Mamy sierpniowe 2020 cz. 2 - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-18, 11:34   #571
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez gr8ania Pokaż wiadomość
dzień dobry
jeśli wczoraj narzekałam na to że jest gorąco to się z tego wycofuję... dziś jest nie tylko gorąco, ale przez to że wczoraj padało, to dziś straszna parówa się zrobiła

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To u nas wczoraj było dużo, dużo gorzej, a dziś jest przyjemnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:33 ----------

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
U nas też parówa dziś.. Wczoraj że 3 burze przeszły po południu i ulewa a dziś chyba będzie powtórka z rozrywki.

Dziś że 4 sukienki przebierałam, w każdej mi za ciasno albo za krótka.. taka już że mnie bambaryłka.

Odwiedzacie wcześniej szpital, w którym będziecie rodzić? Bo ja to chyba na żywioł pójdę. Tak naprawdę mam 2-3 szpitale, które biorę najbardziej pod uwagę, ale na żaden nie jestem zdecydowana w 100%..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja w szpitalu w Poznaniu leżałam już dwa razy więc nie mam potrzeby

Biorę pod uwagę jeszcze Śrem, ale nie planuje go wcześniej odwiedzać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 11:34   #572
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez _kasicka Pokaż wiadomość
Ja w swoim byłam niedawno na zastrzyku z immunoglobuliny, wiem gdzie jest izba przyjęć i oddział to mi wystarczy.
Dziś wizyta trzymajcie kciuki żeby szyjka nie była krótsza niż miesiąc temu oszaleje do tej 18..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 12:07   #573
baby blues
Zadomowienie
 
Avatar baby blues
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: tam, gdzie rosną poziomki
Wiadomości: 1 413
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Z szyjką wszystko ok, lekarz tak stwierdził tylko po wymiarach i wadze dziecka. Też mi się wydało to dziwne, ale on stwierdził, że ciąża jest starsza niż wskazuje termin z OM.
No ale nie powiem, byłoby mi na rękę, gdybym urodziła jeszcze w lipcu. A pewnie jak na złość urodzi się po terminie.





Do soboty już niedługo.


Daj spokój, upałów też bym nie chciała, bo jak ostatnio było 30 stopni to źle się czułam, ale przy takiej aurze jaka jest teraz też źle się czuję, tylko psychicznie. Brak słońca mnie przygnębia. Jestem ciepłolubna i chciałabym żeby było takie normalne lato, a nie ciągle tylko deszcz i deszcz. W sukienkach nie chodzę, bo za zimno.
Mi też zawsze lekarz mówił, że wymiary wymiarami, ale dzieci po prostu różnie rosną, a najważniejsze, żeby miały wszystkie narządy wewnętrzne sprawne i odpowiednio wykształcone. Z om miałam termin z Tymkiem na 7.12 a przy końcu na usg wyskakiwalo nawet na 15.11 w końcu urodziłam 26.11, więc też wcześniej, no ale 'w terminie', bo ciąża donoszona.


No a teraz z om nie mam jak wyliczyć, bo karmiłam i nie wrócił mi okres po porodzie bazuję tylko na tych pierwszych usg, 6.08, 7.08... Ostatnio na wizycie wyskoczyło 31.07. Też nastawiam się na koniec lipca raczej, cały czas też mam w głowie ewentualne cc, niby z blizną wszystko ok, ale mój lekarz mówi, że jeśli nie miałam tak długo partych przy pierwszym razie, to prawdopodobnie tym razem też tak będzie i pewnie nie pozwolą mi tak długo rodzić, jeśli zaczęłoby się naturalnie. No i też właśnie śledzimy te wymiary, bo gin mówi, że jeśli dzidzia będzie spora, to on by sugerował planowane cc, no ale to też jeszcze zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baby blues jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 12:13   #574
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny trzeba jakos wczesniej sie kontaktowac ze szpitalem? Czy poprostu jak się zacznie to jedziecie do tego który sobie wybrałyscie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 12:23   #575
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Hej.
U nas dziś mniej słońca, ale strasznie duszno. Ciężko mi oddychać, serce mi wali a ciśnienie niziutkie mam. Jestem w trakcie prania ubranek i wszystkich gadżetów dla Maluch a. Nazbierało się tego.
Z ciekawości zapytam ile macie krótkich kompletów? Mam zdecydowanie mniej niż długich i się zastanawiam czy dokupić. Dziś mnie też olśniło, że przydałby się nam kocyk bambusowy lub jakiś inny naturalny. Mam tych kocyków trochę, ale tylko 2 cienkie, w tym jeden nadal w użyciu dla starszaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 14:02   #576
kropka_nad_i
Wtajemniczenie
 
Avatar kropka_nad_i
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 240
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry!
Ale lecicie z postami! U mnie młody na drzemce, ja zrobiłam obiad i teraz trochę chillu.
Silumin teoretycznie nie trzeba się kontaktować, ale w dobie korona to rpzedzwonilabym żeby się upewnić, że porodówka działa i przyjmuje.
W ogóle jest ranking szpitali z info ile % kobiet miało jakie zabiegi, jak ocenia szpital i opiekę i jaka jest referencyjnosc na stronie rodzicpoludzku więc jeżeli nie jesteście pewne to warto tam zajrzeć.

Przyszła do mnie sukienka ciążowa z miracle i jest cudowna! Jest z poliestru ale świetnie układa się na brzuchu, więc mogę Wam polecić jeżeli szukacie czegoś na wyjscie (ja kupiłam na zbliżający się w rodzinie chrzest).

Ja bardzo chciałabym urodzić naturalnie ale obawiam się że znów skończy się na CC a nie wspominam tego dobrze, zwłaszcza powrót do formy. A z dwójką dzieci to muszę być w formie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Inaczej serce żąda, inaczej myśl sądzi, inaczej świat spogląda, inaczej los rządzi.


Uczę się cierpliwości
kropka_nad_i jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 15:09   #577
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Silumin Pokaż wiadomość
Dziewczyny trzeba jakos wczesniej sie kontaktowac ze szpitalem? Czy poprostu jak się zacznie to jedziecie do tego który sobie wybrałyscie ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie trzeba

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 16:24   #578
justysiaa89
Zakorzenienie
 
Avatar justysiaa89
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 775
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
Z szyjką wszystko ok, lekarz tak stwierdził tylko po wymiarach i wadze dziecka. Też mi się wydało to dziwne, ale on stwierdził, że ciąża jest starsza niż wskazuje termin z OM.
No ale nie powiem, byłoby mi na rękę, gdybym urodziła jeszcze w lipcu. A pewnie jak na złość urodzi się po terminie.
Rozumiem Oj też bym chciała się wcześniej rozpakować, idealnie by było tak około 20 lipca



Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Z ciekawości zapytam ile macie krótkich kompletów? Mam zdecydowanie mniej niż długich i się zastanawiam czy dokupić. Dziś mnie też olśniło, że przydałby się nam kocyk bambusowy lub jakiś inny naturalny. Mam tych kocyków trochę, ale tylko 2 cienkie, w tym jeden nadal w użyciu dla starszaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja na 56 mam więcej body na krótki niż na długi ale za to nie mam żadnych krótkich spodenek i myślę jeszcze żeby dokupić kilka rampersów w razie gdyby na pajace było za ciepło.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez justysiaa89
Czas edycji: 2020-06-18 o 16:29
justysiaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 16:48   #579
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja nie znam szpitala i nie będę tam przed porodem, chyba że będę ktg robić, ale to kazali się zapisać dopiero w lipcu i pewnie będzie dopiero w okolicy terminu (i to tego z om, więc zdecydowanie mam nadzieję, że syn tak długo nie wytrzyma). Dzwoniłam do nich dzisiaj dopytać o warunki, bo są w trakcie remontu. Też pytałam o poród, to mówią, że jak się zacznie to przyjeżdżać, nie trzeba dzwonić ani nic. Wygląda na to, że nie ma aż tylu porodów na raz, więc jak będzie za wcześnie na porodówkę, to dostanę łóżko gdzieś indziej. Najważniejsze, że są małe szanse, że mnie gdzieś odeślą, to mogę sobie przepakować walizkę i zabrać tylko ubranka na wyjście.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 17:22   #580
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Ja nie znam szpitala i nie będę tam przed porodem, chyba że będę ktg robić, ale to kazali się zapisać dopiero w lipcu i pewnie będzie dopiero w okolicy terminu (i to tego z om, więc zdecydowanie mam nadzieję, że syn tak długo nie wytrzyma). Dzwoniłam do nich dzisiaj dopytać o warunki, bo są w trakcie remontu. Też pytałam o poród, to mówią, że jak się zacznie to przyjeżdżać, nie trzeba dzwonić ani nic. Wygląda na to, że nie ma aż tylu porodów na raz, więc jak będzie za wcześnie na porodówkę, to dostanę łóżko gdzieś indziej. Najważniejsze, że są małe szanse, że mnie gdzieś odeślą, to mogę sobie przepakować walizkę i zabrać tylko ubranka na wyjście.
Właśnie, bo jeszcze ktg będzie! To wtedy można trochę obczaić szpital Nie wiem czy już pytałam...ale kiedy się robi to ktg? W terminie porodu czy wcześniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 17:26   #581
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Właśnie, bo jeszcze ktg będzie! To wtedy można trochę obczaić szpital Nie wiem czy już pytałam...ale kiedy się robi to ktg? W terminie porodu czy wcześniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi mówili 40 tydzień, ale na skierowaniu mam po 36 tyg. Ale jak nie ma szczególnych zaleceń to chyba w okolicy terminu.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 17:38   #582
Enilis
Rozeznanie
 
Avatar Enilis
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 734
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez damgala Pokaż wiadomość
Z ciekawości zapytam ile macie krótkich kompletów? Mam zdecydowanie mniej niż długich i się zastanawiam czy dokupić. Dziś mnie też olśniło, że przydałby się nam kocyk bambusowy lub jakiś inny naturalny. Mam tych kocyków trochę, ale tylko 2 cienkie, w tym jeden nadal w użyciu dla starszaka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam 5x body z krótkim rękawem 50/56 do tego 2x 56, 1x rampersy, 1x body na szelkach i 1x spodenki. Myślę że powinno wystarczyć.

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Właśnie, bo jeszcze ktg będzie! To wtedy można trochę obczaić szpital Nie wiem czy już pytałam...ale kiedy się robi to ktg? W terminie porodu czy wcześniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba zależy od lekarza i od ciąży jak przebiega. Mi powiedziała ginekolog że jak chce to mogę przed wizytą już podejść do położnych i mi zrobią. Nie muszę się umawiać. Ale myślę że zasugerowała to bo ostatnio mniej czułam ruchy Małej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Enilis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 19:06   #583
akada
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 489
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Właśnie, bo jeszcze ktg będzie! To wtedy można trochę obczaić szpital Nie wiem czy już pytałam...ale kiedy się robi to ktg? W terminie porodu czy wcześniej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W pierwszej ciąży dostałam skierowanie po terminie porodu, ale nie zdążyłam pójść ;-) teraz idę w poniedziałek, ale to przez cukrzyce. Koleżanka chodziła przez ciśnienie więc jak coś odbiega od normy to lekarz może dać wcześniej.
akada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 20:14   #584
_kasicka
Raczkowanie
 
Avatar _kasicka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 225
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja ktg mam mieć już za dwa tygodnie to będzie 33+1 ale to przez to że mam nadciśnienie i już mnie skurcze męczą i ta szyjka do tego.. No właśnie po wizycie szyjka 2,5 cm na szczęście dużo się nie skrocila, za to chłopczyk już ma tak nisko głowę że pani doktor nie mogła przepływów zmierzyć ale w końcu się udało. Waży ponad 1700 g i wszystko ok. Dalej mam leżeć jeszcze trzy tygodnie tak solidnie się oszczędzać a później już z górki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kamila 12.05.2015
Franek 06.06.2017

_kasicka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 20:15   #585
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My też już po wizycie. Mały waży 2400. Kawał chłopa. Ja przytyłam dotychczas 12 kg.
Szyjka zaczęła się już skracać, ale podobno jak na ten tydzień ciąży to dobrze. Znak, że ciało przygotowuje się do porodu.
No i wciąż wychodzi, że jest 10 dni starszy.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 20:34   #586
damgala
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 2 656
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dziewczyny, super, że wizyty udane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
damgala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 21:00   #587
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez panna_felicjanna Pokaż wiadomość
My też już po wizycie. Mały waży 2400. Kawał chłopa. Ja przytyłam dotychczas 12 kg.
Szyjka zaczęła się już skracać, ale podobno jak na ten tydzień ciąży to dobrze. Znak, że ciało przygotowuje się do porodu.
No i wciąż wychodzi, że jest 10 dni starszy.
Czyli który tydzień Ci wychodzi?
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 21:55   #588
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez Vrenth Pokaż wiadomość
Czyli który tydzień Ci wychodzi?
Dziś 33+1.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-18, 22:18   #589
*Catherrine*
Zakorzenienie
 
Avatar *Catherrine*
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 7 544
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Gratuluję udanych wizyt! Moja dopiero 01.07... W przyszłym tyg idę na badania krwi i moczu i do położnej muszę zajrzeć.. Chciała mi swoją pieczątkę w karcie przystawić. Żadnych spotkań edukacyjnych nie robiła, a udaje wielce zaangażowaną..🤨

Wymyśliłam dziś jeszcze żeby na przekąskę do szpitala kabanosy wziąć. Ciekawe tylko czy w ogóle będę mieć apetyt z tych emocji.

Kiedy urządzacie kącik dla dziecka? Tzn. składanie łóżeczka, materacyk itd. tak już na gotowo. Ja na razie mam wszystko pochowane, popakowane w garażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez *Catherrine*
Czas edycji: 2020-06-18 o 22:21
*Catherrine* jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-18, 22:47   #590
Roselyn
Zadomowienie
 
Avatar Roselyn
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 1 861
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Ja tez myslalam o kabanosach bo srednio lubie slodkie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Overthinking does kill your happiness
Roselyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 05:28   #591
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Kabanosy do szpitala są fajną opcją, też na pewno wezmę
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 06:12   #592
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

dzień dobry
Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych wizyt! Moja dopiero 01.07... W przyszłym tyg idę na badania krwi i moczu i do położnej muszę zajrzeć.. Chciała mi swoją pieczątkę w karcie przystawić. Żadnych spotkań edukacyjnych nie robiła, a udaje wielce zaangażowaną..🤨

Wymyśliłam dziś jeszcze żeby na przekąskę do szpitala kabanosy wziąć. Ciekawe tylko czy w ogóle będę mieć apetyt z tych emocji.

Kiedy urządzacie kącik dla dziecka? Tzn. składanie łóżeczka, materacyk itd. tak już na gotowo. Ja na razie mam wszystko pochowane, popakowane w garażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziś sprzątamy sypialnię po malowaniu i może wieczorem albo jutro skręcimy łóżeczko w poniedziałek pewnie przyjadą nalejki na ścianę więc od razu przykleimy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 06:35   #593
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas mały będzie póki co spał w tej samej dostawcę co jego siostra, gdy była mała
Jest na strychu, mąż pewnie zamontuje, jak już będę w szpitalu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 07:29   #594
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Dzień dobry
U nas dzidzius też będzie z nami w sypialni - dostawke do łóżka jakoś w 36tc rozlozymy żeby wywietrzala, bo mamy nową to trochę śmierdzi sztucznoscia poza tym mała ma swoją komode z ubrankami i gadżetami i na tym na razie jej kącik się kończy pewnie, podobnie tak jak było ze starsza, będzie z nami spała do 3-4lat (oczywiście z czasem zamienimy dostawke na łóżeczko, potem na jakiś tapczanik jak trzeba będzie) i dopiero z czasem oddamy jej nasza sypialnie na pokoik a sami wyniesiemy się do telewizyjnego. Takie życie między dziećmi za duża różnica, więc nie będziemy na siłę pchać je do jednego pokoju.
Ja wczoraj cały dzień miałam intensywny - ogarnęłam w domu, obiad i nawiedziła mnie koleżanka, potem byłam umówiona z drugą koleżanka i tak zeszło do 21.00 dziś ciężka noc miałam - duszno mi było i biodra mnie bolały, nie mogłam się ułożyć. Trochę drzemalam, ale co to za spanie. Jestem zombi

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 07:39   #595
sunshine16
Zakorzenienie
 
Avatar sunshine16
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 5 057
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cześć

Super, że wizyty udane

My mamy kołyskę na kółkach i jest w zasadzie złożona (tylko mąż dokręci nóżki jak będę w szpitalu). Póki co leży sobie na szafie
No i u nas ten kącik dziecinny będzie póki co mobilny bo nie mamy sypialni. Wszystkie rzeczy będę trzymać w pokoju córki a łóżeczko będzie w naszym dużym pokoju.

Wczoraj cały dzień dokuczała mi migrena a dziś też czuję się nienajlepiej. Cały dzień skakała mi powieka i dziś też to samo a biorę sporo magnezu 🤷

Dziś może wstawię pierwsze pranie ubranek. Wczoraj zamówiłam body kopertowe z Sinsay i dziś już ma być kurier



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sunshine16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 07:47   #596
dooorra
Zadomowienie
 
Avatar dooorra
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: często się zmienia :P
Wiadomości: 1 430
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas łóżeczko stoi jeszcze w pudle. Dopiero chyba w lipcu będziemy je składać. Jakoś nam się nie śpieszy. Ja jestem ostatnio cały czas zmęczona. Źle śpię w nocy a synek budzi mnie około 5:30 bo on chce wtedy aby i mama i tata się nim zajmowali. Zobaczymy jak zareaguje na młodsze rodzeństwo ale myślę, że nie będzie zachwycony na początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Tak jak liczba pi jestem nieobliczalna
dooorra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 07:54   #597
Silumin
Zadomowienie
 
Avatar Silumin
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 1 023
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

U nas łóżeczko już stoi, materac jeszcze w folii, pewnie pod koniec lipca otworzymy żeby się wywietrzył.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.05.2019
Silumin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 08:16   #598
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

My łóżeczko poskładaliśmy tydzień temu, bo dopiero się udało zrobić miejsce w sypialni. Materac miał leżeć w folii, ale jak zajrzałam do niego to się okazało, że śmierdzi bardziej niż łóżeczko, więc się wietrzy. Mamy jeszcze nową komodę na rzeczy syna a poza tym na naszej komodzie obok łóżeczka przewijak (raczej nie będzie tam docelowo) i to tyle kącika dziecięcego. Jak będzie miał jakieś pół roku, to przemeblujemy wszystko i wyrzucimy go do salonu rozrzucając nasze biurka po sypialni i graciarni (teoretycznie dobry pokój dla dziecka, bo mały i nieustawny ale koszmarny do wentylowania). Mnie pogoniły porody na lipcówkach i dobrze, bo się okazało, że łóżeczko nie z Ikei ma koszmarną instrukcję i źle się składa, więc trzeba było dwójki inżynierów żeby to ogarnąć
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 09:13   #599
FlexiLyn
Rozeznanie
 
Avatar FlexiLyn
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 800
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Cytat:
Napisane przez *Catherrine* Pokaż wiadomość
Gratuluję udanych wizyt! Moja dopiero 01.07... W przyszłym tyg idę na badania krwi i moczu i do położnej muszę zajrzeć.. Chciała mi swoją pieczątkę w karcie przystawić. Żadnych spotkań edukacyjnych nie robiła, a udaje wielce zaangażowaną..🤨

Wymyśliłam dziś jeszcze żeby na przekąskę do szpitala kabanosy wziąć. Ciekawe tylko czy w ogóle będę mieć apetyt z tych emocji.

Kiedy urządzacie kącik dla dziecka? Tzn. składanie łóżeczka, materacyk itd. tak już na gotowo. Ja na razie mam wszystko pochowane, popakowane w garażu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobry pomysł z tymi kabanosami, chociaż ja ostatnio miałam po kabanosach straszną zgagę, ale zakładam, że po porodzie już przejdzie ;p jeszcze widziałam takie gotowe dania w słoiczkach feel fit, które ostatnio można kupić w rossmannie i też się nad tym zastanawiam. Niby jedzenie w szpitalu który wybrałam jest w porządku, ale na wszelki wypadek wolę mieć coś ze sobą.

Co do kącika to ja czekam jeszcze aż teściowa uszyje mi prześcieradełka i musimy obić na nowo przewijak, bo troszkę się zniszczył i w zasadzie w sypialni będziemy mieli tylko tyle - łóżeczko dostawkę na kółkach + przewijako-wanienka z półeczkami i kosz na pampersy. Myślę, że gdzieś w połowie lipca to ustawię, a łóżeczko mąż w pościeli jak będę w szpitalu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
FlexiLyn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-19, 09:53   #600
dreaming_9004
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 735
Dot.: Mamy sierpniowe 2020 cz. 2

Rzadko bywam w Biedronce, ale wczoraj akurat zajechalam i natknęłam się na chusteczki nawilżane Dada 99% wody plus olejek migdałowy. Widzielyscie? Ja pierwszy raz wcześniej jakieś tylko inne 3 rodzaje były a teraz też ta linia chusteczek Dada Aqua. Ale może to stare, bo ja serio rzadko kiedy jestem w Biedrze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dreaming_9004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-12-09 13:02:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:40.