Aparaty ortodontyczne cz. XVI - Strona 162 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-06-29, 20:09   #4831
ania2517
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 82
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Mam pytanko: byłam dziś na kontroli, podmieniono druty i założono łańcuszek pomiędzy jedynką a dwójką, żeby zamknąć szpary. Po pół godzinie (!) zamknęła mi się szpara i zrobiła w innym miejscu , tak miało być, ale czy to możliwe, że zadziało się to, aż tak szybko? Boję się, że zęby mi się poniszczą, złamią przez to tempo.
Moim zdaniem to jak najbardziej możliwe, wbrew pozorom te łańcuszki potrafią baaaardzo szybko zadziałać Ja bym się tym nie martwiła
ania2517 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-29, 22:29   #4832
SwojemuPo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez eliza_komon Pokaż wiadomość
Ja właśnie się zastanawiam czy jest sens u mnie zakładać... delikatnie mi się nie nachodzą górne zęby z dolnymi, mam minimalną szparę między nimi. W niczym mi to nie przeszkadza, ciekawa jestem tylko jakie to są mniej więcej koszty
To zależy- ja musiałam usunąć wszystkie ósemki, co mocno podbiło koszty, ale z drugiej strony zęby mądrości wyrzynając się, wywierają naciski na inne zęby i powodują ich przemieszczanie, w wyniku którego zęby się po prostu krzywią. Koszt na pewno będzie najbardziej zależał od tego, jaki aparat wybierzesz, do jakiego ortodonty pójdziesz i ile będzie trwało leczenie. Nam się może wydawać, że Twój problem jest niewielki, kosmetyczny wręcz, więc jego korekta powinna zająć niewiele czasu, ale ortodonta patrzy na to zupełnie inaczej.
Jeśli chcesz zobaczyć przykładowy rozkład kosztów, to zapraszam na mój blog, na którym wyszczególniłam wszystkie koszty związane z aparatem, które poniosłam: koszty związane z aparatem ortodontycznyn
SwojemuPo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-29, 22:56   #4833
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ósemki bez problemu można usunąć na NFZ, więc wcale nie muszą być dodatkowe koszty... U mnie na usunięcie czeka się od miesiąca do trzech

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 06:29   #4834
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Ja też usunęłam ósemki na nfz i jedyne za co płaciłam to dodatkowe znieczulenie także nie trzeba wydawać na nie fortuny a dodam, że były niewyrżnięte
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 10:14   #4835
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
Ja też usunęłam ósemki na nfz i jedyne za co płaciłam to dodatkowe znieczulenie także nie trzeba wydawać na nie fortuny a dodam, że były niewyrżnięte
Ja też możliwe, że będe musiała usuwać ósemki, ale chirurgicznie jest coś takiego?
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 10:57   #4836
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja też możliwe, że będe musiała usuwać ósemki, ale chirurgicznie jest coś takiego?
Tak, w większości tak się usuwa te zatrzymane
Ja usuwałam prywatnie ale mżna na NFZ
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 11:10   #4837
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Tak, w większości tak się usuwa te zatrzymane
Ja usuwałam prywatnie ale mżna na NFZ
Ja mam dobrego chirurga prywatnie, więc chyba się do niego zgłosze ale jeszcze nie wiem kiedy dokładnie
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-30, 12:24   #4838
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Ja też możliwe, że będe musiała usuwać ósemki, ale chirurgicznie jest coś takiego?
To po prostu znaczy, że 8 jest zatrzymana i trzeba przeciąć dziaslo i dopiero później ja wyciągnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 18:51   #4839
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Tylko, że ja też nie miałam bardzo krzywych zębów, a okazało się , że mam ogromną wadę i idę pod nóż także na oko nie ocenisz tak tego, trzeba zrobić zdjęcia RTG i wyciski, wówczas dopiero widać co i jak.
Wygląd zębów to nie wszystko, najważniejsze jest zdrowie, a jeżeli ząbki źle się ze sobą kontaktują, to można mieć z tego tytułu niezłe problemy, które ja akurat przerabiam czyli: bóle głowy typu migrenowego, trzaski w stawach, piski w uszach, itp., itd.

---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Mam pytanko: byłam dziś na kontroli, podmieniono druty i założono łańcuszek pomiędzy jedynką a dwójką, żeby zamknąć szpary. Po pół godzinie (!) zamknęła mi się szpara i zrobiła w innym miejscu , tak miało być, ale czy to możliwe, że zadziało się to, aż tak szybko? Boję się, że zęby mi się poniszczą, złamią przez to tempo.
O matko! To mnie przestraszyłaś. No nic, zdjęcia już robiłam, teraz czekam na wizytę z planem leczenia, więc się dowiem.
A operacja wyniosła Cię bardzo drogo? Jaki jest koszt?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-06-30, 22:50   #4840
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
O matko! To mnie przestraszyłaś. No nic, zdjęcia już robiłam, teraz czekam na wizytę z planem leczenia, więc się dowiem.
A operacja wyniosła Cię bardzo drogo? Jaki jest koszt?
Operację dopiero będę miała planowaną, z NFZ jest refundowana
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 05:39   #4841
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Operację dopiero będę miała planowaną, z NFZ jest refundowana
Ja tam samo wszystko na NFZ Jedynie wizyty u chirurga prywatnie, ale operuje on dorosłych na fundusz, po prostu przyjmuje prywatnie. Teraz miałam dystrakcje i również na fundusz. Całe szczęście, że NFZ refunduje zabiegu, bo pewnie mało kto by się operował...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-01, 14:06   #4842
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

To o tyle dobrze... długo czekacie na operacje?
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-01, 21:19   #4843
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
To o tyle dobrze... długo czekacie na operacje?
Zależy od miasta U mnie koleżanka w piątek dostała termin na początek października, więc 3 miesiące. Np. We Wrocławiu podobno 3 lata się czeka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 09:33   #4844
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-02, 16:18   #4845
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
To o tyle dobrze... długo czekacie na operacje?
Jeżeli zastanawiasz się nad opcją leczenia operacyjnego, to zachęcam Cię do zerknięcia na forum www.progenia.org , gdzie znajdziesz historie osób leczących się z progenii, retrogenii i innych wad, odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i ważnych kwestii..
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 08:01   #4846
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jeżeli zastanawiasz się nad opcją leczenia operacyjnego, to zachęcam Cię do zerknięcia na forum www.progenia.org , gdzie znajdziesz historie osób leczących się z progenii, retrogenii i innych wad, odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i ważnych kwestii..
Ja polecam grypę na fejsie. Jak ktoś chce mogę dać link na pw. Te forum już troszkę umiera heh Teraz więcej dzieje się na grupie. Codziennie jakieś nowe posty, pytania, odpowiedzi. Do tego są dwa specjalne posty. Jeden z listą gdzie kto operuje na NFZ, ile się czeka itd. Drugi właśnie z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 10:40   #4847
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Anonimka1988 Pokaż wiadomość
Jeżeli zastanawiasz się nad opcją leczenia operacyjnego, to zachęcam Cię do zerknięcia na forum www.progenia.org , gdzie znajdziesz historie osób leczących się z progenii, retrogenii i innych wad, odpowiedzi na wiele nurtujących pytań i ważnych kwestii..
Nie, nie szukam, ale dzięki, dobrze wiedzieć jeśli kiedyś bym potrzebowała. Pytałam z ciekawości, chciałam wiedzieć ile to trwa i czy można to robić na NFZ. Ortodonta nie sugerował mi leczenia operacyjnego.
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 17:22   #4848
nusia114
Zadomowienie
 
Avatar nusia114
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 134
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Ja polecam grypę na fejsie. Jak ktoś chce mogę dać link na pw. Te forum już troszkę umiera heh Teraz więcej dzieje się na grupie. Codziennie jakieś nowe posty, pytania, odpowiedzi. Do tego są dwa specjalne posty. Jeden z listą gdzie kto operuje na NFZ, ile się czeka itd. Drugi właśnie z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Napisz prosze co to za grupa na fb
__________________
Od 5.05.11r DBAM O KRĘCIOŁY!

Pracuję nad sobą
nusia114 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-03, 21:00   #4849
SwojemuPo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Ósemki bez problemu można usunąć na NFZ, więc wcale nie muszą być dodatkowe koszty... U mnie na usunięcie czeka się od miesiąca do trzech
Ja właśnie wszędzie musiałabym czekać dość długo i dlatego szłam prywatnie, poza tym dwa razy miałam tak, że ósemki zaczęły nagle intensywnie się wyrzynać powodując ból, więc nie mogłam czekać.
SwojemuPo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-03, 22:15   #4850
SwojemuPo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
Orto powiedziała mi, że do tyłozgryzu będę mieć jakiś korektor (wiecie o co chodzi? nie mogę znaleźć żadnych informacji)
Ja w piątek dostałam coś takiego- to się nazywa wyciąg zewnątrz ustny. Jak będziesz szukać po tej nazwie, to w google znajdziesz fotki, ale wrzucam też moją Ten wyciąg jest doczepiany do aparatu i powinno się go nosić jak najwięcej (moja ortodontka mówi, że w moim przypadku nawet 16 godz na dobę), można w tym spać, chociaż trzeba się przyzwyczaić, bo na początku jest niewygodnie. Wyciąg ma za zadanie cofnąć zęby trzonowe- ja mam wrażenie, że trochę je też "odciąga" na zewnątrz (na boki).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 2018-06-29 21.16.34 — kopia.jpg (13,3 KB, 63 załadowań)
SwojemuPo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 08:27   #4851
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez SwojemuPo Pokaż wiadomość
Ja w piątek dostałam coś takiego- to się nazywa wyciąg zewnątrz ustny. Jak będziesz szukać po tej nazwie, to w google znajdziesz fotki, ale wrzucam też moją Ten wyciąg jest doczepiany do aparatu i powinno się go nosić jak najwięcej (moja ortodontka mówi, że w moim przypadku nawet 16 godz na dobę), można w tym spać, chociaż trzeba się przyzwyczaić, bo na początku jest niewygodnie. Wyciąg ma za zadanie cofnąć zęby trzonowe- ja mam wrażenie, że trochę je też "odciąga" na zewnątrz (na boki).
Widziałam kiedyś chłopaka w takim czymś na lotnisku i myślałam,że jest po złamaniu szczęki dlatego ma takie coś w życiu bym nie pomyślała,że to aparat.
Długo musisz z tym chodzić?
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 15:14   #4852
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez SwojemuPo Pokaż wiadomość
Ja w piątek dostałam coś takiego- to się nazywa wyciąg zewnątrz ustny. Jak będziesz szukać po tej nazwie, to w google znajdziesz fotki, ale wrzucam też moją Ten wyciąg jest doczepiany do aparatu i powinno się go nosić jak najwięcej (moja ortodontka mówi, że w moim przypadku nawet 16 godz na dobę), można w tym spać, chociaż trzeba się przyzwyczaić, bo na początku jest niewygodnie. Wyciąg ma za zadanie cofnąć zęby trzonowe- ja mam wrażenie, że trochę je też "odciąga" na zewnątrz (na boki).
O kurczę, nie sądziłam, że to coś takiego. Tak widocznego i zewnętrznego. Jak w tym pracować? Nie wyobrażam sobie siebie na 12-godzinnej zmianie w pracy z takim korektorem. Mam nadzieję, że to nie to. :/

Edit.
czytam, że "Wyciąg zewnątrzustny (headgear) - jest to aparat zewnątrzustny, służący przesunięciu tylnych zębów szczęki ku tyłowi, ich wydłużeniu lub skróceniu.". Ale skoro mam tyłozgryz, to to chyba nie powinno być to? Czy źle myślę?

Edytowane przez Nelada
Czas edycji: 2018-07-04 o 15:17
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 17:24   #4853
Anonimka1988
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez Nelada Pokaż wiadomość
O kurczę, nie sądziłam, że to coś takiego. Tak widocznego i zewnętrznego. Jak w tym pracować? Nie wyobrażam sobie siebie na 12-godzinnej zmianie w pracy z takim korektorem. Mam nadzieję, że to nie to. :/

Edit.
czytam, że "Wyciąg zewnątrzustny (headgear) - jest to aparat zewnątrzustny, służący przesunięciu tylnych zębów szczęki ku tyłowi, ich wydłużeniu lub skróceniu.". Ale skoro mam tyłozgryz, to to chyba nie powinno być to? Czy źle myślę?
Raczej nie powinno, pytanie jak będziesz leczona.
Anonimka1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 18:04   #4854
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Jeszcze nie tak dawno pytałam tutaj czy miał ktoś kompozyt po skończeniu leczenia,tzn uzupełniane szpary,tak się na to napaliłam ,że już chciałam umawiać termin wizyty do dentysty bo się zdecydowałam.
Coś mnie jednak tknęło i napisałam do mojej ortodontki z pytaniem czy ogarniemy znowu wyciski na nową retencje i tak od słowa do słowa powiedziałam jej co planuje ,kategorycznie mi to odradziła ,ponieważ jak powiedziała pierwszy rok po zdjęciu aparatu jest najważniejszy i zęby niczym świeżo postawiony dom pracują ,mogą się minimalnie ruszać co ja im uniemożliwię tym,że wypcham szpary i nie będą miały miejsca "pracować" baa powiedział ,że mogę nawet tym zepsuć efekt leczenia,chyba nie muszę mówić jak to na mnie podziałało?Chyba takiego głosu rozsądku było mi trzeba
Tak więc daje sobie spokój i jak to stwierdziła w żartach ortodontka nie będę się upiększać na siłę,bo nie warto

*ale o wybielaniu dalej myślę (z tym nie ma przeciwwskazań)Myślę,że jak będę w sierpniu/wrześniu w Pl to ogarnę ten temat
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 19:46   #4855
czekoladowoo
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladowoo
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 27 236
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Kala713 Pokaż wiadomość
Jeszcze nie tak dawno pytałam tutaj czy miał ktoś kompozyt po skończeniu leczenia,tzn uzupełniane szpary,tak się na to napaliłam ,że już chciałam umawiać termin wizyty do dentysty bo się zdecydowałam.
Coś mnie jednak tknęło i napisałam do mojej ortodontki z pytaniem czy ogarniemy znowu wyciski na nową retencje i tak od słowa do słowa powiedziałam jej co planuje ,kategorycznie mi to odradziła ,ponieważ jak powiedziała pierwszy rok po zdjęciu aparatu jest najważniejszy i zęby niczym świeżo postawiony dom pracują ,mogą się minimalnie ruszać co ja im uniemożliwię tym,że wypcham szpary i nie będą miały miejsca "pracować" baa powiedział ,że mogę nawet tym zepsuć efekt leczenia,chyba nie muszę mówić jak to na mnie podziałało?Chyba takiego głosu rozsądku było mi trzeba
Tak więc daje sobie spokój i jak to stwierdziła w żartach ortodontka nie będę się upiększać na siłę,bo nie warto

*ale o wybielaniu dalej myślę (z tym nie ma przeciwwskazań)Myślę,że jak będę w sierpniu/wrześniu w Pl to ogarnę ten temat
Ale chwileczke... przeciez retencja jest po to zeby zeby sie nie ruszały... pierwszy rok jest najważniejszy bo ma sprawić ze zeby sie ustabilizuja a nie będą ruszać. One właśnie powinny stać w miejscu dzięki retencji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czekoladowoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-04, 22:26   #4856
Kala713
Zakorzenienie
 
Avatar Kala713
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 5 337
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XVI

Cytat:
Napisane przez czekoladowoo Pokaż wiadomość
Ale chwileczke... przeciez retencja jest po to zeby zeby sie nie ruszały... pierwszy rok jest najważniejszy bo ma sprawić ze zeby sie ustabilizuja a nie będą ruszać. One właśnie powinny stać w miejscu dzięki retencji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Owszem ale mi otr stwierdziła,że zęby mimo wszystko będą pracować bo nie są w swoim naturalnym położeniu i np ja robiąc kompozyt bym im nie pozwoliła pracować i uzębienie może się skompensować.
__________________
Niereformowalna, zmienna, niestabilna,
W nerwach łatwopalna, chwilę potem zimna
Momentalna przemiana totalna, w chwilę inna
Chwilę normalna, za chwilę niekompatybilna
Kala713 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-06, 12:04   #4857
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Dziś byłam na sprawdzeniu, czy po założeniu kolców dobrze zaczęłam układać język przy przełykaniu. Podobno już jest ok. Za 2tyg mam iść na założenie odwróconego łuku. Dobrze że już zostało tylko takie estetyczne ustawianie i korygowanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-11, 22:06   #4858
asik1503
Zakorzenienie
 
Avatar asik1503
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 24 707
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

22 sierpnia ściągam aparat dziś pobrali mi wyciski pod retencję i będę miała tylko stałą
__________________
Exaparatka
29.06.16
07.09.16
22.08.18
IG
asik1503 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-12, 10:05   #4859
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
22 sierpnia ściągam aparat dziś pobrali mi wyciski pod retencję i będę miała tylko stałą
Super ja na wizycie 17 lipca dowiem się kiedy dół będe miała ściągany
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-07-12, 13:13   #4860
neonatus
Rozeznanie
 
Avatar neonatus
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 679
Dot.: Jaki aparat ortodontyczny?

Cytat:
Napisane przez asik1503 Pokaż wiadomość
22 sierpnia ściągam aparat dziś pobrali mi wyciski pod retencję i będę miała tylko stałą
ale Ci zazdroszczę, w takim samym terminie i ja miałam założony nawet troszkę wcześniej o 2 miesiące dół... czekam kiedy mi to ściągną.
moja orto powiedziała ze ''zęby mam prima sort''.
__________________
12.05.2016 SARME...

19.05.2016 - 17.04.2019 góra

01.07.2016 - 17.04.2019 dół



KRYSZTAŁOWA góra i dół
neonatus jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-18 11:10:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:10.