Książeczki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-10, 21:41   #1
katka.c
Rozeznanie
 
Avatar katka.c
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: francja
Wiadomości: 748
GG do katka.c

Książeczki


Mam do Was pytanko!!!!!!!!!!!!!!!!!

Moze mo polecicie jakąś fajną książkę którą warto kupić/??
katka.c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 21:49   #2
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: Książeczki

Musisz dokładniej sprecyzować, co się interesuje i jaką literaturę lubisz co Ci się ostatnio spodobało, a czego nie lubisz... to temat bardzo obszerny
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-10, 22:47   #3
anastacja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 301
Re: Książeczki


U mnie cała rodzina była zachwycona Kodem Leonarda Da Vinci - światowy bestseller Wszyscy przeczytali w jeden - dwa dni bo tak wciąga Naprawdę polecam No chyba, że ktoś jest żarliwym katolikiem to może się zbulwersowac zawartą treścią i się nie podobać... Znam taki przypadek.
Pozdrawiam
anastacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 07:37   #4
Kiya
Zakorzenienie
 
Avatar Kiya
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 706
Re: Książeczki

Anastazja napisał(a):
>
> U mnie cała rodzina była zachwycona Kodem Leonarda Da Vinci - światowy bestseller Wszyscy przeczytali w jeden - dwa dni bo tak wciąga Naprawdę polecam No chyba, że ktoś jest żarliwym katolikiem to może się zbulwersowac zawartą treścią i się nie podobać... Znam taki przypadek.
> Pozdrawiam

miałam kiedyś tą książke z biblioteki jednak na końcu okazało sie że ktoś wyrwał kilka ostatnich stron (wiadomo dlaczego) udało mi sie jednak zdobyć tą książkę z innego zródła i doczytałam,interesująca.
__________________
Szukam twarzy do portretów - foto ---->https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=365223
Kiya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 09:47   #5
obsession
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 177
Re: Książeczki

Interesuje się tym tematem (poruszonym w kodzie Leonarda) od jakiegoś czasu, przez co muszę przyznać że "Kod..." mnie nie zachwycił. Owszem, fajnie się czytało, i nic poza tym. W zasadzie niczego nowego się nie dowiedziałam, może parę szczegółów odnośnie symboliki. Książka jest wg mnie pro kościelna, to powtarzające się przekonanie głównego bohatera, iż kościół jest taki "czysty", w dzisiejszych czasach na pewno nie zabija dla swych celów (nie twierdzę, iż to robi), że na pewno to wszystko (tj np. przekłamania, cenzura biblii, tworzenie religii w zasadzie od podstaw jako silnej władzy, itp.) jest i było robione w dużej mierze w dobrej woli i wynika raczej z wiary niż polityki kościoła. Oczywiście Opus dei okazuje się w zasadzie czyste, wmanipulowane, zły jest naukowieć - szaleniec ogarnięty obsesją. Przepraszam zwolenniczki tej książki, ale jest ona dość banalna z mojego punktu widzenia.
Natomiast polecam, dla chcących poszerzyć swą wiedzę z tego tematu (wiedzę? jaka jest prawda chyba nigdy nie poznamy, ale warto się zastanowić) książki (zresztą wspominane w Kodzie) "Testament Mesjasza" i "Święty graal, święta krew", "Świątynia i loża" M. Baigenta, R. Leighta, H. Lincolna. Trudniej się je czyta, gdyż nie są to powieści, ale warto.
obsession jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 15:02   #6
Anisia25
Zakorzenienie
 
Avatar Anisia25
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: Gliwice :)
Wiadomości: 48 128
GG do Anisia25
Re: Książeczki

Ja ci polecam ksiazke pt."Nostalgia Aniola" warto przeczytac... a jest mniej wiecej o tym (wkleje krotki opis ze strony swiata ksiazki)
Na mnie osobiscie zrobila wielkie wrazenie, moze i na Tobie zrobi

"Nazywałam się Salmon, Łosoś, jak ta ryba. Susie Salmon. Kiedy szóstego grudnia zostałam zamordowana, miałam czternaście lat". Choć życie zgasło w Susie, jej egzystencja - inna niż ziemska - trwa nadal. Dziewczynka obserwuje z nieba życie, które toczy się już bez niej. Patrzy, jak morderca zaciera ślady zbrodni, jak policja podejmuje fałszywy trop. Śmierć Susie naznacza każdego z jej bliskich. W rodzinie, której nigdy wcześniej nie spotkało wspólne nieszczęście, dotąd silniejszy dawał wsparcie słabszemu, teraz każdy zamyka się we własnym świecie. Matkę zadręcza myśl, że kiedyś nie pragnęła dziecka; ojciec na własną rękę szuka mordercy. Młodsza córka, pomagając mu w zdobyciu dowodów, naraża się na los Susie. Mijają lata. "Kochana nieobecna" wciąż towarzyszy swoim bliskim. Widzi, jak z bólu i cierpienia powoli rodzi się miłość i ozdrowienie ... Wielki, światowy bestseller
__________________
Los uniósł brew: I bez żadnych sztuczek, Pani.
Któż zdoła oszukać Los? - zapytała
Nikt - wzruszył ramionami. A mimo to wszyscy próbują.

It is what it is


Anisia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-11, 16:40   #7
Beata.
Zakorzenienie
 
Avatar Beata.
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 9 097
GG do Beata.
Re: Książeczki

Aniu, zgadzam się z Tobą całkowicie - "Nostalgia Anioła" to przepiękna książka i również zrobiła na mnie duże wrażenie.
__________________

Beata. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-11, 17:17   #8
ufcio1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 474
Re: Książeczki

a Ja polecam "Oskar I pani Róża" krotka ksiazka ale o bogatej tresci. poprostu piekniejszej ksiazki nie czytalam. polecam rowniez "stowarzyszenie umarłych poetow"
pozdrawiam
ufcio1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-12, 12:41   #9
Budzynska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 183
GG do Budzynska
Re: Książeczki

Ja uwielbiam Jonathana Carrolla (w zasadzie wszystkie jego książki). Polecam również "Spaloną żywcem" napisaną przez Soad- wstrząsające.
Budzynska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-12, 13:10   #10
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: Książeczki

Polecam "Tajemną historię" Donny Tartt, było już kilka wydań o ile wiem, niesamowicie wciągająca, genialnie skonstruowane postacie, jeden z najlepszych obrazów konformizmu jaki zdarzyło mi się w życiu czytać: co człowiek jest w stanie zrobić dla przyjaźni i chcąc zyskać akceptację ludzi których lubi i podziwia. Naprawdę fascyjnująca lektura.
A jeżeli masz ochotę na coś zabawnego i niegłupiego zarazem polecam książki Fannie Flagg (szczególnie "Daisy Fay i cudotwórca" - rewelacja).
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-12, 14:35   #11
kasiulekk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 402
GG do kasiulekk
Re: Książeczki

A ja polecam dwie książki, do których lubię wracać - "Alchemik" i "Weronika postanawia umrzeć" . Zresztą Pablo Coehlo jest jednym z moich ulubionych autorów, na prawdę warto do niego zajrzeć, niezależnie od upodobań literackich.
kasiulekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-12, 18:00   #12
yaris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 21
Re: Książeczki

Ja bym jeszcze dodała "11 minut" P. Coelho. Jest to opowieść o Marii- dziewczynie z brazylijskiej prowincji, która wyrusza w podróż do Europy i zostaje... prostytutką. Książka bardzo ciekawa, taka baśń dla dorosłych, przypowieść o seksie, miłości i przeznaczeniu.
yaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.