Jak to na Korfu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-14, 10:21   #1
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam

Jak to na Korfu


W tym roku zdecydowaliśmy się z mężem na wakacje w Grecja a dokładniej na Korfu. W związku z tym mam do Was kilka pytań:

1. Jak wygląda z pogodą w pierwszej połowie września, czy zabrać coś z długim rękawem??
2. Jak wyglądają ceny na wyspie?
3. Co najlepiej przywieźć z podróży?
4. Jak wygląda czystość na plażach i ogólnie na wyspie?
5. Czy lepiej wykupić wycieczki fakultatywne ( jeśli tak to gdzie najlepiej ) czy lepiej zwiedzać samochodem ( ile przykładowo kosztuje wynajęcie autka ? )
6. Co jest godnego uwagi na Korfu np. koniecznie muszę zjeść.... koniecznie muszę zobaczyć... koniecznie muszę mieć....

Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 14:02   #2
CECYLA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 43
Dot.: Jak to na Korfu

Grecja zachwyca o każdej porze roku więc lepiej to chyba wybrać nie mogliście!
Jeśli chodzi o Twoje wątpliwości to:
1. We wrześniu będzie tam ok. 25 stopni, ale wydaje mi się że nic się nie stanie jeśli zabierzesz ze sobą dla pewności coś cieplejszego.
2. Ceny:
obiad- ok 25 EUR
woda- ok 1,5 EUR
kawa- ok 3 EUR
3. Rękodzieła, wyroby jubilerskie
4. Krystalicznie czyste wody ze złocistymi plażami - tzw. Wyspa rajskich plaż
5. To zależy od Twoich możliwości i potrzeb, ja osobiście jestem za wynajęciem auta (od około 40 EUR/dzień)
6. Polecam horiatiki - wiejską sałatkę grecką a z deserów kadaifi - takie ciasteczka miodowe

a można wiedzieć do jakiego hotelu się wybieracie? bo jeśli chodzi o mnie to byłam w Pantokrator (z itaką), hotel zgodny z ofertą z pięknymi widokami więc tym bardziej polecam!
CECYLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 08:23   #3
ala
Raczkowanie
 
Avatar ala
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 76
Dot.: Jak to na Korfu

ja co prawda od początku myślałam o Grecji ale jeśli chodzi o wybór konkretnej greckiej wyspy to ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła! I tak się teraz zastanawiam czy wybrać najbardziej wysunięty punkt na zachód -Korfu czy jednak na wschód -Rodos, doradźcie mi!
Cytat:
Napisane przez CECYLA Pokaż wiadomość
bo jeśli chodzi o mnie to byłam w Pantokrator (z itaką), hotel zgodny z ofertą z pięknymi widokami więc tym bardziej polecam!
a jak oceniasz standard pokoi w Hotelu Pantokrator i wszelkich atrakcji na jego terenie? Liczę na szczegółowe relacje
ala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 10:51   #4
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Jak to na Korfu

My byliśmy już nastawieni na Korfu a dzisiaj dostaliśmy informację, że w tej cenie zmieścimy się na wycieczkę 7+7 tj 7 dni Rodos + 7 dni Kreta ,albo 14 dni na Majorce i już zgłupiałam!!! Nie wiem co robić !!. Liczę, że do soboty wygram w totka to wykupię wszystkie 3 hehehe . Taki mam plan!!
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 18:46   #5
marysia11111
Rozeznanie
 
Avatar marysia11111
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 548
Dot.: Jak to na Korfu

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
My byliśmy już nastawieni na Korfu a dzisiaj dostaliśmy informację, że w tej cenie zmieścimy się na wycieczkę 7+7 tj 7 dni Rodos + 7 dni Kreta ,albo 14 dni na Majorce i już zgłupiałam!!! Nie wiem co robić !!. Liczę, że do soboty wygram w totka to wykupię wszystkie 3 hehehe . Taki mam plan!!
Z jakiego biura lecisz? Też myślę o Grecji!!!
marysia11111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-15, 20:06   #6
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Jak to na Korfu

wątki o Korfu: [m.in.]
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=347065
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=58472
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=35126
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=149728

wyszukiwarka nie gryzie
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-29, 12:59   #7
CECYLA
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 43
Dot.: Jak to na Korfu

Cytat:
Napisane przez marysia11111 Pokaż wiadomość
Z jakiego biura lecisz? Też myślę o Grecji!!!
a można wiedzieć kiedy dokładnie planujesz podróż? bo tak właśnie sobie patrzę, że sporo ciekawych opcji last minute jest do wyboru na stronie Itaki. To może zacznę od najtańszej półki, hotel Silver beach i lot w sierpniu to cena ok. 1.900 bo jeśli chcesz coś z all to może Sunshine vacation club ale to już za ponad 3.000! Opinie też mają niezłe z tego co widzę, więc radzę zerknąć bo może rzeczywiście coś Ci się z tego spodoba
CECYLA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-29, 14:12   #8
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Jak to na Korfu

Cytat:
Napisane przez CECYLA Pokaż wiadomość
a można wiedzieć kiedy dokładnie planujesz podróż? bo tak właśnie sobie patrzę, że sporo ciekawych opcji last minute jest do wyboru na stronie Itaki. To może zacznę od najtańszej półki, hotel Silver beach i lot w sierpniu to cena ok. 1.900 bo jeśli chcesz coś z all to może Sunshine vacation club ale to już za ponad 3.000! Opinie też mają niezłe z tego co widzę, więc radzę zerknąć bo może rzeczywiście coś Ci się z tego spodoba
ok dzięki
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."

aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:04.