Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-10, 18:12   #1
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826

Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca


Chciałam poprosić o opinie z boku, bo jestem trochę w kropce.

Jest taka sytuacja. Para spodziewa się synka. Nazwisko mają typowo polskie, szeleszczące, z polskimi znakami. Szczęśliwa przyszła mama lubi "nowoczesne" imiona. Wraz z mężem postanowili nazwać synka ni mniej, ni więcej, tylko Brajan.

Matka męża zdecydowanie nie podziela gustu synowej. Równie zdecydowanie podzieliła się więc z młodymi opinią na temat rzeczonego imienia - że to krzywdzenie dziecka, będzie się wstydzić, a jak mu się w życiu uda i zostanie lekarzem albo mecenasem, to w ogóle będzie obciach stąd do Australii.

Szczęśliwa przyszła mama oczywiście się wściekła, że teściowa się wtrąca, że trzeba było nie mowić wcześniej, jak dziecko nazwą, że teściowa już swoje dzieci nazywała itp.

Przyszły tatuś też uważa, że to rodzicom ma się imię dziecka podobać, a reszcie nic do tego.

Co myślicie? Obie strony konfliktu chciałyby, żeby pisząca te słowa wyjaśniła drugiej stronie, że ta druga strona zdecydowanie nie ma racji. Ja bym się w sumie chciała w to nie mieszać, ale, no, będzie ciężko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:22   #2
showmust
Raczkowanie
 
Avatar showmust
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 132
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Tez uważam, że Brajan to wiocha.
showmust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:23   #3
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

nie lubię wyszukanych imion obcojęzycznych w połączeniu z typowo polskim nazwiskiem.mysle że brzmi to malomiasteczkowo i śmiesznie
nie wtracalabym się jednak gdyby to chodziło o mojego wnuka
nazywalabym go jakimś zdobnienieniem pewnie jeśli byłoby to naprawdę imie ciężkie do zniesienia dla mnie
zgadzam się że to rodzice powinni wybierać imię dziecku ale czasami powinni się zastanowić jak to dziecko będzie się czuło w przyszłości z takim imieniem
Brajan jest ohydne jak dla mnie ale co kto lubi

Edytowane przez 7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Czas edycji: 2016-12-10 o 18:24
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:23   #4
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Powiedz rodzicom, że to nie oni całe życie będą żyć z tym imieniem tylko boguduchawinne dziecko. I że między Stefanem Władysławem Augustem a Brajanem jest jeszcze bardzo szerokie neutralne spektrum imion niebanalnych ale nie ośmieszających.

Chociaż pozycji nie zazdroszczę bo i tak najbardziej obierwiesz Ty
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:35   #5
vanniaa
Zadomowienie
 
Avatar vanniaa
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: srodziemnomorskie
Wiadomości: 1 351
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Imie brzydkie, ale to jednak i mimo wszystko rodzice powinni decydowac.
vanniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:36   #6
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

A co myśli matka przyszłej matki? Bo sądzą, że cokolwiek powie teściowa, to i tak będzie "be"
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:36   #7
Claudia
Raczkowanie
 
Avatar Claudia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: WLKP
Wiadomości: 230
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Ciężka sprawa, osobiście żywię ogromne współczucie dla dzieci, które muszą nosić imiona typu Brajan, Dżesika czy Alan.... Z drugiej strony widzę że moda na takie imiona ma się świetnie i zatacza coraz szersze kręgi.

Mogę śmiało z ręką na sercu powiedzieć, że całe moje nastoletnie życie nie znosiłam mojego imienia i miałam ogromny żal do rodziców, że nie mogli wybrać tradycyjnej Ani czy Kaśki. Zagraniczne imiona, w dodatku spolszczone są dla mnie śmieszne w naszym kraju. I już od dawna to źródło prześmiewczych memów czy powiedzonek.

W tym przypadku trudno się nie zgodzić z teściową, ewidentnie chce oszczędzić dziecku wstydu i rozgoryczenia spowodowanego guścikiem (bo to raczej nie gust ) rodziców. Ale sprawa jest delikatna, bo jak wiadomo, to do nich należy wybór. Chyba pokazałabym przyszłej mamie niby przypadkiem zbiór obrazków z internetu w których króluje "Brajanek i Dżesika", może to otworzy jej oczy
__________________
Dzień bez dobrej książki jest dniem straconym...

Dążenie do perfekcji jest szokująco nakręcające pomimo kosztów, zachodu i wyrzeczeń...
Claudia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-10, 18:49   #8
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez vanniaa Pokaż wiadomość
Imie brzydkie, ale to jednak i mimo wszystko rodzice powinni decydowac.
ZGadzam się. Nie wyobrażam sobie że mi matka, babka, teściowa czy sąsiadka mówi jak nie nazywać dziecka
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 18:57   #9
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Imię dziecka to jest tylko i wyłącznie sprawa rodziców. Imię zawsze można zmienić. Gusta są różne.
Jeden będzie cierpiał bo się nazywa Franciszek a drugi bo Brajan.
Większość z nas jakby mogło sobie wybrać imię pewnie nadało by sobie inne niż posiada .
O tym ze imiona typu brajan, dzesika, Andżelika i Angela itp to 'wiocha' i jest przypisane do patologii dowiedziałam się z wizażu. Uważam że takie gadanie jest krzywdzące. To jest tylko imię.
Jeszcze nie spotkałam kogoś kto by miał śmieszne imię, prędzej nazwiska zdarzają się mało, że tak powiem - eleganckie.
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:03   #10
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Chciałam poprosić o opinie z boku, bo jestem trochę w kropce.

Jest taka sytuacja. Para spodziewa się synka. Nazwisko mają typowo polskie, szeleszczące, z polskimi znakami. Szczęśliwa przyszła mama lubi "nowoczesne" imiona. Wraz z mężem postanowili nazwać synka ni mniej, ni więcej, tylko Brajan.

Matka męża zdecydowanie nie podziela gustu synowej. Równie zdecydowanie podzieliła się więc z młodymi opinią na temat rzeczonego imienia - że to krzywdzenie dziecka, będzie się wstydzić, a jak mu się w życiu uda i zostanie lekarzem albo mecenasem, to w ogóle będzie obciach stąd do Australii.

Szczęśliwa przyszła mama oczywiście się wściekła, że teściowa się wtrąca, że trzeba było nie mowić wcześniej, jak dziecko nazwą, że teściowa już swoje dzieci nazywała itp.

Przyszły tatuś też uważa, że to rodzicom ma się imię dziecka podobać, a reszcie nic do tego.

Co myślicie? Obie strony konfliktu chciałyby, żeby pisząca te słowa wyjaśniła drugiej stronie, że ta druga strona zdecydowanie nie ma racji. Ja bym się w sumie chciała w to nie mieszać, ale, no, będzie ciężko


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Rozmawianie o imionach, to jak dyskusja o gustach. No jak?
Każdy ma swoje upodobania, w tym wypadku rodzice dziecka podejmują decyzję. Koniec tematu.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:04   #11
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Dziecko nie musi nosic imienia ktorego nie lubi,majac 18 lat moz zmienic samo bez pozwolenia rodzicow.
A co do watku ,to uwazam ze to rodzice wybieraja imie a wszystkie babcie i ciocie powinny zaakceptowac a nie krytykowac.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-10, 19:09   #12
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Dzieci krzywdzą ci, którzy dają im odczuć, że ich imię jest śmieszne, a ich rodzice to prostaki bez gustu.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:17   #13
201803080934
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 779
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

uważam, że nazywanie dziecka w ten sposób to wiocha, śmieję się z takich rodziców i wcale mi nie wstyd
201803080934 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:22   #14
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez Grin Pokaż wiadomość
uważam, że nazywanie dziecka w ten sposób to wiocha, śmieję się z takich rodziców i wcale mi nie wstyd
Powiedz jak tobie rodzice dali na imię, może też się pośmiejemy.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:23   #15
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Znam tylko dwie osoby bardzo niezadowolone ze swoich imion - Martę i Michała. Pierwsza chce, żeby mówić na nią Ania, zaś drugi wolałby nazywać się Piotr.

Sądzę, że ani rodzice, ani dziadkowie nie są w stanie zgadnąć, czy dane imię będzie się dziecku podobało, czy też nie. Dziecko może za kilkanaście lat uwielbiać imię Brajan jak mama lub nienawidzić jak babcia. Tak samo może być z każdym innym imieniem.

Nadanie imienia dziecku jest przywilejem rodziców, więc sądzę, że należy zaakceptować ich decyzję. Dziadkowie ze swojego przywileju skorzystali już wcześniej, gdy rodziły się ich dzieci.

EDIT: A poza tym najlepsze życzenia imieninowe dla przyszłego Brajana! Dziś są jego imieniny!

Edytowane przez AlaZala
Czas edycji: 2016-12-10 o 19:31
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:34   #16
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Chciałam poprosić o opinie z boku, bo jestem trochę w kropce.

Jest taka sytuacja. Para spodziewa się synka. Nazwisko mają typowo polskie, szeleszczące, z polskimi znakami. Szczęśliwa przyszła mama lubi "nowoczesne" imiona. Wraz z mężem postanowili nazwać synka ni mniej, ni więcej, tylko Brajan.

Matka męża zdecydowanie nie podziela gustu synowej. Równie zdecydowanie podzieliła się więc z młodymi opinią na temat rzeczonego imienia - że to krzywdzenie dziecka, będzie się wstydzić, a jak mu się w życiu uda i zostanie lekarzem albo mecenasem, to w ogóle będzie obciach stąd do Australii.

Szczęśliwa przyszła mama oczywiście się wściekła, że teściowa się wtrąca, że trzeba było nie mowić wcześniej, jak dziecko nazwą, że teściowa już swoje dzieci nazywała itp.

Przyszły tatuś też uważa, że to rodzicom ma się imię dziecka podobać, a reszcie nic do tego.

Co myślicie? Obie strony konfliktu chciałyby, żeby pisząca te słowa wyjaśniła drugiej stronie, że ta druga strona zdecydowanie nie ma racji. Ja bym się w sumie chciała w to nie mieszać, ale, no, będzie ciężko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Fajniejsze jako BRIAN. Można by twierdzić że rodzice są wielbicielami Monty Pythona. Żywot Briana fajnie się ogląda.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 19:58   #17
KaerbEmEvig
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 575
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Dziecko nie jest od leczenia kompleksów rodziców. Teściowa ma rację.

Cytat:
Napisane przez anna87 Pokaż wiadomość
Dzieci krzywdzą ci, którzy dają im odczuć, że ich imię jest śmieszne, a ich rodzice to prostaki bez gustu.
Brzmisz jak feministki, które krzyczą, że gwałcicieli trzeba edukować nt. wyrażania przyzwolenia. Lepiej jest mieć stanowisko, które nie jest oderwane od rzeczywistości.

Na ludzi nie wpłyniesz, a "kreatywnym" imieniem możesz dziecku zepsuć dzieciństwo. Wybór należy do Ciebie.

Edytowane przez KaerbEmEvig
Czas edycji: 2016-12-10 o 20:32
KaerbEmEvig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:04   #18
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Imię powinni wybierać rodzice, nawet jeżeli reszta rodziny uważa, że owo imię jest beznadziejne. Aczkolwiek Brajan ze staropolskim nazwiskiem może być rzeczywiście dziwacznym połączeniem.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:09   #19
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Brajanek i Dżesika już tak wkomponowali się w społeczne żarty, że aż ciężko mi uwierzyć, że ktoś się z Wizażu dowiaduje że to wiocha. Dobrze ponad połowa mojego otoczenia w różnym wieku wybucha śmiechem na dźwięk tych imion. Nie miałabym oporów przed uświadomieniem rodziców z perspektywy osoby trzeciej, co zamierzają zrobić dzieciakowi - w tej historii jak dla mnie nie ma kompletnie znaczenia, czy krytykuje teściowa, czy najlepsza przyjaciółka. Praktycznie wszyscy, do których to dziecko przyjdzie kiedyś na lekcje angielskiego, rozmowę kwalifikacyjną albo przedstawić się jako chłopak ich córki, cisną teraz bekę z małych Brajanków. No nie mają serca ci ludzie, naprawdę. Dziecko to nie dobro narodowe, ale w niektórych sytuacjach rodzina i otoczenie mają według mnie prawo moralne, żeby wybijać rodzicom z głowy kretyńskie pomysły.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-10, 20:09   #20
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez KaerbEmEvig Pokaż wiadomość
Dziecko nie jest od leczenia kompleksów rodziców. Teściowa ma rację.
....

Na ludzi nie wpłyniesz, a "kreatywnym" imieniem możesz dziecku zepsuć dzieciństwo. Wybór należy do Ciebie.
Swego czasu chłopi nadawali swoim dzieciom imiona "królewskie". Władysław, Kazimierz , Jan .... Taka moda była. No i teraz przyszła moda na Brajanki i Kewinki. Nie wiadomo czy bardziej nieszczęśliwy będzie mały Antoś czy Kewin. To zależy od inwencji kolegów z klasy....
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:14   #21
Ammia
Zadomowienie
 
Avatar Ammia
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 1 871
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Samo imię moim zdaniem okropne, uważam że w tym przypadku teściowa ma rację. Trzeba jeszcze to imię zestawić z nazwiskiem, jak to do siebie pasuje, choć każdy Brajan czy Dżesika z typowym polskim nazwiskiem nie będzie brzmiał dobrze.
Na wątku o oryginalnych imionach można poczytać o różnych kwiatkach tego typu, polecam do przeglądnięcia dla przyszłej mamy.
Jeszcze tak odchodząc od tego czy imię ładne czy nie to i tak najbardziej oberwiesz ty. Starałabym się jakoś delikatnie wybrnąć z sytuacji i się nie mieszać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ten dzień: 11.06.2016 g. 15.00

Edytowane przez Ammia
Czas edycji: 2016-12-10 o 20:17
Ammia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:19   #22
lolita96
Zadomowienie
 
Avatar lolita96
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 227
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez KaerbEmEvig Pokaż wiadomość
Dziecko nie jest od leczenia kompleksów rodziców. Teściowa ma rację.



Brzmisz jak feministki, które krzyczą, że gwałcicieli trzeba edukować nt. wyrażania przyzwolenia. Lepiej jest dawać mieć stanowisko, które nie jest oderwane od rzeczywistości.

Na ludzi nie wpłyniesz, a "kreatywnym" imieniem możesz dziecku zepsuć dzieciństwo. Wybór należy do Ciebie.
Serio uważasz że tak błacha rzecz jak 'nie takie' imię czy nazwisko może zepsuć dzieciństwo ?
Bo ja nie znam ani jednej takiej osoby.
lolita96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:30   #23
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Moim zdaniem dzieciństwo bardziej psuje pospolite imię, niż "kreatywne". W mojej klasie 7 dziewczyn miało na imię "Magda/Magdalena". Bardzo im współczułam.

Moim zdaniem:

1. O dziecku decydują rodzice. Koniec, kropka. O jego diecie, o tym czym się bawi, czy chodzi na religię czy będzie ochrzczone i jakie będzie nosiło imię decydują rodzice. Ta kwestia w ogóle nie powinna podlegać dyskusji.
2. Imię Brajan jest teraz dość popularne: podobnie Alan, Oliwia, Amelia, Milena. Dla nas to są imiona brzmiące śmiesznie z polskimi nazwiskami, bo nie jesteśmy do nich przyzwyczajeni. Gdy byłam dzieckiem moja mama (rocznik 1950) za pretensjonalne i obciachowe uważała np. imię "Paulina". Dla mnie natomiast było/jest to imię zupełnie normalne.

Podsumowując: teściowej kazałabym się nie wtrącać, a rodzicom poradziłabym nadanie tego imienia w jego oryginalnej pisowni - Brian. Teraz nie trzeba już "obcych imion" spolszczać, "Jessica" dużo lepiej wygląda niż "Dżesika", a Brajan, jeśli kiedykolwiek pojedzie za granicę najprawdopodobniej zostanie "Bradżanem".

Pozdrawiam
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:36   #24
KaerbEmEvig
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 575
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez lolita96 Pokaż wiadomość
Serio uważasz że tak błacha rzecz jak 'nie takie' imię czy nazwisko może zepsuć dzieciństwo ?
Bo ja nie znam ani jednej takiej osoby.
Skoro tak błaha rzecz jak kolor włosów może, to dlaczego nie imię? Wiesz ile jest rudych w Wielkiej Brytanii? 5%. Wiesz ile jest rudych wśród salafitów-konwertytów? 76%. Jak widać kolor włosów może spie*dolić komuś życie na tyle, że się radykalizuje i zostaje islamistą.

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
O dziecku decydują rodzice. Koniec, kropka. O jego diecie, o tym czym się bawi, czy chodzi na religię czy będzie ochrzczone i jakie będzie nosiło imię decydują rodzice. Ta kwestia w ogóle nie powinna podlegać dyskusji.
A o zwierzęciu właściciele i nie masz nic przeciwko, kiedy weganie żywią swojego kota po wegańsku, tak?

Edytowane przez KaerbEmEvig
Czas edycji: 2016-12-10 o 20:40
KaerbEmEvig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:46   #25
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez KaerbEmEvig Pokaż wiadomość
A o zwierzęciu właściciele i nie masz nic przeciwko, kiedy weganie żywią swojego kota po wegańsku, tak?
Kot jest 100% mięsożercą i niemięsna dieta zagraża jego życiu. Uważasz, że nadanie dziecku takiego, a nie innego imienia sprawi, że zachoruje i umrze od tego? Nieźle.

Twoje porównanie jest inwalidą..
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 20:51   #26
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

no ja osobiście w życiu bym tak dziecka nie nazwała natomiast zgadzam się z tym, że imię dziecka to sprawa rodziców - nawet jeżeli w moim mniemaniu imię to jest obciachowe - a dziecko zanim zostanie "mecenasem" to sobie zdąży 5 razy zmienić imię jak mu będzie wadziło

poza tym w obecnych czasach pośmiewiska też bym się raczej nie spodziewała bo jakby nie było to te wszystkie Brajany i Dżesiki to nie są przypadki jednostkowe i to nie tak, że to będzie ten jeden jedyny nieszczęsny Brajan z którego cała szkoła będzie miała pośmiewisko - prędzej się doczekamy czasów kiedy Brajany i Dżesiki będą wyśmiewały nad wyraz popularne Hanie i Janów, bynajmniej z powodów estetyki imion a z powodu "przewagi" liczebnej

tak swoją drogą ja w roku 1988 została nazwana bardzo mało popularnym imieniem jak na tamte czasy na dodatek w opcji pisowni zagraniczej (gdybym była obecną Dżesiką to byłabym wersją pisaną "Jessica") i zawsze czułam ogromny sentyment do mojego imienia, byłam wręcz zachwycona tym, że praktycznie nie spotykałam nikogo o takim imieniu - jakoś też nikt się ze mnie nie naśmiewał a na dodatek obecnie to imię stało się bardzo "normalne" w Polsce i nikt nie reaguje zdziwieniem na jego połączenie z polskim nazwiskiem... także my się śmiejemy z tych małych Brajanów ale za te 20 - 25 lat to już może wcale nie być coś wywołującego uśmiech u ludzi poniżej 30tki

inna sprawa - dzieci się nie rodzą z uprzedzeniami, wyśmiewać będą te dzieci, których rodzice nauczą takiego a nie innego zachowania, te dzieci, które w domu usłyszą, że "Brajan to wiocha" a przyznam szczerze o takim modelu wychowania mam chyba nieco słabszą opinię niż o tym nieszczęsnym Brajanie - jak ktoś hoduje w dziecku nienawiść do innych osób z tak błahych powodów jak imię to moim zdaniem ma ze sobą większe problemy niż para rodziców, którym się ten Brajan wydał fajną opcją na imię dla dziecka
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-12-10 o 21:03
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 21:02   #27
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
no ja osobiście w życiu bym tak dziecka nie nazwała natomiast zgadzam się z tym, że imię dziecka to sprawa rodziców - nawet jeżeli w moim mniemaniu imię to jest obciachowe - a dziecko zanim zostanie "mecenasem" to sobie zdąży 5 razy zmienić imię jak mu będzie wadziło

poza tym w obecnych czasach pośmiewiska też bym się raczej nie spodziewała bo jakby nie było to te wszystkie Brajany i Dżesiki to nie są przypadki jednostkowe i to nie tak, że to będzie ten jeden jedyny nieszczęsny Brajan z którego cała szkoła będzie miała pośmiewisko - prędzej się doczekamy czasów kiedy Brajany i Dżesiki będą wyśmiewały nad wyraz popularne Hanie i Janów, bynajmniej z powodów estetyki imion a z powodu "przewagi" liczebnej

tak swoją drogą ja w roku 1988 została nazwana bardzo mało popularnym imieniem jak na tamte czasy na dodatek w opcji pisowni zagraniczej (gdybym była obecną Dżesiką to byłabym wersją pisaną "Jessica") i zawsze czułam ogromny sentyment do mojego imienia, byłam wręcz zachwycona tym, że praktycznie nie spotykałam nikogo o takim imieniu - jakoś też nikt się ze mnie nie naśmiewał a na dodatek obecnie to imię stało się bardzo "normalne" w Polsce i nikt nie reaguje zdziwieniem na jego połączenie z polskim nazwiskiem... także my się śmiejemy z tych małych Brajanów ale za te 20 - 25 lat to już może wcale nie być nic wywołującej uśmiech u ludzi poniżej 50tki

inna sprawa - dzieci się nie rodzą z uprzedzeniami, wyśmiewać będą te dzieci, których rodzice nauczą takiego a nie innego zachowania, te dzieci, które w domu usłyszą, że "brajan to wiocha" a przyznam szczerze o takim modelu wychowania mam chyba nieco słabszą opinię niż o tym nieszczęsnym Brajanie


Sama mam polskie imię, które nie było w czasach, gdy mi je nadawano szczególnie modne i nie jest modne do dziś. Zawsze bardzo je lubiłam, szczególnie w pełnej wersji i tak zawsze chciałam, żeby się do mnie zwracano. Pamiętam jak miałam z 10 lat i zastanawiałam się, czy w przyszłości mogę nadać mojej ewetualnej córce to samo imię, bo żadne inne mi się nie podobało.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 21:03   #28
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez KaerbEmEvig Pokaż wiadomość
Dziecko nie jest od leczenia kompleksów rodziców. Teściowa ma rację.



Brzmisz jak feministki, które krzyczą, że gwałcicieli trzeba edukować nt. wyrażania przyzwolenia. Lepiej jest mieć stanowisko, które nie jest oderwane od rzeczywistości.

Na ludzi nie wpłyniesz, a "kreatywnym" imieniem możesz dziecku zepsuć dzieciństwo. Wybór należy do Ciebie.
Nie wpłynę, ale to nie zmienia faktu, że to nie zlepek liter jest winny, tylko ludzie, którzy uważają za stosowne naśmiewać się z czyjegoś imienia czy nazwiska oraz martwią się o los tych wziętych mecenasów i lekarzy.
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 21:06   #29
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość


Sama mam polskie imię, które nie było w czasach, gdy mi je nadawano szczególnie modne i nie jest modne do dziś. Zawsze bardzo je lubiłam, szczególnie w pełnej wersji i tak zawsze chciałam, żeby się do mnie zwracano. Pamiętam jak miałam z 10 lat i zastanawiałam się, czy w przyszłości mogę nadać mojej ewetualnej córce to samo imię, bo żadne inne mi się nie podobało.
miała identyczny etap w życiu
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 21:10   #30
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Krzywdzenie dziecka imieniem vs. teściowa się wtrąca

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-18 o 21:06
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-18 13:53:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:04.