na to?

Muszę się pochwalić, że staliśmy się dziś szczęśliwymi (mam nadzieję) posiadaczami superfajnego fotelika ESPIRO OPTIMA chyba wszyscy się na niego rzucili, znaleźliśmy jedyny w całym mieście, ale kolor mi odpowiadał . o taki :
http://bociek.kei.pl/espiro/optima20..._OPTIMA_09.jpg

Alishia19 mój Adaś z 3.02 i raczkowanie ma w nosie :P jego pasją jest siedzenie i machanie nogami coś mi się zdaje że on nigdy nie zechce raczkować...
__________________
żeby być kimś, trzeba być sobą...

_________________________ _____________

moja wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=69797396


maaadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 21:00   #175
Miszi
Raczkowanie
 
Avatar Miszi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 438
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez maaadi Pokaż wiadomość
Ile Tomek ma ząbków że wcina już takie smakołyki? Bo nie pamiętam czy pisałaś? Winogrona dajesz w całości? ja ostatnio mixowałam z jabłkiem i brzoskwinią, ale najpierw obrałam ze skóry i wypestkowałam.
Tomek ma juz 6 zabkow. Winogrona podaje mu tak jak Ty - obieram za skorki i wyciagam pestki.

My tez kupilismy fotelik samochodowy, bo nosidelko powoli robi sie juz za male http://www.maxi-cosi.tomi.pl/maxi-cosi_tobi.html

Kupilam tez malemu krzeselko do karmienia - narazie lubi w nim siedziec, bo oprocz jedzenia moze sie w nim jeszcze bawic.

Dziewczyny zakonczylam dzisiaj 5 tygodniowy kurs ksiegowosci - egzamin zdany, certyfikat juz mam, wiec teraz tylko znalesc prace.
Miszi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 21:18   #176
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Maaadi- śliczny kolor fotelikateż chcę taki!
a co do odkrywania w nocy- moje młode jest taki sam wiercipiętek jak ja, ja umiem podczas jednej nocy (nie budząc się) zdjąć powłoczkę z kołdry i zawinąć sie w nią jak naleśnik i jeszcze zjechać doopskiem z materaca, albo skopać TŻa mój syncio tak samo- kładę go z jednej strony łóżeczka,a rano- leży zupełnie z drugiej dlatego śpi w śpiworku

Alishia19- może ma za mało bodźców przed spaniem, spróbuj go "wymęczyć", pobawić się dużo, może w kąpieli też się bawcie, aha...najlepiej by było gdyby nie spał co najmniej 3-4 godziny przed nocą-wtedy jak się wykąpie w ciepłej wodzie, rozluźni się,dostanie solidnego jedzenia na kolację to już na bank uśnie na całą noc (no chyba, ze akurat na ząbkowanie trafisz), spróbuj go przetrzymać, żeby był jak najbardziej zmęczony- może to pomoże

Miszi 6 ząbków!! ale fajnie...u nas wyszły dolne jedynki, obie na raz! Gratulacje dla pani księgowej
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-23, 23:02   #177
katz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 96
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Maaadi ja do kaszki mam specjalny smoczek trójprzepływowy...bo na zwykłym, nawet tym z większą dziurką to raczej nic nie poleci - wiem bo sama próbowałam

Ale fajnie, że Wam dzieciaczki tak dużo śpią...w sumie to ja też nie mogę dużo narzekać. Jak mała zasypia ok 19.30 to niby budzi się ok 5-6 na mleko, a później jeszcze śpi do 8. Ale tak na prawdę muszę czasem do niej wstawać bo lubi się przebudzić...wiec daję wodę i smoczek....

Co do łóżeczka to ja mam ciemnobrązowe, ale wyłożone kolorowymi ochraniaczami... no i staram się włożyć jeszcze jakąś zabawkę do kątka, bo rano mała się obudzi to przynajmniej ma jakieś zajęcie a ja mogę jeszcze chwilkę poleżeć

Gratuluję zdanego egzaminu i powodzenia w szukaniu wymarzonej pracy
katz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 07:31   #178
kasiapop
Raczkowanie
 
Avatar kasiapop
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 251
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Rzeczywiście fajny ten fotelk OPTIMA, gdybym nie miała po Mai, to też bym na niego polowała

Miszi, właśnie taki fotelik mam MC Tobi, jest b. bezpieczny, dla mnie jego "wadą" jest spód plastikowy, bo strasznie odgniata się na fotelach....wcześniej mieliśmy zwykłą tapicerkę,teraz skóra i muszę mieć podłożony koc, jak dla mnie jest wysoki i w tej chwili-Maja jeszcze wnim jeździ, ciężko mi ją włożyć, oczywiście nie zrażam Cię do niego bo jest wygodny i bardzo dobrze wypadł w testach. teraz mam dylemat jaki kupić Mai
dobra lecę pakować się do auta, zaraz jedziemy nad morze, pa

PS może tam będę miał ciut więcej czasu to się będę częściej udzielała
__________________
Moja Pszczółka ma już...

http://www.zapytajpolozna.pl/cache/2...7ffdc8f277.png
kasiapop jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 08:34   #179
jaasia88
Raczkowanie
 
Avatar jaasia88
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: O-ca Wrocław
Wiadomości: 228
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

hej dziewczyny
ja tak na szybko wyjeżdżamy w poznańskie, wracamy w poniedziałek
życzę Wam miłego weekendu buziaki dla Was i dzieciaczków
__________________
KAROLU
jaasia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-24, 09:44   #180
maaadi
Raczkowanie
 
Avatar maaadi
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: G-dz
Wiadomości: 390
Dot.: Zimowe Dzieciaczki - styczeń/luty 2011r.

Cytat:
Napisane przez Miszi Pokaż wiadomość
Tomek ma juz 6 zabkow. Winogrona podaje mu tak jak Ty - obieram za skorki i wyciagam pestki.

My tez kupilismy fotelik samochodowy, bo nosidelko powoli robi sie juz za male http://www.maxi-cosi.tomi.pl/maxi-cosi_tobi.html

Kupilam tez malemu krzeselko do karmienia - narazie lubi w nim siedziec, bo oprocz jedzenia moze sie w nim jeszcze bawic.

Dziewczyny zakonczylam dzisiaj 5 tygodniowy kurs ksiegowosci - egzamin zdany, certyfikat juz mam, wiec teraz tylko znalesc prace.
fajny ten Twój fotelik, sama nad takim myślałam, ale że uparłam się na nowy ,to jednak nie na naszą kieszeń

gratuluję ukończenia kursu. Jeżeli można się zapytać co to za kurs? Ja cały czas się rozglądam za jakimś dla siebie, bo z samymi studiami to pewnie nigdzie pracy nie dostane. Wszedzie chcą doświadczonych. Może chociaż te kursy...

my dziś z rana miesliśmy akcję wymioty. Wczoraj skusiłam się promocją i kupiłam duże mleko Bebilon, zamiast Hippa którego do tej pory piliśmy. Mały na noc wypił 210ml i rano jakieś 300 i powitał nas zwrot wszytskiego rano upocił się, wystarszył się... biedaczek..
A wszystko chyba przez smoczki o za dużych dziurach ( a wczoraj jeszcze pisałam że mi nie leci mleko przez nie :P ). Wydaje mi się że zbyt łapczywie pił bo ten Bebilon jakiś wodnisty, a Hipp taki gęściutki.
Póki co TŻ własnie przyjechał z wielką puchą Hippa

---------- Dopisano o 10:44 ---------- Poprzedni post napisano o 09:44 ----------

aaaaaaaaaaa własnie wymacałam górnego zęba
__________________
żeby być kimś, trzeba być sobą...

_________________________ _____________

moja wymianka:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=69797396


maaadi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.