Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 11:37   #1
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14
Unhappy

Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach


Witam wszystkie Wizażanki , od dawna przeglądam to forum, jednak pierwszy raz zostałam zmuszona z powodu moich włosów do napisania nowego wątku z pytaniem o przyczynę i poradę jak temu problemowi zaradzić. Przeglądnęłam kilka wątków w tym temacie jednak albo dotyczyły henny, albo normalnie występującego blaknięcia/wypłukiwania się farby z czasem.

Otóż mój problem polega na tym, że:

Włosy zaczęłam farbować już w podstawówce (bez jakiejś szczególnej pielęgnacji mojej czupryny), zaczęło się od saszetek do 6 myć, aż któregoś dnia zapragnęłam być platynową blondynką (przy moich naturalnych brązowych włosach, ciemnej oprawie oka). Efekt pewnie każda z Was może sobie wyobrazić (największa moją koloryzacyjna głupota) - niezbyt rewelacyjny, już po dwóch rozjaśnianiach farbą drogeryjną postanowiłam udać się do fryzjera i przykryć to żółto-białe paskudztwo czarną farbą Garniera - udało się od razu za pierwszym razem, bez wypłukiwania się koloru, łat, ogólnie kolor piękny cały miesiąc. Przez ten cały okres farbowałam się trwałą czernią z Garniera 100% Color lub Palette, aż któregoś dnia czarny kolor mi się znudził i postanowiłam powrócić do brązu. Wybierając po raz kolejny "mądry" sposób pobiegłam do drogerii po rozjaśniacz firmy Joanny i nałożyłam na swoją czuprynę - efekt końcówki czarno-brązowo-rudo-platynowy odrost - po prostu piękna tęcza. Szybko pobiegłam po brązową farbę, która przykryła tą tęcze na bardzo zbliżony do mojego naturalnego koloru brąz (jedynie końce zostały wciąż czarne).

Po tych przygodach zaprzestałam farbowania, ścięłam włosy i podczas ich odrastania starałam się możliwie jak najbardziej o nie dbać - olejować, odżywiać od środka, nawilżać, serwować im proteiny w maskach, zabezpieczać końcówki jedwabiem. I dopiero stosunkowo niedawno (po kilku latach) zapragnęłam przyciemnić mój kolor do ciemnego brązu, czarnego. I tutaj zaczęły się schody - jakiej farby bym nie nałożyła kolor po praktycznie 3-5 myciach znika. Brązy Garniera - wypłukały się do zera, brązy Syossa - wypłukały się do zera, brązy i czernie Wellatona - wypłukały się do zera. Zrozpaczona, dobrze znając markę Palette i ich trwałe jak nie wiem co farby, z pełną świadomością sięgnęłam po ich czerń. Pierwsze mycie - farba wypłukuje się, drugie mycie - farba wypłukuje się, jednak pocieszam się, że może nie wypłukałam włosów po farbowaniu zbyt dobrze, może to resztki farby ze skóry głowy, trzecie mycie - wciąż widzę fioletową wodę...

W efekcie boję się, że sytuacja powtórzy się jak z innymi farbami i szukam u was ratunku - CO ZROBIĆ?! Może któraś z was miała podobną sytuacje? Możecie polecić mi jakąś dobrą farbę (nie wierzę chyba, że istnieje jakaś trwalsza od Palette)? Jakiś sposób pielęgnacji, trik na utrzymanie koloru? Podać przyczynę tego zjawiska? Naprawdę załamuję ręce i nie wiem co robić...
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:32   #2
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

tak szybka Ci farba znika? nawet czarny sie wyplukuje? ciezko mi w to uwierzyc, moze troche przesadasz? a to ze przez pierwsze farbowania leci brudna wodo to normalne, nie znaczy ze odrazu kolor znika
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:39   #3
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Tak, naprawdę tak szybko nic nie przesadzam. Brązy wytrzymały 4-5 myć, czerń Wellatona wytrzymała chyba najdłużej, ale już właśnie po 4-5 myciach było widać brązowe łaty, a potem wymył się całkiem. Teraz właśnie sięgnęłam po Paletta, trzecie mycie mam za sobą i leciała fioletowa woda (ale napewno nie tak bardzo brudna jak to było przy Wellatonie i to mnie też pociesza, nie wiem czy to ma znaczenie, ale brąz Wellatona był w piance, natomiast czerń normalnie). Jestem już chyba przewrażliwiona i boję się, że Palette też zawiedzie.. No po prostu wszystkie farby schodziły jak saszetki..
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:51   #4
Albertinho7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Istebna koło Wisły ( małysz i te sprawy:) )
Wiadomości: 88
GG do Albertinho7 Send a message via Skype™ to Albertinho7
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

podstawowa sprawa czy włosy które wtedy rozjaśniałaś całkowicie odrosły i obcięłaś je czy nie wiem od pół głowy jeszcze są?

to jest to że to sklepowe kup sobie profesjonalną farbę u fryzjera skoro chcesz ciemny kolor wcale drogo nie wyjdzie bo jeżeli nie masz siwych włosów to jedna farba wystarczy bez mieszania i wyjdzie Ci kolor bez spłukiwania
Albertinho7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 12:55   #5
nejlt
Przyczajenie
 
Avatar nejlt
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Ja także zaczęłam przygodę z farbowaniem włosów bardzo wcześnie, zaczynałam od różnych odcieni blondów a zakończyłam na czerni, którą mam do teraz.
Przez pierwsze 2-3 mycia po koloryzacji farba wymywa Ci się ze skóry głowy, a nie z włosów.
Wypłukiwanie się farby w tak krótkim czasie może być spowodowane nieszczelną łuską włosa.
Stosujesz szampony i odżywki do włosów farbowanych?

Co do farb u mnie sprawdza się farba Loreal-Casting Creme Gloss.
nejlt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:06   #6
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

U mnie, u mojej siostry i koleżanki palette schodzi migiem, nie wiem czemu bo kiedyś tak nie było

ja polecam od siebie joannę bo tylko to mi łapie odrosty normalnie

Edytowane przez Meadow
Czas edycji: 2012-08-08 o 13:08
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-08, 13:06   #7
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Nie, zdecydowanie nie odrosły jeszcze całe, gdzieś pewnie właśnie od połowy mogą być jeszcze te "pozostałości". A siwe włoski już niestety mam (na szczęście tylko kilka, niestety genetycznie rodzice przekazali mi wczesne pierwsze siwki ), Albertinho7 mogłabyś może mi polecić jakieś już sprawdzone przez Ciebie farby, z których jesteś zadowolona?

Meadow mówisz o tej Joannie w takich zielonych pudełeczkach jak dobrze pamiętam?

Edytowane przez 3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511
Czas edycji: 2012-08-08 o 13:11
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-08, 19:02   #8
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

wydaje mi się, że Twoje włosy po prostu mogą być przesuszone i nie chcą przyjąć już na stałe farby- nie są naturalne, są zabarwione poprzednimi farbowaniami i ciężko im je przyjąć. na Twoim miejscu, nie patrząc na wygląd, odstawiłabym farby na kilka miesięcy intensywnej pielęgnacji- potem na pewno jakaś ładna farba Ci chwyci.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 17:07   #9
Catacomb_Kitten
Rozeznanie
 
Avatar Catacomb_Kitten
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 513
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Mam teraz podobny problem...przez ok rok rozjaśniałam włosy i niedawno postanowiłam znów uzyskać na głowie jakiś ładny brązik, a ze rozjasniałam farbą z Joanny i do przyciemnienia włosów postanowiłam jej użyć, mianowicie odcienia Orzechowy Brąz. Ufarbowałam nią włosy dokładnie 2 tygodnie temu, i z tego brązu który był przez pierwsze dwa dni po farbowaniu nie zostało już prawie NIC :/ kolor strasznie szybko sie wypłukał i wypłukuje przy każdym kolejnym myciu, piana jest brązowa..( mam nadzieje ze szybko znajde jakiś ładny brąz z innej firmy i zostanie on ze mną na dłużej
Catacomb_Kitten jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 19:24   #10
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 14
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Tak samo jak Ty rozjaśniałam włosy Joanna
3abedfadcbdfed27b6cfc9d053dcdaa94cfcf007_6206f88315511 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 21:27   #11
Meadow
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield / Żory / Bratislava
Wiadomości: 2 277
GG do Meadow Send a message via Skype™ to Meadow
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

[1=3abedfadcbdfed27b6cfc9d 053dcdaa94cfcf007_6206f88 315511;35766416]
Meadow mówisz o tej Joannie w takich zielonych pudełeczkach jak dobrze pamiętam?[/QUOTE]
tak, dokładnie o tej
a co do rozjaśniacza z joanny to też używałam ja, moja siostra i koleżanka (maniacy ;p) rozjaśnia dobrze ale fakt może niektórym przesuszyć włosy, lepiej sobie kupić np. vincent ledier

ale ja czarny z joanny nakładałam na białe włosy (białe, nie platynowe) i nawet się nie wypłukało do brązu, jedynie do takiej naturalnej czerni, dlatego polecam
Meadow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-10, 08:54   #12
Agnieszk1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Mam do Was pytanie.. Nie wiem czy taki wątek już jest dlatego pisze tu!
Chodzi mi o to czy ciemniejsza farba,np. jakiś ciemny brąz pokryje jasne pasemka, ale mam już spore odrosty...i generalnie są dość od słońca splowiale te włosy
Wiem już z doświadczenia ze szampon czy balsam koloryzujacy sie na pasemkach szybko wyplukuje a kolejnych czerwono pomarańczowych pasem na głowie nie chce!
Czy ciemna trwala farba tez sie zmyje z jasnych pasemek?
Moj kolor pasemek to zlocisty blond, a kolor naturalny włosów -ciemny blond. Z gory dzięki za odp!
Ps chce to zrobić u fryzjera sama trochę sie boje!
Agnieszk1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 10:08   #13
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Cytat:
Napisane przez Agnieszk1986 Pokaż wiadomość
Mam do Was pytanie.. Nie wiem czy taki wątek już jest dlatego pisze tu!
Chodzi mi o to czy ciemniejsza farba,np. jakiś ciemny brąz pokryje jasne pasemka, ale mam już spore odrosty...i generalnie są dość od słońca splowiale te włosy
Wiem już z doświadczenia ze szampon czy balsam koloryzujacy sie na pasemkach szybko wyplukuje a kolejnych czerwono pomarańczowych pasem na głowie nie chce!
Czy ciemna trwala farba tez sie zmyje z jasnych pasemek?
Moj kolor pasemek to zlocisty blond, a kolor naturalny włosów -ciemny blond. Z gory dzięki za odp!
Ps chce to zrobić u fryzjera sama trochę sie boje!
dobra farba spokojnie da sobie z tym radę
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 12:12   #14
Agnieszk1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

[QUOTE=SceneQueene;3580688 9]dobra farba spokojnie da sobie z tym radę [/QUOT
Myślisz, ze pokryje jednolicie całość włosów? Boje sie, ze te pasemka beda mialy jasniejszy dziwny odcien
Agnieszk1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 12:31   #15
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Jak wybierzesz dobrą farbę, to nie powinno być żadnego problemu, o ile pasemka nie są o wiele jaśniejsze od Twoich włosków. Masz już na oku jakąś konkretną farbę?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 08:12   #16
Agnieszk1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Nie jeszcze nie, ale jak już to pójdę to zrobić u fryzjera
Nigdy sama sobie nie nakladalam szamponow czy farb..wole to oddać w pewne ręce! ale jakiś ciemny brąz, moze pomieszany z czymś- jakiś taki mi zawsze fryzjerka robiła balsam koloryzujacy - maja go zapisany w karcie wiec powinno nie być problemu. Ale tak sobie myśle, ze chyba jeszcze z miesią., dwa odczekam po lecie włosy zawsze mi troszkę ciemnieja i dopiero potem to zrobię. Na jesień
Dzięki za pomoc mimo wszystko!
Agnieszk1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 10:48   #17
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Myślę, że to dobra opcja. Polecam także szampon przeciwłupieżowy- dobrze płucze resztki farby. U fryzjera to już w ogóle nie powinno być z tym problemu. Także powodzenia, pochwal się efektem.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 12:20   #18
misiae5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 39
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

dziewczyny mam podobny problem natura obdarzyła mnie włosami hm z pasemkami mam część włosów brąz część blond bardzo jasny taka niedobarwiona jestem i jaką ciemną farbą bym nie farbowała z tych jasnych włosów farba się moment spłukuje np. wellaton albo wolniej ale i tak szybko schodzi np. palette albo nie łapie ich w ogóle bądź jak szamponetka np garnier 100 % loreal w ogóle mi nie łapie całych włosów tzn złapie 3 mycie farby nie ma no i tak naczytałam sie że może profesjonalna zakupiłam LECHER i to samo ale że to fryzjerska farba to może mam odcień zmieszać z podstawowym ? np espresso z naturalnym ciemnym brązem? już mi ręce opadają blond włosy całkiem odpadają bo znowu zaraz widać odrosty i czuje się koszmarnie z 2 lata temu farbowałam na blond wytrzymałam jakieś 2 miesiące i brąz wczoraj zdesperowana sięgnęłam po czarną farbę z garniera nutrisse no i nie złapała mi równo farb miałam 2 jak zwykle cała czupryna zaciapana i i tak nie złapało wszędzie pod spodem jasne włosy załamka
misiae5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-04, 13:07   #19
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Jeśli farba trwała się wypłukuje, należy zrobić pigmentację
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-05, 09:30   #20
misiae5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 39
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Jeśli farba trwała się wypłukuje, należy zrobić pigmentację
no tak ale wydawało mi się że na farbowanych przetrawionych włosach robi się pigmentacje a mi te farbowane co były rozjaśniane łapie z początku był problem ale w końcu farba się wżarła ale już naturalnych tych jasnych odrostów łapać nie chce to co mi da pigmentacja? przed rozjaśnianiem było tak samo tylko nie zwracałam na to uwagi a teraz strasznie mnie to denerwuje ;( czyli generalnie muszę potraktować jej jak siwe?
misiae5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-26, 18:36   #21
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Wątek odświeżę, chcę się podpiąć z moim problemem. Mianowicie moje naturalne włosy są koloru ciemnego brązu, ze złotawymi refleksami. Bardzo lubię się w czerni- od kilku lat, choć nieregularnie, farbuję włosy hebanową czernią bądź ciemnym brązem. Wcześniej robiłam to rzadko- odrost nie wyróżnia się zbyt mocno, a farba wypłukuje się do ciemnego brązu. W chwili obecnej chciałabym czarny kolor zatrzymać na dłużej. Niestety, problem polega na tym, że już po tygodniu moje włosy są owszem, ciemne, ale nie czarne- zdecydowanie ciemnobrązowe. Po trzech tygodniach od farbowania w świetle moje włosy wyglądają jak naturalne. Używałam wcześniej L'oreal Casting Creme Gloss, Hebanowa Czerń, zmywalnej, w ubiegłym miesiącu Joanny Hebanowa Czerń- kolor trwały- po trzech tygodniach znów mam włosy ciemny brąz. Dodam, że włosy mam średnioporowate, zawsze farbowane na czarno/bardzo ciemny brąz. Pokażę na zdjęciu, w pełnym słońcu, jak wyglądają moje włosy po dłuższej przerwie od farbowania (wakacje, pełne słońce, odrost nie jest blond ale brązowy)- kolor wypłukuje się do takiego jaki mam w 3/4 długości już po miesiącu od farbowania. Nie wiem co zrobić, żeby tę czerń zachować na dłużej.
Włosy myję co dwa dni i nie używam szamponów do włosów farbowanych- Joanna Mak i Bawełna nic nie dawały, jeśli chodzi o ochronę koloru, a nie używam szamponów z silikonami.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 14:56   #22
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Ja również mam ogromne problemy z farbowaniem włosów.
Z natury moje włosy są koloru ciemny blond. Kiedyś mi się znudził i przefarbowałam je na bardzo jasny blond. Po jakimś czasie chciałam wrócić do mojego naturalnego koloru, lecz za każdym razem gdy nałożę ciemniejszą farbę, zmywa się już po paru myciach i znów mam jasny kolor. I dzieje się tak niezależnie od tego czy farbuję sama czy u fryzjera.
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji czy po prostu muszę odczekać aż włosy mi odrosną? A gdybym zafarbowała farbą ciemno brązową to jest szansa, że po paru myciach kolor wymyje się tak, że zostanie ciemny blond i ten jasny już nie przebije?
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 15:21   #23
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Ja również mam ogromne problemy z farbowaniem włosów.
Z natury moje włosy są koloru ciemny blond. Kiedyś mi się znudził i przefarbowałam je na bardzo jasny blond. Po jakimś czasie chciałam wrócić do mojego naturalnego koloru, lecz za każdym razem gdy nałożę ciemniejszą farbę, zmywa się już po paru myciach i znów mam jasny kolor. I dzieje się tak niezależnie od tego czy farbuję sama czy u fryzjera.
Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji czy po prostu muszę odczekać aż włosy mi odrosną? A gdybym zafarbowała farbą ciemno brązową to jest szansa, że po paru myciach kolor wymyje się tak, że zostanie ciemny blond i ten jasny już nie przebije?
Polecam poczytać ten wątek, a nie odkopywać stare https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=83260&page=12
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-19, 18:28   #24
ciassteczkowa
Rozeznanie
 
Avatar ciassteczkowa
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 750
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Może i ja się wypowiem bo mam też taki problem. Aż moja fryzjerka się sama dziwi i sama nie wie jaki jest powód zachowania się moich włosów. Problem polega na tym że każda farba trwała począwszy od fryzjerskich (nawet czerń) po farby drogeryjne nawet taki wyjadacz jak palette bez względu na to czy jest to czerń czy jakikolwiek kolor zawsze po miesiącu mam już swój naturalny kolor włosów. Moje wlosy najnormalniej w świecie wypłukuje sztuczny barwnik. Naturalne włosy mam ciemny mysi brąz. Dodam że włosy całkowicie odrosły po zabiegach rozjaśniania.
Moja fryzjerka się śmieje że przynajmniej kolor mi się nie znudzi bo mogę faktycznie co miesiąc inny odcień nakladać bo włosy po miesiącu spłukują się do naturalnego koloru.
Dla przykładu do moich długich włosów w sierpniu nałożyłam 3 opakowania farb wellaton (2 opakowania czerni i jeden ciemny brąz) efektem było że byłam w sobotę u fryzjera z moim naturalnym brązem u fryzjerki i mam teraz ciemny brąz z połyskiem czerwonym Dlaczego 3 opakowania farby? mam bardzo bardzo duzo cienkich włosów i wtedy włosy miałam poniżej zapięcia stanika i te opakowania starczały ledwo ledwo.
Moje pytanie brzmi dlaczego się tak dzieje skoro farbuję je na ciemno, nie rozjaśniam?
ciassteczkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-21, 12:12   #25
Gosia8814
Raczkowanie
 
Avatar Gosia8814
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź , Pabianice
Wiadomości: 109
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Cytat:
Napisane przez ciassteczkowa Pokaż wiadomość
Może i ja się wypowiem bo mam też taki problem. Aż moja fryzjerka się sama dziwi i sama nie wie jaki jest powód zachowania się moich włosów. Problem polega na tym że każda farba trwała począwszy od fryzjerskich (nawet czerń) po farby drogeryjne nawet taki wyjadacz jak palette bez względu na to czy jest to czerń czy jakikolwiek kolor zawsze po miesiącu mam już swój naturalny kolor włosów. Moje wlosy najnormalniej w świecie wypłukuje sztuczny barwnik. Naturalne włosy mam ciemny mysi brąz. Dodam że włosy całkowicie odrosły po zabiegach rozjaśniania.
Moja fryzjerka się śmieje że przynajmniej kolor mi się nie znudzi bo mogę faktycznie co miesiąc inny odcień nakladać bo włosy po miesiącu spłukują się do naturalnego koloru.
Dla przykładu do moich długich włosów w sierpniu nałożyłam 3 opakowania farb wellaton (2 opakowania czerni i jeden ciemny brąz) efektem było że byłam w sobotę u fryzjera z moim naturalnym brązem u fryzjerki i mam teraz ciemny brąz z połyskiem czerwonym Dlaczego 3 opakowania farby? mam bardzo bardzo duzo cienkich włosów i wtedy włosy miałam poniżej zapięcia stanika i te opakowania starczały ledwo ledwo.
Moje pytanie brzmi dlaczego się tak dzieje skoro farbuję je na ciemno, nie rozjaśniam?
Wydaje mi się że masz po prostu silny,odporny włos,mimo jak sama ta mówisz że są cienkie. A pytasz dlaczego mają czerwony odcień skoro farbujesz na czerń zmieszaną z brązem (bo brąz jest odpowiednim balansem czerwieni z zielenią). Ale że czerń się wypłukuje to mega dziwne. Ja bym spróbowała pigmentacji czernią
Gosia8814 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:19   #26
atopia
Rozeznanie
 
Avatar atopia
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: stolica
Wiadomości: 833
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Szanowne,help.wczoraj miałam wypadek.ale po kolei.mój naturalny kolor to typowy mysi.wczoraj walnęłam miedź z syossa.wyszedl marchewkowy D:fryzjerka tego samego dnia przykryla mi to chłodnym brązem.efektem jest dziwny nieokreślony kolor.taki brąz z czerwonym pigmentem.i teraz pytanie:jak zacznę męczyć te włosy myciem szamponami przeciwłupieżowymi żeby wypłukać farbę,to co mi z tego wyjdzie?oba kolory będą schodzic równo czy jak???
__________________
Wymienisz się?
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=814092
Skromniutki książkowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795494
atopia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 09:21   #27
Lina7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Witam


Mam problem z wypłukującą się farbą z końcówek włosów ( od połowy głowy ) Farbowałam na ciemne brązy, włosy od góry piękne, dół spłukany. Nie mam już siły, bo pierwsze 2 tygodnie włosy są w całości pokryte, mija ten czas i dół jest tragiczny. Musze farbować co miesiąc, a najlepiej by było co 2 max 3 tygodnie... Mając czarne włosy odżywiałam kolor co 2 miesiące a nawet 3.
Coś robię nie tak? Farby złe ? Włosy odporne ?


Proszę o pomoc
Lina7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-16, 10:07   #28
zuzia1103
Przyczajenie
 
Avatar zuzia1103
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 17
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Proponuję zrobić pigmentację. Tylko pamiętaj, aby do pigmentacji wybrać kolor o ton jaśniejszy od wybranego poziomu.
__________________
Zapraszam do obejrzenia moich fryzur
YouTube - https://www.youtube.com/user/zuzia1103
Facebook - https://web.facebook.com/Fryzury1Pazury/
zuzia1103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-19, 17:26   #29
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Dokładnie. Przed kolejnym farbowaniem potrzebna jest repigmentacja, koniecznie ciepłym odcieniem.

Wysłane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-20, 20:54   #30
Happy_Wonderland
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 31
Dot.: Wypłukiwanie trwałej farby już po pierwszych myciach

Może to nei tylko kwestia farby, ale i pielęgnacji? Ja np. mam czerwone włosy i używam szamponu i odżywki z serii profesjonalnej L'biotica. Jestem bardzo zadowolona, a wiadomo, że czerwony kolor wypłukuje się mega szybko...
Happy_Wonderland jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 09:57:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.