Gwałt - reakcja otoczenia - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2024-02-18, 16:47   #61
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 476
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
I dlatego faceci czują przyzwolenie, by odchodzić, gdy dziecko urodzi się z niepełnosprawnością... Albo gdy żona zachoruje. "Bo to dla niego za dużo, nara".
I to jest ok.
Ja tez bym nie chciala sie poswiecac
Co komu z takiego wymuszonego poswiecenia? To sie chce robic albo nie
Nie chcialabym zeby partner ze mna zostal tylko dlatego ze tak wypada .jaki jest tego sens?
Ma moje przyzwolenie zeby odejsc jesli cos go przerasta ,ja tez sobie daje takie przyzwolenie bo bycie z kims ma byc wolnym wyborem a nie obowiązkiem i poswieceniem

---------- Dopisano o 16:47 ---------- Poprzedni post napisano o 16:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Facet zachował się obrzydliwie, bo po prostu autorkę zghostował. Jest to okropne i mało dojrzałe zachowanie nawet w stosunku do osoby bez traum. Ona też nie oczekiwała, że będzie jej ratownikiem, skąd takie wnioski? Ja tam uważam, że tacy ludzie są po prostu zepsuci. Nie chciałabym mieć partnera, gdzie mam świadomość, że on ucieka przed problemami. Z takimi ludźmi nie można być w pełni szczerym i na nich liczyć. A związek to nie tylko tęcza i jednorożce, ale prędzej czy później zdarzają się w życiu mniejsze lub większe problemy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zgadzam sie ze zghostowanie to nie jest najlepsza forma rozstania ale z drugiej strony czy jakby powiedział; nie jestem mentalnie gotowy na bycie z kobieta po gwalcie,przerasta mnie ta mysl,lubie seks analny,ostry (*wstaw cokolwiek co ona doświadczyła w trakcie gwaltu ) i mysle ze by mi tego brakowało w naszym zwiazku to by ona sie lepiej poczuła?to bylaby mniej raniaca forma?
Watpie...
__________________
z wizazem od 12.2004

Edytowane przez xfrida
Czas edycji: 2024-02-18 o 18:06
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-18, 17:44   #62
havarti
Raczkowanie
 
Avatar havarti
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 114
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
I dlatego faceci czują przyzwolenie, by odchodzić, gdy dziecko urodzi się z niepełnosprawnością... Albo gdy żona zachoruje. "Bo to dla niego za dużo, nara".
Jest takie powiedzenie "tyle o sobie wiemy na ile nas sprawdzono", nigdy nie wiesz co i kiedy może cię przerosnąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
havarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-18, 18:27   #63
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 245
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Jasne, tyle że matki jakoś nie może to przerosnąć. Ktoś się dzieckiem zająć musi.

I nie, uciekanie od trudności nie jest OK.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-18, 18:42   #64
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 476
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Jasne, tyle że matki jakoś nie może to przerosnąć. Ktoś się dzieckiem zająć musi.

I nie, uciekanie od trudności nie jest OK.
Matki to czesto przerasta a presja takich ludzi jak ty czesto prowadzi do tragedi typu rozszerzone samobojstwo czy dzieciak zamordowany przez nowego partnera matki
Taka matka woli sie" poswiecac " niz oddać dziecko ojcu czy do instytucji
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-18, 19:28   #65
havarti
Raczkowanie
 
Avatar havarti
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 114
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
Matki to czesto przerasta a presja takich ludzi jak ty czesto prowadzi do tragedi typu rozszerzone samobojstwo czy dzieciak zamordowany przez nowego partnera matki
Taka matka woli sie" poswiecac " niz oddać dziecko ojcu czy do instytucji
Dokładnie tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
havarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-19, 10:14   #66
Natalia0303030
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-06
Wiadomości: 48
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Facet zachował się obrzydliwie, bo po prostu autorkę zghostował. Jest to okropne i mało dojrzałe zachowanie nawet w stosunku do osoby bez traum. Ona też nie oczekiwała, że będzie jej ratownikiem, skąd takie wnioski? Ja tam uważam, że tacy ludzie są po prostu zepsuci. Nie chciałabym mieć partnera, gdzie mam świadomość, że on ucieka przed problemami. Z takimi ludźmi nie można być w pełni szczerym i na nich liczyć. A związek to nie tylko tęcza i jednorożce, ale prędzej czy później zdarzają się w życiu mniejsze lub większe problemy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zgadzam się.

Dlatego lepiej dla dziewczyny że teraz się wycofał niż gdyby to zrobił później ,tylko bardziej by ją to bolało. Też myślę że związek w którym nie można liczyć na wsparcie czy dobre słowo od bliskiej osoby w sytuacji trudnej /traumatycznej/gdy doświadczamy jakiegoś nieszczęścia jest totalnie bez sensu.. Bo życie takie nie jest i o ile sugestie o tym że dziewczyna powinna poddać się terapii są zasadne ,o tyle niestety to co się wydarzało w jej życiu będzie miało wpływ na jej dalsze związku/relacje intymne z mężczyznami i tutaj całkowite odcięcie się obecnego partnera o tego tematu jest niemożliwe .Bo będąc z nią w związku byłby to ich wspólny problem do przepracowanie a nie tylko jej .
Natalia0303030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-19, 10:36   #67
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Natalia0303030 Pokaż wiadomość
Zgadzam się.

Dlatego lepiej dla dziewczyny że teraz się wycofał niż gdyby to zrobił później ,tylko bardziej by ją to bolało. Też myślę że związek w którym nie można liczyć na wsparcie czy dobre słowo od bliskiej osoby w sytuacji trudnej /traumatycznej/gdy doświadczamy jakiegoś nieszczęścia jest totalnie bez sensu.. Bo życie takie nie jest i o ile sugestie o tym że dziewczyna powinna poddać się terapii są zasadne ,o tyle niestety to co się wydarzało w jej życiu będzie miało wpływ na jej dalsze związku/relacje intymne z mężczyznami i tutaj całkowite odcięcie się obecnego partnera o tego tematu jest niemożliwe .Bo będąc z nią w związku byłby to ich wspólny problem do przepracowanie a nie tylko jej .

Oczywiście.

Ja sobie nie wyobrażam być z kimś z wiedzą, że np jak poważnie zachoruje to on mnie zostawi, bo go coś przerosło i trzeba szukać szczęścia gdzieś indziej. To żadna miłość tylko bycie z kimś dopóki jest dobrze, przyjemnie i jest seks.

„Cieszę się”, że na samym początku związku zobaczyłam podejście mojego TŻ do takich spraw - nie zostawił bliskiej osoby w ciężkiej chorobie i poniekąd kosztem siebie. W innej sytuacji być może zachowałby się inaczej, tyle wiemy na ile nas sprawdzono, ale patrząc na jego poświęcenie dla tej osoby wierzę, że mnie też by nie zostawił.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-02-19, 14:22   #68
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 141
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
a ja uwazam ze nie powinnismy oceniac ludzi i ich reakcji na takie sprawy ,tego ze sie zmyl itp poprostu nie kazdy sie nadaje na ratownika ,to jest jej trauma i to ona musi ja przepracowac nie kazdy chce sobie brac na barki ciezar takich przezyc i zmaganie sie z nimi przez lata jesli nie musi .szczegolnie w swiezym zwiazku kiedy problem dotyczy spraw sprzed ich relacji
nie rozumiem dlaczego odejscie w takim momencie kiedy zdajemy sobe sprawe ze to dla nas za duzo jest widziane jako cos zlego
O ile zgadzam się, że nie każdy musi być ratownikiem, to facet nie zachował się w porządku i to będę oceniać.

Ghostowanie prawie nigdy nie jest w porządku, a co dopiero kiedy ci się ktoś zwierza z tak intymnej kwestii.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 06:26   #69
asik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Wrócił Odezwał się 2 dni temu i zapytał, czy może do niej przyjść i z nią pogadać
asik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 08:03   #70
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 476
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez asik_25 Pokaż wiadomość
Wrócił Odezwał się 2 dni temu i zapytał, czy może do niej przyjść i z nią pogadać
I co pogadali ?
Ja bym juz go nie chciala spowrotem glownie z tego powodu ze zniknal bez slowa ,nie umialabym juz mu zaufać po takiej akcji
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 08:44   #71
havarti
Raczkowanie
 
Avatar havarti
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 114
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
I co pogadali ?
Ja bym juz go nie chciala spowrotem glownie z tego powodu ze zniknal bez slowa ,nie umialabym juz mu zaufać po takiej akcji
Ja tez, ale jestem ciekawa co powiedzial

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
havarti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-02-22, 09:24   #72
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
I co pogadali ?
Ja bym juz go nie chciala spowrotem glownie z tego powodu ze zniknal bez slowa ,nie umialabym juz mu zaufać po takiej akcji

Ja też, ale nosi mnie ciekawość co powiedział


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 10:14   #73
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 476
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Miss_Suze Pokaż wiadomość
Ja też, ale nosi mnie ciekawość co powiedział


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Hehe mnie tez
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 14:48   #74
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 141
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez xfrida Pokaż wiadomość
I co pogadali ?
Ja bym juz go nie chciala spowrotem glownie z tego powodu ze zniknal bez slowa ,nie umialabym juz mu zaufać po takiej akcji
Plot twist - miał wypadek samochodowy wracając z ich ostatniego spotkania i stracił pamięć.

Jak tylko wyszedł ze szpitala, zobaczył ich wspólne zdjęcie na stoliku nocnym przyłóżku, to wszystko sobie przypomniał i zadzwonił.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 16:13   #75
xfrida
Raczkowanie
 
Avatar xfrida
 
Zarejestrowany: 2023-12
Wiadomości: 476
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Plot twist - miał wypadek samochodowy wracając z ich ostatniego spotkania i stracił pamięć.

Jak tylko wyszedł ze szpitala, zobaczył ich wspólne zdjęcie na stoliku nocnym przyłóżku, to wszystko sobie przypomniał i zadzwonił.
a moze zgubil telefon ale wlasnie znalazl i odrazu do niej napisal
__________________
z wizazem od 12.2004
xfrida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 19:08   #76
asik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Zadzwonił i faktycznie się spotkali. Powiedział, że zwyczajnie stchórzył. Nie wiedział jak z nią rozmawiać i czy temat drążyć, czy odpuścić Stwierdził też, że poczuł, jakby ona opowiadając mu o sprawie chciała go zniechęcić do podjęcia współżycia, ale nie umiała mu powiedzieć, że zwyczajnie nie jest gotowa na krok naprzód
asik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 19:20   #77
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 632
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez asik_25 Pokaż wiadomość
Zadzwonił i faktycznie się spotkali. Powiedział, że zwyczajnie stchórzył. Nie wiedział jak z nią rozmawiać i czy temat drążyć, czy odpuścić Stwierdził też, że poczuł, jakby ona opowiadając mu o sprawie chciała go zniechęcić do podjęcia współżycia, ale nie umiała mu powiedzieć, że zwyczajnie nie jest gotowa na krok naprzód
What? Nie umiała mu powiedzieć, że nie jest gotowa, ale umiała powiedzieć o gwałcie (że to niby taka tam wymówka)? Ten facet ma równo pod sufitem tak poza tym?
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.
ColourTheSmallOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 19:23   #78
asik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez ColourTheSmallOne Pokaż wiadomość
What? Nie umiała mu powiedzieć, że nie jest gotowa, ale umiała powiedzieć o gwałcie (że to niby taka tam wymówka)? Ten facet ma równo pod sufitem tak poza tym?
A tego to akurat nie wiem
asik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-22, 19:53   #79
Miss_Suze
(=^‥^=)
 
Avatar Miss_Suze
 
Zarejestrowany: 2021-08
Lokalizacja: polsza
Wiadomości: 2 575
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez asik_25 Pokaż wiadomość
Zadzwonił i faktycznie się spotkali. Powiedział, że zwyczajnie stchórzył. Nie wiedział jak z nią rozmawiać i czy temat drążyć, czy odpuścić Stwierdził też, że poczuł, jakby ona opowiadając mu o sprawie chciała go zniechęcić do podjęcia współżycia, ale nie umiała mu powiedzieć, że zwyczajnie nie jest gotowa na krok naprzód

Niech koleżanka da sobie spokój z tym dzieciuchem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Miss_Suze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-02-23, 07:17   #80
CiemnookaTajemnica1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2024-01
Wiadomości: 186
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Żenujące wytłumaczenie potwierdzające jego egoistyczne podejście

Ale tak jak mówiłam dla faceta to poprosru odwlekło jeszcze bardziej seks mimo ze czekał już pare miesięcy i stwierdził ze to już za dużo. A nie jakieś ze „nie chciał jej skrzywdzić”. Tak jak mówiłam wiekszisc facetów nie posiada czegoś takiego jak empatia

Teraz to koleżanka powinna zniknąć bez słowa

Edytowane przez CiemnookaTajemnica1
Czas edycji: 2024-02-23 o 07:18
CiemnookaTajemnica1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-23, 14:26   #81
asik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Przysłał dziś kwiaty pocztą kwiatową
Ale balonów już nie
asik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-23, 14:37   #82
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 141
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez asik_25 Pokaż wiadomość
Przysłał dziś kwiaty pocztą kwiatową
Ale balonów już nie
Nawet jeśli facet ma szczerze najlepsze intencje, to tak niedojrzała osoba po prostu nie nadaje się na partnera twojej koleżanki w chwili obecnej.

Jeszcze może się różnie dziać, mogą pojawić się inne problemy, facet nie może sobie tak po prostu znikać.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-23, 15:10   #83
asik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nawet jeśli facet ma szczerze najlepsze intencje, to tak niedojrzała osoba po prostu nie nadaje się na partnera twojej koleżanki w chwili obecnej.

Jeszcze może się różnie dziać, mogą pojawić się inne problemy, facet nie może sobie tak po prostu znikać.
Też tak myślę
Ale bukiet przepiękny i na pewno kupę kasy kosztował Gdyby jednak chciał jej za to wszystko zadośćuczynić musiałby chyba kupić jej całą szklarnię
asik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-23, 15:19   #84
ColourTheSmallOne
Rozeznanie
 
Avatar ColourTheSmallOne
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 632
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Mam nadzieje, ze sie dziewczyna nie nabierze na badyle.
To ona powinna mu mozg wyslac po tej jego ostatniej argumentacji, szkoda ze sie nie da.
__________________
When you have built a satisfying relationship with yourself, then you have something of great worth to share with others.

Zdarza mi się zmieniać niektóre drobne fakty w moich postach, żeby nie zostać rozpoznaną.
ColourTheSmallOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-23, 16:27   #85
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nawet jeśli facet ma szczerze najlepsze intencje, to tak niedojrzała osoba po prostu nie nadaje się na partnera twojej koleżanki w chwili obecnej.

Jeszcze może się różnie dziać, mogą pojawić się inne problemy, facet nie może sobie tak po prostu znikać.
Dokładnie. A jego argumentacja sprowadza się niestety tak naprawdę do "uznałem, że nie będzie seksu lub nie taki jakbym chciał (bo panna ma traumę), to wziąłem swoje zabawki i wyłączyłem telefon".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-23, 16:53   #86
asik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Cytat:
Napisane przez ColourTheSmallOne Pokaż wiadomość
Mam nadzieje, ze sie dziewczyna nie nabierze na badyle.
To ona powinna mu mozg wyslac po tej jego ostatniej argumentacji, szkoda ze sie nie da.
Nie nabierze Zwłaszcza, że już trochę przepracowała zaistniałą sytuację i przestałą szukać w sobie problemu. A był taki moment ...
asik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-24, 11:30   #87
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 263
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

No tak, teraz to badyle są wyśmiewane. Przynajmniej zachował jakiś fason na koniec nawet jeśli nie odmrozi to obrażenia się. Faktycznie brakło mu wyobraźni by powiedzieć wprost że potrzebuje się zdystansować i poukładać to sobie. Jej by to nie pomogło ale on miałby czyste rączki że jest dupkiem i szydera byłaby zbędna. Ona nosi w sobie ciężką traumę i wprost deklaruje że nie zamierza iść do psychologa, gwarancji żeby jej pomogło nie ma (bo umysl ludzki ma to do siebie że nie wystarczy sobie coś wytłumaczyć by okreslone myslenie czy samopoczucie zniknęło), ale owszem, przerzuca swoje problemy na innych i oczekuje że oni się w tym odnajdą na poziomie; ona nie musi.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-24, 12:24   #88
TurboKon
Raczkowanie
 
Avatar TurboKon
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 42
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Facet spanikował ze po prostu kobieta doświadczy traumy związanego z seksem, rozumiem go, szkoda mi tej twojej znajomej, współczuje jej. powiedz jej żeby nie mówiła o tym następnemu chłopakowi, po prostu dla facetów to jest w pewnym sensie coś z czym nie łatwo sie mierzymy.
TurboKon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-24, 12:33   #89
Flashdance
Zadomowienie
 
Avatar Flashdance
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 772
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Jeśli dziewczyna nie przepracowała traumy dla własnego dobra powinna iść do psychologa czy terapeuty. Ta sytuacja będzie się za nią ciągnęła i pewnie jeszcze nie raz poczuje jej negatywne skutki jeśli się z nią nie upora. Jako jej przyjaciółka zrobiłabym wszystko żeby do tego psychologa trafiła. Bo niestety nawet największe wsparcie od bliskich to czasami za mało.
Flashdance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-25, 11:20   #90
asik_25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 71
Dot.: Gwałt - reakcja otoczenia

Była u psychologa zaraz po tym zdarzeniu. W jakimś stopniu jej to pomogło, ale "flashbacki" z tamtej sytuacji miewa do tej pory. Nie oceniajmy. Myślę, że ona nie szukała ratownika, a faceta, który będzie wsparciem i okaże jej pełną akceptację i zrozumienie. Ja tak to widzę.

Ten chłopak był u niej znowu. Zaproponował wspólną terapię u psychologa

---------- Dopisano o 12:20 ---------- Poprzedni post napisano o 12:18 ----------

Cytat:
Napisane przez TurboKon Pokaż wiadomość
Facet spanikował ze po prostu kobieta doświadczy traumy związanego z seksem, rozumiem go, szkoda mi tej twojej znajomej, współczuje jej. powiedz jej żeby nie mówiła o tym następnemu chłopakowi, po prostu dla facetów to jest w pewnym sensie coś z czym nie łatwo sie mierzymy.
Nie wiem, czy traumy z przeszłości powinny być tematem tabu w związku. Przecież to na relacje ma wpływ i to całkiem spory.
asik_25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-26 13:52:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:22.