Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-02-02, 13:23   #1681
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez luqq Poka¿ wiadomo¶æ
W³osy po rozja¶nianiu maj± kolor jasnego banana ( wybaczcie porównanie ), chcia³abym uzyskaæ kolor taki jak Pani Margaret lub chocia¿ zbli¿ony, byle by³ to ch³odny blond. Po ufarbowaniu "kawa³ka w³osów" farb± kallos 12.8 wyszed³ okropny siwy. Przy poprzednim rozja¶nianiu i kolejnej próbie, farb± garnier 111 ten sam efekt, silk therapy usa 11a prawie nie by³o efektu, tak samo marion 84, jednak przy poprzednim rozja¶nianiu w³osy by³y ciemniejsze. Teraz obawiam siê uzyskania " brudnego szarego".
Jakie¶ sprawdzone farby ? Zsatanawia³am siê nad syoss 10-5 lub 9-5 czy garnier olia 10.0
Wybierz kolor per³owy (10.2) lub per³owo-popielaty (10.21)

Wszystkie, które poda³a¶, to typowo popielate odcienie (10-5, 9-5 - syoss ma inn± numeracjê, u nich zamiast 1 popiel to 5) lub naturalne - 10.0 garniera.
Przy samym popielu mo¿e Ci wyj¶æ szaro lub wrêcz glonowato.
Natura nie zgasi Ci ¿ó³tego odcienia.
Musisz u¿yæ per³y. Zgasi ¿ó³æ i przy okazji kolor nie bêdzie szary.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-02, 13:35   #1682
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Np. Joanna Szlachetna Per³a 212 czy Loreal Paris 1021 ,z 2 po przecinku ?
A Joana Srebrny Py³ 213 ?
luqq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-02, 15:04   #1683
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez luqq Poka¿ wiadomo¶æ
Np. Joanna Szlachetna Per³a 212 czy Loreal Paris 1021 ,z 2 po przecinku ?
A Joana Srebrny Py³ 213 ?
Nie znam numeracji Joanny i nigdy ni± nie farbowa³am, wiêc nie jestem pewna, co oznaczaj± numerki na ich farbach.
Tak, L'oreal 10.21 teoretycznie mo¿e byæ, chocia¿ s³ysza³am opinie, ¿e ¶rednio och³adza kolor i w³osy pozostaj± lekko ¿ó³tawe. Ale jak jest faktycznie - nie wiem, bo te¿ nie u¿ywa³am
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-02, 15:51   #1684
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Bardzo dziêkujê za odpowied¼, znalaz³am jeszcze - Nectra Color 1020 Jasny per³owy blond
Pewnej Pani wyszed³ cudowny, ch³odny, niemal¿e bia³y blond, dajê link, gdyby kto¶ by³ ciekawy efektu --> http://dziwnajestesbarbaro.blogspot....owy-blond.html
luqq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-02, 16:13   #1685
JakaJa11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

¦licznie dziêkujê
Mam nadziejê, ¿e wyjdzie dobrze. Pzdr
JakaJa11 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-02, 19:54   #1686
dynahh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Ja farbowa³am czêsto w³a¶nie srebrnym py³em po³±czonym z szlachetn± per³± i wychodzi³ ³adny, zimny blond raczej bez szarego nalotu
dynahh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-03, 18:42   #1687
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Niestety po szlachetnej perle z Joanny kolor wiele siê nie zmieni³, trochê ciemniejszy, jednak zamiast do³±czonej wody 9 da³am 6%. Ca³e szczê¶cie zawsze robiê 'próbê ' na koñcówce w³osów, nie farbuje ca³ych, szukam dalej odpowiedniej farby.
luqq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2016-02-05, 17:08   #1688
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Mo¿e Wella koleston 10.16?

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-06, 09:18   #1689
namikoo
Przyczajenie
 
Avatar namikoo
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomo¶ci: 13
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Albo koleston 9/8?
¦liczne farby!
namikoo jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-06, 15:17   #1690
malinowa84
Przyczajenie
 
Avatar malinowa84
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomo¶ci: 9
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

MOJE DROGIE,ALE PAMIÊTAJCIE ¯E POZA FARBAMI TYMI ZWYK£YMI I FRYZJERSKIMI MAMY JESZCZE TONERY = ]
ja niemo¿liw± do uzyskania czerwien z farb uzyska³am piank± (!!!)
natomiast la riche s³abiej trzymaj±ce tonery-uznawane jednak za leprzej jako¶ci maj± kolory przeró¿ne w tym bia³y, szary, cokolwiek zechcesz, i mo¿na je ze sob± mieszaæ. bia³y te¿ s³u¿y do rozja¶niania normalnych odcieni. warto siê mo¿e zastanowiæ czy tym bia³ym nie da sie co¶ zdzia³aæ? minus jest jesden-tak jak pianka mi sie trzyma d³uugo-mimo czerwieni i bak³±¿anów miesi±cami to tonery la riche s± zdecydowanie tymczasowe ;/ no ale powinien nieco och³odziæ kolor w³osów? i ich nie zniszczyc doatkowo?
malinowa84 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-06, 16:44   #1691
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomo¶ci: 475
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

http://kobieta.onet.pl/moda/stylizac...-gwiazd/mzv72c
SceneQuenne , pomo¿esz jakie to kolory i ewentualnie propozycjê konkretnej farby?
Z góry dziêki
108c410e37025b61f70ac3abf4d6e10fd655bace_6584d32569b20 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 01:57   #1692
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Chyba teraz siê zdecydujê na Loreal prodigy 10.21 porcelana. Lub ewentualnie wcze¶niej wspomnian± nectra color 10.20
Malinowa 84, czy masz na my¶li pianki z venity ? Co do pianek obawiam siê, ¿e w³osy mog± wygl±daæ nienaturalne, choæ mo¿e siê myliæ, nigdy ich nie u¿ywa³am. Rzeczywi¶cie jest kolor srebrny py³ (?) , prawdopodobnie znowu uzyskalabym nieporzadany szary odcieñ .
luqq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 11:35   #1693
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez luqq Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba teraz siê zdecydujê na Loreal prodigy 10.21 porcelana. Lub ewentualnie wcze¶niej wspomnian± nectra color 10.20
Malinowa 84, czy masz na my¶li pianki z venity ? Co do pianek obawiam siê, ¿e w³osy mog± wygl±daæ nienaturalne, choæ mo¿e siê myliæ, nigdy ich nie u¿ywa³am. Rzeczywi¶cie jest kolor srebrny py³ (?) , prawdopodobnie znowu uzyskalabym nieporzadany szary odcieñ .
Odpu¶æ sobie pianki
Ani nie bêdzie wygl±da³o to dobrze (tak jak mówisz - wyjdzie szaro przy takim odcieniu), ani nie bêdzie trwa³e, ani nie bêdzie siê ³adnie wymywa³o.

Pianka jest dobra do zrobienia sobie kolorowych w³osów na lato i do niczego wiêcej.

Podobnie jak tonery. (Ale te chocia¿ siê bardziej równomiernie wymywaj±) Ewentualnie do tonowania ¿ó³ci i rudo¶ci, ale nie ¿eby farbowaæ nimi regularnie w³osy, chyba ¿e kto¶ chce mieæ co 2 tygodnie inny kolor, z czego taki po¿±dany przez 3-5 dni, a pó¼niej wyp³ukany.
Jest tyle odcieni farb, ¿e nie wiem, czemu w takim przypadku proponowaæ toner.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 13:30   #1694
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Generalnie kolor nie jest bardzo ¿ó³ty, raczej jasny.W ¿adnym wypadku nie jest to intensywna ¿ó³æ, któr± czêsto uzyskuje siê po rozja¶niaczu. Poza tym, ma³a pomoc srebrnej p³ukanki i szamponu.
Jednak osi±gn±æ chcia³am inny, niemal¿e bia³y kolor. Zobaczymy jak wyjdzie kolejne farbowanie.
Dziêkujê za wszystkie porady.
luqq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 17:15   #1695
Wiksak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 7
Garnier olia - jasny br±z na naturalne blond

Witam moje Panie! Ju¿ pó³ roku zastanawiam siê czy pofarbowac swoje naturalne, blond w³osy na br±zowy kolor. Tydzieñ temu pofarbowala je najtañsza szamponetka, aby zobaczyæ tylko czy bêdzie mi w takich dobrze. Wybra³am ciemny br±z z my¶l± ¿e "i tak wyjd± jasniejsze". W³osy nie wysz³y ja¶niejsze ale nie w tym problem, kolor by³ ok i moim zdaniem pasowa³ do mnie. Niestety mia³ czerwona/ruda po¶wiata. Pol roku temu równie¿ pofarbowala je inna szamponetka (joanna) i by³o z nimi dok³adnie to samo. Obawiam siê dlatego, ¿e je¶li pofarbowac w³osy farba garnier olia (jasny braz) to wyjdzie kolor taki sam jak po szmaponetkach! Czyta³am ze tak jest je¶li chodzi o szamponetka a farb nie musze siê obawiaæ ale wci±¿ bardzo siê boje. Czy która¶ z Was mia³a podobny problem, pofarbowala je powy¿sza farba i wyszed³ kolor br±zowy bez ¿adnych powiat czerwonego/rudego?
Wiksak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 17:22   #1696
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Garnier olia - jasny br±z na naturalne blond

Cytat:
Napisane przez Wiksak Poka¿ wiadomo¶æ
Witam moje Panie! Ju¿ pó³ roku zastanawiam siê czy pofarbowac swoje naturalne, blond w³osy na br±zowy kolor. Tydzieñ temu pofarbowala je najtañsza szamponetka, aby zobaczyæ tylko czy bêdzie mi w takich dobrze. Wybra³am ciemny br±z z my¶l± ¿e "i tak wyjd± jasniejsze". W³osy nie wysz³y ja¶niejsze ale nie w tym problem, kolor by³ ok i moim zdaniem pasowa³ do mnie. Niestety mia³ czerwona/ruda po¶wiata. Pol roku temu równie¿ pofarbowala je inna szamponetka (joanna) i by³o z nimi dok³adnie to samo. Obawiam siê dlatego, ¿e je¶li pofarbowac w³osy farba garnier olia (jasny braz) to wyjdzie kolor taki sam jak po szmaponetkach! Czyta³am ze tak jest je¶li chodzi o szamponetka a farb nie musze siê obawiaæ ale wci±¿ bardzo siê boje. Czy która¶ z Was mia³a podobny problem, pofarbowala je powy¿sza farba i wyszed³ kolor br±zowy bez ¿adnych powiat czerwonego/rudego?
1. kup farbê o ch³odnym odcieniu
2. miêdzy farbowaniami u¿ywaj ch³odnych p³ukanek.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 18:22   #1697
Wiksak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomo¶ci: 7
Dot.: Garnier olia - jasny br±z na naturalne blond

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
1. kup farbê o ch³odnym odcieniu
2. miêdzy farbowaniami u¿ywaj ch³odnych p³ukanek.
Ooo dziekujê bardzo za odpowied¼, niestety jestem kompletnie zielona je¶li chodzi o koloryzacje w³osów, farby itd... Bardzo zalezy mi na farbie olii ale przegl±daj±c teraz palete z br±zami nie mam pojecia który z nich jest ch³odnym XD Mog³aby¶ mi pomóc? Z góry dziêkujê i przepraszam za k³opot
Wiksak jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 18:28   #1698
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 738
Dot.: Garnier olia - jasny br±z na naturalne blond

Dziewczyny, jak uzyskaæ tak± rudo¶æ?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Katarzyna.jpg (70,5 KB, 8 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Magda.jpg (16,7 KB, 15 za³adowañ)
AniaAga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 18:39   #1699
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Garnier olia - jasny br±z na naturalne blond

Cytat:
Napisane przez AniaAga Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, jak uzyskaæ tak± rudo¶æ?
8.4 mo¿e?
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-07, 18:56   #1700
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Jeszcze mam ma³± pro¶bê.Czy kto¶ z Pañ zna siê na numeracji farb Palette. Wpad³a mi w oko Salon Colors 10-2 bia³y popielaty blond. Czy 2 oznacza per³owy odcieñ ?
luqq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 19:32   #1701
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 738
Dot.: Garnier olia - jasny br±z na naturalne blond

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
8.4 mo¿e?
Raczej nie, wychodzi bardzo stonowany, taki rudawy ciemny blond....
AniaAga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 19:39   #1702
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Garnier olia - jasny br±z na naturalne blond

Cytat:
Napisane przez AniaAga Poka¿ wiadomo¶æ
Raczej nie, wychodzi bardzo stonowany, taki rudawy ciemny blond....
No to tylko 8.44, bardziej rudej rudo¶ci chyba siê nie da zrobiæ.
Ewentualnie mo¿e 7.4 + 8.4 pó³ na pó³?
Bo samo 7.4 chyba trochê za ciemne.
Ale jak farbowa³am 74, to moja rudo¶æ by³a intensywna. (konkretnie L'oreal Feeria Preference, nie wiem, jak inne 7.4 wychodz±)

Edytowane przez martaakow
Czas edycji: 2016-02-07 o 19:40
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 20:41   #1703
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Wiksak Poka¿ wiadomo¶æ
Ooo dziekujê bardzo za odpowied¼, niestety jestem kompletnie zielona je¶li chodzi o koloryzacje w³osów, farby itd... Bardzo zalezy mi na farbie olii ale przegl±daj±c teraz palete z br±zami nie mam pojecia który z nich jest ch³odnym XD Mog³aby¶ mi pomóc? Z góry dziêkujê i przepraszam za k³opot
Ch³odne maj± jedynkê albo dwójkê po kropce, zale¿y, jaki teraz masz odcieñ je¶li spiera siê na rudo, to polecam z jedynk± (niebieski, czyli popielaty).
z tym ¿e popielate odcienie szybko schodz±, dlatego radze u¿ywaæ p³ukanek.
te¿ mam du¿o ciep³ego pigmentu we w³osach (chyba blondynki tak maj±), wiêc znam ten ból

Cytat:
Napisane przez AniaAga Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, jak uzyskaæ tak± rudo¶æ?
Mo¿na i siódemkê na pocz±tek, i tak siê spierze
z tym ¿e marta ma racjê - to juz .44 najbardziej rudy blond. Zajrzyj mo¿e na w±tek Rudow³osych? Na pewno ci pomog±
ewentualnie henna
albo mix ton do farby


Cytat:
Napisane przez luqq Poka¿ wiadomo¶æ
Jeszcze mam ma³± pro¶bê.Czy kto¶ z Pañ zna siê na numeracji farb Palette. Wpad³a mi w oko Salon Colors 10-2 bia³y popielaty blond. Czy 2 oznacza per³owy odcieñ ?
10 - bardzo jasny blond
2 - teoretycznie per³a, bêdzie ch³odna, st±d "bia³y" blond. 10-1 by³aby szarawa.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-07, 21:22   #1704
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 1 738
Dot.: Garnier olia - jasny br±z na naturalne blond

Cytat:
Napisane przez martaakow Poka¿ wiadomo¶æ
No to tylko 8.44, bardziej rudej rudo¶ci chyba siê nie da zrobiæ.
Ewentualnie mo¿e 7.4 + 8.4 pó³ na pó³?
Bo samo 7.4 chyba trochê za ciemne.
Ale jak farbowa³am 74, to moja rudo¶æ by³a intensywna. (konkretnie L'oreal Feeria Preference, nie wiem, jak inne 7.4 wychodz±)
Ja robi³am Matrixem 8C i Alfaparfem 8,4, wychodzi³y stonowanie, taki bardziej karmel ni¿ rudo¶æ.
AniaAga jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-08, 11:28   #1705
HnossOdurdottir
Przyczajenie
 
Avatar HnossOdurdottir
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Dolno¶l±skie - Rheinland-Pfalz
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Powinnam pewnie zacz±æ od... "mam problem".

Bo mam. Genetycznie jestem skazana na szybkie siwienie. Pierwsze siwe w³osy znalaz³am u siebie jako trzynastolatka (sic!). Siwych w³osów mam ju¿ tyle, ¿e nie czujê siê z nimi komfortowo, ale bardzo lubiê mój kolor i chcia³abym w³a¶nie taki albo chocia¿ jak najbardziej zbli¿ony uzyskaæ... ¦redni, ch³odny, szarawy br±z z zielonkawym poblaskiem. Takie ciemne khaki idealnie pasuj±ce do jasnooliwkowej, ziemistej karnacji (we wszystkim innym wygl±dam na ciê¿ko chor± )

Czy dobrze kombinujê, ¿e taki kolor uzyskam u¿ywaj±c farby Inebrya na 5/1 lub 6/1 z ma³ym dodatkiem zielonego mixtonu ?
__________________
HnossOdurdottir jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-08, 12:12   #1706
dynahh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez HnossOdurdottir Poka¿ wiadomo¶æ
Powinnam pewnie zacz±æ od... "mam problem".

Bo mam. Genetycznie jestem skazana na szybkie siwienie. Pierwsze siwe w³osy znalaz³am u siebie jako trzynastolatka (sic!). Siwych w³osów mam ju¿ tyle, ¿e nie czujê siê z nimi komfortowo, ale bardzo lubiê mój kolor i chcia³abym w³a¶nie taki albo chocia¿ jak najbardziej zbli¿ony uzyskaæ... ¦redni, ch³odny, szarawy br±z z zielonkawym poblaskiem. Takie ciemne khaki idealnie pasuj±ce do jasnooliwkowej, ziemistej karnacji (we wszystkim innym wygl±dam na ciê¿ko chor± )

Czy dobrze kombinujê, ¿e taki kolor uzyskam u¿ywaj±c farby Inebrya na 5/1 lub 6/1 z ma³ym dodatkiem zielonego mixtonu ?
Sama nie próbowa³am jeszcze ich ale widzia³am, ¿e fajnie wychodz± w³a¶nie tak popielato-zielonkawo czyli metalicznie loreal majirel cool cover np. 6.17 ogólnie te z koñcówk± .17 albo jaka¶ mo¿e podwójnie popielata..
dynahh jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-08, 12:28   #1707
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 9 549
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Podwójnie popielata wyjdzie po prostu szaro.

Te¿ bym pomy¶la³a nad metalicznymi kolorami. Ewentualnie nad zmieszaniem podwójnej natury z popielem.
martaakow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-08, 20:34   #1708
luqq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 32
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ....cz; II - w±tek zbiorczy

Niestety kolejne fiasko, farba Loreal Prodigy 10. 21 wiele nie pomog³a, zmiana jest ledwo zauwa¿alna, mo¿e w³osy s± nieco ja¶niejsze i odrobinê mniej ¿ó³te. Orientuje siê kto¶ jak± wodê posiada ta farba? Mo¿e dodanie 9 % lub 6 % wody zamiast do³±czonej by da³o efekt ? Czy oddaæ siê w rêce fryzjera ?
luqq jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-11, 17:33   #1709
collagex
Raczkowanie
 
Avatar collagex
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: ¦l±sk
Wiadomo¶ci: 30
GG do collagex
Exclamation Problem z farbowaniem w³osów/pozbywanie siê efektu ombre

Hej dziewczyny
Piszê do Was w sprawie, o której nigdzie nie potrafiê wyczytaæ w internecie. Zacznê od tego, ¿e mam baaaardzo grube, gêste i d³ugie w³osy, które nawet ciê¿ko nosiæ zwi±zane w kitkê, nie mówi±c ju¿ o jakiejkolwiek fryzurze (np. na studniówce mia³am proste i jak zwykle ulizane w³osy, czego bardzo ¿a³uje, ale lepsze to ni¿ fryzura, która utrzyma siê maksymalnie 5 minut ze wzglêdu na ciê¿ar w³osów).
W³osy zaczê³am farbowaæ 7 lat temu, pierwszy raz w wieku 13 lat zrobi³am do mojego naturalnego ciemnego blondu baleja¿. Pamiêtam, jak fryzjerce rêce opada³y, a mnie dos³ownie g³owa z powodu ciê¿aru pasm w³osów zawiniêtych w foliê
Chyba rok pó¼niej wybra³am siê, po raz kolejny do fryzjera, na "od¶wie¿enie" baleja¿u i po na³o¿eniu rozja¶niacza i wej¶ciu pod suszarkê, po paru minutach sta³a siê rzecz dziwna. Moje w³osy zaczê³y siê dos³ownie pociæ, by³o widaæ na sreberku kropelki wody i folia zaczê³a spadaæ z w³osów. Fryzjerka powiedzia³a, ¿e po raz pierwszy widzi co¶ takiego.
Regularnie przez parê lat chodzi³am do fryzjera, z roku na rok w³osy coraz to d³u¿sze, coraz to czêstsze narzekanie na gêsto¶æ moich w³osów, ale te¿ coraz to wiêcej p³acenia za koloryzacjê.
W koñcu wybra³am siê do innego fryzjera 4 lata temu, poniewa¿ nie chcia³am ju¿ baleja¿u tylko w³osy w jednolitym kolorze. No i wybra³am sobie "ciep³y" (czytaj ¿ó³tko) blond, który mam po dzi¶ dzieñ. Nie chce tutaj myliæ z datami, ale prawdopodobnie dwa lata temu kupi³am ciemny blond i pofarbowa³am w³osy które ju¿ mia³y z ok 20 cm odrostów, wiêc wygl±da³o jakbym mia³a zrobione ombre. Kolor by³ bardzo ciemny, ale utrzyma³ mi siê...tydzien. By³a to trwa³a farba za któr± da³am 40 z³. Najlepsze by³o to, ¿e farba zesz³a, a pod spodem zosta³o moje naturalne ombre, bez ¿adnych zmian kolorystycznych. Podda³am siê, w³osy ros³y a efekt ombre robi siê coraz to wiêkszy. 2 miesi±ce temu zrozumia³am, ¿e i tak z moimi w³osami nie wygram, wiec przynajmniej od góry w³osy przyciemniê, a na dó³ na³o¿ê rozja¶niacz. No i na³o¿y³am. 2 razy w ci±gu tygodnia rozja¶niacz, który trzyma³am ok 30 minut i nie zdziwi Was, ¿e nic siê nie zmieni³o, ³±cznie z br±zow± gór± ale zdziwiê Was, ¿e moje w³osy nie s± A¯ TAK zniszczone, ¿adnego puszenia siê, g³adkie, ¶wiec±ce w³osy. Bardzo chcia³abym mieæ jednolity kolor w³osów, najlepiej blond i to ch³odny, ¿adnej jajecznicy na g³owie albo powrót do naturalnego ciemnego blondu. Spotka³ siê kto¶ kiedy¶ z tak upartymi w³osami jak moje? Do³±czam zdjêcie (1 jest z filtrem, dlatego w³osy wygl±daj± na bia³e, a 2 jest bez ¿adnego filtru, natural)
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg zdj3.jpg (184,8 KB, 41 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg IMG_3839.jpg (78,8 KB, 47 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg Untitled 1.jpg (86,4 KB, 40 za³adowañ)

Edytowane przez collagex
Czas edycji: 2016-02-11 o 17:39
collagex jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-02-11, 18:45   #1710
y@kor
Silveris
 
Avatar y@kor
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: ¦widnik
Wiadomo¶ci: 489
Dot.: Problem z farbowaniem w³osów/pozbywanie siê efektu ombre

Nie pomogê w uzyskaniu jednolitego koloru, ale Twoje ombre baaardzo mi siê podoba. Mam ten sam typ w³osów - d³ugie, grube, ciê¿kie i na szczê¶cie farbowanie nie robi im krzywdy i obecnie ju¿ od ponad roku farbujê tylko odrosty przy skórze g³owy, bo dó³ jest rozja¶niony, ale tak samo jak u Ciebie - farba choæ ma byæ trwa³a sp³ukuje siê w tydzieñ i niewiele z niej zostaje.

To chyba taka nasza natura, ¿eby nie mieæ jednolitego koloru
y@kor jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-04-15 15:41:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:45.