w moim prysznicu czai się chlor! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-11-03, 12:04   #1
Magusia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
GG do Magusia

w moim prysznicu czai się chlor!


Pomocy! Przeniosłam się parę miesiecy temu do W-wy, mieszkam blisko Filtrów. Woda jest miękka, po dodatkowym przefiltrowaniu (ale nie wiem, przez jakiego rodzaju filtr) nadaje sie do picia bez przegotowania. W sumie dużo lepsza niż się spodziewałam, u teściów na Ochocie wziecie
prysznica bez wylania na siebie butelki olejku gwarantuje swędzenie i pieczenie całej skóry (a takiej suchej to znowu nie mam). Jest tylko jeden problem - filtr mam do celów spożywczych w kuchni gdzie powoli ciurka. W łazience po odkręceniu kurka z wodą zapach jak na basenie. COdziennie po prysznicu rozglądam się za prysznicem po basenieCHlor jak mniemam - włosy bez połysku, swędząca skóra głowy. Reszta mojej powłoki zewnętrznej nie piecze i swędzi od razu, ale powoli zamienia się hmm, wiem, że naskórek jest martwy, ale nie wiem jak to opisać - skóra zamienia się w taką martwą skorupę, szorstka, odwodnioną, lekko ściągnięta, taka przyciasna dla zawartości CÓż - balsamy i jeszcze raz balsamy. Ale co z włosami? Przetłuszczają się, więc myję co drugi dzień. Często stosuję silnie nawilżające maski dove lub z karitą, włosy lepiej wyglądają, stylizatorów czy suszarki prawie nie używam. Wystarczy, żebym pojechała na tydzień na Mazury, czy umyła
włosy w domu rodzinnym a układają się zgodnie z tym jak fryzjer to zaplanował i błyszczą. MOże płukać w wodzie z dodatkiem cytryny? Czym spłukać chlor albo jak zniwelować jego działanie na włosach?
POzdrawiam,
Mag
Magusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 18:02   #2
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: w moim prysznicu czai się chlor!

niektore firmy posiadaja w swojej ofercie szampony ktore podobno , niweluja dzialanie dzialanie chloru, ale nie umiem ci podac nazw, sa to srodki do mycia wlosow dla osob , ktore chodza na plywalnie tzw czysczace,
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 21:20   #3
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Re: w moim prysznicu czai się chlor!

A mozna myc wlosy woda zródlana? tzn taka z supermarketu moze to dla nich bedzie lepsze niz warszawska woda.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-03, 21:36   #4
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Re: w moim prysznicu czai się chlor!

napewno to byłoby lepzse niz ta o ktorej wspomina Magusia, ale chyba drogo wyjdzie ...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-04, 23:10   #5
Magusia
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7
GG do Magusia
Re: w moim prysznicu czai się chlor!

W serwisie gazety "piękne włosy" znalazłam to: "Wrogiem farbowanych włosów, oprócz promieni słonecznych, jest również chlorowana woda w basenie i woda morska. Dlatego warto przychylniejszym okiem spojrzeć na pływacki czepek. Dobrze jest też przed zanurzeniem się w basenie zwilżyć włosy wodą mineralną, która rozpuszcza chlor i utrudnia jego osadzanie się na włosach." Spróbuję przed i po myciu płukać włosy wodą mineralną lub przefiltrowaną przez kuchenny filtr. Mało to wygodne, ale może pomoże. A na allegro znalazłam filtr prysznicowy za 25 zł, rozejrzę się za tym, mam nadzieję, że woda nie będzie ciurkać jak w tym kuchennym. Ale liczę na Was - może jakaś sprawdzona odżywka nawilżająca...
Magusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-05, 10:12   #6
Małgosia.O
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 121
Re: w moim prysznicu czai się chlor!

Przez długi czas myłam włosy wodą z popularnej Brity (taki czajnik filtrujący), efekty były super, ale to bardzo męczące i juz tak nie robię. Ale warto.
Małgosia.O jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-05, 10:56   #7
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Re: w moim prysznicu czai się chlor!

Szampony i odzywki usuwajace chlor wchodza w sklad wiekszosci serii "slonecznych" (przynajmniej takie obietnice skladaja producenci), a plukanie wlosow w przefiltrowanej czy zrodlanej wodzie z octem albo sokiem to chyba dobrym pomysl, trzeba by przetestowac .
hair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:02.