Sierpniówki '17 Słodkie początki - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-18, 14:46   #181
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Wyszlam odprowadzic z Wiciem mame, tak szybko to jeszcze nie wracalam Dzien wiszenia mamy.
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 15:18   #182
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Wyszlam odprowadzic z Wiciem mame, tak szybko to jeszcze nie wracalam Dzien wiszenia mamy.
Darl się?

U nas Antoś krzyczy jak jest zmęczony a ja go pakuje do fotelika.
Ale czasem w sytuacjach kryzysowych zatykam go smoczkiem choć nie zawsze się da bo nie przepada za smokiem
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 15:20   #183
letstry
Rozeznanie
 
Avatar letstry
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Polecam wizyte u certyfikowanego doradcy laktacyjnego Trzymam kciuki za przejscie na pierś

Właśnie myślałam, że doradca to jest pomocny, jeśli dziecko nie umie się ładnie przystawić? Bo Florian się dobrze przystawia, ale zaraz się złości, bo nie leci, tak jak z butelki -.- z takim problemem też sobie doradcy radzą?
letstry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 15:28   #184
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Bry
Letstry hejo

Bianca, zdrówka zdrówka zdrówka dla Ciebie i maluszka

Maks mial szaro-biały garniak. W ogóle ten Kościół w którym chrzcilismy był mega otwarty względem ludzi. Tzn księża-ksiadz nie dał żadnych wytycznych co do ubioru, powiedział że jak kyos z rodziny chce robić fotki to może podczas podlewania główki wejść na ołtarz itp. Bardzo liberalni

Dziewczyny, czy ja mogłabym mieć prośbę do was? U mnie i tz ciągle na tapecie jeden temat "jego matka". Czy ja mogłabym napisać wam, od początku jak to się układało między mna a teściową, podać przykłady jej zachowań i moich kontr-zachowan? Chodzi o to że chciałabym to pokazać potem tz, co myślicie na ten temat. Nie chciałabym pisać o tym na intymnym, bo tam są same domorosle psycholozki i inne terapeutki a ja wolę znać zdanie osób postronnych i życiowych z różnym doświadczeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 15:33   #185
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Bry
Letstry hejo

Bianca, zdrówka zdrówka zdrówka dla Ciebie i maluszka

Maks mial szaro-biały garniak. W ogóle ten Kościół w którym chrzcilismy był mega otwarty względem ludzi. Tzn księża-ksiadz nie dał żadnych wytycznych co do ubioru, powiedział że jak kyos z rodziny chce robić fotki to może podczas podlewania główki wejść na ołtarz itp. Bardzo liberalni

Dziewczyny, czy ja mogłabym mieć prośbę do was? U mnie i tz ciągle na tapecie jeden temat "jego matka". Czy ja mogłabym napisać wam, od początku jak to się układało między mna a teściową, podać przykłady jej zachowań i moich kontr-zachowan? Chodzi o to że chciałabym to pokazać potem tz, co myślicie na ten temat. Nie chciałabym pisać o tym na intymnym, bo tam są same domorosle psycholozki i inne terapeutki a ja wolę znać zdanie osób postronnych i życiowych z różnym doświadczeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli tego chcesz,to nie krępuj się.Pisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 15:50   #186
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Darl się?

U nas Antoś krzyczy jak jest zmęczony a ja go pakuje do fotelika.
Ale czasem w sytuacjach kryzysowych zatykam go smoczkiem choć nie zawsze się da bo nie przepada za smokiem
Nie, śpiewał
Zrobił 3 raz kupke, taka bardziej wodnista, gdzie zazwyczaj robi raz dziennie, albo co drugi dzien hmmm....
Cytat:
Napisane przez letstry Pokaż wiadomość
Właśnie myślałam, że doradca to jest pomocny, jeśli dziecko nie umie się ładnie przystawić? Bo Florian się dobrze przystawia, ale zaraz się złości, bo nie leci, tak jak z butelki -.- z takim problemem też sobie doradcy radzą?
Powinien pomoc
Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Bry
Letstry hejo

Bianca, zdrówka zdrówka zdrówka dla Ciebie i maluszka

Maks mial szaro-biały garniak. W ogóle ten Kościół w którym chrzcilismy był mega otwarty względem ludzi. Tzn księża-ksiadz nie dał żadnych wytycznych co do ubioru, powiedział że jak kyos z rodziny chce robić fotki to może podczas podlewania główki wejść na ołtarz itp. Bardzo liberalni

Dziewczyny, czy ja mogłabym mieć prośbę do was? U mnie i tz ciągle na tapecie jeden temat "jego matka". Czy ja mogłabym napisać wam, od początku jak to się układało między mna a teściową, podać przykłady jej zachowań i moich kontr-zachowan? Chodzi o to że chciałabym to pokazać potem tz, co myślicie na ten temat. Nie chciałabym pisać o tym na intymnym, bo tam są same domorosle psycholozki i inne terapeutki a ja wolę znać zdanie osób postronnych i życiowych z różnym doświadczeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jesli chcesz to pisz
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 17:40   #187
mawik0
Raczkowanie
 
Avatar mawik0
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 186
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez letstry Pokaż wiadomość
A czy jest tu jakaś mama, która kpi? Ja od początku odciągam mleko dla syna, chciałabym przejść w końcu na pierś, ale może być bardzo ciężko, bo młody przyzwyczaił się do butelki i cycek jest dla niego za trudny Ale Kurdę jednocześnie odciągać i zajmować się maluchem, to ja oszaleje!
Cytat:
Napisane przez letstry Pokaż wiadomość
Właśnie myślałam, że doradca to jest pomocny, jeśli dziecko nie umie się ładnie przystawić? Bo Florian się dobrze przystawia, ale zaraz się złości, bo nie leci, tak jak z butelki -.- z takim problemem też sobie doradcy radzą?
Może go przyssać, a z boku (np. strzykawką) podawać odciągnięte mleko. Tak żeby i był przyssany i stymulował pierś, i nie denerwował się, że nie leci.
Podziwiam Cię za cierpliwość i wytrwałość w odciąganiu przez tyle tygodni.

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość

Dziewczyny, czy ja mogłabym mieć prośbę do was? U mnie i tz ciągle na tapecie jeden temat "jego matka". Czy ja mogłabym napisać wam, od początku jak to się układało między mna a teściową, podać przykłady jej zachowań i moich kontr-zachowan? Chodzi o to że chciałabym to pokazać potem tz, co myślicie na ten temat. Nie chciałabym pisać o tym na intymnym, bo tam są same domorosle psycholozki i inne terapeutki a ja wolę znać zdanie osób postronnych i życiowych z różnym doświadczeniem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pisz, jeśli Ci to pomoże. W końcu wszystkie tu jesteśmy po to, żeby zrzucać z siebie, co nas trapi i się wspierać.

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Wyszlam odprowadzic z Wiciem mame, tak szybko to jeszcze nie wracalam Dzien wiszenia mamy.
U nas tak wygląda co drugi spacer. Czasem śpi 2h na spacerze i jest super, a czasem po 15 minutach wracam do domu na syrenie. Nie chce karmić cyckiem na dworze, bo już mi coś w gardle siedziało od wywalania cycka.

Wiecie śmiać mi się chce jak wszędzie piszą o rytuałach i podobnym trybie dnia, a ja mam wrażenie, ze każdy dzień to jest inny.

Edytowane przez mawik0
Czas edycji: 2017-10-18 o 17:41
mawik0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-10-18, 17:59   #188
sileje
Raczkowanie
 
Avatar sileje
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 69
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez mawik0 Pokaż wiadomość
Może go przyssać, a z boku (np. strzykawką) podawać odciągnięte mleko. Tak żeby i był przyssany i stymulował pierś, i nie denerwował się, że nie leci.
Podziwiam Cię za cierpliwość i wytrwałość w odciąganiu przez tyle tygodni.



Pisz, jeśli Ci to pomoże. W końcu wszystkie tu jesteśmy po to, żeby zrzucać z siebie, co nas trapi i się wspierać.


U nas tak wygląda co drugi spacer. Czasem śpi 2h na spacerze i jest super, a czasem po 15 minutach wracam do domu na syrenie. Nie chce karmić cyckiem na dworze, bo już mi coś w gardle siedziało od wywalania cycka.

Wiecie śmiać mi się chce jak wszędzie piszą o rytuałach i podobnym trybie dnia, a ja mam wrażenie, ze każdy dzień to jest inny.
ja czytałam, że rytm dnia to dopiero od 3 miesiąca

Dziewczyny gdzie kupowałyście ubranka na chrzest dla swoich synków? poszukuję właśnie jakiegos fajnego stroju

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sileje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 18:13   #189
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Nie, śpiewał
Zrobił 3 raz kupke, taka bardziej wodnista, gdzie zazwyczaj robi raz dziennie, albo co drugi dzien hmmm....
muzykalny
Wiciu ciocia prosi żebyś przestał bojkotować spacerki
Antoni robi w takim razie kupę za siebie i za Wicia
Cytat:
Napisane przez mawik0 Pokaż wiadomość
U nas tak wygląda co drugi spacer. Czasem śpi 2h na spacerze i jest super, a czasem po 15 minutach wracam do domu na syrenie. Nie chce karmić cyckiem na dworze, bo już mi coś w gardle siedziało od wywalania cycka.

Wiecie śmiać mi się chce jak wszędzie piszą o rytuałach i podobnym trybie dnia, a ja mam wrażenie, ze każdy dzień to jest inny.
Czasem mam takie samo odczucie ledwie zdążę napisać jak coś u nas wygląda a już się zmienia. Ale! jednak mam wrażenie że mamy stale punkty i rytuały. Rano ostatnia godzinę dosypia ze mną w łóżku i budzimy się razem. Po obudzeniu bawimy się w łóżku i ja później szybka poranna toaleta kiedy Antoś patrzy na okno lub Misia. Jak ma gorszy humor to niestety towarzyszą temu marudzenia. Później on do lezaczka w kuchni a ja jem śniadanie i ogarniam. Później znowu zabawa. Następnie karmienie i drzemka 30-60 min. Później zabawa , karmienie i spacer. W tym czasie odbieram dzieci ze szkoły i czasem coś załatwiam lub robię mała zakupy. Wracamy i jest karmienie i zabawa. Później znowu karmienie na dokładkę i drzemka ok 60 min. Wstaje i karmienie i zabawa do 19.45. Następnie kąpiel i karmienie. 20.30 zazwyczaj śpi. Oczywiście weekend wygląda inaczej i czasem mamy odstępstwa od normy jeśli dziedzic coś zbojkotuje ale tak to mniej więcej wygląda. Dobija mnie myśl że idzie zimno i w deszczu nie będę mogła spacerować

---------- Dopisano o 19:13 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Mawik
Ja zamawialam w cocodrilo ale nie mam typowo chrzcielnego tylko bardziej elegancki. Na wierzch zakładam zimowy biały komplet kurtka i spodnie po prostu
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 18:46   #190
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Ja na allegro. Już wypatrzyłam,teraz tylko kwestia zamówienia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-18, 21:28   #191
letstry
Rozeznanie
 
Avatar letstry
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez mawik0 Pokaż wiadomość
Może go przyssać, a z boku (np. strzykawką) podawać odciągnięte mleko. Tak żeby i był przyssany i stymulował pierś, i nie denerwował się, że nie leci.
Podziwiam Cię za cierpliwość i wytrwałość w odciąganiu przez tyle tygodni.

Dziś spróbowałam go karmić z nakładkami na sutki i jestem w szoku! Jemu się podoba, ssał pięknie! Aż się wzruszyłam! Że ja kurna na to wczesniej nie wpadłam!!!

Jak mus to mus, chociaż już naprawdę mam dość laktatora :/
letstry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-18, 23:35   #192
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Dziewczyny, starałam się napisać i opisać zachowania teściowej, ale to naprawdę ponad moje siły. Po 15min pisania jestem psychicznie sponiewierana i czuje się jakby wampir energetyczny siadl mi na duszę. Nie wiem czy faktycznie pod tym względem nie przydałaby mi sie rozmowa ze specjalistą. Moja mama jest zupełnie inna osoba, przede wszystkim nie wtrąca się, rozumie że jej dzieci są starymi końmi przed/po trzydziestce i mamy swoje życie, w ktore ona juz nie ma prawa ingerować jednocześnie mamy wpojone przez lata, że jeśli cokolwiek będzie sie działo możemy przyjść do rodziców po pomoc/poradę/wyzalic się. Z tz ustaliliśmy, ze nie Bedzie sie kontaktował z rodzicami (prację+mieszka z bratem i ojcem). Nie ograniczałam ani nie zabranialam kontaktu. Sam doszedł do wniosku, ze on beze mnie nie pojedzie, a skoro ja nie pojadę, to on też nie. Dopóki nie zaczną sie zachowywać jak ludzie. Jestem z niego dumna i jednocześnie szczęśliwa ze nie że jestem na placu boju z tym sama. Na razie czas oznaczylismy do Wielkanocy, kiedy wraca na stałe do pl. Wiem, ze to dla niego mega trudne, ale zapewniam go i słowami i czynami jak przyjeżdża o mojej miłości, oddaniu i lojalności. Z reszta sam zauważył, ze jak nie ma jego rodziny w otoczeniu, albo tematu o nich to jesteśmy spokojni, radośni, częściej się uśmiechamy. Więc wniosek jeden-nie potrzebujemy toksykow w naszym życiu.

Ulzylo mi dzięki dziewczyny



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 08:33   #193
MademoiselleB
Raczkowanie
 
Avatar MademoiselleB
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 245
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Wyszlam odprowadzic z Wiciem mame, tak szybko to jeszcze nie wracalam Dzien wiszenia mamy.
cos wczoraj musiało byc w powietrzu, my tez szybkie powroty ze spaceru

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez letstry Pokaż wiadomość
Dziś spróbowałam go karmić z nakładkami na sutki i jestem w szoku! Jemu się podoba, ssał pięknie! Aż się wzruszyłam! Że ja kurna na to wczesniej nie wpadłam!!!

Jak mus to mus, chociaż już naprawdę mam dość laktatora :/
lepiej późno ... super ze sie udalo
podziwiam Cie - ja po tyg. używania laktatora mam do teraz problem żeby go włączyć a muszę zacząć odciągać, bo w nast.sobotę planuje wyjście na imprezę bez maleństwa
MademoiselleB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-19, 17:37   #194
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
Ale czasem w sytuacjach kryzysowych zatykam go smoczkiem choć nie zawsze się da bo nie przepada za smokiem
U nas to samo. Dziś zupełnie smoczka odrzucił. I to tego jedynego którego akceptuje co mu daję wypycha językiem, a jak nie ustępuję i go namawiam to krzyczy
Cytat:
Napisane przez letstry Pokaż wiadomość
Dziś spróbowałam go karmić z nakładkami na sutki i jestem w szoku! Jemu się podoba, ssał pięknie! Aż się wzruszyłam! Że ja kurna na to wczesniej nie wpadłam!!! Jak mus to mus, chociaż już naprawdę mam dość laktatora :/
Nakładki są świetne my już pełne dwa miesiące się nimi karmimy Kciuki

Mateusz jak robił po 5-6 kupek dziennie, to teraz robi jedną na 3 dni i to taką, że hmmm po pas
Dziś ucinał sobie drzemki 15 minutowe Szał

Ps. tak mnie ostatnio naszła faza i zaczęłam rozmyślać jak każda z was wygląda sama z siebie się śmiałam

Edytowane przez sharlotka87
Czas edycji: 2017-10-19 o 17:54
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 11:21   #195
MademoiselleB
Raczkowanie
 
Avatar MademoiselleB
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 245
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
U nas to samo. Dziś zupełnie smoczka odrzucił. I to tego jedynego którego akceptuje co mu daję wypycha językiem, a jak nie ustępuję i go namawiam to krzyczy

Nakładki są świetne my już pełne dwa miesiące się nimi karmimy Kciuki

Mateusz jak robił po 5-6 kupek dziennie, to teraz robi jedną na 3 dni i to taką, że hmmm po pas
Dziś ucinał sobie drzemki 15 minutowe Szał

Ps. tak mnie ostatnio naszła faza i zaczęłam rozmyślać jak każda z was wygląda sama z siebie się śmiałam
jak by było parę chętnych dziewczyn - można by zrobić zlot sierpniówek za parę miesięcy - jak się nasze pociechy trochę odchowają
MademoiselleB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 11:26   #196
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Dziewczyny ile się daje księdzu na chrzest? Ktoś mi powiedział,że 300 zł,ale mi się to wydaje grubą przesadą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 11:44   #197
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile się daje księdzu na chrzest? Ktoś mi powiedział,że 300 zł,ale mi się to wydaje grubą przesadą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie chcieli 150 zł za chrzest.

Sent from my PRA-LX1 using Wizaz Forum mobile app
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 11:49   #198
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez MademoiselleB Pokaż wiadomość
jak by było parę chętnych dziewczyn - można by zrobić zlot sierpniówek za parę miesięcy - jak się nasze pociechy trochę odchowają
Fajny pomysł

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile się daje księdzu na chrzest? Ktoś mi powiedział,że 300 zł,ale mi się to wydaje grubą przesadą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My płacilismy 100 zl. Z tym, że na tacę daliśmy drugie tyle.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-20, 11:51   #199
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Też myślałam o 100 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-21, 11:48   #200
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Dziewczyny ile się daje księdzu na chrzest? Ktoś mi powiedział,że 300 zł,ale mi się to wydaje grubą przesadą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

my dalismy 200zł, a na tace po dyszce
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-21, 17:16   #201
TinaTatina
Raczkowanie
 
Avatar TinaTatina
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cześć dziewczyny ☺
Pozaznaczałam posty do cytowania i wszystko mi się skasowało, ehh... ostatnio biorę się za forum wieczorem, jak już leżę w łóżku i nie mam juz siły pisać tylko nadrabiam. Dopiero dziś się udało w trakcie dnia.
Buena
Ten ze zdjęcia to kocur, kotka robi dokładnie tak jak Twoja. Podobnie jest z suczkę - powącha i tyle, ewentualnie obok mnie się położy. Za to pies jest zaangażowany, reaguje na płacz małego i denerwuje się jak ktoś obcy przychodzi, że mu dziecko zabierze 😉
Letstry
Dużo zdrowia dla synka i wszystkiego dobrego dla Was!

Mawik
U nas też dni niby nawet podobne ale jenak inne. Sporo nieregularnosci jeszcze w tym naszym wspólnym życiu jest 😊
W ogóle śmieszny ten tekst Twojej teściowej bo co ma to czy dziecko jest spokojne czy nie do smoczka. Mój jest spokojny a smoka czasem używa. Jakoś nie widzę związku ale coś w tym jest że u niektórych zawsze wszystko idealnie. Jakieś takie zaklinanie rzeczywistości czy coś

My wczoraj mieliśmy pierwsze szczepienie. Kuba był bardzo dzielny i chyba całkiem w porządku się czuje, odpukać. Waży 4,8 kg. Od ostatniego ważenia dużo nie przybrał ale też mniej je chyba przez to ze go bąki męczą i kupa, bo czasem robi raz na dwa dni i właśnie jesteśmy na etapie zmiany mleka. Może będzie coś lepiej. Oby nie gorzej.
Tż wyjeżdża w poniedziałek na pięć dni więc wyzwanie przede mną żeby ogarnąć wszystko.

Edytowane przez TinaTatina
Czas edycji: 2017-10-21 o 17:20
TinaTatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 14:41   #202
yabadabadooo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 333
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Tina, kciuki za ogarnianie. Kwestia odpowiedniej organizacji i dasz rade ze wszystkim

U nas od trzechdni mega kolki. Prawie cale dnie. Za to wieczorem po kapieli wzgledny spokoj i noc przespana z jedna pobudka w nocy i jedna nad ranem
yabadabadooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 14:50   #203
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Tina, kciuki za ogarnianie. Kwestia odpowiedniej organizacji i dasz rade ze wszystkim

U nas od trzechdni mega kolki. Prawie cale dnie. Za to wieczorem po kapieli wzgledny spokoj i noc przespana z jedna pobudka w nocy i jedna nad ranem
Tina, powodzenia. Dasz radę. Bo kto jak nie Ty? 😉 Kciuki.

Yaba, co do teściowej to najważniejsze żebyście z mężem trzymali wspólny front to wtedy nic Was nie złamie. Gorzej jak on zacznie się chwiać. Każdy w rodzinie ma mniejsze lub większe przypaly. Ale wzajemne wsparcie małżonków i wspólny front potrafią to przetrzymać. Oby u Was tak było!

U nas też kołki od trzech dni. I to tak ok 22-giej. Nie trwa za długo, ale ten płacz jest przerażający. Tak by się chciało maluszkowi ulżyć a jakoś suszarka, kąpiel czy Espumisan szału nie robią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 20:51   #204
TinaTatina
Raczkowanie
 
Avatar TinaTatina
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 274
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Dzięki dziewczyny Trzymajcie, trzymajcie. Przydadzą się

Cytat:
Napisane przez yabadabadooo Pokaż wiadomość
Tina, kciuki za ogarnianie. Kwestia odpowiedniej organizacji i dasz rade ze wszystkim

U nas od trzechdni mega kolki. Prawie cale dnie. Za to wieczorem po kapieli wzgledny spokoj i noc przespana z jedna pobudka w nocy i jedna nad ranem
U nas też jakieś mega darcie późnymi popołudniami ale krótko i bardziej mam wrażenie że to jakieś zmęczenie, tak jakby chciał wcześniej iść spać. Musimy spróbować kłaść go wcześniej.
Yaba, jak wieczorem przechodzi i noc spokojna to super bo oboje spokojnie sobie pośpicie



Cytat:
Napisane przez bianca30 Pokaż wiadomość
Tina, powodzenia. Dasz radę. Bo kto jak nie Ty? 😉 Kciuki.

Yaba, co do teściowej to najważniejsze żebyście z mężem trzymali wspólny front to wtedy nic Was nie złamie. Gorzej jak on zacznie się chwiać. Każdy w rodzinie ma mniejsze lub większe przypaly. Ale wzajemne wsparcie małżonków i wspólny front potrafią to przetrzymać. Oby u Was tak było!

U nas też kołki od trzech dni. I to tak ok 22-giej. Nie trwa za długo, ale ten płacz jest przerażający. Tak by się chciało maluszkowi ulżyć a jakoś suszarka, kąpiel czy Espumisan szału nie robią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja daję espumisan na męczące młodego bąki i też szału nie robi chyba. Być może za mało go daję, ale mimo wszystko to działanie powinno być jak s widoczne a za bardzo nie jest, więc przy konkretnej kolce to chyba tym bardziej z tym działaniem trochę kiszka
TinaTatina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-22, 23:47   #205
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

U mnie Emilka miała straszne bóle brzuszka po każdym karmieniu. Byliśmy u gastrologa z nią, próbowaliśmy w sumie espumisan, sab simplex, esputicon, delicol, biogaję, dicoflor, delicol i debridat w różnych konfiguracjach. Ja miałam zleconą dietę bezmleczną. Miałam receptę na mm nutramigen. Najlepiej działało kładzenie na brzuszku i masowanie pleców, najlepiej spała nam na klacie. Co do kropli na wzdęcia to żadne nie dały efektu wow, delicol nic nie dał, a najskuteczniejszy był debridat na receptę. Gastrolog powiedziala, że albo nietolerancja laktozy, albo samo zniknie jak układ pokarmowy dojrzeje. I rzeczywiście, mamy 3 miesiące i wreszcie jest spokój, czasem tylko sobie popierdzi, ale sama i nie boli ją to raczej. Ja już jem wszystko.

Witam nową mamę na wątku, ja mam późniejsze wcześniaki bo z 34tc. Kpi znam już od 4 miesięcy. U nas nakładki medeli pomagały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 11:52   #206
maluchna30
Zadomowienie
 
Avatar maluchna30
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 915
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez oriane Pokaż wiadomość
U mnie Emilka miała straszne bóle brzuszka po każdym karmieniu. Byliśmy u gastrologa z nią, próbowaliśmy w sumie espumisan, sab simplex, esputicon, delicol, biogaję, dicoflor, delicol i debridat w różnych konfiguracjach. Ja miałam zleconą dietę bezmleczną. Miałam receptę na mm nutramigen. Najlepiej działało kładzenie na brzuszku i masowanie pleców, najlepiej spała nam na klacie. Co do kropli na wzdęcia to żadne nie dały efektu wow, delicol nic nie dał, a najskuteczniejszy był debridat na receptę. Gastrolog powiedziala, że albo nietolerancja laktozy, albo samo zniknie jak układ pokarmowy dojrzeje. I rzeczywiście, mamy 3 miesiące i wreszcie jest spokój, czasem tylko sobie popierdzi, ale sama i nie boli ją to raczej. Ja już jem wszystko.

Witam nową mamę na wątku, ja mam późniejsze wcześniaki bo z 34tc. Kpi znam już od 4 miesięcy. U nas nakładki medeli pomagały

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo mnie pocieszylas że kolki już minęły. Czekam na ten magiczny 3 miesiąc. Próbowałam tego samego co ty oprócz mm bo piersią karmię i o D.pę rozbić. Nie byłam u gastrologia i na razie się nie wybieram. Czekam właśnie aż samo przejdzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
OLA 04.02.2013 r. 2500 g, 48 cm
HANIA 19.08.2017 r. 2800 g, 51 cm
maluchna30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 17:38   #207
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Ja też karmiłam swoim mlekiem i gastrolog powiedziala, że jeśli to nietolerancja laktozy to po 2 dniach na nutramigenie będzie mega poprawa. Kupiłam i schowałam do szafy. Potem zachorowałam i nie mogłam karmić 3 tygodnie i wtedy podaliśmy. Lepiej niż na innych mm, ale efektu wow nie było

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez oriane
Czas edycji: 2017-10-23 o 17:47
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 09:51   #208
judkama
Zakorzenienie
 
Avatar judkama
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 8 048
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Hej! Wić złapał katar. Także posiedzimy w domku, zreszta pogoda jakoś nie zacheca spacerowo.
__________________


synuś
córeczka
synuś
judkama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 15:26   #209
MademoiselleB
Raczkowanie
 
Avatar MademoiselleB
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 245
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez judkama Pokaż wiadomość
Hej! Wić złapał katar. Także posiedzimy w domku, zreszta pogoda jakoś nie zacheca spacerowo.
u nas chyba tez sie zanosi na katar ....
MademoiselleB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-25, 07:04   #210
bianca30
Raczkowanie
 
Avatar bianca30
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 381
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

To zdrówka dla Waszych pociech. Oby katar minął szybko.
U nas ściągamy flegmę z nosa katarkiem i jest jej coraz mniej. W życiu nie dałabym rady ściągać tego zwykła gruszka lub aspiratorem. Polegałam na nich pierwszym razem i wylądowaliśmy w szpitalu. Na razie dzięki Bogu mały czysty jeśli chodzi o oskrzela. Może w końcu uda się pójść na szczepienie. Bo przez to chorowanie to opóźnilo się wszystko prawie o miesiąc.

Sent from my PRA-LX1 using Wizaz Forum mobile app
bianca30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-23 11:47:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.