Mamy majowe 2019 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-10-22, 19:11   #2371
Beautyfuldreams2
Raczkowanie
 
Avatar Beautyfuldreams2
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
1.8 totalnie w normie. Z tego co kojarzę to 2.5jest granicą
Nie znam. Raz ze nie chce teraz znać a dwa że mój lekarz i tak teraz by nie powiedział

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My mamy 1.9 ale zrobiłam jeszcze pappe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beautyfuldreams2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:15   #2372
Monia858585
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 717
Dot.: Mamy majowe 2019

Gratuluję udanych wizyt prenatalnych.

U mnie przezierność wyszła 1,30. Ale zrobili mi też test pappa. Powiedzieli, że jak będzie coś nie tak to będą dzwonić. Narazie cisza. Także chyba ok.
Monia858585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:15   #2373
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Beautyfuldreams2 Pokaż wiadomość
My mamy 1.9 ale zrobiłam jeszcze pappe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już robiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:19   #2374
Beautyfuldreams2
Raczkowanie
 
Avatar Beautyfuldreams2
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Ja już robiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak wyszła pappa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beautyfuldreams2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:26   #2375
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Gdzie chodzisz? Ja robiłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Chodzę do Ginemedica
Cytat:
Napisane przez Beautyfuldreams2 Pokaż wiadomość
Witajcie Miałam dzisiaj prenatalne. Z maluszkiem wszystko wporządku,rozwija się tak jak trzeba, był bardzo grzeczny ale później lekarz kazał mi się trochę poruszać i maluszek po chwili zaczął się ruszać i pięknie współpracować do mierzenia. Usg miałam robione tylko przez brzuch, trwało to jakieś 30min. Przeziernosc karkowa wyszła nam 1,9 więc zdecydowałam się zrobić jeszcze pappe dla świętego spokoju. Wyniki z pappy będą w środę lub czwartek więc muszę teraz cierpliwie czekać na wizytę. Wtedy lekarz ma zrobić opis i porównać usg z wynikami pappy. Mam nadzieję, że będzie już naprawdę wszystko gitPosluchalismy serduszka️Widzieliśmy mózg, żołądek, nóżki, dzidziuś nam nawet pokazał rączki i paluszkiNawet z tych nerwów zapomniałam pytać ile ma już cm i czy zmienił się termin porodu czy nie.. Ale zapytam o to jak będę na wizycie i wtedy też dostanę wszystkie zdjęcia z usg które lekarz dzisiaj zrobił. Na samym początku jeszcze powiedział, że za wcześnie żeby określic płeć, po czym pod koniec badania powiedział że na 75%chlopakale.. Mojej koleżance też tak mówił, a po paru tygodniach okazało się, że to dziewczynka także wszystko jest jeszcze możliwe

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Cytat:
Napisane przez sQuaara Pokaż wiadomość
Hej ja dziś też prenatalne. Wszystko okejka maluch ponad 7cm czyli większy jak mniejszy wszystkie parametry w normie. Ryzyka skorygowane niskie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Super dziewczyny, gratulacje! Oby same takie dobre informacje na wątku I zazdroszczę, że macie to już za sobą, ja na pewno będę się stresować.
[1=e60e5454b131baabfef11f4 156e093bc04f95d5e_5ebdcd7 25ac57;86026537]grejpfrutowa01
Ja tam się chętnie zamienię na napady głodu.

Ja dzisiaj już 7 razy wymiotowałam i to mój rekord i cały czas mnie ciągnie. Już nawet nie jem, a wmuszam w siebie herbatę i wodę.

[/QUOTE]


Współczucia Po moim porannym ważeniu przez moment pożałowałam, że akurat wymioty mnie ominęły, ale to jednak była głupia myśl


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:28   #2376
Beautyfuldreams2
Raczkowanie
 
Avatar Beautyfuldreams2
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy majowe 2019

Ja w nocy w ogóle spać nie mogłam, bo miałam mega stresa ale jak się okazało to nie było się czym stresować Ciekawa jestem czy sprawdzi się płeć czy wyjdzie jeszcze między czasie dziewczynka jak mojej znajomej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beautyfuldreams2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:36   #2377
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Oj ciężko czasami juz nie usiedze przy biurku i pracuje na stojaco chociaz chwile


Dzisiaj w nocy co chwile sie budzilam, bo mnie rwalo lewe udo z tylu, taki piekacy, troche mrowiący bol. Przeczytalam, że to moze byc ciazowa rwa kulszowa. Tez was meczy taki bol?
Maz mi zrobil termofor i dopiero z temoforem zasnelam
Ja tak czasem mam. Basen pomaga
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
hej dziewczyny, ależ się rozpisujecie.


mnie wczoraj mocno rozbolała, ale pierwszy raz, taki ból w okolicy oczodołów, ale nic nie brałam, samo przeszło ( zresztą zapomniałam zapytać gina co p.bólowego mogę brać )




ja tez trochę jestem skołowana,
sama jestem sobie winna, ale zacznę od początku :
Do gina chodzę na nfz, poleciła mi kiedyś koleżanka, koleś naprawdę jest spoko, od początku wszystkie badania ( na nfz, więc też fajnie) itd, ale nic nie wspominał o usg- tym początkowym- żeby sprawdzić, czy jest zarodek, czy jest serduszko itp.
Więc poleciałam prywatnie i 5.10 zrobiłam- tp gin określił właśnie około 26 maja.
Mojemu ginowi nie mówiłam, że robiłam to usg, ale później on i tak mnie na nie skierował i kolejne miałam 17. 10.
Tu określiła mi pani dr że ciąża żywa, wszystko ok- 8t+2d, ale nie podała tp. ( na zdjęciu usg jest chyba 29-05-19)
I tego się trzymam = jutro zaczynam 9t.

A aplikacja ( flo) to w ogóle jest tydzień do przodu ( dziś 9t7d)

No i chciałam się umówić na prenatalne i nie wiem czy celować bardziej 11+4 czy lepiej poczekać ten tydzień 12+4
W sumie jakby liczyć z tego pierwszego usg to mi wychodzi jeszcze dalej i będzie chyba bardziej 13+4,
Niby robi się je do 14+1, ale najlepiej chyba między 12 a 13.

sama sobie pomotałam

współczuję Wam dziewczyny Waszych mdłowych dolegliwości- mnie póki co omijają, ale za to mam w drugą stronę- ciągle jestem głodna.

Śmiałam się do tż na początku, że pewnie mam tam dwójkę, skoro tak mi apetyt dopisuje, ale teraz to już mi nie jest do śmiechu
Wagowo może nie jest i źle, ale cm- okropnie.
Zawsze miałam trochę oponki, ale teraz to już mam oponę
Ryczeć mi się przez to chce, a tż dowala że przed ciążą nie uważałam specjalnie na to co jem....

Nie wiem czym się zdrowo zapychać, jem dużo białego sera, twarożków, na nieszczęście wciągam też więcej bananów a one to są tuczące. I niestety w pracy koleżanki podsuwają słodkie ( bo zawsze lubiłam, a nie wiedzą o ciąży)

No i staram się pić więcej, bo ja z tych mało pijących.
Banany nie tuczą tylko dodatni bilans kaloryczny

Zwlekam z umówieniem się na te badania prenatalne, że szok. Jestem w 11+4 dniu i zbieram się do dzwonienia od 3 tygodni.
Bardzo się cieszę, że wam dobrze wyszły badania! Ja się znowu naczytałam pierdół na fb i mam schizę, czy wszystko będzie ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 19:38   #2378
Beautyfuldreams2
Raczkowanie
 
Avatar Beautyfuldreams2
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 281
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Ja tak czasem mam. Basen pomaga Banany nie tuczą tylko dodatni bilans kaloryczny

Zwlekam z umówieniem się na te badania prenatalne, że szok. Jestem w 11+4 dniu i zbieram się do dzwonienia od 3 tygodni.
Bardzo się cieszę, że wam dobrze wyszły badania! Ja się znowu naczytałam pierdół na fb i mam schizę, czy wszystko będzie ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Sama po sobie już się przekonałam, że nie warto czytać pierdół z fb lub wujka Google, bo człowiek sobie tylko przybiera do głowy i czarne myśli odrazu są..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Beautyfuldreams2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:38   #2379
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Beautyfuldreams2 Pokaż wiadomość
I jak wyszła pappa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Git. Tak jak pisałam ryzyka niskie
Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Chodzę do Ginemedica







Super dziewczyny, gratulacje! Oby same takie dobre informacje na wątku I zazdroszczę, że macie to już za sobą, ja na pewno będę się stresować.



Współczucia Po moim porannym ważeniu przez moment pożałowałam, że akurat wymioty mnie ominęły, ale to jednak była głupia myśl


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak myślałam po cenie ja też!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:40   #2380
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Cudnie że dobrze

Ja to mam schizy, takie durne sny, że głowa boli

Lilly mówiłaś że mam duży brzuch. To zależy jeszcze ile zjem a schudłam kg od początku ciąży ale mierzone na dwóch różnych wagach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Magda, no na tej fotce na fb bardzo duży, aż się zdziwiłam. Chyba że po prostu się najadłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 19:51   #2381
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Beautyfuldreams2 Pokaż wiadomość
Sama po sobie już się przekonałam, że nie warto czytać pierdół z fb lub wujka Google, bo człowiek sobie tylko przybiera do głowy i czarne myśli odrazu są..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Było na temat badań prenatalnych. Z jednej strony pisały osoby, którym wyszły źle, a dzieci rodziły się zdrowe. Z drugiej strony były przypadki super wyników badań, a dzieci się rodziły z zespołem downa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 20:05   #2382
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Było na temat badań prenatalnych. Z jednej strony pisały osoby, którym wyszły źle, a dzieci rodziły się zdrowe. Z drugiej strony były przypadki super wyników badań, a dzieci się rodziły z zespołem downa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Bo nikt Ci nie da 100% i może być różnie. Też jestem zdania, że lepiej nie czytać, nie szukać, nie denerwować się niepotrzebnie. Sama się naczytałam na początku ciąży jak krwawiłam i potem jak na szpilkach leżałam w domu i czekałam na najgorsze.



Znalazłam sucharki w szafce, smakują jak nie wiem co Taka wygłodniała jestem, ale boję się że i noc spędzę w łazience
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 20:08   #2383
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Lilly Greace Pokaż wiadomość
Magda, no na tej fotce na fb bardzo duży, aż się zdziwiłam. Chyba że po prostu się najadłaś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, akurat tam byłam po wejściu na górę podczas którego dość dużo piłam i zjadłam dwa ogórki. Ale też zdjęcie jest trochę z dołu więc perspektywa. Tak mam po obiedzie Screenshot_20181022-210820.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 20:14   #2384
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: południowy-wschód
Wiadomości: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Mamy majowe 2019

Apropo pappa itd. Kolorowej z wrapyouinlove wyszło na usg, że dzieciak ma trisomie chromosomu 18. Nie zgodziła się na żadne dalsze badania. Przyjęła że co ma być to będzie i urodziła zdrowe dziecko. Pytanie tylko czy tamto usg nie dało fałszywego obrazu po prostu i dalsze badania zaoszczędziły by stresu? Gdybanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
magda1706 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 20:28   #2385
vikuniaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 4 054
Dot.: Mamy majowe 2019

Hej dziewczyny. Gratuluje udanych wizyt! Ja mieszkam zagranica i u nas prenatalne to 250€, kupa kasy... przy pierwszej ciazy bylam i teraz tez pojde. Mysle tez nad NIPT, tak dla swietego spokoju. Tylkp czy to ma sens, jezeli ryzyka nie bedzie? Zobaczymy jak zadecydujemy.
Ja mam wizyte dopiero za tydzien we wtorek, nie moge sie doczekac! W pierwszej ciazy ciagle wymiotowalam, a teraz czuje sie znacznie lepiej, a co za tym idzie - martwie sie .
Dzisiaj mam rowno 9+0, na prenatalne zapisze sie w przyszly wtorek.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mom to be
vikuniaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 20:34   #2386
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019

dziewczyny, gratuluję pięknych zdrowych ciąż!
Oby tak dalej!

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Było na temat badań prenatalnych. Z jednej strony pisały osoby, którym wyszły źle, a dzieci rodziły się zdrowe. Z drugiej strony były przypadki super wyników badań, a dzieci się rodziły z zespołem downa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dokładnie
jedynie chyba nipt daje większą wiedzę na temat schorzeń
w lbn nipt harmony kosztuje 2600 :/

ale za to usg i pappa tanie jak poczytałam o Waszych cenach 130 i 90 zł

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Nie, akurat tam byłam po wejściu na górę podczas którego dość dużo piłam i zjadłam dwa ogórki. Ale też zdjęcie jest trochę z dołu więc perspektywa. Tak mam po obiedzie Załącznik 7644523

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
mam podobny

sorry dziewczyny że się wcześniej tak rozpisałam ( nawet nie wiedziałam że tyle wyszło)

w czwartek rezerwuję prenatalne na 13, albo na 16 listopada-

Powiem Wam, że (odpukać) jakoś nie mam stresu że coś będzie źle.
Po prostu wiem, że wszystko będzie dobrze.

Czy Wasi najbliżsi już wiedzą ( rodzice/rodzeństwo?)
a w pracy?
My czekamy do prenatalnych, ale to jeszcze te kilka tygodni i jak tak będę jeść to nasi na pewno się domyślą na jakiejś wizycie.
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 20:52   #2387
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Magda, dobry obiadek! Grejpfrutowa, u nas już wszyscy wiedzą od miesiąca co najmniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 21:02   #2388
Elsabel
Zakorzenienie
 
Avatar Elsabel
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 4 161
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Nie, akurat tam byłam po wejściu na górę podczas którego dość dużo piłam i zjadłam dwa ogórki. Ale też zdjęcie jest trochę z dołu więc perspektywa. Tak mam po obiedzie Załącznik 7644523

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ale fajny, już taki ciążowy
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
dziewczyny, gratuluję pięknych zdrowych ciąż!
Oby tak dalej!


dokładnie
jedynie chyba nipt daje większą wiedzę na temat schorzeń
w lbn nipt harmony kosztuje 2600 :/

ale za to usg i pappa tanie jak poczytałam o Waszych cenach 130 i 90 zł



mam podobny

sorry dziewczyny że się wcześniej tak rozpisałam ( nawet nie wiedziałam że tyle wyszło)

w czwartek rezerwuję prenatalne na 13, albo na 16 listopada-

Powiem Wam, że (odpukać) jakoś nie mam stresu że coś będzie źle.
Po prostu wiem, że wszystko będzie dobrze.

Czy Wasi najbliżsi już wiedzą ( rodzice/rodzeństwo?)
a w pracy?
My czekamy do prenatalnych, ale to jeszcze te kilka tygodni i jak tak będę jeść to nasi na pewno się domyślą na jakiejś wizycie.

U nas wie najbliższa rodzina, w pracy planuję powiedzieć po prenatalnych, znajomym przy najbliższej okazji. Nie chciałam się z tym spieszyć, ale chyba już czas przestać się ukrywać


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Elsabel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-22, 21:03   #2389
Pomaranczowacytryna
Raczkowanie
 
Avatar Pomaranczowacytryna
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 259
Dot.: Mamy majowe 2019

U nas już wszyscy wiedzą. Troszkę wymknela nam się to spod kontroli i poszło poczta pantoflowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pomaranczowacytryna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-22, 21:24   #2390
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mamy majowe 2019

U mnie wiedzą tylko najbliżsi, no i w pracy bo szpital i L4, musiałam powiedzieć.
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 04:48   #2391
grejpfrutowa01
Zakorzenienie
 
Avatar grejpfrutowa01
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 625
Dot.: Mamy majowe 2019

U nas na razie nie wie za bardzo nikt ( bratowa się dowiedziała, bo byłyśmy u weta z psem i miał mieć RTG), no to i wypaplała bratu ), rodzice nie, reszta rodzeństwa, znajomi też nie, w pracy milczę, brzuch chowam.
Mieliśmy powiedzieć wszystkim po prenatalnych. Póki co nieźle nam wychodzi milczenie, ale nie wiem czy wytrzymamy do połowy listopada ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez grejpfrutowa01
Czas edycji: 2018-10-23 o 04:50
grejpfrutowa01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 05:36   #2392
sQuaara
Zakorzenienie
 
Avatar sQuaara
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 34 671
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Było na temat badań prenatalnych. Z jednej strony pisały osoby, którym wyszły źle, a dzieci rodziły się zdrowe. Z drugiej strony były przypadki super wyników badań, a dzieci się rodziły z zespołem downa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo ludzie nie rozumieją że to statystyka. Nam też wyszło 1 do 6000 więc bardzo niskie ale jednak 1 kobieta na 6000 z takimi wynikami urodzi chore dziecko. Na szybko liczyłam to jakieś 5dzieci we Wrocławiu. A niby każda dobry wynik. Jak ktoś nie pojmuje że to statystyka to nie powinien robić.
Cytat:
Napisane przez magda1706 Pokaż wiadomość
Apropo pappa itd. Kolorowej z wrapyouinlove wyszło na usg, że dzieciak ma trisomie chromosomu 18. Nie zgodziła się na żadne dalsze badania. Przyjęła że co ma być to będzie i urodziła zdrowe dziecko. Pytanie tylko czy tamto usg nie dało fałszywego obrazu po prostu i dalsze badania zaoszczędziły by stresu? Gdybanie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na pewno jej nie wyszło że będzie miało. Tylko że ma wysokie ryzyko. Ale wciąż 1:4 nawet to 75%szans na zdrowe dziecko
Cytat:
Napisane przez grejpfrutowa01 Pokaż wiadomość
dziewczyny, gratuluję pięknych zdrowych ciąż!
Oby tak dalej!


dokładnie
jedynie chyba nipt daje większą wiedzę na temat schorzeń
w lbn nipt harmony kosztuje 2600 :/

ale za to usg i pappa tanie jak poczytałam o Waszych cenach 130 i 90 zł



mam podobny

sorry dziewczyny że się wcześniej tak rozpisałam ( nawet nie wiedziałam że tyle wyszło)

w czwartek rezerwuję prenatalne na 13, albo na 16 listopada-

Powiem Wam, że (odpukać) jakoś nie mam stresu że coś będzie źle.
Po prostu wiem, że wszystko będzie dobrze.

Czy Wasi najbliżsi już wiedzą ( rodzice/rodzeństwo?)
a w pracy?
My czekamy do prenatalnych, ale to jeszcze te kilka tygodni i jak tak będę jeść to nasi na pewno się domyślą na jakiejś wizycie.
U mnie wiedza rodzice rodzeństwo kilka przyjaciółek. W pracy do końca października powiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
mał(a)żonka
sQuaara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 07:17   #2393
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez blekitna laguna Pokaż wiadomość
Robicie dziewczyny Pappe
ja nie


Cytat:
Napisane przez Elsabel Pokaż wiadomość
Dziewczyny, Wam też tak cieżko wysiedzieć w pracy? Ja mam wrażenie, że cała energia ze mnie gdzieś uleciała
mnie w ogole ciezko wysiedziec, bo zaraz mnie podbrzusze gniecie/boli



Beautyfuldreams2, sQuaara
super wieści. gratulacje





Cytat:
Napisane przez Beautyfuldreams2 Pokaż wiadomość
Sama po sobie już się przekonałam, że nie warto czytać pierdół z fb lub wujka Google, bo człowiek sobie tylko przybiera do głowy i czarne myśli odrazu są..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dokładnie, jak sobie wygooglowałam te moje bole podbrzusza, to diagnoza była jedna- poronienie
a to wzdęcia :P


magda1706
o wow, podobno w kolejnych ciazach szybciej sie brzuszek pokazuje.



u mnie najblizsi wiedzą od 1 wizyty,
tydzien pozniej powiedziałam w pracy (bo musiałam)


nie wie tylko corka, jej powiem po prenatalnych





Elsabel
dosypałam sobie dzis plaska lyzeczke kawy to tej 3w1 i od razu pomoglo- nie ma to jak poranna wizyta w kibelku (pierwsza od 3 dni), jestem lzejsza ze 2 kg haha

Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 07:40   #2394
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Mamy majowe 2019

Tylko u nich to głównie kwestia usg genetycznego. To mnie tak zdziwiło. To są realne przesłanki, że coś będzie nie tak, a nie pappa, która jest statystyką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 07:42   #2395
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Ja mam nadzieję, że jutro te usg wykaże mi małe szanse na choroby i tego będę się trzymać. Internetu za dużo nie czytam, bo można oszaleć naprawdę...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 07:47   #2396
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019

w 1 ciazy nie robiłam genetycznego, o PAPPA nawet nie slyszałam
i spokojniesza byłam :p
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 07:51   #2397
patrycjakarabasz
Rozeznanie
 
Avatar patrycjakarabasz
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 970
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
w 1 ciazy nie robiłam genetycznego, o PAPPA nawet nie slyszałam
i spokojniesza byłam :p
Ech, dokładnie! Ja tak samo. Miałam naprawdę mniejsze pojęcie o zagrożeniach, choć pamiętam, że też się bardzo denerwowalam.

Wysłane z mojego Moto Z2 Play przy użyciu Tapatalka
patrycjakarabasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 07:52   #2398
Monia858585
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 717
Dot.: Mamy majowe 2019

U mnie w sumie wszyscy wiedzą. W pierwszej ciąży powiedzieliśmy dopiero po prenatalnych. A teraz trochę szybciej ☺

Ja też już nie czytam nic w internecie. Na pierwszej wizycie dowiedziałam się że jest puste jajo. No i się naczytałam. I czekałam na najgorsze. A tu już 13 tydzień 😁😁 także zero czytania.
Monia858585 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 07:54   #2399
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Mamy majowe 2019

ten internet to jest plaga


zamiast zostawić decyzje lekarzom, same czytamy i sie diagnozujemy.


szlaban na internety dziewczyny! ewentualnie ciuszki, wózki mozna pooglądać
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-10-23, 08:12   #2400
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019

Cytat:
Napisane przez Olusiaa_ Pokaż wiadomość
ten internet to jest plaga


zamiast zostawić decyzje lekarzom, same czytamy i sie diagnozujemy.


szlaban na internety dziewczyny! ewentualnie ciuszki, wózki mozna pooglądać
Właśnie
Ja co prawda tak na poważnie jeszcze w stronę rzeczy dla dzieciaków nawet nie zerkam, ale jestem ogólnie fanką Aliexpress i odkryłam trochę ładnych ciuchów dla dzieci tam.
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-04 22:10:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.