Wypryski na suchej, wrażliwej skórze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-12, 12:50   #1
Angela74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7

Wypryski na suchej, wrażliwej skórze


Witam! Mam następujący problem. Mam cerę mieszną z bardzo suchymi policzkami. W okresie zimowym nie mogę używać do mycia wody, gdyż powoduje to straszne przesuszenie i zaczerwienienie skóry. Na policzkach mam coś w rodzaju wysypki (niezależnie od pory roku i fazy cyklu). Dentysta zasugerował, że to z powodu źle wyleczonego zęba, ale nie chce mi się w to wierzyć (regularnie odwiedzam stomatologa i mam wyleczone wszystkie zęby prawidłowo). Ponadto, szczególnie w okresie zimowym pojawiają mi się na policzkach większe wypryski, z którymi nie mogę sobie dać rady. Nie wiem jakich preparatów używać. Nie jest to trądzik, bo pojawia się na suchych partiach skóry (poza tym mam 35 lat). Nie mam też uczulenia. Stosuję poza tym bardzo delikatne, hypoalergiczne kosmetyki, które nie podrażniają mojej skóry. Co ciekawe, stan mojej skóry jest najgorszy rano, poprawia się po... nałożeniu makijażu. Wieczorem, po demakijażu wygląda całkiem nieźle (pomijając drobną wysypkę). Bardzo proszę o poradę.
Angela74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 16:27   #2
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Wypryski na suchej, wrażliwej skórze

Ciezko cos doradzic, powinnas pojsc do dermatologa. Moze to przez uczulenie (np. pokarmowe). Z tym zebem to nie jest glupi pomysl wcale, no ale skoro wszystkie masz wyleczone... Moze to byc tez objaw jakiegos zapalenia w organizmie w innym miejscu niz zeby, np. z powodu chorych migdalkow. Powodow moze byc cala masa. Powinnas pojsc do dermatologa przede wszystkim.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 17:08   #3
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Wypryski na suchej, wrażliwej skórze

Cytat:
Napisane przez Angela74 Pokaż wiadomość
mam wyleczone wszystkie zęby prawidłowo
Czasem tak się dzieje, że pod plombą rozwija się próchnica, albo nawet ropa.
Nie lekceważyłabym tego tak całkiem.
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 18:51   #4
Angela74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wypryski na suchej, wrażliwej skórze

Zgadza się, tylko, że ja wymieniłam większość starych plomb. Poza tym podobno to ta drobna wysypka może być od zęba, a skąd się biorą rano (znikające wieczorem) wypryski i czerwone plamy?
Angela74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 19:07   #5
madulka
Zadomowienie
 
Avatar madulka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 1 312
Dot.: Wypryski na suchej, wrażliwej skórze

Moze masz uczulenie na proszek albo plyn w ktorym pierzesz posciel albo moze jakies roztocza?? Nie mam pojecia. Tak to ci chyba nie pomozemy, idz do lekarza.
madulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-25, 07:48   #6
Angela74
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 7
Dot.: Wypryski na suchej, wrażliwej skórze

Witam ponownie!
Poradziłam sobie z problelem! (Mówią, że, kto czyta, nie błądzi). Przez przypadek natrafiłam narecenzje kremu Emolium (specjalnego), który w ciągu kilku dni wyleczył moją skórę. Polecam wszystkim z wrażliwą, podrażnioną, problematyczną skórą
Angela74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:43.