Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3 - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-08-27, 18:36   #1561
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

No ale gaziki do pępka chyba kupujecie co? Przecież nie kremy
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 18:57   #1562
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A w ktorym momencie to podaja? Na izbie przyjec czy juz na porodowce w pierwszej fazie porodu?
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Ja miałam GBSa + i podali mi antybiotyk dopiero na sali porodowej. U mnie jeszcze była taka akcja że lekarka nie zauważyła że antybiotyk dopiero co podany i przebiła pęcherz (Kilka h przed porodem/przebiciem pęcherza powinno się go podać) Przyszła i podczas badania pyta się mnie: Rodzimy?! Ja na to: Rodzimy!! I ciach!!! Myślałam że ją uduszę. Ani nie powiedziała co zamierza zrobić Przez to musieliśmy dobę dłużej zostać na obserwacji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od przebicia pęcherza to porodu mogło minąć czasu i czasu. Nie uważam, że lekarka zrobiła coś złego
Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Ogólnie wymiotowałam jak kot... ️ Bóle brzucha przeszły, potem wróciły i znów się uspokoiło. Staram się raczej odpoczywać, ale mam pilne rzeczy do zrobienia w związku z zawieszeniem działalności i tak trochę się miotam...
Donoszona to 37+0? Jeśli tak, to 7 dni mi zostało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak
Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
O kur... Chyba bym zlozyla skarge. Nie miala prawa Ci przebijac bez Twojej zgody co za durne babsko

Wlasnie ja dopiero bede miala pobieranego gbsa ale wole sie zastanowic na zas bo znowu mam pecha wsrod kolezanek... I dziewczynie nie podali w szpitalu (tym klinicznym z zzo co sie nad nim zastanawialam! Juz mi przeszlo) i mega problem jest.
Tylko pytanie na ile przed samym porodem to trzeba podac i co jesli sie nie zdazy bo sie przyjedzie w drugiej fazie?
Tija pomozesz?


Ja bym miala po prostu syf bez tego robota nie mam sily odkurzac i tak ledwo daje rade umyc mopem na kiju.

Gaiete zlituj sie dg teraz niewazna...

A widzialas te listy apteczne chocby ta co gaiete wrzucala?
To tak. Na gbs + podaję się ampiciline dozylnie, no chyba, że ktoś jest uczulony to się inny antybiotyk podaję. Na start dostaje się 2g i potem co 4h po 1g aż do urodzenia dziecka. I tak, zaczyna się podawać w 1 fazie porodu lub po odejściu wód.
Cytat:
Napisane przez Amata Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mogę do Was dołączyć?
Podobnie jak Wy, również mam termin na październik. To moje pierwsze dziecko
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam dołączyć
Hej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 19:02   #1563
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Sylwia880 Pokaż wiadomość
Ja kupilam tylko podklady, podpaski, majtki jednorazowe i witaminę k i D dla noworodka plus czapki. Resztę mam w domu. Do szpitala biorę kilka rzeczy, bo po 4 godzinach wypisują.
Chciałabym wyjść do domu po 4 h....
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 19:06   #1564
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Dzięki, czyli widocznie w razie dodatniego trzeba pamiętać na IP, żeby się upominać o ten antybiotyk jak nie dadzą sami...

tija - wg tego co czytałam w prawach pacjenta i co potwierdzali w szpitalu na każdą procedurę medyczną pacjent musi wyrazić zgodę. Nikt nie ma prawa przebić pęcherza bez pytania pacjentki.
Przecież nawet musiałam podpisać zgodę, żeby mi glukozę podali na próbie a co dopiero coś takiego.
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 19:23   #1565
maciejka1987
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 277
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Serio nie kupujecie nic do mycia? Nie wyobrażam sobie tego po kupkach i siuskach też tylko wodą lub chusteczkami będziecie czyścić? Ja to aż tak mocno nie przesadzam...

Z apteki ja kupuję :
-probiotyk
-przeciwgorczkowe
-wodę morska w spray do noska
-sól morską
-gaziki jałowe czy do pępka czy do oczek
-witaminę D (już nie stosuje się d+k)
-octanisept (niby też nie stosuje się, ale ja będę psikac chyba co jakiś czas, jakbym miała cc to też mi się przyda, no i generalnie czasami się nam w domu przydaje)
-linomag zielony

Ja wolę mieć niezbędne minimum w domu, po pierwsze w aptece stacjonarnej zaplacilabym drożej, a po drugie już z córką zdarzylo się, że w nocy trza było szukać czynnej apteki i brać co jest a nie to co się chce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
31.12.13

6.2.15



maciejka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 19:30   #1566
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
Dzięki, czyli widocznie w razie dodatniego trzeba pamiętać na IP, żeby się upominać o ten antybiotyk jak nie dadzą sami...

tija - wg tego co czytałam w prawach pacjenta i co potwierdzali w szpitalu na każdą procedurę medyczną pacjent musi wyrazić zgodę. Nikt nie ma prawa przebić pęcherza bez pytania pacjentki.
Przecież nawet musiałam podpisać zgodę, żeby mi glukozę podali na próbie a co dopiero coś takiego.
I tak i nie. Przy przyjęciu podpisuje się zgodę na pobyt i leczenie. Bardzo ogólna formułka pod którą można podpiąć wszystko. Generalnie to tak, powinno się na wszystko wyrażać zgodę, najlepiej pisemną. Takim dobrym pismem jest teraz plan porodu. To jest dokument. Jak zrobią coś wbrew temu co masz to właśnie jest taki papier, z którym możesz walczyć. Warto po prostu być człowiekiem. Porozmawiać jak się przyjedzie z położna o swoim porodzie, o swoich oczekiwaniach. Nie z ryjem, że mi się należy. Często na takie kobiety trafialam i to nie było fajne dla nikogo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 19:32   #1567
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
I tak i nie. Przy przyjęciu podpisuje się zgodę na pobyt i leczenie. Bardzo ogólna formułka pod którą można podpiąć wszystko. Generalnie to tak, powinno się na wszystko wyrażać zgodę, najlepiej pisemną. Takim dobrym pismem jest teraz plan porodu. To jest dokument. Jak zrobią coś wbrew temu co masz to właśnie jest taki papier, z którym możesz walczyć. Warto po prostu być człowiekiem. Porozmawiać jak się przyjedzie z położna o swoim porodzie, o swoich oczekiwaniach. Nie z ryjem, że mi się należy. Często na takie kobiety trafialam i to nie było fajne dla nikogo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O jak mi się podoba to, co napisałaś! ️ Warto być człowiekiem. To idealnie podsumowuje moje podejście do życia i podejście, które bardzo cenię w innych ludziach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-08-27, 19:42   #1568
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
No ale gaziki do pępka chyba kupujecie co? Przecież nie kremy
Nic do pępka.
Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Od przebicia pęcherza to porodu mogło minąć czasu i czasu. Nie uważam, że lekarka zrobiła coś złego Tak To tak. Na gbs + podaję się ampiciline dozylnie, no chyba, że ktoś jest uczulony to się inny antybiotyk podaję. Na start dostaje się 2g i potem co 4h po 1g aż do urodzenia dziecka. I tak, zaczyna się podawać w 1 fazie porodu lub po odejściu wód. Hej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niby tak ale po przebiciu czy samoczynnym pęknięciu pęcherza środowisko u malucha już nie jest hermetyczne i ryzyko zakażenia istnieje. Może nie takie jak podczas porodu bo te paciorkowce są na zewnątrz, ale jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 19:49   #1569
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Nic do pępka. Niby tak ale po przebiciu czy samoczynnym pęknięciu pęcherza środowisko u malucha już nie jest hermetyczne i ryzyko zakażenia istnieje. Może nie takie jak podczas porodu bo te paciorkowce są na zewnątrz, ale jednak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dlatego zaraz po takiej sytuacji podaje się antybiotyk. I paciorkowcem zaraza się dziecko przechodząc przez kanał rodny. Nie podaje się w czasie planowanego cc. A przecież nie raz nie dwa przyjeżdża kobieta do cięcia po odejściu wód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 19:49   #1570
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
I tak i nie. Przy przyjęciu podpisuje się zgodę na pobyt i leczenie. Bardzo ogólna formułka pod którą można podpiąć wszystko. Generalnie to tak, powinno się na wszystko wyrażać zgodę, najlepiej pisemną. Takim dobrym pismem jest teraz plan porodu. To jest dokument. Jak zrobią coś wbrew temu co masz to właśnie jest taki papier, z którym możesz walczyć. Warto po prostu być człowiekiem. Porozmawiać jak się przyjedzie z położna o swoim porodzie, o swoich oczekiwaniach. Nie z ryjem, że mi się należy. Często na takie kobiety trafialam i to nie było fajne dla nikogo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Popieram. Ponadto raczej nie fikałabym do kogoś kto przyjmuje mój poród Ale co innego być roszczeniowym a co innego poprostu asertywnym. Ja to ogólnie (pewnie jak zazwyczaj za pierwszym razem) byłam nieświadoma wielu rzeczy więc trochę poddawałam się szpitalnym praktykom wg ich uznania. Teraz troszkę więcej rozumiem więc myślę że jakoś to inaczej wszystko się potoczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez UltraMarryna
Czas edycji: 2019-08-27 o 19:51
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 20:00   #1571
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
I tak i nie. Przy przyjęciu podpisuje się zgodę na pobyt i leczenie. Bardzo ogólna formułka pod którą można podpiąć wszystko. Generalnie to tak, powinno się na wszystko wyrażać zgodę, najlepiej pisemną. Takim dobrym pismem jest teraz plan porodu. To jest dokument. Jak zrobią coś wbrew temu co masz to właśnie jest taki papier, z którym możesz walczyć. Warto po prostu być człowiekiem. Porozmawiać jak się przyjedzie z położna o swoim porodzie, o swoich oczekiwaniach. Nie z ryjem, że mi się należy. Często na takie kobiety trafialam i to nie było fajne dla nikogo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
tija oczywiście. U dentysty muszę podpisywać zgodę na zrobienie rtg a na oddziale neiraz zgodę na włożenie wenflonu co jest lekką przesadą. Aczkolwiek akurat przebicie pęcherza nie jest takim "byle czym" i coraz więcej osób się w ogóle na to nie zgadza, więc chyba wszyscy z personelu medycznego wiedzą, że pasowałoby przynajmniej poinformować rodząca, że się coś takiego zaraz zrobi. Dla mnie tekst "rodzimy" i przebicie pęcherza bez pytania to jest właśnie "trochę" nieludzkie potraktowanie pacjenta. Ultra mogła w ogóle sobie tego nie życzyć. Plan porodu to jest fajna sprawa, ale właśnie wystarczy być dla pacjenta człowiekiem i nie podpierać się papierami czy nie wiadmo czym.

Tak samo jak ostatnio na nieszczęsnych kroplówkach oprócz żelaza mi coś babka zaczęła dostrzykiwać i wielce była zdziwiona, że zaczęłam gorączkowo pytać co to jest i zabierać rękę. Okazało się, że oczywiście jakaś woda czy sól czy co tam, ale skąd ja mam wiedzieć? Siedzę w ciąży na oddziale, gdzie babka fotel obok mnie ma podawaną chemię na raka jajnika i ta mi coś wstrzykuje bez gadania no kuwa mać. A gadać o pogodzie i kurczaku na obiad miała czas.

Chociaż i z tym rtg to się z dentystą śmiałam, że muszę mu podpisać a przecież na siłę by mi nie zrobił, szczególnie takiego stomatologicznego a potem albo tu albo na innym forum czytałam, że dziewczyna przeżywała prenatalne, bo w początkach ciąży poszła z dzieckiem na rtg i pani radiolog walnęła zdjęcie zanim ona w ogóle zdążyła się odezwać, że też chce wyjść. Więc różnie to bywa i podejrzewam, że z takich sytuacji się wzięło, że trzeba podpisać, że człowiek wie na jaką procedurę się zgadza.
Tak samo na którymś wątku tutaj jak podczytywałam dziewczyny wspominały porody z założeniem balonika albo z masażem szyjki i że mają nadzieję, że to się więcej nie zdaży, to jak któraś zapytała czy można się nie zgodzić, to wszystkie odpowiadały, że nie można.

Edytowane przez Fubizka
Czas edycji: 2019-08-27 o 20:03
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-27, 20:02   #1572
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Dlatego zaraz po takiej sytuacji podaje się antybiotyk. I paciorkowcem zaraza się dziecko przechodząc przez kanał rodny. Nie podaje się w czasie planowanego cc. A przecież nie raz nie dwa przyjeżdża kobieta do cięcia po odejściu wód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To chyba zależy od szpitala. W niektórych przy cc i tak podają ten antybiotyk.🤷☠♀️
Swoją drogą ciekawe czy mam już wyleczonego tego dziada czy znów będzie na +

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 20:08   #1573
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Z tego co piszecie to bardzo jestem zdziwiona jakim cudem jej nie podali tego antybiotyku
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 20:13   #1574
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

A jeszcze odnośnie rewolucji żołądkowych to mojego męża dzisiaj złapało... ten to chyba nie rodzi więc to musi być jakiś wirussss

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 20:16   #1575
Sylwia880
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Poza niezbednym minimum, ktore kupilam, mam sporo rzeczy przy starszaku. Termometry, sol fizjologiczna, gaziki, octenisept na rany, czopki przeciwgoraczkowe kupilam, bo dla starszaka jest 240mg, dla noworodka120. Do mycia uzywam olejku, bo mlody ma delikatna skore i podoba mi sie zapach, moze byc uzywany od 1dnia zycia. Masc na odparzenia, szczotka, przybory do obcinania paznokci, linomag zostal jeszcze...duzo rzeczy jest potrzebnych, ale przy drugim wiekszosc na szczescie ma sie juz w domu ja nie jestem minimalistka i wole miec zawsze wszystko w domu, pod reka, niz pozniej szukac. To tez spowodowalo to, ze niewiele trzeba bylo dokupic
Sylwia880 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 21:12   #1576
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

U mnie dziś przyszły wyniki gbs, na szczęście ujemny.

Poziom spuchnięcia moich stóp dzisiaj przeszedł wszelkie normy! Są tak napuchnięte, że ledwo jestem w stanie chodzić trzymam je teraz w misce z zimną wodą i kostkami lodu, ciekawe czy to coś da...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 21:19   #1577
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
U mnie dziś przyszły wyniki gbs, na szczęście ujemny.

Poziom spuchnięcia moich stóp dzisiaj przeszedł wszelkie normy! Są tak napuchnięte, że ledwo jestem w stanie chodzić trzymam je teraz w misce z zimną wodą i kostkami lodu, ciekawe czy to coś da...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzień płonących stóp U mnie to samo! Zaraz idę pod prysznic. A jak mdłości? Boli Cię jeszcze brzuch?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 21:23   #1578
chudziaszek11
Wtajemniczenie
 
Avatar chudziaszek11
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 643
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez meryy82 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
W dzień kuriera 🤩
Przyszły koszule do szpitala i paczka z Gemini (w sobotę skladałam zamówienie)
Załącznik 7688932Załącznik 7688933Załącznik 7688934

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też dziś Gemini prawie 400 zł w takim małym pudełeczku się zmieściło No i widzę, że podobna zawartość do mojej. Dziwne to bardzo

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
A bierzecie jeszcze kwas foliowy?
Ja cały czas biorę pregne + i kwasy DHA

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Ogólnie wymiotowałam jak kot... ️ Bóle brzucha przeszły, potem wróciły i znów się uspokoiło. Staram się raczej odpoczywać, ale mam pilne rzeczy do zrobienia w związku z zawieszeniem działalności i tak trochę się miotam...
Donoszona to 37+0? Jeśli tak, to 7 dni mi zostało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oj biedna współczuję.

Cytat:
Napisane przez Amata Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mogę do Was dołączyć?
Podobnie jak Wy, również mam termin na październik. To moje pierwsze dziecko
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam dołączyć
Witamy witamy. Imię macie wybrane? Na kiedy masz termin?

Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
No ale gaziki do pępka chyba kupujecie co? Przecież nie kremy
Ja gazik kupuje a do pępka przednim razem używałam spirytusu. Padnie teraz będzie tak samo.

No i przypomniałaś mi, że coś takiego jak ten nieszczęśliwy pępek i jego pielęgnacja jest

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Serio nie kupujecie nic do mycia? Nie wyobrażam sobie tego po kupkach i siuskach też tylko wodą lub chusteczkami będziecie czyścić? Ja to aż tak mocno nie przesadzam...

Z apteki ja kupuję :
-probiotyk
-przeciwgorczkowe
-wodę morska w spray do noska
-sól morską
-gaziki jałowe czy do pępka czy do oczek
-witaminę D (już nie stosuje się d+k)
-octanisept (niby też nie stosuje się, ale ja będę psikac chyba co jakiś czas, jakbym miała cc to też mi się przyda, no i generalnie czasami się nam w domu przydaje)
-linomag zielony

Ja wolę mieć niezbędne minimum w domu, po pierwsze w aptece stacjonarnej zaplacilabym drożej, a po drugie już z córką zdarzylo się, że w nocy trza było szukać czynnej apteki i brać co jest a nie to co się chce...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spoko ja kupiłam emolient jakoś do kąpieli. Jak że mój pierwszy syn ma AZS i gdzie czytałam ostatnio, że robiono badania, że pielęgnacja prewencyjna może zapobiec pojawieniu się AZS , więc ja tam zamierzam i w czymś kąpać i nacierać tym samym co starszego. Zobaczymy czy będzie pozytywny skutek.



Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
I tak i nie. Przy przyjęciu podpisuje się zgodę na pobyt i leczenie. Bardzo ogólna formułka pod którą można podpiąć wszystko. Generalnie to tak, powinno się na wszystko wyrażać zgodę, najlepiej pisemną. Takim dobrym pismem jest teraz plan porodu. To jest dokument. Jak zrobią coś wbrew temu co masz to właśnie jest taki papier, z którym możesz walczyć. Warto po prostu być człowiekiem. Porozmawiać jak się przyjedzie z położna o swoim porodzie, o swoich oczekiwaniach. Nie z ryjem, że mi się należy. Często na takie kobiety trafialam i to nie było fajne dla nikogo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez Fubizka Pokaż wiadomość
tija oczywiście. U dentysty muszę podpisywać zgodę na zrobienie rtg a na oddziale neiraz zgodę na włożenie wenflonu co jest lekką przesadą. Aczkolwiek akurat przebicie pęcherza nie jest takim "byle czym" i coraz więcej osób się w ogóle na to nie zgadza, więc chyba wszyscy z personelu medycznego wiedzą, że pasowałoby przynajmniej poinformować rodząca, że się coś takiego zaraz zrobi. Dla mnie tekst "rodzimy" i przebicie pęcherza bez pytania to jest właśnie "trochę" nieludzkie potraktowanie pacjenta. Ultra mogła w ogóle sobie tego nie życzyć. Plan porodu to jest fajna sprawa, ale właśnie wystarczy być dla pacjenta człowiekiem i nie podpierać się papierami czy nie wiadmo czym.

Tak samo jak ostatnio na nieszczęsnych kroplówkach oprócz żelaza mi coś babka zaczęła dostrzykiwać i wielce była zdziwiona, że zaczęłam gorączkowo pytać co to jest i zabierać rękę. Okazało się, że oczywiście jakaś woda czy sól czy co tam, ale skąd ja mam wiedzieć? Siedzę w ciąży na oddziale, gdzie babka fotel obok mnie ma podawaną chemię na raka jajnika i ta mi coś wstrzykuje bez gadania no kuwa mać. A gadać o pogodzie i kurczaku na obiad miała czas.

Chociaż i z tym rtg to się z dentystą śmiałam, że muszę mu podpisać a przecież na siłę by mi nie zrobił, szczególnie takiego stomatologicznego a potem albo tu albo na innym forum czytałam, że dziewczyna przeżywała prenatalne, bo w początkach ciąży poszła z dzieckiem na rtg i pani radiolog walnęła zdjęcie zanim ona w ogóle zdążyła się odezwać, że też chce wyjść. Więc różnie to bywa i podejrzewam, że z takich sytuacji się wzięło, że trzeba podpisać, że człowiek wie na jaką procedurę się zgadza.
Tak samo na którymś wątku tutaj jak podczytywałam dziewczyny wspominały porody z założeniem balonika albo z masażem szyjki i że mają nadzieję, że to się więcej nie zdaży, to jak któraś zapytała czy można się nie zgodzić, to wszystkie odpowiadały, że nie można.
Szczerze to ja myślę, że większość z tych sytuacji nie bierze się z tego że ktoś Ci na złość chce zrobić. Wiadomo dla nas to poród swojego wyczekanego jedynego dziecka a dla położnej czy lekarza to któryś poród dziś. Łatwo o zmęczenie i rutynę. Myślę, że jak masz określone oczekiwania to plan porodu tak jak pisze tija powinien być. Nigdy nie wiadomo jak trafisz, więc lepiej się zabezpieczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

I powiem wam, że od dwóch dni jestem po prostu padnięta. A jeszcze mam w sobotę przyjęcie niespodziankę dla męża na 40ste urodziny i muszę zakupy, alko , ozdoby i jedzenie ogarnąć jak on jest w pracy. Przyjaciółka i mama mają mi pomóc, ale ja w ogóle mocy nie mam🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ubi tu, ibi ego 08.08.2015
chudziaszek11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-27, 21:38   #1579
Fubizka
Zakorzenienie
 
Avatar Fubizka
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 896
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
U mnie dziś przyszły wyniki gbs, na szczęście ujemny.

Poziom spuchnięcia moich stóp dzisiaj przeszedł wszelkie normy! Są tak napuchnięte, że ledwo jestem w stanie chodzić trzymam je teraz w misce z zimną wodą i kostkami lodu, ciekawe czy to coś da...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chociaż jedna dobra wiadomość dziś. Trzymaj się Oby było lepiej.

Cytat:
Napisane przez chudziaszek11 Pokaż wiadomość
U mnie też dziś Gemini prawie 400 zł w takim małym pudełeczku się zmieściło No i widzę, że podobna zawartość do mojej. Dziwne to bardzo



Ja cały czas biorę pregne + i kwasy DHA



Oj biedna współczuję.



Witamy witamy. Imię macie wybrane? Na kiedy masz termin?



Ja gazik kupuje a do pępka przednim razem używałam spirytusu. Padnie teraz będzie tak samo.

No i przypomniałaś mi, że coś takiego jak ten nieszczęśliwy pępek i jego pielęgnacja jest


Spoko ja kupiłam emolient jakoś do kąpieli. Jak że mój pierwszy syn ma AZS i gdzie czytałam ostatnio, że robiono badania, że pielęgnacja prewencyjna może zapobiec pojawieniu się AZS , więc ja tam zamierzam i w czymś kąpać i nacierać tym samym co starszego. Zobaczymy czy będzie pozytywny skutek.









Szczerze to ja myślę, że większość z tych sytuacji nie bierze się z tego że ktoś Ci na złość chce zrobić. Wiadomo dla nas to poród swojego wyczekanego jedynego dziecka a dla położnej czy lekarza to któryś poród dziś. Łatwo o zmęczenie i rutynę. Myślę, że jak masz określone oczekiwania to plan porodu tak jak pisze tija powinien być. Nigdy nie wiadomo jak trafisz, więc lepiej się zabezpieczyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

I powiem wam, że od dwóch dni jestem po prostu padnięta. A jeszcze mam w sobotę przyjęcie niespodziankę dla męża na 40ste urodziny i muszę zakupy, alko , ozdoby i jedzenie ogarnąć jak on jest w pracy. Przyjaciółka i mama mają mi pomóc, ale ja w ogóle mocy nie mam🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
chudziaszek dlatego takie zawody jak lekarz, pielęgniarka, położna są tak ekstremalnie trudne. Bo dla tego pacjenta to jest najważniejszy moment w życiu (urodzenie się ) albo wybór między życiem a śmiercią (ratownictwo itd) lub między podaniem takiego leku a nie innego odpowiedniemu pacjentowi ze 100 danego dnia mimo, że dla Ciebie to po prostu jeden z milionów.
I o ile jestem w stanie zrozumieć, że pielęgniarka nie odezwie się podając coś dodatkowo do kroplówki o tyle np położna czy lekarz przebijając pęcherz czy nacinając krocze raczej powinna być na tyle przytomna, żeby się chociaż słowem odezwać. No niestety.
A informowanie pacjenta o tym co się z nim dzieje i co będzie na nim wykonywane jest dla mnie tak samo oczywiste jak to, że będą na nim używane sterylne narzędzia i igły. A dopiero by powiedzieli, że jestem nienormalna, jakbym w planie porodu napisała "proszę o używanie sterylnych igieł".
Fubizka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-08-27, 21:49   #1580
slasherka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 227
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
U mnie dziś przyszły wyniki gbs, na szczęście ujemny.

Poziom spuchnięcia moich stóp dzisiaj przeszedł wszelkie normy! Są tak napuchnięte, że ledwo jestem w stanie chodzić trzymam je teraz w misce z zimną wodą i kostkami lodu, ciekawe czy to coś da...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dodaj do tego trochę soli a woda powinna mieć temp ciala. Położna mi poradziła i trochę pomaga.

Cytat:
Napisane przez Amata Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny, mogę do Was dołączyć?
Podobnie jak Wy, również mam termin na październik. To moje pierwsze dziecko
Podczytuję Was od jakiegoś czasu i postanowiłam dołączyć
Cześć. Napisz coś o sobie, na kiedy masz termin?

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka
slasherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 05:25   #1581
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 ❤ cz.3

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Popieram. Ponadto raczej nie fikałabym do kogoś kto przyjmuje mój poród Ale co innego być roszczeniowym a co innego poprostu asertywnym. Ja to ogólnie (pewnie jak zazwyczaj za pierwszym razem) byłam nieświadoma wielu rzeczy więc trochę poddawałam się szpitalnym praktykom wg ich uznania. Teraz troszkę więcej rozumiem więc myślę że jakoś to inaczej wszystko się potoczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze, że teraz jesteś bardziej świadoma
Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
To chyba zależy od szpitala. W niektórych przy cc i tak podają ten antybiotyk.🤷♀️
Swoją drogą ciekawe czy mam już wyleczonego tego dziada czy znów będzie na +

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przy cc podaje się standardowo antybiotyk ze względu na to, że to operacja. Jest to zazwyczaj jedno podanie na krótko przed cięciem. U nas podawało się biofazolin przed zabiegami i cięciem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 07:00   #1582
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Dzień dobry u wrześniówek kolejny poród

Co do planu porodu, bo temat był poruszany, to właśnie dzisiaj idę na warsztaty we Wro, gdzie położna też będzie o tym mówić. Zanotuję, co najważniejsze i skonsultuję jutro na spotkaniu z moją położną, którą chcę do porodu. I po tym będę pisać. Niby teraz wiem, czego chcę, ale wolę to jeszcze usystematyzować. Nie sądzę, bym dowiedziała się czegoś, czego nie wie Tija, ale jeśli coś ciekawego usłyszę to się podzielę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 07:31   #1583
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzień dobry u wrześniówek kolejny poród

Co do planu porodu, bo temat był poruszany, to właśnie dzisiaj idę na warsztaty we Wro, gdzie położna też będzie o tym mówić. Zanotuję, co najważniejsze i skonsultuję jutro na spotkaniu z moją położną, którą chcę do porodu. I po tym będę pisać. Niby teraz wiem, czego chcę, ale wolę to jeszcze usystematyzować. Nie sądzę, bym dowiedziała się czegoś, czego nie wie Tija, ale jeśli coś ciekawego usłyszę to się podzielę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daleko mi do wiedzenia wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 07:50   #1584
Margosia__
Zakorzenienie
 
Avatar Margosia__
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków zazwyczaj :)
Wiadomości: 11 827
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Daleko mi do wiedzenia wszystko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz wszystko czego nam potrzeba


Idę dzisiaj z Młodym na adaptacje do przedszkola.
Jakby to zaspiewalnklasyk " będzie zabawa, będzie się dzialo"



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
__________________
Duży

Mały
Margosia__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 07:53   #1585
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Wiesz wszystko czego nam potrzeba


Idę dzisiaj z Młodym na adaptacje do przedszkola.
Jakby to zaspiewalnklasyk " będzie zabawa, będzie się dzialo"



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
<3

Powodzenia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 08:03   #1586
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Ja dziś znowu od 5 na nogach byłam już na badaniach a zaraz pędzimy na zakupy. Nie mam pomysłu na obiad, więc chyba coś rozmrozimy


Śniło mi się, że zabrali mnie na cesarkę. Młoda przy 8 cm rozwarcia obróciła się pupa do dołu
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 08:31   #1587
gaiete
Zadomowienie
 
Avatar gaiete
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 639
GG do gaiete
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Wiesz wszystko czego nam potrzeba


Idę dzisiaj z Młodym na adaptacje do przedszkola.
Jakby to zaspiewalnklasyk " będzie zabawa, będzie się dzialo"



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Powodzenia! Będzie dobrze

Rany, jak ja nie znoszę tych upałów! No chyba nigdy tak nie tęskniłam do chłodniejszych dni trzeba przemyśleć klimatyzator jakiś do mieszkania na przyszłe lato...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gaiete jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 08:42   #1588
tija93
Zakorzenienie
 
Avatar tija93
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Bydgoszcz/Wschowa
Wiadomości: 8 042
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Powodzenia! Będzie dobrze

Rany, jak ja nie znoszę tych upałów! No chyba nigdy tak nie tęskniłam do chłodniejszych dni trzeba przemyśleć klimatyzator jakiś do mieszkania na przyszłe lato...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Druga noc z rzędu nie śpię przez te upały prognoza pogody pokazuje, że od przyszłego tygodnia 20st z groszem ma być. Oby to była prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
02.08.2016
tija93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 09:09   #1589
czubasek20
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5 328
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez tija93 Pokaż wiadomość
Druga noc z rzędu nie śpię przez te upały prognoza pogody pokazuje, że od przyszłego tygodnia 20st z groszem ma być. Oby to była prawda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My śpimy druga noc u teściów w salonie, bo na poddaszu idzie umrzeć...
Różnica temp 5 stopni. Mąż mówi że na następny rok szykuje jeden pokój w piwnicy.
__________________
H
W
R


Nie ma stópki zbył małej, by nie mogła pozostawić śladu. Z
czubasek20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-08-28, 09:36   #1590
alexxandra84
Zadomowienie
 
Avatar alexxandra84
 
Zarejestrowany: 2019-02
Lokalizacja: Mysłowice (śląskie)
Wiadomości: 1 041
Dot.: Mamy Październikowe 2019 cz.3

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Dzień dobry u wrześniówek kolejny poród

Co do planu porodu, bo temat był poruszany, to właśnie dzisiaj idę na warsztaty we Wro, gdzie położna też będzie o tym mówić. Zanotuję, co najważniejsze i skonsultuję jutro na spotkaniu z moją położną, którą chcę do porodu. I po tym będę pisać. Niby teraz wiem, czego chcę, ale wolę to jeszcze usystematyzować. Nie sądzę, bym dowiedziała się czegoś, czego nie wie Tija, ale jeśli coś ciekawego usłyszę to się podzielę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oooooo matko wrzesniowki zaczęły a następne w kolejce my ja nadal nie wierzę że to już ..



Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Margosia__ Pokaż wiadomość
Wiesz wszystko czego nam potrzeba


Idę dzisiaj z Młodym na adaptacje do przedszkola.
Jakby to zaspiewalnklasyk " będzie zabawa, będzie się dzialo"



Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Powodzenia będzie dobrze

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:20 ---------- Poprzedni post napisano o 08:19 ----------

Cytat:
Napisane przez czubasek20 Pokaż wiadomość
Ja dziś znowu od 5 na nogach byłam już na badaniach a zaraz pędzimy na zakupy. Nie mam pomysłu na obiad, więc chyba coś rozmrozimy


Śniło mi się, że zabrali mnie na cesarkę. Młoda przy 8 cm rozwarcia obróciła się pupa do dołu
Ja ostatnio dosyć często mam sny o porodzie.... Chyba świadomość że to już naprawdę blisko działa na tą podświadomość

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:20 ----------

Cytat:
Napisane przez gaiete Pokaż wiadomość
Powodzenia! Będzie dobrze

Rany, jak ja nie znoszę tych upałów! No chyba nigdy tak nie tęskniłam do chłodniejszych dni trzeba przemyśleć klimatyzator jakiś do mieszkania na przyszłe lato...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nic nie robię tylko siedzę a leje się że mnie jak nie wiem dzisjesza noc to tragedia jakąś.... Nie mogłam usnąć jeszcze ta poduszka między nogami powodowała że jeszcze bardziej gorąco a bez niej ani rusz....

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Dzień dobry witam się w 33 tygodniu

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 08:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:22 ----------

Kolejna wrzesniowka zaczyna rodzić matko jedyna

Wysłane z mojego Redmi 6 przy użyciu Tapatalka
alexxandra84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-10 18:22:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:25.