Kosmicznie wielka blizna. Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-23, 20:28   #1
przemek905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5

Kosmicznie wielka blizna. Pomocy


Witam!
Mam wieelki problem. Nie przejmuję się zazwyczaj małymi syfami i krostami, ale teraz proszę o pomoc bardz. Około dwóch miesięcy temu coś zaczęło mi się budować nad brwią na czole, smarowałem maścią ichytiową, zaczęła cieknąć ropa. Ciekła ponad tydzień, więc poszedłem do lekarza rodzinnego. Zapisał mi antybiotyk i afronis do wyszuszania. Po pewnym czasie zrobiło się takie ala oparzenie i musiałem smarować argosulfanem. I teraz właśnie kiedy myślałem, że juz po wszystkim to dopiero sie zaczęło. Została duża- ok.2cm czerwona blizna, która wygląda jak bym dostał gdzieś w trąbę. Kupiłem w aptece cepan i contractubex i smarowałem. Nic nie pomagało, po 3 tygodniach poszedłem do dermatologa, który przepisał Unidox, Davercin i Advantan. Niestety dalej nic się nie zmiejsza. Czuję, że nic pod spoem się już nie buduje. Chodzi mi tylko o to teraz żeby tą wielką czerwoną plamę jakoś zlikwidować. Smarowałem sokiem z cytryny i z oliwy z oliwek i nic tez. Proszę o pomoc bo już człowiek psychicznie nie wytrzymuje. Nie da rady wyjść na miasto. Wrzuce zdjęcie zrobione z telefonu
[url]http://www.sendspace.pl/file/719e811cac5d4b6b666830e
Proszę o jakieś rady. Z góry wielkie dzięki każdemu co ktoś napisze.
Pozdrawiam

Edytowane przez przemek905
Czas edycji: 2010-05-23 o 20:34
przemek905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 21:21   #2
NianiaMania
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 32
Dot.: Kosmicznie wielka blizna. Pomocy

Proponuję odczekać jeszcze trochę, może samo zejdzie, jeśli nie to może laser IPL? Oczywiście wcześniej skonsultuj się z dermatologiem.
NianiaMania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 08:04   #3
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Kosmicznie wielka blizna. Pomocy

Niestety, ale blizny nie zlikwidujesz w tydzień, raczej nastaw się na miesiące smarowania maściami i złuszczania.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 13:54   #4
przemek905
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5
Dot.: Kosmicznie wielka blizna. Pomocy

A jaki jest najlepszy sposób żeby ją złuszczac jak najszybciej? smarowanie płynami , które wyszuszają z antybiotykiem i alkoholem czy takie masci jak cepan i contractubex?
przemek905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-24, 14:09   #5
tennyo4
Zadomowienie
 
Avatar tennyo4
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 571
Dot.: Kosmicznie wielka blizna. Pomocy

Cytat:
Napisane przez przemek905 Pokaż wiadomość
A jaki jest najlepszy sposób żeby ją złuszczac jak najszybciej? smarowanie płynami , które wyszuszają z antybiotykiem i alkoholem czy takie masci jak cepan i contractubex?
Złuszczanie to peeling. Regularnie co 2-3 dni. Tylko musisz mieć zagojoną skórę bo rozpaprzesz na nowo.
Wysuszanie raczej tylko pogorszy sprawę, zwłaszcza alkoholem.
Cepan jest podobno skuteczny ale trzeba go długo i systematycznie stosować - na pewno nie zaszkodzi.

Może przejdź się do jakiejś dobrej kosmetyczki? Powinna coś doradzić.
__________________
Jeśli ludzie koniecznie chcą pouczać innych ludzi, to powinni pamiętać, że inni ludzie też wiedzą to i owo o ludziach.

Terry Pratchett
Maskarada
tennyo4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.