Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;) cz.VII - Strona 127 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-02, 09:52   #3781
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Małe pytanie. Dwa tygodnie temu przyjmowałam antybiotyk, po zakończeniu kuracji dodatkowo się zabezpieczaliśmy przez kolejne 7 dni (ten okres już minął). W piątek miałam biegunkę, ale wystąpiła jakieś 4-5h po zażyciu tabletki (biorę Qlairę), więc nie przejęłam się specjalnie, w sobotę poczułam się dużo lepiej i współżyłam bez dodatkowej ochrony, natomiast w niedzielę biegunka znowu wróciła i trwa do teraz, jestem chora, biorę leki, tabletka z wczoraj (21 z blistra) na pewno się nie wchłonęła po takich sensacjach przez cały wieczór i noc Czy prawdopodobieństwo ciąży jest w takim wypadku wysokie? Bo jakieś jest z pewnością.

Edytowane przez daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Czas edycji: 2019-12-02 o 09:54
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 12:16   #3782
Mary_Jean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, bo dzisiaj to i ja się zestresowałam... Z dwóch powodów:

1) wczoraj przy 15 tabletce pojawiło mi się na papierze brązowe plamienie. Krwawienie powinnam mieć w przyszły czwartek, wiec coś nie w czas takie rzeczy :/ A miałam ostatnio jakieś dziwne uczucie na żołądku, ale bez wymiotów i biegunki, było mi słabo i lekko niedobrze (ale były jakieś wirusy, bo sporo ludzi mówiło o takich samych objawach). Niczym się nie leczyłam, przeszło, ale mam tez taki posmak leciutki goryczy/jakby krwi. Łączę to wszystko ze sobą i zaczynam się stresować. Miałam ostatnio normalne krwawienie, trwało ok. 5 dni. Ale teraz to plamienie..

2) Koleżanka przy lunchu opowiedziała historię o jej przyjaciółce, która brała tabletki, wzięła antybiotyk (nie wiedząc o interakcji) i zaszła w ciążę. Wiem, ze to inny przypadek, bo u mnie nie było leków czy pominięcia tabletki, ale ta dziewczyna miała krwawienie przez 5 miesięcy!



Zastanawiam się czy mogę być w ciążę, czy iść do gina... Co myślicie? Trochę się wyjątkowo spinam dzisiaj tym wszystkim.
Mary_Jean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 12:19   #3783
Pac11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 62
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny miałyście robione testy wątrobowe? Ja swoich jeszcze nie odebrałam i zastanawiam się jak to z tym jest. Czy jeśli wyniki będą złe to szkodzi wątrobie i w przyszłości mogą być problemy czy ma wpływ na tabletki też

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pac11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 12:55   #3784
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;87384310]Czy prawdopodobieństwo ciąży jest w takim wypadku wysokie? [/QUOTE]
Ja bym się nie stresowała.
Cytat:
Napisane przez Mary_Jean Pokaż wiadomość
1) wczoraj przy 15 tabletce pojawiło mi się na papierze brązowe plamienie.
Zdarza się Jeśli będzie się powtarzało przez 2-3 cykle to warto porozmawiać z ginem o zmianie tabletek, ale przy jednorazowym plamieniu nie ma co się stresować.
Cytat:
Napisane przez Mary_Jean Pokaż wiadomość
2) Koleżanka przy lunchu opowiedziała historię o jej przyjaciółce, która brała tabletki, wzięła antybiotyk (nie wiedząc o interakcji) i zaszła w ciążę. Wiem, ze to inny przypadek, bo u mnie nie było leków czy pominięcia tabletki, ale ta dziewczyna miała krwawienie przez 5 miesięcy!
Nie wierzę w standardowe krwawienia jak miesiączkowe w ciąży.

Cytat:
Napisane przez Pac11 Pokaż wiadomość
Dziewczyny miałyście robione testy wątrobowe? Ja swoich jeszcze nie odebrałam i zastanawiam się jak to z tym jest. Czy jeśli wyniki będą złe to szkodzi wątrobie i w przyszłości mogą być problemy czy ma wpływ na tabletki też
Jeśli wątroba niedomaga, to nie tylko z powodu tabsów i zazwyczaj robi się wtedy przegląd całego trybu życia, diety itd żeby wyeliminować to, co może ją obciążać. Ale najpierw odbierz wyniki
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 13:25   #3785
Mary_Jean
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 6
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A jeszcze jedno pytanie - wyczytałam właśnie, że nie powinno się palić sziszy przy braniu tabletek, a zupełnie o tym nie wiedziałam :/

Nie palę generalnie fajek, szisza bardzo rzadko, ale w sobotę paliłam sziszę u znajomych, wzięłam normalnie tabletkę i jeszcze trochę sziszy. To było w dniu 14 tabletki. Myślicie ze to mogło obniżyć skuteczność? Kurde, bezpieczna dawka to chociaż 14 tabletek, a ta 14 mogła się nie wchłonąć przez sziszę? Matkoooo, teraz się cykam na maxa! :/
Mary_Jean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 13:35   #3786
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tytoń nie obniża skuteczności tabletek, natomiast podnosi ryzyko problemów zakrzepowych. Czyli generalnie paląc przy tabsach prędzej dostaniesz udaru niż zajdziesz w ciążę.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-02, 18:39   #3787
rudyliisek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 3
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziewczyny. Mam bardzo poważny problem. Otóż, miałam ostatnio imprezę rodzinną, trochę popiłam i obudziłam się niestety z kacem. Strasznie mnie mdliło więc tabletkę przyjełam 3 godziny później niż powinnam. Była to przedostatnia czynna tabletka (Vibin). Położyłam się spać na jakieś 1,5 godziny po jej połknięciu. Gdy wstałam, napiłam się wody gazowanej i zrobiło mi się niedobrze, poszłam do toalety i własnie nie wiem czy nazwać to wymiotami, a zwróciłam jedynie te dwa łyki wody. Następnego dnia przyjęłam ostatnią tabletkę i przeszłam do 7-dniowej przerwy, a wczoraj, w ostatni dzień przerwy współżyłam, oczywiście głupia chwila zapomnienia. Jak myślicie, czy już jestem skazana na ciążę? Dzisiaj przyjęłam pierwszą tabletkę z nowego blistra.
rudyliisek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-02, 20:37   #3788
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Mary_Jean Pokaż wiadomość
Dziewczyny, bo dzisiaj to i ja się zestresowałam... Z dwóch powodów:

1) wczoraj przy 15 tabletce pojawiło mi się na papierze brązowe plamienie. Krwawienie powinnam mieć w przyszły czwartek, wiec coś nie w czas takie rzeczy :/ A miałam ostatnio jakieś dziwne uczucie na żołądku, ale bez wymiotów i biegunki, było mi słabo i lekko niedobrze (ale były jakieś wirusy, bo sporo ludzi mówiło o takich samych objawach). Niczym się nie leczyłam, przeszło, ale mam tez taki posmak leciutki goryczy/jakby krwi. Łączę to wszystko ze sobą i zaczynam się stresować. Miałam ostatnio normalne krwawienie, trwało ok. 5 dni. Ale teraz to plamienie..

2) Koleżanka przy lunchu opowiedziała historię o jej przyjaciółce, która brała tabletki, wzięła antybiotyk (nie wiedząc o interakcji) i zaszła w ciążę. Wiem, ze to inny przypadek, bo u mnie nie było leków czy pominięcia tabletki, ale ta dziewczyna miała krwawienie przez 5 miesięcy!



Zastanawiam się czy mogę być w ciążę, czy iść do gina... Co myślicie? Trochę się wyjątkowo spinam dzisiaj tym wszystkim.
Nie rozumiem. Bierzesz tabletki regularnie, więc jaka ciąża?

Plamienie skonsultuj z lekarzem, jeśli będzie się wydłużać lub powtarzać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:36 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez rudyliisek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam bardzo poważny problem. Otóż, miałam ostatnio imprezę rodzinną, trochę popiłam i obudziłam się niestety z kacem. Strasznie mnie mdliło więc tabletkę przyjełam 3 godziny później niż powinnam. Była to przedostatnia czynna tabletka (Vibin). Położyłam się spać na jakieś 1,5 godziny po jej połknięciu. Gdy wstałam, napiłam się wody gazowanej i zrobiło mi się niedobrze, poszłam do toalety i własnie nie wiem czy nazwać to wymiotami, a zwróciłam jedynie te dwa łyki wody. Następnego dnia przyjęłam ostatnią tabletkę i przeszłam do 7-dniowej przerwy, a wczoraj, w ostatni dzień przerwy współżyłam, oczywiście głupia chwila zapomnienia. Jak myślicie, czy już jestem skazana na ciążę? Dzisiaj przyjęłam pierwszą tabletkę z nowego blistra.
Raczej nie masz się czym martwić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Mary_Jean Pokaż wiadomość
A jeszcze jedno pytanie - wyczytałam właśnie, że nie powinno się palić sziszy przy braniu tabletek, a zupełnie o tym nie wiedziałam :/

Nie palę generalnie fajek, szisza bardzo rzadko, ale w sobotę paliłam sziszę u znajomych, wzięłam normalnie tabletkę i jeszcze trochę sziszy. To było w dniu 14 tabletki. Myślicie ze to mogło obniżyć skuteczność? Kurde, bezpieczna dawka to chociaż 14 tabletek, a ta 14 mogła się nie wchłonąć przez sziszę? Matkoooo, teraz się cykam na maxa! :/
W ulotce tabletek nie ma nic o sziszy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 07:21   #3789
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez rudyliisek Pokaż wiadomość
Jak myślicie, czy już jestem skazana na ciążę?
Myślę że nie
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 11:48   #3790
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Hej dziwczyny, tabletki antykoncepcyjne biorę 5 lat, marvelon. Czy po tak długim czasie trzeba zwiększyć dawkę na większą w sensie czy trzeba brać silniejsze tabletki z większą dawka czy można zostać przy tych samych? Czy dawka może być już za słaba i mogą nie działać? Krwawienie w przerwie jest mocniejsze i przesunelo się z soboty na piątek.
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 11:53   #3791
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja biorę te same tabletki od 18 lat
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 11:59   #3792
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

elvegirl zabezpieczasz się tylko tabletkami? Bo ja ostatnio strasznie schizuje... Jakie tabletki bierzesz?
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 12:02   #3793
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Tylko tabletki, biorę logest.
Przez te lata bywało różnie, zdarzyło się plamienie w środku cyklu, zdarzyło się przestawienie krwawienia z jednego dnia na drugi, pierdylion razy samo krwawienie się zmieniało, nawet w pewnym momencie mi się pojawiły objawy PMSa, teoretycznie przy tabsach niemożliwego.
W ciążę zaszłam dopiero jak postanowiłam że tego chcę i odstawiłam tabsy


Przypominam, schizowanie może jeszcze bardziej namieszać
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 12:20   #3794
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Czytałam o wskaźniku pearla który mówi o tym, że podczas idealnego stosowania też można zajść...
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 12:27   #3795
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Czytałam o wskaźniku pearla który mówi o tym, że podczas idealnego stosowania też można zajść...
Nie można. Przypadków ''brałam jak w zegarku i zaszłam!" Też jest sporo, ale ja w nie nie wierzę, bo to nie jest możliwe. W takich wypadkach zawodzi człowiek

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 12:28   #3796
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Nie można. Przypadków ''brałam jak w zegarku i zaszłam!" Też jest sporo, ale ja w nie nie wierzę, bo to nie jest możliwe. W takich wypadkach zawodzi człowiek
Dokładnie tak. Ale wiadomo, że ciężko się przyznać że się zawaliło, lepiej zwalić na zawodną antykoncepcję
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 12:51   #3797
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
Czytałam o wskaźniku pearla który mówi o tym, że podczas idealnego stosowania też można zajść...
Nie. Wskaźnik Pearla właśnie zakłada ludzki błąd.

Wszystkie niewyjaśnione poczęcia wśród moich znajomych (takich też dalekich, wiadomo) na tabletkach okazały się całkiem wyjaśnione. I zawsze było coś, co obniżyło ich skuteczność w tle, co akurat dziewczyna zignorowała.

Ale zwykle te wpadki to takie "nie planujemy teraz dziecka, ale jak się zdarzy to cóż" w małżeństwie, a nie takie kobiety, które naprawdę nie chciały zajść i uważały z każdej strony. Zwykle to historia z serii "brałam tabletki, ale raz zwymiotowałam no i nam się nie chciało zabezpieczać dodatkowo, w sumie to i tak planowaliśmy dziecko jakoś za rok, więc też spoko."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 15:35   #3798
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie. Wskaźnik Pearla właśnie zakłada ludzki błąd.

Wszystkie niewyjaśnione poczęcia wśród moich znajomych (takich też dalekich, wiadomo) na tabletkach okazały się całkiem wyjaśnione. I zawsze było coś, co obniżyło ich skuteczność w tle, co akurat dziewczyna zignorowała.

Ale zwykle te wpadki to takie "nie planujemy teraz dziecka, ale jak się zdarzy to cóż" w małżeństwie, a nie takie kobiety, które naprawdę nie chciały zajść i uważały z każdej strony. Zwykle to historia z serii "brałam tabletki, ale raz zwymiotowałam no i nam się nie chciało zabezpieczać dodatkowo, w sumie to i tak planowaliśmy dziecko jakoś za rok, więc też spoko."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż mi się humor poprawił, jak to przeczytałam - zawsze myślałam, że wskaźnik Pearla wynosi tyle przy prawidłowym stosowaniu tabletek (czyli że gdzieś tam jest jakiś cień szansy, że mogą jednak nie zadziałać mimo, że bierze się zawsze o tej samej godzinie, nie pomijając ani jednej i pamiętając o lekach, które mogą zaburzać ich działanie)
Tak swoją drogą, planujecie pozostać przy tabsach "do końca", czy chcecie po czasie przerzucić się na inną metodę? Ja myślałam o pozostaniu na tabletkach max 3 lata (o ile oczywiście będę na nie dobrze reagować) i przerzuceniu się potem na implant. Aż tak się nie zagłębiam w tą metodę, ale brzmi strasznie wygodnie, nie trzeba się niczym martwić (spirale mimo wszystko mogą wypadać jak lekarz źle założy + ponoć boli zakładanie).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 17:37   #3799
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Aż mi się humor poprawił, jak to przeczytałam - zawsze myślałam, że wskaźnik Pearla wynosi tyle przy prawidłowym stosowaniu tabletek (czyli że gdzieś tam jest jakiś cień szansy, że mogą jednak nie zadziałać mimo, że bierze się zawsze o tej samej godzinie, nie pomijając ani jednej i pamiętając o lekach, które mogą zaburzać ich działanie)
Tak swoją drogą, planujecie pozostać przy tabsach "do końca", czy chcecie po czasie przerzucić się na inną metodę? Ja myślałam o pozostaniu na tabletkach max 3 lata (o ile oczywiście będę na nie dobrze reagować) i przerzuceniu się potem na implant. Aż tak się nie zagłębiam w tą metodę, ale brzmi strasznie wygodnie, nie trzeba się niczym martwić (spirale mimo wszystko mogą wypadać jak lekarz źle założy + ponoć boli zakładanie).


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym chciała za granicą rozwiązać problem permanentnie, ale muszę dokładnie się wczytać w ryzyka

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-03, 18:48   #3800
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Ja będę brać póki się nie pojawią skutki uboczne, jeśli będę musiała odstawić, to tylko podwiązanie jajowodów biorę pod uwagę.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 20:12   #3801
myweakness118
Raczkowanie
 
Avatar myweakness118
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 319
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja będę brać póki się nie pojawią skutki uboczne, jeśli będę musiała odstawić, to tylko podwiązanie jajowodów biorę pod uwagę.
Podwiązanie? To coś jak wazektomia u mężczyzn (teoretycznie odwracalne) czy metoda sterylizacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
myweakness118 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 20:14   #3802
mysia1234567
Rozeznanie
 
Avatar mysia1234567
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 576
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Ja bym chciała za granicą rozwiązać problem permanentnie, ale muszę dokładnie się wczytać w ryzyka

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Marzę o tym <3
Rozważam też wcześniej spiralę
mysia1234567 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-03, 20:16   #3803
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez mysia1234567 Pokaż wiadomość
Marzę o tym <3

Rozważam też wcześniej spiralę
Ja bym sobie chyba nie dała założyć spirali mnie nawet zbadać trudno. No i fajnie by było rozwiązać kwestię raz na zawsze, ale jak pisałam - muszę się wczytać

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 07:40   #3804
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2019-12-04 o 07:44
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 09:00   #3805
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 095
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Ja będę brać póki się nie pojawią skutki uboczne, jeśli będę musiała odstawić, to tylko podwiązanie jajowodów biorę pod uwagę.
Ja nawet jeśli podwiąże jajowodu, to czekają mnie tabsy (biorę jakoś od 13 roku życia na inne rzeczy), więc na razie sobie daruję.

Ale też bym chętnie rozważyła, gdybym nie była przywiązana w ten sposób do hormonów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Cytat:
Napisane przez myweakness118 Pokaż wiadomość
Podwiązanie? To coś jak wazektomia u mężczyzn (teoretycznie odwracalne) czy metoda sterylizacji?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieodwracalne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-04, 18:14   #3806
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Pije dość sporo wody z cytryną, herbatę z cytryną także, w niedziele się zapomniałam i chwilę po tym jak wzięłam tabletkę wypiłam wodę z cytryną. Czy to obniża?
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 13:37   #3807
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Nie obniża.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 17:50   #3808
kokaaina
Raczkowanie
 
Avatar kokaaina
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 42
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

A jak jest z 7dniowa przerwa? Jeśli ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek wieczorem, a we wtorek rano był stosunek? Na początku tego forum dziewczyna pisze, że położna powiedziała jej ze podczas 7dniowej przerwy nie ma takiego zabezpieczenia, w takim razie jaki byłby sens brania tych tabletek?
kokaaina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-05, 18:06   #3809
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez kokaaina Pokaż wiadomość
A jak jest z 7dniowa przerwa? Jeśli ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek wieczorem, a we wtorek rano był stosunek? Na początku tego forum dziewczyna pisze, że położna powiedziała jej ze podczas 7dniowej przerwy nie ma takiego zabezpieczenia, w takim razie jaki byłby sens brania tych tabletek?
Jest zabezpieczenie.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-06, 19:06   #3810
zuuuuskaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 87
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży-wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny po raz pierwszy spóźniłam się z przyjęciem tabletki o 2 godziny....wpłynie to na skuteczność czy mogę spać spokojnie? Niby wiem ze jest 12h tolerancji ale zawsze brałam co do minuty....
zuuuuskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-07 10:57:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.