Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-11, 13:17   #1
Wodzitsu
Przyczajenie
 
Avatar Wodzitsu
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 6

Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.


Witam wszystkich.

Dopiero założyłam tu konto i jeśli wątek, który rozpoczęłam już istnieje, to z góry dziękuję za przekierowanie mnie na odpowiednią stronę. Szukałam odpowiedzi na swoje pytanie w google pod różnymi hasłami, ale wszędzie wyskakiwały mi wątki typu "moje pierwsze spotkanie z teściami", co mnie niestety nie dotyczy, bo swój wieczorek zapoznawczy z nimi mam już dawno za sobą.

Jestem z chłopakiem prawie rok, rocznica przypada nam w Boże Narodzenie. Rodzice chłopaka stwierdzili, że może to czas na poznanie mojej mamy i pojawiło się zaproszenie na pierwszy dzień świąt. W domu panika, na okrągło pytania jacy oni są, jaka panuje tam atmosfera.

Problem tkwi w tym, że nie wiemy co można byłoby przynieść jako podarunek... Wiadomo, że nie wypada przyjść z pustą ręką. Kwiaty to chyba nie na miejscu, żeby przynosiła je kobieta kobiecie (mama wychowywała mnie sama) , alkohol dla taty może wydać się zbyt "ordynarny" jak na pierwsze spotkanie, a swojskie ciasto, to też wyczyn z naszej strony, bo mimo, że mama świetnie gotuje, to z pieczeniem niestety jest na bakier, co przeszło też na mnie.

Dziewczyny, może to błahostka, ale... Pomóżcie
Wodzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:25   #2
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Cytat:
Napisane przez Wodzitsu Pokaż wiadomość
Witam wszystkich.

Dopiero założyłam tu konto i jeśli wątek, który rozpoczęłam już istnieje, to z góry dziękuję za przekierowanie mnie na odpowiednią stronę. Szukałam odpowiedzi na swoje pytanie w google pod różnymi hasłami, ale wszędzie wyskakiwały mi wątki typu "moje pierwsze spotkanie z teściami", co mnie niestety nie dotyczy, bo swój wieczorek zapoznawczy z nimi mam już dawno za sobą.

Jestem z chłopakiem prawie rok, rocznica przypada nam w Boże Narodzenie. Rodzice chłopaka stwierdzili, że może to czas na poznanie mojej mamy i pojawiło się zaproszenie na pierwszy dzień świąt. W domu panika, na okrągło pytania jacy oni są, jaka panuje tam atmosfera.

Problem tkwi w tym, że nie wiemy co można byłoby przynieść jako podarunek... Wiadomo, że nie wypada przyjść z pustą ręką. Kwiaty to chyba nie na miejscu, żeby przynosiła je kobieta kobiecie (mama wychowywała mnie sama) , alkohol dla taty może wydać się zbyt "ordynarny" jak na pierwsze spotkanie, a swojskie ciasto, to też wyczyn z naszej strony, bo mimo, że mama świetnie gotuje, to z pieczeniem niestety jest na bakier, co przeszło też na mnie.

Dziewczyny, może to błahostka, ale... Pomóżcie
Moja matka, gdy pierwszy raz pojechała zapoznać się z rodzicami ex, przywiozła właśnie ciasto i nalewkę domowej roboty. Co do tych ciast właśnie - a nie macie jakiejś zaprzyjaźnionej pani, która mogłaby takie ciasto upiec odpłatnie?
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:27   #3
Ashaai
Zakorzenienie
 
Avatar Ashaai
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 036
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Mysle ze jakis delikatniejszy alkohol jak martini, likier czy nalewka + moze jakas ladna bomboniera czy ladnie zapakowane praliny beda ok
__________________
Pani inżynier
[*] B. "Psia dusza większa jest od psa i kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie"...
Ashaai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:30   #4
Wodzitsu
Przyczajenie
 
Avatar Wodzitsu
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Właściwie... Mam znajomą, która piecze smaczny jabłecznik.
Wodzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:32   #5
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Cytat:
Napisane przez Wodzitsu Pokaż wiadomość
Właściwie... Mam znajomą, która piecze smaczny jabłecznik.
O widzisz, no to akurat przed świętami wcześniej wystarczy 'zaklepać' i będzie jak znalazł, tak sądzę Chociaż pomysł z jakąś dobrą bombonierką, o którym pisze Ashaai, również moim zdaniem jest jak najbardziej trafiony
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:35   #6
Wodzitsu
Przyczajenie
 
Avatar Wodzitsu
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Cytat:
Napisane przez nyana89 Pokaż wiadomość
O widzisz, no to akurat przed świętami wcześniej wystarczy 'zaklepać' i będzie jak znalazł, tak sądzę Chociaż pomysł z jakąś dobrą bombonierką, o którym pisze Ashaai, również moim zdaniem jest jak najbardziej trafiony
Gorzej, jeśli mama chłopaka zacznie wypytywać o przepis itd, bo to taka kucharka i cukiernik w jednym
Wodzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:45   #7
nyana89
Zakorzenienie
 
Avatar nyana89
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Północ
Wiadomości: 4 758
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Cytat:
Napisane przez Wodzitsu Pokaż wiadomość
Gorzej, jeśli mama chłopaka zacznie wypytywać o przepis itd, bo to taka kucharka i cukiernik w jednym
Ale co za problem powiedzieć prawdę? Skoro pralinki/alkohol można przynieść kupne, to dlaczego nie ciasto? Wszak domowe, nie pompowane badziewiem z cukierni
__________________
'Uwierz w siebie! Nie w takie rzeczy ludzie wierzą.'
nyana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 13:46   #8
_pantograf
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 221
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Cytat:
Napisane przez Wodzitsu Pokaż wiadomość
... alkohol dla taty może wydać się zbyt "ordynarny" jak na pierwsze spotkanie,,.
Dobry alkohol jest prawie zawsze uważany za elegancki (i bezpieczny) prezent dla mężczyzny, nawet jeżeli nie jest on wielkim miłośnikiem alkoholu. Wyjątek jest, gdy miał/ma on problem z uzależnieniem.


Edytowane przez _pantograf
Czas edycji: 2016-12-11 o 13:48
_pantograf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:52   #9
Wodzitsu
Przyczajenie
 
Avatar Wodzitsu
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Cytat:
Napisane przez _pantograf Pokaż wiadomość
Dobry alkohol jest prawie zawsze uważany za elegancki (i bezpieczny) prezent dla mężczyzny, nawet jeżeli nie jest on wielkim miłośnikiem alkoholu. Wyjątek jest, gdy miał/ma on problem z uzależnieniem.

Problemu z uzależnieniem nie miał i nie ma, sam zresztą pije alkohol okazyjnie i jeśli już, to zwykłe piwko Ale to raczej mało świąteczny prezent
Wodzitsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 13:54   #10
ama4
High Quality Since 2007
 
Avatar ama4
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: wild wild south
Wiadomości: 4 268
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Przede wszystkim to podziwiam, że po prawie rocznym związku już jest zapoznanie rodziców

Po drugie wydaje mi się, że mogą to być jakieś lepsze czekoladki (np. ze sklepu na K albo na W ) albo wybór kaw/herbat ze specjalnego sklepu z takimi rzeczami. Ew. np. dwie ładne filiżanki ze spodkiem.
__________________
Cytat:
Napisane przez sztojabudu
Życie jest nieprzewidywalne, ale pojęcie uczciwości jest niezmienne.
Cytat:
Napisane przez normalnyFacet
Desperacja prowadzi tylko do masochizmu
ama4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 18:39   #11
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Ciasto to bardzo fajny pomysl ,tylko ze to akurat swieta a w swieta to wiadomo przewaznie wszyscy maja w domu ciasto.
ja bym postawila na kosz ,np.kawa,herbata,jakies dobre czekoladki,butelka nalewki,taki mix
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-11, 19:04   #12
kisielova
ReklaMO(D)żerca.
 
Avatar kisielova
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 889
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

ciasto/ciastka to niemal zawsze dobry pomysł. Spotkanie odbędzie się w święta, więc może gwiazda betlejemska (kwiatek taki, czerwony... :-D) też by się nadała.
kisielova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 19:11   #13
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

mi się chyba najbardziej podoba koncepcja czekoladek/pralinek + zestawu herbat/kaw i chyba na to bym się zdecydowała - neutralne, bezpieczne

ciasto to fajny pomysł ale faktycznie w święta to wszyscy mają lodówki pełne po brzegi a ciasta to się jednak nie odłoży "na później"

nie wiem też co niestosownego miałoby być w tym, że Twoja mama przyniosłaby kwiaty i alkohol - przecież kwiaty nie są zarezerwowane do wręczania wyłącznie przez mężczyzn
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-11, 19:22   #14
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Pierwsze spotkanie mojej mamy z rodzicami chłopaka.

Gwiazda betlejemska to tez super pomysl.
A tak jeszcze to trzeba by bylo sprecyzowac co do spotkania,czy to ma byc spotkanie przy kawie czy zaproszenie na obiad swiateczny.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-11 20:22:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:54.