Sierpniówki '17 Słodkie początki - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-15, 15:46   #541
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Dziewczyny,które karmicie piersią,zauważyłyście zwiększenie zapotrzebowania na mleko?Bo u nas chyba teraz właśnie Leon potrzebuje więcej.Szybko i mocno opróżnia pierś.Dziś w nocy pił co dwie godziny😏.Mam nadzieję, że produkcja będzie szła pełną parą😉.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 15:52   #542
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Też to zauważyłam. Zresztą ostatnio młody je bez przerwy. Ciągle jest głodny,a ja mam przecieki. Trochę jestem zła na mamę bo zostawiłam jej małego a ta mi nakarmiła go jabłkiem.Podobno darł się,że chce jeszcze. Ale ja jeszcze miesiąc poczekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 15:59   #543
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam. Zresztą ostatnio młody je bez przerwy. Ciągle jest głodny,a ja mam przecieki. Trochę jestem zła na mamę bo zostawiłam jej małego a ta mi nakarmiła go jabłkiem.Podobno darł się,że chce jeszcze. Ale ja jeszcze miesiąc poczekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ach te mamy... U mnie w kółko jest problem jeśli chodzi o jedzenie/picie. Teściowa już trochę zakumała,ale moja mama jest jakaś ograniczona w tym temacie😡.Ostatnio zapytała,czy daję małemu wodę z glukozą,czy cukrem,bo ona mi dawała... Luuuuudzie! To było sto lat temu. Kiedyś miałam z nią spiecia,bo twierdziła, że daję dziecku jałowe jedzenie,bo nie solę,nie słodzę. Mój pokarm też nic nie wart,małotłusty.A moją młodszą córkę w kółko karmiłaby słodyczami.Ręce opadają.Ani tlumaczenia,ani drukowanie tekstów nic nie dało,jak widać,ech😕.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 16:04   #544
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Też słyszę,że go głodzę. Na noc to powinno kaszkę dawać,to by przespał całą noc. O glukozie też słyszałam. Chcą dobrze, ale czasami jest to denerwujące. Mi nie przeszkadzało,że mały na mnie wisi i ciągle je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 16:11   #545
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Też słyszę,że go głodzę. Na noc to powinno kaszkę dawać,to by przespał całą noc. O glukozie też słyszałam. Chcą dobrze, ale czasami jest to denerwujące. Mi nie przeszkadzało,że mały na mnie wisi i ciągle je.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie chcą dobrze, ale powinny uszanować, że mamy inne zdanie i robić,tak jak my je o to prosimy.
U mnie ten temat,to normalnie"trudne sprawy" 😉.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 18:03   #546
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Dziewczyny,które karmicie piersią,zauważyłyście zwiększenie zapotrzebowania na mleko?Bo u nas chyba teraz właśnie Leon potrzebuje więcej.Szybko i mocno opróżnia pierś.Dziś w nocy pił co dwie godziny😏.Mam nadzieję, że produkcja będzie szła pełną parą😉.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas tej nocy to samo! Pobudka co 1,5-2h. Miałam wrażenie, że dopiero zasnęłam, a mały znów głodny widzę, widzę. Je częściej i do końca,tak myślę, bo aż pierś mnie boli pod koniec karmienia.
Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam. Zresztą ostatnio młody je bez przerwy. Ciągle jest głodny,a ja mam przecieki. Trochę jestem zła na mamę bo zostawiłam jej małego a ta mi nakarmiła go jabłkiem.Podobno darł się,że chce jeszcze. Ale ja jeszcze miesiąc poczekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mama wie, że chcesz poczekać do 6 mca i mimo to nakarmiła jabłkiem?! O człowieku, niech moja na to nie wpadnie bo jak palnę, to się opamięta.

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Ach te mamy... U mnie w kółko jest problem jeśli chodzi o jedzenie/picie. Teściowa już trochę zakumała,ale moja mama jest jakaś ograniczona w tym temacie😡.Ostatnio zapytała,czy daję małemu wodę z glukozą,czy cukrem,bo ona mi dawała... Luuuuudzie! To było sto lat temu. Kiedyś miałam z nią spiecia,bo twierdziła, że daję dziecku jałowe jedzenie,bo nie solę,nie słodzę. Mój pokarm też nic nie wart,małotłusty.A moją młodszą córkę w kółko karmiłaby słodyczami.Ręce opadają.Ani tlumaczenia,ani drukowanie tekstów nic nie dało,jak widać,ech😕.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Chyba musimy się przyzwyczajać do ich głupich pomysłów. Niestety.
Teściowa u mnie była ostatnio. Widząc czerwone poliki syna, pyta mnie co się stało. Mówię więc, że wyszło uczulenie na rodzynki, orzechy i daktyle. A ona do mnie: "Może to coś innego". No jak coś innego?! Chyba wiem co jadłam
A z tym żeby już karmić czy dawać wodę, to po prostu trzeba "zamknąć" uszy. Mój syn jest w tym mistrzem ja mu tłumaczę, on kiwa potakująco głową..i robi i tak swoje. Chyba to od niego zapożycze. I będę się uśmiechać i robić swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 19:10   #547
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez buena Pokaż wiadomość
Dziewczyny,które karmicie piersią,zauważyłyście zwiększenie zapotrzebowania na mleko?Bo u nas chyba teraz właśnie Leon potrzebuje więcej.Szybko i mocno opróżnia pierś.Dziś w nocy pił co dwie godziny😏.Mam nadzieję, że produkcja będzie szła pełną parą😉.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tak samo co 2h ostatnimi nocami pobudka.
Eh i w ogóle rytm spania w dzień zburzony całkowicie. Mało śpi i marudzi trochę.

Jak ja się cieszę że moja mama i teściowa nie wtykają nam nosa do diety i wychowania.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Też to zauważyłam. Zresztą ostatnio młody je bez przerwy. Ciągle jest głodny,a ja mam przecieki. Trochę jestem zła na mamę bo zostawiłam jej małego a ta mi nakarmiła go jabłkiem.Podobno darł się,że chce jeszcze. Ale ja jeszcze miesiąc poczekam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
nie dziwne słodkie jabłuszko z pewnością było pyszne
Ja to bym się wściekła naprawdę. Pierwsze jedzonko zamierzam dać w 6m-cu i nie będzie to coś słodkiego.
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-15, 19:41   #548
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Też uważam,że nie należy się spieszyć. Choć jakby mi ta kaszka zagwarantowała,że prześpi całą noc....to trochę kusi. Jutro jadę z małym do neurologa i się denerwuję,że wyjdzie coś nie tak.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 20:24   #549
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

A co się dzieje, że do neurologa jedziecie?
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 20:28   #550
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Właściwie to nic. Antek urodził się z dużą wagą,a ja miałam cukrzycę ciążową i tak rutynowo. Ale zawsze jakaś obawa jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 20:36   #551
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Rozumiem Cię. Każda wizyta u lekarza jest stresujaca do momentu az nie powie ze wszystko jest dobrze. Ale nie martw sie
Ja ostatnio usłyszałam że u Alicji są jakieś szmery w serduszku. Niewielkie - kazano mi się bardzo nie przejmować. Przy kolejnej wizycie (3 szczepienie) ma to być skontrolowane, ale ja nie mogę się juz doczekać, bo chce wiedzieć że wszystko jest dobrze.
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-15, 20:40   #552
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Chyba będziemy się tak denerwować całe życie. A szmery u Alicji na pewno okażą się niegroźne,ale współczuję Ci stresu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 20:53   #553
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Niby to wiem, mocno w to wierzę ale widzisz jak jest..

Cytat:
Napisane przez itakasia Pokaż wiadomość
judka nie podczytuje ale gdyby zajrzała to jej piszę
ja też lubię wieczór z mężem przed kominkiem itp. ale kiedy w domu są dzieci to już nie jest intymnie. dlatego staramy się co jakiś czas wyjść we dwoje

poniekąd nie ma tam takiego zadania, ale wszystkie pozostałe rozbudziły w nas taką potrzebę, ogólnie obudziły w nas pokłady czułości i cierpliwości do siebie

planuję na święta przygotować cake popsy a'la reniferki. robiła któraś cake popsy? ja będę pierwszy raz. jutro próba generalna
Tak to bardzo ważne i potrzebne w małżeństwie.
My narazie cieszymy się nową sytuacja jaką jest Alicja, ale wiem że kiedyś zatesknimy i będziemy potrzebowali chwili tylko dla siebie Przed dzidziusiem spędzaliśmy mnóstwo czasu ze sobą. Wspólnie pracowaliśmy, wspólne hobby bez przerwy że sobą

Cake popsy fajny pomysł dla dzieci Ja dziś zrobiłam gwiazdę drożdżowa. https://zszywka.pl/p/drozdzowa-gwiaz...-23029279.html
W tym roku zrobię taką na święta zamiast rogalików.
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 09:55   #554
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
U nas tej nocy to samo! Pobudka co 1,5-2h. Miałam wrażenie, że dopiero zasnęłam, a mały znów głodny widzę, widzę. Je częściej i do końca,tak myślę, bo aż pierś mnie boli pod koniec karmienia.

A mama wie, że chcesz poczekać do 6 mca i mimo to nakarmiła jabłkiem?! O człowieku, niech moja na to nie wpadnie bo jak palnę, to się opamięta.


Chyba musimy się przyzwyczajać do ich głupich pomysłów. Niestety.
Teściowa u mnie była ostatnio. Widząc czerwone poliki syna, pyta mnie co się stało. Mówię więc, że wyszło uczulenie na rodzynki, orzechy i daktyle. A ona do mnie: "Może to coś innego". No jak coś innego?! Chyba wiem co jadłam
A z tym żeby już karmić czy dawać wodę, to po prostu trzeba "zamknąć" uszy. Mój syn jest w tym mistrzem ja mu tłumaczę, on kiwa potakująco głową..i robi i tak swoje. Chyba to od niego zapożycze. I będę się uśmiechać i robić swoje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trudno mi nic nie odpowiedzieć na głupie gadanie.Choć czasem tylko głęboko westchnę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:55 ---------- Poprzedni post napisano o 11:50 ----------

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
My tak samo co 2h ostatnimi nocami pobudka.
Eh i w ogóle rytm spania w dzień zburzony całkowicie. Mało śpi i marudzi trochę.

Jak ja się cieszę że moja mama i teściowa nie wtykają nam nosa do diety i wychowania.

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:06 ----------



nie dziwne słodkie jabłuszko z pewnością było pyszne
Ja to bym się wściekła naprawdę. Pierwsze jedzonko zamierzam dać w 6m-cu i nie będzie to coś słodkiego.
Jeszcze się nie wtracaja😉.Żartuję. Fajnie i oby tak zostało.Dziadkowie powinni wspierać rodziców.Takie moje zdanie.

Paulina,będzie dobrze 🙂
Ultramaryba u Was zapewne także🙂

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 10:24   #555
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Witajcie. Ja po wizycie u lekarza. Wszystko ok. No,ale żeby nie było za fajnie,to córka w nocy zaczęła wymiotować. Przypuszczam,że to grypa jelitowa. Zdołowała się zupełnie,bo miała dziś jechać na wycieczkę. Teraz panikuję,że mi małego zarazi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 10:33   #556
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Witajcie. Ja po wizycie u lekarza. Wszystko ok. No,ale żeby nie było za fajnie,to córka w nocy zaczęła wymiotować. Przypuszczam,że to grypa jelitowa. Zdołowała się zupełnie,bo miała dziś jechać na wycieczkę. Teraz panikuję,że mi małego zarazi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super,że z małym ok.

Może nie zarazi.U mnie w ostatnią niedzielę wymiotowala najstarsza, a potem we wtorek ja i mój małżon mieliśmy biegunkę.Ani średnia, ani najmłodszy nie zarazili się,ufff.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 10:36   #557
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Niby do 6 miesiąca trudniej się zarazić,jak dziecko na piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 11:47   #558
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez SportMama Pokaż wiadomość
Niby do 6 miesiąca trudniej się zarazić,jak dziecko na piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak to prawda...
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 16:58   #559
sileje
Raczkowanie
 
Avatar sileje
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 69
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Rozumiem Cię. Każda wizyta u lekarza jest stresujaca do momentu az nie powie ze wszystko jest dobrze. Ale nie martw sie
Ja ostatnio usłyszałam że u Alicji są jakieś szmery w serduszku. Niewielkie - kazano mi się bardzo nie przejmować. Przy kolejnej wizycie (3 szczepienie) ma to być skontrolowane, ale ja nie mogę się juz doczekać, bo chce wiedzieć że wszystko jest dobrze.
wiesz co my dziś byliśmy u neurologa i też powiedziała nam, że Bruno ma szmery w sercu, ale podobno ma je 50% dzieci. Z tego co lekarka mówiła to powinno się to sprawdzić jak dziecko ma 10-12 miesięcy,bo teraz to nie jest nic groźnego, bo możliwe że jeszcze nie wszystko się dobrze w sercu rozwinęło.

Także trzymam kciuki! wiem co przychodzisz bo ja o mało zawału nie dostałam jak to usłyszałam :/ u nas do tego jeszcze doszło wzmożone napięcie mięśniowe na linii tułów głowa i mały musi iść na rehabilitację. A jeszcze 2 tygodnie temu była u nas fizjoterapeutka i powiedziała, że wszystko jest ok pokazała parę ćwiczeń i tyle. A my się cieszyliśmy, że od początku od lubial na brzuchu i wysoko podnosił głowę, a jednak w tej sytuacji nie jest to pożądane, bo z tego to wzmożone napięcie mięśniowe. No ale pocieszające jest to, że u takiego malucha da się dużo naprawić i naprostować. Chociaż my niedawno pozbyliśmy się szyny, bo mały miał dysplazje stawu biodrowego i ja tak się cieszyłam,a teraz znowu coś. No ale mam nadzieję, że jakoś to się ułoży.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sileje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-16, 17:49   #560
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Dziewczyny, chodzicie po specjalistach bo są wskazania czy z własnej inicjatywy? My mieliśmy bioderka no i słuch. Ale to dlatego, że w szpitalu wyszedł nieprawidłowy. A tak , nie mamy żadnego skierowania, a wy chodzicie do fizjoterapeuty i neurologa..
Co do szmerów. Mój starszy miał do 4 lat. Później zniknęły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 21:29   #561
itakasia
Zakorzenienie
 
Avatar itakasia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 4 159
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Sportmama
Super że wizyta udana. I trzymam kciuki za zdrowie małego i zdrówka dla córki
Sileje
Domyślam się że macie dość po tej szynie. Na szczęście takie maluszki szybko mają efekty po rehabilitacji.
Sharlotka
Ja byłam u fizjo z własnej inicjatywy. Akurat dobry przyjmuje vis a vis szkoły moich dzieci. Chciałam tylko żeby pokazał jakie zabawy zaleca akurat dla Antoniego. Nie bierz ze mnie przykładu

Zrobiłam cake popsy i polecam bo smaczne i niezwykle efektowne zrobiłam już pasztet i roladę z boczku na święta. Nigdy nie schudne
__________________
Nasz synek Antoś
itakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 08:41   #562
sileje
Raczkowanie
 
Avatar sileje
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 69
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez sharlotka87 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chodzicie po specjalistach bo są wskazania czy z własnej inicjatywy? My mieliśmy bioderka no i słuch. Ale to dlatego, że w szpitalu wyszedł nieprawidłowy. A tak , nie mamy żadnego skierowania, a wy chodzicie do fizjoterapeuty i neurologa..
Co do szmerów. Mój starszy miał do 4 lat. Później zniknęły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
do fizjoterapeuty poszliśmy z własnej inicjatywy - chciałam sprawdzić czy mały się dobrze rozwija (szczególnie,że wtedy jeszcze miał szynę). Do neurologa chciałam iść wcześniej, ale dużo osób mi rozradzało, że jak coś to neurolog i tak wyśle na rehabilitację do fizjoterapeuty. Teraz żałuję, że wcześniej nie poszłam. Super lekarka się nam trafiła. Ostatnio jak byłam ma szczepieniu to powiedziałam lekarce, że Mały się pręży i zaleciła wizytę u neurologa.

Z ciekawostek dodam, że początkowo chciałam się zapisać do neurologa ma NFZ... zapisy na 2019 r.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sileje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 10:39   #563
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Dzięki dziewczyny. Dobrze jest usłyszeć coś pozytywnego.
Co do terminów na NFZ to jakaś parodia. Kto tyle czeka? A jak się z tak małym dzieciaczkiem chce iść to trzeba już w ciąży się zapisać albo jeszcze wcześniej
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 10:14   #564
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez UltraMarryna Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny. Dobrze jest usłyszeć coś pozytywnego.
Co do terminów na NFZ to jakaś parodia. Kto tyle czeka? A jak się z tak małym dzieciaczkiem chce iść to trzeba już w ciąży się zapisać albo jeszcze wcześniej
Dokładnie,jeszcze przed ciążą trzeba się zapisywać,tak na wszelki wypadek😕.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:07   #565
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Ja byłam że względu,że mały miał dużą wagę urodzeniową i przez to miał badanie ciemiączka, fizjoterapeutę i neurologa. Wszystko jest prawidłowo. A faktycznie te terminy na fundusz są straszne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 14:18   #566
kochanalukrecja
użytkowniczka
 
Avatar kochanalukrecja
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 150
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cześć dziewczyny. Wam czas też tak przelatuje przez palce? Mam wrażenie, że jak tylko ogarniemy się po nocy to znowu kapiel i spać. Marysia w dzień słabo sypia o ile nie jest na spacerze, wiec wychodzimy codziennie. I dlatego moje pytanie jak ubieracie dzieci na spacer? A jak do samochodu? My mamy welniany spiworek i albo ubieram ja za lekko albo za cieplo. Nie moge trafić w rozwiazanie idealne. Poza tym 15 tygodni za nami i panienka przybrala 3.4kg. Powoli wchodzimy w rozmiar 74. Mieliśmy też sesje świąteczną. Jak będę miała zdjecia to się pochwale
kochanalukrecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 17:22   #567
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Dzięki dziewczyny za informacje.
Sport mama, przypomnij z jaką wagą urodził się Antoś?

Lukrecja,
małego w domu ubieram w body z długim rękawem, na to bluzkę też z długim rękawem. Do tego rajstopki. Kiedy było 0 stopni i szliśmy na spacer, zakładałam małemu już tylko śpiwór (czapkę i szalik) i w drogę. Teraz kiedy temperatura jest poniżej 0, na rajstopki zakładam jeszcze cienkie spodnie (bez miśka).
Jeśli wybieramy się autem, góra zostaje bez zmian, za to zakładam grubsze spodnie, bo do auta zakładamy kurtkę,nie śpiwór.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 17:26   #568
SportMama
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 343
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Antoś urodził się z wagą 4380. Ja jeszcze małemu rajstop nie zakładałam. Mi jest ciągle ciepło,więc myślę że małemu tez.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SportMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 17:37   #569
sharlotka87
Rozeznanie
 
Avatar sharlotka87
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 714
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

To rzeczywiście duży. Dobrze, że wszystko ok.
U nas w domu ogólnie jest chłodno, więc muszę się dostosować a zgrzany mały nie jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
sharlotka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 22:18   #570
UltraMarryna
Zakorzenienie
 
Avatar UltraMarryna
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 6 747
Dot.: Sierpniówki '17 Słodkie początki

Cytat:
Napisane przez kochanalukrecja Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny. Wam czas też tak przelatuje przez palce? Mam wrażenie, że jak tylko ogarniemy się po nocy to znowu kapiel i spać. Marysia w dzień słabo sypia o ile nie jest na spacerze, wiec wychodzimy codziennie. I dlatego moje pytanie jak ubieracie dzieci na spacer? A jak do samochodu? My mamy welniany spiworek i albo ubieram ja za lekko albo za cieplo. Nie moge trafić w rozwiazanie idealne. Poza tym 15 tygodni za nami i panienka przybrala 3.4kg. Powoli wchodzimy w rozmiar 74. Mieliśmy też sesje świąteczną. Jak będę miała zdjecia to się pochwale
Czas ucieka bardzo szybko. Godziny mijają niewiadomo kiedy. Od karmienia do karmienia to jest moment. Czasami Alicja daje znać, że głodna a ja zdziwiona - przecież dopiero jadłaś głodomorku, patrzę na zegarek, a to już dwie h minęły.
Ja ubieram małej po domu tylko body z długim rękawem i spodnie, ewentualnie sam pajacyk. Czyli jedna warstwa i nie moze byc za gruba - mała nie lubi jak jest za ciepło. Mamy temp ok 22'C
Na spacer jak do tej pory zakładałam kombinezon taki polarowy i temperaturę regulowalam kocykiem (jedna warstwa, dwie warstwy jak wiało, czasem wcale). W samochodzie czy sklepie sciagam czapę i rozpinam kombinezon ile sie da. Teraz przymierzam się do zakupu kombinezonu grubego zimowego. I mam problem z rozmiarem bo 74 teraz byłby ok z zapasem, ale za miesiąc-dwa będzie za mały. Kupię 80 to mi się w nim utopi. Dziecinka rośnie bardzo +4,2 kg na samym cycu.

Edytowane przez UltraMarryna
Czas edycji: 2017-12-19 o 22:21
UltraMarryna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-23 11:47:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:05.