Ból pleców/ kręgosłupa - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-06, 11:38   #1
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965

Ból pleców/ kręgosłupa


Od ponad miesiąca ćwiczę. Teraz już ponad godzinę. Robię sama w domu ćwiczenia z Cindy Crawford ( chyba tak się pisze ) No i zaczynają mnie boleć plecy... już raz to miałam jakieś 3 - 4 lata temu, przestałam ćwiczyć i ból minął. Nie wiem czy coś robię źle?? O co chodzi??? Staram się cały czas podczas ćwiczeń mieć plecy proste, zwracam na to wyątkową uwagę, jednak znowu , tak jak pare lat temu zaczęlo boleć... Nie chcę przerywać ćwiczeń, bo jeszcze trochę mam do zrzucenia.. co mam zrobić na co zwrócić uwagę??m Dodam że to boli jakby jakiś mięsień , bardziej po prawej stronie pleców, tak na środku Będę wdzięczna za każdą radę, bo dobrawdy ja sie całkowicie nie znam na takich sprawach
pozdrawiam
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 12:06   #2
krokus_krokus
Raczkowanie
 
Avatar krokus_krokus
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Ból pleców:(

Wydaje mi sie ze zle wykonujesz cwiczenia za bardzo obciazasz plecy. Piszesz ze masz je proste a co z nogami bo to tez jest wazne jakie jest ich ulozenie. Moze zamiast tych cwiczeni zamień je na inne; brzuszki itp. Moze popros kogos aby zobaczył jak wykonujesz te cwiczenia - wiesz czasami nam sie wydaje ze robimy je dobrze a druga osoba widzi jak z tyłu czy z boku wyglada Twoja postawa.
krokus_krokus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 12:20   #3
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: Ból pleców:(

Uskow jesteś pewna, że ból spowodowany jest niewłaściwym wykonywaniem ćwiczeń? U mnie pojawia się np. przy wydłużonej pracy przy kompterze, czyli ostatnio niestety często.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-06, 13:48   #4
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Ból pleców:(

Tak mi się wydaje, że to od ćwiczeń...Ale pewna nie jestem...teraz gdy siedzę przy komputerze też czuje te plecy A to możliwe, że nadwyrężyłam jakiś mięsień czy raczej nie??
Dzięki serdeczne dziewczyny za odpowiedź...
Suzana może cos w tym jest bo zaczyna bolec coraz bardziej... tylko, że ja wiele czasu nie spędzam przed komputerem... a może faktycznie nie dokońca kontroluje swoje ćwiczenia... jak napisała krokus krokus...
Dzięki jeszcze raz zwrócę na to wszystko uwagę!!!
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 22:31   #5
kroolik125
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 34
Pogłębiona lordoza i ból pleców

Witam, od dziecka miałam problemy z wadami postawy.
Ponieważ miałam lekką skoliozę,dlatego w podstawówce chodziłam na gimnastykę korekcyjną. W liceum zaczęłam trenować taniec sportowy i w ramach treningów miałam gimnastykę i akrobatykę sportową, przez co bardzo pogłębiła mi się lordoza.
Teraz kończę studia i nadal trenuję taniec,ale niedość,że tą wadę widać gołym okiem to coraz częściej odczuwam ból kręgosłupa.
Bardzo proszę o poradę - jakie ćwiczenia pomogą mi zmniejszyć lordozę???
A może jakieś zabiegi??

Bardzo proszę o pomoc!
kroolik125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-06, 15:47   #6
surfmarcin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

lordoze pogłębiają silne mięśnie ud i pleców
pomaga w pewnym stopniu zachamować rozbudowanie mięśni brzucha
na codzień ciekawym pomysłem jest proste wciąganie brzucha
kiedyś były takie śmieszne paski z wibratorem jak się zbytnio wypinało brzuch
surfmarcin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-21, 19:56   #7
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

Też byłabym ciekawa wszelkimi propozycjami ćwiczeń, które mogłabym wykonywać w domowym zaciszu..
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-22, 11:30   #8
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

pogłębiona lordoza zawsze będzie powodowałą bóle kręgosłupa
słabe mięśnie brzucha powodują przodopochylenie miednicy niestety
powinnaś wzmocnić brzuszek i mięśnie pośladkó
musisz ją zmniejszyć
najważniejsza rada to taka że idź do rehabilitanta pokaż mu swoje zdjęcia wtedy ci dobierze odpowiedni trening
powie co rozciągać i jak a co wzmacniać
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 11:24   #9
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

Robienie brzuszków przy pogłębionej lordozie sprawia mi ból, czy takie wciąganie brzucha pomoże nieco go "wypłaszczyć" ?
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 21:01   #10
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

wciągać brzuch z dokładnie pępek pozwala na utrztymanie stabilizacji kręgosłupa
a nie spłaszczenie

poglębioną lordoze warto spłaszczyć mówiąc potocznie
ale nie wiadomo czemu ją masz?
słaby brzuch? przykurcz mięśni
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 09:13   #11
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
wciągać brzuch z dokładnie pępek pozwala na utrztymanie stabilizacji kręgosłupa
a nie spłaszczenie

poglębioną lordoze warto spłaszczyć mówiąc potocznie
ale nie wiadomo czemu ją masz?
słaby brzuch? przykurcz mięśni
Mam od zawsze. Choć nigdy żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi. Stojąc z boku mam bardzo wypiętą pupę, potem wklęśnięcie na wysokości lędźwi i wybrzuszenie w odcinku piersiowym. Z przodu brzuch wystaje, ale ja uważam że jest to kwestia tłuszczyku, którego się teraz pozbywam.
I jak pisałam w tym celu- żeby mieć płaski brzuch chciałam ćwiczyć brzuszki. Napotkałam jednak na bóle. Jeśli chodzi o wyprostowanie kręgosłupa to chodzę na jogę i jest już lepiej niż było dawniej.

Acha, nie jest to jakieś głębokie skrzywienie, ale jest dla mnie odczuwalne.
__________________
Świadomie wybrałam szczęście


Edytowane przez aalien
Czas edycji: 2009-05-15 o 09:14
aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-08, 07:11   #12
Sophia2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 86
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

Witam,
aalien
- ja mam podobnie z kręgosłupem. Mam go po prostu odwrócony przez co pupa mi wystaję a brzuszek automatycznie również.

Ostatnio po ciąży i porodzie daje o sobie znać zwłaszcza odcinek lędźwiowy. Z każdym dniem synek waży więcej a ból jest bardziej odczuwalny. Wiem, że powinnam ograniczyć noszenie czegokolwiek ale może orientujecie się jakie ćwiczenia są najlepsze na taki problem??

znalazłam coś takiego: "Przewlekłe bóle kręgosłupa stanowią najczęstsze zaburzenie zdrowia w nowoczesnym społeczeństwie. Problem ten dotyczy również pielęgniarek i rehabilitantów zajmujących się na co dzień chorymi w szpitalu. Na dolegliwości lędźwiowo-krzyżowe składa się wiele przyczyn. Do najważniejszych należy zaliczyć: podnoszenie i dźwiganie chorych, nieprawidłową pozycję siedzącą, stres, niedobór ruchu, czyli brak odpowiedniej aktywności fizycznej. Prawidłowa technika podnoszenia i przenoszenia chorych zmniejsza ryzyko przeciążeń kręgosłupa. Równie ważne są działania profilaktyczne obejmujące tzw. szkołę pleców, czyli ćwiczenia rozciągające, wzmacniające i rozluźniające odpowiednie grupy mięśniowe. Ruch jest źródłem siły fizycznej i psychicznej, a zalecane aktywności to: pływanie, spacery, jazda na rowerze, aerobic i taniec."
__________________
"...Człowiekowi,który lubi siebie,żyje się łatwiej..."

http://www.sophia-30.blogspot.com/




Edytowane przez Sophia2
Czas edycji: 2009-06-08 o 07:14
Sophia2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-08, 11:25   #13
aalien
Rozeznanie
 
Avatar aalien
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Niemal ciągle w alphie ;)
Wiadomości: 780
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

Ja wciąż szukam sposobów na ten ból. Odkąd zaczęłam się ruszać jest właściwie jeszcze gorzej. Ostatnio nawet przy bieganiu czuję ból w plecach i jakieś dziwne kłucia. Ale nie poddaję się.
__________________
Świadomie wybrałam szczęście

aalien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-11, 13:57   #14
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Pogłębiona lordoza i ból pleców

po pierwsze przy bólach kręgosłupa nie powinno się biegać bo obciąża się kręgosłup powodując mikrourazy
po drugie należy się skonsultować z rehabilitantem co do ćwiczeń
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 11:47   #15
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
stepper a ból kręgosłupa

Witam
Mam taki problem od kilku dni ćwicze na stepperze skrętnym po ok 30 min i i odczuwam spory ból w dole kręgosłupa.Czy może od cwiczen na stepperze?Albo ja zle wykonuje cwiczenie?
Prosze o odp
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:14   #16
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

też jestem ciekawa. w jak dużym stopniu stepperowanie wpływa na kręgosłup? wczoraj zaczęłam ćwiczyć, na początek tylko 10 min i więcej nie dałam rady bo mnie złapał straszny ból kręgosłupa. i to w dolnej części.
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 15:56   #17
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

Mnie właśnie również kręgosłup boli z dołu
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:21   #18
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
też jestem ciekawa. w jak dużym stopniu stepperowanie wpływa na kręgosłup? wczoraj zaczęłam ćwiczyć, na początek tylko 10 min i więcej nie dałam rady bo mnie złapał straszny ból kręgosłupa. i to w dolnej części.
U ciebie to raczej nie stepper, tylko te piecdziesiad miliardow brzuszkow w dziesieciu trylionach zestawow, do ktorych robisz bliska zeru liczbe cwiczen na plecy..... A plecki pracuja pracuja, a jak nie leza plasko na calej dlugosci podczas wykonywania cwiczen (sporo osbo ma na tyle slaby brzuch, ze przy maksymalnym spieciu, np przy nozycach odrywa krzyz od podlogi) to latwo o kontuzje...
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-14, 16:41   #19
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

A co jezeli ból jest na pewno od steppera?
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-14, 17:55   #20
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
U ciebie to raczej nie stepper, tylko te piecdziesiad miliardow brzuszkow w dziesieciu trylionach zestawow, do ktorych robisz bliska zeru liczbe cwiczen na plecy..... A plecki pracuja pracuja, a jak nie leza plasko na calej dlugosci podczas wykonywania cwiczen (sporo osbo ma na tyle slaby brzuch, ze przy maksymalnym spieciu, np przy nozycach odrywa krzyz od podlogi) to latwo o kontuzje...
dobra, to trochę zmniejszę ilość brzuszków a zwiększe ilość ćw na brzuch. przeszukam zaraz neta i znajde coś.
faktyczie, mało na plecy ćwiczyłam, minimalnie.

Ale stepper w jakimś stopniu też nie jest przyczyną tego bólu?
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 01:30   #21
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
dobra, to trochę zmniejszę ilość brzuszków a zwiększe ilość ćw na brzuch. przeszukam zaraz neta i znajde coś.
faktyczie, mało na plecy ćwiczyłam, minimalnie.

Ale stepper w jakimś stopniu też nie jest przyczyną tego bólu?
Powiem taK; poki to beda cwiczenia pt "leze na macie" to dalej bedziesz rabac plecy. Masz obsesje na punkcie cwiczenia brzucha, juz ci pisalam i ja i Wyrak X razy, ze to nie jest dobre i ze brzuch nie chudnie od tego ani sie jakies drastycznie jego wyglad nie poprawi. Ja ci powiem tylko jedno: jestem na treningu na MASE wiec tyje, robie ZERO cwiczen na brzuch, a brzuch mam plaski jak deska.

Co do steppera: na bol plecow sklada sie twoj ogolnie idiotyczny trening, pozwole sobie wkleic:

- rozciąganie
- skakanka 20 min
- brzuszki
- stepper 33 min


Rozgrzwke wcielo? Bez rozgrzewki uprzednie rozciaganie zwieksza ryzyko kontuzji stawow.
Dalej mamy skakanke - to super, cieszysz sie, bo ci spala tluszcz. Twoje biodra, kolana i krzyz juz sie ciesza nieco mniej, bo jest to bardzo obciazajace cwiczenie, a nie dalas sie im nawet rozgrzac.
Brzuszki - Oslabilas sobie wczesniej brzuch i plecy skakanka, to teraz ledwo domagaja, proste wiec, ze jak brzuszki wykonujesz, to "puszczaja" ci miesnie plecow i brzucha, zginasz sie nieprawidlowo i bol pleckow gotowy.
Poz tym zmieniasz nagle intensywne kardio na lezenie plackiem na macie. Skaczesz z wysokiej wydolnosci na bardzo niska. A organizm reaguje na to mniej wiecej tak " o co chodzi"??!!! Nie jest mu latwo sie przestawic, zwlaszcza, ze na koncu masz.....
stepper!! - po kiego grzyba?Mialas juz cwiczenia Cardio to po cholere ci kolejne i to z jakas idiotyczna przerwa po srodku na "brzuszki". Reansumujac, cwicz tak dalej a jakis ortopeda sobie na tobie ladnie zarobi
O plaskim brzuchu po czyms takim to mozesz raczej pomarzyc....
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2010-01-15 o 01:32
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 03:56   #22
monisia02
Zadomowienie
 
Avatar monisia02
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 098
GG do monisia02
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Powiem taK; poki to beda cwiczenia pt "leze na macie" to dalej bedziesz rabac plecy. Masz obsesje na punkcie cwiczenia brzucha, juz ci pisalam i ja i Wyrak X razy, ze to nie jest dobre i ze brzuch nie chudnie od tego ani sie jakies drastycznie jego wyglad nie poprawi. Ja ci powiem tylko jedno: jestem na treningu na MASE wiec tyje, robie ZERO cwiczen na brzuch, a brzuch mam plaski jak deska.

Co do steppera: na bol plecow sklada sie twoj ogolnie idiotyczny trening, pozwole sobie wkleic:

- rozciąganie
- skakanka 20 min
- brzuszki
- stepper 33 min


Rozgrzwke wcielo? Bez rozgrzewki uprzednie rozciaganie zwieksza ryzyko kontuzji stawow.
Dalej mamy skakanke - to super, cieszysz sie, bo ci spala tluszcz. Twoje biodra, kolana i krzyz juz sie ciesza nieco mniej, bo jest to bardzo obciazajace cwiczenie, a nie dalas sie im nawet rozgrzac.
Brzuszki - Oslabilas sobie wczesniej brzuch i plecy skakanka, to teraz ledwo domagaja, proste wiec, ze jak brzuszki wykonujesz, to "puszczaja" ci miesnie plecow i brzucha, zginasz sie nieprawidlowo i bol pleckow gotowy.
Poz tym zmieniasz nagle intensywne kardio na lezenie plackiem na macie. Skaczesz z wysokiej wydolnosci na bardzo niska. A organizm reaguje na to mniej wiecej tak " o co chodzi"??!!! Nie jest mu latwo sie przestawic, zwlaszcza, ze na koncu masz.....
stepper!! - po kiego grzyba?Mialas juz cwiczenia Cardio to po cholere ci kolejne i to z jakas idiotyczna przerwa po srodku na "brzuszki". Reansumujac, cwicz tak dalej a jakis ortopeda sobie na tobie ladnie zarobi
O plaskim brzuchu po czyms takim to mozesz raczej pomarzyc....
przed ćwiczeniami rozgrzewkę małą tez robię tylko akurat nie zapisuję A na stepperze nie ćwiczyłam od razu po brzuszkach tylko jakiś czas później.

Brzuszki ściczę dla wzmocnienia mięśni brzucha, bo wiem, ze od nich sie nie chudnie.
po skakance od razu nie kładę się na mate i nie ćwiczę brzucha, tylko rozciągam jeszcze trochę mięśnie, i dopiero po 10-15 min ćwiczę brzuch.
A skakanka może i źle wpływa na stawy, ale 20- czasem 30 min co drugi dzień to chyba można. Od ponad roku skaczę na skakance i nie mam problemów, a poprzednio skakałam po 30-45min.

Edytowane przez monisia02
Czas edycji: 2010-01-15 o 04:02
monisia02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 11:40   #23
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
Od ponad roku skaczę na skakance i nie mam problemów, a poprzednio skakałam po 30-45min.
Kocham takie argumenty.... Moj wujek palil 2 paczki fajek dziennie przez 50 lat i nie dostala raka wiec papierosy nie powoduja raka swietny argument!!!!!

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
Brzuszki ściczę dla wzmocnienia mięśni brzucha, bo wiem, ze od nich sie nie chudnie.
.
No to zaprogramuj sobie jakis trening, ktory ma rece i nogi. Tez mi sie zdazylo robic duzo brzuszkow na wzmocnienie miesni, ale od tego, co ty robisz, to je sobie oslabiasz. Bo to, co robsz poza brzuszkami niweluje ci efekty i tylko pogarsza stan obecny

Cytat:
Napisane przez monisia02 Pokaż wiadomość
po skakance od razu nie kładę się na mate i nie ćwiczę brzucha, tylko rozciągam jeszcze trochę mięśnie, i dopiero po 10-15 min ćwiczę brzuch.
No ale to bez sensu cwiczyc kardio, gdzie uzywasz miesni brzucha, a potem wrzucac brzuszki na wzmocnienie. To jak robienie treningu silowego po aerobowym = glupota.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-15, 21:37   #24
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

A co jak w takim wypadku jezeli nie robie innych cwiczen a po stepperze boli mnie kregosłup na dole??Jak bardzo stepper obciąża kregosłup?
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 00:48   #25
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
A co jak w takim wypadku jezeli nie robie innych cwiczen a po stepperze boli mnie kregosłup na dole??Jak bardzo stepper obciąża kregosłup?
No ale kobieto, nie uwazasz, ze to dosc niemadre pytanie? Cwiczysz tylko stepper, boli cie kregoslup. tak trudno wyciagnac wniosek? Boli cie od steppera wiec nalezy zaprzestac ciaglego steppowania. Ot, proste jak budowa cepa
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 10:24   #26
iza243
Zakorzenienie
 
Avatar iza243
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 20 277
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

TakAle chciałabym sie dowiedzieć czy ktoś wie JAK BARDZO stepper obciąża kregosłup?
__________________
Życie jest po to aby walczyć. Gdy upadniemy trzeba powstać z honorem i nie poddawać się,chociaż zabrakłoby sił na dalszą walkę. Zawsze istnieje inne rozwiązanie, nadzieja która trwa zawsze.


Domiś-30.12.13 godz 11:05



Dnia 25.04.12 - 8 tydzień Aniołek
iza243 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-16, 11:36   #27
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: stepper a ból kręgosłupa

Cytat:
Napisane przez iza243 Pokaż wiadomość
TakAle chciałabym sie dowiedzieć czy ktoś wie JAK BARDZO stepper obciąża kregosłup?
zalamujesz mnie kobieto. Jak ci napisze, ze nie bardzo, ze tylko troszeczke to dalej bedziesz cwiczyc mimo bolu?????!!!!!!

TO chyba LOGICZNE, ZE CI OBCIAZA, SKORO CIE OD NIEGO BOLI, NO RANY BOSKIE, TO TAK TRUDNO ZGADNAC??????? Organizm ci BOLEM SYGNALIZUJE problem!!!!!!!!!


sorry, ale juz nie wytrzymuje czytajac te bzdury na watkach fitnessowych, co krok to porazka...
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 17:05   #28
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Jaki sport na ból kręgosłupa.

Już drugi lekarz powiedział mi że powinnam zapisać się na jakieś ćwiczenia z uwagi na mój krzywy kręgosłup (który od czasu do czasu mnie pobolewa).

Jako że od sierpnia zaczynam prace, siedzącą, postanowiłam że zapisze się na coś, pytanie tylko na co?

Pływanie od razu odrzucam ponieważ chlorowana woda fatalnie wpływa na moją skórę . Chociaż moze pływanie byloby właśnie najlepsze?
Na aerobik chodziłam kiedyś rok (w ramach w-fu) i kręgosłup bolał mnie jeszcze bardziej, szczególnie przy skokach i pracy z ciężarkami.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 17:18   #29
annan_
Zadomowienie
 
Avatar annan_
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 238
Dot.: Jaki sport na ból kręgosłupa.

to trochę dziwne, że żaden z tych lekarzy nie zalecił konkretnego typu aktywności, tylko powiedział "jakieś ćwiczenia". Radziłabym się ponownie skonsultować ze specjalistą, zamiast samemu zgadywać, co możesz robić, a co niepotrzebnie nadwyręży kręgosłup przy twoich problemach.
__________________


Runners, Yeah We're Different:
http://chayden.net/Runs/Adidas/
annan_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-19, 17:29   #30
Falsify
Raczkowanie
 
Avatar Falsify
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 92
Dot.: Jaki sport na ból kręgosłupa.

Kiedy ja miałam problemy z kręgosłupem (też mam skoliozę i z tego powodu kiedyś bardzo bolały mnie lędźwie) lekarz dał mi krótką listę ćwiczeń do robienia codziennie, które wzmacniały mięśnie grzbietu. Po za tym polecał bardzo chodzenie na basen i pływanie stylem grzbietowym.
__________________
27.08.2010 - szczęśliwa narzeczona

25.08.2012 - jeszcze bardziej szczęśliwa żona
Falsify jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:29.