Problem z suchą cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-22, 09:50   #1
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Question

Problem z suchą cerą


Mam taki mały problem : moja skóra jest strasznie sucha, w szczególności na twarzy i powiekach oczu. Może znacie jakieś dobre kremy, które silnie i skutecznie nawilżają skórę??
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-23, 18:21   #2
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Problem z suchą cerą

sama obecnie poszukuje kremu idealnego, zastanawiam się nad :

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...name=redvelvet

ogolnie polecam lekturę KWC pzdr
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-24, 14:26   #3
vanilla_sky.
Raczkowanie
 
Avatar vanilla_sky.
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 50
Dot.: Problem z suchą cerą

Najlepszy jest na sucha skore balsam niemiecki firmy ELDENA w niebieskim opakowaniu! Mozna je kupic w wielu sklepach z kosmetykami albo poprostu w lidlu czy na bazarze. Niesttey ja ostatnio nie moge ggo znalezc i uzywam balsamu z oriflamu do skory suchej i jest wspanialy!!
vanilla_sky. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-06, 18:39   #4
OLA-27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: TORUŃ
Wiadomości: 47
Dot.: Problem z suchą cerą

nie kupuj tego kremu!! ja juz go mam i wcale taki super nie jest wrecz przeciwnie wysusza i sciaga ma zawartosc alkoholu !! podobno wszystkie kremy w zelu nie sa dobre dla suchej cery.




Cytat:
Napisane przez Editaphx
sama obecnie poszukuje kremu idealnego, zastanawiam się nad :

http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...name=redvelvet

ogolnie polecam lekturę KWC pzdr
OLA-27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-15, 16:59   #5
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Problem z suchą cerą

Ja też mam taki problem (myślałam, że nikomu oprócz mnie nie schodzi skóra na powiekach) i polecam ci krem półtłusty cutibaza. Można go kupic w aptece za ok.7 zł. Ja kończę już 2 opakowanie, bo ten krem jako jedyny radzi sobie z moją ciągle suchą, podrażnioną i wymęczoną przez leczenie skórą. Co prawda na początku dosyć sie świeci, ale jak masz bardzo suchą skórę to po góra 2 godzinkach powinien sie cały wchłonąć a jak przed tym czasem musisz gdzieś wyjść, wystarczy nałożyć podkład czy przypudrować i już jest ok. Naprawdę warto spróbować ))
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-29, 14:25   #6
NieWskaZaNa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 334
Dot.: Problem z suchą cerą

dzieki napewno wyprobuje ten krem
NieWskaZaNa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-01, 11:20   #7
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Problem z suchą cerą

Ja polecam krem AVENE, nawilazajacy do skory suchej. Rewelacja. wyleczylam sobie buzie.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-01, 23:44   #8
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Problem z suchą cerą

A nie zatkał ci porów ten krem Avene? bo z tego, co czytałam na różnych stronach, wiele osób zapchał, choć przyznam, że nikt nie kwestionował jego doskonałych właściwości nawilżających
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 17:03   #9
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Problem z suchą cerą

NieWskaZaNa - ja również miałam suchą skórę na powiekach, myślałam, że to z powodu płynu do demakijażu oczy, potem kupiłam Nivea do oczu b. wrażliwych, ale nic nie pomagało, nakładałam nawet krem Nivea, a powieki nadal były bardzo suche i zaczerwienione, pojawiły się z czasem małe ranki (pękniecia), poszłam do dermatologa, od samych drzwi mi mówi, że uczulenie... Biorę Cleratine (chociaż teraz przestałam) i stosowałam maść (hormonalną), potem miałam podobnie wysuszoną skórę wokół ust, poszłam znowu do p. dermatolog i powiedziała, że często uczulenie przeskakuje również w okolicę ust, dała mi silniejszą maść hormonalną, która powoduje niestety odbarwienia skóry, np. zniknął mi ciemny pieprzyk na twarzy przez to A szkoda Teraz stosuję robioną na zamówienie maść o min. zawartości hormonów, kiedy przestaje ją stosować po 2 dniach objawy wracają, ale tylko w okolicach ust, jest podobno krem/maść który ma identyczne działanie co silne maści hormonalne, z tym, że on jest bez hormonów i kosztuje 100 zł, chyba trzeba będzie kupić... Już wcześniej chciałam go kupić, ale p. dermatolog dała mi receptę na maść robioną na zamówienie, powiedziaa, że najpierw zobaczymy co będzie po tym...
Trzeba się wybrać do dermatologa, bo nie byłam już długo
Tobie również radzę, bo może to też jakieś uczulenie ?
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 20:56   #10
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

dziewczyny po co wydawac fortune na jakies kremy przeciw suchej skorze ja mam sprawdzona super masc tylko za 2 zlote (jest rewelacyjna) nazywa sie Masc ochronna z witamina A(retinoli palmitas) ona leczy wszelkie problemy suchej skory(tylko ta bez zadnych dodatkow) a pozatym dziala przeciw zmarszczkowo.Polecam to tylko 2 zlote. Jest dostepna w sklepach zielarskich i w aptekach .POWODZENIA
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-25, 23:12   #11
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: Problem z suchą cerą

Bozena, a czy ta maść z wiataminą A nie zatyka porów? Bo ja mam cere suchą, ale z trądzikiem:/ ;( Stosowałam nivea, ale po nim miałam strasznie zapchane pory...:/
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-26, 09:19   #12
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

Mysle ze masc ochronna nie powinna ci zaszkodzic poniewaz leczy ona rowniez stany zapalne skory .Warto bys ja wyprobowala .Kupujac ja zapytaj o dokladna porade w aptece lub sklepie zielarskim .... tylko pamietaj ze ma to byc masc bez zadnych dodatkow.Jak wyprobujesz to napisz czy byl jakis rezultat
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 10:03   #13
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Problem z suchą cerą

Nie avene , mi raczej nie zatyka porow. Chociaz z reguly mam do tego sklonnosci.
Myje twarz dokladnie najpierw mleczkiem potem substancja myjaca w plynie z dodatkiem wody i jest ok.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 12:34   #14
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Problem z suchą cerą

Cytat:
Napisane przez mimi764
Nie avene , mi raczej nie zatyka porow. Chociaz z reguly mam do tego sklonnosci.
Myje twarz dokladnie najpierw mleczkiem potem substancja myjaca w plynie z dodatkiem wody i jest ok.
Dzięki za odpowiedź Zastanowię się jeszcze nad tym kremem Avene, bo na razie dermatolog nie kazała mi w ogóle używać kremu (ewentualnie na noc)
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 12:38   #15
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Problem z suchą cerą

Cytat:
Napisane przez bozena41
dziewczyny po co wydawac fortune na jakies kremy przeciw suchej skorze ja mam sprawdzona super masc tylko za 2 zlote (jest rewelacyjna) nazywa sie Masc ochronna z witamina A(retinoli palmitas) ona leczy wszelkie problemy suchej skory(tylko ta bez zadnych dodatkow) a pozatym dziala przeciw zmarszczkowo.Polecam to tylko 2 zlote. Jest dostepna w sklepach zielarskich i w aptekach .POWODZENIA
Czy ta "twoja" maść ochronna z witaminą A to inaczej maść witaminowa?? bo ja kiedyś też używałam maści z witaminą A jak miałam problemy ze schodzącą skórą, tylko na opakowaniu było napisane "witaminowa". To chyba to samo, nie?
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 13:05   #16
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

Cytat:
Napisane przez fabienne
Czy ta "twoja" maść ochronna z witaminą A to inaczej maść witaminowa?? bo ja kiedyś też używałam maści z witaminą A jak miałam problemy ze schodzącą skórą, tylko na opakowaniu było napisane "witaminowa". To chyba to samo, nie?
nie ta masc ktorej ja uzywam to nie jest masc witaminowa , ona ma zawierac tylko witamine A dokladna nazwa jak wyzej napisalam "Masc ochronna z witamina A" (Retinoli palmitas) ona oprocz wit. A nie zawiera zadnych reklamowanych wynalazkow a dokladnie masc jest firmy (Hasco-lek,Pl)
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 16:38   #17
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: Problem z suchą cerą

Hehe właśnie kupiłam tą maść i się nią posmarowałam Czuję sie jak reflektor albo przynajmniej wieeeelki odlask;P Za parę dni napiszę, czy pomogło pozdrawiam
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-26, 18:37   #18
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

Moniczko nie przejmuj sie odblaskiem hehe po nalozeniu w dzien zetrzyj nadmiar chusteczka a na noc zostaw odp. czy pomogło pozdrawiam
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 11:43   #19
fabienne
Raczkowanie
 
Avatar fabienne
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 249
Dot.: Problem z suchą cerą

Bożena, dzięki za wyjaśnienie Jak już będę mogła działać na własną rękę (bo na razie ściśle wypełniam polecenia pani dermatolog hehe) to pewnie sobie zakupię tą maść. Pozdro
fabienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 17:24   #20
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: Problem z suchą cerą

Cytat:
Napisane przez bozena41
Mysle ze masc ochronna nie powinna ci zaszkodzic poniewaz leczy ona rowniez stany zapalne skory .Warto bys ja wyprobowala .Kupujac ja zapytaj o dokladna porade w aptece lub sklepie zielarskim .... tylko pamietaj ze ma to byc masc bez zadnych dodatkow.Jak wyprobujesz to napisz czy byl jakis rezultat
Maśc z wiataminą A pomogła, skóra już mi się nie łuszczy Dzięki Bożena! Pozdrawiam i polecam wszystkim osobom, które mają problem z suchą skórą
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 15:05   #21
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

Moniczko ciesze sie bardzo polecam bys uzywala ja jak najdluzej , a bedziesz dlugo miala mloda twarz bo witamina A to nic innego jak retinol ktory jest w drogich kremach pa
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 16:10   #22
m0n!k@
Zadomowienie
 
Avatar m0n!k@
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 317
Dot.: Problem z suchą cerą

Dzięki za radę wciąż smaruję nią twarz na noc, bo fajnie nawilża Jeszcze raz dzieki
m0n!k@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 22:36   #23
paulinka59
Przyczajenie
 
Avatar paulinka59
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z suchą cerą

mam to samo (niestety) u mnie nazwano to ATOPOWYM ZAPALENIEM SKORY, ktrore obijawa sie kolo oczu, ust, nawet uszy, ogolem sucha skora na zgieciach typu lokcie czy pdo kolanami a nawet sutki, nic mi nie pomaga na oczy i czolo... co do tego na ciele pojawily mi sie gdzie niegdzie suche plamki ktore za nic nie schodza wciaz takie same sa!!
paulinka59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 08:44   #24
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

Paulinko objawy jakie ty opisujesz kojarza mi sie z alergia , czy robilas kiedys testy u alergologa jezeli nie to polecilabym ci abys je zrobila moja corka miala podobne problemy skorne i okazalo sie ze jest uczulona na pylki ,a wczesniej niepotrzebnie leczylam ja roznymi masciami od dermatologa
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 10:44   #25
paulinka59
Przyczajenie
 
Avatar paulinka59
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z suchą cerą

mialam testy i to niezle wyszly na moja niekorzysc!! dermatolog o tym wie, ale mowi ze azs jest alergia pokarmowa, pytalam sie o testy na to ale mowia ze najczesciej wychodza ujemne, diety diety a dla mnie zadnych roznic, najgorsze w tych masciach ejst to ze wydaje niepotzrebnie kase a to nie dziala!
paulinka59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 19:54   #26
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

Paulunko ja na twoim miejscu poszlabym jednak z tym problemem (jak najszybciej do alergologa )zamiast uzywac masci ktore sa przewaznie na sterydach.Moze zanim sie zdecydujesz to sprobuj masci o ktorej ja pisalam ona ci nie zaszkodzi , amoze pomoze .
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-30, 22:10   #27
paulinka59
Przyczajenie
 
Avatar paulinka59
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z suchą cerą

jestem pod stala opieka i alergologa i dermatologa, oboje lekarzy widza co mi tamten wypisl i nie maja jakis sprzeciwow!! sama nie wiem
paulinka59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 19:48   #28
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

a czy lekarz dermatolog zalecil ci szczepionki odczulajace?jezeli nie to moze zmien lekarz no nie wiem , ale mimo wszystko sprobuj masci ktora wyzej opisywalam ,napewno ci nie zaszkodzi , a moze pomoze
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:47   #29
paulinka59
Przyczajenie
 
Avatar paulinka59
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z suchą cerą

wiesz narazie mam swoje masci ale chetnie sprobuje jak teraz mi nie pomoze, wiesz nie wiem czy bym sie zdecydowala na odczulanie!
paulinka59 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-01, 21:51   #30
bozena41
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 26
Dot.: Problem z suchą cerą

dlaczego mialabys sie nie zgodzic na odczulanie ja bylam odczulana przez 5 lat to nic strasznego , a moze pomoc
bozena41 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:03.