okres po 46 dniach a dni plodne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-15, 12:02   #1
fox
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 162
Exclamation

okres po 46 dniach a dni plodne


wita Pana doktora i wizazanki poniewaz odstawilam pigulki 3 miesiace temu moj organiz troche wariuje najpierw mialam okres po 30 dniach potem p 3 dniach teraz po 46dniach.Chcialaym zajsc w ciaze ale przy takich cyklach nie wiem kiedy trafic z owulacja? czy owulacja przy takich dlugich cylkach jest w polowie cyklu czy zawsze w jakims 12-14 dniu po okresie.Wiem tez ze obserwuje sie po sluzie okres owulacji ale u mnie tez jest dziwnie bo zamiast sluzu ciagnacego przezroczystego mam albo brak sluzu albo poprostu cieknie ze mnie sluz jak woda i to w dosc duzych ilosciach czy taki sluz moze oznaczac dni plodne?
fox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:59   #2
primavera
Zakorzenienie
 
Avatar primavera
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław i okolice
Wiadomości: 6 594
Dot.: okres po 46 dniach a dni plodne

Owulacja ma miejsce ok 14 dnia przed końcem cyklu, czyli przed miesiączką. Po odstawieniu tabletek mogą być problemy z "odczytaniem" śluzu i określeniem jego cech. Generalnie śluz mokry, przezroczysty i rozciągliwy jest oznaką okresu płodnego. Do stwierdzenie, czy w cyklu miała miejsce owulacja, potrzeby jest prowadzony pomiar temp, no chyba że są specjalne urządzenia do ("testery plodnosci").
Najlepszym czasem na poczęcie jest dzień szczytu objawu śluzu i dzień po nim (ten szczyt-to ostatni dzien, w którym występuje śluz o cechach płodnych).

Po odstawieniu tabletek cykl moze być bardzo rozregulowany i może być trudno jednoznacznie to wszystko określić, ale na pewno wszystko będzie dobrze i wam się uda
primavera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:55.