wegetarianki??????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-22, 13:29   #1
Katiabb
Przyczajenie
 
Avatar Katiabb
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 18

wegetarianki???????


ciekawe ile z Wizażanek jest wegetariankami?? wpisujcie się
Katiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 13:56   #2
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: wegetarianki???????

ja jestem taką nie do końca tzn nie jem mięsa , ale wcinam jajka, nabiał i rybki.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 14:08   #3
Katiabb
Przyczajenie
 
Avatar Katiabb
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 18
Re: wegetarianki???????

to ja mam tak samo <hahaha> i też jestem Kasia
Katiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 14:20   #4
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: wegetarianki???????

Heja Kasia.
A dlaczego nie jesz mięska ? To znaczy chodzi mi o to, czy ze względów zdrowotnych, etycznych czy ekonomicznych ?
Ja nie jem głównie ze względu na zwierzęta ( ktoś sie mnie ostatnio za zapytał, czy rybek mi nie szkoda, a ja mu na to, że nie ) , no i przy okazji dla zdrowia.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 14:53   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: wegetarianki???????

jest kilka odmian wegetarianizmu :weganizm ,witarianizm,frutarianzim i bresarianizm.

ja nie jadam miesa czerwonego ,podjadam drób i wedliny drobiowe ale naprawde sporadycznie ,szynke obkrajam aby nie było dosłownie grama tłuszczu ,jestem tzw. pieskiem francuskim .

uwazma ,ze w wnaszej szerokosci geograficznej nalezy jejśc wszytsko ale w umiarze ,przesada w jedną lub w druga stronę jest szkodliwa.
pozatym wegetarianizm to nie tylko dieta ale filozofia życia którą u nas trudno wdrozyc w zycie.
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 15:28   #6
kasiam
Raczkowanie
 
Avatar kasiam
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 120
Re: wegetarianki???????

Katiabb napisał(a):
> ciekawe ile z Wizażanek jest wegetariankami?? wpisujcie się

no ja też jestem od dwóch i pół roku. dla mnie oznacza to niejedzenie mięsa ani niczego, czego uzyskanie wymaga zabicia stworzenia albo sprawienia mu bólu. dopuszczam jednak jedzenie serów (w tym pleśniowych, podpuszczka w nich stosowana jest syntetyczna), jajek i picie mleka.

tak jak napisała Paula, wegetarianizm to droga życia. i rzeczywiście ciężko jest z tym w naszym kraju. nie noszę skóry (wyobraźcie sobie minę sprzedawcy kiedy mówię, że poszukuję butów NIESKÓRZANYCH), poza tym staram się używać kosmetyków nietestowanych na zwierzętach (i tu cała lista wysoko ocenianych kosmetyków odpada...) pewnym kompromisem jest branie lekarstw zawierających żelatynę (np. Tabcinu w czasie przeziębienia) i używanie past do zębów testowanych na zwierzętach (nie spotkałam się z nietestowanymi, które zawierałyby fluor...) ostatnio też kupiłam skórzane wkładki do butów, ale muszę zająć się moim płaskostopiem poprzecznym a niestety nieskórzanych wkładek nie ma.

także w mentalności ludzi tkwi coś, co mnie trochę irytuje, trochę ukazuje Polskę jako straszliwy zaścianek. przykład miałam nie dalej jak wczoraj. byłam na międzynarodowym spotkaniu organizowanym przez Polaków. był catering. i nagle okazało się, że w całym zestawie różnych dań i przystawek nie ma praktycznie niczego (tylko sałatka grecka), co nie miałoby w sobie mięsa albo ryby. a jak takie samo spotkanie odbywało się na Islandii, to organizatorzy pytali się, kto jest wegetarianinem.
chce się tylko powiedzieć: a to Polska właśnie...
kasiam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 20:53   #7
Katiabb
Przyczajenie
 
Avatar Katiabb
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 18
Re: wegetarianki???????

ja jestem wegetarianką, chociaż to może złe słowo jeśli patrzeć, że wegetarianizm to filozofia życiowa, od 10 lat przez pierwsze dwa lata nie jadłam równiez ryb ale źle się czułam, bo nie mam czasu na przygotowywanie różnych potraw żeby zaspokoić różne potrzeby organizmu. Jeść mięso przestałam, ponieważ nie miałam ochoty go jeść nikt mnie nie namawiał ani sama się nie dręczyłam odmawianiem go sobie. Poprostu przestałam. Co do wyrobów ze skóry to jeżeli nie jest zwierzę zabite SPECJALNIE żeby zrobić jakąś torebkę czy coś tam innego to nie jestem przeciwna noszeniu tego. Zresztą, każdy ma możliwość wyboru. Jeżeli ktoś nie ma wogóle ochoty nosić niczego ze skóry lub przeciwnie, chce to jest to jego wybór. Pozdrawiam zatem wszystkich jedzących i nie jedzących mięsko
Katiabb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-22, 21:02   #8
Charlotte
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 804
GG do Charlotte
Re: wegetarianki???????

A ja jestem wegetarianką wybiórczą - czyli nie jestem
Jem właściwie tylko drób i ryby, ze względów smakowych - nie cierpię czerownego mięsa
Ze względów uczuciowych nie zjadłabym ponad to pasztetu z zająca, koniny itp. Wiem - co za różnica: krowa, koń czy kura. Kury też mi szkoda, ale jakoś tak mniej
Charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.