Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79 - Strona 146 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-24, 11:33   #4351
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89654957]B-smarta i surówkę a musisz kukurydze jak masz już ziemniaki?


fajne podejście, tez mi się podoba ale faktycznie w Polsce to by nie przeszło, bo by niektórzy fanatycy dogmatycznego podejścia do nauk i interpretacji księżulków KK zjedli w całości [/QUOTE]


A w Niemczech nie ma fanatyków?


Polska to my.
I wielu Polaków tak podchodzi do _swojej_ przynależności do KK czy czegos innego do czego ma ochotę sobie przynależeć i przeszkadza to jedynie osobom, które z jakiegoś powodu same nie należą ale od innych wymagają żeby należeli i praktykowali w jedyniesłuszny sposób.


Skończy się zaglądanie innym w życie, to skończy się komentowanie.


Bo ksiądz za nikim nie będzie biegał i go przepytywał. Przyjdziesz sam do konfesjonału to Twój wybór- wtedy sam dajesz jemu prawo.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:40   #4352
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 282
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Nie dalej jak miesiąc temu było głośno o tym co ludzie wyprawiają na pielgrzymkach. Alkohol lał się strumieniami, przygodny seks też był na porządku dziennym. Mam wrażenie, że niektórzy biorą w tym udział nie dlatego, że tak mocno wierzą, co nie mają pomysłu na inny sposób spędzenia urlopu, idą tam zwyczajnie dla towarzystwa/poimprezować czy chociażby po to aby schudnąć (taka wypowiedź była w artykule który czytałam). Podobnie z duszpasterstwami, masa się tam pojawia dla towarzystwa, bo mają fajne wyjazdy, imprezy itp. a to, że przy okazji się modlą itp. niektórym w niczym nie przeszkadza.
(osobiście poznałam dwóch duszpasterzy akademickich przy uczelni na której studiowałam, którzy teraz mają żony (i dzieci) poznane własnie w duszpasterstwie... więc różnie życie się układa).

Byłam kiedyś na pielgrzymce i tam nic nie było można, ani fajek palić, ani malżeństwa nie mogły mieć wspólnych namiotów, żarcie tylko pielgrzymkowe, namioty były sprawdzane co noc czy nie ma przypadkiem koedukacyjnych
Ja nie byłam nigdy (wtedy bardziej, teraz w ogole) szczególnie wierząca i na pielgrzymkę poszłam żeby się sprawdzić czy tyle przejdę i poznać nowych ludzi.
W każdym razie żadnych bezeceństw wtedy nie było
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:41   #4353
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Nie dalej jak miesiąc temu było głośno o tym co ludzie wyprawiają na pielgrzymkach. Alkohol lał się strumieniami, przygodny seks też był na porządku dziennym. Mam wrażenie, że niektórzy biorą w tym udział nie dlatego, że tak mocno wierzą, co nie mają pomysłu na inny sposób spędzenia urlopu, idą tam zwyczajnie dla towarzystwa/poimprezować czy chociażby po to aby schudnąć (taka wypowiedź była w artykule który czytałam). Podobnie z duszpasterstwami, masa się tam pojawia dla towarzystwa, bo mają fajne wyjazdy, imprezy itp. a to, że przy okazji się modlą itp. niektórym w niczym nie przeszkadza.
(osobiście poznałam dwóch duszpasterzy akademickich przy uczelni na której studiowałam, którzy teraz mają żony (i dzieci) poznane własnie w duszpasterstwie... więc różnie życie się układa).
Ja tam przyznaję, że chodziłam na bractwo dlatego, że organizowali fajne rzeczy - spotkania, obozy, pielgrzymki również (pierwszy raz, kiedy się tak mocno mocno upiłam to właśnie jeden z ich wyjazdów 🤭 - miałam dłuuuugą rozmowę, dużo docinków na ten temat przez kolejny rok, ale rodzice się nie dowiedzieli). Fajnie spędzony czas, pogadanki 1000x lepsze niż na religii w szkole, dużo swobody w wyrażaniu swojego zdania, nikt niczego nie zakazywał, nie nakazywał, dyskutowaliśmy kulturalnie. W pewnych momentach dostałam dużo wsparcia od grupy. Przy okazji dużo się dowiedziałam o swojej religii. Nie żałuję ani trochę. Trochę szkoda, że jednak nie przekonali mnie do wierzenia 🤪, bo ciężko było zrezygnować z tak fajnej grupy, ale potem jeszcze na kilka lat zachowały się pojedyncze znajomości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:43   #4354
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta

Edytowane przez kasia2209
Czas edycji: 2023-08-24 o 11:45
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:43   #4355
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89654911]

aaa, zapomniałam, ze Ty w domu mieszkasz, myślalam, że korytarz to przedpokój - taki standardowy bez okien z drzwiami do pokojów.
dzięki za rozjaśnienie i pardon za niechciane rady
[/QUOTE]


Luz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:44   #4356
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A w Niemczech nie ma fanatyków?

Katolickich? Raczej nie. Dużą popularność za to zdobywają tzw wolne kościoły czyli ewangelickie zgrupowania, które są bardzo konserwatywne.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:45   #4357
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Znam katolickich fanatyków z Niemiec, z Bawarii, bo to chyba ma znaczenie.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 11:49   #4358
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:49   #4359
herbata_z_miodem
Raczkowanie
 
Avatar herbata_z_miodem
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 158
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

A propo innych krajów, to słyszałam od koleżanki, że jej kuzynka miała w tym roku pierwszą komunię i jak oni przyjechali do nich do Włoch, to akurat ciocia wychodziła z córką do kościoła się wyspowiadać, wiec dziadkowie zostali, żeby zajać sie goścmi, m.in. tą moją kolezanką. Jak już ciocia z córką wróciły, to ciocia powiedziała im wszystkim, że wspomniała księdzowi, że jej rodzice nie mogli przyjść, a też chcieli sie wyspowiedzieć, bo przyjechali goście, to ksiadz odpowiedział, że ich wszystkich (razem z goścmi) rozgrzesza, ze nie musza przyjsc na spowiedź, mogą przystapić do komunii od razu

A i koleżanka widziała na mszy, że kościelnym była kobieta (to ona zbierała pieniążki na tacy), a ministrantkami były tylko dwie dziewczynki. Zdziwiłam się, bo myślałam, ze tylko chłopcy mogą być ministrantami a i nie kojarzę, żeby gdzieś w Polsce na tacy zbierała kobieta. W Polsce to możliwe?
herbata_z_miodem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:52   #4360
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
(...)nie kojarzę, żeby gdzieś w Polsce na tacy zbierała kobieta. W Polsce to możliwe?
W jednym z warszawskich kościołów kilka lat temu regularnie z tacą chodziła zakrystianka. Więc pewnie nie ma przeciwwskazań
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 11:54   #4361
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
A i koleżanka widziała na mszy, że kościelnym była kobieta (to ona zbierała pieniążki na tacy), a ministrantkami były tylko dwie dziewczynki. Zdziwiłam się, bo myślałam, ze tylko chłopcy mogą być ministrantami a i nie kojarzę, żeby gdzieś w Polsce na tacy zbierała kobieta. W Polsce to możliwe?
W Polsce nie słyszałam. Ale już na Węgrzech owszem.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 11:54   #4362
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
A propo innych krajów, to słyszałam od koleżanki, że jej kuzynka miała w tym roku pierwszą komunię i jak oni przyjechali do nich do Włoch, to akurat ciocia wychodziła z córką do kościoła się wyspowiadać, wiec dziadkowie zostali, żeby zajać sie goścmi, m.in. tą moją kolezanką. Jak już ciocia z córką wróciły, to ciocia powiedziała im wszystkim, że wspomniała księdzowi, że jej rodzice nie mogli przyjść, a też chcieli sie wyspowiedzieć, bo przyjechali goście, to ksiadz odpowiedział, że ich wszystkich (razem z goścmi) rozgrzesza, ze nie musza przyjsc na spowiedź, mogą przystapić do komunii od razu

A i koleżanka widziała na mszy, że kościelnym była kobieta (to ona zbierała pieniążki na tacy), a ministrantkami były tylko dwie dziewczynki. Zdziwiłam się, bo myślałam, ze tylko chłopcy mogą być ministrantami a i nie kojarzę, żeby gdzieś w Polsce na tacy zbierała kobieta. W Polsce to możliwe?
Ministrantki w Polsce widziałam już w roku 2000. Tylko chyba nie było jeszcze jakoś bardzo popularne. Potem z czasem pojawiało się w coraz większej liczbie parafii.
Nie wiem, jakie są statystyki, ale wydaje mi się, że z racji niżu demograficznego, zmian społecznych i pokoleniowych teraz to chyba całkiem popularne.
Co do tacy, to widziałam zbierające kobiety.

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-08-24 o 12:00
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 12:11   #4363
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Znam katolickich fanatyków z Niemiec, z Bawarii, bo to chyba ma znaczenie.
Prawda, w Bawarii sa.
Ale poza Bawaria ciezko ich znalezc. Koscioly katolickie/ewangelickie maja coraz mniej wyznawcow wiec raczej robia co moga zeby ludzi do siebie przekonac.
Z drugiej strony sa inne religie pelne fanatykow w Niemczech.
Mi chodzilo tylko o to ze podejscie niemieckich katolikow jest zazwyczaj luzniejsze niz katolikow w Polsce.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:11 ---------- Poprzedni post napisano o 12:02 ----------

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89654957]B-smarta i surówkę a musisz kukurydze jak masz już ziemniaki?


fajne podejście, tez mi się podoba ale faktycznie w Polsce to by nie przeszło, bo by niektórzy fanatycy dogmatycznego podejścia do nauk i interpretacji księżulków KK zjedli w całości [/QUOTE]A w b smarcie to sa ziemniaki? Nie frytki?
Bo te ziemniaki w kfc sa smaczne.
Ale tak juz tam dlugo nie bylam, ze w sumie nie pamietam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 12:14   #4364
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
A i koleżanka widziała na mszy, że kościelnym była kobieta (to ona zbierała pieniążki na tacy), a ministrantkami były tylko dwie dziewczynki. Zdziwiłam się, bo myślałam, ze tylko chłopcy mogą być ministrantami a i nie kojarzę, żeby gdzieś w Polsce na tacy zbierała kobieta. W Polsce to możliwe?
Jestem wierząca, chodzę regularnie do kościoła, ale w Polsce nie widziałam dziewczynek-ministrantek. Co do zbierania tacy- chyba nie widziałam świeckiej kobiety (nie przypominam sobie), ale siostry zakonne owszem.
W 2017 w Hiszpanii przeżyłam lekkie zdziwko widząc zakonnicę rozdającą Komunię Św. Wtedy właśnie się dowiedziałam, że funkcja szafarza nie jest przeznaczona wyłącznie dla mężczyzn.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 12:16   #4365
Miss Saeki
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Saeki
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 7 209
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Takich jest więcej niż nam sie wydaje. I szacun dla tych co potrafią się do tego przyznać otwarcie, rzucić zakon czy tam seminarium i później wieść normalne świeckie życie.
__________________
Książki LC
Miss Saeki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 12:18   #4366
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Nie dalej jak miesiąc temu było głośno o tym co ludzie wyprawiają na pielgrzymkach. Alkohol lał się strumieniami, przygodny seks też był na porządku dziennym. Mam wrażenie, że niektórzy biorą w tym udział nie dlatego, że tak mocno wierzą, co nie mają pomysłu na inny sposób spędzenia urlopu, idą tam zwyczajnie dla towarzystwa/poimprezować czy chociażby po to aby schudnąć (taka wypowiedź była w artykule który czytałam). Podobnie z duszpasterstwami, masa się tam pojawia dla towarzystwa, bo mają fajne wyjazdy, imprezy itp. a to, że przy okazji się modlą itp. niektórym w niczym nie przeszkadza.
(osobiście poznałam dwóch duszpasterzy akademickich przy uczelni na której studiowałam, którzy teraz mają żony (i dzieci) poznane własnie w duszpasterstwie... więc różnie życie się układa).
Swego czasu lokalne stowarzyszenie rowerowe organizowało pielgrzymkę rowerową do Częstochowy, ale uczestnicy mieli wybór: biorą udział ze względów religijnych lub turystycznych. Przy czym tych turystycznych mimo to obowiązywały pewne pielgrzymkowe zasady, np. zakaz spożywania alkoholu (of kors, łamany...). Oglądałam relację z ich wyjazdu w telewizji regionalnej. Dziewczyna zapytana dlaczego jedzie, odpowiedziała: bo tydzień temu kupiłam swój pierwszy rower.
Swój. pierwszy. rower. Tydzień przed wyjazdem, gdzie dziennie po 70-80 km robili I to z podjazdami. I z sakwami Podobno jeszcze zanim pielgrzymka wyjechała z Lublina, to dziewczę jechało już wozem technicznym.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 12:21   #4367
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 13:25   #4368
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Miss Saeki Pokaż wiadomość
Takich jest więcej niż nam sie wydaje. I szacun dla tych co potrafią się do tego przyznać otwarcie, rzucić zakon czy tam seminarium i później wieść normalne świeckie życie.
No szacun jezeli zrzuca sutanne sami z siebie, a nie wtedy kiedy to sie wyda ze ma rodzine i juz nie da sie inaczej.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 13:56   #4369
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ehem, też mnie to dziwi. I chrzest dziecka bo co rodzina powie albo "w dorosłości zdecyduje" (ciekawe jak skoro juz zadecydowano) a slub kościelny bo jest ładny. Pozniej według statystyk Polska to kraj katolicki i na tym jadą, finalnie się nic nie zmienia.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-24, 16:23   #4370
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
A propo innych krajów, to słyszałam od koleżanki, że jej kuzynka miała w tym roku pierwszą komunię i jak oni przyjechali do nich do Włoch, to akurat ciocia wychodziła z córką do kościoła się wyspowiadać, wiec dziadkowie zostali, żeby zajać sie goścmi, m.in. tą moją kolezanką. Jak już ciocia z córką wróciły, to ciocia powiedziała im wszystkim, że wspomniała księdzowi, że jej rodzice nie mogli przyjść, a też chcieli sie wyspowiedzieć, bo przyjechali goście, to ksiadz odpowiedział, że ich wszystkich (razem z goścmi) rozgrzesza, ze nie musza przyjsc na spowiedź, mogą przystapić do komunii od razu

A i koleżanka widziała na mszy, że kościelnym była kobieta (to ona zbierała pieniążki na tacy), a ministrantkami były tylko dwie dziewczynki. Zdziwiłam się, bo myślałam, ze tylko chłopcy mogą być ministrantami a i nie kojarzę, żeby gdzieś w Polsce na tacy zbierała kobieta. W Polsce to możliwe?
Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
W jednym z warszawskich kościołów kilka lat temu regularnie z tacą chodziła zakrystianka. Więc pewnie nie ma przeciwwskazań
Są i dziewczynki ministrantki i osoby świeckie zbierające tacę i rozdające komunię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 17:52   #4371
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
A są? Bo zwykle takich rzeczy się pilnuje, żeby było smażone w osobnym oleju ze względów alergologicznych.
Według informacji którą kiedyś widziałam na ich stronie albo w apce to same veggetsy są wegańskie, ale określają je jako wegetariańskie bo nie smażą ich w osobnych frytownicach. Wydaje mi się że sprzedają ich zbyt mało żeby opłacało się mieć frytownicę tylko do veggetsów.
Nie wiem jak pilnują kwestii alergii bo sama nie muszę na nic uważać, ale z tego co kojarzę to w restauracji w której czasem jem jest po prostu lista typu "możliwe alergeny w naszych produktach".

Cytat:
Napisane przez herbata_z_miodem Pokaż wiadomość
Rozmawiałam ostatnio z koleżanką (wierzącą i praktykującą) o jej niedawnym zerwaniu z facetem, którego poznała na spotkaniu dla singli w duszpasterstwie dla młodych. Przyznała, że zerwali glównie dlatego, że on chciał uprawiać seks (przed zaręczynami rzecz jasna). Zdziwiło mnie to, bo wydawałoby się, ze tam raczej spotkasz głównie takich, którzy chcieliby poczekać z seksem do ślubu. To po co on chodził na takie spotkania duszpasterstwa?

---------- Dopisano o 00:01 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:57 ----------

A i mi opowiadała, ze przed nim spotkała się pare razy z innym facetem, który nie mógł sie zdecydować, czy chce z nią wejść w "oficjalny" związek. Potrzebuje co njamniej roku, zeby ją dobrze poznać. Co byłoby zrozumiałe, gdyby nie to, że jednoczesnie tez chciał, zeby ona sie nie spotykała z innymi i żeby dalej oni "normalnie" sie spotykali, chodzili do restauracji, na kawę czy do kina. Nie rozumiem. Czy takie spotykanie się na wyłączność, to nie przypadkiem nie można by nazwac zwiazkiem?
Co do pierwszego to widzę kilka opcji:
- gość mógł szukać dziewczyny o określonym światopoglądzie, sama znam takiego który szukał tylko porządnej katoliczki która będzie się skromnie ubierać, kierować się naukami kościoła i przede wszystkim będzie posłuszna mężowi. Oczywiście musiała też być dziewicą, bo on innej nie chce (a sam jak na hipokrytę przystało był aktywny seksualnie przed ślubem, po ślubie żonę zdradzał i był mega zdziwiony że ona się z nim rozwodzi z tego powodu),
- gość może sobie wybierać co mu się podoba w zasadach kościoła a co nie i liczył że znajdzie dziewczynę o podobnym podejściu,
- ostatnie to już trochę hardkor, ale bywają i tacy którzy chwalą się że sypiają z dziewicami, więc kij wie czy ten też nie szukał takiej okazji.
Co do drugiego to po prostu jakiś burak albo dziwak. Ludzie spotykający się tylko ze sobą raczej są w związku, nie wyobrażam sobie marnować roku na spotkania wyłącznie z kimś kto nie traktuje mnie poważnie. Tak to mogę się spotykać od czasu do czasu z jednym gościem a równocześnie z innymi.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 18:06   #4372
thalia666
Wtajemniczenie
 
Avatar thalia666
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 216
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Według informacji którą kiedyś widziałam na ich stronie albo w apce to same veggetsy są wegańskie, ale określają je jako wegetariańskie bo nie smażą ich w osobnych frytownicach. Wydaje mi się że sprzedają ich zbyt mało żeby opłacało się mieć frytownicę tylko do veggetsów.
Nie wiem jak pilnują kwestii alergii bo sama nie muszę na nic uważać, ale z tego co kojarzę to w restauracji w której czasem jem jest po prostu lista typu "możliwe alergeny w naszych produktach".



Co do pierwszego to widzę kilka opcji:
- gość mógł szukać dziewczyny o określonym światopoglądzie, sama znam takiego który szukał tylko porządnej katoliczki która będzie się skromnie ubierać, kierować się naukami kościoła i przede wszystkim będzie posłuszna mężowi. Oczywiście musiała też być dziewicą, bo on innej nie chce (a sam jak na hipokrytę przystało był aktywny seksualnie przed ślubem, po ślubie żonę zdradzał i był mega zdziwiony że ona się z nim rozwodzi z tego powodu),
- gość może sobie wybierać co mu się podoba w zasadach kościoła a co nie i liczył że znajdzie dziewczynę o podobnym podejściu,
- ostatnie to już trochę hardkor, ale bywają i tacy którzy chwalą się że sypiają z dziewicami, więc kij wie czy ten też nie szukał takiej okazji.
Co do drugiego to po prostu jakiś burak albo dziwak. Ludzie spotykający się tylko ze sobą raczej są w związku, nie wyobrażam sobie marnować roku na spotkania wyłącznie z kimś kto nie traktuje mnie poważnie. Tak to mogę się spotykać od czasu do czasu z jednym gościem a równocześnie z innymi.

Wysłane z mojego RMX3311 przy użyciu Tapatalka
Za moich czasów(a nie pracuje tam 9 lat) były osobne frytownice do frytek i do mięsa- pierwsze obsługiwał serwis, drugie kuchnia. Może coś się pozmieniało

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka
__________________
"Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift. That is why it is called the present"
thalia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 19:21   #4373
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 201
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Wyznam tu, ze nigdy nie jadłam w KFC, również w czasach kiedy jadałam mięso.
Jako wege mam z definicji mniejszy wybór, natomiast wszelakie fastfoody sieciowe wpadają tylko w trasie przy wielkim głodzie.
W niedziele byłam na nie-fancy pizzy, pierwszy raz od ponad roku. Bardzo rzadko mi wjeżdża chęć na takie jedzenie. W sumie najbardziej to lubię własne żarcie, tylko najlepiej żeby mi je ktoś robił i serwował i jeszcze zmywał po...
Ja pizzę neapolitańską mogę jeść codziennie. I tak szczerze, to chyba jest całkiem zdrowa, bo jest tam głównie sos pomidorowy.
KFC jest dla mnie lata świetlne przed McDonald's, w którym wszystko jest po prostu obrzydliwe i ma fakturę plastiku.
Kebaba nigdy w życiu nie jadłam. Już same miejsca, gdzie je sprzedają mnie odrzucają.

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Polska scena muzyczna jest chyba naprawdę w fazie upadku, skoro młode piosenkarki śpiewają o jeździe uberem
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 19:46   #4374
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Ja pizzę neapolitańską mogę jeść codziennie. I tak szczerze, to chyba jest całkiem zdrowa, bo jest tam głównie sos pomidorowy.
KFC jest dla mnie lata świetlne przed McDonald's, w którym wszystko jest po prostu obrzydliwe i ma fakturę plastiku.
Kebaba nigdy w życiu nie jadłam. Już same miejsca, gdzie je sprzedają mnie odrzucają.

---------- Dopisano o 19:21 ---------- Poprzedni post napisano o 19:17 ----------



Polska scena muzyczna jest chyba naprawdę w fazie upadku, skoro młode piosenkarki śpiewają o jeździe uberem
Kebaby to duzo zalezy od restauracji.
Takie autentyczne kebaby gdzie mieso robi sie samodzielnie (a nie kule mocy), bulki sa z piekarni a sosy wysokiej jakosci, potrafia byc naprawde pyszne.

Tylko no wlasnie, trzeba trafic na dobrego. U mnie w okolicy 30 km sa tylko dwie takie restauracje. Wieczorem zdarza sie ze kebab jest juz niedostepny (to dobry znak - mieso wyprzedaja w jeden dzien).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 20:37   #4375
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Przesłuchałam piosenkę i stwierdzam, że muzyka jest średnio przyjemna dla ucha, tekst jest płytki, dziewczyna na nieciekawy głos i wadę wymowy, ogólnie słabo mi się tego słuchało, a jeśli chodzi o muzykę nie jestem wymagająca.
Ale... Jak ktoś nie lubi tłumów i dużych miast to może śpiewać tylko o pieleniu truskawek na dniach sołtysa na wsi? Wow...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 21:06   #4376
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-08-24 o 21:09
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-24, 21:20   #4377
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie podali jej adresu, więc trudno mi ocenić, czy mieszka w wystarczająco małym i niezatłoczonym mieście.
To, że ktoś nie lubi miast i tłumów nie znaczy, że nie lubi zarabiać więcej niż by wystarczyło na minimum życia we wsi albo miasteczku i jedzie po to do większej miejscowości.
Nigdy nie sądziłam, że stwierdzenie, że kogoś męczą tłumy i duże miasta może kogoś tak bardzo obruszyć. No jestem w małym szoku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 08:54   #4378
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Dziwią mnie sąsiedzi, ktorzy wynoszą wory śmieci ok 60 l jak nie większe. A po weekendzie i 2-3 przecież przy takiej pogodzie to musi walić u nich w domu zaraz od progu🤮

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 09:02   #4379
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Przesłuchałam piosenkę i stwierdzam, że muzyka jest średnio przyjemna dla ucha, tekst jest płytki, dziewczyna na nieciekawy głos i wadę wymowy, ogólnie słabo mi się tego słuchało, a jeśli chodzi o muzykę nie jestem wymagająca.
Ale... Jak ktoś nie lubi tłumów i dużych miast to może śpiewać tylko o pieleniu truskawek na dniach sołtysa na wsi? Wow...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



Mnie bardziej zastanawia, co obecnie jest z kształceniem i ogólnie przemysłem muzycznym, że tak wielu wykonawców śpiewa, zanim się pozbędzie wad wymowy?
Czasem to nawet mam wrażenie, ze oni są pod tym kątem wybierani. Pierwsza selekcja: masz wadę wymowy? Super, to może się nadasz, idź dalej tymi drzwiami, tam sprawdzą czy w ogóle masz jakiś słuch.
Tylko zrezygnuj z tego logopedy, bo Cię wywalimy z biznesu.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 09:13   #4380
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią +ot. cz.79

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Dziwią mnie sąsiedzi, ktorzy wynoszą wory śmieci ok 60 l jak nie większe. A po weekendzie i 2-3 przecież przy takiej pogodzie to musi walić u nich w domu zaraz od progu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja też takie wynoszę, po prostu kosz mam za wysoki na mniejszy worek. To tam nie leży tydzień czy ileś.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-07 12:37:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:02.