Mamy marcowe 2019 - cz. 9 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-12-26, 18:06   #2791
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Farmaceutka, ze przy 37,5(jeśli się utrzymuje)mogę czopek podać.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:44 ---------- Poprzedni post napisano o 19:24 ----------

A i mi chodziło, że ma pomiędzy 37,2 a do 37 9

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
No ok Ja wiem, ze można i wcześniej dać leki, w końcu czasem te leki daje się i bez gorączki, bo w końcu one też przeciwbólowe. Tylko zwracam uwagę, że nie ma co czasem od razu przy lekko podwyższonej temperaturze startować z lekami - organizm czasem musi sam powalczyć.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-26, 18:10   #2792
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
No ok Ja wiem, ze można i wcześniej dać leki, w końcu czasem te leki daje się i bez gorączki, bo w końcu one też przeciwbólowe. Tylko zwracam uwagę, że nie ma co czasem od razu przy lekko podwyższonej temperaturze startować z lekami - organizm czasem musi sam powalczyć.
Ja wiem wiem, ale to moje pierwsze dziecko mama za granicą jestem sama właściwie i nie mam kogo się doradzić czy coś, mama przez neta dużo nie może powiedzieć

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-26, 18:33   #2793
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Ja wiem wiem, ale to moje pierwsze dziecko mama za granicą jestem sama właściwie i nie mam kogo się doradzić czy coś, mama przez neta dużo nie może powiedzieć

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka


Ja korzystam z ksiazek i internetu lub porad tutaj, mamy o nic nie pytam
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-26, 19:59   #2794
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Ja czasem, ale głównie polegam na najnowszych wytycznych w jakiejś sprawie. Moja mama ostatnio na każdą dolegliwość Młodej chce ją kąpać w czarcim żebrze xD


Kurde, miałam mega problemy z uśpieniem córki, długo leżała, kręciła się, jęczała... Ewidentnie przebodźcowana. Za dużo grająco-świergolących zabawek dostała, dotychczas miała tylko kierownicę grającą, a od wczoraj jeszcze Odkrywczy domek, stoliczek edukacyjny, grająca lala i hula kula... Dostała po mózgu tym wszystkim i się na spaniu odbiło.. Ciekawe jak w nocy...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-26, 20:15   #2795
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Meesha trzymam kciuki za dobre wyniki i utrzymanie laktacji.

U nas wielu komentarzy nie było na temat jedzenia córki, tylko te ze standardowego zestawu czyli czemu sama woda, daj jej ciasteczko itd. Widzę jednak że przyszłość będzie ciężka, bo już teraz dostała 5 tabliczek czekolady, wszędzie dzieci jedzą słodycze i czipsy na tony więc ciężko mi będzie ją opanować, gdy jazdy będzie jej coś wciskał. Przoduje w tym moja matka.

U nas też przebodźcowanie, głównie przez podróż i wczorajsze spotkanie rodzinne połączone z 80-tka babci. Córka na szczęście bez płaczu, cały czas uśmiechnięta. Była też moja kuzynka z corcią o miesiąc młodszą i komentarzom nie było końca, czemu moja już prawie chodzi a tamta nawet nie siedzi, musi iść na rehabilitację, moja za chuda, tamta za gruba itd, wszyscy standardowo specjaliści w każdym aspekcie

Jutro na szczęście wracamy do domu, trochę stresuje się podróżą bo mamy prawie 300 km a córka nie jest amatorką jazdy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-26, 20:49   #2796
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Święta, święta i po świętach. Moja też dostała grajaco-swiecace zabawki, a na jedno grające autko brata reaguje płaczem, nie dziwię się, drze się strasznie, chyba nie przejdzie zaklejenie taśma głośnika.
Widzę,że mamy weteranki mają luźniejsze podejście do żywienia niemowląt z wspólnego stołu biesiadników. Ja też przy drugim odpuściłam, mała podjadla w te święta i pierogi i sernik i nic jej nie było. Na co dzień też zdarzy się,że spróbuję coś co my jemy czyli doprawione, ale ma za chwilę 10 m-cy to też inaczej, powoli już chce by jadła nasze dania, lecz mniej doprawione.
Martwię się mała, od południa znowu stan podgorączkowy, wieczorem już powyżej 38. To już raczej za dużo jak na ząbkowanie. Ech nie cierpię gdy dzieci goraczkuja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-26, 20:52   #2797
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

u nas chyba jedyna pozytywna rzecz w te swieta to jazdy- troche ja przetrzymalismy i spala w kazda droge od domu do domu


eh, ciagle kaszel ja budzi, jutro znow pediatra nas czeka




dzieki dziewczyny za kciuki, mam nadzieje ze bedzie dobrze i szybko wroce do malej


musze mezowi pokazac zawartosc zamrazarki, pogadac co mozna jej dawac jesc- przyjedzie pomoc tesciowa, a ona moze miec dziwne pomysly
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-26, 21:33   #2798
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Meesha trzymam kciuki za dobre wyniki i utrzymanie laktacji.

U nas wielu komentarzy nie było na temat jedzenia córki, tylko te ze standardowego zestawu czyli czemu sama woda, daj jej ciasteczko itd. Widzę jednak że przyszłość będzie ciężka, bo już teraz dostała 5 tabliczek czekolady, wszędzie dzieci jedzą słodycze i czipsy na tony więc ciężko mi będzie ją opanować, gdy jazdy będzie jej coś wciskał. Przoduje w tym moja matka.

U nas też przebodźcowanie, głównie przez podróż i wczorajsze spotkanie rodzinne połączone z 80-tka babci. Córka na szczęście bez płaczu, cały czas uśmiechnięta. Była też moja kuzynka z corcią o miesiąc młodszą i komentarzom nie było końca, czemu moja już prawie chodzi a tamta nawet nie siedzi, musi iść na rehabilitację, moja za chuda, tamta za gruba itd, wszyscy standardowo specjaliści w każdym aspekcie

Jutro na szczęście wracamy do domu, trochę stresuje się podróżą bo mamy prawie 300 km a córka nie jest amatorką jazdy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dopóki dziecko nie trafi między inne dzieci, to da się jako tako kontrolować. Moja cora do 2 roku życia nie zjadła nawet jednej czekoladki. Do 4 roku życia tylko pojedyncze słodycze, bardzo mało. Nie jadla też żadnego słodzonego jedzenia typu serki Danio.
Później już nieco więcej ale do dziś je o wiele, wiele mniej niż inne dzieci.
Ma w sobie też taki hamulec, nawet gdy jest na urodzinach koleżanki i jest morze słodyczy, to ona po kilku sztukach mówi, że już za dużo, już wystarczy. Sąsiadka kiedyś zaproponowała jej do picia słodki napój, A moja córka jej powiedziała, że nie jest przyzwyczajona pić takie rzeczy i poprosiła o wode.
Nie zakazujemy słodyczy ale tłumaczymy co jest zdrowe, co jej służy, dzięki czemu będzie silna i wysportowana (sport jej bardzo imponuje). Uważam że zakazy na dłuższą metę są nieskuteczne. Musi sama zrozumieć i podjąć decyzję.
Po pierwszym dniu w szkole powiedziała mi że tylko ona nie miała ciasteczek / czekoladek / zelkow. Wszystkie dzieci regularnie przynoszą do szkoły słodycze. Walczymy też o inny asortyment sklepiku szkolnego, w którym są teraz sprzedawane same śmieci.

Przy synku w wieku aspektach poluzowalam ale z cukrem raczej nie odpuszczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-26, 21:35   #2799
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez meesha Pokaż wiadomość
Ja korzystam z ksiazek i internetu lub porad tutaj, mamy o nic nie pytam
A ja właśnie jeśli chodzi o Zuzie to taka nie jestem wiecie pewna jeśli chodzi o takie sprawy, tak czuje jeszcze że mogę coś zrobić nie tak, a przecież dużo młodsze dzieci mają i nic
Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Święta, święta i po świętach. Moja też dostała grajaco-swiecace zabawki, a na jedno grające autko brata reaguje płaczem, nie dziwię się, drze się strasznie, chyba nie przejdzie zaklejenie taśma głośnika.
Widzę,że mamy weteranki mają luźniejsze podejście do żywienia niemowląt z wspólnego stołu biesiadników. Ja też przy drugim odpuściłam, mała podjadla w te święta i pierogi i sernik i nic jej nie było. Na co dzień też zdarzy się,że spróbuję coś co my jemy czyli doprawione, ale ma za chwilę 10 m-cy to też inaczej, powoli już chce by jadła nasze dania, lecz mniej doprawione.
Martwię się mała, od południa znowu stan podgorączkowy, wieczorem już powyżej 38. To już raczej za dużo jak na ząbkowanie. Ech nie cierpię gdy dzieci goraczkuja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kurde, współczuję moja przed 20 miała 38,1 nie wiem czy dobrze czy źle ale podałam drugiego czopka(6h minęło więc było można) no i robiłam okłady, 36,7 ma teraz czyli spadła.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 04:53   #2800
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dopóki dziecko nie trafi między inne dzieci, to da się jako tako kontrolować. Moja cora do 2 roku życia nie zjadła nawet jednej czekoladki. Do 4 roku życia tylko pojedyncze słodycze, bardzo mało. Nie jadla też żadnego słodzonego jedzenia typu serki Danio.
Później już nieco więcej ale do dziś je o wiele, wiele mniej niż inne dzieci.
Ma w sobie też taki hamulec, nawet gdy jest na urodzinach koleżanki i jest morze słodyczy, to ona po kilku sztukach mówi, że już za dużo, już wystarczy. Sąsiadka kiedyś zaproponowała jej do picia słodki napój, A moja córka jej powiedziała, że nie jest przyzwyczajona pić takie rzeczy i poprosiła o wode.
Nie zakazujemy słodyczy ale tłumaczymy co jest zdrowe, co jej służy, dzięki czemu będzie silna i wysportowana (sport jej bardzo imponuje). Uważam że zakazy na dłuższą metę są nieskuteczne. Musi sama zrozumieć i podjąć decyzję.
Po pierwszym dniu w szkole powiedziała mi że tylko ona nie miała ciasteczek / czekoladek / zelkow. Wszystkie dzieci regularnie przynoszą do szkoły słodycze. Walczymy też o inny asortyment sklepiku szkolnego, w którym są teraz sprzedawane same śmieci.

Przy synku w wieku aspektach poluzowalam ale z cukrem raczej nie odpuszczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, też nie chciałabym żeby to było w formie zakazu a wytłumaczenia, ale nie wiem jak to wyjdzie jeżeli córka po roczku idzie do żłobka. Na szczęście nie bywamy tu często. Również zależy mi aby cukier był w minimalnych ilościach, cukrzyca w naszej rodzinie to częsta sprawa a ja sama mam problemy z insuliną, nie wspomnę o psychicznym uzależnieniu od słodyczy ( moim i męża) z którym też walczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 05:41   #2801
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Tak, też nie chciałabym żeby to było w formie zakazu a wytłumaczenia, ale nie wiem jak to wyjdzie jeżeli córka po roczku idzie do żłobka. Na szczęście nie bywamy tu często. Również zależy mi aby cukier był w minimalnych ilościach, cukrzyca w naszej rodzinie to częsta sprawa a ja sama mam problemy z insuliną, nie wspomnę o psychicznym uzależnieniu od słodyczy ( moim i męża) z którym też walczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podstawa jest brak słodyczy w domu i niejedzenie słodyczy przez rodziców. Jeśli dziecko zobaczy że Wy jecie, to będziecie niewiarygodni. I druga rzecz, 2latkowi nie wytłumaczysz, musisz zdecydować za niego. Oczywiście, to nie znaczy że nie trzeba tłumaczyć, trzeba, ale liczyć na jakieś wielkie zrozumienie w tym wieku to bym nie liczyła.. Może w żłobku jest inaczej ale w przedszkolu już wkraczają wszechobecne słodycze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-27, 06:35   #2802
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Podstawa jest brak słodyczy w domu i niejedzenie słodyczy przez rodziców. Jeśli dziecko zobaczy że Wy jecie, to będziecie niewiarygodni. I druga rzecz, 2latkowi nie wytłumaczysz, musisz zdecydować za niego. Oczywiście, to nie znaczy że nie trzeba tłumaczyć, trzeba, ale liczyć na jakieś wielkie zrozumienie w tym wieku to bym nie liczyła.. Może w żłobku jest inaczej ale w przedszkolu już wkraczają wszechobecne słodycze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak wiem, z mężem odstawiliśmy słodycze aby córka nie widziała jak jemy, w domu równiez nic nie ma. Irytują mnie po prostu teksty babć w stylu " od tego są babcie żeby rozpieszczały", "słodycze to smak dzieciństwa", "i tak będę jej dawać", " dam jej i nic ci nie powie"... My się z mężem staramy i w tym wszystkim upatruję też trochę szansę dla nas na uwolnienie się od słodkiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 07:44   #2803
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Tak wiem, z mężem odstawiliśmy słodycze aby córka nie widziała jak jemy, w domu równiez nic nie ma. Irytują mnie po prostu teksty babć w stylu " od tego są babcie żeby rozpieszczały", "słodycze to smak dzieciństwa", "i tak będę jej dawać", " dam jej i nic ci nie powie"... My się z mężem staramy i w tym wszystkim upatruję też trochę szansę dla nas na uwolnienie się od słodkiego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podpowiedź babciom (kiedyś z czasem) co mogą kupić zamiast. Jakie zdrowe przekąski. Np. owoce suszone, takie ciekawsze jak np. ananas; bakalie, batoniki daktylowe, fajne musli bez cukru, masła orzechowe o dobrym składzie, musy z owoców np. z mango, świeże owoce, owoce liofilizowane.

Albo, jeśli chcą kupować coś drobnego bez okazji, to propozycji jest cała masa, naklejki, kredki, notesiki czy spineczki do włosów.

Z babciami trzeba jak z 2latkiem Nie powiesz: "nie skacz po kanapie" tylko "mozesz skakac tutaj" (wskazując odpowiednie miejsce).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2019-12-27 o 07:47
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 08:10   #2804
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Podpowiedź babciom (kiedyś z czasem) co mogą kupić zamiast. Jakie zdrowe przekąski. Np. owoce suszone, takie ciekawsze jak np. ananas; bakalie, batoniki daktylowe, fajne musli bez cukru, masła orzechowe o dobrym składzie, musy z owoców np. z mango, świeże owoce, owoce liofilizowane.

Albo, jeśli chcą kupować coś drobnego bez okazji, to propozycji jest cała masa, naklejki, kredki, notesiki czy spineczki do włosów.

Z babciami trzeba jak z 2latkiem Nie powiesz: "nie skacz po kanapie" tylko "mozesz skakac tutaj" (wskazując odpowiednie miejsce).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki, na pewno nie zamierzam im ustąpić narazie widzę po części zaakceptowały brak telewizora i zamiast tego czytają książeczki z wnuczką, chociaż oczywiście z komentarzem teścia że trzymamy ją jak w jaskini

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 09:38   #2805
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Już trzeci dzień Zuzka ma 37,5-37,7 wczoraj wieczorem miała 38,3 gdzieś, dałam jej czopka i poszła spać, kupki na zęby są takie jak serek wiejski ?

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 10:12   #2806
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Ja na pewno do roczku i jeśli się uda dłużej nie będę dawać córce cukru, ale nie mam zamiaru być później jakimś radykałem w tym temacie. Oczywiście z umiarem, ale jednak pozwolę - bo sama musiałabym zrezygnować, a na to to ja się nie piszę
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 11:23   #2807
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Już trzeci dzień Zuzka ma 37,5-37,7 wczoraj wieczorem miała 38,3 gdzieś, dałam jej czopka i poszła spać, kupki na zęby są takie jak serek wiejski ?

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka

U nas kupki przy ząbkach nie różniły się od normalnych, wiec nie pomogę.
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 11:38   #2808
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
U nas kupki przy ząbkach nie różniły się od normalnych, wiec nie pomogę.
U nas też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 11:55   #2809
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
U nas kupki przy ząbkach nie różniły się od normalnych, wiec nie pomogę.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
U nas też.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-27, 11:57   #2810
Amellie93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 162
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Hej

Święta przeżyliśmy. Najgorsza wigilia, bo trzy miejsca do odwiedzenia (ale wigilię dwie) i młodsza rozdrażniona była w trakcie przejazdów. Dziewczynki z katarami od dwóch tygodni, gdzie nie byliśmy to ktoś chory, ale póki co, odpukać, nic więcej się nie dzieje.

Meesha - kciuki za krótki pobyt w szpitalu, poprawę wyników i utrzymanie laktacji.

Smerfetka - obstawiałabym raczej, że to jakiś wirus. Starsza dwa razy tak miała, że stan podgorączkowy bez żadnych innych objawów a potem katar i kaszel.



Wysłane z mojego motorola one przy użyciu Tapatalka
Amellie93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 13:08   #2811
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Tak, też nie chciałabym żeby to było w formie zakazu a wytłumaczenia, ale nie wiem jak to wyjdzie jeżeli córka po roczku idzie do żłobka. Na szczęście nie bywamy tu często. Również zależy mi aby cukier był w minimalnych ilościach, cukrzyca w naszej rodzinie to częsta sprawa a ja sama mam problemy z insuliną, nie wspomnę o psychicznym uzależnieniu od słodyczy ( moim i męża) z którym też walczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Próbowaliście brać chrom?

Ja zaczęłam brać i nie kupowałam słodyczy, to mi jakoś szedł odwyk. Ale mój mąż oczywiście musi szukać po szafkach słodkiego i kupować bo jak to tak nic nie ma. I znowu się objadam razem z nim. Leosiowi do roczku nie daję cukru. Potem pewnie jak nas nakryje to tez będzie chciał.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 18:16   #2812
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Macie coś z jedzenia, bo jest po prostu pewniakiem i dziecko aż się trzęsie na widok tego jedzenia? U nas chyba ostatnio pomidory wysuwają się na prowadzenie, za nimi mandarynki i ogórek zielony. Ale pomidory to jest miłość.
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 18:44   #2813
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87451393]Macie coś z jedzenia, bo jest po prostu pewniakiem i dziecko aż się trzęsie na widok tego jedzenia? U nas chyba ostatnio pomidory wysuwają się na prowadzenie, za nimi mandarynki i ogórek zielony. Ale pomidory to jest miłość.[/QUOTE]My jeszcze chyba nie jesteśmy na tym etapie. Ale większość rzeczy lubi bardzo, przepada za owocami takimi jak mandarynki, ananas i mango.

Dajecie jogurt naturalny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 19:37   #2814
zaczarowana_panna
Zadomowienie
 
Avatar zaczarowana_panna
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1 603
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87451393]Macie coś z jedzenia, bo jest po prostu pewniakiem i dziecko aż się trzęsie na widok tego jedzenia? U nas chyba ostatnio pomidory wysuwają się na prowadzenie, za nimi mandarynki i ogórek zielony. Ale pomidory to jest miłość.[/QUOTE]Chyba nie ma takiej rzeczy. Mały wszytko lubi chociaż nie, za mandarynkami teraz leci jak szalony. Wręcz biegnie za mną jak widzi, że wzięłam mandarynkę.
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
My jeszcze chyba nie jesteśmy na tym etapie. Ale większość rzeczy lubi bardzo, przepada za owocami takimi jak mandarynki, ananas i mango.

Dajecie jogurt naturalny?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, czasami daje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
zaczarowana_panna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 22:07   #2815
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Pojechałam z nią na pogotowie bo gorączka się powiekszyla i dobrze czułam żeby jechać bo ma zapalenie gardła.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-27, 22:17   #2816
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Pojechałam z nią na pogotowie bo gorączka się powiekszyla i dobrze czułam żeby jechać bo ma zapalenie gardła.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Oj biedna! Ale dobrze,że już wiesz co Zuzi dolega.
Moja dziś nie goraczkowala, ale wczoraj w nocy już podałam przeciwgorączkowy bo temp rosła i była jakaś niespokojna. Bardzo gryzie smoczek,przesuwa go po dziąsłach. Ma opuchnięte i czerwone miejsce górnych jedynek, wygląda,że idą dwa na raz. Ciekawe ile to jeszcze potrwa. Dobrze,że już nie gorączkuje chociaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daje jogurt naturalny
Moja da się pokroić za tubkę musu owocowego, uwielbia wysysać zawartość. Mlaska na wszystko co my jemy, zawsze chciałaby spróbować

Edytowane przez baja_86
Czas edycji: 2019-12-27 o 22:19
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 03:47   #2817
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
Oj biedna! Ale dobrze,że już wiesz co Zuzi dolega.
Moja dziś nie goraczkowala, ale wczoraj w nocy już podałam przeciwgorączkowy bo temp rosła i była jakaś niespokojna. Bardzo gryzie smoczek,przesuwa go po dziąsłach. Ma opuchnięte i czerwone miejsce górnych jedynek, wygląda,że idą dwa na raz. Ciekawe ile to jeszcze potrwa. Dobrze,że już nie gorączkuje chociaż

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daje jogurt naturalny
Moja da się pokroić za tubkę musu owocowego, uwielbia wysysać zawartość. Mlaska na wszystko co my jemy, zawsze chciałaby spróbować
No, otóż to.

Ale lekarz, że jak taka gorączka jest bo akurat w szpitalu była 38,5to żeby dać czopek 125ml no ale ja tych nie kupiłam, one od dwóch lat,są większe poza tym w domu już miała i nadal ma 37 i coś.
Dostała antybiotyk na to gardło, i daje na przemian apap z czopkami 60, no nie wiem zobaczymy za parę dni, bo ileż można dawać tych przeciwbólowych

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 07:04   #2818
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
No, otóż to.

Ale lekarz, że jak taka gorączka jest bo akurat w szpitalu była 38,5to żeby dać czopek 125ml no ale ja tych nie kupiłam, one od dwóch lat,są większe poza tym w domu już miała i nadal ma 37 i coś.
Dostała antybiotyk na to gardło, i daje na przemian apap z czopkami 60, no nie wiem zobaczymy za parę dni, bo ileż można dawać tych przeciwbólowych

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
Powiedział że antybiotyk jest konieczny?
Jaki dostalyscie? To pierwszy antybiotyk?
Zastanawiam się jak z dodawaniem, pewnie syrop? Będzie chciała pić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 08:13   #2819
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Powiedział że antybiotyk jest konieczny?
Jaki dostalyscie? To pierwszy antybiotyk?
Zastanawiam się jak z dodawaniem, pewnie syrop? Będzie chciała pić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak konieczny ze względu na gardło, dostaliśmy Augmrntin taki proszek do robienia z wodą, wczoraj dałam ale był płacz niesamowity, trudno jak musi brać to musi, ale nie wiem przez ile na ulotce ze nie stosować dłużej niż tydzień, a ja albo nie słyszałam albo doktor nie powiedział.
Tak jej pierwszy,chyba że w szpitalu jak była na rota to tez dostała ale nie wiem musiała bym zobaczyć w karcie szpitala.
2 ml mam jej podawać co 12h.

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-12-28, 08:33   #2820
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Smerfetka, a ile dawek jest w opakowaniu, na ile dni? Antybiotyku powinno się wybrać całe opakowanie, nawet jeśli już nie ma objawów choroby
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-20 13:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:26.