Rekompozycja makro - pomocy - LCHF - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-04, 12:51   #1
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Question

Rekompozycja makro - pomocy - LCHF


Po pierwsze jestem zwolenniczką niskiej ilości wegli - służy mi to i tego na pewno nie zmienię.

Trener-dietetyk ustalił mi dietę ok. 120 gram białka, 74 gramy tłuszczy i 100 gr węglowodanów (co daje ok.1600 kcal)- powoli chudnę z nadwagi, czuję się świetnie, ale ze względu na duza ilość białka mój trądzik mocno się zaostrzył.
Dermatolog polecił mi zmniejszyć ilość białka, na rzecz tłuszczy.

Czy jeśli zmienię dietę na wysokotłuszczową(obniżę białka do np.80-90 gr) zachowując 100 gram węglowodanów (kaloryczność będzie ta sama) to będę dalej chudnąć? trochę się boję, szukam informacji na ten temat zanim pogadam o tym z trenerem, który teraz i tak jest na wyjeździe więc nie będę się z nim widziała 2 tygodnie.

Jeśli chodzi o ilosć kalorii to jest ok, mam siedzącą pracę i trenuje 2 razy w tygodniu niezbyt intensywnie razem z trenerem

Musze coś z tym zrobić bo mój trądzik jest bardzo ostry i bolesny...
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-07, 08:12   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Rekompozycja makro - pomocy - LCHF

Cytat:
Napisane przez Paula536 Pokaż wiadomość
Po pierwsze jestem zwolenniczką niskiej ilości wegli - służy mi to i tego na pewno nie zmienię.

Trener-dietetyk ustalił mi dietę ok. 120 gram białka, 74 gramy tłuszczy i 100 gr węglowodanów (co daje ok.1600 kcal)- powoli chudnę z nadwagi, czuję się świetnie, ale ze względu na duza ilość białka mój trądzik mocno się zaostrzył.
Dermatolog polecił mi zmniejszyć ilość białka, na rzecz tłuszczy.

Czy jeśli zmienię dietę na wysokotłuszczową(obniżę białka do np.80-90 gr) zachowując 100 gram węglowodanów (kaloryczność będzie ta sama) to będę dalej chudnąć? trochę się boję, szukam informacji na ten temat zanim pogadam o tym z trenerem, który teraz i tak jest na wyjeździe więc nie będę się z nim widziała 2 tygodnie.

Jeśli chodzi o ilosć kalorii to jest ok, mam siedzącą pracę i trenuje 2 razy w tygodniu niezbyt intensywnie razem z trenerem

Musze coś z tym zrobić bo mój trądzik jest bardzo ostry i bolesny...
W chudnięciu zasadniczo liczą się kalorie, rozkład BTW dużo mniej niż się to wmawia na siłkach.

Inna sprawa, ze nasilenie trądziku może mieć związek głównie z samym procesem chudnięcia.
Tkanka tłuszczowa to nie tylko rezerwuar energii, ale też swoiste wysypisko śmieci organizmu. Teraz kiedy jest ona wykorzystywana jako źródło energii i trawiona, uwalniane są też zmagazynowane w niej toksyny.

Niestety ale być może, musisz to zwyczajnie przetrwać.

Dieta o podwyższonej zawartości białka, może mieć wpływ także, ale raczej drugorzędny i cudów bym się nie spodziewała. Ale zamiana proporcji o jakich piszesz, nie powinna wpłynąć na proces chudnięcia wiec, po prostu spróbuj.

Rownolegle, warto się prewencyjnie odrobaczyć.
Uważać na nabiał, on może też robić problem.
No i wspomaganie dermatologiczne.
A może warto też zahaczyć o endokrynologa, niech on obejrzy ten trądzik, zwłaszcza jeśli to forma ropna.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-07 09:12:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.