Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-30, 20:53   #1
mam_pH
Przyczajenie
 
Avatar mam_pH
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 27

Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?


Pandemia trwa i nie widać końca. Chciałabym bardzo kogoś poznać, a wokół pustki i brak możliwości. Ze względu na zimę i lockdown wyjść nie ma gdzie, imprezy z mojej strony odpadają - po pierwsze nie chcę zarazić siebie, po drugie nie chcę zarazić starszych osób w mojej rodzinie. Czekam na wiosnę, lato, może coś się ruszy, ale też nie widzę tego pozytywnie. Próbowałam na Tinderze kilka razy, wielki niewypał, to nie dla mnie. Macie jakieś rady, gdzie w "czasach zarazy" można kogoś poznać, w sposób bezpieczny oczywiście? Mam 27 lat i poczucie, że tracę najlepsze lata życia na singielstwo, a jak koronawirus potrwa jeszcze kilka lat i wszystko będzie tak samo pozamykane, to czeka mnie samotna starość. Oczywiście dramatyzuję, ale serio mam takie myśli czasami.

Prosiłabym o rady was, singielki, jak sobie radzicie? Najlepiej o sensowne rady, a nie takie w stylu "uśmiechnij się do kogoś na ulicy", bo to nawet w normalnych czasach nie działało.
__________________
'Z tej świetlistości wysnuwasz opowieść
Słodką, soczystą i cierpką – jak człowiek,
Gęstą od tęsknot, cudów i koszmarów;
Ale jej końca nigdy się nie dowiem,

Bowiem zawieszasz na jednym ją słowie,
W którym zaklęte szukanie jest – czaru.'
mam_pH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 08:35   #2
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?

Tinder - wiadomo, trzeba się przedrzeć przez morze idiotów, ja też mam dość czasami ale grunt to nie podchodzić do tego zbyt emocjonalnie.
Kurs tańca - moja szkoła działa trochę nieoficjalnie i trzeba się zapisywać do grupy (kiedyś można było przyjść prosto z ulicy), ale właśnie we czwartek zaczynam nowe zajęcia.
Kurs językowy - sama mam zamiar zapisać się na niemiecki od nowego semestru i mam nadzieję, że będą zajęcia stacjonarne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 08:40   #3
parallel_roads
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-08
Wiadomości: 1 331
Dot.: Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?

No, ale, wyjść nigdzie nie chcesz, online też nie, na ulicy nie, to w zasadzie co Ci zostaje?

Ja dalej bym próbowałam przez apki randkowe, imho obecnie to najlepsza opcja, fakt, że nie od razu, ale da się znaleźć normalnego faceta, ale inna opcja chyba nie wchodzi u Ciebie w grę.
parallel_roads jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 09:39   #4
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 317
Dot.: Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?

Ja tam staram się pogodzić z tym, że taki stan rzeczy może utrzymać się już na zawsze i próbuję się oswoić z tym, że mogę nigdy nie zrealizować marzenia o założeniu swojej rodziny. Niektórzy zostają sami do końca życia. Lepsze dla mnie takie podejście, niż nakręcanie się i z desperacji uczepianie się byle jakiego faceta - bo już mało czasu na urodzenie dziecka, bo już żaden inny się nie trafi.

Apki randkowe też nie dla mnie - próbowałam wiele razy, ale rozmowy tam są dla mnie jakieś takie jałowe.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 09:54   #5
Kremowa_pianka
Przyczajenie
 
Avatar Kremowa_pianka
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 22
Dot.: Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?

[1=69d5782cb96c44b77f6e0ec 22c8f79bc60c635f6_65a5448 a32992;88476213]Tinder - wiadomo, trzeba się przedrzeć przez morze idiotów, ja też mam dość czasami ale grunt to nie podchodzić do tego zbyt emocjonalnie.
Kurs tańca - moja szkoła działa trochę nieoficjalnie i trzeba się zapisywać do grupy (kiedyś można było przyjść prosto z ulicy), ale właśnie we czwartek zaczynam nowe zajęcia.
Kurs językowy - sama mam zamiar zapisać się na niemiecki od nowego semestru i mam nadzieję, że będą zajęcia stacjonarne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]




Witaj, mam pytanie odnośnie szkoły tańca. Co byś poleciła dla singielki na początek, coś absolutnie dla osoby początkującej?
Kremowa_pianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 10:49   #6
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?

Cytat:
Napisane przez Kremowa_pianka Pokaż wiadomość
Witaj, mam pytanie odnośnie szkoły tańca. Co byś poleciła dla singielki na początek, coś absolutnie dla osoby początkującej?
Ciężko coś komuś polecać bez znajomości jego preferencji ja tańczę latino, najbardziej bachatę, ale to jest taniec bardzo kontaktowy i zmysłowy, nie każdemu podchodzi. Bardziej energiczna jest salsa np.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-31, 16:11   #7
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?

Zależy:

- skąd jesteś i jakie tam są możliwości
- co Cię interesuje - chodzić gdzieś, tylko po to by kogoś spotkać trochę mija się z celem moim zdaniem

Takie pomysły z Warszawy, gdzie mieszkam i w tematyce, ktora mnie interesuje:

- na grupach dla aktywnych, ludzie umawiają się na dłuższe spacery za miastem, wycieczki rowerowe czy na wspólne bieganie - spotykanie się na świezym powietrzu nie jest zabronione. Fakt, że na rowery i bieganie teraz mniej chętnych niż w cieplejszych porach, ale nadal się tacy znajdują, sama regularnie nadal biegam Natomiast jak przyjdzie wiosna, to na pewno takich ustawek czy grup będzie więcej.

- powyższe to nie tylko inicjatywy "prywatne" - niektóre firmy, które organizowały wcześniej wyjazdy weekendowe, teraz robią jednodniowe autokarowe wypady za miasto - samo podróżowanie też zabronione nie jest

- na grupach gier planszówkowych ludzie też się umawiają na wspólne granie

- działają ściany wspinaczkowe, niektóre szkoły tańca, jogi

- no i oczywiście jest jeszcze MORSOWANIE Bardzo trendy obecnie, na pewno dużo ludzi poznasz

To takie ogólnie pomysły, żeby wyjść do ludzi - niekoniecznie w kontekście randkowym.

Oczywiście, tak jak napisałam na samym początku, wszystko rozchodzi się o Twoje zainteresowania i preferencje. Wymieniłam tylko pomysły ze swojej ,,działki", natomiast do niczego nie namawiam.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2021-01-31 o 16:15
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-31, 21:06   #8
mam_pH
Przyczajenie
 
Avatar mam_pH
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 27
Dot.: Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?

Kurcze, dałaś mi spoko pomysły, ale w sumie zawsze miałam tak w życiu, że jak gdzieś szłam, np. na jakieś warsztaty, aktywności, grupy zainteresowań, to po to, żeby spróbować, ale też z myślą, że KOGOŚ POZNAM. Właśnie mi to uświadomiłaś, muszę się chyba nad tym zastanowić, nad swoją motywacją do robienia niektórych rzeczy.
__________________
'Z tej świetlistości wysnuwasz opowieść
Słodką, soczystą i cierpką – jak człowiek,
Gęstą od tęsknot, cudów i koszmarów;
Ale jej końca nigdy się nie dowiem,

Bowiem zawieszasz na jednym ją słowie,
W którym zaklęte szukanie jest – czaru.'
mam_pH jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-02-01, 04:49   #9
Kremowa_pianka
Przyczajenie
 
Avatar Kremowa_pianka
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 22
Dot.: Samotność w czasie pandemii. Jak kogoś poznać?

Cytat:
Napisane przez mam_pH Pokaż wiadomość
Kurcze, dałaś mi spoko pomysły, ale w sumie zawsze miałam tak w życiu, że jak gdzieś szłam, np. na jakieś warsztaty, aktywności, grupy zainteresowań, to po to, żeby spróbować, ale też z myślą, że KOGOŚ POZNAM. Właśnie mi to uświadomiłaś, muszę się chyba nad tym zastanowić, nad swoją motywacją do robienia niektórych rzeczy.

Też mi się wydaje, że to nieprawidłowe podejście. Poza tym mam wypisaną wtedy desperację na twarzy. Trzeba znaleźć to co naprawdę Cię kręci, zapisać się i chodzić. Miło spędzić czas.

A próbowałaś inne apki/portale niż Tinder?
Kremowa_pianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-01 05:49:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.