allegro - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-22, 21:36   #61
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: allegro

przeciez wspominał ktoś o tych sprzedawcach, gdzie jest ten temat gdzie polecacie godnych uwagi ludzi na allegro...??
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 23:13   #62
estee7
Rozeznanie
 
Avatar estee7
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 628
Dot.: allegro

czyli nikt nie jest w stanie napisac cos niecos o sprzedawcach z allegro?!?!
estee7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-25, 23:20   #63
whitebeth
Zadomowienie
 
Avatar whitebeth
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 539
Dot.: allegro

Próbowałam znależć ten wątek, ale się nie dokopałam niestety. A co zamierzasz kupować? Bo jakby wymienić zaufanych sprzedawców ze wszytkich ketegorii to miejsca by tu niestarczyło Od siebie jeżeli chodzi o np. perfumy to mogę Ci poelcić: Mateusz124, Szyll, Perfumy-kremy, Wanilja,Grgwu,Perfumen, a jeżeli chodzi o kosmetyki kolorowe marek semiselektywnych to Damola, pozdrawiam
whitebeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 20:37   #64
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

potrzebuję porady. zalicytowałam za wysoką kwotę. jak moge ją zmniejszyć???
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 20:44   #65
charlotta_lotta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 108
Dot.: allegro

Cytat:
Napisane przez Sieczka
potrzebuję porady. zalicytowałam za wysoką kwotę. jak moge ją zmniejszyć???
moze Cie zmartwie-ale..nie mozesz
charlotta_lotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 20:52   #66
sweeney
Zakorzenienie
 
Avatar sweeney
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Solothurn
Wiadomości: 3 706
GG do sweeney
Dot.: allegro

Cytat:
Napisane przez Sieczka
potrzebuję porady. zalicytowałam za wysoką kwotę. jak moge ją zmniejszyć???
Zmniejszyc nie mozesz. Sprobuj napisac maila do sprzedajacego zeby wycofal Twoja oferte.
sweeney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-01, 20:59   #67
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

troche mnie dobiłyście dziewczyny.... ale i tak dzięki.
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-12-03, 13:40   #68
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: allegro

Szukałam odpowiedniego wątku aby wkleić cudo, które znalazłam i tylko ten w miarę podpasował (z góry przepraszam autorkę wątku, że nie odpowiadam na jej posta, ale w razie konkretnych pytań służę pomocą jako doświadczona już allegromaniaczka ).

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=74397972

__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-03, 15:49   #69
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: allegro

hahahaha widziałam to kiedys w jakimś katalogu wysyłkowym. Nie wiem czy nie przypadkiem w quelle
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 21:48   #70
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

Moje najnowsze problemy :
1.gdy kupię przedmiot poprzez Kup Teraz, a do końca aukcji pozostało 8 dni, to mogę wpłacić odrazu pieniądze czy mam/mogę poczekać te 8 dni???
2.gdy kupię na 2 aukcjach "kup teraz" jednocześnie, to mogę wysłać obie kwoty jednym przelewem wraz z opłatą za 1 paczkę??? czy za takie coś nie dostaje sie neutr./negat.???
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-04, 22:03   #71
konfitura
Wtajemniczenie
 
Avatar konfitura
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 2 555
Dot.: allegro

Cytat:
Napisane przez Sieczka
Moje najnowsze problemy :
1.gdy kupię przedmiot poprzez Kup Teraz, a do końca aukcji pozostało 8 dni, to mogę wpłacić odrazu pieniądze czy mam/mogę poczekać te 8 dni???
2.gdy kupię na 2 aukcjach "kup teraz" jednocześnie, to mogę wysłać obie kwoty jednym przelewem wraz z opłatą za 1 paczkę??? czy za takie coś nie dostaje sie neutr./negat.???
1. Gdy korzystasz z opcji 'kup teraz' to automatycznie aukcja zostaje zakończona i od tego momentu jesteś zobowiązana zapłacić za towar. Zatem możesz zapłacić w dniu zalicytowania.

2. W takich przypadkach zawsze płacę za wszystkie aukcje razem (w tytule podaję wszystkie numery aukcji), wysyłka jest jedna, a zatem nie płacę podwojonej czy potrojonej kwoty tytułem wysłania.
Tylko lepiej o to dopytać, bo niektórzy sprzedawcy zmienają koszty wysyłki w chwili wygrania kilku aukcji.
__________________

konfitura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-04, 23:14   #72
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

konfitura dzięki wielkie
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 18:03   #73
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

w poniedziałek wpłaciłam pieniądze przelewem. doszły już napewno do sprzedającego. a on wciąz nie raczy wysłać przesyłki
ile czasu allegro daje na wysyłkę sprzedającemu w momencie gdy pieniadze za towar do niego dotrą??? i czy mam wystawić negatywa czy jeszcze poczekać???
a co robicie oprócz wystawienia negatywa gdy zapłacicie i nie otrzymacie przesyłki??
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 18:13   #74
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: allegro

Cytat:
Napisane przez Sieczka
w poniedziałek wpłaciłam pieniądze przelewem. doszły już napewno do sprzedającego. a on wciąz nie raczy wysłać przesyłki
skontaktuj sie ze sprzedawca i dowiedz sie co jest grane - czy juz w ogole wyslal... nie wsytawia sie tak pochopnie negatywow.

a swoja droga jak interpretujecie 'przesylke priorytetowa'?? bo dla mnie jest to taka przesylka, ktora dochodzi na drugi dzien (tj. polecona priorytetowa). niestety ostatnio spotkalam sie z tym, ze za priorytetowa placilam 6 zetow, a gosciu wysylal zwykla priorytetowa sporo tansza (na koperte sie nie wykosztowal, bo byla to najzwyklejsza koperta), a potem w aukcji dopisal, ze ludzie sie zala ze dlugo idzie poczta dlatego za doplata 2 zl wysyla poleconym priorytetowym - czyli za 8 zetow wysyla w najzwyklejszej kopercie leciutkie majtki! dla mnie to jest szczyt kretactwa.
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 21:33   #75
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

[QUOTE=lain]skontaktuj sie ze sprzedawca i dowiedz sie co jest grane - czy juz w ogole wyslal... nie wsytawia sie tak pochopnie negatywow.[QUOTE]

no własnie wysłałam sprzedawcy chyba z 6 maili o róznym temacie m.in że wpłaciłam pieniądze, że zyczę sobie zapłacić przelewem, czy dostał już pieniądze, czy wysłał paczkę....
i od wygrania aukcji nie napisał mi ANI JEDNEGO maila.
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 22:02   #76
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: allegro

Cytat:
Napisane przez Sieczka
i od wygrania aukcji nie napisał mi ANI JEDNEGO maila.
to jakis straszny okrutnik. a numer telefonu podal? moze by go tak telefonicznie pognebic. zasada jest taka ze czeka sie do dwoch tygodni (chociaz mnie tez szlag trafia jak place za priorytet i czekam jak na zwykly ehh)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 22:10   #77
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

Cytat:
Napisane przez lain
to jakis straszny okrutnik. a numer telefonu podal? moze by go tak telefonicznie pognebic. zasada jest taka ze czeka sie do dwoch tygodni (chociaz mnie tez szlag trafia jak place za priorytet i czekam jak na zwykly ehh)
telefonu nie podał.
wogóle kompletna ignorancja i brak kontaktu
co ciekawe nie wiem nawet czemu, bo na bieżąco dostaje komentarze o tresci: "szybka przesylka, miły kontakt"
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 22:15   #78
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: allegro

Ja ostatnio czekałam na pieniążki z allegro od jednej babki za wylicytowaną rzecz ponad 3 tygodnie. Pisałam mase maili i nic. W koncu zadzwoniłam do niej i dopiero to przyniosło skutek Najlepiej zadzwoń i sie dowiedz. Numer telefonu musiał podać bo to obowiązek. Powinien być w mailu od allegro wysyłanym po zakończeniu aukcji.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 12:07   #79
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

tylko że mądra Sieczka skasowała maila od allegro niechcący pozostało mi już tylko czekać
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-10, 12:39   #80
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: allegro

niekoniecznie... w swoim allegro (tej zakładce) wybierasz opcję wygrałem i tam masz takie coś jak dane sprzedającego prz aukcji którą u niego wygrałaś. Klikasz na te dane sprzedajacego i dostajesz maila ze wszystkim co potrzeba W tym telefonem
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 12:56   #81
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: allegro

faktycznie, nie zauważyłam dzięki aniielica
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 19:50   #82
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Exclamation pilnie potrzebuję porady!!!

Wygrałam 2 aukcje. ALE jeszcze przed koncem (2-4 minuty) wycofałam obie. Jednak sprzedający nie podjął się tego. Teraz wygrałam 2 niepotrzebne mi rzeczy. Placić raczej nie zamierzam, skończy się to na negatywach zapewne. Co powinnam teraz zrobić Waszym zdaniem??? Bardzo prosze o poradę!!!!!!
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:02   #83
aniielica
Zakorzenienie
 
Avatar aniielica
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 3 398
Dot.: pilnie potrzebuję porady!!!

Następnym razem pomyśleć przed zalicytowaniem. Spróbuj napisać do sprzedającego. Być może się zgodzi na to, zebyś mu oddała kase za wystawienie przedmiotu i prowizję i wtedy sprawa skonczy się polubownie (ja bym się na to nigdy nie zgodziła). A jeśli nie no to przykro mi ale zapewne będziesz miała 2 negatywy na swoim koncie.
aniielica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:04   #84
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: pilnie potrzebuję porady!!!

Cytat:
Napisane przez Sieczka
Wygrałam 2 aukcje. ALE jeszcze przed koncem (2-4 minuty) wycofałam obie. Jednak sprzedający nie podjął się tego. Teraz wygrałam 2 niepotrzebne mi rzeczy. Placić raczej nie zamierzam, skończy się to na negatywach zapewne. Co powinnam teraz zrobić Waszym zdaniem??? Bardzo prosze o poradę!!!!!!
Taki sprzedajacy powinien dać Ci negatywa. Jedyne co możesz zrobić to zaproponować mu zwrocenie kosztów aukcji, albo nawet wystawienia następnej. Moze wtedy potraktuje Cię łagodniej.
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:09   #85
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: pilnie potrzebuję porady!!!

jedyne wyjście- zwrócenie mu kosztów wystawienia i zwrot prowizji, ale oczywiście jeśli to ktoś ugodowy
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:13   #86
Sieczka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 822
Dot.: pilnie potrzebuję porady!!!

dziękuję za rady.
ale czy naprawde nie ma żadnego znaczenia to ze wycofałam te aukcje przed samym końcem??
Sieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:18   #87
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: allegro

Mam na allegro dopiero kilka komentarzy, ale z kont przyjaciół kupowałam i sprzedawałam juz dużo. Najczęściej kupuje z mojego miasta i jeśli nie jest napisane w aukcji, że odbiór osobisty jest możliwy to zawsze pytam. Raz moj TŻ nie zapytał i kupując książkę za jakieś 2 zł musiał dopłacić ok. 7zł za przesyłkę, bo sprzedający połakomił się na zarobek jakiś 3zł. (Powiedział, że nie ma go w mieście, a paczkę wysłał spod domu TŻ-ta. Wstrętny kłamca ). O przesyłkę też należy pytać, bo sprzedający ma prawo policzyć sobie za opakowanie ile chce.

Jeśli chcesz sprzedawać, to zwróc uwagę na opis. Rzeczy lepiej wystawiać jako ekskluzywne niż jako tanie. Kupiłam kiedyś coś za 6zł. Nie spodobało mi się. Sprzedałam za 25zł i jeszcze oprócz komentarza dostałam mejla z podziękowaniami od kupującego .

Trzeba uważać, bo na allegro świrusów i oszustów nie brakuje. Raz nawet gostek specjalnie pokierował mnie w złe miejsce, żebym odebrała słuchawki do skype w innym sklepie, a potem chciał wyciagnąć od allegro prowizję. Trudno kupiłam drugie słuchawki, bo i tak były mi potrzebne, ale wiem, że zrobił to specjalnie.
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:18   #88
Gabi2
Zakorzenienie
 
Avatar Gabi2
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 818
GG do Gabi2
Dot.: pilnie potrzebuję porady!!!

ma znaczenie ale jedynie na Twoją niekorzyść, przykro mi, ale tak sie nie robi, tuż przed końcem...to są tylko 2 minuty, a przecież sprzedającego mogło nie być przed komputerem i jak miał je wycofać?o to sie prosi wcześniej, a tutaj w tej sytuacji możesz liczyć tylko i jedynie na wyrozumiałość, jak sie czegoś nie chce to po co licytować, zwłaszcza jeśli jest duża szansana na wygraną tej aukcji?
Gabi2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:21   #89
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: pilnie potrzebuję porady!!!

Cytat:
Napisane przez Sieczka
dziękuję za rady.
ale czy naprawde nie ma żadnego znaczenia to ze wycofałam te aukcje przed samym końcem??
Tak ma znaczenie. Im później tym gorzej. Ty nie wycofałaś, tylko wysłałaś prośbę o wycofanie. Sprzedający albo sie nie zgodził, albo nie zdążył tej prośby przeczytać. Nikt nie ma obowiązku śledzić końca swojej aukcji.
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-29, 20:24   #90
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: allegro

Czuję się niepotrzebna Znowu się spóźniłam
Najpierw odpisałam dokładnie to samo, co "Aniielica", potem to samo, co "Gabi2".
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:05.