Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-16, 07:35   #451
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Ja narazie sama dieta, ciekawe czy będę miała insulinę, ale w sumie już się tego tak nie boję. Jakby co to 2 miesiące dam radę


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z cukrzyca regulowaną dieta już od grudnia się bujam

Teraz to już byle do końca!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 07:36   #452
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U mnie +13kg i mam nadzieję, że więcej niż 15 już nie będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 07:55   #453
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

A ja wczoraj już byłam na wizycie, teraz będę miała co dwa tyg już że względu na wagę, niby wczoraj już wpisywała się ładnie w normy i waży 1735 w 32+3 ale wcześniej była długo długo w najniższej normie. Poza tym wszystko u niej w porządku jakoś przez dwa dni czułam mniejsze ruchy, na szczęście już wczoraj wieczór wróciła do formy i widać kto rządzi w brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 08:13   #454
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
A ja wczoraj już byłam na wizycie, teraz będę miała co dwa tyg już że względu na wagę, niby wczoraj już wpisywała się ładnie w normy i waży 1735 w 32+3 ale wcześniej była długo długo w najniższej normie. Poza tym wszystko u niej w porządku jakoś przez dwa dni czułam mniejsze ruchy, na szczęście już wczoraj wieczór wróciła do formy i widać kto rządzi w brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super! My też wczoraj wizyta 32+1 i młoda nadgoniła bo już 1780 g wiec znów na 25 centylu, co mnie bardzo cieszy. Rowniez nastepna wizyte mamy za 2 tyg :p zeby zobaczyc jak przybiera, a kolejna dopiero 20 lipca czyli za 3.
Oj nogi tez mi puchna obraczki dawno juz nie nosze jednak te 10 kg na plus zrobilo swoje :p
Ciekawe ile jeszcze przybedzie, mam nadzieje ze nie duzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 08:39   #455
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Enilis Pokaż wiadomość
A ja wczoraj już byłam na wizycie, teraz będę miała co dwa tyg już że względu na wagę, niby wczoraj już wpisywała się ładnie w normy i waży 1735 w 32+3 ale wcześniej była długo długo w najniższej normie. Poza tym wszystko u niej w porządku jakoś przez dwa dni czułam mniejsze ruchy, na szczęście już wczoraj wieczór wróciła do formy i widać kto rządzi w brzuchu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez literka28 Pokaż wiadomość
Super! My też wczoraj wizyta 32+1 i młoda nadgoniła bo już 1780 g wiec znów na 25 centylu, co mnie bardzo cieszy. Rowniez nastepna wizyte mamy za 2 tyg :p zeby zobaczyc jak przybiera, a kolejna dopiero 20 lipca czyli za 3.
Oj nogi tez mi puchna obraczki dawno juz nie nosze jednak te 10 kg na plus zrobilo swoje :p
Ciekawe ile jeszcze przybedzie, mam nadzieje ze nie duzo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Gratuluje udanych wizyt, jakie podobne wagi
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 09:03   #456
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja tez dzis mialam wizyte i na szczescie wszystko dobrze, nawet z tym przeplywem pepowinowym
32+1 i 1940g
Ja mam kolejna wizyta za 3 tyg i bedziemy pobierac ten gbs.

Co zabawne doktor mowila ze nie moze czegos tam zbadac bo mala sie za duzo rusza , a ja tego w ogole nie czulam. Chyba to moje lozysko z przodu musi duzo amortyzowac. Albo ja jakas nieczula ;p

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 10:01   #457
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Kurczę, czerwcówki i lipcówki już się ostro rozpakowują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 10:12   #458
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Gratuluję wszystkim udanych wizyt!
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Kurczę, czerwcówki i lipcówki już się ostro rozpakowują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lipcówki już też? O kurczę, zaraz przyjdzie pora na nas.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 10:14   #459
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Gratuluję wszystkim udanych wizyt!
Lipcówki już też? O kurczę, zaraz przyjdzie pora na nas.
Nooo.. Zaczynam się bać, że torby nie zdążę spakować..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 10:36   #460
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry

w końcu odzyskałam normalny dostęp do komputera

wczoraj zaczęłam szkołę rodzenia, pewnie całej nie zdążę zrobić, bo jeszcze 9 spotkań a są tylko raz w tygodniu
dziś ruszamy z malowaniem i po ogarnięciu burdelnika zabieram się za pranie i pakowanie walizki bo leci już 34 tc
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 10:37   #461
Pistacja_
Rozeznanie
 
Avatar Pistacja_
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 680
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Nooo.. Zaczynam się bać, że torby nie zdążę spakować..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to pakuj, czas najwyższy!

Wiecie, to zawsze tak jest, że w połowie miesiąca już się kolejny miesiąc rozpakowuje ale wiadomo, że to zawsze szok.
Jakby nie patrzeć, na jednym wątku są dziewczyny z różnicą 3-4 tygodni w terminie, a to bardzo dużo robi zwłaszcza na końcówce Jeszcze z 4 tygodnie i sierpniowki ruszą pełną parą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Pistacja_
Czas edycji: 2020-06-16 o 10:38
Pistacja_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 10:45   #462
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja też jeszcze nie spakowałam torby. Muszę w końcu dokupić brakujące rzeczy.

Moja mama wczoraj już mi gadała, że na co czekam, już czas najwyższy się spakować i czekać. A do mnie to jakoś nie dociera, myślę że jeszcze jest czas.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 10:48   #463
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja też niespakowana a myślę nadrobić to w przyszły tydzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 10:57   #464
princessa8587
Raczkowanie
 
Avatar princessa8587
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 98
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Gratuluję udanych wizyt My wczoraj też byłyśmy, 33+2, 2240 g, pobrany już GBS (mało przyjemne ). Moja lekarka niestety wybiera się na urlop, co prawda do 26 lipca, a termin mam 1 sierpnia, ale pewnie urodzę wcześniej, bo mały stwór rośnie jak na drożdżach


Kurczę, też jestem zupełnie niespakowana, dalej nie wiem jakie te ciuszki zabrać
princessa8587 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 11:05   #465
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Zmotywowalyscie mnie i kliknelam w koncu moje zamowienie na gemini oraz nastawilam pralke

Ja sie pytalam poloznej na szkole rodzenia o ciuszki i mowila ze latem wystarczy pajacyk.

P.S. do mnie to wszytsko zupelnie nie dociera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 11:21   #466
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mi zostało dokupić do walizki butelkę na wodę i jakieś przekąski do szpitala. Ogarniemy to pewnie dopiero w piątek i ułożę już w walizce wszystko jak trzeba. Na razie zbieram wszystko w kartonie żeby i tak w razie w było wszystko w jednym miejscu ja mam na początku sierpnia termin więc pewnie od połowy lipca będę siedzieć jak na szpilkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 11:26   #467
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Pistacja_ Pokaż wiadomość
No to pakuj, czas najwyższy!

Wiecie, to zawsze tak jest, że w połowie miesiąca już się kolejny miesiąc rozpakowuje ale wiadomo, że to zawsze szok.
Jakby nie patrzeć, na jednym wątku są dziewczyny z różnicą 3-4 tygodni w terminie, a to bardzo dużo robi zwłaszcza na końcówce Jeszcze z 4 tygodnie i sierpniowki ruszą pełną parą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze półtora miesiąca mam do terminu! Zgnije mi to wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Ja też jeszcze nie spakowałam torby. Muszę w końcu dokupić brakujące rzeczy.

Moja mama wczoraj już mi gadała, że na co czekam, już czas najwyższy się spakować i czekać. A do mnie to jakoś nie dociera, myślę że jeszcze jest czas.
Haha, ja tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:26 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------

Cytat:
Napisane przez princessa8587 Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych wizyt My wczoraj też byłyśmy, 33+2, 2240 g, pobrany już GBS (mało przyjemne ). Moja lekarka niestety wybiera się na urlop, co prawda do 26 lipca, a termin mam 1 sierpnia, ale pewnie urodzę wcześniej, bo mały stwór rośnie jak na drożdżach


Kurczę, też jestem zupełnie niespakowana, dalej nie wiem jakie te ciuszki zabrać
Też mam termin na 01.08 to jest termin z pierwszego USG, a u Ciebie? Wg miesiączki 22 lipca, ale moje cykle sa długie i nieregularne więc na to nie patrzę. Natomiast moja aplikacja, która zna historię cykli, daty owulacji i współżycia mówi, że 08.08.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2020-06-16 o 11:58
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 11:29   #468
literka28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 437
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Mi też jeszcze troche drobiazgów brakuje ale mysle ze torbe spakuje poczatkiem lipca chyba ze mnie natchnie w ktorys dzien co prawda młoda sie jeszcze nie szykuje, ale co za roznica czy to mi lezy na polce czy w torbie ?powoli ogarniam pranie ciuszkow, dzisiaj moze juz ich troche wyprasuje jednak lipiec chce przeznaczyc na lezenie spania czytanie ksiazek i ewentualne porzadki bierzace


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
literka28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 11:36   #469
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

No ja już mocno zestresowana. Z lipcówek 3 porody, z czego jedna planowana cc, ale jeden poród zaczął się 35+3. Ja teraz jestem 34+6, więc mocno daje do myślenia. Spakowana jestem od tygodnia, teraz jeszcze tylko dorzucam ostatnie drobiazgi i dopisuję listę rzeczy na ostatnią chwilę, żebym nie została np. bez ładowarki. Jutro mam wizytę, to może się dowiem czy rzeczywiście syn leży poziomo, czy mi się wydaje. No i jeśli, to co dalej. W sumie już nie miałabym nic przeciwko jakby nie czekał do tego 22.07, ale może niech jeszcze zaczeka kilka dni bo nadal nie mamy imienia. Mamy jakąś listę tego, co może być, ale to jest z 30 opcji.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-16, 11:42   #470
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć! Same dobre wiadomości z dzisiejszych wizyt aż miło się czyta. Trzymam kciuki za kolejne i czwartkowe
U nas po wizycie niby też wszystko ok, ale mała nadal ułożona posladkowo i teraz to już raczej całkowity brak szans na obrót, siedzi cała z prawej strony brzucha. Waży 2145g, więc wychodzi niby o tydzień mniejsza, ale taka różnica już była od dłuższego czas, więc przybiera w swoim tempie. Przepływy wszystkie w porządku. Następna wizytę będę umawiać za tydzień na początek lipca, bo jeszcze grafiku mojej gin nie ma. Skierowanie na cięcie dopiero daje po 37tc, a cięcie na zimno (bez akcji porodowej i jak wszystko z dzieckiem ok) dopiero w skończonym 39tc, takie są zalecenia. Ja GBS miałam robiony miesiąc temu w szpitalu i jest dodatni, tak jak w poprzedniej ciąży, ale lekarka powiedziała, że przy cc i tak nie ma on znaczenia, bo dziecko nie przechodzi przez kanal, więc się nie zarazi, a przy samej operacji podają jakiś ogólny antybiotyk i tak. Na następną wizytę mam zrobić tylko HIV. Ja już przytyłam 14kg... Pewnie zanim do końca to dobije do +20

Chyba jako jedyna jestem w 100% gotowa żeby rodzić torba i reszta ogarnięta praktycznie na tip top. Mnie pobyt w szpitalu mega zmotywowal, bo pewnie bym też zwlekala. Wszak termin dopiero mam na 28 lipca 🤫

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 12:24   #471
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Cześć! Same dobre wiadomości z dzisiejszych wizyt aż miło się czyta. Trzymam kciuki za kolejne i czwartkowe
U nas po wizycie niby też wszystko ok, ale mała nadal ułożona posladkowo i teraz to już raczej całkowity brak szans na obrót, siedzi cała z prawej strony brzucha. Waży 2145g, więc wychodzi niby o tydzień mniejsza, ale taka różnica już była od dłuższego czas, więc przybiera w swoim tempie. Przepływy wszystkie w porządku. Następna wizytę będę umawiać za tydzień na początek lipca, bo jeszcze grafiku mojej gin nie ma. Skierowanie na cięcie dopiero daje po 37tc, a cięcie na zimno (bez akcji porodowej i jak wszystko z dzieckiem ok) dopiero w skończonym 39tc, takie są zalecenia. Ja GBS miałam robiony miesiąc temu w szpitalu i jest dodatni, tak jak w poprzedniej ciąży, ale lekarka powiedziała, że przy cc i tak nie ma on znaczenia, bo dziecko nie przechodzi przez kanal, więc się nie zarazi, a przy samej operacji podają jakiś ogólny antybiotyk i tak. Na następną wizytę mam zrobić tylko HIV. Ja już przytyłam 14kg... Pewnie zanim do końca to dobije do +20

Chyba jako jedyna jestem w 100% gotowa żeby rodzić torba i reszta ogarnięta praktycznie na tip top. Mnie pobyt w szpitalu mega zmotywowal, bo pewnie bym też zwlekala. Wszak termin dopiero mam na 28 lipca 🤫

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To moja pierwsza ciąża, mogę zapytać czy masz jakos oddzielone rzeczy w walizce dla siebie i dziecka ? Nie wiem czy to ma znaczenie w razie czego, jakieś wskazówki co mieć na wierzchu ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 12:41   #472
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Macie rozstępy..? Ja jak na razie nie, ale nie wiem czy się cieszyć, czy jeszcze się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
To moja pierwsza ciąża, mogę zapytać czy masz jakos oddzielone rzeczy w walizce dla siebie i dziecka ? Nie wiem czy to ma znaczenie w razie czego, jakieś wskazówki co mieć na wierzchu ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z tego co słuchałam w szkole rodzenia to na wierzchu (albo wręczę oddzielnej torbie) to co najpierw będzie potrzebne, czyli rzeczy do porodu. Polecali też zestawy obranej dla dziecka popakować w woreczki strunowe z IKEA, żeby później nie szukać. Ale ja pobiorę pajacyki, wiec będzie jedno ubranko zamiast zestawu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 12:51   #473
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć

Super, że wizyty udane
Ja mam dopiero za tydzień.

U mnie tp dopiero za dwa miesiące, ja jestem trochę do tyłu z wyprawką, co prawda niewiele nam już zostało do kupienia ale ubranka jeszcze nie poprane (muszę jeszcze ich trochę dokupić). W lipcu pewnie na spokojnie ogarnę torbę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:51 ----------

Cytat:
Napisane przez dreaming_9004 Pokaż wiadomość
Tak, robiłam w zeszła środę przed długim weekendem, było luźno jak pojechałam po 8.00, ale nadal tylko 8-10 osób może być w środku, a reszta czeka na zewnątrz i jak poszłam powtórzyć wynik moczu (na posiew) w piątek po Bozym Ciele to już był dziki tłum godzinę czekałam... także nie utrafisz... I pracują krócej, tylko do 15.00.

Jutro rowno 34tc i mam wizytę na 9.00. Trzymajcie kciuki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spróbuje jutro podjechać, może nie będzie szału

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 12:51   #474
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Macie rozstępy..? Ja jak na razie nie, ale nie wiem czy się cieszyć, czy jeszcze się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Z tego co słuchałam w szkole rodzenia to na wierzchu (albo wręczę oddzielnej torbie) to co najpierw będzie potrzebne, czyli rzeczy do porodu. Polecali też zestawy obranej dla dziecka popakować w woreczki strunowe z IKEA, żeby później nie szukać. Ale ja pobiorę pajacyki, wiec będzie jedno ubranko zamiast zestawu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mam. I też się właśnie zastanawiam jakie jest prawdopodobieństwo, że jeszcze się pojawią.
Ostatnio dopiero zauważyłam, że pojawiła mi się delikatna kresa od pępka w dół.


A odnośnie pakowania torby do szpitala - ostatnio oglądałam fajny filmik na yt. Tłumaczyła fizjoterapeutka ze szpitala św. Rodziny w Warszawie. Ona ma też filmiki ze szkoły rodzenia. Tylko nie pamiętam jak się nazywa.




Przyszła mi dziś sukienka na wesele. Świetna jest! Akurat idealnie opływa brzuch i nie wyglądam jak wieloryb.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 12:54   #475
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Macie rozstępy..? Ja jak na razie nie, ale nie wiem czy się cieszyć, czy jeszcze się pojawią?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Z tego co słuchałam w szkole rodzenia to na wierzchu (albo wręczę oddzielnej torbie) to co najpierw będzie potrzebne, czyli rzeczy do porodu. Polecali też zestawy obranej dla dziecka popakować w woreczki strunowe z IKEA, żeby później nie szukać. Ale ja pobiorę pajacyki, wiec będzie jedno ubranko zamiast zestawu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie brak rozstępów
Ciężki powiedzieć czy się pojawią czy nie. U mnie w pierwszej ciąży się nic nie pojawiło ale mogą też tuż przed porodem wyskoczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 13:04   #476
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja też już po wizycie, dzisiaj 33+2, mała waży niecałe 2,2 kg, nadal główką w dół, blizna okej Następna wizyta za trzy tygodnie a myślałam że teraz może częściej będą.


Ja mam poprane wszystkie ubranka i co więcej dziś rano się zmobilizowałam i je poprasowałam oraz ułożyłam w komodzie
Suszą mi się pieluchy muślinowe i flanelowe oraz ręczniki kąpielowe. Do tego muszę jeszcze wyprać otulacz, prześcieradełka do kosza Mojżesza i całe to materiałowe wnętrze (prałam zaraz po kupieniu bo używane ale wypiorę jeszcze raz), moje koszule do szpitala oraz rożek.

Kupić muszę jeszcze sobie ze dwa biustonosze, klapki do szpitala i pod prysznic, puścić zamówienie apteczne (mam już koszyk załadowany tylko czekam na pensję w przyszłym tygodniu) i jak dojdzie to mogę pakować walizkę Ale tym razem chyba dodatkowo w małą torbę sportową spakuję rzeczy typowo na poród żeby było wygodniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 13:21   #477
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny, a duże macie torby/walizki do szpitala? Bo ja żeby wszystko zmieścić to albo 3 torby albo 1 największa z możliwych walizka. Poprzednio miałam 3 torby, ale najpierw sama trafiłam do szpitala a później mąż dowiózł rzeczy synka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 13:31   #478
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja biore duza. Uwazam ze to bedzie porczniejsze niz 3 mniejsze. Ale ta duza ma takie dwie osobne przegrody. Wiec w jednej beda moje rzeczy a w drugiej Emilki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 13:35   #479
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja mam rozstepy na udach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-16, 13:36   #480
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
To moja pierwsza ciąża, mogę zapytać czy masz jakos oddzielone rzeczy w walizce dla siebie i dziecka ? Nie wiem czy to ma znaczenie w razie czego, jakieś wskazówki co mieć na wierzchu ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja będę pakować oddzielnie rzeczy na poród i zaraz po porodzie. Ale albo do osobnej torby mniejszej albo w walizke będę miec włożona mniejsza torbę materiałową z tymi rzeczami żeby łatwiej było wyjąć. Zależy jak się ogarnę z miejsce w walizce bo w sumie tu gdzie chce rodzic szpital tak dużo nie wymaga. Choć przeważa opcja z jedną walizka.

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Macie rozstępy..? Ja jak na razie nie, ale nie wiem czy się cieszyć, czy jeszcze się pojawią?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeszcze zero z tym że znajoma mnie ostatnio "pocieszyła" że jej wyszły dwa dni przed porodem ale dzielnie smaruje się olejkami dzień w dzień po kąpieli i rano i mam nadzieję że to pomoże. W sumie mama moja też w ciąży nie miała więc może jest szansa

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a duże macie torby/walizki do szpitala? Bo ja żeby wszystko zmieścić to albo 3 torby albo 1 największa z możliwych walizka. Poprzednio miałam 3 torby, ale najpierw sama trafiłam do szpitala a później mąż dowiózł rzeczy synka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wezmę albo jedna większą walizke i torebkę w miarę duża (wyniki, ładowarka, portfel, jakaś woda). Ewentualnie mniejsza walizkę, torbę z rzeczami do i po porodzie zaraz i do tego torebkę. Ale skłaniam się ku pierwszej opcji. Zawsze to wygodniej z jedną walizką


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.