Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20. - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-07-05, 13:22   #1531
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Stokrotko ja mam 1 komplet, drugi w drodze, ale ja na początku będę Mika kładła w śpiworku/ rożku bo kołdra niebezpieczna i na SR też mocno odradzali
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 13:53   #1532
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Stokrotko ja mam 1 komplet, drugi w drodze, ale ja na początku będę Mika kładła w śpiworku/ rożku bo kołdra niebezpieczna i na SR też mocno odradzali
ja tez najpierw w śpiworku będę kładła, a że mam ich 4 to będzie wybór taki najmniejszy mam różowy
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 14:31   #1533
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez stokrotka24 Pokaż wiadomość
dziewczyny ile potrzeba zmiany pościeli dla małego dziecka? Bo mam dwie a dzisiaj kupiłam za 15 zł cały komplet z baldachimem (używany) ale tak mi się spodobał, ze nie mogłam nie wziąć i teraz się zastanawiam czy ja to w ogóle zużyję
ja mam trzy komplety


dziewczyny jak to jest z tym glutenem? od dwoch tyg podaje jej kaszke manne, tzn dodaje do mleka, najpierw pół, teraz całą łyżeczkę. ale jak długo się tak podaje?
i kiedy mam przesjść na mleko 2 ? 10ego - tak jak skończy pół roku? Kurde KP było prostsze :/
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 15:36   #1534
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez strongwomen Pokaż wiadomość
Aaby, ale czemu już? przecież Kamil sobie sam łazi już może sobie wejść kiedy chce i wyjść kiedy już tam być nie chce.
Tak po prostu mi się wydawało, że później wyciąga się szczebelki - w sensie tak np. bliżej 1,5 roczku Ale wiesz - moja "wiedza" poparta jest moim "wydaje mi się"

Cytat:
Napisane przez mysia1986 Pokaż wiadomość
aaby, dzielna dziewczynka


Cytat:
Napisane przez Gucia0987 Pokaż wiadomość
czy to ptak, czy to wieloryb, nie to superAaby!

ślicznie brzuszek się zaokrągla!
superAaby made my day!

Dziękuję No zaokrągla się solidnie I muszę przyznać, że na zdjęciach wychodzi mniejszy


Cytat:
Napisane przez Gucia0987 Pokaż wiadomość
Mówiłam Wam, że moja przyjaciółka wyjechała do Pragi.
Właśnie przed chwilą stanęła w drzwiach mojej firmy
Przyszła się uściskać i powiedziała, że zostaje na weekend
Ale super suprajs! To macie udany weekend już na starcie

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
śliczny!

Dzwonił właśnie jakiś facet na domowy, ja odbieram a on do mnie "kto mówi?"


Może gość miał numer, a nie miał zapisane do kogo


Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
uuuuu jaki fajny brzusio


Cytat:
Napisane przez (t)asia Pokaż wiadomość
Aaby jaki fajnutki brzusio, nie jest wcale wielki! Ja jak dużo zjem i popije gazowanym to też taki ma

Uwierz lub nie, ale ja przed ciążą też tak miałam Teraz jest po prostu ciągle najedzony
I przyznaję rację dziewczynom, które mówiły, że w ciąży czują się lepiej niż przed (stokrotka i zaaabcia, i nie wiem, czy któraś jeszcze) - w końcu nie muszę wciągać fałd, a mój duży brzuch to Nina, a nie obżarstwo


Cytat:
Napisane przez Malensstfo Pokaż wiadomość
Aaby proszę
Ale czaderski! Śliczny jest!
Ja chcę kupić ten kocyk: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/60194849/, ale po Twoim foto i nad tym będę się zastanawiać
__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.

aaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 15:53   #1535
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez stokrotka24 Pokaż wiadomość
a ja już po wizycie, mały waży 2600 ginka mówi, że bardzo ładnie urósł bo 0,5 kg w 2 tygodnie. Nic się nie dzieje, szyjka tak jak była 2 tygodnie temu a tp przesunął się na 06,08. Ja chciałabym już za 2 tygodnie rodzić no ale cóż, małemu dobrze w brzuszku. Poza tym standardowo mam jakiegoś grzybka. Ja przytyłam 0,4 kg i razem 10,5 na plusie. Najgorsze jest to, że moja ginka idzie na urlop po 16 a wraca na początku sierpnia wiec może jej nie być jak będę rodzić, szkoda trochę. Nastepna wizyta 16,07 i to już ostatnia będzie, potem tylko w szpitalu

Ale duży facet!
I widzisz?! 10,5kg! Marzenie! A Ty się tak na początku martwiłaś


Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
no to witamy się z moim synusiem w 8 miesiącu


Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Newsy z wizyty:
Mały zdrowy jak ryba, już się trzyma cały czas wstawiony główką w dół, ale z jej rozmiarami mnie uspokoił, że wszystko w normie. Serduszko idealnie. Adaś ponoć wzorcowo jak w książce i jak na swój tydzień. To tyle z dobrych newsów. A z moich wiecznych przygód z lekarzami - to nie wydrukował mi zdjęcia, a jak się upomniałam to stwierdził, że już zakończył badanie. Nie miałam zbyt wiele czasu na pooglądanie dzidziusia bo jakoś dziwnie się spieszył. A skasował mnie jak za wizytę 4D z płytką 150zł....ja nie wiem czy tylko w Cieszynie lekarze tak przeginają pałę...do którego nie idę do porażka. Ale nie narzekam już, bo to było moje ostatnie takie usg przed porodem. Następnym razem pooglądam sobie Adasia już chyba tylko na żywo;-)
Pięknie!
A lekarz burak. I tyle


Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Pytanie do Aaby: czy innej jakiejś doświadczonej kręgosłupem
Kochana, w którym odcinku kręgosłupa dokładnie cię teraz łapie najbardziej? Bo ja mam taki problem z kręgosłupem, że co wstaję albo mam się zgiąć to aż mnie paraliżuje i płakać mi się chce...Ale to ta kość bardzo nisko usytuowana w okolicach "pupy" i tylko prawa strona. Rozumiem obciążenie kręgosłupa, ale to mnie łapie jak postrzał. I chyba już mi się miednica poszzerza bo wszystko mnie tam boli już też ok. 2 tyg;P
Kochana, mnie dokładnie boli odrobinę w lewo od kości ogonowej - w pośladku. Momentami właśnie paraliżuje, często rwie i drętwieje mi cała lewa noga.
Po Twoim opisie powiedziałabym, że to rwa, ale może rzeczywiście skurcze?


Cytat:
Napisane przez zaaaabcia Pokaż wiadomość
Jutro pakowanie a w niedziele lecimy!
Ależ to zleciało! Pamiętam, jak bilety kupowałaś! Przecież to był bodajże luty!
I straaasznie żałuję, że się z Wami nie spotkam


Cytat:
Napisane przez Gucia0987 Pokaż wiadomość
Jedno co to nogi mi puchną i doprowadzają mnie do szału. Aż bolą. Muszę kupić ten żel, co go mała i abby polecały
Kochana, zdecydowanie bardziej polecam DIH - w zeszłym roku nieraz mnie ratował Teraz też bym się nim cała obsmarowała, ale z racji ciąży musi mi wystarczyć ten żel kosmetyczny. Jednak DIH dużo lepiej działał. Do kupienia w aptece bez recepty
__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.

aaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 16:00   #1536
Malensstfo
Zakorzenienie
 
Avatar Malensstfo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7 680
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
dziewczyny jak to jest z tym glutenem? od dwoch tyg podaje jej kaszke manne, tzn dodaje do mleka, najpierw pół, teraz całą łyżeczkę. ale jak długo się tak podaje?
i kiedy mam przesjść na mleko 2 ? 10ego - tak jak skończy pół roku? Kurde KP było prostsze :/
też się nad tym zastanawiałam.. mam zamiar już kupić jedno pudełko...wg tego to od skończonego 6 msca, ale ja mam zamiar już pod koniec 5 dawać im na zmianę z 1 jeszcze...

Aaby kocyk fajny Ale jak pisałam, ja chciałam coś, do czego tak śmieci nie będą przylegać...

Dziewczynom nie smakuje jabłuszko z jagódkami...to chyba pierwsza rzecz
Malensstfo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 16:02   #1537
aaby
Zakorzenienie
 
Avatar aaby
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6 184
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Heloł!

Witamy się z Ninulcem w 24tc

Które z Was mówiły, że jak pójdę na L4, to na pewno znajdę sobie zajęcie i nie będę się nudzić? Które które?
No, to stwierdzam, że miałyście rację
Co prawda na L4 jeszcze nie jestem, ale wczoraj i dziś miałam urlop i... cały dzień coś robiłam A to urząd, a to przychodnia, a to zakupki, poodkurzać, pozmywać, obiad dla męża przygotować... i już 15
Kompa prawie w ogóle nie włączam i dobrze mi z tym!


A teraz która to mówiła, że glukozy nie da się przeżyć i tak solidnie straszy wszystkie dziewczyny, które mają to przed sobą?! Należy się lańsko!
Otóż pragnę poinformować, iż w glukozie najgorsze jest to, co się o niej słyszy, a nie sama glukoza
Owszem, słodka jak cho.le.ra, nie zaprzeczę Smakuje jak rozrobiony cukier puder. Ale jeśli rzeczywiście jest się na czczo i żołądek jest solidnie opustoszały, to myślę, że nawet ta słodkość nie zaszkodzi. Mnie nie zemdliło, nie zrobiło się słabo, przeżyłam, książkę nadrobiłam.
Także tym, które mają to przed sobą, polecam nieczytanie innych opinii i przekonanie się na własnej skórze

Odebrałam dziś wyniki. Glukoza ok, daleeeeeeeko do górnej granicy Mocz też ok
Niestety morfologia taka dość ciekawa, sporo parametrów za wysokich, sporo za niskich... Żelazo będzie na pewno, zobaczymy co jeszcze.


I tyle u mnie

Nina coś dziś bardzo oszczędna w ruchach

__________________


Odtąd MY - już nigdy JA.
W duecie siła.

aaby jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 17:18   #1538
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Aaby mi tam też glukoza smakowała, nie wiem po co niektóre ciężarówki tak nakręcają i mówią, że takie straszne itd.

brawa za tygodnie i wyniki

chciałam dzisiaj kupić rożek dla Misia, ale nie było fajnych- jednak zamówię z all i z dyńki
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 18:53   #1539
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

ja też dobrze przeżyłąm glukozę, choć z Ewcia ciut gorzej.

Malenstfo tez dzis właśnie kupiłam 2 , a jedynke mam tylko jedno zaczete i jedno całe, i tak mysle ze to zaczęte skończe a tamto zmieszam pól n pół 1 z 2
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 19:22   #1540
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Na glukozę różnie się reaguje. Mi było tylko chwilę niedobrze jakąś godzinę po wypiciu.
Przeczytałam w poczekalni prawie całą książkę:P
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 21:01   #1541
Malensstfo
Zakorzenienie
 
Avatar Malensstfo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7 680
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Na glukozę różnie się reaguje. Mi było tylko chwilę niedobrze jakąś godzinę po wypiciu.
Przeczytałam w poczekalni prawie całą książkę:P
Ja tak samo...chociaż za pierwszym razem było ok, za drugim mnie tak zemdliło...

Gocha no ja podobnie zrobię..kupiłam dziś 2..1 jeszcze mam...i kilka słoiczków z mięskiem..a w ogóle to zgarnęłam dzisiaj jakieś małe poradniki z Bobovity, były w markecie...i tam było napisane, że np. banana już można dawać...no zgłupieć można I nawet nie wiedziałam, że to już chyba trzeba zaczynać tą ekspozycję na gluten

I niestety dzień się źle skończył
Malensstfo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 21:22   #1542
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cześć, dziewczynki!

Nikita, gratuluję owocnej rozmowy. U mnie średnio jest, ale na razie nie mam sił, żeby cokolwiek zmieniać. Generalnie w mojej branży jest teraz straszny kryzys (architektura), w wielu pracowniach zwalniają ludzi albo w ogóle zamykają interesy, dlatego ja na razie czekam.
Oficjalnie mam 1/4 etatu Reszta kasy pod stołem

Aaby, fajny brzuszek (odpowiadam z opóźnieniem, bo na mojej komórce nie widać fotek zamieszczanych tutaj - teraz korzystam z komputera).

I ogłaszam wszem i wobec, żem ruda i krótkowłosa
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 21:26   #1543
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Odp: Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczynki!

Nikita, gratuluję owocnej rozmowy. U mnie średnio jest, ale na razie nie mam sił, żeby cokolwiek zmieniać. Generalnie w mojej branży jest teraz straszny kryzys (architektura), w wielu pracowniach zwalniają ludzi albo w ogóle zamykają interesy, dlatego ja na razie czekam.
Oficjalnie mam 1/4 etatu Reszta kasy pod stołem

Aaby, fajny brzuszek (odpowiadam z opóźnieniem, bo na mojej komórce nie widać fotek zamieszczanych tutaj - teraz korzystam z komputera).

I ogłaszam wszem i wobec, żem ruda i krótkowłosa
Pokaaaa : prosi:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 21:33   #1544
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Odp: Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! -

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Pokaaaa : prosi:

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wolałabym nie tak publicznie

Na co jeszcze wpływa biofeedback, oprócz koncentracji? Chyba sobie strzelę coś takiego, jak poczuję się lepiej

Debrah, odnośnie kaszek (pytałaś w innym wątku ) - tylko Holle, nie kupuj nic innego.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 22:07   #1545
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniac

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Wolałabym nie tak publicznie

Na co jeszcze wpływa biofeedback, oprócz koncentracji? Chyba sobie strzelę coś takiego, jak poczuję się lepiej

Debrah, odnośnie kaszek (pytałaś w innym wątku ) - tylko Holle, nie kupuj nic innego.
Zastosowań jest dużo. Ogólnie biofeedback wykorzystuje biologiczne sprzezenie zwrotne czyli w skrócie uczy kontrolowania własnego ciała (np wytwarzania określonych fal mózgowych, kontrolowania napięcia mięśni czy napięcia skóry) aby wywołać okreslony stan. Np pomaga dzieciom z adhd, sportowcom, można sobie robić trening antystresowy, ćwiczyć koncentrację i pamięć, leczyć niektóre schorzenia somatyczne itd. Dam taki przyklad aparatura mierzy fale mózgowe, napięcie skóry czy mięśni i przeklada na zrozumialy dla pacjenta obraz na ekranie: np jesteś spieta to i twoje ciało zachowuje sie w określony sposób. Komputer te bodźce z ciała przeklada na obraz który ty rozumiesz : widzisz np grę w której leci samolot a ty 'siłą umysłu' masz sterować jego lotem. Samolot kiedy jesteś spieta leci krzywo/nisko. Rozluznisz sie to skorygujesz jego lot. Czyli właśnie w trakcie treningu uczysz sie takiej pozytecznej samokontroli np.


Biofeedback działa. Ale dobrze dobrana musi być ilość treningów i rodzaj, a do tego pasuje sobie zrobić specjalne eeg, żeby nie celowac w ciemno.

Co do kaszek: mam jaglana holle. Robiłam na swoim mleku, ale na razie jej nie wchodzi.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 22:22   #1546
malamaluczka87
Zadomowienie
 
Avatar malamaluczka87
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Cieszyn
Wiadomości: 1 529
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w sta

Halo Kochane, na posty poodpisuję jutro, a teraz treściwie i na temat:
Mała właśnie się oficjalnie zaręczyła i dźwiga na swym paluszku olbrzymi pierścionek;D
__________________
Mój blog wizażowo- kosmetyczny http://www.kkkleopatra.blogspot. com/

Serum na hormonalne wypadanie włosów:
http://www.kkkleopatra.blogspot.com/...wypadanie.html
malamaluczka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 22:25   #1547
(t)asia
Zadomowienie
 
Avatar (t)asia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 449
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Pewnie nikogo nie ma już na forum...

Byłam dzisiaj u laryngologa w związku z moim częstym chorowaniem. Dowiedziałam się że mam bardzo krzywą przegrodę =) bardzo wąskie kanaliki w uszach i jeden jest zapchany. Także dziewczyny nie używajcie patyczków do uszu! Tzn używajcie, ale wkładajcie ich tam głęboko. Dostałam jakiś spray do płukania ucha i mam się zgłosić za parę dni to spróbujemy mi znowu ucho odetkać. A najlepsze jest to że ja wcale nie zauważyłam że gorzej słyszę =)
Co do moich dolegliwości z gardłem to mam wrócić w trakcie choroby, bo teraz jest wszystko książkowo.

Udało mi się wrócić o normalnej godzinie do domu, nawet pan parkingowy był zdziwiony że widzi mnie o takiej godzinie. Weszłam do domu, zrobiłam sobie obiad i padłam... Obudziłam się teraz, umyje się i dalej w słome...

Do k. zajrzyjcie.



Mała GRATULUJE!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!! a gdzie zdjęcia?

Edytowane przez (t)asia
Czas edycji: 2013-07-05 o 22:28
(t)asia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 22:34   #1548
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Witam się jako pani magister z piątunią na dyplomie
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 22:38   #1549
(t)asia
Zadomowienie
 
Avatar (t)asia
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 449
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Ana!!!!!! gratulacje!
Ale żeś nas przetrzymała! I co, nie było tak strasznie?
(t)asia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-05, 22:48   #1550
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Zastosowań jest dużo. Ogólnie biofeedback wykorzystuje biologiczne sprzezenie zwrotne czyli w skrócie uczy kontrolowania własnego ciała (np wytwarzania określonych fal mózgowych, kontrolowania napięcia mięśni czy napięcia skóry) aby wywołać okreslony stan. Np pomaga dzieciom z adhd, sportowcom, można sobie robić trening antystresowy, ćwiczyć koncentrację i pamięć, leczyć niektóre schorzenia somatyczne itd. Dam taki przyklad aparatura mierzy fale mózgowe, napięcie skóry czy mięśni i przeklada na zrozumialy dla pacjenta obraz na ekranie: np jesteś spieta to i twoje ciało zachowuje sie w określony sposób. Komputer te bodźce z ciała przeklada na obraz który ty rozumiesz : widzisz np grę w której leci samolot a ty 'siłą umysłu' masz sterować jego lotem. Samolot kiedy jesteś spieta leci krzywo/nisko. Rozluznisz sie to skorygujesz jego lot. Czyli właśnie w trakcie treningu uczysz sie takiej pozytecznej samokontroli np.


Biofeedback działa. Ale dobrze dobrana musi być ilość treningów i rodzaj, a do tego pasuje sobie zrobić specjalne eeg, żeby nie celowac w ciemno.

Co do kaszek: mam jaglana holle. Robiłam na swoim mleku, ale na razie jej nie wchodzi.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Czyli najpierw EEG?

Wiesz co, kaszka młodej też nie wchodziła na początku. Bliźniaczkom szwagra też nie bardzo. Trzeba czasu. Teraz młoda ma 2,5 roku, a nadal wcina na drugie śniadanie Bliźniaczki tak samo.

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Halo Kochane, na posty poodpisuję jutro, a teraz treściwie i na temat:
Mała właśnie się oficjalnie zaręczyła i dźwiga na swym paluszku olbrzymi pierścionek;D
Wow!

Cytat:
Napisane przez (t)asia Pokaż wiadomość
Pewnie nikogo nie ma już na forum...

Byłam dzisiaj u laryngologa w związku z moim częstym chorowaniem. Dowiedziałam się że mam bardzo krzywą przegrodę =) bardzo wąskie kanaliki w uszach i jeden jest zapchany. Także dziewczyny nie używajcie patyczków do uszu! Tzn używajcie, ale wkładajcie ich tam głęboko. Dostałam jakiś spray do płukania ucha i mam się zgłosić za parę dni to spróbujemy mi znowu ucho odetkać. A najlepsze jest to że ja wcale nie zauważyłam że gorzej słyszę =)
Co do moich dolegliwości z gardłem to mam wrócić w trakcie choroby, bo teraz jest wszystko książkowo.

Udało mi się wrócić o normalnej godzinie do domu, nawet pan parkingowy był zdziwiony że widzi mnie o takiej godzinie. Weszłam do domu, zrobiłam sobie obiad i padłam... Obudziłam się teraz, umyje się i dalej w słome...

Do k. zajrzyjcie.
Ja w uszach mam "nadprodukcję"
Do klubu, niestety, nie mam dostępu.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Witam się jako pani magister z piątunią na dyplomie
Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 23:16   #1551
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Mała gratuluje Tobie też

Cytat:
Napisane przez (t)asia Pokaż wiadomość
Ana!!!!!! gratulacje!
Ale żeś nas przetrzymała! I co, nie było tak strasznie?

Jak to przetrzymała
No ja akurat nie miałam źle ale różnie mieli
ale się cieszę!!!!

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! !!!!


Popijam szampana piwem z miodem

---------- Dopisano o 00:16 ---------- Poprzedni post napisano o 00:01 ----------

Kaśka gratuluje 8 miesiąca

Aaby gościu mnie powalił
ja mówiłam, ze masz iść na zwolnienie nadstawiam raczki do całowania


A w ogóle dzisiaj z tej radości kupiłam sobie prezenty tzn. ciuchy wiecie, że zaczęły się letnie wyprzedaże?

A no i mam zamiar jeszcze zamówić parę kosmetyków z Bielendy
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-05, 23:25   #1552
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Odp: Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Czyli najpierw EEG?

Wiesz co, kaszka młodej też nie wchodziła na początku. Bliźniaczkom szwagra też nie bardzo. Trzeba czasu. Teraz młoda ma 2,5 roku, a nadal wcina na drugie śniadanie Bliźniaczki tak samo.



Wow!



Ja w uszach mam "nadprodukcję"
Do klubu, niestety, nie mam dostępu.



Gratulacje!!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Na eeg specjalne powinien cię kierować specjalista od biofeedbacku z tego co wiem i z wynikiem do niego wracasz - z tego co mi na uczelni mówili to tak chyba jest. Sama sobie eeg nie rób, bo to do biofeedbacku z tego co kojarze trochę inne jest. Najlepiej poszukać kto u ciebie w mieście sie tym zajmuje i zapytać, zobaczymy co powiedzą.
A że metoda.działa niech przekona fakt, że dzieciaki mają (oczywiście zbyt mały na ich potrzeby ale... ) pakiet zabiegów refundowany przez nfz.
Z treningami na koncentrację jest też tak że trzeba ich chyba dość dużo, a to może zniechęcac (koszty), i później co jakiś czas warto sobie dla przypomnienia sesję zrobić.

Ana: gratki!

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 00:10   #1553
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Popijam szampana piwem z miodem

A w ogóle dzisiaj z tej radości kupiłam sobie prezenty tzn. ciuchy wiecie, że zaczęły się letnie wyprzedaże?
I prawidłowo
Tak, dobrze o tym wiem... Byłam na zakupach jakieś 2,5 tygodnia temu, w niedzielę, a w poniedziałek zaczęły się wyprzedaże

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Na eeg specjalne powinien cię kierować specjalista od biofeedbacku z tego co wiem i z wynikiem do niego wracasz - z tego co mi na uczelni mówili to tak chyba jest. Sama sobie eeg nie rób, bo to do biofeedbacku z tego co kojarze trochę inne jest. Najlepiej poszukać kto u ciebie w mieście sie tym zajmuje i zapytać, zobaczymy co powiedzą.
A że metoda.działa niech przekona fakt, że dzieciaki mają (oczywiście zbyt mały na ich potrzeby ale... ) pakiet zabiegów refundowany przez nfz.
Z treningami na koncentrację jest też tak że trzeba ich chyba dość dużo, a to może zniechęcac (koszty), i później co jakiś czas warto sobie dla przypomnienia sesję zrobić.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Moja terapeutka była gdzieś specjalistą od tego, ale nie wiem, czy teraz się tym zajmuje.
Koncentracja w sumie pal licho. Jestem strasznie otępiała, mam zaniki pamięci, nie mam absolutnie żadnego wglądu w siebie, co jest jakąś nowością, bo zawsze dość dobrze potrafiłam siebie określić.
Masakra.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 06:51   #1554
Malensstfo
Zakorzenienie
 
Avatar Malensstfo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7 680
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w sta

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Halo Kochane, na posty poodpisuję jutro, a teraz treściwie i na temat:
Mała właśnie się oficjalnie zaręczyła i dźwiga na swym paluszku olbrzymi pierścionek;D
Gratulacje!!!
POka poka poka!

Ana również gratulacje!
Malensstfo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 07:30   #1555
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez Malensstfo Pokaż wiadomość
Ja tak samo...chociaż za pierwszym razem było ok, za drugim mnie tak zemdliło...

Gocha no ja podobnie zrobię..kupiłam dziś 2..1 jeszcze mam...i kilka słoiczków z mięskiem..a w ogóle to zgarnęłam dzisiaj jakieś małe poradniki z Bobovity, były w markecie...i tam było napisane, że np. banana już można dawać...no zgłupieć można I nawet nie wiedziałam, że to już chyba trzeba zaczynać tą ekspozycję na gluten

I niestety dzień się źle skończył
ja juz banana dawałąm, nic jej nie było. mnie o glutenir pedi powiedziałą

---------- Dopisano o 08:29 ---------- Poprzedni post napisano o 08:27 ----------

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Halo Kochane, na posty poodpisuję jutro, a teraz treściwie i na temat:
Mała właśnie się oficjalnie zaręczyła i dźwiga na swym paluszku olbrzymi pierścionek;D
gratuluje!!!

---------- Dopisano o 08:30 ---------- Poprzedni post napisano o 08:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Witam się jako pani magister z piątunią na dyplomie
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 07:32   #1556
Malensstfo
Zakorzenienie
 
Avatar Malensstfo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 7 680
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
ja juz banana dawałąm, nic jej nie było. mnie o glutenir pedi powiedziałą
Gocha a jak ty to robisz? Bo i ja muszę zacząć? Wiem, że się dodaje 2-3 g na 100 ml mleka, zupki lub owoców, tak?
http://www.dziecko.nestle.pl/produkt...uctid/286.aspx

Taką mogę dawać?
Malensstfo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 08:16   #1557
blonde_hair
Zakorzenienie
 
Avatar blonde_hair
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 14 395
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez malamaluczka87 Pokaż wiadomość
Halo Kochane, na posty poodpisuję jutro, a teraz treściwie i na temat:
Mała właśnie się oficjalnie zaręczyła i dźwiga na swym paluszku olbrzymi pierścionek;D
gratuluje i

Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość
Witam się jako pani magister z piątunią na dyplomie
gratulacje


Cytat:
Napisane przez Ana*** Pokaż wiadomość

Jak to przetrzymała
No ja akurat nie miałam źle ale różnie mieli
ale się cieszę!!!!


bo chyba pisalas ze kilka tyg mamy trzymac kciuki
wiedziałam
To sobie poswietuj

Czesc
__________________
Nasz Wielki Dzień- 22.09.2007 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10556
Nasza Miłość Sebastianek- 02.01.2010 https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=10442
blonde_hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 08:37   #1558
kaska87
Zakorzenienie
 
Avatar kaska87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 38 118
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

hejo

Mała gratulacje gdzie zdjęcie pierścienia

Ana super, graty
__________________

kaska87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 08:58   #1559
Debrah
Zakorzenienie
 
Avatar Debrah
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8 880
Odp: Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
I prawidłowo
Tak, dobrze o tym wiem... Byłam na zakupach jakieś 2,5 tygodnia temu, w niedzielę, a w poniedziałek zaczęły się wyprzedaże



Moja terapeutka była gdzieś specjalistą od tego, ale nie wiem, czy teraz się tym zajmuje.
Koncentracja w sumie pal licho. Jestem strasznie otępiała, mam zaniki pamięci, nie mam absolutnie żadnego wglądu w siebie, co jest jakąś nowością, bo zawsze dość dobrze potrafiłam siebie określić.
Masakra.
O, czyli masz kogo podpytac, fajnie strasznieeee mnie ciekawi twoja nowa fryzura

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Debrah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-07-06, 09:00   #1560
Ana***
Zakorzenienie
 
Avatar Ana***
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 048
Dot.: Dzieci obok, w brzuchu, w planach, nie ustajemy też w staraniach! - część 20.

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
I prawidłowo
Tak, dobrze o tym wiem... Byłam na zakupach jakieś 2,5 tygodnia temu, w niedzielę, a w poniedziałek zaczęły się wyprzedaże
fajne przeceny są

Cytat:
Napisane przez Malensstfo Pokaż wiadomość

Ana również gratulacje!
dzisiaj opijamy powtórnie

Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość



Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
gratulacje

bo chyba pisalas ze kilka tyg mamy trzymac kciuki
wiedziałam
To sobie poswietuj
Musiałam napisać, że trzymajcie 2 tygodnie, bo jakbym napisała tydzień, a w czwartek bym nie zdała relacji, że jestem mgr to byście wiedziały, że to nastąpi w piątek no a to miała być niespodzianka wiem, że jestem pokręcona

Cytat:
Napisane przez kaska87 Pokaż wiadomość
Ana super, graty
dzięki


Mąż robi tosty, a potem jedziemy na działkę... M. skosi "trawę" a raczej krzaczory, bo zarosło, że szok... a ja będę zdzierała folie i myła okna nie wiem jak ja ogarnę tyle okien

Edytowane przez Ana***
Czas edycji: 2013-07-06 o 09:03
Ana*** jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:54.