Korona zębowa - wątek zbiorczy - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-04-26, 09:28   #1141
mossdori
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Aby utrzymać efekt stosowałam pasty wybielające,... powiem szczerze że sama w domu boję się eksperymentować ponieważ po wybielaniu zęby miałam nadwrażliwe ..nie pamiętam ile dokładnie to było tonów ale dentysta sam był pod wrażeniem no i oczywiście ja ;-) po wybieleniu miałam A1 a przed dosyć żółte ;-( i tak jak pisałam wyżej efekt utrzymał się do 4 -5 miesiecy a teraz są jasne ale nie ju z taki białe . Pomiomo tego nie żałuję.

A w kwestii aparatu to wiem już to że chcę go założyć na 100%.
W tej chwili mieszkam w Niemczech a tu są bardzo drogie od 3000 do 5000 euro plus wizyty od 50 do 150 euro w Polsce jest o DUŻO TANIEJ i zastanawiam się nad założeniem aparatu w Polsce i dojeżdżać na kontrole to i tak wyszło by o wiele taniej.
Ale jestem ciekawa czy ortodonta się na to zgodzi i co ile bym miała taki kontrole . powazna decyzja przede mną ;-( dam znać jak się dalej potoczy .
mossdori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 09:56   #1142
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

wydaje mi sie ze powinnas sie zastanowic nad jakism rozwiazaniem dot wybielania w domu bo szkoda kasy jesli mozna to zroic samemu. ja chce teraz zrobic bayond potem koronki i potem wybielanie nakladkowe. bo zele mozna dostac tanio w internecie
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 20:06   #1143
Millygirl
Zadomowienie
 
Avatar Millygirl
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 460
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Po leczeniu kanałowym w zeszłym roku pękla mi gorna jedynka - tzn. zupełnie ulamała się przy korzeniu. Jako że to było w poradni na nfz to mnie olali. Poszłam do stomatologa prywatnie, pani doktor tymczasowo przykleila mi tego zęba jakimś klejem do protez i tak sobie od roku chodzę. Kazała nie robić z tym nic póki się nie odkruszy... Ale mam problem, plomba pomiędzy jedynkami mi się kruszy i czeka mnie wizyta. Boję się jednak ze podczas wizyty mogą przypadkiem sprawić że mój nieszczęsny ząbek się odklei. I myślę nad tym, żeby się w końcu zabrać za tego zęba ( przyplyw gotówki ktory na to pozwoli).
Dentysta proponował mi, że może przymocować jakiś pręt tytanowy(?) i uformować na tym z czegoś coś na kształt zęba, za ok 300-400 zł, albo mogę zrobić porcelanową koronkę za bodajże 1200 zł. Jak myslicie, co lepsze? Mi sie wydaje że co nie zrobię to i tak bedzie wyglądało fastalnie, w końcu to jedynka będzie się odznaczać strasznie....
__________________
Millygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-27, 06:03   #1144
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

porcelanowa za 1200?? skad ta cena
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:42   #1145
Żmija
Raczkowanie
 
Avatar Żmija
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 133
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam, moze tu ktos doradzi... zakladalam korkony na kilka przednich gornych zebow... z tego co wiem od srodka sa metalowe na zewnatrz imituja prawdziwe uzebienie (calkiem niezle zreszta ) problem mam jednak z jednym zebem ... boli jak jasny gwint jak pije cos cieplego (z zimnym jeszcze nie probowalam) tak jakby nerw reaguje ... zauwazylam ze mam widoczne cos ciemnego przy dziasle (tak jakby kawalek metalu lub szparka - osobiscie to wole zeby to byl metal niz jakas luka bo i tak tego nie bardzo widac ) korony mam od dawna a bol pojawil sie dzisiaj ... moj chlopak mowi ze korony sa mocowane przylegle do zeba i wchodza pod dziaslo co nie oznacza ze zakrywaja zeba w 100 procentach i przy korzeniu jest zab i to pewnie on odczuwa bol przy cieple ... no ale sama nie wiem jako kobieta biore od razu opcje najgorsza ze pewno jakas luka i mi sie tak napoj wlewa i boli nic za bardzo nie czuje zeby mi sie tam poruszalo czy cos no i dziwne ze akurat teraz sie to pojawilo bez w sumie jakiegos powodu. Dodam o ile ma to znaczenie ze dzis zaczely mi sie ciezkie kobiece dni - moze to ma jakies znaczenie jesli chodzi o nadrwazliwosci i odczuwanie bolu Kobitki co myslicie?
__________________
Wszystko jest dobrem i cudem jeśli tylko spojrzymy na to oczyma, które wypelnia miłość
Żmija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 22:24   #1146
annatyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam

To mój pierwszy post na forum
Może ktoś będzie umiał mi pomóc lub choć trochę doradzić.
Kilka miesięcy temu ściągnęłam aparat ortodontyczny, zęby się naprostowały i w tej kwestii jest ok. Jednak zarówno jedynka jak i dwójka są martwe i brzydko ciemnieją Jedynka jest już mocno przebarwiona i popękana jakby od wewnątrz. Jako,że jeszcze noszę retainery,żeby wada mi się nie wrócila ortodontka zaleciła mi odczekać pół roku zanim zacznę coś kombinowac z zębami...
Mam wiele pytan i wątpliwości odnośnie koron,ale takie pierwsze i podstawowe brzmi : Czy można założyć korony tylko na jedynkę i dwójkę i czy reszta zębów będzie bardzo się odróżniać?
Czy koronką można poprawić szerokość zęba to znaczy sprawić,że będzie on szerszy i będzie pasował do reszty?
Z góry dziękuję bardzo za każdą rade

Poniżej wklejam zdjęcie moich zębów
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02987.jpg (16,1 KB, 117 załadowań)

Edytowane przez annatyl
Czas edycji: 2012-05-04 o 22:33
annatyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-05, 12:10   #1147
nina333
Raczkowanie
 
Avatar nina333
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Po pierwsze, żeby założyć koronę należy znacznie oszlifować zęby sąsiadujące, aby zapewnić ich utrzymanie. Więc raczej chodzi Ci o licówki, które polegają na oszlifowaniu niewielkiej części zębów własnych i stworzenia na nie "nakładki" z materiału, który kolorem i kształtem będzie przypominał zęby własne.
Czyli:
Tak, licówki można założyć tylko na jedynkę i dwójkę. Dają bardzo dobry efekt estetyczny i przy dobrym wykonaniu będą idealnie komponowały się z własnym uzębieniem.
Tak, kształt zęba można poprawić. Np. jeżeli wcześniej występowały przerwy między zębami można je skorygować. Można nadać zębom indywidualny kształt.
nina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-05, 12:33   #1148
annatyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

nina333
Dziękuję za odpowiedz

Ja bardzo chciałabym mieć licówki,niestety stomatolog mówi,ze w moim przypadku już tylko korony,ponieważ jedynka jest mocno przebarwiona a licówki są dosć przezierne i mogłoby prześwitywać i wyglądać nieestetycznie.
Tak więc już sama nie wiem...
jeszcze jedno pytanko. Stomatolog zaleca mi założenie koron na 4 przednie zęby, ja jednak dwa zęby mam zdrowe i szkoda by mi ich było. Czy bardzo będzie się odróżniać jak zrobię koronę tylko na jedynce i dwójce?
I czy ktoś mógłby polecić dobrego dentyste-protetyka w okolicach Tarnów-Kraków??
Z góry dziękuję za informacje,pozdrawiam )
annatyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 14:53   #1149
anitanita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

To prawda, szkoda tych Twoich zdrowych zębów szlifować.
A czy dentystka nie proponowała Ci wybielenia najpierw tej jedynki (metodą od środka), a dopiero po tym licówkę?

Miałam przypadek, ale u mnie to była prawa jedynka. Najpierw miałam wybielanie, a następnie licówkę i nic nie prześwitywało bo ząbek zyskał jaśniejszy kolor.
anitanita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 18:39   #1150
onifer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam

Mam takie pytanie. Od jakichś 10 lat mam założony trzy punktowy mostek w miejsce górnej brakującej jedynki na sąsiedniej jedynce i dwójce. Mostek ten był z jakichś kiepskich materiałów (akryl? kompozyt?), jakiś tydzień temu pękła koronka.

Jako że swoje już wytrzymał postanowiłem założyć nowy porcelanowy na podbudowie metalowej.

I tu pojawia się zasadnicza kwestia: na zdjęciu panoramicznym widać że jedynka i dwójka na których osadzony jest mostek nie były nigdy leczone kanałowo ale też nie bolą i nie widać nic niepokojącego.

Konsultowałem z dwoma stomatologami:

pierwszy radzi przeleczyć mimo wszystko te kanały i ewentualnie dać do zębów jakiś wzmacniający wkład- ze to niby profilaktycznie jeśli zacznie się dziać coś kiedyś z kanałami, ze trzeba będzie leczyć kanałowo przez koronę a to już problem itd..

drugi dentysta stwierdził że nie ma potrzeby leczenia kanałowego.

I teraz nie wiem co zdecydować, bo z jednej strony raz że to dodatkowy koszt i trochę wzbraniam się leczyć kanałowo zdrowe zęby, tym bardziej że wytrzymały 10 lat bez zmian pod obecnym mostkiem.

A z drugiej strony może jednak warto przeleczyć te zęby. Sam już nie wiem, poradźcie proszę gdyż jutro muszę sie zgłosić do stomatologa.

Spytam też czy można chodzić te parę dni bez tymczasowego mostu??
onifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 08:24   #1151
annatyl
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

anitanita a czy u Ciebie ten ząb był mocno przebarwiony? bo u mnie już niestety jest. Miałam już go 2 razy wybielanego i starczyło to na około 2 lata,potem znowu niestety zaczął brzydko ciemnieć...
Tak się więc zastanawiam czy jak założę licówkę (na wybielony od środka ząb) i po upływie jakiegoś czasu ten ząb pod licówką zacznie ciemnieć to czy nie będzie to prześwitywało ?
Już sama nie wiem,większosć radzi te 4 korony na przód, no nic dalej będę szukała kogoś kto jednak podjąłby się mniej "drastycznego" rozwiązania..
annatyl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 21:46   #1152
onifer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

no nic nie doczekałem się odpowiedzi. W dniu dzisiejszym został zdjęty most osadzony na mojej jedynce i dwójce.

Były spore problemy ze zdjęciem, tak bardzo był zacementowany, samo zbijanie nie pomogło i musiał być rozwiercany. W końcu się udało, ale dziąsła po jeszcze doszlifowaniu zębów które były zeszlifowane pod poprzedni most jakieś 10 lat temu, dziąsła są w strasznym stanie, bardzo krwawiły. Dwójka jest bardzo malutka nie wiem jak to wszystko się będzie trzymało.

Czekam do przyszłego wtorku na założenie nowego mostu na porcelanie.

W domu po paru godzinach zaczął się mega ból jedynkii dwójki korzeni w środku dziąsła- pomogło dopiero po 3 tabl. Ibupromu.

Mam nadzieję że ten ból jest spowodowany tym zbijaniem mostu. Stomatolog stwierdził że jeśli jutro będzie tak samo bolało to trzeba będzie przed wtorkiem odnerwić zęby przez leczenie kanałowe. Bo miał być most pierwotnie założony na żywe zęby.
onifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-11, 18:56   #1153
gazelaa
Zadomowienie
 
Avatar gazelaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: hen daleko
Wiadomości: 1 396
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nina333 Pokaż wiadomość
Po pierwsze, żeby założyć koronę należy znacznie oszlifować zęby sąsiadujące, aby zapewnić ich utrzymanie. Więc raczej chodzi Ci o licówki, które polegają na oszlifowaniu niewielkiej części zębów własnych i stworzenia na nie "nakładki" z materiału, który kolorem i kształtem będzie przypominał zęby własne.
Czyli:
Tak, licówki można założyć tylko na jedynkę i dwójkę. Dają bardzo dobry efekt estetyczny i przy dobrym wykonaniu będą idealnie komponowały się z własnym uzębieniem.
Tak, kształt zęba można poprawić. Np. jeżeli wcześniej występowały przerwy między zębami można je skorygować. Można nadać zębom indywidualny kształt.
Korone zaklada sie na 1 zeba wiec nie trzeba sasiednich zebow szlifowac

---------- Dopisano o 19:56 ---------- Poprzedni post napisano o 19:53 ----------

Cytat:
Napisane przez annatyl Pokaż wiadomość
Witam

To mój pierwszy post na forum
Może ktoś będzie umiał mi pomóc lub choć trochę doradzić.
Kilka miesięcy temu ściągnęłam aparat ortodontyczny, zęby się naprostowały i w tej kwestii jest ok. Jednak zarówno jedynka jak i dwójka są martwe i brzydko ciemnieją Jedynka jest już mocno przebarwiona i popękana jakby od wewnątrz. Jako,że jeszcze noszę retainery,żeby wada mi się nie wrócila ortodontka zaleciła mi odczekać pół roku zanim zacznę coś kombinowac z zębami...
Mam wiele pytan i wątpliwości odnośnie koron,ale takie pierwsze i podstawowe brzmi : Czy można założyć korony tylko na jedynkę i dwójkę i czy reszta zębów będzie bardzo się odróżniać?
Czy koronką można poprawić szerokość zęba to znaczy sprawić,że będzie on szerszy i będzie pasował do reszty?
Z góry dziękuję bardzo za każdą rade

Poniżej wklejam zdjęcie moich zębów
Tez mam koronke na 1 i nie ma problemu zeby oszlifowac tylko 2 zeby, jezeli chcesz mneic ladne zeby na dlugo polecam ci porcelane na cyrkonie jest bardzo ladna, jest tez tansza alternatywa porcelany na metalu ale moze nieco byc ciemnejszy niz na cyrkonie
gazelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 21:48   #1154
onifer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

W dniu dzisiejszym założono mi w miejsce mostu z akrylu który przetrwał jakieś 12 lat, most porcelanowy na podbudowie metalowej.
W miejsce brakującej jedynki, filary mostu to sąsiednia jedynka oraz dwójka- góra.

Nie jestem pewny odnośnie wykonania dlatego chciałbym zadać parę pytań i uprzejmie proszę o poradę. most estetycznie naprawdę ładnie wygląda ale:

Jako że mam zgryz nie na równi zęby górne z dolnymi lecz dolne zachodzą na wewnętrzną stronę górnych zębów- po założeniu mostu gdy jadłem bardzo mi przeszkadzało przy gryzieniu tzn. dolna dwójka uderzała od wewnętrznej strony w dwójkę w moście.

Zostało dziś trochę spiłowane koronki od wewnętrznej strony na dwójce jak i przygładzona dolna dwójka.
Teraz z kolei czuję dolną jedynkę która przy zgryzie uderza w jedynkę w moście od wewnątrz przy dziąśle:

1. czy tak musi zostać- czy bezwględnie ma być most od wewnątrz tak spiłowany aby dolne moje zęby nie dotykały przy zgryzie górnych w moście od wewnątrz?

2. zęby w moście na samych końcach jakieś 2mm porcelana jest tak jakby prześwitująca- tzn gdy przejadę językiem od wewnętrznej strony zębów to widzę tzw przezierność, prześwituje ta porcelana na 2-3mm od dołu- czy to normalne?

3. i trzecie pytanie- te zęby w moście które są osadzone na moich zeszlifowanych są od wewnątrz ładne praktycznie nie widać metalu, natomiast ząb w moście w środku który jest w miejsce mojego brakującego- od wewnątrz w połowie zęba widać i lekko czuć deliktanie taki paseczek metalu- czy to dopuszczalne?
onifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 09:24   #1155
Domi38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 46
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Onifer na wszystko Ci nie odpowiem ale dwa pytanka sprobuje. Zabki powinny byc tak dopasowane / dopilowane ze absolutnie nie powinnienies czuc dyskomfortu ze cos nie pasuje lub uderza.
Ten metal ktory widac na zewnatrz to normalne, pytalam mojego dentysty dlaczego porcelana nie jest umieszczana na calym zebie odpowiedzial ze byloby bardzo duze ryzyko ze w tych miejscach porcelana by sie zaczela kruszyc. Co do drugiego pytanka to naprawde nie mam pojecia o co Ci chodzi, moze fotka??
Domi38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 18:24   #1156
onifer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

DOMI38 BARDZO dziękuję za odpowiedź już wątpiłem że ktoś odpowie.

Jesli chodzi o drugie pytanie chodziło mi o to, że normalnie ząb na porcelanie nie jest prześwitujący, ale od dolnej krawędzi jedynki od zakończenia tak na 2-3mm do góry zęba- porcelany jest chyba na tyle mało, na tyle jest cienka, że prześwituje (jak przejadę językiem od wewnętrznej strony zęba na krańcu) to właśnie widać że te 2-3mm porcelany jest takie cienkie.

Dlatego się właśnie zastanawiam czy końce takich zębów jak górne jedynki muszą być tak zrobione, czy jest to jakaś niedoróbka.
onifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 19:39   #1157
Domi38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 46
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Onifer, ciekawi mnie jak to wyglada to znaczy estetyka, jesli naturalnie i jestes zadowolony to wszystko ok, jesli nie to moja rada idz do dentysty i po prostu zapytaj dlaczego to przeswituje choc wydaje mi sie ze to nie powinno tak wygladac. Ja zawsze jesli nie jestem zadowolona a dentysta mi wmawia ze to tak ma byc ide na konsultacje do innego dentysty i pytam o to co o tym mysli i czy tak musi byc czy mozna zmienic itp. Wiesz wkoncu to twoje zabki i powinnienes byc w stu procentach zadowolony, bo ty je bedziesz nosil a nie dentysta prawda??
pozdrawiam
Domi38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-18, 23:27   #1158
onifer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Dobra już patrzyłem na zdjęcia mostów w google...niektóre mają podobnie tak że to chyba normalne
onifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-19, 13:04   #1159
Ania0070
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 6
pomocy..wymiana wkładu koronowo korzeniowego i korony !!!

Witam serdecznie, zaczne od opisania mojego przypadku.
Około 10 lat temu w wyniku wypadku złamała mi się lewa górna dwójka. Ząb był tak wysoko złamany że stomatolog zastosował koronę opartą na wkładzie koronowo korzeniowym. Dwójka została prawdopodobnie przeleczona kanałowo, piszę prawdopodobnie bo, po pierwsze się na tym nie znam, a po drugie było to bardzo, bardzo dawno temu. Problem polega teraz na tym, że dwójka bardzo się osunęła, językiem wyczuwam "próg" zęba który powiniem przylegać do dziąsła. Z przodu natomiast zrobiła się przestrzeń około 1,5 mm. Wygląda to tak że przy dziąśle jest "obramówka" następnie milimetrowa przerwa i korona. Ząb nie boli, nie ma nieprzyjemnego uczucia. Konsultowałam sie już z trzeba stomatologami, co w takim przypadku zrobić. Po wykonaniu prześwietlenia wszytscy twierdzili że z korzenia nie da się usunąć zacementowanego wkładu z powodu zbyt wąskich ścian korzenia, które uległy by rozpadzie. Każdy jeden proponował implant. Powiem szczerze że nie stac mnie na implant. Byłam zadowolona z korony. "Osunięcie" korony -(?)- zaczęło się około 3 lat temu. Jestem sfrustrowana, bo nie wiem co mam zrobić. Załączam zdjęcia prześwietlenia oraz samej korony. Bardzo prosze o pomoc !!!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obrazek1.jpg (47,7 KB, 87 załadowań)
Ania0070 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-24, 10:50   #1160
Ines3037200
Rozeznanie
 
Avatar Ines3037200
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 768
Dot.: pomocy..wymiana wkładu koronowo korzeniowego i korony !!!

Cytat:
Napisane przez Ania0070 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, zaczne od opisania mojego przypadku.
Około 10 lat temu w wyniku wypadku złamała mi się lewa górna dwójka. Ząb był tak wysoko złamany że stomatolog zastosował koronę opartą na wkładzie koronowo korzeniowym. Dwójka została prawdopodobnie przeleczona kanałowo, piszę prawdopodobnie bo, po pierwsze się na tym nie znam, a po drugie było to bardzo, bardzo dawno temu. Problem polega teraz na tym, że dwójka bardzo się osunęła, językiem wyczuwam "próg" zęba który powiniem przylegać do dziąsła. Z przodu natomiast zrobiła się przestrzeń około 1,5 mm. Wygląda to tak że przy dziąśle jest "obramówka" następnie milimetrowa przerwa i korona. Ząb nie boli, nie ma nieprzyjemnego uczucia. Konsultowałam sie już z trzeba stomatologami, co w takim przypadku zrobić. Po wykonaniu prześwietlenia wszytscy twierdzili że z korzenia nie da się usunąć zacementowanego wkładu z powodu zbyt wąskich ścian korzenia, które uległy by rozpadzie. Każdy jeden proponował implant. Powiem szczerze że nie stac mnie na implant. Byłam zadowolona z korony. "Osunięcie" korony -(?)- zaczęło się około 3 lat temu. Jestem sfrustrowana, bo nie wiem co mam zrobić. Załączam zdjęcia prześwietlenia oraz samej korony. Bardzo prosze o pomoc !!!
Do wkładu k-k zawsze się leczy kanałowo. U młodych ludzi kanały są szerokie, a przy endodoncji jeszcze się poszerza o kilka rozmiarów. Sama widzisz, że ściany są cieniutkie, siły działające na wkład szybko spowodowałyby złamanie. Kolejna sprawa, w świetle kanału poza wkładem brak cienia materiału, a powinien być wypełniony do końca. Przy wierzchołku delikatne moim zdaniem rozrzedzenie kości, prawdopodobnie tworząca się zmiana zapalna.

Suma sumarum: Czarno to widzę.

Implant byłby faktycznie najlepszym rozwiązaniem i prawdopodobnie nim się kiedyś skończy. Dopóki się nie dorobisz, możesz znaleźć kogoś, kto Ci jakiś rozsądny most zrobi.

Edytowane przez Ines3037200
Czas edycji: 2012-05-24 o 10:51
Ines3037200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:35   #1161
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 175
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nina333 Pokaż wiadomość
Po pierwsze, żeby założyć koronę należy znacznie oszlifować zęby sąsiadujące, aby zapewnić ich utrzymanie. Więc raczej chodzi Ci o licówki, które polegają na oszlifowaniu niewielkiej części zębów własnych i stworzenia na nie "nakładki" z materiału, który kolorem i kształtem będzie przypominał zęby własne.
Czyli:
Tak, licówki można założyć tylko na jedynkę i dwójkę. Dają bardzo dobry efekt estetyczny i przy dobrym wykonaniu będą idealnie komponowały się z własnym uzębieniem.
Tak, kształt zęba można poprawić. Np. jeżeli wcześniej występowały przerwy między zębami można je skorygować. Można nadać zębom indywidualny kształt.
a czy mozna zmienic kształt jak krzywo ząbki wyrosly?
__________________

szafiarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 22:55   #1162
nina333
Raczkowanie
 
Avatar nina333
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
a czy mozna zmienic kształt jak krzywo ząbki wyrosly?
Jeżeli jest odpowiednia ilość miejsca to można. Zazwyczaj koryguje się wszelkie wady zgryzu, wychylenia, przechylenia zębów
nina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 09:00   #1163
szafiarka
Zadomowienie
 
Avatar szafiarka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 175
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nina333 Pokaż wiadomość
Jeżeli jest odpowiednia ilość miejsca to można. Zazwyczaj koryguje się wszelkie wady zgryzu, wychylenia, przechylenia zębów
dzieki
a jaka jest u was cena korony pełnoceramicznej LAVA ( ta na cyrkonie)
+ dochodzi do tego wkład koronowo korzeniowy tak ? ewentualne leczenie kanałowe , coś jeszcze?
__________________

szafiarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 09:34   #1164
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez szafiarka Pokaż wiadomość
dzieki
a jaka jest u was cena korony pełnoceramicznej LAVA ( ta na cyrkonie)
+ dochodzi do tego wkład koronowo korzeniowy tak ? ewentualne leczenie kanałowe , coś jeszcze?
plus ewentualnie wybielanie
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 14:45   #1165
kamilazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 27
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Ja mieszkam w zachodniopomorskim i ja płacę 1400 za koronę Lava (ponieważ robię wszystkie zęby korona kosztuje 1200) za pełnoceramiczną trzeba zapłacić 1200, za ceramicz. na metalu 650 a wybielanie w gabinecie 900zł. Za wkład koron.-korzeniowy 200zł, za leczenie kanałowe na 1 wizycie 600zł metodą mikroskopową. Jestem własnie w trakcie zakładania koron na wszystkie ząbki ;-)
Pozdrawiam
kamilazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 10:20   #1166
nina333
Raczkowanie
 
Avatar nina333
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Przed podjęciem decyzji radzę podzwonić po gabinetach i popytać o cennik, bo wiem, że potrafią nieźle przycinać. Niektórzy lekarze biorą 1000 zł za jedną koronę na metalu, a inni już od 500 zł. Różnica jest spora, a często i gęsto zdarza się tak, że niestety cena nie idzie w parze z umiejętnościami lekarza i technika.
nina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 11:33   #1167
MissHeresy
Raczkowanie
 
Avatar MissHeresy
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Lubelskie i IE
Wiadomości: 156
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Witam wszystkich.

A może jest ktoś z Lublina i okolic?

Pytam, ponieważ przede mną bardzo poważna decyzja. Ponieważ cierpię na bruksizm i większość moich kochanych zębiaków została starta do granic możliwości, a szyna relaksacyjna została zastosowana za późno, powiedziano mi, że jedynym ratunkiem jest rekonstrukcja szczęki. Przypuszczam, że jeśli się na to zdecyduję, to będzie to nie tylko bolesne ale co najtrudniejsze, strasznie kosztowne (od 20 tys w górę plus leczenie kanałowe większości). Taką informację otrzymałam w Mulitimedzie na Fabrycznej, byłam też i u kilku innych (do dentysty chodzę regularnie, bo wiecznie mam problemy, nie wiem naprawdę dlaczego tak późno poinformowano mnie o moim bruksiźmie i komplikacja ch z niego wynikających). Problem w tym, że żadnemu dentście nie ufam, zazwyczaj jedna komplikacja kończyła się kolejną plus mam traumy z dzieciństwa, typu: wyrywanie zęba przez 3,5 godziny (piątka), wyrywanie zębów z zawiązkami, kiedy to Pani 20 lat temu ponad stwierdziła, że to i tak mleczak wiąc lepiej wyrwać, przy okazji rozrywając dziąsło. Ogólnie masakra. Nawet jeśli idę do stomatologa z maleńką dziurką, potwierdzone rentgenem, że będzie leczone bezboleśnie i tak proszę o znieczulenie. Wiem, że to dziecinne, ale naprawdę się boję, wiele w życiu przeszłam ale nic nie powoduje we mnie takiego stresu jak właśnie dentyści.

Zatem czytam, przeszukuję, pytam znajomych, zanim oddam się w czyjeś ręce i wezmę kredyt I nie mogę zanleźć nikogo, kto doradzi mi dobrego, godnego zaufania i cierpliwego dentystę.

Wiem, że kredyt na ileś tam lat tylko po to aby móc się znów szeroko uśmiechać to może dla niektórych być fanaberia. Ale nie chcę już słyszeć, że taka już uroda moich przezroczystych zębów. Chcę się śmiać pełną gębą

Bardzo ale to bardzo proszę o informację o polecanych dentystach z Lublina i okolic, jak również proszę o poradę tych, którzy czekającą mnie drogę krzyżową maja już za sobą.

Miłej niedzieli!
MissHeresy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 18:33   #1168
Pussy22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 62
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

witam, mam pytanie czy jak wybielam zeby pod koronki, to potem co jakis czas musze te swoje zeby "dobielic" bo wiadomo kolor sie zmieni pod wplywem ciemnych napojow itp
i druga sprawa, czy jak ide do stomatologa na konsultacje to za to cos place?
konsultacje tzn, zapytac co i jak trzeba byloby zrobic z moimi zebami ,
Pussy22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-24, 22:01   #1169
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Pussy22 Pokaż wiadomość
witam, mam pytanie czy jak wybielam zeby pod koronki, to potem co jakis czas musze te swoje zeby "dobielic" bo wiadomo kolor sie zmieni pod wplywem ciemnych napojow itp
i druga sprawa, czy jak ide do stomatologa na konsultacje to za to cos place?
konsultacje tzn, zapytac co i jak trzeba byloby zrobic z moimi zebami ,
po co wybielasz zęby pod korony?

chyba, że chodzi Ci o wybielanie zębów aby dopasować kolor zębów do koron, które już masz?

"dobielic" po jakimś czasie będziesz musiała, zależy jaką dietę stosujesz, czy pijesz dużo herbaty/kawy/czerwonego wina

a konsultacja to zależy od gabinetu. umawiając się na wizytę możesz zapytac czy konsultacja coś kosztuje
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-25, 07:14   #1170
kamilazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 27
Dot.: Korona zębowa - wątek zbiorczy

Jestem w czasie zakładania koron na wszystkie zęby a w zasadzie już na tymczasowych nic nie płaciłam, w innych gabinetach jak pytałam była płatna np. 100zł ale lekarz mówił że jak się zdecyduję to odliczy mi te pieniądze od rachunku.
kamilazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-05 17:00:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:05.