Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-24, 19:06   #1
mampytanie123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 23

Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy


Cześć,
niedawno dostałam pracę w korpo i mam pakiet Medicover, opłacany przez pracodawcę. W związku z tym chciałabym skorzystać z wizyty u ginekologa właśnie w Medicover. Do tej pory zawsze chodziłam prywatnie do jednej przychodzi.
Nie mam żadnych problemów, nie współżyję, no ale uważam, że raz na rok warto się przebadać
Czy możecie powiedzieć z Waszego doświadczenia jak wygląda taka wizyta, czy ginekolog w Medicover robi usg dopochwowe, czy daje skierowanie albo robi usg piersi? Czy trzeba o to "walczyć" jak to czasem bywa na NFZ - wiem ze słyszenia Moje wątpliwości wynikają z faktu, że pakiet jest w całości opłacany przez pracodawcę i może będą chcieli zaoszczędzić na wykonywanych badaniach...
mampytanie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 21:53   #2
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Cytat:
Napisane przez mampytanie123 Pokaż wiadomość
Cześć,
niedawno dostałam pracę w korpo i mam pakiet Medicover, opłacany przez pracodawcę. W związku z tym chciałabym skorzystać z wizyty u ginekologa właśnie w Medicover. Do tej pory zawsze chodziłam prywatnie do jednej przychodzi.
Nie mam żadnych problemów, nie współżyję, no ale uważam, że raz na rok warto się przebadać
Czy możecie powiedzieć z Waszego doświadczenia jak wygląda taka wizyta, czy ginekolog w Medicover robi usg dopochwowe, czy daje skierowanie albo robi usg piersi? Czy trzeba o to "walczyć" jak to czasem bywa na NFZ - wiem ze słyszenia Moje wątpliwości wynikają z faktu, że pakiet jest w całości opłacany przez pracodawcę i może będą chcieli zaoszczędzić na wykonywanych badaniach...
Pracodawca nie ma wpływu na to, jak bada Cię lekarz.

Jesteś pewna, że nie będziesz płacić za wizytę? Ja również mam pakiet w Medi, ale za specjalistów muszę płacić.

Lekarz najpewniej zbada Cię normalnie (wziernik, usg), ale nie wiem, kto pokryje koszty ewentualnej cytologii.

Skierowania na usg piersi raczej Ci nie da, bo lekarze tam nie mają chyba umowy z NFZ. Z mojego doświadczenia mało który ginekolog ma uprawnienia do robienia usg piersi. Na usg będziesz musiała wtedy iść do radiologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Adrianna_8
Czas edycji: 2019-11-24 o 21:55 Powód: Pomyłka w skrotach
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-24, 22:57   #3
mampytanie123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 23
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Pracodawca nie ma wpływu na to, jak bada Cię lekarz.

Jesteś pewna, że nie będziesz płacić za wizytę? Ja również mam pakiet w Medi, ale za specjalistów muszę płacić.

Lekarz najpewniej zbada Cię normalnie (wziernik, usg), ale nie wiem, kto pokryje koszty ewentualnej cytologii.

Skierowania na usg piersi raczej Ci nie da, bo lekarze tam nie mają chyba umowy z NFZ. Z mojego doświadczenia mało który ginekolog ma uprawnienia do robienia usg piersi. Na usg będziesz musiała wtedy iść do radiologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jestem pewna, że za wizytę nie będę płacić. Kiedy loguję się na swoje konto, mogę wybrać specjalistów i terminy dla mnie bezpłatne - potwierdzałam to podczas wizyty w Medicover, w rejestracji.

Teraz zauważyłam, że mogę dokładniej wejść w zakres mojego pakietu i rzeczywiście - cytologii nie mam w pakiecie, tzn. mogę zrobić tylko za opłatą. A usg transwaginalne mam w pakiecie darmowe, ale tylko jeżeli lekarz uzna, że mam wskazania do jego wykonania. Także zobaczymy

Usg piersi też nie widzę w pakiecie... Szkoda Ciekawe, np. mój kolega z zespołu z takim samym pakietem robił ostatnio rezonans (ze wskazań lekarza) i nie zapłacił ani złotówki. A kobiety nie mają usg piersi
mampytanie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 06:36   #4
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Cytat:
Napisane przez mampytanie123 Pokaż wiadomość
Jestem pewna, że za wizytę nie będę płacić. Kiedy loguję się na swoje konto, mogę wybrać specjalistów i terminy dla mnie bezpłatne - potwierdzałam to podczas wizyty w Medicover, w rejestracji.

Teraz zauważyłam, że mogę dokładniej wejść w zakres mojego pakietu i rzeczywiście - cytologii nie mam w pakiecie, tzn. mogę zrobić tylko za opłatą. A usg transwaginalne mam w pakiecie darmowe, ale tylko jeżeli lekarz uzna, że mam wskazania do jego wykonania. Także zobaczymy

Usg piersi też nie widzę w pakiecie... Szkoda Ciekawe, np. mój kolega z zespołu z takim samym pakietem robił ostatnio rezonans (ze wskazań lekarza) i nie zapłacił ani złotówki. A kobiety nie mają usg piersi
Okay, to mamy inne pakiety. USG transwaginalne jest chyba podstawą badania ginekologicznego, więc nie masz się czym martwić.

No cóż, prewencja jest słabo rozwinięta w Polsce. Darmową mammografie będziesz miała za kilkadziesiąt lat .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 09:25   #5
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Cytat:
Napisane przez mampytanie123 Pokaż wiadomość
Cześć,
niedawno dostałam pracę w korpo i mam pakiet Medicover, opłacany przez pracodawcę. W związku z tym chciałabym skorzystać z wizyty u ginekologa właśnie w Medicover. Do tej pory zawsze chodziłam prywatnie do jednej przychodzi.
Nie mam żadnych problemów, nie współżyję, no ale uważam, że raz na rok warto się przebadać
Czy możecie powiedzieć z Waszego doświadczenia jak wygląda taka wizyta, czy ginekolog w Medicover robi usg dopochwowe, czy daje skierowanie albo robi usg piersi? Czy trzeba o to "walczyć" jak to czasem bywa na NFZ - wiem ze słyszenia Moje wątpliwości wynikają z faktu, że pakiet jest w całości opłacany przez pracodawcę i może będą chcieli zaoszczędzić na wykonywanych badaniach...
Zależy od pakietu i od lekarza. Ja mam cytologię w pakiecie, usg, prowadzenie ciąży (w tym usg genetyczne, a nawet echo serca płodu), rezonanse i inne droższe badania też mam.
Nigdy nie miałam badań na wizycie, tzn. lekarz daje skierowanie i wtedy się umawiałam (usg tarczycy, echo serca, usg piersi itd.)
Cytologię standardowo robię co rok (na wizycię mówię, że chcę zrobić), o usg piersi poprosiłam, bo czułam ból, w badaniu palpacyjnym gin nic nie wyczuł, skierowanie wypisał. Badania transwaginalnego w medi nie miałam (poza tymi w ciąży), ale w pakiecie mam (na skierowanie).
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 10:21   #6
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Zależy od pakietu i od lekarza. Ja mam cytologię w pakiecie, usg, prowadzenie ciąży (w tym usg genetyczne, a nawet echo serca płodu), rezonanse i inne droższe badania też mam.
Nigdy nie miałam badań na wizycie, tzn. lekarz daje skierowanie i wtedy się umawiałam (usg tarczycy, echo serca, usg piersi itd.)
Cytologię standardowo robię co rok (na wizycię mówię, że chcę zrobić), o usg piersi poprosiłam, bo czułam ból, w badaniu palpacyjnym gin nic nie wyczuł, skierowanie wypisał. Badania transwaginalnego w medi nie miałam (poza tymi w ciąży), ale w pakiecie mam (na skierowanie).
Jeny, bardzo dziwne, że nie robią nawet usg... To co oni tam badają...

Czyli w medi mogą wypisać normalne skierowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 10:43   #7
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Jeny, bardzo dziwne, że nie robią nawet usg... To co oni tam badają...

Czyli w medi mogą wypisać normalne skierowania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skierowania wystawiaja do swoich placówek (lub współpracujących, np. usg genetyczne i echo serca płodu miałam w innej prywatnej przychodni), nie na nfz.
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-25, 19:05   #8
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Skierowania wystawiaja do swoich placówek (lub współpracujących, np. usg genetyczne i echo serca płodu miałam w innej prywatnej przychodni), nie na nfz.
a to czy jest w cenie zależy od pakietu, w najtańszych są podstawy, w droższych dużo więcej. Ja nie miałam problemu z usg ginekologicznym czy piersi, ale trzeba trochę poczekać na termin, bo nie jest to na zwykłej wizycie.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-25, 21:11   #9
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;87364161] a to czy jest w cenie zależy od pakietu, w najtańszych są podstawy, w droższych dużo więcej. Ja nie miałam problemu z usg ginekologicznym czy piersi, ale trzeba trochę poczekać na termin, bo nie jest to na zwykłej wizycie.[/QUOTE]

ja to już nawet nie pamiętam, kiedy ostatnio byłam u lekarza na nfz (nie licząc pobytów w szpitalu), mój syn na nfz chodzi tylko do specjalistów, któych w medi u nas nie ma (np. audiolog) i na szczepienia ale fakt, mamy bogaty pakiet, do tego zamawianie recept i nawet nieźli lekarze, zazwyczaj trafiamy na miłych i kompetentnych
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 07:56   #10
mampytanie123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 23
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Ja już po wizycie Udało mi się zająć miejsce kogoś, kto nagle zrezygnował i miałam wizytę praktycznie od razu.
Lekarz bez problemu zrobił usg transwaginalne i dostałam też skierowanie na usg piersi - lekarz sam dał, bez mojej inicjatywy. Okazało się, że jednak usg piersi jest w moim pakiecie (darmowe), pod nazwą "usg sutka"
mampytanie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-27, 10:25   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Ginekolog - Medicover - pakiet od pracodawcy

Cytat:
Napisane przez mampytanie123 Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie Udało mi się zająć miejsce kogoś, kto nagle zrezygnował i miałam wizytę praktycznie od razu.
Lekarz bez problemu zrobił usg transwaginalne i dostałam też skierowanie na usg piersi - lekarz sam dał, bez mojej inicjatywy. Okazało się, że jednak usg piersi jest w moim pakiecie (darmowe), pod nazwą "usg sutka"
To super! Czyli wszytsko było okay.
Tak, usg sutka to inna nazwa .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-27 11:25:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.