Wybór kosmtyków do cery tłustej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-14, 18:53   #1
madakes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
GG do madakes Wyślij wiadomość przez MSN do madakes

Wybór kosmtyków do cery tłustej


Witam!
Mam tłustą cerę z problemami trądzikowymi. Stosowałem ostatnio serię Garnier Czysta Skóra, lecz moja skóra się już do niego przyzwyczaiła i kosmetyki nie dają żadnych rezultatów. Znalazłem serię kosmetyków Vichy Normaderm i Bioderma Sebum. Prócz żelu do mycia i toniku, chciałem też wybrać jakiś krem na noc i krem matujący. Tak się składa, że Vichy ma w swojej ofercie krem na noc, a Bioderma krem matujący. Czy mogę zrobić tak żeby mieć np. żel do mycia, tonik i krem matujący z Biodermy i krem na noc z Vichy? Czy to nie da jakichś skutków ubocznych. Pytanko jeszcze co do wody miceralnej z Biodermy. Czy to jest odpowiednik toniku i można ją stosować po umyciu twarzy żelem? Która seria kosmetyków wydaje się Pani lepsza dla siedemnastolatka?
madakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:02   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Wybór kosmtyków do cery tłustej

Cytat:
Napisane przez madakes Pokaż wiadomość
Która seria kosmetyków wydaje się Pani lepsza dla siedemnastolatka?
Do mycia twarzy rano i wieczorem: Lactacyd płyn do higieny intymnej lub inny delikatny żel nawilżający lub do skóry wrażliwej
Krem na dzień: Effaclar H lub HOL Avene lub Iwostin krem nawilżający - nawilżające
Krem na noc - Effaclar K lub Lysanel (ten drugi jest mocniejszy)
Tonik: ten, ten, lub ten

Podstawowa zasada pielęgnacji dla cery tłustej: kremy i preparaty wysuszające czy matujące powodują najpeirw ograniczenie wydzielania tłuszczu, a potem jego wzmożone wydzielanie (wysuszona skóra reaguje większą ilością tłuszczu) - dloatego nie dzuiała już na Ciebie Garnier. Musisz nawilżać twarz, żeby zaczęła produkowac mniej tłuszczu. Kremy na noc mają za zadanie złuszczyć martwy naskórek i zabić bakterie na tłustej skórze.


I przed założeniem wątku obowiązkiem każdego użytkownika jest skorzystanie z wyszukiwarki - takich tematów było już milion, wystarczy wysilić się chociaż trochę - tutaj pomocny wątek - KLIK !
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2009-03-14 o 19:06
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-14, 19:02   #3
martajg
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zgorzelec c:
Wiadomości: 693
Dot.: Wybór kosmtyków do cery tłustej

Nie jestem dermatologiem, ale odpowiem

Tak, możesz używać kosmetyków z różnych marek, bo nie trzeba mieć z tej samej serii wszystkiego. Bioderma ma jakiś tam krem na noc, bodajże Bioderma AKN czy jakoś tak. tu jest link http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=8608
Osobiście odradzałabym Ci Vichy, bo wg mnie te kosmetyki nie zasługują na miano aptecznych i mi i paru moim znajomym nie przyniosły żadnych efektów, poza wysuszeniem skóry. Zresztą przejrzyj sobie KWC (tu masz oceny tych kosmetyków z Vichy http://www.wizaz.pl/kosmetyki/szukaj...gdzie=produkty)
A kupując kosmetyki apteczne, może lepiej najpierw poproś o próbki? Nie wiem, jaką masz skórę, ale jeśli oprócz trądzikowej wrażliwą, to warto sprawdzić, jak zareaguje Twoja cera
A poza tymi dwoma markami ciekawą ofertę ma też La Roche Posay, albo Avene.

O, właśnie zauważyłam, że szugarbejb dała ciekawsze informacje ode mnie i bardziej szczegółowe ale zgadzam się z nią matowanie nie przynosi długotrwałych efektów, a na mnie właściwie to żaden krem matujący nie działał.

Ale co do kremów z kwasami (podane przez wizażankę przede mną Effaclar K i Lysanel),
to pamiętaj o wysokich filtrach w dzień
__________________
Wymiana
Szukam
Proszę, odpisuj u mnie
ZAPRASZAM



Edytowane przez martajg
Czas edycji: 2009-03-14 o 19:17
martajg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.