Porozmawiajmy o red flags - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-28, 09:31   #1
Malady
Przyczajenie
 
Avatar Malady
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 5

Porozmawiajmy o red flags


Cześć,


zapewne wiele z Was ma doświadczenia z toksycznymi osobami/związkami, które kosztowały Was dużo zdrowia psychicznego. Wyciągnijmy wspólnie wnioski! Jakie cechy i zachowania powinny skłonić do opuszczenia relacji, Waszym zdaniem?


Zacznę od swoich spostrzeżeń: bardzo wymyślne komplementy już na początku znajomości (love bombing), zła reakcja na odmowę (np. próby manipulacji i zmiany zdania), próby zagarnięcia całego wolnego czasu drugiej osoby i czynienie wyrzutów, gdy ktoś ma inne zainteresowania/znajomych, zazdrość.
Malady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-28, 13:57   #2
Piotrek95
Raczkowanie
 
Avatar Piotrek95
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 290
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Zbyt szybkie otwarcie się emocjonalne na drugą stronę. Ilekroć do tego dochodziło, relacje szła w stronę "bądź moim najlepszym przyjacielem, uwielbiam z Tobą gadać" i trzeba było ją brutalnie zakończyć.
Piotrek95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-28, 14:58   #3
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 340
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-12-08 o 09:52
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-28, 20:14   #4
Michiru
Zakorzenienie
 
Avatar Michiru
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 6 731
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Z doświadczenia powiem, że jeśli rodzina Twojego TŻta okazuje Ci jawny brak szacunku, a on na to nic to trzeba wiać póki nie jest za późno, nawet jeśli niby w każdej innej sferze jest w porządku, bo z czasem lepiej nie będzie 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Michiru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-28, 21:12   #5
Ludda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 5
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Stereotypy nt. kobiet (np. "kobieca logika"), myślenie kategoriami płci, a nie odrębnych osób. Oczywiście "ale ty jesteś inna" to nieodłączna część tego syfu w głowie.
Poza tym pogarda i poczucie wyższości wobec kogokolwiek.
Ludda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-28, 21:27   #6
Krystal_26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 131
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Co rozumiesz przez próby manipulacji i zmiany zdania? Miałam kiedyś tak, że facet się niby zgadzał na moje propozycje, a z pół dnia później zaczynał cały temat od nowa, jakby tej wcześniejszej rozmowy nie było i chciał od nowa przeforsować swoje zdanie . Faktycznie to było mega irytujące. Dla mnie Red flags to też ciągłe osaczanie na komunikatorach i w sms-ach, jakby takie próby kontrolowania: ciągłe wypisywanie w stylu co porabiasz, gdzie jesteś, co teraz robisz, czemu nie odpisujesz...
Krystal_26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-28, 21:34   #7
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Ukrywanie związku przed rodziną i znajomymi, nikt z otoczenia mojego byłego chłopaka nie wiedział o moim istnieniu.
Niezaproszenie mnie do siebie, wszystkie spotkania były u mnie w domu.
Brak wsparcia i nieobecność podczas najważniejszych wydarzeń w moim życiu. W urodziny, Boże Narodzenie, obronę pracy na studiach, sukcesy i porażki byłam sama. Zawsze mu wtedy coś wypadało.
Odwracanie kota ogonem. Generalnie wszystko było zawsze moją winą i musiałam za wszystko przepraszać.
Cytat:
Napisane przez Ludda Pokaż wiadomość
Stereotypy nt. kobiet (np. "kobieca logika"), myślenie kategoriami płci, a nie odrębnych osób. Oczywiście "ale ty jesteś inna" to nieodłączna część tego syfu w głowie.
Poza tym pogarda i poczucie wyższości wobec kogokolwiek.
Och, jak wyżej.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-28, 23:35   #8
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:09
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 00:06   #9
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89592237]Treść usunięta[/QUOTE]
To oczywiście Twoja opinia, ale nie powiedziałabym, że niskie zarobki czy niższy poziom edukacji to czerwona flaga, tzn. jest to jak najbardziej kryterium, które może w oczach kogoś skreślać potencjalnego partnera, ale według mnie samo w sobie nie jest czymś niepokojącym. No chyba, że te niskie zarobki wiążą się z byciem pasożytem, skąpstwem czy oczekiwaniem, że bogatsza druga połówka będzie finansowała większość rzeczy, to jak najbardziej lampka na czerwono.
Moje największe red flags to chyba:
- bycie uzależnionym emocjonalnie od rodziców
- seksizm (w tym wyżej przez kogoś wymienione teksty typu "kobieca logika")
- skąpstwo
- oglądanie się za innymi kobietami, mam dość sztywne granice w tym temacie
- narzucanie swojego zdania we wszystkim i kłótliwość, od razu włącza mi się napis "narcyz"
- brak konkretnych deklaracji, bawienie się w niby-związek
- nadmierna zazdrość
Mam też jeszcze szufladkę na "żółte lampki", które mogą się zmieniać w zielone lub czerwone po mojej weryfikacji
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 00:21   #10
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:09
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 04:17   #11
toomanyfeelings
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-05
Wiadomości: 22
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

"love bombing" czytałem niedawno o tym. Taka sytuacja nie daje poczucia bezpieczeństwa, jednego wieczoru mogę być dla kogoś najlepszy, a następnego dnia rano przeciwieństwo, nie rozumiem takich zmian. "thursday I don't care about you, friday I'm in love"
toomanyfeelings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-29, 07:06   #12
Imraa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 710
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Od siebie wymieniłabym następujące rzeczy:
- nie odcięta pępowina, czyli zbyt mocne uzależnienie od rodziny/rodziców
- ukrywanie związku przed rodziną czy znajomymi
- przesadne bombardowanie uczuciami na początku relacji przez co rozumiem nadmierne komplementowanie i szybkie wyznawanie miłości
- unikanie rozmów na temat tego czego oczekuje się po danej relacji
- negatywne wypowiadanie się na temat wszystkich kobiet
- pojawianie się i znikanie
- długotrwałe pozostawanie bez pracy
- brak umiejętności rozmowy, obrażanie się i stosowanie cichych dni
__________________
"Osculum proditione mortiferum est..."

ex-aparatka
19.10.12-23.12.14

Imraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 08:08   #13
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Wszelkie "nie jestem gotowy na związek" i inne objawy trudności z zaangażowaniem.

Czasami takie sygnały można wyłapać dosyć szybko.
Czasami są one wypowiadane wręcz wprost

Facet z którym się kiedyś spotykałam walnął mi tekstem, że ma trudności z zaangażowaniem na bodajże 4 randce (nie pamiętam, ale były to początki początków). Akurat jak leżeliśmy jeszcze w łózku po seksie - so sweeet Poznaliśmy się na żywo i znaliśmy się parę miesięcy zanim zaczęliśmy randkować.

Oczywiście lampka mi się zapaliła, ale zignorowałam - jako że to były początki, to wiadomo, ze deklaracji i tak jeszcze nie oczekiwałam i w sumie sama jeszcze nie wiedziałam czego chcę od tej relacji - facet miał małe dziecko z poprzedniego małżeństwa, więc nie do końca sama wiedziałam jak się z tym czuję.

Nie polecam. Wszystko jest dobrze... jak jest dobrze, ale jak pojawiają się poważniejsze tematy i problemy to usłyszysz, że "Ja to w sumie polubiłem już spokój w pojedynkę". Jak wyrazisz jakiekolwiek niezadowolenie z czegokolwiek to od razu wycofka.

Obiektywnie, tak po ludzku, jestem w stanie to zrozumieć, ze ktoś nie czuje się gotowy na związek i ma jakieś tam lęki (facet oprócz rozwodu kiedyś był rzucony wcześniej przez narzeczoną, wiec to juz w ogóle było lekkie kombo). Ale nie warto iść w to iść. Trzeba odesłać do momentu aż się poczuje gotowy i wtedy ewentualnie sprawdzic czy dalej nam po drodze. W przeciwnym razie szkoda czasu.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 08:20   #14
Senija
Zadomowienie
 
Avatar Senija
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: stara syrena bez kół w stodole
Wiadomości: 1 124
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Cytat:
Napisane przez Imraa Pokaż wiadomość
Od siebie wymieniłabym następujące rzeczy:
- nie odcięta pępowina, czyli zbyt mocne uzależnienie od rodziny/rodziców
- ukrywanie związku przed rodziną czy znajomymi
- przesadne bombardowanie uczuciami na początku relacji przez co rozumiem nadmierne komplementowanie i szybkie wyznawanie miłości
- unikanie rozmów na temat tego czego oczekuje się po danej relacji
- negatywne wypowiadanie się na temat wszystkich kobiet
- pojawianie się i znikanie
- długotrwałe pozostawanie bez pracy
- brak umiejętności rozmowy, obrażanie się i stosowanie cichych dni
Nic dodać, nic ująć
Senija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 09:17   #15
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Wszelkie "nie jestem gotowy na związek" i inne objawy trudności z zaangażowaniem.

Czasami takie sygnały można wyłapać dosyć szybko.
Czasami są one wypowiadane wręcz wprost

Facet z którym się kiedyś spotykałam walnął mi tekstem, że ma trudności z zaangażowaniem na bodajże 4 randce (nie pamiętam, ale były to początki początków). Akurat jak leżeliśmy jeszcze w łózku po seksie - so sweeet Poznaliśmy się na żywo i znaliśmy się parę miesięcy zanim zaczęliśmy randkować.

Oczywiście lampka mi się zapaliła, ale zignorowałam - jako że to były początki, to wiadomo, ze deklaracji i tak jeszcze nie oczekiwałam i w sumie sama jeszcze nie wiedziałam czego chcę od tej relacji - facet miał małe dziecko z poprzedniego małżeństwa, więc nie do końca sama wiedziałam jak się z tym czuję.

Nie polecam. Wszystko jest dobrze... jak jest dobrze, ale jak pojawiają się poważniejsze tematy i problemy to usłyszysz, że "Ja to w sumie polubiłem już spokój w pojedynkę". Jak wyrazisz jakiekolwiek niezadowolenie z czegokolwiek to od razu wycofka.

Obiektywnie, tak po ludzku, jestem w stanie to zrozumieć, ze ktoś nie czuje się gotowy na związek i ma jakieś tam lęki (facet oprócz rozwodu kiedyś był rzucony wcześniej przez narzeczoną, wiec to juz w ogóle było lekkie kombo). Ale nie warto iść w to iść. Trzeba odesłać do momentu aż się poczuje gotowy i wtedy ewentualnie sprawdzic czy dalej nam po drodze. W przeciwnym razie szkoda czasu.
Oj tak! Jak nie wie, czego chce, to niech idzie, dowie się i wtedy ewentualnie wróci. W przeciwnym razie umawiasz się z wyobrażeniem faceta , a nie z faktycznie z nim. Fakty, czyny, a nie jakieś mgliste teksty, a'la filozoficzne

---------- Dopisano o 09:17 ---------- Poprzedni post napisano o 09:16 ----------

Też się na to kiedyś nabrałam i nigdy więcej. Jak ktoś chce z tobą byc, to ci o tym powie w taki sposób, że nie będziesz miała wątpliwości. I o to chodzi
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 09:36   #16
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Uzaleznienia
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 11:02   #17
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89592237]Treść usunięta[/QUOTE]1. Sądząc po twoich wypowiedziach to ty stosujesz wspomniane lovebombing i dziewczyny od ciebie uciekają. 2. Nie wklejaj cytatów z piosenek, one nic nowego nie wnoszą do twoich wypowiedzi.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 11:40   #18
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Cytat:
Napisane przez Azhaar Pokaż wiadomość
Wszelkie "nie jestem gotowy na związek" i inne objawy trudności z zaangażowaniem.

Czasami takie sygnały można wyłapać dosyć szybko.
Czasami są one wypowiadane wręcz wprost

Facet z którym się kiedyś spotykałam walnął mi tekstem, że ma trudności z zaangażowaniem na bodajże 4 randce (nie pamiętam, ale były to początki początków). Akurat jak leżeliśmy jeszcze w łózku po seksie - so sweeet Poznaliśmy się na żywo i znaliśmy się parę miesięcy zanim zaczęliśmy randkować.

Oczywiście lampka mi się zapaliła, ale zignorowałam - jako że to były początki, to wiadomo, ze deklaracji i tak jeszcze nie oczekiwałam i w sumie sama jeszcze nie wiedziałam czego chcę od tej relacji - facet miał małe dziecko z poprzedniego małżeństwa, więc nie do końca sama wiedziałam jak się z tym czuję.

Nie polecam. Wszystko jest dobrze... jak jest dobrze, ale jak pojawiają się poważniejsze tematy i problemy to usłyszysz, że "Ja to w sumie polubiłem już spokój w pojedynkę". Jak wyrazisz jakiekolwiek niezadowolenie z czegokolwiek to od razu wycofka.

Obiektywnie, tak po ludzku, jestem w stanie to zrozumieć, ze ktoś nie czuje się gotowy na związek i ma jakieś tam lęki (facet oprócz rozwodu kiedyś był rzucony wcześniej przez narzeczoną, wiec to juz w ogóle było lekkie kombo). Ale nie warto iść w to iść. Trzeba odesłać do momentu aż się poczuje gotowy i wtedy ewentualnie sprawdzic czy dalej nam po drodze. W przeciwnym razie szkoda czasu.
przypomniał mi się chłopak, z którym spotykałam się pod koniec szkoły średniej, byliśmy czymś w stylu fwb przez pół roku. ja może bym i chciała żeby był z tego związek, ale on mówił, że nie potrafi się zaangażować po paru miesiącach, że zraniła go jakaś dziewczyna kiedyś, no typowe teksty w końcu znalazłam sobie kandydata, który był gotowy się zaangażować i relacja z tym pierwszym się skończyła, niedługo potem on spotkał następną dziewczynę, której mówił dokładnie to samo, ale ona to zaakceptowała i cierpliwie czekała. przez bardzo długi czas ich relacja była "tajemnicą poliszynela", na spotkaniach ze znajomymi ona się do niego przytulała etc, ale oficjalnie nie byli razem nie wiem po jakim czasie, ale w końcu jakoś to naturalnie ewoluowało w związek i są razem do dziś, a minęło już jakieś 6-7 lat od tamtych początków. jak widać, jednak czasem da się wyczekać sobie faceta
__________________
You may think he's a sleepy-type guy
Always takes his time
Soon I know you'll be changing your mind
When you've seen him use a gun, boy
When you've seen him use a gun
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 11:52   #19
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Z moich doświadczeń:
- patologiczne chowanie telefonu i dostępu do wszelkich komunikatorów,
- znikanie bez słowa,
- unikanie pracy
- unikanie rozmów na poważne tematy
- podejścia, że jak baba jest w domu to ona sprząta, pierze i gotuje
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-29, 12:09   #20
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
przypomniał mi się chłopak, z którym spotykałam się pod koniec szkoły średniej, byliśmy czymś w stylu fwb przez pół roku. ja może bym i chciała żeby był z tego związek, ale on mówił, że nie potrafi się zaangażować po paru miesiącach, że zraniła go jakaś dziewczyna kiedyś, no typowe teksty w końcu znalazłam sobie kandydata, który był gotowy się zaangażować i relacja z tym pierwszym się skończyła, niedługo potem on spotkał następną dziewczynę, której mówił dokładnie to samo, ale ona to zaakceptowała i cierpliwie czekała. przez bardzo długi czas ich relacja była "tajemnicą poliszynela", na spotkaniach ze znajomymi ona się do niego przytulała etc, ale oficjalnie nie byli razem nie wiem po jakim czasie, ale w końcu jakoś to naturalnie ewoluowało w związek i są razem do dziś, a minęło już jakieś 6-7 lat od tamtych początków. jak widać, jednak czasem da się wyczekać sobie faceta
Ja mam wśród dalszych znajomych przykład takiego "wyczekanego" (i też w sumie "wylatanego") związku. Dziewczyna długo chodziła za tym swoim obecnym chłopakiem, czekała aż on się w końcu określi no i się doczekała. Też są razem już długi czas, ale nie wiem, czy można ich relację nazwać szczęśliwą.
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 12:48   #21
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

naciskanie bardzo szybko na wylacznosc, zachowania kontrolujace.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 13:34   #22
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Mówienie źle o ex,
rozliczanie się co do grosza,
Nie uwzględnianie moich preferencji dot.sposobu spędzania czasu, jedzenia, samopoczucia....
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 13:44   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Cytat:
Napisane przez toomanyfeelings Pokaż wiadomość
"love bombing" czytałem niedawno o tym. Taka sytuacja nie daje poczucia bezpieczeństwa, jednego wieczoru mogę być dla kogoś najlepszy, a następnego dnia rano przeciwieństwo, nie rozumiem takich zmian. "thursday I don't care about you, friday I'm in love"
Czyli to co sam próbujesz stosować?

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:43 ----------

Cytat:
Napisane przez Overcooked Pokaż wiadomość
(...)
1. Sądząc po twoich wypowiedziach to ty stosujesz wspomniane lovebombing i dziewczyny od ciebie uciekają. 2. Nie wklejaj cytatów z piosenek, one nic nowego nie wnoszą do twoich wypowiedzi.
Widzę, że mnie ktoś uprzedził.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 14:51   #24
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Cytat:
Napisane przez VivelaPologne Pokaż wiadomość
Ja mam wśród dalszych znajomych przykład takiego "wyczekanego" (i też w sumie "wylatanego") związku. Dziewczyna długo chodziła za tym swoim obecnym chłopakiem, czekała aż on się w końcu określi no i się doczekała. Też są razem już długi czas, ale nie wiem, czy można ich relację nazwać szczęśliwą.

Ja znam takie małżeństwo
Spiknęli się na 2-3 roku studiów, ale widać było gołym okiem, że to jej zależy, to ona była inicjatorką spotkań, randek, ona wciąż przytulała się do niego, chodziła na te same zajęcia, co on (choć była w innej grupie), raz na lektoracie z angielskiego zapytana o swoje hobby, powiedziała "meeting my boyfriend". No i wychodziła sobie małżeństwo, pobrali się 2-3 lata po studiach, mają dziecko. Chyba są szczęśliwi.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 15:24   #25
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 06:09
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-29, 18:58   #26
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

- skąpstwo
- uzależnienia
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 07:47   #27
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89592636]Mówienie źle o ex,
rozliczanie się co do grosza,
Nie uwzględnianie moich preferencji dot.sposobu spędzania czasu, jedzenia, samopoczucia....[/QUOTE]

__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 10:30   #28
Effy_Es
Raczkowanie
 
Avatar Effy_Es
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 145
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Wymieniłabym następujące:

- lenistwo
- uzależnienie emocjonalne od rodziców
- skąpstwo
- braku planu na życie
-narzekanie na życie i brak motywacji, żeby cokolwiek zmienić
- ciągła potrzeba bycia zapewnianym o tym, że jest się wystarczającym i chorobliwa niepewność siebie
- częste gadanie/wspominanie o byłej/byłych
- oglądanie się za innymi
- przesadnie długie randkowanie, które donikąd nie prowadzi
- w przypadku faceta szukającego związku: gotowość na seks, ale nie na związek


Odnośnie ostatniego - spotykam się właśnie z takim, który wciąż nie umie się określić, co dalej, ale jęczy, że mu brakuje dotyku. Zaznaczyłam, że albo w najbliższym czasie sytuacja się rozwiążę albo nie ma sensu marnować czasu na kolejne randkowanie.
Effy_Es jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 11:02   #29
Andziullka666
Zadomowienie
 
Avatar Andziullka666
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1 271
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

Dla mnie to jeszcze:
Zwolennik PiSu/Konfy
Praktykujący religie
Seksizmy typu kobiety muszą umieć gotować, chcieć mieć dzieci
Chamskie odzywki do ludzi
Nadmierne spożywanie alkoholu
Foliarstwo, wszelkie teorie o nwo, antyszczepy itd.
Przechwalanie się tym co ma i gdzie był
Zaborczość, pretensje o nieodebrany telefon i tym podobne
Granie biednego misia, wszyscy źli tylko on niewinny
__________________
01.02.2016 66kg






13.08.2016
Andziullka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-30, 14:05   #30
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 505
Dot.: Porozmawiajmy o red flags

A w temacie wątku, to jeszcze:
- tworzenie dram i kłótni o pijerdoły na początku związku w sensie, spotykamy się od raptem miesiąca, a już zdążyliśmy się piździesiąt razy pokłócić, i jak się przyjrzeć, to częściej się kłócimy, niż miło i fajnie spędzamy razem czas.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-06 11:30:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:36.