Dieta Cambridge - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2002-07-24, 13:54   #1
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954

Dieta Cambridge


czy któraś z was stosowała dietę Cambridge? I jakie były efekty i w ogóle jak się czułyście podczas tej diety? Polecacie ją czy też mam sobie dać spokój z myślą o niej?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 14:00   #2
Ofelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 425
GG do Ofelia
Re: Dieta Cambridge

Ojjj, lepiej zastosuj coś innego. Ja kiedyś miałam ochotę, ale najpierw zastosowała tę dietę moja koleżanka. Efekt był taki, że owszem schudła szybko i dużo, ale okresu nie miała potem przez 3 miesiące, a wchodząc do pracy schodami na 1. piętro w połowie musiała robić przerwę na odpoczynek. Serio.
Zresztą nie wydaje mi się, żeby wcinanie tylko torebkowego jedzenia było zdrowe. Lepiej zastosuj jakąś normalniejszą dietę.
Ofelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 14:15   #3
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Dieta Cambridge

O rany! Nie wiedziałam że to aż tak ciacha organizm! Najgorsze że mi się tak nie chce ćwiczyć
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 14:18   #4
Ofelia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Wiadomości: 425
GG do Ofelia
Re: Dieta Cambridge

A na basenik nie masz ochoty pochodzić? Jest lato, gorąco... To dobra rzecz. Ja się musiałam na początku trochę zmuszać, żeby chodzić regularnie, ale już po paru razach CHCE Ci się chodzić. To by na pewno pomogło [img]icons/icon7.gif[/img] A poza tym upały sprzyjają dietom np. owoce, warzywka. [img]icons/icon7.gif[/img] Ale broń Cię Panie przed takimi wynalazkami jak Cambridge.
Ofelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 14:46   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Dieta Cambridge

Masz rację z tym basenikiem, wprawdzie mam trochę daleko, ale lepszy jest niż siłownia za którą nie przepadam. Z ruchu najbardziej mi odpowiada taniec i chodzę do klubu raz w tygodniu ale to za mało żeby schudnąć. Musiałabym chyba chodzić na te tańce codziennie, a na to mnie niestety nie stać
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 14:50   #6
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Dieta Cambridge

Daj sobie spokój!
Owszem, można schudnąć, ale kosztem wielkich wyrzeczeń! A efekt jo-jo i tak jest, mimo obietnic producentów.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 15:12   #7
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Dieta Cambridge

wytłumaczcie dziewczyny, co to za dieta? nie słyszałam o niej. za to mam wypróbowaną dietę, której powodzenie jest tym lepsze, że działa ona na poprawę przemiany materii - starcza na dwa lata, nie można jej powtórzyć wczesniej, koleżanka przeprowadziła, już pare misięcy temu i nie ma jojo, a je ile chce.mam ją w pliku word, nie wiem jak tu to zamieścić, jak chcecie to piszcie na priva, wyślę wam.
pzdr.
florka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2002-07-24, 15:21   #8
zlosliwiec
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Dieta Cambridge

przeslij na mojego maila zlosliwiec@wizaz.pl - skopiuje i wkleje tutaj [img]icons/icon7.gif[/img]

[img]icons/icon35.gif[/img]
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 19:14   #9
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Dieta Cambridge-cudów nie ma!!!

Drogie dziewczyny !! Nie ma cudów jak się przyzyczajiło organizam do dużej ilości posiłków, nieregularnych przekąsek, słodyczy, coli itp. to nie ma sie co dziwić że się tyje a potem ma się złą przemianę materii. Nawet kiedy się nie spożywa dużej ilości jedzenia też się tyje - to sa właśnei efekty poprzednich przyzwyczajeń. Nie wieżcie w żadne diety cud, albo jeszcze lepiej kapuściane itp. efekty może i są w tydzień 5 kg. Ale potem objawia się to zanikiem miesiączki, ogólnym osłabieniem, senności. Przeciez człowiek nie królik samą kapusta nie żyje potrzebuje, skrobi, białka witamin. Dziewczyny robicie sobie wielką krzywdę tymi dietami drukowanymi w czasopismach albo polecanych przez znajomych znajomych itd. Najlepszym zachowaniem dobrej sylwetki są regularne posiłki, jeść tak aby po posiłki nie czuć sytości tak że nie możemy się ruszyć tylko zjeść tyle aby nasycić głód. Nie podjadać między posiłkami jeżeli czujemy głód zjeść sobie jakiś owoc albo napić się wody. Efektów może nie widać odrazu ale w ten sposób nie grozi anoreksją. I jeszcze co jest ważne jeść lekka kolację najpóźniej o 19.00. A jeżeli nie lubicie zbyt intensuwnie ćwiczyć, rano i wieczorem róbcie po 10 przysiadów i skłonów. Tak ja pisałam wcześniej efektów w posatci 5 kg mniej po tygodniu nie zobaczycie ale ten sposób odżywiania ( bo to nie jest żadna dieta ) sprawi że efekty będą zdecydowanie lepsze i trwalsze.
Dziewczyny nie stosujecie diety przeczytanej w gazecie! jeżeli już chcecie schudnąć stosując diety to róbcie to pod okiem specjalisty.

PS. Miałam koleżanke która chciała stracić parę kilo na miesiąc przed stódniówką a teraz nie ma "kawała" jelita ( prawie 1m ) i odżywia się dosłownie mówiąc przez słomkę.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 19:20   #10
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Dieta Cambridge-cudów nie ma!!!

Ach ! jeżeli ktoś chce schudnąć 5 kg w ciągu tygodnia naraża się na jeszcze większe fałdki tym razem nie tłuszczu ale skóry która nie skórczy się tak szybciutko.Więc życzę powodzenia dla amotórów diet często wymyślonych przez dziennikarzy na podstawie książki jakiegoś doktorka której i tak do końca nie zrozumieli.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-24, 20:39   #11
admin
Gość
 
Wiadomości: n/a
Re: Dieta Cambridge - opis diety

Tak jak umawialiśmy się, załączam plik - jako pdf (musicie mieć Acrobat Reader zainstalowany, żeby przeglądać plik).

[img]icons/icon35.gif[/img]
Załączone pliki
Rodzaj pliku: pdf dieta.pdf (588,0 KB, 235 załadowań)
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2002-07-27, 20:18   #12
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Dieta Cambridge - do Florki

Florka a mogłabyś mi powiedzieć ile twoja koleżanka schudła na tej diecie i czy rygorystycznie ją stosowała?
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-27, 20:22   #13
Wiktoria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Wiadomości: 3
Re: Dieta Cambridge - do Florki

Florka a mogłabyś napisać ile twoja koleżanka schudła i czy rygorystycznie przestrzegała tą dietę na przemianę materii, i czy do tej pory je ile chce i nie tyje.
Z góry dziękuję [img]icons/icon40.gif[/img]
Wiktoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-27, 20:33   #14
jostine
Raczkowanie
 
Avatar jostine
 
Zarejestrowany: 2002-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 287
Re: Dieta Cambridge - do Florki

Ale w tej diecie każą pożreć na raz całego kurczaka. [img]icons/icon24.gif[/img]
Hehe. Nie dałabym chyba rady go wepchnąć.
jostine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2002-07-29, 11:32   #15
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: Dieta Cambridge - do Florki

ile dokładnie schudła to nie wiem, ale była "pulchna" a zrobiła się szczupła, nie przytyła do tej pory, a z tego co wiem nie ogranicza jedzenia, ale dietę stosowała ściśle według przepisu, uparła się, wiecie jak to jest.
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-07-30, 14:52   #16
Krenciolek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 29
dieta Cambridge w aptece?- nie ma:(

Przeczytalam sobie na stronkach wizazu, ze mozna saszetke tej diety kupic w aptece. Byla w kilku i poinformowano mnie, ze absolutnie sie tego w aptekach nie sprzedaje. Moze gdzies kupowalyscie na sztuki te diete? Ile kosztuje jedna torebka?
Krenciolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-03, 12:41   #17
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: dieta Cambridge w aptece?- nie ma:(

nie wiem jak to jest w innych miastach, ale np, w Krakowie widziałam jakąś, hmm osobną "instytucję" sprzedającą tą dietę(mam wrażenie, że to było w okolicach ulicy Westerplatte zdaje się) Przy okazji zaznaczam, że to absolutnie nie jest dieta dla osób, które chcą zrzucić 5-10 kg, ale dla tych, które są OTYŁE i ich waga zagraża ich zdrowiu, albo np. koniecznie muszą zrzucić sporo do operacji.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-03, 12:42   #18
smoczek
Zakorzenienie
 
Avatar smoczek
 
Zarejestrowany: 2002-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 049
Re: dieta Cambridge w aptece?- nie ma:(

aha, i z tego co pamiętam, to jakieś obszerne info, a nawet możliwośc kupna jest w internecie, na stronie diety(jakieś lekarz założył zdaje się) Trzeba wstukac w wyszukiwarkę-powinno sie znaleźć.
smoczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-08-03, 12:50   #19
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: dieta Cambridge w aptece?- nie ma:(

diety cambridge nie ma w aptekach. jest rozprowadzana przez konsultantów/dystrybutorów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2003-08-03, 13:26   #20
Czkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-01
Wiadomości: 360
Re: dieta Cambridge w aptece?- nie ma:(

Ja kupiłam dietę Cambridge własnie przez internet u konsultantki z Włocławka - dyplomowanej dietetyczki, bo ma taniej niz Warszawie (u niej 5,50 zł za torebkę, w W-wie ok. 7-8,00).
Opłacało mi się, mimo kosztów wysyłki
Oczywiście najpierw musiałam wypełnić kartę zdrowia i dopiero po jej zaakceptowaniu przez konsultantkę, kupiłam dC
Smoczku, fakt to dieta dla otyłych. Ja jednak nie byłam otyłam, miałam nadwagę.
Schudłam 12 kg!!! (to fakt zapuściłam się i przed dC ważyłam aż... wstyd się przyznac 68 kg). Teraz od ponad 2 lat utrzymuje uzyskaną wagę. Jestem szczęśliwa
W trakcie diety czułam się fantastycznie!!! Lekko, rześko - zresztą po zakończeniu deity tez! Zrobiłam badania - wyniki były lepsze niz przed dC. Myślę, że te osoby, które chca schudnąć 8-10 kg mogą ją stosowac (oczywiście ludziska w miarę zdrowe i dorosłe)
Czkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-25, 18:57   #21
Izunia86
Wtajemniczenie
 
Avatar Izunia86
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 407
GG do Izunia86
Dieta Cambridge

Czy ta dieta jest bezpieczna Waszym zdaniem ?
__________________
"Ludzie, którzy nienawidzą kotów, w swoim następnym życiu wrócą jako myszy."

Faith Resnick
Izunia86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-26, 09:39   #22
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: Dieta Cambridge

Czy bezpieczna, nie wiem, podobno zapewnia jakąś tam niezbędną ilość składników odżywczych. Natomiast jeśli chodzi o skuteczność to odradzam szczerze. Ja sama nie próbowałam, ale mam kilka koleżanek, które ją stosowały. Owszem schudły dużo, ale każda z nich po pewnym czasie ważyła znowu tyle samo co przed dietą, niektóre jeszcze więcej . Ta dieta jest jest ok. tylko dla tych, co potrafią po jej zakończeniu radykalnie zmienić swoje nawyki żywieniowe. A to można bez Cambridga . A zupki są obrzydliwe...
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 19:04   #23
liz@
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 93
dieta cambridge-stosowałyście?

Kobitki jeśli stosowałyście diete cambridge to podzielcie się opiniami na jej temat.Przymierzam się do niej ale ciągle się zastanawiam czy warto.Czekam na na info
liz@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 19:09   #24
rzastin
Zakorzenienie
 
Avatar rzastin
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 478
Re: dieta cambridge-stosowałyście?

Tę dietę stosowała moja znajoma, bardzo rygorystycznie, ciagle opijała się wodą, ale efekty były takie, że aż nam szczena opadała. Chudła w oczach, chyba zgubiła z 15 kilo! Potem się pilnowała z jedzeniem, ale nie widziałam u niej efeku jo-jo. Jesli jesteś zdesperowana, to warto.
__________________

rzastin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-05, 21:15   #25
mulier
Zakorzenienie
 
Avatar mulier
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 768
GG do mulier
sukcesy i porażki z cambridge

Cześć Dziewczyny! Napiszcie jak Wam się żyło z dietą cambridge, czy dieta zakończyła się sukcesem, porażką, czy bardzo cierpiałyście podczas jej stosowania, czy znacie jakieś sztuczki pozwalające przetwać tygodnie głodu, jak fizycznie czułyście się w tych tygodniach.

Ja dietę stosowałam dwa razy. Po raz pierwszy zakończyłam ją (chyba mogę tak powiedzieć) z sukcesem. Podczas trzech tygodni (bez jednego dnia, ostatniego kiedy to się złamałam) ubyło mi 8,5 kg. Wagę utrzymałam przez 2 lata nie torturując się zbytnio. Ponownie po jakimś czasie ponownie sięgnęłam po torebeczki, ale już nie wystarczyło mi sił (1 tydzień tylko przecierpiałam ). Teraz próbuję raz jeszcze. To dopiero początek ale mam nadzieję, że moja motywacja wystarczy. Często czytałam o różnego rodzaju "przerażających skutkach" dla organizmu tej diety. Ja mogę powiedzieć jedno. Faktycznie, człowiek po tygodniu jest fizycznie jak i umysłowo osłabiony, ale żadnych innych tak drastycznie opisywanych sytuacji u siebie nie zaobserwowałam (no może oprócz głodu, ale to chyba normalne przy podczas stosowania róznego rodzaju diet). Jedno jest pewne nigdy podczas stosowania różnych diet (a próbowałam już chyba wszystkiego, jadłam nawet jabłko dziennie, same owoce, warzywa, 100kcal, kapuściankę, godziny stepu, pływania itd. itp.) nie obserwowałam na sobie tak wymiernych i w miarę szybkich efektów. Tylko trzeba moim zdaniem wydobyć z siebie wszystkie istniejace pokłady silnej woli. No i faktycznie nie podjadać, ani ciut ciut, nawet kęska (za drugim razem to robiłam i co... i waga stała praktycznie w miejscu ). No cóż...walczę ponownie, może się uda .
mulier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-08, 08:00   #26
haallka
Wtajemniczenie
 
Avatar haallka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: piła
Wiadomości: 2 478
Dot.: Re: Dieta Cambridge - do Florki

ja stosowalam te diete i pare moich kolezanek tez schudlam 3 kg w strasznych meczarniach a na wolowine juz nie moglam patrzec a wszystkie jak jedna po pol roku wrocilysmy do poprzedniej wagi a niektore z nas z nawiazka... pozdrawiam
haallka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 19:45   #27
neka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16
Question Dieta Cambridge

Czy ktoś stosował?Jakie efekty?
neka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-16, 19:59   #28
neka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16
Wink Dieta Cambridge

Czy ktoś stosował? Jakie wrażenia? No i jakie skutki?
neka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 08:58   #29
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Co sadzicie o diecie Cambridge?

Dziewczyny, co myslicie o diecie Cambridge? Ponoc jest bezpieczna i przebadana. Mozna w 3 tygodnie stracic nawet 10 kg. Zaspakaja witaminowe i mineralne potrzeby organizmu. zastanawiam sie nad nia
Jesli ktos ma dobre lub zle doswiadczenia to sie podzielcie, prosze...

Adnotacja moderatora:
Dieta Cambridge to bardzo drastyczne ograniczenie kcal (ze strony podanej w poście niżej -> 400/500 kcal/na dzień) i jest stosowanie jest niebezpieczne dla zdrowia. Jeżeli jesteś zainteresowana zdrowym odchudzaniem bez efektu jojo, zajrzyj do diału ogólnego Dietetyki lub do działu Wspólne odchudzanie.

Adnotacja Klary
No nie wiem... Wrzucili to do "Krzywego...." Dieta uznana przez lekarzy na calym swiecie.... Niby Wizazanki to takie zdrowe zycie prowadza? Zadna nie pali nie pije, nie stosuje hormonow, nie stosuje drastycznej diety....

Edytowane przez Klara02
Czas edycji: 2008-03-09 o 21:26
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-31, 09:02   #30
Klara02
Zadomowienie
 
Avatar Klara02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 726
Dot.: Co sadzicie o diecie Cambridge?

Zapomnialam podac strony
http://www.dietacambridge.pl/
Klara02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-24 20:30:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:15.