tipsy czy żele?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-12-11, 18:03   #1
AdZiA18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 22

tipsy czy żele??


Zaniedługo mam studniówkę i chciałabym sobie zrobić pazurki. Mam bardzo zniszczone paznokcie poniewaz obgryzam, probowałam kilka razy przestać, nawet mi się udawało przez rok ale znowu zaczęłam. Więc teraz chciałabym zrobić sobie sztuczne paznokcie. Ale mam wiele wątpliwości i pytań. Zastanowia mnie czy lepsze są tipsy żelowe a może akryle?? A także zastanawiałam się nad tym czy podczas grania w siatkówke na w-f nie złamią się??
AdZiA18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 18:39   #2
koculek
Zakorzenienie
 
Avatar koculek
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 3 054
Re: tipsy czy żele??

Koniecznie oducz się obgryzać, są różne gorzkie świństwa do malowania paznokci. Nigdy nie miałam tipsów i nigdy sobie ich nie zrobie, bo mi się to nie podoba.
__________________
Przeznaczenie rozdaje karty, my tylko w nie gramy.
koculek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 19:00   #3
201607150859
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 851
Re: tipsy czy żele??

Właśnie niedawno zalożyłam sobie kryle po raz 4. Pierwszy raz miała takie paznokcie jakieś 5 lat temu, wtedy to nie bylo takie popularne, a usługa droga i często na mizernym poziomie. Teraz można sobie naprawde ładne akryle dać zrobić za niewielkie pieniądze. Osobiście nie wiele wiem o "żelach", ale z tego co mi mówiły koleżanki są delikatniejsze. Na początek zdecydowanie polecam akryl. Za pierwszym razem może to nie bedzie wyglądało w 100% rewelacyjnie, ale później, przy 2 uzupełnianiu, wszystko ładnie się dopasuje. Zakladanie trwa ok 1,5 godziny i muszisz mieć troszkę swoich paznokci, żeby było o co zahaczyć papierek, na którym modeluje sie paznokieć. Nie wolno też kilka dni przed nic robić ze skórkami. Akryl to fajna sprawa, ja uzupełniam raz na 4 tygodnie i jest wszystko ok. Na początku paznokcie się łamią i może byc Ci cięko z nimi żyć, ale po kilku dniach jest ok. Jak masz jeszcze jakieś pytania służę pomocą.
201607150859 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 20:12   #4
Demi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 8
Re: tipsy czy żele??

witaj
sprawa wyglada tak: akryle generalnie są cięższym materiałem, ale to nie znaczy że się nie łamią oczywiście, tym bardziej przy kontakcie z piłką do siatkówki lub jakąkolwiek inną. Jeżeli obgryzasz paznokcie (zależy w jakim stopniu)to możesz sobie zrobić tipsy, przedłużyc paznokcie akrylem lub żelem na formie. To ostatnie akurat cieszy się powodzeniem wśród moich klientek, bo niektóre się lepiej czują bez plastiku na paznokciu. Tak jak pisała koleżanka ilonka do formy musisz mieć chociaż troszkę wolnego brzegu, żeby można było włożyc ją pod spód; w skrajnych przypadkach akrylem można to zrobic nawet bez wolnego brzegu. Jeżeli paznokcie są bardzo krótkie to lepiej zrobić tipsy ale powinny być dobrze dobrane do rodzaju płytki, by uniknąć nadmiernego łamania się ich podczas wykonywania codziennych czynności. Na początku mogą się częściej łamać szczególnie na bokach, ale tak jak wspomniałam zależy to od dobranych tipsów i ich długości. Dopełnienie w takim przypadku będziesz musiała robić na początku częściej by przesuwający się materiał utwardzający nie przeciążał płytki ku dołowi - czasami zdarza się ze są to nawet 2 tygodnie, później wraz ze wzrostem naturalnej płytki czas może się wydłużyć do 3-4 lub nawet 5 tygodni. Mam na przykład klientki, które przychodzą na dopełnienie co 1,5 miesiąca i jest to w zupełności wystarczające - ale to oczywiście zależy od wzrostu paznokci i ich rodzaju. Na początek odradzam na pewno jedwab, a jeżeli chodzi o akryl czy żel to naprawdę połowa sukcesu to dobrze wykonany zabieg i dobrane materiały. Jeżeli chodzi o moje zdanie to uważam, że w wytrzymałości nie ma wielkiej różnicy w akrylu czy żelu - po prostu musi to być materiał dobrej jakości. Osobiście bardzo lubię akryl i robię sobie nim same końcówki głównie z powoduposiadania go w domu i trwałości lakieru, który w moim zawodzie na naturalnych paznokciach niestety długo nie wytrzymuje. Decyzja należy do Ciebie, myślę, że jeżeli trafisz na dobrą stylistkę paznokci to doradzi Ci po obejrzeniu paznokci, która metoda będzie najlepsza. Pamiętaj jednak, że może się okazać, iż trzeba spróbować kilku metod by wybrac najlepszą dla siebie. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
Demi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 21:44   #5
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: tipsy czy żele??

Ja mam ten sam problem.Obgryzanie, ja po prostu nie moge mieć naturalnych dłuższych paznokci bo momentalnie ciacham.
Zrobiłam sobie ostatnio tipsy (na włókno) a jak juz mi swoje własne paznokcie razem z tipsami odrosły, rozpuściłam tipsy i pokryłam swoją własną płytkę żelem. Kiedyś też miałam tipsy żelowe. Mam więc porównanie.

Polecam tipsy na włókno- sąnajbardziej naturalne najdelikatniejsze i w sumie dość mocne. Najmniej widać różnicę między odrostem paznokcia a tipsem, nie odpryskująą też tak bardzo od paznokcia.

Tipsy żelowe są mocniejsze, ładniej się błyszczą ale są trochę grubsze niż na włókno. Poza tym żel może odpryskiwać w miejscu gdzie się kończy tips i odrasta paznokieć - a to korni żeby podłubać i zepsuć!

Problem z tipsami polega na tym, że co miesiąc trzeba uzupełnić odrost. a to kosztuje. Można też oczywiście ponosić tak długo jak będą ładne a potem po prostu je rozpuścić(nie zrywać!!!) i wrócić do swoich paznokci.
Można też swoje własne pokryć żelem i pozwolić im roznąć, tyle że to też trzeba uzupełniać.

Powodzenia, ja uważam że trochę z tym jest zachodu ale efekt jest super. Tipsy oczywiście nie muszą być długie, (pazury są de mode) wystarczy średniej długości, tak troszkę za opuszek, ładny frencz do tego i bajka. A już w ogóle frencz pod żel to sama wygoda - nie musisz nic robić z paznokciami...
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-11, 22:20   #6
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: tipsy czy żele??

Mam pytanko - czy jak kładzie się sam żel na paznokieć, żeby go utwardzić to spiłowuje się płytkę? I czy utwardzanie żelem niszczy paznokcie w takim samym stopniu jak tipsy? Moja i tak są lichutkie, ale nie chciałabym im jeszcze zaszkodzić ile kosztuje samo położenie żelu bez tipsów?
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 01:52   #7
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: tipsy czy żele??

Do nałożenia żelu na płytkę chyba nie jest raczej potrzebne tzw.zmatowienie płytki. Jestem prawie pewna, bo troche nie uważałam jak mi manicurzystka to robiła tylko plotkowałam ze znajomą Ale nie przypominam sobie by mi coś robiła pilniczkiem po płytce. Nie wiem czy utwardzanie żelem niszczy płytkę, generalnie to ją porządnie wzmacnia! (nie obgryziesz i nie złamiesz tak łatwo)Wydaje mi się, że jak będzie się chciało pozbyć tego żelu poprzez usunięcie go, to płytka może być troszkę osłabiona ale najlepiej w tym wypadku poczekać aż paznokieć odroście i sukcesywnie, w miare wzrostu spiłowywać paznokieć aż się żelu pozbędziemy. Nie wiem niestety ile kosztuje samo nałożenie żelu na własne paznokcie...bo ja robiłam różne rzeczy, doklejałam nowe 2 tipsy, 2 zostawiłam bo mi tam paznokcie nie podrosły, do tego kładłam żel i jeszcze robiłam frencza...Ale mogę się dowiedzieć.Powiem jak tylko będe wiedzieć!
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2003-12-12, 07:07   #8
arielka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 343
Re: tipsy czy żele??

Dziękuje
__________________
*szczęście należy do tych, którzy w nie wierzą*
arielka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 18:31   #9
Demi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 8
Re: tipsy czy żele??

do nałożenia żelu, podobnie jak każdego innego materiału utwardzającego, powinno się zmatowić płytkę, ale bardzo delikatnie, tak by nie naruszyć jej głębszej struktury - dzięki temu materiał się lepiej trzyma i nie odpryskuje tak często. Utwardzanie żelem, podobnie jak i tipsy nie niszą mocno paznokci pod warunkiem, że zmatowienie jest delikatne, nie łamią się często utwardzone bądź przedłużone paznokcie. W przypadku częstego łamania bądź zdejmowania przez odrywanie materiału tracimy część płytki osłabiając paznokieć. Koszt zależnie od gabinetu ok. 60zł
Demi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 19:14   #10
Pauuula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 32
GG do Pauuula
Re: tipsy czy żele??

ja bylam bardziej zadowolona z żeli niz z akrylu...uważam ze jest b.kształtny i lepiej wyglada.kiedys mialam żele i przed impreza złamał mi sie jeden i na szybkiego robiłam i niestety musialłam dorobić sobie jedego akryla...nie wygladało to zbyt ładnie,był grubszy i nie zbyt wygladał.ja proponuje żele albo tipsy szklane,no albo założenie jedwabiu
Pauuula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-12-12, 20:10   #11
AdZiA18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 22
Re: tipsy czy żele??

Dziękuje bardzo za rady. Postaram się znaleść dobry salon i mam nadzieje że efekt będzie ładny
AdZiA18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:57.