Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru - Strona 64 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-09, 09:33   #1891
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Możliwe, że klienci nadużywają...
ale jak coś jest oryginalnie z metkami w stanie nienaruszonym, to chyba nie jest możliwe chodzić z metką na piersi
Także dziwne to było dla mnie jak patrzyła i wąchała, zapinała rozpinała czy nie ma wad. Myślę, że chciała uniknąć przyjęcia zwrotu.
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 15:46   #1892
paulinunia
Zakorzenienie
 
Avatar paulinunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ł.
Wiadomości: 10 270
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

mam pytanie odnośnie reklamacji butów hd - czy ktoś z Was miał styczność z tym sklepem ?
i czy można złożyć reklamacje w dowolnym sklepie?
__________________
PM'17



Edytowane przez paulinunia
Czas edycji: 2011-03-10 o 16:41
paulinunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 15:10   #1893
patricia13
Wtajemniczenie
 
Avatar patricia13
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 312
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

a ja mam pytanie odnośnie sklepu z biżuterią SIX / I AM

czy sa mozliwe zwroty i jeśli tak, w jakim czasie od zakupu?
__________________
nawrócony zakupoholizm w ramach odkurzonej kobiecości
patricia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 21:59   #1894
Jaga3003
Rozeznanie
 
Avatar Jaga3003
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 781
GG do Jaga3003
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Można reklamować towar, jeśli wada jest niewielka to będą naprawiać. W przypadku większych usterek towar jest wymieniany. Jeśli będziesz stanowcza, możesz poprosić o zwrot pieniędzy. W moim przypadku 2 razy buty wymienili, raz skleili, za 4 razem poprosiłam zwrot pieniędzy bo buty po miesiącu noszenia były ponownie do reklamacji.

Oczywiście potrzebny jest paragon, gwarancja(o ile była wydana przy zakupie) i przyda się też oryginalne opakowanie (raz mnie o to pytali).
__________________
Zapach słońca o poranku...
Jaga3003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 10:13   #1895
lleenka
Rozeznanie
 
Avatar lleenka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 886
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Doradźcie czy mam reklamować bo przyznaję, że jeszcze mi się nie zdarzyło. A chodzi o jeansy czarne z Zary (149zł), które kupiłam jakiś czas temu i miałam na sobie kilka razy. Jestem ogólnie bardzo zadowolona z nich. Ale w piątek rozlał mi się podkład na lewą nogawkę, a ja śpiesząc się na egzamin i na dodatek uparłam się na te spodnie i koleżanka zaczęła je ,,ratować" - tzn. wacikiem nasączonym płynem micelarnym zaczęła ścierać plamy po podkładzie, potem zmyła wodą i wysuszyła suszarką (wiem, wiem, pomysł dwóch blondynek ) i te miejsca odbarwiły się tzn, są bardziej jaśniejsze (granatowe teraz) niż pozostała ciemna część spodni. Sądziłam, że po normalnym praniu wszystko wróci do normy, ale niestety nie - odbarwienie pozostało. Czy mam szansę na ich wymianę, jeśli je zareklamuję? Chciałabym wymienić je na ten sam model, bo tak jak pisałam bardzo mi się podobają. I najważniejsze - co mam powiedzieć w sklepie? Mam opowiedzieć ze szczegółami, co mi się ze spodniami przydarzyło? Pomóżcie, bo to mój taki ,,pierwszy raz"
lleenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 10:42   #1896
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Myślę, że nie dasz rady za dużo zdziałać.. nawet nie przychodzi mi do głowy dlaczego mogłyby się odbarwić nie z Twojej winy. Nie możesz zrzucić na wadę materiału, bo powiedzą że wyprałaś w nieodpowiednim proszku/płynie etc. Kiedyś odbarwiłam sobie nowe spodnie (pierwsze pranie) "cudownym" Vanish'em Oxi Action.... który rzekomo miał nie powodować odbarwień...

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:38 ----------

Cytat:
Napisane przez marynka42 Pokaż wiadomość
a ja mam takie pytanie:

24.02 kupiłam w reserved legginsy - takie coś ala skóra, matowe. Miałam je na sobie oże 3 razy i powycierały się strasznie, w niekotrych miejsach np na d udem jest dziura wielkosci ok 3 cm, ta skórka cała zeszła i przeswituje zwykły materiał. Nie rozumiem, jak w tym miejsciu mogło mi sie coś zetrzeć, rozumiem gdzies na kolanach albo miedzu udami, ale te dziury i luki są wszedzie, a ja ich jeszcze nie prałam ani nic czy probowac je reklamować?

Któraś Wizażanka pisała, że reklamowała spodnie w P&B i reklamacja została przyjęta (też gdzieś przetarte były) więc myślę, że i Ty powinnaś reklamować. Może torbę nosiłaś na ramieniu i sięgała tej wysokości gdzie się pojawiła dziura ?
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 11:42   #1897
lleenka
Rozeznanie
 
Avatar lleenka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 886
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

niuniulka1989 dzięki za radę. To mnie zasmuciłaś... A tak polubiłam te spodnie. W sumie wszystko przez koleżankę, to ona wpadła na genialny pomysł czyszczenia podkładu ze spodni płynem micelarnym do demakijażu Może oddam je do pralni chemicznej? I co zrobiłaś ze spodniami, które odbarwił Ci ten Vanish?
lleenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-14, 21:20   #1898
niuniulka1989
Zakorzenienie
 
Avatar niuniulka1989
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 7 040
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Niestety nigdy więcej ich nie założyłam Jeżeli Twoje są czarne, to możesz je śmiało oddać do farbowania i będzie ok
__________________
"Gdy wszystko wydaje się być drogą pod górę... po prostu pomyśl jaki będziesz mieć widok ze szczytu"
niuniulka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 23:02   #1899
kamelka33
Zadomowienie
 
Avatar kamelka33
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 759
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Dziewczyny a jak to jest z zamianą towaru w Stradivariusie?
Kupiłam tam ostatnio spodnie, nie byłam do końca i nadal nie jestem przekonana do ich koloru, pani przy kasie powiedziała, że jeżeli poprzymierzam do moich rzeczy i się rozmyślę, to mam śmiało przyjść i wymienić do 30 dni z paragonem, ale jeżeli zerwę metkę, to już nie będę mogła tego zrobić, prawda?
kamelka33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-14, 23:14   #1900
tiramisu_
Wtajemniczenie
 
Avatar tiramisu_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 702
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez lleenka Pokaż wiadomość
Doradźcie czy mam reklamować bo przyznaję, że jeszcze mi się nie zdarzyło. A chodzi o jeansy czarne z Zary (149zł), które kupiłam jakiś czas temu i miałam na sobie kilka razy. Jestem ogólnie bardzo zadowolona z nich. Ale w piątek rozlał mi się podkład na lewą nogawkę, a ja śpiesząc się na egzamin i na dodatek uparłam się na te spodnie i koleżanka zaczęła je ,,ratować" - tzn. wacikiem nasączonym płynem micelarnym zaczęła ścierać plamy po podkładzie, potem zmyła wodą i wysuszyła suszarką (wiem, wiem, pomysł dwóch blondynek ) i te miejsca odbarwiły się tzn, są bardziej jaśniejsze (granatowe teraz) niż pozostała ciemna część spodni. Sądziłam, że po normalnym praniu wszystko wróci do normy, ale niestety nie - odbarwienie pozostało. Czy mam szansę na ich wymianę, jeśli je zareklamuję? Chciałabym wymienić je na ten sam model, bo tak jak pisałam bardzo mi się podobają. I najważniejsze - co mam powiedzieć w sklepie? Mam opowiedzieć ze szczegółami, co mi się ze spodniami przydarzyło? Pomóżcie, bo to mój taki ,,pierwszy raz"
Niestety, sama zniszczyłaś te spodnie - nie ma żadnych podstaw do reklamacji. Jak w ogóle można mysleć o reklamacji, jeśli się samemu daną rzecz popsuło:/

Cytat:
Napisane przez kamelka33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z zamianą towaru w Stradivariusie?
Kupiłam tam ostatnio spodnie, nie byłam do końca i nadal nie jestem przekonana do ich koloru, pani przy kasie powiedziała, że jeżeli poprzymierzam do moich rzeczy i się rozmyślę, to mam śmiało przyjść i wymienić do 30 dni z paragonem, ale jeżeli zerwę metkę, to już nie będę mogła tego zrobić, prawda?
Tak, metka + paragon i możesz nienoszony ciuch wymienić lub zwrócić. Po co chcesz zrywać metkę? Chyba w nich nie masz zamiaru chodzić...
tiramisu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-15, 12:17   #1901
paryzanka202
Zakorzenienie
 
Avatar paryzanka202
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 6 239
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

ja polecam robic zwroty w massimo kupilam torbe za ponad 600 zl , chcialam ja teraz oddac a tu rachunek sam mi sie odbarwil na dacie zakupu. przestraszylam sie,ze pieniedzy nie odzyskam bo skad sprzedawca ma wiedziec kiedy zakupilam towar.
jednak nie bylo zadnego problemu, pieniazki na drugi dzien juz na koncie byly.
paryzanka202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-16, 13:45   #1902
lleenka
Rozeznanie
 
Avatar lleenka
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 886
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

[QUOTE=tiramisu_;25727362]Niestety, sama zniszczyłaś te spodnie - nie ma żadnych podstaw do reklamacji. Jak w ogóle można mysleć o reklamacji, jeśli się samemu daną rzecz popsuło:/

Masz rację - sama zniszczyłam mimo że nieświadomie to zrobiłam. Tak jak pisałam, pierwszy raz byłam w takiej sytuacji i dlatego chciałam się poradzić. Do reklamacji ich nie oddam, bo nie mam podstaw. Za to mam pretekst, żeby kupić nowe
lleenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-19, 20:45   #1903
mavia
Raczkowanie
 
Avatar mavia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Zachód :P
Wiadomości: 41
GG do mavia Send a message via Skype™ to mavia
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

A ktoś wie jak wygląda sprawa reklamacji w New Yorkerze ?? Bo kupiłam tam troszkę ponad rok temu botki - kozaczki takie lekkie, nieocieplane, na płaskiej podeszwie. Rozkleiły się mimo że nie były noszone w deszczu bo są z czegoś co "wygląda jak zamsz" i przetarły się na szwie -na piętach. Nie nosiłam ich wiele - widac to po podeszwach bo zwykle ścieram strasznie pięty :O JAk wyglądają tam procedury reklamacyjne? Czego się spodziewać ?
mavia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 12:29   #1904
Smoke
Raczkowanie
 
Avatar Smoke
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: płn. Szwecja
Wiadomości: 207
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Ja tam mysle, ze jak sie naprawde chce, to mozna przyjac kazdy zwrot. Tak sie sklada, ze pracuje w sklepie poza Polska i jak bylam nowa, to szefowa powiedziala mi: "Przyjmujcie wszystkie zwroty, nawet jak nie ma metek na towarze - jesli tylko widac ze to od nas. Wiecej tracimy na niezadowolonym kliencie, ktory wiecej do nas nie wroci, niz na tych paru, parudziesieciu euro, ktorych on nie dostal z powrotem"
Jak klient nie ma paragonu, to tez przyjmujemy (ale tu jest tez prawo, ktore na to pozwala), ale w niektorych przypadkach klient zamiast pieniedzy dostaje karte naladowana kwota odpowiadajaca wartosci towaru, moze sobie ta karta zaplacic przy nastepnych zakupach w naszym sklepie.

Za robienie scen i np. wyzej wspomniane wachanie odziezy od klienta z pewnoscia dostalibysmy kopa z pracy Towary noszace slady uzycia po przyjeciu zwrotu dajemy do kasacji
Smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 14:45   #1905
Lukrecja_Borgia
Killing me softly
 
Avatar Lukrecja_Borgia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 5 576
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Smoke, tym sposobem klient sobie z wami pogrywa, bo ubierze bluzkę na imprezę i potem odda. To jak wypożyczalnia ciuchów. No nie wiem, może za granicą faktycznie inaczej to wygląda, ale dla mnie to niepoważne. Pół biedy, jeśli faktycznie te rzeczy nie wracają na sklep- jako klientka nie chciałabym nosić rzeczy po kimś, które kupuję przecież jako nowe. Inna sprawa, że widocznie firmę, o której piszesz, stać na kasację rzeczy, a co za tym idzie, straty materialne- towar wyprodukowano w końcu dla zysku firmy, dawanie go do zniszczeń przyczynia się do straty. Nie wiem, ile klientek u was oddaje rzeczy ewidentnie noszone, ale w Polsce bezczelność klientek nie zna granic
__________________
Nienawidzę nieoświeconego tłumu i unikam go.

Edytowane przez Lukrecja_Borgia
Czas edycji: 2011-03-20 o 14:49
Lukrecja_Borgia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 15:32   #1906
SaMa
Zadomowienie
 
Avatar SaMa
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 205
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez kamelka33 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak to jest z zamianą towaru w Stradivariusie?
Kupiłam tam ostatnio spodnie, nie byłam do końca i nadal nie jestem przekonana do ich koloru, pani przy kasie powiedziała, że jeżeli poprzymierzam do moich rzeczy i się rozmyślę, to mam śmiało przyjść i wymienić do 30 dni z paragonem, ale jeżeli zerwę metkę, to już nie będę mogła tego zrobić, prawda?
masz 30 dni od daty z paragonu, musisz miec metki, ale nie zdziw sie, jak kasjerka zacznie obwachiwac spodnie - mnie to ostatnio w stradim spotkalo, nie powiem, zeby to bylo mile... zwlaszcza, ze mialam metki i wszystko ze spodniami bylo ok. pani sprawdzala, czy sama przypadkiem tych metek nie przyczepialam, obwachiwala spodnie w kroku :| totalna masakra . czekalam tam chyba z 10 minut. juz nie wspomne o przewracaniu oczami i wzdychaniu, jakby to bog wie co bylo. nastepnym razem zastanowie sie dwa razy zanim cokolwiek tam kupie.
albo niech przyjmuja te rzeczy z metkami, albo niech nie przyjmuja wcale, skoro maja robic takie cyrki przy kliencie.
SaMa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 16:41   #1907
Smoke
Raczkowanie
 
Avatar Smoke
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: płn. Szwecja
Wiadomości: 207
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Jakies 2 na 10 klientow przynosi bez metek. Te "uzywane" rzeczywiscie dosc rzadko sie zdarzaja. Strata zw. z kasacja towaru jest wg. firmy mniejsza niz strata zw. z niezadowolonym klientem. Na jakosc obslugi klienta kladzie sie naprawde duzy nacisk, a wizyty "mystery shoppera" podobno do rzadkosci nie naleza.

---------- Dopisano o 17:41 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Ciekawe, co mozna wywachac z takich spodni

Ja jak kupuje ciuchy to i tak zawsze je piore przed ubraniem, bo nawet jak sa teoretycznie nowe, to tak naprawde wiszac na wieszaku zdazyly sie zakurzyc i na pewno byly przymierzane przez spore ilosci ludzi. No i dobrze sprac z nich ten zapach chemikaliow
Smoke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-24, 14:49   #1908
nixia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 32
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Ja w tym roku kupiłam w Reserved płaszcz wypchany naturalnym puchem płaszcz wyprałam wg metki w 30 stopniach bez wirowania (metka mówiła że pranie chemiczne jest zabronione) i zrobila sie z niego szmata :/ wszystko się skulkowało. Jadę jutro zawieźć go do reklamacji mam nadzieję że ją uznają, sporo kosztował :/
nixia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:19   #1909
YipYip
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 665
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Nigdy nie składałam reklamacji di sklepu, ale tym razem muszę
Kupiłam kurtkę zimową 17 grudnia 2010 r. w Zarze za astronomiczną jak dla mnie kwotę. Po dwóch miesiącach suwak zaczął się rozjeżdżać. Nie chcę oddawać kurtki ani zwrotu pieniędzy, chcę tylko wymiany suwaka.

Przeczytałam komentarze w internecie, że żeby mi uznali reklamację, muszę w niej zaznaczyć, że wada ujawniła się nie dawniej niż 2 miesiące temu. Czy wiecie może który przepis to reguluje?

Jak napisać tę reklamację? Korzystacie z jakichś wzorów? Szukałam w internecie, ale znalazłam np. takie coś http://www.konsument.gov.pl/files/fo...wzorskargi.pdf co nie bardzo odpowiada umowie kupna-sprzedaży odzieży.

Jak wygląda składanie takiej reklamacji - czy mogę sama przywieźć kurtkę do sklepu z kopią reklamacji i poprosić o potwierdzenie przyjęcia wniosku razem z kurtką, czy lepiej wysłać pocztą poleconym ze zwrotnym potwierdzeniem odbioru?

Czy jeśli moja kurtka ma od wewnątrz lekką smugę od pudru/różu, mogą mi jej nie przyjąć (to nie ma związku z suwakiem, ale może mieć wpływ na ewentualną wymianę towaru lub zwrot pieniędzy - mniejsza szansa na uwzględnienie reklamacji)?

Byłabym baaardzo wdzięczna za pomoc..

Edit:
Przy adresowaniu zgłoszenia reklamacyjnego jako adresata pisma należy wpisać adres sklepu, w którym kupiłam daną rzecz (i tam zamierzam ją dostarczyć) czy adres siedziby firmy, nawet jeśli jest na drugim końcu Polski?
__________________


Edytowane przez YipYip
Czas edycji: 2011-04-10 o 18:52
YipYip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-10, 19:21   #1910
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Nic nie musisz sama pisać - jedziesz po prostu z kurtką do sklepu i na miejscu sprzedawca wszystko spisuje. Mówisz tylko, że wada pojawiła się np. dwa dni temu. Jeśli chodzi o zamek - na pewno Ci go wszyją, nie będzie najmniejszego problemu.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 21:14   #1911
YipYip
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 665
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

O, nie wiedziałam, myślałam, że trzeba samemu napisać i już napisałam, przeczytałam ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i jakoś poszło, może niezbyt pięknie po polsku, ale przynajmniej jest. Jutro jadę zawieźć kurtkę sama do sklepu.

A gdyby ktoś nie wiedział, to właśnie w tej ustawie napisano o terminie 2 miesięcy od wystąpienia wady: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServl...WDU20021411176
__________________


Edytowane przez YipYip
Czas edycji: 2011-04-10 o 21:15 Powód: literówka
YipYip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:03   #1912
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Dokładnie tak jak napisał/a mpt - reklamację składasz w sklepie, w których dokonałaś zakupu. Pamiętaj, by mieć z sobą paragon. On jest podstawą do zgłoszenia reklamacji. Ewentualnie potwierdzenie zapłaty kartą płatniczą.
Konsument ma 2 miesiące, by zgłosić sprzedawcy zauważoną wadę. Dlatego, gdy poproszą Ciebie o podanie w przybliżeniu daty wykrycia wady, pamiętaj o magicznych dwóch miesiącach
W przypadku pozytywnego rozpatrzenia reklamacji, sklep ma trzy możliwości: 1)naprawa towaru; 2)wymiana na taki sam model; 3)zwrot gotówki
Co jeszcze... Aha, pamiętaj, że sklep ma 14 dni na rozpatrzenie reklamacji. Jeśli nie ustosunkuje się w tym czasie, to masz prawo żądać zwrotu gotówki
To chyba wszystko
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:35   #1913
rendsaid
Wtajemniczenie
 
Avatar rendsaid
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 012
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

dziewczyny czy jesli oddamy zepsuta torebke do reklamacji , a mimo tego ze chcemy gotowke to sklep moze nam odmówić i w pierwszej kolejnosci oddac nam ja naprawiona - lub inna taka sama ?
__________________

rendsaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 22:54   #1914
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez rendsaid Pokaż wiadomość
dziewczyny czy jesli oddamy zepsuta torebke do reklamacji , a mimo tego ze chcemy gotowke to sklep moze nam odmówić i w pierwszej kolejnosci oddac nam ja naprawiona - lub inna taka sama ?
Tak. Nie ma obowiązku zwrotu gotówki, jeśli można wymienić towar na nowy.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 01:17   #1915
sroda
Rozeznanie
 
Avatar sroda
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 817
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

uwaga tak swoja drogą: nie ma umowy kupna-sprzedaży. no, może byla wcześniej i w prawie rzymskim. jest umowa sprzedaży
__________________
nie mam podpisu :<
sroda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 08:34   #1916
fables
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 188
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

mam pytanie, czy mogę dokonac zwrotu PASKA w BERSHKA ?
fables jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 08:42   #1917
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez sroda Pokaż wiadomość
uwaga tak swoja drogą: nie ma umowy kupna-sprzedaży. no, może byla wcześniej i w prawie rzymskim. jest umowa sprzedaży
a kupując samochód od sąsiada to jaką umowę spisujesz?
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 10:24   #1918
bybella
Wtajemniczenie
 
Avatar bybella
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: piernikowe miasto i okolice
Wiadomości: 2 344
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

ja może dodam, że na wymianę towaru w sklepie deichmann są 3 mies. - tak mnie wczoraj poinformowano w sklepie jak zwracałam buty. tutaj czytałam, że 10 dni.
__________________
Szczęśliwy ten, kto ma kogo kochaćhttp://www.suwaczek.pl/cache/4dc7bc6f13.png
Jestem mamą
bybella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 15:09   #1919
mavia
Raczkowanie
 
Avatar mavia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Zachód :P
Wiadomości: 41
GG do mavia Send a message via Skype™ to mavia
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

CO do reklamacji w New Yorkerze to nie polecam w Poznaniu sklepu w Plazie - obsługa opryskliwa, nie douczona i chamska ;/ Pani przyjmująca buty do reklamacji najpierw zarzuciła mi że to nie buty w NY, następnie przyczepiła się do daty na paragonie ( nie znała ustawowych 2 lat gwarancji....) a co najlepsze jak wypisywała protokół to nie wiedziała jak napisać podeszwa :O Omal nie padłam tam. Po 14 dniach dowiedziałam się, że rozklejanie się buta przy podeszwie jest powodem naturalnego zużycia !!!!???!!! :O Odebrałam buty i dziś pojechałam z nimi na Poznańską Maltę - reklamacja załatwiona w niecałe 5 minut - bez ceregieli zwrócono mi pieniążki. Serdecznie polecam Maltę A Plaza niech się buja z TAKĄ obsługą :O
mavia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-11, 16:36   #1920
Lucy1111
Zakorzenienie
 
Avatar Lucy1111
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 6 276
Dot.: Polityka sklepów zwrot/wymiana/reklamacja/odłożenie towaru

Cytat:
Napisane przez mavia Pokaż wiadomość
CO do reklamacji w New Yorkerze to nie polecam w Poznaniu sklepu w Plazie - obsługa opryskliwa, nie douczona i chamska ;/ Pani przyjmująca buty do reklamacji najpierw zarzuciła mi że to nie buty w NY, następnie przyczepiła się do daty na paragonie ( nie znała ustawowych 2 lat gwarancji....) a co najlepsze jak wypisywała protokół to nie wiedziała jak napisać podeszwa :O Omal nie padłam tam. Po 14 dniach dowiedziałam się, że rozklejanie się buta przy podeszwie jest powodem naturalnego zużycia !!!!???!!! :O Odebrałam buty i dziś pojechałam z nimi na Poznańską Maltę - reklamacja załatwiona w niecałe 5 minut - bez ceregieli zwrócono mi pieniążki. Serdecznie polecam Maltę A Plaza niech się buja z TAKĄ obsługą :O
wow, to w NY można składać reklamacje w dowolnym salonie? nie wiedziałam... Myślałam, że tylko w miejscu dokonania zakupu.
Lucy1111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-21 16:52:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.