Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ? - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2017-03-08, 19:52   #181
pamelaa
Przyczajenie
 
Avatar pamelaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba ka¿da farba inaczej siê wch³ania. Np czerwony barwnik wyp³ukuje siê najszybciej, a blond podobno najbardziej siê w¿era we w³osa.
No tak, szczególnie je¿eli to blond po rozja¶nianiu.
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Szczególnie je¶li jest siê aktywnym zawodowo i obowi±zuje dresscode
Otó¿ to. Tym samym nie mo¿na te¿ pozwoliæ sobie na odrosty, bo bardzo to nieprofesjonalnie wygl±da...a niby taka ma³a rzecz.
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Spróbuj szamponów i masek z efektem laminowania. Farbujesz w³osy?
Ja znam tylko od¿ywkê z Mariona. Pomaga Ci to co¶? ja nie widzê efektów
pamelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-10, 20:23   #182
Galatte
Raczkowanie
 
Avatar Galatte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Grudzi±dz
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Lola9802 Poka¿ wiadomo¶æ
Cze¶æ. Mam grube w³osy, które d³ugo utrzymywa³y dobr± kondycjê, ale ostatnio co¶ siê popsu³o. By³am u fryzjera i ¶ciêcie suchych koñców trochê poprawi³ ich stan wizualny i kondycjê, ale mimo stosowania olejków i od¿ywek to jako¶ s³abo na nie reaguj±. W³osy s± po farbowaniu (rok temu). Znacie mo¿e jakie¶ (nawet drogie) intensywnie regeneruj±ce preparaty, ale takie, których skuteczno¶æ mo¿ecie potwierdziæ. Mo¿e która¶ z Was mia³a taki problem? Dziêki z góry za odpowied¼.
Jakie konkretnie masz z nimi problemy? Mo¿liwe, ¿e stosujesz z³y olejek. Spróbuj te¿ szamponów i od¿ywek z apteki. One maj± najlepszy sk³ad i silnie dzia³aj±, bo s± przeznaczone dla ludzi z powa¿nymi problemami, po chemioterapii itp.

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
No tak, szczególnie je¿eli to blond po rozja¶nianiu.
Rozja¶nianie to ju¿ w ogóle dramat dla w³osów. Czasem o tym my¶lê ale wiem, ¿e to by by³a bardzo z³a decyzja w przypadku moich w³osów.

Cytat:
Napisane przez pamelaa Poka¿ wiadomo¶æ
Otó¿ to. Tym samym nie mo¿na te¿ pozwoliæ sobie na odrosty, bo
bardzo to nieprofesjonalnie wygl±da...a niby taka ma³a rzecz.
Odrosty i zaniedbane paznokcie, to najgorsze co mo¿e byæ, je¶li masz w pracy kontakt z lud¼mi. Od razu zra¿a potencjalnych klientów i wyl±dowa³abym na dywaniku w ci±gu 10 minut
__________________
,,Dzieliæ siê rado¶ci± to dwa razy tyle rado¶ci, dzieliæ siê smutkiem to po³owa smutku.''
Galatte jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-14, 08:08   #183
donusiaa
wiatr we w³osach
 
Avatar donusiaa
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Dzier¿oniów
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Dobry i zadbany wizerunek w pracy to podstawa. Zreszt± gdyby tego u mnie nie wymagali, to i tak czu³abym siê sama nieswojo z zaniedbanymi w³osami i paznokciami. Jaki¶ czas temu zbyt wiele farbowañ mocno przesuszy³o i poniszczy³o mi w³osy, a¿ straci³y blask i gorzej siê je uk³ada³o. Uda³o mi siê zatrzymaæ ten proces i zregenerowaæ moje os³abione kosmyki kuracj± seboradin regeneruj±cy. Mam w niej maskê, szampon i lotion i taka potrójna si³a szybko od¿ywi³a i wzmocni³a moje w³osy. teraz z dum± mogê chodziæ nawet w rozpuszczonych w³osach, które mój facet tak uwielbia
donusiaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-15, 17:46   #184
szmiiinka
Przyczajenie
 
Avatar szmiiinka
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 8
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Jakie konkretnie masz z nimi problemy? Mo¿liwe, ¿e stosujesz z³y olejek. Spróbuj te¿ szamponów i od¿ywek z apteki. One maj± najlepszy sk³ad i silnie dzia³aj±, bo s± przeznaczone dla ludzi z powa¿nymi problemami, po chemioterapii itp.
Ale takie kosmetyki s± drogie...my¶lê, ¿e olejki z dobrym naturalnym sk³adem mo¿na znale¼æ te¿ w drogeriach - ja u¿ywa³am jakiego¶ z Rossmana, tylko nie pamiêtam nazwy. Pani mi doradzi³a, wystarczy popytaæ. Wtedy zaczê³y mi w³osy szybko rosn±æ, nie nad±¿a³am z farbowaniem
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Rozja¶nianie to ju¿ w ogóle dramat dla w³osów. Czasem o tym my¶lê ale wiem, ¿e to by by³a bardzo z³a decyzja w przypadku moich w³osów.
Chyba lepiej farbowaæ na kolor zbli¿ony do naturalnego, wtedy te¿ nie ma takiego problemu z odrostem i mo¿na tylko sobie stosowaæ spray na odrost.
Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Odrosty i zaniedbane paznokcie, to najgorsze co mo¿e byæ, je¶li masz w pracy kontakt z lud¼mi. Od razu zra¿a potencjalnych klientów i wyl±dowa³abym na dywaniku w ci±gu 10 minut
Najgorzej jak ma siê tak± pracê, w której pracujesz w takich godzinach, ¿e po powrocie do domu nie ma si³y na farbowanie. A w weekend wyskoczy zawsze co¶ do zrobienia w domu.
__________________
Diamenty s± najlepszymi przyjació³mi kobiety...a nie, to wino
szmiiinka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-15, 22:49   #185
paulina21_09
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Jest wiele preparatów na suche i zniszczone w³osy - sera, maski, olejki, wody krystaliczne... Ja przekona³am siê do produktów na bazie naturalnych ekstraktów, ale nie takich z drogerii, tylko tych, które naprawdê maj± du¿± zawarto¶æ warto¶ciowych sk³adników aktywnych. Warto doradziæ siê konsultantki jaki produkt bêdzie odpowiedni dla skóry g³owy oraz w³osów, poniewa¿ problem zazwyczaj nie le¿y jedynie w zniszczonych koñcówkach.
paulina21_09 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-24, 18:20   #186
Galatte
Raczkowanie
 
Avatar Galatte
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Grudzi±dz
Wiadomo¶ci: 46
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez szmiiinka Poka¿ wiadomo¶æ
Ale takie kosmetyki s± drogie...my¶lê, ¿e olejki z dobrym naturalnym sk³adem mo¿na znale¼æ te¿ w drogeriach - ja u¿ywa³am jakiego¶ z Rossmana, tylko nie pamiêtam nazwy. Pani mi doradzi³a, wystarczy popytaæ. Wtedy zaczê³y mi w³osy szybko rosn±æ, nie nad±¿a³am z farbowaniem
No niestety swoje kosztuj±. Zgadzam siê, ¿e w drogeriach te¿ czêsto mo¿na znale¼æ pere³ki. Wystarczy czytaæ sk³ady i poedukowaæ siê troszkê w temacie.

Cytat:
Napisane przez szmiiinka Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba lepiej farbowaæ na kolor zbli¿ony do naturalnego, wtedy te¿ nie ma takiego problemu z odrostem i mo¿na tylko sobie stosowaæ spray na odrost.
Wiele dziewczyn bardzo chce mieæ zupe³nie inny kolor, ni¿ ich naturalny. A jak w grê zaczyna wchodziæ siwienie, to nie ma rady

Cytat:
Napisane przez szmiiinka Poka¿ wiadomo¶æ
Najgorzej jak ma siê tak± pracê, w której pracujesz w takich godzinach, ¿e po powrocie do domu nie ma si³y na farbowanie. A w weekend wyskoczy zawsze co¶ do zrobienia w domu.
Pó³ biedy jak siê farbuje w domu. Gorzej jak trzeba do fryzjera siê umówiæ, a tam terminy d³ugie i jeszcze godziny pracy siê nie zgrywaj±. Znam ten temat
__________________
,,Dzieliæ siê rado¶ci± to dwa razy tyle rado¶ci, dzieliæ siê smutkiem to po³owa smutku.''
Galatte jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-26, 17:55   #187
alabio
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomo¶ci: 56
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Pó³ biedy jak siê farbuje w domu. Gorzej jak trzeba do fryzjera siê umówiæ, a tam terminy d³ugie i jeszcze godziny pracy siê nie zgrywaj±. Znam ten temat
nawet jak w domu to nie osiagniesz takiego samego efektu ,chocby ze wzgledu na farby prof ,a nie prof . no ale...

Cytat:
Napisane przez szmiiinka Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba lepiej farbowaæ na kolor zbli¿ony do naturalnego, wtedy te¿ nie ma takiego problemu z odrostem i mo¿na tylko sobie stosowaæ spray na odrost.
.
zawsze mówili,¿e najlepiej podkrêciæ tylko kolor farba ,a nie robiæ diametraln± zmiane ;] spray?

Cytat:
Napisane przez Galatte Poka¿ wiadomo¶æ
Odrosty i zaniedbane paznokcie, to najgorsze co mo¿e byæ, je¶li masz w pracy kontakt z lud¼mi. Od razu zra¿a potencjalnych klientów i wyl±dowa³abym na dywaniku w ci±gu 10 minut
tu sie zgadzam,odrost i to jeszcze bardzo kontrastowy ;/
alabio jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2017-03-27, 12:06   #188
tevarrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomo¶ci: 99
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Niew±tpliwie musisz je odpowiednio wzmocniæ. Na pewno musisz zastanowiæ siê nad zmian± diety. Wprowad¼ do niej wiêcej warzyw i owoców, dziêki czemu dostarczysz im potrzebnych minera³ów. Pij du¿o wody i nawadniaj organizm, w³osy te¿ na tym skorzystaj±. No i na koñcu, zainwestuj w dobre kosmetyki od¿ywcze. Bardzo dobrze na w³osy dzia³aj± te z firmy Kerastase, które zbieraj± same pozytywne opinie. Ja czyta³am o nich na http://mangopress.pl/co-to-sa-kosmet...-potrzebujesz/ i postanowi³am przetestowaæ. Rzeczywi¶cie, efekt przerós³ moje naj¶mielsze oczekiwania, a w³osy w¿yciu nie by³y tak dobrze od¿ywione, miêkkie i gêste. Spróbuj, my¶lê ¿e Ci pomog±.
tevarrena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-27, 14:43   #189
olazalewska
Przyczajenie
 
Avatar olazalewska
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: lublin
Wiadomo¶ci: 1
Dot.: suche i zniszczone w³osy

hej odezwij sie do mnie, moge mieæ co¶ na Twój problem

---------- Dopisano o 14:43 ---------- Poprzedni post napisano o 14:40 ----------

hej moge miec rozwiaznie Twojego problemu, odewzij siê
olazalewska jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-29, 21:53   #190
pamelaa
Przyczajenie
 
Avatar pamelaa
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez alabio Poka¿ wiadomo¶æ
nawet jak w domu to nie osiagniesz takiego samego efektu ,chocby ze wzgledu na farby prof ,a nie prof . no ale...
Jako¶ siê nie zgodzê, ale to chyba zale¿y od wymagañ tego, co chce siê mieæ na g³owie

Cytat:
Napisane przez alabio Poka¿ wiadomo¶æ
tu sie zgadzam,odrost i to jeszcze bardzo kontrastowy ;/
taki jest najgorszy!
pamelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-03-30, 11:08   #191
donn30
Przyczajenie
 
Avatar donn30
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

U m nie znowu te bardziej naturalne nie zawsze siê sprawdzaj±, chocia¿ wola³abym pewnie takich u¿ywaæ. A polecisz co¶ konkretnego?
__________________
Zapraszam serdecznie www.glowlifestyle.pl
donn30 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-01, 08:29   #192
martin1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 1
suche w³osy

Witam, mam bardzo suche w³osy. Wcze¶niej u¿ywa³em szamponu head shoulders a potem a¿ do teraz stosuje pantene pro v. W³a¶nie przed chwilk± wyczyta³em, ¿e te szampony maj± SLS czyli to jest prawdopodobnie przyczyn± suchych i odstaj±cych w³osów. Dodam, ¿e w³osy myje codziennie, bo na 2 dzieñ mam przet³uszczone oraz borykam sie z ³upie¿em. Ogólnie w³osy zawsze mia³em gêste, ale ostatnio pojawi³y mi siê s³absze w³osy. Proszê o poradê czym myæ w³osy, bo ca³e ¿ycie mia³em krótkie w³osy a przez rok w³osy zapuszcza³em i sie za³ama³em bo nie wiem czy zaczynam traciæ w³osy i ³ysieæ czy co. Poni¿ej zdj moich w³osów i ³upie¿ jaki mia³em po umyciu.

https://scr.hu/JWNv6j

https://scr.hu/LrNyAZ
(taki mia³em ³upie¿ jak my³em w³osy przeciw³upie¿owym head shoulders, obecnie mam mniej ³upie¿u)
martin1994 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-01, 13:41   #193
herrbata
Przyczajenie
 
Avatar herrbata
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Edynburg/Gliwice/W³adys³awowo
Wiadomo¶ci: 26
GG do herrbata Send a message via Skype™ to herrbata
Dot.: suche w³osy

More wlosy lubi± slsy , wysuszaj± sie ale z innej przyczyny. Tez musze myæ codziennie. Jednak rezygnuje z tych dwóch bo sa po prostu s³abe. Kup sobie szampon z pokrzywy a jesli chodzi o nawil¿anie zadbaj o dobra odzywke


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
www.poradyherrbaty.pl
herrbata jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-04-02, 17:40   #194
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomo¶ci: 25 326
Dot.: suche w³osy

Cytat:
Napisane przez martin1994 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, mam bardzo suche w³osy. Wcze¶niej u¿ywa³em szamponu head shoulders a potem a¿ do teraz stosuje pantene pro v. W³a¶nie przed chwilk± wyczyta³em, ¿e te szampony maj± SLS czyli to jest prawdopodobnie przyczyn± suchych i odstaj±cych w³osów. Dodam, ¿e w³osy myje codziennie, bo na 2 dzieñ mam przet³uszczone oraz borykam sie z ³upie¿em. Ogólnie w³osy zawsze mia³em gêste, ale ostatnio pojawi³y mi siê s³absze w³osy. Proszê o poradê czym myæ w³osy, bo ca³e ¿ycie mia³em krótkie w³osy a przez rok w³osy zapuszcza³em i sie za³ama³em bo nie wiem czy zaczynam traciæ w³osy i ³ysieæ czy co. Poni¿ej zdj moich w³osów i ³upie¿ jaki mia³em po umyciu.

https://scr.hu/JWNv6j

https://scr.hu/LrNyAZ
(taki mia³em ³upie¿ jak my³em w³osy przeciw³upie¿owym head shoulders, obecnie mam mniej ³upie¿u)
Pantene maj± SLES, a nie SLS, to s± ró¿ne substancje o ró¿nej sile dzia³ania. SLS jest rzadko spotykanym sk³adnikiem.
S±dz±c po zdjêciu, to Twoje w³osy potrzebuj± po prostu od¿ywki, je¶li jej nie u¿ywasz to tak naprawdê ka¿da jedna bêdzie lepsza ni¿ jej brak i w³a¶ciwie obojêtne, od czego zaczniesz. Mo¿e tylko nie kupuj na krótkie w³osy od¿ywek typu "cudowne olejki" i o tego typu nazwach, bo niektóre z nich s± bardzo ciê¿kie.
Co do ³upie¿u, to tutaj bardziej sprawdz± siê konkretne produkty apteczne. Drogeryjne maj± z regu³y jedn±, dwie te same powtarzaj±ce siê substancje przeciw³upie¿owe, jak Ci jeden, drugi trzeci nie pomagaj±, to czwarty te¿ tego nie zrobi, trzeba szukaæ czego¶ innego. I przestrzegaæ zalecenia producenta co do czasu trzymania szamponu na g³owie.
chimay jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-05-27, 22:47   #195
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomo¶ci: 2 698
Keratynowe prostowanie w³osów lub inny zabieg dla zniszczonych w³osów. Co wybraæ?

Cze¶æ

Niestety, chyba zniszczy³am sobie w³osy. Kiedy¶ mia³am bardzo zdrowe, ale zaczê³am rozja¶niaæ na w³asn± rêkê (¿elem L'Oreal Siê, kolor wychodzi fajny). Jaki¶ czas wszystko by³o OK, a teraz, po dwóch latach u¿ywania rozja¶niacza (kilka u¿yæ przez parê dni na odrosty, potem 6-8 tygodni przerwy) zauwa¿y³am, ¿e w³osy s± w strasznym stanie.
Wy³ama³y siê od gumki (i ta warstwa jest okropna, ale przesta³am u¿ywaæ lakieru do w³osów i chyba teraz a¿ tak szybko siê nie niszcz±), s± suche, pl±cz± siê, trudno je rozczesaæ i wysuszyæ, wysuszone pusz± siê.
U¿ywam szamponu i od¿ywki (aktualnie to Experto Repair, ale zmieniam kosmetyki ¿eby znale¼æ jak najlepszy), maski do w³osów, 100% olejku arganowego - 2 razy w tygodniu.
I dalej klapa.

Dlatego zaczê³am googlowaæ metody na szybkie poprawienie stanu w³osów i wpad³o mi w oko keratynowe prostowanie w³osów. Z tym, ¿e jaka¶ stona internetowa (nale¿±ca chyba do salonu) wymienia poni¿sze przeciwwskazania.

Cytat:
Komu nie polecamy wykonywaæ zabiegu keratynowego prostowania w³osów:
A) osobom, których w³osy s± bardzo zniszczone i maj± tendencjê do wykruszania siê
B) osobom, które my¶l±, ¿e bêd± mia³y idealnie proste w³osy po☠wykonaniu zabiegu
C) osobom, które czêsto chodz± na basen
D) osobom, które nie maj± w zwyczaju dbaæ o w³osy
E) osobom, które czêsto rozja¶niaj± w³osy
Moje w³osy:
A) S± zniszczone nie wiem czy kwalifikuje siê to na "bardzo";
B) Nie dotyczy, nie chcê mieæ idealnie prostych w³osów;
C) Chodzê na basen ze zmienn± czêstotliwo¶ci±, czasem 1x na 2 tyg., czasem 3x w tygodniu, nie wiem, czy to siê kwalifikuje jako "czêsto";
D) Nie wiem co przez to autor rozumie, myjê codziennie szamponem, u¿ywam od¿ywki do sp³ukiwania, rozczesujê, suszê, u¿ywam odrobiny olejku - poza tym "ciê¿sze" olejowanie 2x w tyg.,1x tyg. maska. Wydaje mi siê, ¿e dbam.
E) Winna - rozja¶niam i nie chcia³abym z tego rezygnowaæ.

I teraz pytanie do specjalistek: czy faktycznie to zabieg nie dla mnie? Czy mo¿e jest jaka¶ alternatywa, co¶ co poratowa³oby zniszczone w³osy i da³o szybko widoczny efekt?
Albo ewentualnie mo¿ecie poleciæ jakie¶ zabiegi/salony (w Krakowie), które bêd± w stanie podratowaæ stan moich w³osów?
Nette jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-07-22, 17:14   #196
Pauli64
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: BARDZO zniszczone w³osy! Potrzebna pomoc.

Moje w³osy koloru br±z... oczywi¶cie rozja¶niane ombre.. w domu
Takie zniszczone i tak mi ich szkoda nie chcia³am obcinaæ i testuje teraz od¿ywke http://track.easyprofits.com/15e305

Teraz moje w³osy wyl±daj± tak.paulina1.png. s± miêkkie i takie przyjemne w dotyku, to dopiero miesi±c, ale czuje ¿e sie polubimy
Pauli64 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-07-22, 22:44   #197
Agnieszka_Wro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: BARDZO zniszczone w³osy! Potrzebna pomoc.

Zgadzam siê z poprzedniczkami: w takiej sytuacji ciêcie bêdzie najlepszym wyj¶ciem
ALe z mojej strony mogê Ci poleciæ trzy maski do zniszczonych w³osów, które robi³y u mnie najlepsz± robotê :
* Maska Ulitimate Repair ( taka w czarnym opakowaniu, ale nie od¿ywka, tylko maska!) z Schwartzkopf Gliss Kur
* Maska do w³osów suchych i farbowanych z Organique
* Maska z Biovaxu (L'ibotica) intensywnie regeneruj±ca.

DO tego koniecznie olejowanie w³osów na noc.
Agnieszka_Wro jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-07-24, 09:30   #198
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 3 521
Dot.: BARDZO zniszczone w³osy! Potrzebna pomoc.

To ja jeszcze dodam maskê dro¿d¿ow± z Babuszki Agafii i maskê 3 mas³a z Fructisa (3 Butter, taka w ¿ó³tym s³oiczku).

I tak jak pisze Agnieszka_Wro wy¿ej: olejowanie to podstawa (u mnie najlepiej sprawdza³y siê: nafta kosmetyczna = jest bardzo nawil¿aj±ca, a na ni± oliwa z oliwek).
Mo¿esz te¿ kupiæ ró¿ne "gotowe" mieszkanki olejów np. Khadi, Vatika, ale one s± kontrowersyjne. Trzeba przed zakupem dobrze doczytaæ sk³ad, bo w niektórych jest parafina, a po co komu parafina na w³osach.
Wybitnym olejkiem na w³osy s± takie olejki do cia³a z Alterry: pomarañczowy (teoretycznie dzia³a antycelulitowo ), brzozowy (chyba z limonk±). Nie zra¿aj siê ich nazwami, bo sk³ady maj± wrêcz stworzone do pielêgnacji w³osów.

¯eby wzmocniæ w³osy, które dopiero wyrosn±, u mnie sprawdzi³ siê te¿ olej rycynowy i taki olejek z Green Pharmacy z czerwon± papryk± (w br±zowej buteleczce) - te z kolei wciera³am w skórê g³owy. ¯mudna robota, ale warto!

A szampon na pocz±tek musisz mieæ jak najdelikatniejszy, teraz na rynku jest zatrzêsienie porz±dnej, w³osowej pielêgnacji. Oprócz tego przyda Ci siê drugi szampon, ciut silniejszy (z SLS), do zmywania olejów.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-08-01, 12:46   #199
adziakf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomo¶ci: 30
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

a kuracja olejem kokosowym na ciep³o? próbowa³ kto¶?
adziakf jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-23, 20:54   #200
zsfwjnf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 1
Co na suche w³osy?

Prosi³bym o podanie jakich¶ konkretnych kosmetyków, które mam stosowaæ na w³osy. Mam w³osy bardzo suche (trochê krêcone, ale staram siê robiæ wszystko by siê nie krêci³y ), praktycznie nie da siê ich jakkolwiek u³o¿yæ przez to. Kto¶ co¶ poleci?
zsfwjnf jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-09-23, 21:00   #201
ewax12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 2
zniszczone w³osy

hej,mam duzy problem z wlosami pod tak naprawdê kazdym wzglêdem. mam z przodu przy twarzy krótsze w³osy ni¿ reszta, a mam w³osy lekko za ramiona. najbardziej chodzi mi o wlosy przy twarzy, sa bardzo zniszczone, bardziej niz reszta bo prostuje je codziennie a i tak nie zawsze wygladaja tak jak chce. po umyciu nie moge nawet zrobic normalnego przedzia³ka ¿eby by³ p³aski, tylko odstaja mi te w³osy jak wszystkim znana fryzura marka mostowiaka dlatego zawsze zgarniam za ucho gdy sa mokre a po tym prostowanie to juz naprawde koniecznosc. bardzo chcialabym aby wszystkie moje wlosy byly tej samej dlugosci a od paru lat nie moge nic z tym zrobic bo strasznie sie krusz±. wiem ze odstawienie prostownicy na pewno by pomoglo, ale wygladam bardzo zle gdy nie wyprostuje tych wlosow przy twarzy, zadne fryzury mi na to nie pomagaja. co moge uzywac zeby wygladaly lepiej i ogolnie co moge z tym zrobic? prosze o pomoc
ewax12345 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-09-23, 22:03   #202
aniakf
Raczkowanie
 
Avatar aniakf
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 315
Dot.: zniszczone w³osy

Wydaje mi siê, ¿e tylko odstawienie prostownicy pomo¿e...skoro siê ju¿ krusz±, to lepiej nie bêdzie- tylko gorzej. Ja przestawi³am siê na lokówko-suszarkê i naprawdê du¿o lepiej w³osy wygl±daj±. Poza tym czêsto my same demonizujemy, ¿e lepiej np. jak u Ciebie, ¿e w³osy powinny byæ wyprostowane np.przy twarzy, a mo¿e inni wcale nie zauwa¿yliby ró¿nicy.
aniakf jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-09-23, 22:43   #203
ewax12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: zniszczone w³osy

moze faktycznie masz racje.. dziekuje za odpowiedz
ewax12345 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-09-29, 12:58   #204
esterawawa
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomo¶ci: 35
Dot.: suche w³osy

Cytat:
Napisane przez martin1994 Poka¿ wiadomo¶æ
Witam, mam bardzo suche w³osy. Wcze¶niej u¿ywa³em szamponu head shoulders a potem a¿ do teraz stosuje pantene pro v. W³a¶nie przed chwilk± wyczyta³em, ¿e te szampony maj± SLS czyli to jest prawdopodobnie przyczyn± suchych i odstaj±cych w³osów. Dodam, ¿e w³osy myje codziennie, bo na 2 dzieñ mam przet³uszczone oraz borykam sie z ³upie¿em. Ogólnie w³osy zawsze mia³em gêste, ale ostatnio pojawi³y mi siê s³absze w³osy. Proszê o poradê czym myæ w³osy, bo ca³e ¿ycie mia³em krótkie w³osy a przez rok w³osy zapuszcza³em i sie za³ama³em bo nie wiem czy zaczynam traciæ w³osy i ³ysieæ czy co. Poni¿ej zdj moich w³osów i ³upie¿ jaki mia³em po umyciu.

https://scr.hu/JWNv6j

https://scr.hu/LrNyAZ
(taki mia³em ³upie¿ jak my³em w³osy przeciw³upie¿owym head shoulders, obecnie mam mniej ³upie¿u)
Spróbuj je od czasu do czasu przet³u¶ciæ, zmieñ szampon na naturalny, uwa¿aj na od¿ywki bo one tez przet³uszczaj±. Polecam ci raz na tydzieñ maseczkê do w³osy z oliwy, te¿ przet³u¶ci w³osy, ale pomaga walczyæ z ³upie¿em, w³osy po niej s± zdrowsze, a do mycia kup nawet zwyczajny szampon z pokrzywy - taki ¿eby¶ nie mia³a po nim ³upie¿u.
esterawawa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-10-02, 07:54   #205
malinowamamba25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomo¶ci: 43
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Tez uwazam, ze najlepiej jest odstawic prostownice- mi baaardzo zniszczyla wlosy przerzucilam sie na keratynowe prostowanie- zrobione dobra keratyna np inoar daje efekty na kilka miesiecy i nie uszkadza wlosow chociaz w twoim przypadku, dla kilku pasm wlosow przy twarzy, pewnie taki zabieg nie jest konieczny,
malinowamamba25 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-10-06, 06:01   #206
Klaudiah93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Pomocy , jeszcze nie znam za bardzo funkcjonowania forum i nie wiedzialam gdzie napisaæ ,wiec mo¿e tu .
Jestem po keratynowym zabiegu nie wiem jakich produktów mam u¿ywaæ chodzi mi bardziej o te dostêpne np w rossmanie , jaki szampon odzywka maska POMOCY
Klaudiah93 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-10-17, 16:47   #207
Nessa12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Nawil¿aj, nawil¿aj i jeszcze raz nawil¿aj. Potem do fryzjera. Ewentualnie fryzjer.
Nessa12 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-10-20, 22:05   #208
Makowka16
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomo¶ci: 1
Zniszczone po dekoloryzacji

Proszê o pomoc w lipcu zdecydowa³am siê na pozbycie czarnego koloru, posz³am do profesjonalnego salonu gdzie panie non stop siê szkol± . Moje w³osy wcze¶niej by³y w bardzo dobrym stanie pomimo wieloletniego farbowania na czarno, nigdy siê nie puszy³y itp... Teraz jest tragedia zreszt± jak widaæ na zdjêciach by³am pokazaæ w³osy w salonie to pani mi powiedzia³a ¿e ona te¿ ma zniszczone i po dekoloryzacji zawsze tak w³osy wygl±daj±, kaza³a olejowac i k³a¶æ maski co zreszt± robiê. Bylam dzi¶ w innym salonie pani powiedzia³a ¿e mam bardzo popalone zaproponowa³a mi ampu³ke pro fiber Loreal za 180zl ale ja nie zdecydowa³am siê póki co, boje siê ¿e to bêdzie efekt tylko jak wyjdê z salonu. Czy kto¶ mo¿e mi doradziæ... Co¶ poleciæ... Jestem za³amana
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20171020-163754.jpg (40,9 KB, 25 za³adowañ)
Makowka16 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-10-27, 10:13   #209
basia0707
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomo¶ci: 229
Dot.: Suche,wypadaj±ce bardzo zniszczone wlosy - co z nimi zrobiæ ?

Cytat:
Napisane przez domi_domi22 Poka¿ wiadomo¶æ
malinowamamba25 ja siê w³a¶nie przymierzam do takiego zabiegu keratynowego prostowania w³osów na produktach z Inoar ale dla moich w³osów chyba bardziej odpowiedni bêdzie ten zabieg GHair ( w³osy mega grube objêto¶ciowo ). Muszê tylko podpytaæ moj± fryzjerkê czy robi w ogóle takie zabiegi ;/
Ja jestem po zabiegu inoar i w³osy s± cudowne , l¶ni±ce , b³yszcz±ce proste mia³am robiony keratyn± moroccan bo mam cienkie w³osy a znajoma mia³a ghair i tez zadowolona .

---------- Dopisano o 10:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Makowka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê o pomoc w lipcu zdecydowa³am siê na pozbycie czarnego koloru, posz³am do profesjonalnego salonu gdzie panie non stop siê szkol± . Moje w³osy wcze¶niej by³y w bardzo dobrym stanie pomimo wieloletniego farbowania na czarno, nigdy siê nie puszy³y itp... Teraz jest tragedia zreszt± jak widaæ na zdjêciach by³am pokazaæ w³osy w salonie to pani mi powiedzia³a ¿e ona te¿ ma zniszczone i po dekoloryzacji zawsze tak w³osy wygl±daj±, kaza³a olejowac i k³a¶æ maski co zreszt± robiê. Bylam dzi¶ w innym salonie pani powiedzia³a ¿e mam bardzo popalone zaproponowa³a mi ampu³ke pro fiber Loreal za 180zl ale ja nie zdecydowa³am siê póki co, boje siê ¿e to bêdzie efekt tylko jak wyjdê z salonu. Czy kto¶ mo¿e mi doradziæ... Co¶ poleciæ... Jestem za³amana
Raczej amp³uka nie uratuje ju¿ mocno zniszczonych w³osów tylko wiêksze ¶ciêcie i dbanie o w³osy , nie prostowanie ich zabezpieczanie przed suszeniem i na pewno nie kombinowanie z farbami Bo pogorszy to stan w³osów . Lepiej u¿ywaæ szamponu i od¿ywki fioletowej by neutralizowaæ ¿ó³ty odcieñ od inoar maja szampon i od¿ywkê i fajnie tonuje w³osy i nawil¿a bo wiêkszo¶æ fioletowych p³ukanek mocno wysusza w³osy .

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Makowka16 Poka¿ wiadomo¶æ
Proszê o pomoc w lipcu zdecydowa³am siê na pozbycie czarnego koloru, posz³am do profesjonalnego salonu gdzie panie non stop siê szkol± . Moje w³osy wcze¶niej by³y w bardzo dobrym stanie pomimo wieloletniego farbowania na czarno, nigdy siê nie puszy³y itp... Teraz jest tragedia zreszt± jak widaæ na zdjêciach by³am pokazaæ w³osy w salonie to pani mi powiedzia³a ¿e ona te¿ ma zniszczone i po dekoloryzacji zawsze tak w³osy wygl±daj±, kaza³a olejowac i k³a¶æ maski co zreszt± robiê. Bylam dzi¶ w innym salonie pani powiedzia³a ¿e mam bardzo popalone zaproponowa³a mi ampu³ke pro fiber Loreal za 180zl ale ja nie zdecydowa³am siê póki co, boje siê ¿e to bêdzie efekt tylko jak wyjdê z salonu. Czy kto¶ mo¿e mi doradziæ... Co¶ poleciæ... Jestem za³amana
Raczej amp³uka nie uratuje ju¿ mocno zniszczonych w³osów tylko wiêksze ¶ciêcie i dbanie o w³osy , nie prostowanie ich zabezpieczanie przed suszeniem i na pewno nie kombinowanie z farbami Bo pogorszy to stan w³osów . Lepiej u¿ywaæ szamponu i od¿ywki fioletowej by neutralizowaæ ¿ó³ty odcieñ od inoar maja szampon i od¿ywkê i fajnie tonuje w³osy i nawil¿a bo wiêkszo¶æ fioletowych p³ukanek mocno wysusza w³osy .
basia0707 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2017-10-28, 13:21   #210
Kasiek3546
Kasiek
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomo¶ci: 1
Mocno zniszczone w³osy.

Mo¿e co¶ takiego by³o, nie wiem, nie sprawdzi³am.

Mam wielki problem z moimi w³osami. Dwa lata temu bardzo mocno je rozja¶ni³am, pó¼niej dwa razy malowa³am na szaro. Ostatnio wróci³am do br±zu. Kolor z moich w³osów wyp³ukuje siê po dwóch tygodniach, w³osy zaczê³y mi strasznie wypadaæ, a koñcówki po miesi±cu od obciêcia s± w okropnym stanie. Mam cienkie, suche i pusz±ce siê w³osy. Niczym nie mogê nawil¿c ich nawil¿yæ. Pomocy.
Kasiek3546 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-07-07 14:25:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:28.